Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League (WRE) med Husadubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League (WRE) med Husadubbeln
Arrangörsorganisationer: Täby OK / Vallentuna-Össeby OL
Datum: lördag 28 april 2012

D21 Elit

11 060 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonLeksands OK1:04:595:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Annika BillstamOK Linné1:07:57+2:586:08 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:08:15+3:166:10 Ladda ner rutt i gpx-format
4Tanja RyabkinaHellas Orientering1:08:26+3:276:11
5Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:08:40+3:416:12 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lena EliassonDomnarvets GOIF1:09:04+4:056:14 Ladda ner rutt i gpx-format
7Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK1:10:56+5:576:24 Ladda ner rutt i gpx-format
8Alva OlssonVästerås SOK1:12:18+7:196:32
9Josefine EngströmAlfta-Ösa OK1:12:42+7:436:34 Ladda ner rutt i gpx-format
10Eva JurenikovaDomnarvets GOIF1:12:50+7:516:35 Ladda ner rutt i gpx-format
11Kristin LöfgrenOK Kolmården1:13:50+8:516:40 Ladda ner rutt i gpx-format
12Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna1:13:54+8:556:40
12Maria MagnussonSävedalens AIK1:13:54+8:556:40 Ladda ner rutt i gpx-format
14Lilian ForsgrenOK Tisaren1:14:00+9:016:41 Ladda ner rutt i gpx-format
15Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:14:35+9:366:44 Ladda ner rutt i gpx-format
16Annika ÖstmanIFK Lidingös Skid o OK1:15:03+10:046:47
17Malin Leijon-LindOK Kolmården1:15:31+10:326:49
18Therese KlintbergEksjö SOK1:15:35+10:366:50
19Svetlana MironovaHellas Orientering1:16:02+11:036:52
20Jenny LönnkvistTullinge SK1:16:07+11:086:52
21Catherine TaylorOK Linné1:16:08+11:096:53
22Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK1:16:35+11:366:55
23Amélie ChataingKalevan Rasti1:16:49+11:506:56 Ladda ner rutt i gpx-format
24Iveta DuchovaOK Linné1:17:07+12:086:58 Ladda ner rutt i gpx-format
25Rachael RothmanIFK Lidingös Skid o OK1:17:23+12:246:59 Ladda ner rutt i gpx-format
26Nadiya VolynskaOK Orion1:17:46+12:477:01
27Emma AnderssonSävedalens AIK1:17:47+12:487:01 Ladda ner rutt i gpx-format
28Nastia TrubkinaHellas Orientering1:17:59+13:007:03
29Elin SjölanderOK Rodhen1:18:04+13:057:03
30Inga KazlauskaiteOK Linné1:18:11+13:127:04
31Sara EskilssonHaninge SOK1:18:29+13:307:05 Ladda ner rutt i gpx-format
32Linda TakeOK Tyr1:18:30+13:317:05
33Jenny JohanssonIFK Göteborg1:18:41+13:427:06
34Gunilla SvärdIF Thor1:18:47+13:487:07
35Rasa PtasekaiteOK Linné1:18:52+13:537:07
36Dana BrozkovaDomnarvets GOIF1:18:55+13:567:08 Ladda ner rutt i gpx-format
37Helena AnderssonOK Tisaren1:19:07+14:087:09
38Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK1:19:44+14:457:12
39Johanna LindbergDomnarvets GOIF1:19:48+14:497:12
40Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF1:19:50+14:517:13 Ladda ner rutt i gpx-format
41Josefine CarlssonIFK Göteborg1:20:24+15:257:16
42Ivana BochenkovaOK Linné1:20:38+15:397:17
43Johanna SvenssonOK Hällen1:20:53+15:547:18
44Olga RieznychenkoIFK Moras OK1:21:09+16:107:20
45Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF1:21:16+16:177:20
46Rebecka OlssonOK Skogsfalken1:21:21+16:227:21
47Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:21:40+16:417:23
48Emily KempOK Linné1:22:29+17:307:27
49Fredrika VångellLinköpings OK1:22:33+17:347:27
50Samantha SaegerOK Linné1:22:37+17:387:28
51Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK1:23:10+18:117:31
52Beatrice GustavssonEksjö SOK1:23:26+18:277:32
53Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK1:24:49+19:507:40
54Rebecka LindbergOK Linné1:24:59+20:007:41
55Magdalena OlssonIFK Moras OK1:25:16+20:177:42
56Christina Løvald HellbergTäby OK1:25:25+20:267:43
57Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK1:25:27+20:287:43
58Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK1:26:24+21:257:48
59Kristina RobertoOK Linné1:26:45+21:467:50
60Evgeniya RyapolovaIFK Moras OK1:28:51+23:528:02
61My WestlundOK Tyr1:30:55+25:568:13
62Johanna LönnkvistTullinge SK1:30:58+25:598:13
63Martina KarlssonStora Tuna OK1:32:16+27:178:20
64Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:33:32+28:338:27
65Carlotta ScaletOK Orion1:33:56+28:578:29
66Emma AnderssonÄrla IF1:35:43+30:448:39
67Amy RankkaLinköpings OK1:35:46+30:478:39
68Elin VedinSundsvalls OK1:40:06+35:079:03
69Olga SlutaAlfta-Ösa OK1:46:59+42:009:40
Linnea GustafssonOK Hällendiskvalificerad Ladda ner rutt i gpx-format
Benita HanssonHagaby GOIFej godkänd
Emeli PetterssonTullinge SKej godkänd
Charlotte BouchetOK Hällenej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Emma JohanssonDomnarvets GOIFej start Ladda ner rutt i gpx-format

H21 Elit

18 020 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti1:30:125:00 Ladda ner rutt i gpx-format
2Gustav BergmanOK Ravinen1:30:45+0:335:02 Ladda ner rutt i gpx-format
3Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK1:31:45+1:335:05 Ladda ner rutt i gpx-format
3Philippe AdamskiKalevan Rasti1:31:45+1:335:05 Ladda ner rutt i gpx-format
5Anders HolmbergJärla Orientering1:31:50+1:385:05 Ladda ner rutt i gpx-format
6Mats TroengOK Linné1:32:37+2:255:08 Ladda ner rutt i gpx-format
7Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:32:38+2:265:08 Ladda ner rutt i gpx-format
8Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:32:56+2:445:09
9Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK1:33:42+3:305:11 Ladda ner rutt i gpx-format
10Oleksandr KratovOK Orion1:33:56+3:445:12
11Albin RidefeltOK Linné1:34:13+4:015:13
12Valentin NovikovDelta1:34:36+4:245:14 Ladda ner rutt i gpx-format
13Jerker LysellRehns BK1:34:43+4:315:15 Ladda ner rutt i gpx-format
14Oskar SjöbergOK Linné1:35:10+4:585:16
15Pavlo UshkvarokSödertälje-Nykvarn OF1:35:11+4:595:16 Ladda ner rutt i gpx-format
16Jonas PilbladIFK Göteborg1:35:13+5:015:17 Ladda ner rutt i gpx-format
17Jonas Vytautas GvildysRehns BK1:36:44+6:325:22 Ladda ner rutt i gpx-format
18Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna1:37:02+6:505:23
19Olle BoströmJärla Orientering1:37:07+6:555:23 Ladda ner rutt i gpx-format
20William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:37:09+6:575:23 Ladda ner rutt i gpx-format
21Erik AxelssonHalden SK1:37:52+7:405:25 Ladda ner rutt i gpx-format
22Henrik LöfåsOK Linné1:38:05+7:535:26
23Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:38:16+8:045:27
24Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF1:39:06+8:545:29
25Mattias KarlssonHalden SK1:39:19+9:075:30
26Jan SedivyStora Tuna OK1:39:30+9:185:31 Ladda ner rutt i gpx-format
27Joakim SvenskStora Tuna OK1:39:41+9:295:31
28Rassmus AnderssonOK Linné1:39:45+9:335:32
29Frédéric TranchandOK Hällen1:39:49+9:375:32 Ladda ner rutt i gpx-format
30Vilius AleliunasRehns BK1:40:06+9:545:33 Ladda ner rutt i gpx-format
31Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:41:11+10:595:36
32Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna1:41:55+11:435:39
33Lukas PetersonIFK Umeå1:42:42+12:305:41
34Roman RyapolovIFK Moras OK1:43:14+13:025:43
35Jo Forseth IndgaardFrol IL1:43:20+13:085:44
36Johan NordlundLeksands OK1:43:30+13:185:44
37Ulf Forseth IndgaardFrol IL1:43:34+13:225:44
38Jesper LysellRehns BK1:43:42+13:305:45
39Vojtech KralIFK Moras OK1:44:08+13:565:46
40Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:44:09+13:575:46
41Anton TynongGävle OK1:44:18+14:065:47 Ladda ner rutt i gpx-format
42Johan AronssonOK Tisaren1:44:27+14:155:47
43Pelle EngstrandStora Tuna OK1:44:28+14:165:47
44Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK1:44:49+14:375:49
45Erik PetterssonOK Denseln1:45:23+15:115:50
46Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna1:46:11+15:595:53
47Erik AnderssonJärla Orientering1:46:37+16:255:54
48Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:46:40+16:285:55
49Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:47:12+17:005:56
50Josef NordlundOK Linné1:47:23+17:115:57
51Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna1:47:54+17:425:59
52Leonid NovikovDelta1:48:07+17:555:59
53Søren SchwartzIFK Göteborg1:48:19+18:076:00
54Jonas NordströmTullinge SK1:48:44+18:326:02 Ladda ner rutt i gpx-format
55Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:49:06+18:546:03
56Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK1:50:00+19:486:06 Ladda ner rutt i gpx-format
57Tomas StenströmOK Linné1:50:55+20:436:09
58Robbin KantarpOK Hällen1:54:41+24:296:21
59Gustav EklöfUlricehamns OK2:02:42+32:306:48
60Victor SilvemarkÄrla IF2:05:15+35:036:57
Jakob LööfOK Pan-Kristianstadej godkänd
Erik ThorssonTurun Metsänkävijätej godkänd
Niklas OlofssonHelsingborgs SOKej godkänd
Johan StrandGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sigge LundedalOK Denselnej godkänd
Erik RostMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

D20 Elit

8 230 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonOK Löftan1:00:167:19
2Rebecka HeinrupTullinge SK1:00:18+0:027:19
3Julia LauriOK Tisaren1:00:22+0:067:20
4Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné1:01:31+1:157:28
5Ingjerd MyhreKongsberg OL1:01:35+1:197:28
6Lovisa HanssonBredareds IF1:01:42+1:267:29
7Josefin TjernlundOK Vilse 871:02:06+1:507:32
8Hilda ForsgrenTäby OK1:03:36+3:207:43
9Amilia BjörklundSävedalens AIK1:03:41+3:257:44
10Johanna ErlandssonOK Skogsfalken1:03:43+3:277:44
11Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:03:46+3:307:44
12Charlotte WatsonOK Ravinen1:04:09+3:537:47
13Anastacia DenisovaSävedalens AIK1:05:19+5:037:56
14Stina BergHelsingborgs SOK1:07:29+7:138:11
15Amanda LeoBredaryds SOK1:07:34+7:188:12
16Sara BengtssonLånghundra IF1:08:08+7:528:16
17Anneke Hald BjørgumKristiansand OK1:08:58+8:428:22
18Ellinor TjernlundOK Vilse 871:09:10+8:548:24
19Lovisa AdolfssonTullinge SK1:09:50+9:348:29
20Erika LindqvistSävedalens AIK1:09:51+9:358:29
21Lisa AnderssonÄrla IF1:10:15+9:598:32
22Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:12:08+11:528:45
23Tereza NovotnaOK Hällen1:12:28+12:128:48
24Maria BjörklundBjursås OK1:13:11+12:558:53
25Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:14:05+13:499:00
26Franziska DörigLeksands OK1:14:11+13:559:00
27Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:15:04+14:489:07
28Annie ForsbergOK Ravinen1:15:39+15:239:11
29Frida ForshällenAttunda OK1:16:44+16:289:19
30Linnea SundströmOK Renen1:16:57+16:419:20
31Anette ÖnerudOK Ravinen1:17:15+16:599:23
32Linda LindkvistLeksands OK1:17:38+17:229:25
33Elin OlssonTibro OK1:19:02+18:469:36
34Marie SpångmyrLeksands OK1:19:36+19:209:40
35Joline IngelssonOK Hammaren1:21:19+21:039:52
35Johanna HolménHelsingborgs SOK1:21:19+21:039:52
37Karin E. GustafssonHagaby GOIF1:23:04+22:4810:05
38Therese EnengeBredareds IF1:24:09+23:5310:13
39Kajsa HammarströmOK Hällen1:24:20+24:0410:14
40Natallia ShakmetovaIK Hakarpspojkarna1:25:35+25:1910:23
41Maja PetterssonOK Vilse 871:26:22+26:0610:29
42Sára NožkováSöders-Tyresö1:26:35+26:1910:31
43Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:28:13+27:5710:43
44Stefanie AnderssonVimmerby OK1:28:42+28:2610:46
45Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna1:29:25+29:0910:51
46Linnea DanielsAttunda OK1:31:53+31:3711:09
47Ida WillénÖstersunds OK1:32:29+32:1311:14
48Maria JohanssonTorsås OK1:34:13+33:5711:26
49Lina AnderssonTrollhättans SOK1:35:06+34:5011:33
50Sofia GrawéÄrla IF1:35:47+35:3111:38
51Therese HuhtaOK Måsen1:35:54+35:3811:39
52Lina LångStora Tuna OK1:38:25+38:0911:57
53Frida DanielssonVimmerby OK1:40:19+40:0312:11
54Jessica LevinOK Tyr1:40:43+40:2712:14
55Bettina HoelgaardÄrla IF1:41:46+41:3012:21
56Matilda StenssonHelsingborgs SOK1:46:59+46:4312:59
57Malin EngströmOK Kåre1:50:42+50:2613:27
Evelina ChristofferssonOK Renenej godkänd
Emma RosénOK Njudungej godkänd
Julia Modig TjärnströmLinköpings OKej godkänd
Linnea ÖstergrenVäxjö OKej godkänd
Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Helena MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Lisa RisbyOK Kåreej start

H20 Elit

11 260 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HögstrandMarkbygdens OK1:00:105:20
2Eskil KinnebergIFK Göteborg1:00:12+0:025:20
3Fredrik EdénOK Kåre1:00:31+0:215:22
4Oskar SvenssonFinspångs SOK1:03:07+2:575:36
5Emil SvenskStora Tuna OK1:03:13+3:035:36
6Mandus RidefeltOK Linné1:03:33+3:235:38
7Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:04:54+4:445:45
8Martin LarssonHestra IF1:06:57+6:475:56
9Michal HubacekOK Tisaren1:07:23+7:135:59
10Love SintringHagaby GOIF1:07:49+7:396:01
11Fredrik IngelssonRehns BK1:08:17+8:076:03
12Niklas AldénOK Linné1:08:20+8:106:04
13Fredrik MattssonOK Kåre1:08:29+8:196:04
14Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:09:58+9:486:12
15Magnus GlänneforsSöders-Tyresö1:10:52+10:426:17
16Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK1:11:00+10:506:18
17Joel LenellOK Linné1:11:13+11:036:19
18Anton HallorOK Tisaren1:12:01+11:516:23
19Gleb TikhonovRehns BK1:12:24+12:146:25
20Andreas BerganderEksjö SOK1:13:07+12:576:29
21Love BerzellAttunda OK1:13:34+13:246:32
22Joakim WigertzLånghundra IF1:14:15+14:056:35
23Tobias MattssonTrollhättans SOK1:14:33+14:236:37
24Oskar AnderssonIK Hakarpspojkarna1:14:40+14:306:37
25Linus RappIFK Moras OK1:15:03+14:536:39
26Jakob Ekhard EdsenOK Pan Århus1:15:11+15:016:40
27JOAR SVARTHOLMGammelstads IF1:15:12+15:026:40
28Karl-Johan WestbergIFK Moras OK1:15:23+15:136:41
29Henrik JonssonOK Rodhen1:15:56+15:466:44
30Erik BomanGävle OK1:16:22+16:126:46
31Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:16:39+16:296:48
32Johan VavrysOK Tisaren1:17:51+17:416:54
33Anton PhilipssonOK Skogsfalken1:17:53+17:436:55
34Philip PålssonSkåneslättens OL1:18:40+18:306:59
35Marek SchusterOK Pan-Kristianstad1:19:50+19:407:05
36Lars HjerrildOK Pan Århus1:20:03+19:537:06
37Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:20:39+20:297:09
38Andreas CallebergRehns BK1:22:13+22:037:18
39Erik SköldLinköpings OK1:22:17+22:077:18
40Robert NiewiedzialaRonneby OK1:22:29+22:197:19
41Filip HadacFK Göingarna1:22:40+22:307:20
42Marcus JanssonKFUM Örebro OK1:22:43+22:337:20
43Martin JanssonOK Rodhen1:23:17+23:077:23
44Mikkel SørensenOK Pan Århus1:23:59+23:497:27
45Johan EngströmOK Orion1:26:08+25:587:38
46Conor ShortOK Tisaren1:26:52+26:427:42
47Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:27:01+26:517:43
48Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:27:50+27:407:48
49Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL1:30:08+29:588:00
50Davis DislersIK Hakarpspojkarna1:30:37+30:278:02
51Lennart JohanssonNyköpings OK1:32:02+31:528:10
52Krister KölzowOK Ravinen1:32:11+32:018:11
53Jesper SjögrenOK Kullingshof1:33:34+33:248:18
54Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:34:48+34:388:25
55Oscar VagmanOK Klemmingen1:37:17+37:078:38
56Robert PetterssonIF Thor1:38:10+38:008:43
57Tobias ForsénTullinge SK1:40:32+40:228:55
Jonathan AnderssonStora Tuna OKej godkänd
Simon SkogmanMarkbygdens OKej godkänd
Fredrik BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Pontus PeterssonOK Orionej godkänd
Oskar SvenssonOK Tyrej start
Jonas LundgrenLinköpings OKej start
Andreas HolmbergIFK Moras OKej start
Tiemo SchrammSnättringe SKej start

D18 Elit

6 880 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SandbergSäterbygdens OK50:407:21
2Moa Leijon-LindHaninge SOK51:10+0:307:26
3Malin LeanderssonOK Tyr51:55+1:157:32
4Linnea AdolfssonTullinge SK53:40+3:007:48
5Ida KallurOK Ravinen53:47+3:077:49
6Tove LagerbergOK Södertörn54:27+3:477:54
7Amanda HanssonBredaryds SOK54:41+4:017:56
8Malin WidénUddevalla OK55:39+4:598:05
9Josefin WallenhammarHagaby GOIF55:55+5:158:07
10Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF56:02+5:228:08
11Amelie EkströmOK Kåre56:50+6:108:15
12Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL56:53+6:138:16
13Moa EnmarkGävle OK57:18+6:388:19
14Anna WehlinSkogspojkarnas OK58:25+7:458:29
15Linnea WahlgrenSjövalla FK58:51+8:118:33
16Sanna SkoogKils OK58:57+8:178:34
17Elin HåkanssonOK Kolmården1:00:58+10:188:51
18Ellen SarenmarkLeksands OK1:01:34+10:548:56
19Rebecka HylanderNyköpings OK1:02:02+11:229:00
20Siri JeppssonKatrineholms OK1:02:21+11:419:03
21Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK1:02:58+12:189:09
22Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:03:10+12:309:10
23Evelina WickbomVittjärvs IK1:03:40+13:009:15
24Sina TommerTullinge SK1:03:55+13:159:17
25Filippa SpånérSävedalens AIK1:04:18+13:389:20
26Stina NilssonUmeå OK1:04:34+13:549:23
27Tina SelinHägglunds IoFK1:04:36+13:569:23
28Frida HedinHjärnarps GH OL1:05:05+14:259:27
29Jessica NilssonOK Torfinn1:05:22+14:429:30
30Frida BrogrenKungälvs OK1:06:24+15:449:39
31Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:07:08+16:289:45
32Emma BacklundSäterbygdens OK1:07:32+16:529:48
33Elin HögstrandMarkbygdens OK1:07:36+16:569:49
34Elin ClassonOK Orinto1:07:37+16:579:49
35Filippa JohanssonJönköpings OK1:07:41+17:019:50
36Ebba AskeljungOK Klemmingen1:07:54+17:149:52
36Kristin OlovssonRehns BK1:07:54+17:149:52
38Laurine LoterieTA Douai1:08:06+17:269:53
39Josefine TuoremaaVittjärvs IK1:08:36+17:569:58
40Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:09:03+18:2310:02
41Magdalena van de VoordeTullinge SK1:10:17+19:3710:12
42Julia AdolfssonOK Kåre1:10:43+20:0310:16
43Klara PålssonKungälvs OK1:10:50+20:1010:17
44Moa SvenssonNässjö OK1:11:04+20:2410:19
45Aina EdgrenTrollhättans SOK1:11:21+20:4110:22
46Sara SchmidtTrollhättans SOK1:11:41+21:0110:25
47Erica EdmanKorsnäs IF OK1:11:49+21:0910:26
48Sarah HaleOK Kåre1:11:56+21:1610:27
49Ellinor FryxellTullinge SK1:12:30+21:5010:32
50Lovisa LemanGöteborgs SK1:12:50+22:1010:35 Ladda ner rutt i gpx-format
51Alice HugossonSundsvalls OK1:13:13+22:3310:38
52Elina Von KrusenstiernaOK Kåre1:13:40+23:0010:42
53Kajsa WetterströmTormestorps IF1:14:58+24:1810:53
54Mikaela RönnbäckVisborgs OK1:16:59+26:1911:11
55Hanna SahlinOK Kåre1:17:57+27:1711:19
56Ebba Jansson-JärplingOK Klemmingen1:20:28+29:4811:41
57Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:23:54+33:1412:11
58Elin BlickOK Alehof1:26:54+36:1412:37
Ellen ReimerTormestorps IFej godkänd
Tilda JohanssonOK Orionej godkänd

H18 Elit

8 780 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan AronssonOK Tisaren52:005:55
2Emil GranqvistOK Ravinen54:13+2:136:10
3Jakob IvarssonHaninge SOK54:33+2:336:12
3Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF54:33+2:336:12
5Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF54:44+2:446:14
6Simon HectorSnättringe SK54:55+2:556:15
7Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna55:15+3:156:17
8Simon AnderssonOK Rodhen55:42+3:426:20
9Assar HellströmOK Ravinen55:54+3:546:22
10Oskar SandbergSäterbygdens OK56:04+4:046:23
11Oscar NykvistJönköpings OK56:24+4:246:25
12William ErikssonHögåkers OK56:36+4:366:26
13Martin GelinderAttunda OK57:16+5:166:31
14Max BerggrenOK Denseln57:17+5:176:31
15Niklas GustafssonOK Tisaren57:27+5:276:32
16Jonas LarsonBergnäsets AIK58:24+6:246:39
17Jens RönnolsTäby OK59:03+7:036:43
18Kasper WestmanVästerås SOK59:06+7:066:43
19Nils GumaeliusWaxholms OK59:32+7:326:46
20Leif SvenssonOK Tisaren1:00:06+8:066:50
21Carl NäslundVästerås SOK1:00:32+8:326:53
22Mathias DrageKongsberg OL1:01:10+9:106:57
23Sigur HeggedalKongsberg OL1:01:59+9:597:03
24Jakob WahlIK Vista1:03:01+11:017:10
25Erik BerzellAttunda OK1:03:03+11:037:10
26Johan SöderlundLeksands OK1:03:12+11:127:11
27David HectorSnättringe SK1:03:22+11:227:13
28Andreas HultqvistTullinge SK1:03:24+11:247:13
29Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna1:03:30+11:307:13
30Martin NilssonSnättringe SK1:03:31+11:317:14
31Krzysztof Wo?owczykOK Denseln1:04:22+12:227:19
32Fredrik AhnlénOK Hammaren1:04:25+12:257:20
33Jonathan KarlssonOK Tisaren1:04:27+12:277:20
34Erik LenningSkåneslättens OL1:04:28+12:287:20
35Elias ÖhgrenOK Kåre1:04:42+12:427:22
36Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:05:22+13:227:26
37Philip PerssonOK Orion1:05:37+13:377:28
38Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:06:05+14:057:31
39Anton ForsbergLånghundra IF1:06:43+14:437:35
40Gustaf SparrevikLerums SOK1:07:01+15:017:37
41Victor FlingmarkUddevalla OK1:08:10+16:107:45
42Rasmus LarssonOK Alehof1:09:44+17:447:56
43David MellinSundbybergs IK1:09:53+17:537:57
44Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb1:09:59+17:597:58
45Håvard MyhreKongsberg OL1:10:33+18:338:02
46Gustav SandstedtEksjö SOK1:12:48+20:488:17
47Albin DetterfeltLinköpings OK1:13:15+21:158:20
48Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL1:14:28+22:288:28
49Harald LarssonHagaby GOIF1:14:55+22:558:31
50Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb1:15:06+23:068:33
51Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg1:15:34+23:348:36
52Marcus SvenssonSkåneslättens OL1:23:33+31:339:30
53Filip SalénOK Renen1:23:41+31:419:31
54Oskar LeinonenOK Kolmården1:27:28+35:289:57
55Heino OllinSävedalens AIK1:32:27+40:2710:31
Joakim ByströmJärfälla OKej godkänd
Sixten WalheimRobertsfors IKej godkänd
Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstadej godkänd
Martin Dahlgren-RosénJärla Orienteringej godkänd
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Fredrik WigertzLånghundra IFej godkänd
Oskar AndrénOK Tisarenej godkänd
Einar JohanssonLinköpings OKej godkänd

D21

7 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina de BoussardIFK Enskede59:098:27
2Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:02:52+3:438:58
3Zuzana HermanovaOK Lokomotiva Pardubice1:03:36+4:279:05
4Karin HedbergOK Linné1:03:48+4:399:06
5Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK1:05:23+6:149:20
6Lena ÖhmanCentrum OK1:06:02+6:539:26
7Anna-Maria RoubertUmeå OK1:07:44+8:359:40
8Tina ErikssonJärfälla OK1:08:09+9:009:44
9Sofia AnderssonCentrum OK1:08:22+9:139:46
10Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OK1:09:52+10:439:58
11Elin SundqvistTullinge SK1:10:38+11:2910:05
12Maria HellströmVäsby OK1:10:44+11:3510:06
13Sara ForsbergOK Kolmården1:12:34+13:2510:22
14Kristina RosénIF Thor1:17:50+18:4111:07
15Mette PeterssonCentrum OK1:18:42+19:3311:14
Åsa NordlanderOK Linnéej godkänd
Moa KjellstrandCentrum OKej start
Jenny Tirén BergOK Ravinenej start
Anna ThomasdotterVästerås SOKej start
My HeinrupJärla Orienteringej start
Frida KarlssonLinköpings OKej start
Martina MorellOK Kåreej start

H21

8 930 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy LindbergOK Roslagen57:416:27
2Niklas WraneSöders-Tyresö57:49+0:086:28
3Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK57:55+0:146:29
4Mårten WaldenfjordJärfälla OK58:01+0:206:29
5Rickard EkmanOK Roslagen58:27+0:466:32
6John SolbreckOK Roslagen1:02:30+4:496:59
7Joel LännevallOK Roslagen1:02:43+5:027:01
8Robert SandbergOK Roslagen1:03:47+6:067:08
9Egor PopovHellas Orientering1:03:52+6:117:09
10Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:04:24+6:437:12
11Tomas AlbinssonOK Österåker1:04:45+7:047:15
12Assar LindströmSundbybergs IK1:04:48+7:077:15
13Marcus SvenssonFK Göingarna1:05:59+8:187:23
14Mårten FrendeliusIFK Lidingös Skid o OK1:06:51+9:107:29
15Nils NedforsOK Linné1:09:18+11:377:45
16Andrei BezdigaHellas Orientering1:09:33+11:527:47
17Stephan DlabajaSöders-Tyresö1:10:50+13:097:55
18Kristoffer EdshageCentrum OK1:11:33+13:528:00
19Jesper NelsénFalkenbergs OK1:12:54+15:138:09
20Samuel SvenssonCentrum OK1:14:18+16:378:19
21Pär SvenssonSöders-Tyresö1:15:47+18:068:29
22Pontus BergströmOK Österåker1:17:37+19:568:41
23Stuart FellCentrum OK1:19:54+22:138:56
24Rickard EkströmIF Thor1:20:13+22:328:58
25Viktor LindbergOK Roslagen1:22:22+24:419:13
26Tomasz PabichUKS Azymut Pabianice1:23:11+25:309:18
27Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:24:45+27:049:29
28Magnus SneitzJärfälla OK1:25:30+27:499:34
29Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:45:04+47:2311:45
30Peter SundénSödertälje-Nykvarn OF2:01:57+1:04:1613:39
Mattis FondellOK Linnéej godkänd
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Stanislav ChistyakovHellas Orienteringej start
Hampus OlesundOK Landehofej start
Johannes EklundRånäs OKej start
Mikael BlessbornDomnarvets GOIFej start
Martin Holth JohannessenIFK Lidingös Skid o OKej start

D21 Kort

4 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AndreassonGustavsbergs OK46:049:49
2Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarna48:13+2:0910:16
3Johanna RagvaldOK Linné51:53+5:4911:03
4Pernilla BlomRehns BK52:38+6:3411:13
5Anna LundgrenOK Hammaren57:26+11:2212:14
6Caroline WestbomOK Österåker58:09+12:0512:23
7Katarina LandströmLånghundra IF1:06:05+20:0114:05
8Sanna RönnlundUmeå OK1:08:34+22:3014:37
9Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:13:22+27:1815:38

H21 Kort

8 020 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas DlabajaSöders-Tyresö47:225:54
2Johan SisellOK Södertörn55:17+7:556:53
3Mikael NilssonSnättringe SK57:47+10:257:12
4John SvanbergOK Södertörn1:04:49+17:278:04
5Johan MarkstedtOK Södertörn1:06:08+18:468:14
6Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn1:07:01+19:398:21
7Klaus CsucsIFK Moras OK1:10:24+23:028:46
8Per-Ove KivisäkkTullinge SK1:10:36+23:148:48
9Martin SigrandOK Södertörn1:10:52+23:308:50
10Tomas HolmbergOK Södertörn1:11:27+24:058:54
11Erik AnderssonOK Södertörn1:15:08+27:469:22
12Göran HellgrenOK Södertörn1:15:18+27:569:23
13Johan KorsmanUmeå OK1:18:33+31:119:47
14Erik BrandhorstJärla Orientering1:22:58+35:3610:20
15Bjarne KampegårdOK Södertörn1:23:13+35:5110:22
16Jonas SundellUmeå OK1:23:45+36:2310:26
17Tomas LundströmOK Hällen1:24:28+37:0610:31
18Joakim OlssonVäsby OK1:27:56+40:3410:57
19Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:28:29+41:0711:01
20Håkan OlssonOK Hammaren1:30:14+42:5211:15
21Magnus JohanssonWaxholms OK1:36:13+48:5111:59
22Mattias HenrikssonCentrum OK1:41:55+54:3312:42
Axel MattssonJärla Orienteringej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Johan VilénIFK Moras OKej start
Per FranzénOK Södertörnej start
Per BacklundOK Södertörnej start

D20

5 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina WallentinÖstersunds OK1:08:3212:48
2Linda EdströmSundsvalls OK1:14:54+6:2214:00
3Johanna ClarinIF Rigor1:15:33+7:0114:07

H20

7 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob RedtzerAttunda OK1:17:5910:14

H18

7 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny RahlénOK Ravinen2:14:2219:11
Marcus HammarströmWaxholms OKej godkänd
Rasmus RostöRånäs OKej start

D17-20 Kort

4 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SarenmarkLeksands OK50:1111:33
2Lina JohanssonSkattkärrs IF56:26+6:1513:00
3Lisa Jonsson HofbergSäterbygdens OK1:15:44+25:3317:27

H17-20 Kort

5 740 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Max BrandhorstJärla Orienteringej start

D16

4 340 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marina TrubkinaHellas Orientering36:358:25
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering41:33+4:589:34
3Emma BrännebyOK Kolmården41:34+4:599:34
4Ebba PegestamOK Ravinen41:56+5:219:39
5Hanna KorhonenHaninge SOK44:35+8:0010:16
6Hanna GustavssonOK Tyr44:50+8:1510:19
7Nathalie LybertOK Ravinen45:33+8:5810:29
8Amanda BerggrenTullinge SK46:42+10:0710:45
9Julia FrejdOK Ravinen48:37+12:0211:12
10Alice TörnlundOK Södertörn49:06+12:3111:18
11Sandra NäslundVästerås SOK50:13+13:3811:34
12Jennifer AnderssonHaninge SOK50:23+13:4811:36
13Ellen MattssonIF Åland54:38+18:0312:35
14Ida TorbiörnssonJärla Orientering58:10+21:3513:24
15Fanny RostöRånäs OK1:02:02+25:2714:17
16Märta FröjdSnättringe SK1:02:10+25:3514:19
17Ylva Sahl PaavoOK Klemmingen1:04:17+27:4214:48
18Josefin CarlssonAttunda OK1:08:53+32:1815:52
19Caroline LängheimTullinge SK1:15:36+39:0117:25
20Matilda RenlundOK Södertörn1:19:44+43:0918:22
21Julia AngelsiööOK Linné1:26:46+50:1119:59
22Alice DAngeloAttunda OK1:35:06+58:3121:54
Alice FrostOK Roslagenej start

H16

5 740 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården37:566:36
2Niklas SundqvistTullinge SK39:13+1:176:49
3Jonas CarlssonSundbybergs IK42:13+4:177:21
4Johannes RidefeltOK Linné42:37+4:417:25
5Isak LangerakJärfälla OK42:51+4:557:27
6Jonas KallhaugeSnättringe SK43:01+5:057:29
7Karl EngesAttunda OK43:30+5:347:34
8Joel PetterssonTullinge SK44:12+6:167:42
9Lukas OlssonVäsby OK44:20+6:247:43
10Olle NilssonOK Linné46:49+8:538:09
11Erik EngstedtTullinge SK47:21+9:258:14
12Jesper JissbackeGävle OK50:54+12:588:52
13Ludwig BergfalkJärfälla OK51:12+13:168:55
14Felix ClassonRånäs OK51:45+13:499:00
15Alexander NilssonOK Södertörn55:55+17:599:44
16Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK57:18+19:229:58
17Michal WolowczykOK Denseln57:22+19:269:59
18Mårten RostöRånäs OK58:48+20:5210:14
19Oscar SturkWaxholms OK58:59+21:0310:16
20Anton GumaeliusWaxholms OK1:01:26+23:3010:42
21Filip OlssonVäsby OK1:04:34+26:3811:14
22Oscar WibergJärla Orientering1:05:11+27:1511:21
23Arvid PerssonTäby OK1:08:11+30:1511:52
24Grim Jonsson-WoldSundbybergs IK1:08:20+30:2411:54
25Martin NorrbomSala OK1:09:17+31:2112:04
26Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OK1:14:41+36:4513:00
27Simon ThärnOK Roslagen2:00:53+1:22:5721:03
Sixten JonssonOK Linnéej godkänd
Erik ForsbergOK Ravinenej godkänd
Samuel HedlundKöping-Kolsva OKej godkänd
Mikael Landels BarnesStora Tuna OKej godkänd
Gustav AflodalTäby OKej godkänd
Martin HerbertTäby OKej start
Simon Jansson-JärplingOK Klemmingenej start
Emil ErikssonTierps SOKej start
Axel ForshällenAttunda OKej start

H16 Kort

3 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve RahlénOK Ravinen1:03:5816:58
2Martin KihlSundbybergs IK1:16:46+12:4820:21
Harald Eriksson-LangettAttunda OKej start

D14

3 670 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmTäby OK27:467:33
2Johanna HagströmFalköpings AIK OK30:34+2:488:19
3Tone AlbrektssonOK Ravinen33:03+5:179:00
4Rebecca WaldenfjordJärfälla OK33:41+5:559:10
5Emma HagrotTäby OK34:35+6:499:25
6Jenny WegebroUmeå OK35:22+7:369:38
7Kristina TedhamreSnättringe SK37:01+9:1510:05
8Moa WestbladOK Ravinen37:19+9:3310:10
9Anna HerbertTäby OK39:06+11:2010:39
10Emmy AlbinssonJärfälla OK42:14+14:2811:30
11Maria JanssonOK Linné42:37+14:5111:36
12Vilma KarlssonSnättringe SK43:04+15:1811:44
13Siri HjärtbergJärfälla OK44:13+16:2712:02
14Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL44:48+17:0212:12
15Linnea NilssonNyköpings OK45:27+17:4112:23
16Amanda KarlssonOK Ravinen47:56+20:1013:03
17Agnes JonssonOK Linné48:35+20:4913:14
18Amanda BlomdahlTullinge SK50:45+22:5913:49
19Alma JuhlinJärla Orientering55:42+27:5615:10
20Sofia BerglundSigtuna OK57:24+29:3815:38
21Alva BlomqvistOK Rodhen59:39+31:5316:15
22Astrid HenrikssonJärla Orientering1:01:19+33:3316:42
23Louise AlmIF Åland1:02:57+35:1117:09
24Anna KarlströmOK Linné1:07:15+39:2918:19
Ebba LeicktTullinge SKej godkänd
Vera BogrenSundbybergs IKej godkänd
Ellen FrostOK Roslagenej start
Wilma GilleOK Roslagenej start

H14

3 770 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK24:096:24
2henning sjökvistStora Tuna OK28:52+4:437:39
3Victor ImarkTullinge SK29:00+4:517:41
4Gustaf BerglundSigtuna OK30:25+6:168:04
5Erik HerneOK Ravinen30:29+6:208:05
6Albin AnderssonTullinge SK33:04+8:558:46
7Linus BacklundOK Södertörn33:09+9:008:47
8Niklas CarlssonSundbybergs IK34:03+9:549:01
9Johan WehlinSkogspojkarnas OK34:09+10:009:03
10Johan LindmanFinspångs SOK34:11+10:029:04
11Otto StuhlhoferOK Landehof36:07+11:589:34
12Johan PerssonOK Österåker36:22+12:139:38
13Oscar PrytzGOIF Tjalve37:02+12:539:49
14Egil MorastHaninge SOK37:05+12:569:50
15Tuve MöllerOK Linné38:37+14:2810:14
16Gustav MalmströmGOIF Tjalve38:56+14:4710:19
17Axel KudinoffOK Södertörn39:17+15:0810:25
18Christian RedtzerAttunda OK39:32+15:2310:29
19Vidar PerssonTäby OK40:49+16:4010:49
20Johan EdenhamnLänna IF41:20+17:1110:57
21Johan HerbertTäby OK41:44+17:3511:04
22Hugo LindbärgOK Södertörn41:56+17:4711:07
23André LindgrenOK Ravinen42:15+18:0611:12
24Jason BransomeSkogsluffarnas OK43:23+19:1411:30
25Gabriel LundvallTäby OK47:37+23:2812:37
26Viktor WohlgemuthOK Ravinen48:45+24:3612:55
27Emil GrehnOK Rodhen49:43+25:3413:11
28Edvin NordströmTäby OK51:46+27:3713:43
29Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK52:27+28:1813:54
30John LarssonRånäs OK52:46+28:3713:59
31Emil AnderssonHaninge SOK53:41+29:3214:14
32Tobias KarlssonSnättringe SK54:34+30:2514:28
33Seth WimanTäby OK55:19+31:1014:40
34Oskar PerssonOK Österåker57:11+33:0215:10
35Erik HeroOK Österåker57:32+33:2315:15
36Sindre Jonsson-WoldSundbybergs IK58:05+33:5615:24
37Oskar EngesAttunda OK1:01:29+37:2016:18
38Oliver AngelsiööOK Linné1:03:29+39:2016:50
39Svante JohanssonTäby OK1:05:04+40:5517:15
40John NorrbomSala OK1:07:19+43:1017:51
41Casper SneitzJärfälla OK1:21:36+57:2721:38
Kasper FranssonOK Ravinenej godkänd
Maxim RosinskyHellas Orienteringej godkänd
Axel GranqvistOK Ravinenej godkänd
Martin Andersson-BjörkHaninge SOKej start
Hugo ThorellOK Ravinenej start
Olle BerggrenTullinge SKej start
Olle GrywenzOK Linnéej start

D14 Kort

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva TidevallSkogsluffarnas OK25:1612:23
2Stina MeyersonBromma-Vällingby SOK30:58+5:4215:10

D12

2 040 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK14:387:10
2Hanna LagerbergOK Södertörn15:23+0:457:32
3Sofie OhlssonÄrla IF15:42+1:047:41
4Tilde BacklundOK Södertörn15:48+1:107:44
5Emilia EngelOK Ravinen17:31+2:538:35
6Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK18:24+3:469:01
7Frida HectorSnättringe SK18:47+4:099:12
8Elin BergOK Ravinen19:20+4:429:28
9Lovisa WigertzLånghundra IF19:46+5:089:41
10Selma GumaeliusWaxholms OK20:15+5:379:55
11Linnea JohanssonTäby OK23:00+8:2211:16
12Jonna LundbäckJärfälla OK23:14+8:3611:23
13Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL25:07+10:2912:18
14Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOK25:09+10:3112:19
15Sofia GidingVallentuna-Össeby OL25:31+10:5312:30
16Astrid AnderVallentuna-Össeby OL26:00+11:2212:44
17Veronica RedtzerAttunda OK27:32+12:5413:29
18Elsa ChristofferssonOK Renen28:05+13:2713:45
19Alva JonssonLånghundra IF28:07+13:2913:46
20Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK31:10+16:3215:16
21Sara EdenhamnLänna IF33:52+19:1416:36
Alexandra PerssonOK Österåkerej godkänd
Anna AnderssonPiteå IFej godkänd
Lina SvärdIF Thorej start

H12

2 270 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor15:156:43
2Noel WaldenfjordJärfälla OK17:29+2:147:42
3Anton HänströmTäby OK18:50+3:358:17
4Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö19:03+3:488:23
5Leo JohanssonOK Kolmården19:09+3:548:26
6Jonatan StåhlSundbybergs IK19:34+4:198:37
7Simon FriskGustavsbergs OK20:20+5:058:57
8Rasmus KihlSundbybergs IK20:41+5:269:06
9Andreas NäslundVästerås SOK20:58+5:439:14
10Linus AlbinssonJärfälla OK21:59+6:449:41
11Axel BergströmOK Rodhen22:43+7:2810:00
12Arvid RoosOK Linné23:37+8:2210:24
13Victor SannicoloTäby OK24:42+9:2710:52
14Erik PerssonOK Österåker25:53+10:3811:24
15Tobias AbrahamssonSundbybergs IK26:08+10:5311:30
16Joel WahlqvistOK Roslagen27:22+12:0712:03
17Mattias KallhaugeSnättringe SK27:53+12:3812:17
18Ludvig LindénAttunda OK28:00+12:4512:20
19Ivar Lidström LauriSnättringe SK29:38+14:2313:03
20Fredrik HanssonTäby OK33:10+17:5514:36
21Carl LiljedahlTäby OK33:40+18:2514:49
22Marcus Salomon-SörensenAttunda OK34:23+19:0815:08
23Richard TakeOK Tyr40:24+25:0917:47
Isac LindWaxholms OKej godkänd
Filip SigrandOK Södertörnej godkänd
Alfred HafströmVallentuna-Össeby OLej godkänd
William DverstorpLånghundra IFej godkänd

D10

2 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SöderqvistOK Ravinen14:066:40
2Therese NilssonOK Österåker16:31+2:257:49
3Kajsa BogrenSundbybergs IK16:51+2:457:59
4Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL19:30+5:249:14
5Alice HallménJärfälla OK19:37+5:319:17
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK21:31+7:2510:11
7Tuva FalkSundbybergs IK21:55+7:4910:23
8Tilda MårtenssonOK Ravinen23:15+9:0911:01
9Cornelia KrafftLänna IF24:56+10:5011:49
10Ronja StåhlSundbybergs IK25:07+11:0111:54
11Katja LeicktTullinge SK34:30+20:2416:21

H10

2 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SK13:496:32
2Johan LundbäckJärfälla OK14:36+0:476:55
3Albin ForsbergLånghundra IF14:51+1:027:02
4Samuel LindénAttunda OK14:56+1:077:04
5Erik BovalliusJärfälla OK15:31+1:427:21
6Erik Lidström LauriSnättringe SK15:41+1:527:25
7Jonne LiukkonenSundsvalls OK17:35+3:468:20
8Ludvig SigrandOK Södertörn18:00+4:118:31
9Johan FochsenWaxholms OK18:34+4:458:47
10Eliot AngelsiööOK Linné18:40+4:518:50
11Martin RinnbäckOK Ravinen18:50+5:018:55
12Pontus KragmoVallentuna-Össeby OL19:15+5:269:07
13Karl GrywenzOK Linné19:21+5:329:10
14Simon KragmoVallentuna-Össeby OL19:43+5:549:20
15Oskar VikströmSundsvalls OK20:23+6:349:39
16Einar LundkvistLänna IF22:39+8:5010:44
17Oskar SundblomRånäs OK23:41+9:5211:13
18Vincent WippJärla Orientering25:28+11:3912:04
19David MelinOK Rodhen25:55+12:0612:16
20Otto BalckVallentuna-Össeby OL36:48+22:5917:26
21Wiktor EngesAttunda OK1:36:20+1:22:3145:39
Johan NordquistJärla Orienteringej godkänd
Filip NorrbomSala OKej start

D35

6 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne LiukkonenSundsvalls OK45:457:22
2Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OK51:54+6:098:22
3Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö57:28+11:439:16
4Ulrika ForsbergOK Ravinen59:45+14:009:38
5Gabriella MelinOK Rodhen1:03:56+18:1110:18
6Anna FalkSundbybergs IK1:04:32+18:4710:24
7Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örby1:22:28+36:4313:18
Annette RoosOK Linnéej start

H35

8 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse ForsbergOK Ravinen56:537:05
2Maxim RyabkinHellas Orientering57:58+1:057:13
3Tomas HenrikssonAttunda OK58:57+2:047:21
4Aleksandr AlekseyonokSävedalens AIK1:02:10+5:177:45
5Peter AnderssonSöders-Tyresö1:06:23+9:308:16
6Henrik SundblomRånäs OK1:06:27+9:348:17
7Oskar ForsbergSkogslöparna1:06:50+9:578:20
8Henrik RoosOK Linné1:10:19+13:268:46
9Henrik SjögrenHaninge SOK1:10:22+13:298:46
10Jonas ErikssonRånäs OK1:14:28+17:359:17
11Andreas KrafftLänna IF1:51:20+54:2713:52
Johan NäsmanIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Pål JanssonOK Roslagenej start
Dan HörnellOK Linnéej start

D40

5 340 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christin SöderqvistOK Ravinen46:478:45
2Camilla EngelOK Ravinen47:39+0:528:55
3Yvonne GrehnOK Rodhen47:51+1:048:57
4Annika LindbergAttunda OK50:51+4:049:31
5Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OK53:20+6:339:59
6Lena LindmanFinspångs SOK54:27+7:4010:11
7Kerstin ImarkTullinge SK55:12+8:2510:20
8Anna Karin OlmIF Thor55:20+8:3310:21
9Charlotte FlansbjerOK Djerf55:41+8:5410:25
10Eva KindlundhTrosabygdens OK56:31+9:4410:35
11Annika OhlssonÄrla IF1:03:25+16:3811:52
12Pernilla SvedinLånghundra IF1:06:51+20:0412:31
13Karin SteneboAttunda OK1:11:55+25:0813:28
14Eva PerssonOK Österåker1:12:47+26:0013:37
15Annika SundströmVästerås SOK1:18:23+31:3614:40
16Anette JohanssonOK Kolmården1:18:52+32:0514:46
17Nina HerneOK Ravinen1:21:27+34:4015:15
18Lisa LeicktTullinge SK1:22:56+36:0915:31
19Anna NorrbomSala OK1:40:43+53:5618:51
Anna GillmanOK Linnéej godkänd
Malin AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Lotta Thureson GibergHellas Orienteringej godkänd
Åsa JanssonOK Roslagenej start
Ann RollerJärfälla OKej start

H40

7 600 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NordströmOK Älgen48:196:21
2Jonas NordströmOK Roslagen49:12+0:536:28
3Pessi LiukkonenSundsvalls OK50:04+1:456:35
4Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK51:17+2:586:44
5Patric de BoussardIFK Enskede51:34+3:156:47 Ladda ner rutt i gpx-format
6Erik KropfGustavsbergs OK51:56+3:376:50 Ladda ner rutt i gpx-format
7Pontus GilleOK Roslagen54:29+6:107:10
8Rob HartOK Linné55:27+7:087:17
9Torgny RundlöfVäsby OK55:32+7:137:18
9Ulf BergströmOK Rodhen55:32+7:137:18
11Pär HanssonCentrum OK55:44+7:257:20
12Ola KåbergOK Ravinen55:56+7:377:21
13Alistair LandelsStora Tuna OK56:20+8:017:24
14Fredrik SteneboAttunda OK56:57+8:387:29
15Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK57:06+8:477:30
16Anders EdquistVästerås SOK57:45+9:267:35
17Esbjörn ErikssonAttunda OK57:46+9:277:36
18Andreas FredrikssonAttunda OK57:51+9:327:36
19Ronny FalkSundbybergs IK58:04+9:457:38
20Patrik LeicktTullinge SK59:14+10:557:47
21Ola SvärdHaninge SOK1:00:29+12:107:57
22Niklas HenrikssonAttunda OK1:01:10+12:518:02
23Henrik NordVäsby OK1:01:48+13:298:07
24Björn LovangIFK Lidingös Skid o OK1:01:59+13:408:09
25Johan WestringSundbybergs IK1:02:46+14:278:15
26Niclas NilssonOK Österåker1:02:50+14:318:16
27Petter RanefallIF Thor1:03:43+15:248:23
28Henrik MorastHaninge SOK1:04:34+16:158:29
29Roger LindénAttunda OK1:05:08+16:498:34
30Tobias SpångHammarby IF OF1:05:11+16:528:34
31Arne NilssonNyköpings OK1:06:16+17:578:43
32Rickard E.JonforsenHallstahammars OK1:06:58+18:398:48
33Robert LidströmTullinge SK1:08:05+19:468:57
34Fredrik MorastHaninge SOK1:09:29+21:109:08
35Thomas AnderssonVästerås SOK1:13:11+24:529:37
36Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve1:14:27+26:089:47
37Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örby1:16:55+28:3610:07
38Daniel Andersson-OlmIF Thor1:17:25+29:0610:11
39Patrik FriskGustavsbergs OK1:20:22+32:0310:34
40Anders BerkelundVäsby OK1:21:49+33:3010:45
41Patric MalmströmGOIF Tjalve1:23:06+34:4710:56
42Andreas EhnIF Thor1:32:14+43:5512:08
43Magnus GrafströmCentrum OK1:51:42+1:03:2314:41
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start

D45

5 240 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BogrenSundbybergs IK44:168:26
2Laila IngelssonOK Hammaren45:17+1:018:38
3Charlotte LindkvistLeksands OK46:09+1:538:48
4Dorothe SpillmannIF Thor47:32+3:169:04
5Annika ArdellOK Rodhen48:17+4:019:12
5Carina SandbergSäterbygdens OK48:17+4:019:12
7Ulla MolinAttunda OK48:33+4:179:15
8Anna-Lena LindströmSundsvalls OK48:35+4:199:16
9Anette BernhedSävedalens AIK48:43+4:279:17
10Inger GunnarssonVästerås SOK49:34+5:189:27
11Caroline HagströmFalköpings AIK OK49:55+5:399:31
12Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK50:28+6:129:37
13Ingela ErikssonGävle OK51:35+7:199:50
14Gunilla EdgrenTrollhättans SOK52:57+8:4110:06
15Susanne AnderssonPiteå IF53:11+8:5510:08
16Maria ColeVäsby OK54:13+9:5710:20
17Ann-Mari SilfverLånghundra IF54:16+10:0010:21
18Cathrine JohanssonTierps SOK54:55+10:3910:28
19Lena SundqvistTullinge SK55:14+10:5810:32
20Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK56:30+12:1410:46
21Cecilia EdströmSundsvalls OK56:51+12:3510:50
22Monica BomanGävle OK58:07+13:5111:05
23Maria HartOK Linné58:28+14:1211:09
24Anna BacklundOK Södertörn1:00:39+16:2311:34
25Ann BergmanOK Ravinen1:00:47+16:3111:35
26Monica RoosAttunda OK1:01:45+17:2911:47
27Lena GrandinOK Linné1:03:13+18:5712:03
28Nina SchmidtTrollhättans SOK1:03:42+19:2612:09
29Lena NilssonOK Linné1:03:54+19:3812:11
30Carina KaleredOK Denseln1:03:56+19:4012:12
31Agneta KarlssonRånäs OK1:04:01+19:4512:13
32Charlotta AskeljungOK Klemmingen1:04:37+20:2112:19
33Maria LännevallOK Roslagen1:06:43+22:2712:43
34Gunilla GustavssonOK Orion1:08:07+23:5112:59
35Johanna SundströmJärla Orientering1:08:58+24:4213:09
36Monica FröjdSnättringe SK1:09:26+25:1013:15
37Åsa DetterfeltLinköpings OK1:14:04+29:4814:08
38Agneta LindblomIFK Enskede1:17:58+33:4214:52
39Liselott KihlSundbybergs IK1:27:34+43:1816:42
40Anna BrandhorstJärla Orientering1:27:41+43:2516:44
41Ann-Christin PousetteRånäs OK1:27:46+43:3016:44
42Marie ForshällenAttunda OK1:29:15+44:5917:01
43Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:36:22+52:0618:23
44Annika ErikssonTierps SOK1:50:06+1:05:5021:00
Cia HunhammarBromma-Vällingby SOKej godkänd
Gunilla KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Ludwina RedtzerAttunda OKej godkänd
Iréne PerssonTäby OKej start
Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OKej start
Anette LantzOK Österåkerej start
Weronica MorellOK Kåreej start
Birgitta SkoglundOK Roslagenej start
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IKej start
Hilde StorløkkenKongsberg OLej start

H45

7 190 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF43:366:03
2Thomas HöjsgaardLeksands OK44:15+0:396:09
3Olle LindmanFinspångs SOK46:19+2:436:26
4Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OK48:31+4:556:44
5Hans SundqvistTullinge SK48:39+5:036:45
6Sten LeanderssonOK Tyr48:55+5:196:48
7Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK49:22+5:466:51
8Ola HultinOK Roslagen50:24+6:487:00
9Kent PetterssonOK Ravinen51:29+7:537:09
10Per EdlundSigtuna OK51:31+7:557:09
11Mats FryxellTullinge SK51:37+8:017:10
12Peter JuthbergSöders-Tyresö51:38+8:027:10
13Per KallhaugeSnättringe SK51:39+8:037:11
14Johan JakobssonLånghundra IF52:11+8:357:15
15Mats WallinStora Tuna OK52:40+9:047:19
16Kjell ObergerIFK Lidingös Skid o OK53:24+9:487:25
17Thomas JohanssonSundsvalls OK53:34+9:587:27
17Stefan KarlssonOK Ravinen53:34+9:587:27
19Per SundströmVästerås SOK54:18+10:427:33
20Jonas NylundCentrum OK54:33+10:577:35
21Kenneth JönssonTullinge SK54:35+10:597:35
22Steven HaleOK Kåre54:40+11:047:36
23Erik BerggrenTullinge SK55:27+11:517:42
24Håkan SöderqvistOK Ravinen55:28+11:527:42
25Tomas EdströmSundsvalls OK55:38+12:027:44
26Ulf K. RaskSigtuna OK55:51+12:157:46
27Kalle PerssonOK Österåker56:25+12:497:50
28Arne JanssonOK Klemmingen56:40+13:047:52
29Jan-Olof BogrenSundbybergs IK57:30+13:547:59
30Jörgen AxelssonTullinge SK57:33+13:578:00
30Michael GranqvistOK Ravinen57:33+13:578:00
32Stefan LybertVäsby OK57:37+14:018:00
33Lars SpånbergGävle OK57:39+14:038:01
34Johan OhlströmIF Thor57:52+14:168:02 Ladda ner rutt i gpx-format
35Anders OhlinRånäs OK59:20+15:448:15
36Håkan BrandbergLånghundra IF59:30+15:548:16
37Patrik ForsAttunda OK1:00:40+17:048:26
38Mats CarlssonSundbybergs IK1:01:34+17:588:33
39Tomas HultqvistTullinge SK1:01:38+18:028:34
40Per KällvikÅmåls OK1:01:49+18:138:35
41Anders BrinkmanVandrarringen1:02:03+18:278:37
42Peter ZetterströmSöders-Tyresö1:02:08+18:328:38
43Göran JonssonSundbybergs IK1:02:21+18:458:40
44Juha LoenbergStigfinnarna1:02:38+19:028:42
45Jörgen HectorSnättringe SK1:02:58+19:228:45
46Marek WolowczykOK Denseln1:03:15+19:398:47
47Stefan RedtzerAttunda OK1:03:26+19:508:49
48Jan ChristofferssonOK Renen1:03:30+19:548:49
49Nils AronssonOK Tisaren1:03:32+19:568:50
50Rune LindströmSundsvalls OK1:03:37+20:018:50
51Bo LauriSnättringe SK1:03:39+20:038:51
52Ulf KarlssonOK Alehof1:04:26+20:508:57
53Ulf NilssonJärfälla OK1:05:04+21:289:02
54Ola HenrikssonJärla Orientering1:05:33+21:579:07
55Göran StuhlhoferOK Landehof1:05:52+22:169:09
56Jörgen SköldLinköpings OK1:06:12+22:369:12
57Thomas RoosIF Thor1:06:18+22:429:13
58Peter BrämersonTibro OK1:06:28+22:529:14
59Magnus JohanssonOK Kolmården1:06:34+22:589:15
60Per KretzOK Ravinen1:07:06+23:309:19
61Anders ÖnerudOK Ravinen1:08:48+25:129:34
62Hans OlsénSundbybergs IK1:08:57+25:219:35
63Jonas HagströmFalköpings AIK OK1:09:09+25:339:37
64Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:09:10+25:349:37
65Örjan TingströmOK Klemmingen1:09:42+26:069:41
66Peter LindbergOK Roslagen1:10:16+26:409:46
67Klaes AxelssonMullsjö SOK1:11:20+27:449:55
68Ove RinnbäckOK Ravinen1:11:52+28:169:59
69Niclas AhlströmVästerås SOK1:12:47+29:1110:07
70Stefan NilssonOK Linné1:12:54+29:1810:08
71Ben StrengellVästerås SOK1:13:49+30:1310:15
72Mikael DavidssonVästerås SOK1:13:59+30:2310:17
73Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:14:43+31:0710:23
74Lars JacobssonDegerfors OK1:15:35+31:5910:30
75Håkan RedtzerAttunda OK1:17:49+34:1310:49
76Matti NylundSigtuna OK1:19:20+35:4411:02
77Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:23:12+39:3611:34
78Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:23:51+40:1511:39
79Anders GustavssonFK Friskus-Varberg2:18:42+1:35:0619:17
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Johan HammarströmOK Måsenej godkänd
Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Kenneth JonssonOK Linnéej start
Carl PerssonTäby OKej start
Per GrywenzOK Linnéej start
Nils ErikssonVäsby OKej start
Christer MorellOK Kåreej start

D50

4 300 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK36:308:29
2Barbro LönnkvistTullinge SK37:55+1:258:49
3Marie MalmborgSöders-Tyresö40:34+4:049:26
4Susanne PerssonÄrla IF41:04+4:349:33
5Carina DoyleSundbybergs IK41:23+4:539:37
6Kerstin TjernlundOK Vilse 8746:15+9:4510:45
7Katarina BengtssonLånghundra IF46:17+9:4710:45
8Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby46:18+9:4810:46
9Ingrid KensbyOK Tyr47:39+11:0911:04
10Anne BössfallLinköpings OK49:04+12:3411:24
11Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK49:09+12:3911:25
12Karin GunnarssonStora Tuna OK49:37+13:0711:32
13Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK51:58+15:2812:05
14Anna-Karin OhlssonTullinge SK52:25+15:5512:11
15Karin JanssonOK Rodhen52:36+16:0612:13
16Annika DavidssonVästerås SOK52:53+16:2312:17
17Anna-Karin AdolfssonOK Kåre53:08+16:3812:21
18Kia BratbergOK Hammaren53:42+17:1212:29
19Linda Spjut-AsplundJärla Orientering55:30+19:0012:54
20Helen GlänneforsSöders-Tyresö56:37+20:0713:10
21Annika SvenssonSolna OK57:24+20:5413:20
22Agneta HolgerssonSnättringe SK57:50+21:2013:26
23Anna Lindskog-PetterssonAttunda OK58:17+21:4713:33
24Pirkko HammarströmOK Måsen58:38+22:0813:38
25Carina JacobssonOK Rodhen1:00:37+24:0714:05
26Annika LundströmVäsby OK1:01:04+24:3414:12
27Eva SvanbergJärfälla OK1:01:43+25:1314:21 Ladda ner rutt i gpx-format
28Marie HåkanssonOK Kolmården1:02:14+25:4414:28
29Lena HellströmOK Ravinen1:06:32+30:0215:28
30Maria GelinderAttunda OK1:07:05+30:3515:36
31Karina SvenssonVimmerby OK1:09:47+33:1716:13
32Kerstin SandströmJärla Orientering1:11:17+34:4716:34
33Madelene BjernulfSundbybergs IK1:21:34+45:0418:58
34Annika ZetterqvistSigtuna OK1:48:25+1:11:5525:12
Kristina ErikssonDalaportens OLej godkänd
Birgitta HenrikssonJärla Orienteringej start
Pia Boudrie HesselgrenVäsby OKej start

H50

6 370 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen38:226:01 Ladda ner rutt i gpx-format
2Lars PalmqvistJärfälla OK41:46+3:246:33
3Rikard ImarkTullinge SK42:25+4:036:39
3Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK42:25+4:036:39
5Kent BergmanOK Ravinen42:44+4:226:42
6Christer SkoogKils OK43:09+4:476:46
7Peter EnokssonOK Österåker43:16+4:546:47
8Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF43:50+5:286:52
9Pär WestbladOK Ravinen44:04+5:426:55
10Krister GumaeliusWaxholms OK44:33+6:116:59
11Tommy ÅhmanLånghundra IF44:48+6:267:01
12Ulf ErikssonStora Tuna OK46:01+7:397:13
13Anders EnmarkGävle OK46:05+7:437:14
14Kenneth LantzOK Österåker46:23+8:017:16
15Håkan DahlbäckOK Österåker46:24+8:027:17
16Roger HugossonSundsvalls OK47:09+8:477:24
17Håkan SchmidtTrollhättans SOK47:12+8:507:24
18Sune SödergrannTullinge SK47:22+9:007:26
19Ulf BurmanGustavsbergs OK48:55+10:337:40
20Gunnar LangsSkarpnäcks OL49:13+10:517:43
21Karl OlssonTibro OK51:58+13:368:09
22Peter LundbergJärfälla OK53:10+14:488:20
23Björn-Ove PetterssonAttunda OK53:50+15:288:27
24Rolf LarssonOK Linné54:12+15:508:30
25Jan-Olov BergmanVästerås SOK54:23+16:018:32
26Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb54:55+16:338:37
27Arne ErikssonTierps SOK54:59+16:378:37
28Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK55:03+16:418:38
29Sven WigertzLånghundra IF55:27+17:058:42
30Anders MattssonOK Älvsjö-Örby55:34+17:128:43
31Jan-Olof BäckOK Djerf56:00+17:388:47
32Ronny PerssonOK Österåker56:29+18:078:52
33Stefan GustafssonSkarpnäcks OL57:10+18:488:58
34Stefan SundéliusJärfälla OK57:20+18:589:00
35Christer MannfolkUlricehamns OK57:43+19:219:03
36Arne KlintbergEksjö SOK57:45+19:239:03
37Lars GerhardssonAttunda OK57:54+19:329:05
38Jonas LundgrenTibro OK58:26+20:049:10
39Lars-Erik NorbergJärfälla OK59:02+20:409:16
40Uno JohanssonSundsvalls OK59:41+21:199:22
41Gunnar SvanbergJärfälla OK59:56+21:349:24 Ladda ner rutt i gpx-format
42Erik DanielsAttunda OK1:00:10+21:489:26
43Lars BerzellVäsby OK1:00:13+21:519:27
44Mats LarssonIFK Enskede1:00:44+22:229:32
45Tore TjernlundOK Vilse 871:01:04+22:429:35
46Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:02:29+24:079:48
47Tomas KarlssonOK Kolmården1:02:31+24:099:48
48Göran AnderssonOK Rodhen1:02:45+24:239:51
49Anders HolmströmOK Österåker1:03:08+24:469:54
50Christer JohanssonKöping-Kolsva OK1:04:44+26:2210:09
51Björn SalomonssonSnättringe SK1:05:07+26:4510:13
52Fredrik BrandhorstJärla Orientering1:05:43+27:2110:18
53Jan KihlSundbybergs IK1:06:15+27:5310:24
54Julius PtasekasOK Devyni1:06:40+28:1810:27
55Werner KöhlerTullinge SK1:08:47+30:2510:47
56Anders S NybergSäterbygdens OK1:13:24+35:0211:31
57Mats KensbyOK Tyr1:15:44+37:2211:53
58Hans MalmbergWaxholms OK1:20:33+42:1112:38
59Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:22:37+44:1512:58
60Magnus BergströmRånäs OK1:23:16+44:5413:04
61Jan SundströmOK Renen1:23:27+45:0513:06
62Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:37:24+59:0215:17
63Johan SkoglundOK Roslagen1:37:38+59:1615:19
Anders BjörklundSävedalens AIKej godkänd
Lars SjökvistStora Tuna OKej godkänd
Jan NylundMariestads FKej start
Peter WippJärla Orienteringej start

D55

3 610 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK34:579:40
2Lena JanssonJärla Orientering37:47+2:5010:27
3Karin IvarssonHaninge SOK39:47+4:5011:01
4Anneli LindkvistGustavsbergs OK40:52+5:5511:19
5Vitalija PtasekieneOK Devyni44:27+9:3012:18
6Marita SamuelssonSundbybergs IK46:45+11:4812:57
7Anne-Chr SchunnessonAttunda OK48:20+13:2313:23
8Monica OhlinRånäs OK48:59+14:0213:34
9Vivianne LindstamSol Tranås50:40+15:4314:02
10Marit AxelssonVästvärmlands OK51:21+16:2414:13
11Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren54:23+19:2615:03
12Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK54:34+19:3715:06
13Birgitta WinbladRehns BK57:06+22:0915:49
14Britt LarssonLänna IF59:13+24:1616:24
15Mary HealyGEN1:01:32+26:3517:02
Margareta HallménAttunda OKej godkänd
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej start
Margareta AnderssonHellas Orienteringej start

H55

5 340 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK34:326:28
2Thomas JohanssonRånäs OK38:50+4:187:16
3Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK40:44+6:127:37
4Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK42:00+7:287:51
5Andreas HjertsonOK Linné42:02+7:307:52
6Anders TåqvistVästerås SOK42:17+7:457:55
7Mikael ByströmJärfälla OK42:47+8:158:00
8Jörgen KarlssonAttunda OK43:10+8:388:05
9Anders LöfgrenJärfälla OK43:36+9:048:09
10Torbjörn LöfvingTibro OK43:37+9:058:10
11Jan GottfridssonNorbergs OK43:48+9:168:12
12Bengt JonssonOK Linné44:20+9:488:18
13Göran NilssonSnättringe SK44:36+10:048:21
14Eidar LindgrenOK Ravinen44:53+10:218:24
15Jan-Olof BjörklundBjursås OK45:03+10:318:26
16Stefan CarlssonSOK Viljan45:28+10:568:30
17Anders RahmqvistIFK Lidingös Skid o OK46:25+11:538:41
18Frej FernströmOK Österåker46:46+12:148:45
19Hans OhlinRånäs OK47:09+12:378:49
20Lars JanlövIF Åland47:23+12:518:52
21Tjelvar OtterbjörkUmeå OK49:12+14:409:12
22Jonny NilssonSnättringe SK49:22+14:509:14
23Göran DoyleSundbybergs IK49:32+15:009:16
24Leif MattssonJärla Orientering50:19+15:479:25
25Curt RahlénOK Ravinen51:01+16:299:33
26Ola NyqvistOK Södertörn51:04+16:329:33
27Göran OhlssonTullinge SK52:11+17:399:46
28Åke KappelGotlands Bro Orienteringsklubb52:40+18:089:51
29Göran AnderssonAttunda OK54:42+20:1010:14
30Roland NorellSöders-Tyresö54:43+20:1110:14
31Lars BoudrieVäsby OK55:00+20:2810:17
32Ragnar OlssonTibro OK55:23+20:5110:22
33Matts BjörkeSöders-Tyresö58:15+23:4310:54
34Lars LandströmLånghundra IF59:12+24:4011:05
35Sture LarssonLänna IF1:02:15+27:4311:39
36Reijo KorhonenHaninge SOK1:04:12+29:4012:01
37Kenneth PetterssonJärfälla OK1:06:02+31:3012:21
38Jan LindgrenOK Södertörn1:10:35+36:0313:13
39Robert HåkanssonOK Kolmården1:12:36+38:0413:35
40Magnus ForshällenAttunda OK1:21:19+46:4715:13
41Kurt MaxéSundbybergs IK1:25:35+51:0316:01
42Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK1:28:50+54:1816:38
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Claes ElvhammarAttunda OKej start

D60

3 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL31:499:21
2Christina HjertsonOK Linné37:53+6:0411:08
3Anne LundmarkJärfälla OK39:56+8:0711:44
4Maria NordwallOK Kolmården42:40+10:5112:32
5Ingela NelsénFalkenbergs OK48:16+16:2714:11
6Viveka BackmanTullinge SK49:25+17:3614:32
7Anna BlomgrenTullinge SK49:37+17:4814:35
8Ulla GummesonVäsby OK52:07+20:1815:19
9Ingegerd LusenskySigtuna OK54:20+22:3115:58
10Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK55:23+23:3416:17
11Marianne SellgrenSigtuna OK57:04+25:1516:47
12Lena JohnssonRånäs OK58:07+26:1817:05
13Ingrid GraneliHaninge SOK1:10:20+38:3120:41
14Helena KorhonenHaninge SOK1:11:24+39:3521:00
15Ingrid AnderssonOK Österåker1:12:22+40:3321:17
Ingrid LundströmVästerås SOKej godkänd
Eva KarlssonVästerås SOKej start

H60

5 240 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK40:387:45
2Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK43:45+3:078:20
3Ingemar GardSöders-Tyresö45:36+4:588:42
4Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn47:21+6:439:02
5Lennart HävrénTullinge SK48:01+7:239:09
6Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOK49:57+9:199:31
7Paul NorénOK Södertörn50:32+9:549:38
8Kjell LindblomJärfälla OK52:39+12:0110:02
9Sune SisellOK Södertörn52:41+12:0310:03
10Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK53:02+12:2410:07
11Christer LjungdahlHjärnarps GH OL55:22+14:4410:33
12Per-Erik CarleniusAttunda OK55:54+15:1610:40
13Jan ÅsbergHäverödals SK56:13+15:3510:43
14Per LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb56:43+16:0510:49
15Per-Johan WikforsOK Österåker58:14+17:3611:06
16Göran FriskAttunda OK59:05+18:2711:16
17Björn LindgrenOK Österåker59:54+19:1611:25
18Lennart AnderssonGöteborgs SK1:01:54+21:1611:48
19Bengt-Göran StjernaLänna IF1:03:47+23:0912:10
20Tapani SivénIF Åland1:07:01+26:2312:47
21Lars Erik HermanssonOK Linné1:08:08+27:3013:00
22Bo WinanderJärfälla OK1:11:16+30:3813:36
23Rolf HjortRånäs OK1:14:01+33:2314:07
24Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:15:44+35:0614:27
Mats-Ola ÖbergSundbybergs IKej godkänd
Anders HallménAttunda OKej start
Ludwig GenderjahnPost SV Dresdenej start
Juergen ZiescheESV Lok Berlin-Schoeneweideej start

D65

3 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK33:1610:39
2Kristina Nygren-FriskAttunda OK36:29+3:1311:41
3Dagny TirénOK Ravinen36:36+3:2011:43
4Evy NordSödertälje IF37:59+4:4312:10
5Birgitta BillstamJärfälla OK38:03+4:4712:11
5Margareta HagstedtVäsby OK38:03+4:4712:11
7Marianne HamiltonEnebybergs IF39:08+5:5212:32
8Birgitta KlangLånghundra IF41:36+8:2013:20
9Gun Inger SahlbergLånghundra IF41:52+8:3613:25
10U C Lybert ErikssonVäsby OK42:45+9:2913:42
11Margareta HaraldssonSigtuna OK44:06+10:5014:08
12Ewa NordlundLänna IF44:41+11:2514:19
13Berit EdengrenNyköpings OK49:44+16:2815:56
14Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF53:34+20:1817:10
15Elke Wilke-GüntherTierps SOK58:53+25:3718:52
16Barbro BörjesonSigtuna OK1:05:47+32:3121:05
17Viviann AnderssonSnättringe SK1:11:39+38:2322:57
18Gunnel BalckIFK Enskede1:18:49+45:3325:15
19Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:28:08+54:5228:14

H65

4 680 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SellgrenSigtuna OK41:358:53
2Runo JohanssonKristinehamns OK49:34+7:5910:35
3Leif NordinAttunda OK50:06+8:3110:42
4Per-Erik WåhlbergOK Linné50:40+9:0510:49
5Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb51:22+9:4710:58
6Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK52:08+10:3311:08
7Styrbjörn JanssonIF Hagen52:27+10:5211:12
8Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben55:34+13:5911:52
9Göran LarboAttunda OK56:05+14:3011:59
10Christer SolbreckLånghundra IF56:09+14:3411:59
11Lars JonassonJärfälla OK56:50+15:1512:08
12Sören ErikssonLänna IF58:26+16:5112:29
13Alf LångSöders-Tyresö58:43+17:0812:32
14Åke HöglundTimrå SOK1:01:08+19:3313:03
15Gunnar ErikssonJärfälla OK1:01:09+19:3413:03
16Håkan BoijeTurebergs IF1:01:45+20:1013:11
17Jan-Erik WibergJärla Orientering1:02:13+20:3813:17
18Mats TörngrenOK Linné1:02:30+20:5513:21
19Conny HusénOK Roslagen1:02:44+21:0913:24
20Lars-Olof LundströmVästerås SOK1:02:51+21:1613:25
21Ulf SkogtjärnOK Linné1:03:04+21:2913:28
22Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:03:31+21:5613:34
23Claes AnderssonSnättringe SK1:03:49+22:1413:38
24Leif StrandbergGustavsbergs OK1:05:04+23:2913:54
25Hans SahlbergLånghundra IF1:05:58+24:2314:05
26Bengt TörnqvistVäsby OK1:07:08+25:3314:20
27Lars NordinSolna OK1:11:22+29:4715:14
28Björn EngstenOK Rodhen1:12:37+31:0215:30
29Ronny HedlundOK Södertörn1:15:33+33:5816:08
30Jan FalkSundbybergs IK1:22:46+41:1117:41
31Örjan KampegårdOK Södertörn1:51:36+1:10:0123:50
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Leif NordlundLänna IFej godkänd
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OKej godkänd
Bengt FribergJärfälla OKej godkänd
John ÖstlundSundbybergs IKej godkänd
Per-Åke CarlenstamVäsby OKej godkänd
Rune RådeströmSnättringe SKej start
Torsten PetterssonLånghundra IFej start

D70

3 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK41:0113:08
2Caje JacobssonIF Thor52:36+11:3516:51
3Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK1:03:36+22:3520:23
4Yvonne RoosAttunda OK1:07:17+26:1621:33
Berit LindungerHaninge SOKej start

H70

3 950 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stellan FehrnströmEnebybergs IF40:1910:12
2Åke GatelidSigtuna OK41:13+0:5410:26
3Bengt ErikssonVäsby OK41:39+1:2010:32
4Lars LjungbergTrollhättans SOK42:05+1:4610:39
5Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb42:41+2:2210:48
6Staffan ElmhagenSöders-Tyresö43:36+3:1711:02
7Martin EngqvistUpsala IF43:42+3:2311:03
8Thord RådbergOK Roslagen43:57+3:3811:07
9Mats JodalGöteborg-Majorna OK44:56+4:3711:22
10Lars NordSödertälje IF45:12+4:5311:26
11Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK45:21+5:0211:28
12Gunnar BengtssonSundsvalls OK46:04+5:4511:39
13Jan-Olof MalmSigtuna OK48:37+8:1812:18
14Björn StoltOK Ravinen52:29+12:1013:17
15Bo SundenKarlsbyhedens IK52:41+12:2213:20
16Lars RoosAttunda OK55:03+14:4413:56
17Sven-Olov NorlinRimbo SOK55:59+15:4014:10
18Ove ForsbergTurebergs IF56:13+15:5414:13
19Olle ÖbergSkogsluffarnas OK56:48+16:2914:22
20Lennart TorstenssonOK Rodhen59:48+19:2915:08
21Roine MattssonHäverödals SK1:04:02+23:4316:12
22Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:05:48+25:2916:39
23Rune HaulinIF Thor1:07:11+26:5217:00
24Kurt AnderssonEnebybergs IF1:07:44+27:2517:08
25Gunnar BramstenSundbybergs IK1:17:42+37:2319:40
26Anders SandwallSkarpnäcks OL1:29:54+49:3522:45
27Rolf Åke JohanssonSundsvalls OK1:44:07+1:03:4826:21
Roland LöwgrenSpårvägens OKej godkänd
Sven JacobssonIF Thorej godkänd
Curt BalckIFK Enskedeej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Rune CarlssonSundbybergs IKej start
Kjell TancredIBM-Klubbenej start
Sören JanssonSundsvalls OKej start

D75

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK1:18:3025:24
2Gunnel KarlssonOK Roslagen1:23:54+5:2427:09
Gunnel JunegardOK Södertörnej godkänd

H75

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK42:3112:30
2Alf PerssonOK Österåker56:56+14:2516:44
3Ove ÅbergOK Roslagen1:01:19+18:4818:02
4Lars-Erik LindellVäsby OK1:02:08+19:3718:16
5Sven ErikssonOK Roslagen1:03:16+20:4518:36
Carl LangOK Österåkerej godkänd
Anders BackOK Ravinenej start

H80

3 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GrönbergBromma-Vällingby SOK41:3813:28
2Karl-Erik MogrenStigfinnarna52:17+10:3916:55
3Lars T ErikssonOK Linné1:31:18+49:4029:32
4Henning HamiltonEnebybergs IF1:32:09+50:3129:49
Sven KarlssonOK Roslagenej godkänd

Inskolning

1 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olof ArevångOK Måsenfullföljt
Alva BjörkTrollhättans SOKfullföljt
Maja CederbaumWaxholms OKfullföljt
Rasmus ErikssonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Klara HartOK Linnéfullföljt
Erik HöjsgaardDomnarvets GOIFfullföljt
Oscar HöjsgaardDomnarvets GOIFfullföljt
Arvid JonforsenHallstahammars OKfullföljt
Anton JonssonOK Tyrfullföljt
Emma Lidforss??????fullföljt
Elis LiukkonenSundsvalls OKfullföljt
Hedvig LundkvistLänna IFfullföljt
Gine LundvallTäby OKfullföljt
Astrid SkantzeIFK Lidingös Skid o OKfullföljt
Vera SkantzeIFK Lidingös Skid o OKfullföljt
Jessica SvärdIF Thorfullföljt
Ebba ForsbergOK Ravinenej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start

U1

1 930 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel AggeforsOK Ravinen18:289:34
2Johanna RoosOK Linné19:57+1:2910:20
3Elis IversAttunda OK20:16+1:4810:30
4Malcolm CederbaumWaxholms OK20:43+2:1510:44
5Wilma LeicktTullinge SK22:36+4:0811:42
6Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF23:34+5:0612:12
7Olivia EngelOK Ravinen23:43+5:1512:17
8Hilda MårdOK Ravinen23:44+5:1612:17
9Alva Lidström LauriSnättringe SK27:57+9:2914:28
10Edit JonssonLånghundra IF28:43+10:1514:52
11Emelie SvärdIF Thor31:39+13:1116:23
12Wilma MårtenssonOK Ravinen31:48+13:2016:28
13Malte AlbinssonOK Österåker32:15+13:4716:42
14Frida MelinOK Rodhen34:21+15:5317:47
15Elin WahlqvistOK Roslagen50:20+31:5226:04
16Axel BalckVallentuna-Össeby OL51:53+33:2526:52
17Axel SundströmFK Friskus-Varberg55:14+36:4628:37
Maja FalkSundbybergs IKej start
Edvin ForsbergOK Ravinenej start

U2

2 110 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob GadeforsHaninge SOK15:547:32
2Lova AggeforsOK Ravinen18:38+2:448:49
3Emilia BergströmOK Rodhen19:23+3:299:11
4Linus NilssonOK Österåker20:12+4:189:34
5Amanda GranqvistOK Ravinen21:02+5:089:58
6Karl LudvikTurebergs IF21:39+5:4510:15
7Amanda SannicoloTäby OK22:16+6:2210:33
8Isak GeliusSnättringe SK22:33+6:3910:41
9Ellen HannrupIF Thor22:50+6:5610:49
10Filip LindqvistTäby OK23:21+7:2711:03
11Didrik SjöskogSkogsluffarnas OK23:44+7:5011:14
12Sofia IversAttunda OK24:00+8:0611:22
13Gustaf WilénOK Ravinen25:06+9:1211:53
14David PalmérSkogsluffarnas OK25:58+10:0412:18
15Simon OlmIF Thor26:48+10:5412:42
16Agnes BergSundbybergs IK26:57+11:0312:46
17Vilhelm HöljöAttunda OK29:24+13:3013:56
18Tom HarryssonAttunda OK29:28+13:3413:57
19Alva SundblomRånäs OK29:49+13:5514:07
Erik DanielssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Molly GeliusSnättringe SKej start
Vera BjurnerBromma-Vällingby SOKej start

Öppen motion 1

2 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BergmanOK Ravinen16:277:47
2Simon LiljaIFK Lidingös Skid o OK20:02+3:359:29
3Johan NordquistJärla Orientering20:16+3:499:36
4Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb32:07+15:4015:13
5Evelina Siverholm??????39:02+22:3518:29
6Ann-Gerd ErikssonOK Linné1:01:46+45:1929:16

Öppen motion 2

4 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia FochsenWaxholms OK34:418:14
2Maja NybergSäterbygdens OK37:10+2:298:49
3Johanna JuhlinJärla Orientering1:02:15+27:3414:47
Carina Lidforss??????ej godkänd

Öppen motion 3

3 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela KlintbergEksjö SOK49:2815:27
2Evelina RostöRånäs OK51:50+2:2216:11
3Karin TidevallSkogsluffarnas OK57:53+8:2518:05
4Joel LundgrenSkarpnäcks OL1:01:10+11:4219:06
5Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:05:33+16:0520:29
6Anders ErikssonEnebybergs IF1:10:01+20:3321:52
7Charlotte EngesAttunda OK1:12:21+22:5322:36
8Ann-Catrine WalfridssonSunsvalls Ok1:14:06+24:3823:09
9Katarina PerssonOK Österåker1:14:45+25:1723:21
10K-G JanssonStockholms OK1:18:38+29:1024:34
11Ing-Marie NilssonOK Södertörn1:20:23+30:5525:07
12Agneta HuhtaOK Måsen1:23:41+34:1326:09
13Peter MalmbergWaxholms OK1:25:40+36:1226:46
14Märit G KarlströmOK Linné1:27:24+37:5627:18
15Margareta Cedvall??????1:42:51+53:2332:08
Ylva LagerbergOK Södertörnej godkänd
Per WistedtTierps SOKej godkänd
Åsa PleinerTäby OKej start
Nathan RubainSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 4

4 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob ErikssonGävle OK35:227:22
2Emil Thalin??????44:08+8:469:11
3Ulf ErikssonGävle OK49:24+14:0210:17
4Lena Larsson LanderholmSnättringe SK59:38+24:1612:25
5Lasse LarssonSnättringe SK59:42+24:2012:26
6Eva KappelGotlands Bro Orienteringsklubb1:02:26+27:0413:00
7Ann-Sofie EdenhamnLänna IF1:08:21+32:5914:14
8Susanne BovalliusJärfälla OK1:12:50+37:2815:10
9Thomas LarssonAttunda OK1:23:01+47:3917:17
10Sten HellströmOK Ravinen1:33:50+58:2819:32
11Roland HammarströmWaxholms OK1:44:14+1:08:5221:42
Olof Törnqvist??????ej godkänd

Öppen motion 5

3 770 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EdmanKorsnäs IF OK34:319:09
2Ann GranqvistOK Ravinen39:37+5:0610:30
3Johan WegebroUmeå OK47:35+13:0412:37
4Håkan KarlssonMälarö SOK47:44+13:1312:39
5Thomas HenryssonTibro OK49:08+14:3713:01
6Torbjörn AnderssonTibro OK49:33+15:0213:08
7Pia JohanssonVäsby OK50:19+15:4813:20
8Anders FalkOK Roslagen51:27+16:5613:38
9Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby51:52+17:2113:45
10Hans WrådheSkarpnäck OK52:04+17:3313:48
11Per Gyllenhammar HoppeSkarpnäcks OL52:59+18:2814:03
12Helene Östling-MattssonJärla Orientering54:08+19:3714:21
13Linda HöljöAttunda OK54:42+20:1114:30
14Susanne HarryssonAttunda OK54:44+20:1314:31
15Frida JonforsenHallstahammars OK57:31+23:0015:15
16Annette WigertzLånghundra IF59:52+25:2115:52
17Charlotte StåhlSundbybergs IK1:02:42+28:1116:37
18Anki CederbaumWaxholms OK1:03:47+29:1616:55
19Elisabeth LångströmTurebergs IF1:04:54+30:2317:12
20Christina Wilen??????1:05:20+30:4917:19
21Eva LindOK Tor1:08:12+33:4118:05
22Liselotte Nilsson??????1:08:35+34:0418:11
23Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:09:53+35:2218:32
24Anna-Lena BlomLänna IF1:18:34+44:0320:50
25Birgitta ByströmJärfälla OK1:21:09+46:3821:31
26Erik HöglundTurebergs IF1:23:22+48:5122:06
27Oskar CarlssonOK Ravinen1:24:39+50:0822:27
28Carolina SigrandOK Södertörn1:26:06+51:3522:50
29Gölin WikstrandOK Linné1:26:56+52:2523:03
30Jessica RöösOK Älvsjö-Örby1:32:26+57:5524:31
31Gunilla SchönningJärfälla OK1:36:15+1:01:4425:31
32Gunilla Langett??????1:36:17+1:01:4625:32
33Bengt ÅhlanderHammarby IF OF1:41:40+1:07:0926:58
Arthur ErikssonHammarby IF OFej godkänd
Malin SherlockEnebybergs IFej godkänd
Mats AdolfssonOK Kåreej godkänd
Malin MårtenssonOK Ravinenej godkänd
Ylva Eriksson LangettAttunda OKej start
Amanda TibellLånghundra IFej start

Öppen motion 6

5 670 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergLånghundra IF42:537:33
2Björn AxelssonFinspångs SOK45:26+2:338:00
3Håkan FlingmarkUddevalla OK47:43+4:508:24
4Per LjungStockholms OK47:49+4:568:25
5Josefina NorinIFK Göteborg48:43+5:508:35
6Elisabeth WestmanVästerås SOK50:10+7:178:50
7Maria OlssonHJS-Vansbro OK50:14+7:218:51
8Mattias Almqvist??????52:02+9:099:10
9Hans WestmanVästerås SOK53:48+10:559:29
10Alexander WedinOK Rodhen54:01+11:089:31
11Ulf AngelsiööOK Linné54:34+11:419:37
12Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK57:17+14:2410:06
13Erik JonssonLånghundra IF57:50+14:5710:11
14John PerssonOK Österåker1:00:15+17:2210:37
15Anna NystedtSundsvalls OK1:01:20+18:2710:49
16Jan SturestigOK Södertörn1:05:13+22:2011:30
17Björn DverstorpLånghundra IF1:08:48+25:5512:08
18Ulrika JohanssonKöping-Kolsva OK1:13:07+30:1412:53
19Anders Lindgren??????1:19:06+36:1313:57
20Ewert EngstedtTullinge SK1:20:42+37:4914:13
21Thomas WahlqvistOK Roslagen2:05:37+1:22:4422:09
Lisa AnderssonOK Enenej godkänd

Öppen motion 7

3 230 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin PousetteRånäs OK21:266:38
2Frida BakkmanIFK Lidingös Skid o OK24:30+3:047:35
3Olle ForsbergOK Ravinen24:31+3:057:35
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK29:05+7:399:00
5Anne KretzschmarOK Kåre31:58+10:329:53
6Lennart Gustafsson??????34:20+12:5410:37
7Joakim GustafssonTibro OK36:17+14:5111:13
8Nina GumaeliusTibro OK37:31+16:0511:36
9Karl-Erik JonssonOK Nolaskogsarna39:08+17:4212:06
10Niklas LundbergJärfälla OK39:14+17:4812:08
11Sofia AndrénTibro OK40:45+19:1912:36
12Alexander AlnessLånghundra IF41:13+19:4712:45
13Birgitta JanssonGarphyttans IF42:09+20:4313:02
14Elisabeth RostAlfta-Ösa OK42:13+20:4713:04
15Per KnutasAttunda OK42:44+21:1813:13
16Henrik BruhnFredrikshofs IF Skid & OK43:33+22:0713:28
17Mona HanssonIF Thor44:17+22:5113:42
18Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK44:23+22:5713:44
19Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF44:41+23:1513:50
20Anna-Lena JacobssonDegerfors OK44:57+23:3113:54
21Anna AldénLänna IF45:49+24:2314:11
22Katarina WedinOK Rodhen45:59+24:3314:14
23Ulrika AnderssonHaninge SOK46:50+25:2414:29
24Petter SkantzeIFK Lidingös Skid o OK46:58+25:3214:32
25David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna47:17+25:5114:38
26Jan-Olov EvertssonJärfälla OK47:25+25:5914:40
27Joakim GustavssonAlfta-Ösa OK48:04+26:3814:52
28Ylva TorbiörnssonJärla Orientering48:21+26:5514:58
29Marie BergströmNyköpings OK48:26+27:0014:59
30Monika LarssonSkarpnäcks OL49:47+28:2115:24
31Susanne LindHaninge SOK49:53+28:2715:26
32Kerstin LoenbergStigfinnarna49:56+28:3015:27
33Louise BergströmNyköpings OK50:11+28:4515:32
34Anette HagelinGustavsbergs OK50:14+28:4815:33
35Stefan AbrahamssonSundbybergs IK50:21+28:5515:35
36Ingela AlnessLånghundra IF52:35+31:0916:16
37Mari-helen LidströmSnättringe SK52:44+31:1816:19
38Jacob HårdOK Södertörn53:03+31:3716:25
39Ann-Sofi LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb55:57+34:3117:19
40Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK57:17+35:5117:44
41Liselott OttossonHaninge SOK58:48+37:2218:12
42Ingrid OlssonVäsby OK58:51+37:2518:13
43Ulf LundströmHaninge SOK58:52+37:2618:13
44Henrik HåkanssonOK Kolmården1:02:45+41:1919:25
45Felix Hagman??????1:03:06+41:4019:32
46Eva Britta LidströmOK Landehof1:04:07+42:4119:51
47Ewa SturkWaxholms OK1:04:52+43:2620:04
47Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:04:52+43:2620:04
49Annakarin RahlénOK Ravinen1:06:21+44:5520:32
50Gabrielle MeyersonBromma-Vällingby SOK1:06:42+45:1620:39
51Eva-Lena SvanströmOK Österåker1:08:23+46:5721:10
52Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:09:38+48:1221:33
53Ann-Marie BogrenSundbybergs IK1:10:28+49:0221:48
54Bertil BogrenSundbybergs IK1:14:20+52:5423:00
55Aino RedtzerAttunda OK1:43:36+1:22:1032:04
56Amanda WesterlundHäverödals SK1:47:20+1:25:5433:13
57Paulina KnopfOK Klemmingen1:47:27+1:26:0133:15
Marianne DanielsAttunda OKej godkänd
Leif HagstedtVäsby OKej godkänd
Marita SundströmOK Renenej godkänd
Viera LarboTurebergs IFej godkänd

Öppen motion 8

4 440 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto30:086:47
2Johan LundvallTäby OK32:20+2:127:16
3Henric CarlssonJärla Orientering32:50+2:427:23
4Lina BäckströmOK Linné34:35+4:277:47
5Hans NäslundVästerås SOK35:22+5:147:57
6Roine AnderssonRånäs OK36:06+5:588:07
7Per MelinOK Rodhen36:20+6:128:10
8Helena ForsbergSkogslöparna36:48+6:408:17
9Axel WrådheAttunda OK37:43+7:358:29
10Terese HerlinAttunda OK38:34+8:268:41
11Pelle BengtssonIFK Enskede39:17+9:098:50
12Bengt HameliusSäterbygdens OK40:42+10:349:09
13Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna41:01+10:539:14
14Petter Ljungberg??????41:22+11:149:19
15Anders BengtssonSundbybergs IK42:26+12:189:33
16Juliette SoulardStora Tuna OK43:27+13:199:47
17Ulrik IversAttunda OK43:29+13:219:47
18Camilla PetterssonOK Ravinen43:52+13:449:52
19Lena RisbyOK Ravinen44:05+13:579:55
20Håkan KallurOK Ravinen44:12+14:049:57
21Max HårdOK Södertörn44:31+14:2310:01
22Anna MånssonOK Löftan45:22+15:1410:13
23Per SandbergSäterbygdens OK45:42+15:3410:17
24Carl-Johan ThorellOK Ravinen45:48+15:4010:18
25Jeff LoterieTA Douai45:53+15:4510:20
26Robert AlmLänna IF47:07+16:5910:36
27Peter AgerhällOK Tisaren47:08+17:0010:36
28Peter WestmanVittjärvs IK47:15+17:0710:38
29Peter AskeljungOK Klemmingen47:20+17:1210:39
30Amanda EklundRånäs OK49:05+18:5711:03
31Carl-Johan RoubertFK Finn49:26+19:1811:08
32Anders HaglundSundbybergs IK49:34+19:2611:09
33Jan LarssonVäsby OK50:16+20:0811:19
34Kalle ArvidssonOK Vivill50:26+20:1811:21
35Sofie ÅbergTjällmo-Godegårds OK50:58+20:5011:28
36Johnny FranssonÄrla IF51:24+21:1611:34
36Håkan RostöRånäs OK51:24+21:1611:34
38Mia JodalGöteborg-Majorna OK51:34+21:2611:36
39Ola ErikssonOK Grip51:45+21:3711:39
40Helena WidegrenIF Thor52:55+22:4711:55
41Cristina MagnussonCentrum OK53:27+23:1912:02
42P-O OlofssonSigtuna OK53:29+23:2112:02
43Thomas Ström HolmfeldtSkarpnäcks OL54:12+24:0412:12
43Mikael StaffasVäxjö OK54:12+24:0412:12
45Peter SandströmJärla Orientering54:15+24:0712:13
46Lukas GranlundHammarby IF OF54:45+24:3712:19
47Hans JonssonVäsby OK54:47+24:3912:20
48Kjell BengtssonTullinge SK55:01+24:5312:23
49Elisabet EnmarkGävle OK55:12+25:0412:25
50Carl Gunnar BoströmEnebybergs IF55:25+25:1712:28
51Åsa JönssonJärla Orientering56:17+26:0912:40
52Göran BörjeskogOK Tor57:20+27:1212:54
53Reine BorgströmSkogsluffarnas OK57:29+27:2112:56
54Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK58:44+28:3613:13
55Kristina MarteliusAttunda OK1:01:22+31:1413:49
56Ellinor BjörkSkarpnäcks OL1:03:31+33:2314:18
57Catarina BoströmEnebybergs IF1:03:58+33:5014:24
58Kerstin RosengrenTurebergs IF1:05:18+35:1014:42
59Marie LarssonKöping-Kolsva OK1:05:55+35:4714:50
60Ulf GrandinOK Linné1:05:59+35:5114:51
61Mats BrobergIFK Lidingös Skid o OK1:06:14+36:0614:55
62Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:06:47+36:3915:02
63Per-Åke HolmSigtuna OK1:08:44+38:3615:28
64Stefan MarteliusAttunda OK1:10:25+40:1715:51
65Marita FreimaneSödertälje-Nykvarn OF1:14:06+43:5816:41
66Sebastian Jonasson??????1:20:22+50:1418:06
67Frida OttossonHaninge SOK1:23:50+53:4218:52
68Andreas EnforsTockarps IK1:24:40+54:3219:04
69Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:25:52+55:4419:20
Henrik BrobergIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Nina IversAttunda OKej godkänd
Sofia LauriIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Johan LindgrenTullinge SKej godkänd
Patrik JanssonJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 9

8 310 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John FredrikssonSödertälje-Nykvarn OF52:196:17
2Lars JohanssonKarlsbyhedens IK52:23+0:046:18
3Marcus MillegårdHaldden SK52:34+0:156:19
4Emil JönssonOK Denseln53:34+1:156:26
5Henrik MårdOK Ravinen56:13+3:546:45
6Christer BackmanTullinge SK58:37+6:187:03
7Stefan GeliusSnättringe SK59:27+7:087:09
8Mats TibellLånghundra IF1:00:22+8:037:15
9Jesper HedbergSnättringe SK1:00:39+8:207:17
10Simon HollbeckBromma-Vällingby SOK1:02:44+10:257:32
11Adam IvarssonHaninge SOK1:02:46+10:277:33
12Kjell AlmgrenOK Ravinen1:04:16+11:577:44
13Olle AnderssonTullinge SK1:04:18+11:597:44
14Per MårtenssonOK Ravinen1:04:24+12:057:44
15Johan  EngströmAlfta-Ösa OK1:05:53+13:347:55
16Björn RosendahlVästerås SOK1:06:54+14:358:03
17Olof PerssonSvaide Roma SOK1:07:53+15:348:10 Ladda ner rutt i gpx-format
18Mats SandinIK Vikings OK1:08:01+15:428:11
19Jacob LindstamSol Tranås1:09:30+17:118:21
20Rolf SöderholmSeskarö IF1:10:24+18:058:28
21Björn HannrupIF Thor1:10:35+18:168:29
22Linnea LidströmOK Kolmården1:11:02+18:438:32
23Maria JonssonTullinge SK1:11:40+19:218:37
24Magnus GadeforsVäsby OK1:12:24+20:058:42
25Peter ÖbergOK Hällen1:13:09+20:508:48
26Yvonne AnderssonTullinge SK1:13:21+21:028:49
27Tomas AnderssonOK Tor1:16:50+24:319:14
28Berth-Arne BengtssonLånghundra IF1:18:04+25:459:23
29Daniel ErlandssonOK Skogsfalken1:20:40+28:219:42
30Per ForsbergIK Ymer1:27:04+34:4510:28
31Per LengquistTullinge SK1:30:38+38:1910:54
32Johan KällbäckHammarby IF OF1:31:36+39:1711:01
33Jan GlevenJärla Orientering1:31:53+39:3411:03
34Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:35:45+43:2611:31
35Jenny-Ann MalmbergSundbybergs IK1:37:02+44:4311:40
36Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:46:52+54:3312:51
37Anders BrunellIF Thor1:57:25+1:05:0614:07
38Johan HamiltonStockholms Multisport Klubb2:16:26+1:24:0716:25
39Olle KällbäckHammarby IF OF2:21:24+1:29:0517:00
40Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:24:38+1:32:1917:24
Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

U3

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm AlnessLånghundra IF25:5111:23
2Björn DanielssonSkogsluffarnas OK35:18+9:2715:33
2Moa SandeskogSkogsluffarnas OK35:18+9:2715:33
4Niklas GillbergLånghundra IF47:46+21:5521:02

U4

3 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia BengtssonSundbybergs IK43:3311:51
2Johanna BergmanRånäs OK1:26:07+42:3423:27
3Jakob VestmanOK Österåker1:28:05+44:3224:00

D18 Elit2

5 840 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Akvile PreiksaiteAlfta-Ösa OK53:219:08
2Ida SundströmOK Renen57:20+3:599:49
3Fredrika von EssenOK Linné57:48+4:279:53
4Rebecka HoppeIF Thor58:36+5:1510:02
5Otsamo PihlaHelsingin Suunnistajat1:00:31+7:1010:21
6Tilda KarlssonOK Alehof1:02:06+8:4510:38
7Channa LönneSkarpnäcks OL1:02:38+9:1710:43
8Tove ForshällenAttunda OK1:02:39+9:1810:43
9Emmeli AxmalmSävedalens AIK1:03:33+10:1210:52
10Kajsa EngströmOK Kåre1:03:56+10:3510:56
11Johanna NäslundOK Nolaskogsarna1:03:57+10:3610:57
12Lydia MartinssonOK Tyr1:04:06+10:4510:58
13Junia BirgerssonVisborgs OK1:06:24+13:0311:22
14Linnéa HahneInsjöns IF OK1:07:22+14:0111:32
15Moa OlssonHelsingborgs SOK1:07:48+14:2711:36
16Alexandra LengquistTullinge SK1:07:55+14:3411:37
17Johanna LindgrenIF Hallby SOK1:09:07+15:4611:50
18Cecilia ImarkTullinge SK1:09:22+16:0111:52
19Sophie ErikssonÄrla IF1:09:45+16:2411:56
20Embla MorastHaninge SOK1:12:46+19:2512:27
21Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:13:24+20:0312:34
22Agnes Leffler-RosendahlOK Renen1:15:24+22:0312:54
23Josefin AnderssonMarkbygdens OK1:15:26+22:0512:55
24Sandra GrosbergaÄrla IF1:16:19+22:5813:04
25Amanda ClaessonSävedalens AIK1:21:09+27:4813:53
26Sofie GustafssonOK Tyr1:21:22+28:0113:55
27Hanna AspforsStora Tuna OK1:24:14+30:5314:25
28Beatrice HuhtaOK Måsen1:25:57+32:3614:43
29Hanna BerglundOK Kåre1:28:40+35:1915:10
30Linn MöllerVisborgs OK1:29:37+36:1615:20
31Caroline LindelöwHärlövs IF1:34:14+40:5316:08
32Elinor LindelöwHärlövs IF1:53:59+1:00:3819:31
Linnéa EngstedtTullinge SKdiskvalificerad
Št?pánka KosováSöders-Tyresöej godkänd
Lovisa NilssonOK Linnéej godkänd
Tove Sahl PaavoOK Klemmingenej godkänd
Lisa SundströmOK Renenej godkänd
Emilia AnderssonVimmerby OKej godkänd
Katarina HammasVäsby OKej godkänd
Viktoria ErikssonPiteå IFej godkänd
Sofia PetterssonAttunda OKej godkänd
Frida LövgrenIFK Moras OKej godkänd
SOFIA JOHANSSONOK Alehofej start
Karin SvenssonFinspångs SOKej start
Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start
Maria BengtssonLånghundra IFej start
Hanna WedinAlmby IKej start
Ellen JohnssonOK Nackheej start

D21 Elit2

9 380 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK1:11:147:35
2Lisa CarlssonOK Linné1:13:46+2:327:51
3Jenny WegmüllerOK Rodhen1:17:37+6:238:16
4Eva SvenssonIFK Moras OK1:19:52+8:388:30
5Elin KarlssonOK Linné1:21:39+10:258:42
6Lina BlomqvistOK Skogsfalken1:22:35+11:218:48
7Helene SöderlundIFK Moras OK1:23:03+11:498:51
8Sofia SalomonssonVänersborgs SK1:23:15+12:018:52
9Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:25:28+14:149:06
10Sara ProforsFrol IL1:26:10+14:569:11
11Malin ErikssonIFK Moras OK1:26:24+15:109:12
12Elin HamreforsOK Landehof1:27:16+16:029:18
13Sofia LevinOK Tyr1:27:34+16:209:20
14Annika RidellIF Thor1:28:34+17:209:26
15Malin JonssonOK Tyr1:31:23+20:099:44
16Maria OhlssonSkåneslättens OL1:39:10+27:5610:34
17Cajsa GrapeIFK Moras OK1:43:48+32:3411:03
18Fanny FredrikssonIF Thor1:45:50+34:3611:16
19Ida ForsgrenForsa OK1:48:40+37:2611:35
20Frida ForsbergOK Ravinen1:50:22+39:0811:45
21Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:51:44+40:3011:54
22Laura FenyvesiIFK Moras OK2:00:43+49:2912:52
23Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen2:22:54+1:11:4015:14
Lovisa PerssonOK Tisarenej godkänd
Anastasia KlopovskayaSävedalens AIKej godkänd
Lisa RönnolsOK Linnéej godkänd
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ausrine KutkaiteSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Marie JacobssonOK Rodhenej godkänd
Ida HyvönenSkattkärrs IFej godkänd
Fanni GyurkoSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gabija RazaityteHellas Orienteringej start
Emma BergmanGöteborg-Majorna OKej start
Emma EdejernAlfta-Ösa OKej start
Josefin AronssonOK Tisarenej start

D21 Elit3

9 020 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia LönnkvistTullinge SK1:04:207:07
2Kristin HylanderNyköpings OK1:07:26+3:067:28
3Karolin OhlssonJärla Orientering1:08:11+3:517:33
4Linn BrännebyOK Kolmården1:11:04+6:447:52
5Mélanie DharrévilleOK Denseln1:11:26+7:067:55
6Marit KahrsHalden SK1:13:38+9:188:09
7Kajsa RisbyOK Kåre1:13:52+9:328:11
8Frida AnderssonFalkenbergs OK1:14:46+10:268:17
9Elisa ElstnerOK Linné1:14:54+10:348:18
10Carolin SvenssonHaninge SOK1:16:51+12:318:31
11Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:17:13+12:538:33
12Linn PetterssonTullinge SK1:17:45+13:258:37
13Jennie AnderssonHalden SK1:18:26+14:068:41
14Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:19:07+14:478:46
15Josefin PerssonTullinge SK1:20:22+16:028:54
16Mirjam FässlerHagaby GOIF1:21:38+17:189:03
17Ann-Sofi KarlssonUmeå OK1:22:21+18:019:07
17Ida ForsénTullinge SK1:22:21+18:019:07
19Johanna BergmanSundsvalls OK1:22:35+18:159:09
20Malin AnderssonOK Nolaskogsarna1:24:42+20:229:23
21Lisa KaleredHagaby GOIF1:25:48+21:289:30
22Elin DahlinDomnarvets GOIF1:26:42+22:229:36
23Mette HjerrildOK Pan Århus1:27:33+23:139:42
24Lovisa FalkHagaby GOIF1:28:08+23:489:46
25Katja PopovichLinköpings OK1:28:33+24:139:49
26Maria PabichTäby OK1:29:43+25:239:56
27Maria BoisLeksands OK1:39:37+35:1711:02
28Zuzana MacuchovaDomnarvets GOIF1:57:58+53:3813:04
Rebecka AdolfssonOK Kåreej godkänd
Cristina LuisNydalens SKej godkänd
Linn GrällsOK Kåreej godkänd
Lovisa LarssonHagaby GOIFej godkänd
Ida LindkvistLeksands OKej start
Johanna HallbergUmeå OKej start
Liina HaldnaJärla Orienteringej start

H18 Elit2

8 290 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr58:367:04
2Emil WikströmOK Tyr59:12+0:367:08
3Johannes KnutasAttunda OK59:26+0:507:10
4Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK1:01:20+2:447:23
5Jefta LangerakJärfälla OK1:01:47+3:117:27
5Torsten MolitorKatrineholms OK1:01:47+3:117:27
7Oscar StenbergOK Skogshjortarna1:01:53+3:177:27
8Alexander ForsAttunda OK1:01:55+3:197:28
9Karl ModigOK Alehof1:02:01+3:257:28
10Richard LundstedtMullsjö SOK1:02:22+3:467:31
11Albin AxelssonMullsjö SOK1:04:42+6:067:48
12Joel KristianssonHässleholms OK1:05:49+7:137:56
13Filip JacobssonDegerfors OK1:05:55+7:197:57
14Fredrik RegbornHagaby GOIF1:06:26+7:508:00
15Jonas RinnbäckOK Ravinen1:06:40+8:048:02
16Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL1:07:02+8:268:05
17Simon LundinFinspångs SOK1:08:00+9:248:12
18Sebastian SvärdHaninge SOK1:08:51+10:158:18
19Jonatan HöjlindIFK Moras OK1:09:21+10:458:21
20Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK1:09:35+10:598:23
21Simon MarteliusAttunda OK1:10:19+11:438:28
22Hugo SegerströmNyköpings OK1:11:04+12:288:34
23Erik MolitorKatrineholms OK1:11:14+12:388:35
24Håkan PalmOK Klemmingen1:12:05+13:298:41
25Robin LarssonFK Göingarna1:14:48+16:129:01
26Johan IvarssonOK Kullingshof1:15:05+16:299:03
27Oskar PetterssonOK Njudung1:15:25+16:499:05
28Martin EngmanOK Denseln1:16:35+17:599:14
29Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL1:16:44+18:089:15
30Johannes EklöfIF Hallby SOK1:17:20+18:449:19
31Anton DanielsAttunda OK1:19:19+20:439:34
32William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:20:26+21:509:42
33Linus RantanenSödertälje-Nykvarn OF1:22:30+23:549:57
34Johan WintherVästerbergslagens OL1:26:37+28:0110:26
35Martin EricsonOK Tyr1:26:52+28:1610:28
Andreas Winander-SchönningJärfälla OKej godkänd
Glen BalesOK Kåreej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Markus HellströmSundbybergs IKej start
Oskar Jensen SondénMalmö OKej start

H18 Elit3

8 320 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marek MinarOK Hällen57:066:51
2Andreas ZeijlonOK Hällen1:02:52+5:467:33
3Axel ChristofferssonOK Renen1:06:14+9:087:57
4Petter JohanssonLinköpings OK1:06:21+9:157:58
5Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:07:05+9:598:03
6Daniel BengtssonTullinge SK1:08:45+11:398:15
7August MikaelssonVästerås SOK1:09:03+11:578:17
8Jesper LundHaninge SOK1:11:38+14:328:36
9Jesper TibellLånghundra IF1:12:24+15:188:42
10Kevin StåhlJärbo OK1:12:28+15:228:42
11Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK1:14:00+16:548:53
12Emil AnderssonTullinge SK1:15:38+18:329:05
13Anders VedinSundsvalls OK1:16:27+19:219:11
14Måns HellgrenOK Södertörn1:17:54+20:489:21
15William NilssonOK Södertörn1:18:34+21:289:26
16Harald OttmerTormestorps IF1:20:53+23:479:43
17Gustav AnderssonAvesta OK1:22:24+25:189:54
18Sebastian AgerhällOK Tisaren1:22:31+25:259:55
19Karl-Johan PerssonTormestorps IF1:22:57+25:519:58
20Anton GustafssonStora Tuna OK1:23:15+26:0910:00
21Eddie EdströmSundsvalls OK1:29:08+32:0210:42
22David StigsmarkStora Tuna OK1:29:28+32:2210:45
23Fredrik TegströmLinköpings OK1:30:32+33:2610:52
24Kristoffer PetterssonOK Hällen1:44:36+47:3012:34
25Niklas FriskMarkbygdens OK1:45:22+48:1612:39
26Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:48:30+51:2413:02
27Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:53:44+56:3813:40
Viktor LundénAvesta OKej godkänd
Andreas SundströmVästerås SOKej godkänd
Niclas DelinOK Pan-Kristianstadej godkänd
Erik PerssonMarkbygdens OKej godkänd
Henning OttmerTormestorps IFej godkänd
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fredrik WallinStora Tuna OKej godkänd
Jacob AhlströmVästerås SOKej godkänd
Anton BlomdahlTullinge SKej godkänd
Emil WippJärla Orienteringej godkänd
Anton PerssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Ludvig NilssonKFUM Örebro OKej start

H20 Elit2

10 080 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rémi DuboisRajamäen Rykmentti1:04:126:22
2Karlis BaltacisOK Älvsjö-Örby1:05:04+0:526:27
3Johan ForsgrenOK Kåre1:06:10+1:586:33
4Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF1:08:04+3:526:45
5Hugo MattssonSkåneslättens OL1:09:34+5:226:54
6Mårten LundquistSundbybergs IK1:11:02+6:507:02
7Colm MoranOK Tisaren1:11:13+7:017:03
8Måns BrännebyOK Kolmården1:12:06+7:547:09
9Antoine GouverneurTA Douai1:16:37+12:257:36
10Ian LawfordMalungs OK Skogsmårdarna1:16:48+12:367:37
11William GardnerOK Ravinen1:16:53+12:417:37
12Mats HalvarssonFjärås AIK1:17:14+13:027:39
13Sven AschwandenStora Tuna OK1:20:33+16:217:59
14Torbjörn JacobssonOK Rodhen1:21:40+17:288:06
15Charlie StoltRehns BK1:24:17+20:058:21
16Róbert BarcíkOK Kåre1:24:26+20:148:22
17Markus WallinStora Tuna OK1:27:27+23:158:40
18Andreas NilssonMarkaryds FK1:27:29+23:178:40
19Jon ÅkessonForsa OK1:36:25+32:139:33
20Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL1:38:36+34:249:46
21Andreas BergqvistStora Tuna OK1:46:11+41:5910:32
22Love OttossonHaninge SOK1:47:38+43:2610:40
23Adam EklundRånäs OK1:56:37+52:2511:34
24Filip AnderssonMarkbygdens OK2:05:04+1:00:5212:24
25Conrad TingströmOK Klemmingen2:15:43+1:11:3113:27
Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Anders JohanssonRehns BKej godkänd
Harald HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Erik AdrianssonOK Kåreej godkänd
Fredrik BerndtssonSkåneslättens OLej godkänd
Anton OddmoOK Pan-Kristianstadej start
Johan SalomonssonVänersborgs SKej start
Martin OlssonTäby OKej start

H21 Elit2

15 300 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob JanssonJärla Orientering1:28:205:46
2Martin VisterJärla Orientering1:30:00+1:405:52
3Martin HärbergJärla Orientering1:30:09+1:495:53
4Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK1:30:12+1:525:53
5Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:32:55+4:356:04
6Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna1:33:37+5:176:07
7Andreas PetersonHagaby GOIF1:33:50+5:306:07
8Erik BlomgrenStora Tuna OK1:34:03+5:436:08
9Rikard ClaessonStora Tuna OK1:34:37+6:176:11
10Johan KärrströmTullinge SK1:35:43+7:236:15
11Denys ShcherbakovRonneby OK1:35:47+7:276:15
12Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:36:03+7:436:16
13Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna1:36:05+7:456:16
14Sebastian MånssonHagaby GOIF1:37:35+9:156:22
15Aleksander BernaciakOK Orion1:37:47+9:276:23
16Jegor KostylevIFK Moras OK1:38:06+9:466:24
17Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK1:38:47+10:276:27
18Henric BrohedeOK Tyr1:39:16+10:566:29
19Artem PanchenkoIFK Moras OK1:39:46+11:266:31
20Markus AdolfssonTullinge SK1:40:59+12:396:36
21Simon AnderssonForsa OK1:41:00+12:406:36
22Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna1:41:45+13:256:39
23David RüedlingerLeksands OK1:41:46+13:266:39
24Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna1:42:39+14:196:42
25Pavel ShestakovHellas Orientering1:43:23+15:036:45
26Mats NordbrødenJärla Orientering1:43:34+15:146:46
27Viktor AntonssonEksjö SOK1:45:05+16:456:52
28Erik SisellGävle OK1:45:32+17:126:53
29Janis TamuzsOK Älvsjö-Örby1:45:38+17:186:54
30Greger TyskLeksands OK1:46:50+18:306:58
31Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF1:49:10+20:507:08
32Christian KollbergJärla Orientering1:50:51+22:317:14
33Rasmus ElmelidSkåneslättens OL1:51:49+23:297:18
34Hugh CashellGöteborg-Majorna OK1:53:29+25:097:25
35Per HjerrildOK Pan Århus1:56:29+28:097:36
36Johan NorbergOK Orion1:57:07+28:477:39
37Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK1:57:17+28:577:39
38Linus LauriIFK Lidingös Skid o OK2:03:30+35:108:04
39Mikael AnderssonIF Rigor2:06:34+38:148:16
40Andrei SalinSävedalens AIK2:09:34+41:148:28
41Martin LarssonForsa OK2:15:40+47:208:52
42Mattias ArgårdsIFK Moras OK2:17:03+48:438:57
43Mattias JohanssonIFK Moras OK2:18:34+50:149:03
44David ModigOK Tyr2:27:21+59:019:37
David HealyJärla Orienteringej godkänd
Johan WikströmOK Tyrej godkänd
Petter JönssonJärla Orienteringej godkänd
Joel FrancénTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Christoffer EskilssonHaninge SOKej godkänd
Roman BondarenkoMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Kristian DahlströmIFK Moras OKej godkänd
Martin MeleckýStora Tuna OKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej godkänd
Erik ZanderIFK Moras OKej godkänd
Henrik LundgrenSävedalens AIKej start
Markus FredlundTullinge SKej start
Anders HultgrenOK Pan-Kristianstadej start
Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Peter HemmyrJärla Orienteringej start
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start
Viktor StenssonHelsingborgs SOKej start

H21 Elit3

15 340 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias HallménAttunda OK1:26:305:38
2Patrik MartnerIFK Göteborg1:28:20+1:505:45
3Erik LindIFK Umeå1:29:45+3:155:51
4Henrik BerggrenOK Denseln1:29:48+3:185:51
5Lasse JanssonGävle OK1:33:00+6:306:03
6Magnus PerssonOK Tisaren1:33:10+6:406:04
7Liutauras BileviciusOK Linné1:34:15+7:456:08
8Jacek MorawskiRehns BK1:34:22+7:526:09
9Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:34:23+7:536:09
10Ulf TroengOK Linné1:34:34+8:046:09
11Gustav NordströmGävle OK1:34:58+8:286:11
12Leif BaderOK Kåre1:36:20+9:506:16
13Arturs PaulinsRehns BK1:36:35+10:056:17
14Patrik LindÄrla IF1:37:17+10:476:20
15Martin NorlingSöders-Tyresö1:37:20+10:506:20
16Ivan ForsgrenOK Tisaren1:37:24+10:546:20
17Jonas EngströmOK Hällen1:37:27+10:576:21
18Oskar DanielsAttunda OK1:37:33+11:036:21
19Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:37:41+11:116:22
20Anders HåkanssonOK Linné1:37:50+11:206:22
21Theo FleurentOK Denseln1:40:49+14:196:34
22Ross SmithOK Linné1:41:05+14:356:35
23Simon EklövOK Linné1:41:20+14:506:36
24Simon HedlundÄrla IF1:41:33+15:036:37
25Janis KumsIK Hakarpspojkarna1:41:41+15:116:37
26Oscar VångellÄrla IF1:41:44+15:146:37
27Mattias AnderssonOK Tisaren1:43:14+16:446:43
28Per-Åke OlssonOK Ravinen1:43:28+16:586:44
29Johan ErikssonGävle OK1:43:29+16:596:44
30Olof ErikssonOK Linné1:44:44+18:146:49
31Johan LindahlTäby OK1:45:59+19:296:54
32Tommy SöderbergOK Hällen1:46:19+19:496:55
33Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK1:47:50+21:207:01
34John PerssonIFK Göteborg1:49:30+23:007:08
35Björn WistrandOK Hällen1:49:34+23:047:08
36Richard RobinsonOK Ravinen1:51:33+25:037:16
37Pontus KarlssonAttunda OK1:52:16+25:467:19
38Albin PetterssonOK Tisaren1:53:07+26:377:22
39Jonathan RosendahlÄrla IF1:56:14+29:447:34
40Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:56:48+30:187:36
41Joel SjölanderIFK Umeå2:00:51+34:217:52
42Anders FriskAttunda OK2:02:20+35:507:58
43Johan HameliusOK Linné2:04:53+38:238:08
44Thomas PetterssonIF Thor2:05:41+39:118:11
45Marcus J KarlssonIK Hakarpspojkarna2:29:33+1:03:039:44
Jakob EnmarkGävle OKej godkänd
Hans PerssonGävle OKej godkänd
John HartleyOK Ravinenej godkänd
Giedrius SabaliauskasRehns BKej godkänd
Pontus JohanssonOK Linnéej godkänd
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKej godkänd
Nick BarrableOK Ravinenej godkänd
Carl WikingOK Kåreej godkänd
Göran ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Roman ZbranekOK Hällenej godkänd
Jean Baptiste BourrinOK Hällenej godkänd
Dag StridhUmeå OKej godkänd
Göran WinbladRehns BKej start
Henrik HammasAttunda OKej start
Oskar CarlborgOK Hällenej start
Kalle LarssonÄrla IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser