Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, SM/Svenska cupen, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, SM/Svenska cupen, jaktstart
Arrangörsorganisationer: Bodens Bandyklubb OS / I 19 IF / Vittjärvs IK
Datum: söndag 20 december 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21

D21

7 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina WickbomI 19 IF39:195:32
2Hanna LundbergOK Renen40:57+1:385:46
3Hanna ErikssonIFK Mora OK42:07+2:485:55
4Frida SandbergSäterbygdens OK43:01+3:426:03
5Ella TuressonOK Renen49:01+9:426:54
6Helena LundkvistOK Vargen49:12+9:536:55
7Andrea WickbomI 19 IF49:31+10:126:58
8Isabel SalénIFK Mora OK49:43+10:247:00
9Klara YngvessonUmeå OK50:00+10:417:02
10Lovisa MoqvistLerums SOK52:37+13:187:24
11Elsa HermanssonIFK Mora OK52:46+13:277:25
12Sofia LundkvistOK Vargen54:22+15:037:39
13Erica EdmanSäterbygdens OK54:24+15:057:39
14Kaisa RoobaUmeå OK57:18+17:598:04
15Klara KivijärviOK Renen57:29+18:108:05
16Anna AasaOK Renen57:43+18:248:07
17Vendela SöderqvistOK Kåre1:01:08+21:498:36
18Matilda AasaOK Renen1:04:03+24:449:01
Alicia BergkvistVästerbergslagens OLej godkänd
Julia BosellOK Kåreej godkänd
Emmie LindbäckOK Renenej godkänd
Ebba LindholmSundsvalls OKej godkänd
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej godkänd
Tilde EngbergHärnösands OKej start
Elin LundgrenI 19 IFej start
Magdalena OlssonIFK Mora OKej start

H21

8 810 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus LundholmOK Renen43:554:59
2Linus RappIFK Mora OK44:03+0:085:00
3Rasmus WickbomI 19 IF45:33+1:385:10
4Erik BlomgrenUmeå OK46:38+2:435:17
5Jonatan StåhlIFK Mora OK48:30+4:355:30
6Sixten WalheimRobertsfors IK48:43+4:485:31
7Gustav JohnssonIFK Mora OK51:07+7:125:48
8Isak LundholmUmeå OK51:39+7:445:51
9Edvin NordströmTäby OK53:50+9:556:06
10Truls LindholmSundsvalls OK54:53+10:586:13
11Simon MarkströmOK Renen55:03+11:086:14
12Gabriel LarssonGammelstads IF55:25+11:306:17
13Lukas DeiningerIFK Mora OK55:37+11:426:18
14Simon ErikssonUmeå OK56:21+12:266:23
15Robin SalénI 19 IF56:36+12:416:25
16Albin NyqvistOK Landehof57:57+14:026:34
17Lars WidmerSäterbygdens OK58:00+14:056:35
18Melker NordgrenOK Kåre1:01:23+17:286:58
19Petter ErlandssonSundsvalls OK1:01:32+17:376:59
20Erik OskarssonI 19 IF1:02:59+19:047:08
21Henrik PerssonUmeå OK1:06:29+22:347:32
22Rasmus ErikssonUmeå OK1:12:11+28:168:11
23Albert AskengrenIFK Umeå1:14:00+30:058:23
Albin GezeliusIFK Mora OKej godkänd
Rasmus NordgrenOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
World Maze Race