Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med Husadubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med Husadubbeln
Arrangörsorganisationer: Täby OK / Vallentuna-Össeby OL
Datum: söndag 29 april 2012

D21 Elit

5 140 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tanja RyabkinaHellas Orientering31:236:06 Ladda ner rutt i gpx-format
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF33:22+1:596:29 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lilian ForsgrenOK Tisaren33:27+2:046:30 Ladda ner rutt i gpx-format
4Lina StrandGöteborg-Majorna OK33:40+2:176:32 Ladda ner rutt i gpx-format
5Nadiya VolynskaOK Orion33:44+2:216:33
6Tove AlexanderssonStora Tuna OK33:52+2:296:35 Ladda ner rutt i gpx-format
7Malin Leijon-LindOK Kolmården33:57+2:346:36
8Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK34:35+3:126:43 Ladda ner rutt i gpx-format
9Kristin LöfgrenOK Kolmården34:42+3:196:45 Ladda ner rutt i gpx-format
10Annika BillstamOK Linné34:47+3:246:46 Ladda ner rutt i gpx-format
10Jenny LönnkvistTullinge SK34:47+3:246:46 Ladda ner rutt i gpx-format
12Gunilla SvärdIF Thor35:09+3:466:50
13Lena EliassonDomnarvets GOIF35:17+3:546:51 Ladda ner rutt i gpx-format
14Helena JanssonLeksands OK35:24+4:016:53 Ladda ner rutt i gpx-format
15Amélie ChataingKalevan Rasti35:40+4:176:56
16Inga KazlauskaiteOK Linné35:53+4:306:58
17Frida BakkmanIFK Lidingös Skid o OK36:08+4:457:01
18Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK36:16+4:537:03
19Johanna SvenssonOK Hällen36:23+5:007:04 Ladda ner rutt i gpx-format
20Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF36:24+5:017:04
21Sara EskilssonHaninge SOK36:44+5:217:08 Ladda ner rutt i gpx-format
22Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK36:52+5:297:10 Ladda ner rutt i gpx-format
23Nastia TrubkinaHellas Orientering37:03+5:407:12
24Martina KarlssonStora Tuna OK37:06+5:437:13
25Eva JurenikovaDomnarvets GOIF37:12+5:497:14 Ladda ner rutt i gpx-format
26Maria MagnussonSävedalens AIK37:22+5:597:16 Ladda ner rutt i gpx-format
27Josefine EngströmAlfta-Ösa OK37:26+6:037:16 Ladda ner rutt i gpx-format
28Charlotte BouchetOK Hällen37:33+6:107:18
28Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK37:33+6:107:18
30Jenny JohanssonIFK Göteborg37:35+6:127:18 Ladda ner rutt i gpx-format
31Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK37:48+6:257:21
31Johanna LindbergDomnarvets GOIF37:48+6:257:21 Ladda ner rutt i gpx-format
33Therese KlintbergEksjö SOK38:01+6:387:23 Ladda ner rutt i gpx-format
34Olga RieznychenkoIFK Moras OK38:09+6:467:25
35Svetlana MironovaHellas Orientering38:15+6:527:26
36Emma AnderssonSävedalens AIK38:30+7:077:29
37Dana BrozkovaDomnarvets GOIF38:33+7:107:30 Ladda ner rutt i gpx-format
38Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna38:53+7:307:33
39Linnea GustafssonOK Hällen39:14+7:517:37 Ladda ner rutt i gpx-format
40Josefine CarlssonIFK Göteborg39:17+7:547:38
41Elin KarlssonOK Linné39:18+7:557:38
42Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK39:29+8:067:40
43Lisa CarlssonOK Linné39:37+8:147:42
44Alva OlssonVästerås SOK39:39+8:167:42
45Eva SvenssonIFK Moras OK39:43+8:207:43
46Rachael RothmanIFK Lidingös Skid o OK39:44+8:217:43
47Karolin OhlssonJärla Orientering39:46+8:237:44
48Elin A SkantzeJärla Orientering40:01+8:387:47
49Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna40:07+8:447:48
50Sofia LönnkvistTullinge SK40:17+8:547:50
51Iveta DuchovaOK Linné40:26+9:037:51
52Evgeniya RyapolovaIFK Moras OK40:27+9:047:52
53Lina BäckströmOK Linné40:39+9:167:54
54Stina JanssonJärla Orientering40:57+9:347:58
55Fredrika VångellLinköpings OK41:07+9:447:59
56Catherine TaylorOK Linné41:32+10:098:04
57Rebecka LindbergOK Linné41:57+10:348:09
58Elin SjölanderOK Rodhen42:17+10:548:13
59Linda TakeOK Tyr42:36+11:138:17
60My WestlundOK Tyr42:37+11:148:17
61Annika ÖstmanIFK Lidingös Skid o OK43:11+11:488:24
62Maria SjölanderOK Rodhen43:22+11:598:26
63Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK43:33+12:108:28
64Rasa PtasekaiteOK Linné43:39+12:168:29
65Linnea LidströmOK Kolmården43:41+12:188:29
65Jenny WegmüllerOK Rodhen43:41+12:188:29
67Linn BrännebyOK Kolmården46:06+14:438:58
68Johanna LönnkvistTullinge SK46:55+15:329:07
69Mélanie DharrévilleOK Denseln47:19+15:569:12
70Kristin HylanderNyköpings OK47:48+16:259:17
71Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF49:46+18:239:40
72Elsa JanssonJärla Orientering52:48+21:2510:16
73Johanna ÖbergOK Hällen1:12:32+41:0914:06

H21 Elit

6 160 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti29:554:51 Ladda ner rutt i gpx-format
2Gustav BergmanOK Ravinen30:23+0:284:55 Ladda ner rutt i gpx-format
3Johan RunessonGöteborg-Majorna OK30:38+0:434:58 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jerker LysellRehns BK31:02+1:075:02 Ladda ner rutt i gpx-format
5Ola MartnerGöteborg-Majorna OK31:13+1:185:04 Ladda ner rutt i gpx-format
6David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna31:25+1:305:06 Ladda ner rutt i gpx-format
7Anders HolmbergJärla Orientering31:32+1:375:07 Ladda ner rutt i gpx-format
8Oleksandr KratovOK Orion31:38+1:435:08
9Mats TroengOK Linné31:42+1:475:08 Ladda ner rutt i gpx-format
10Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK31:47+1:525:09 Ladda ner rutt i gpx-format
11Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna31:52+1:575:10 Ladda ner rutt i gpx-format
12Vojtech KralIFK Moras OK32:00+2:055:11 Ladda ner rutt i gpx-format
13Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF32:26+2:315:15 Ladda ner rutt i gpx-format
14Philippe AdamskiKalevan Rasti32:51+2:565:19 Ladda ner rutt i gpx-format
15Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF32:52+2:575:20
15William LindMalungs OK Skogsmårdarna32:52+2:575:20 Ladda ner rutt i gpx-format
17Leonid NovikovDelta32:54+2:595:20
18Johan AronssonOK Tisaren33:07+3:125:22
19Joakim SvenskStora Tuna OK33:18+3:235:24
20Graham GristwoodSödertälje-Nykvarn OF33:21+3:265:24
21Jan SedivyStora Tuna OK33:34+3:395:26 Ladda ner rutt i gpx-format
22Erik AxelssonHalden SK33:47+3:525:29 Ladda ner rutt i gpx-format
23Olle BoströmJärla Orientering33:51+3:565:29
24David BejbomJärla Orientering34:24+4:295:35
25Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK34:25+4:305:35
26Patrik MartnerIFK Göteborg34:26+4:315:35
27Marcus MillegårdHalden SK34:35+4:405:36
28Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF34:42+4:475:37
29Albin RidefeltOK Linné34:45+4:505:38
30Vilius AleliunasRehns BK34:50+4:555:39 Ladda ner rutt i gpx-format
31Mattias MillingerOK Linné35:04+5:095:41
32Mathias HallménAttunda OK35:05+5:105:41
33Josef NordlundOK Linné35:13+5:185:43
34Erik Ivarsson SandbergOK Denseln35:18+5:235:43 Ladda ner rutt i gpx-format
35Henrik LöfåsOK Linné35:24+5:295:44
36Martin VisterJärla Orientering35:25+5:305:44
37Tomas DlabajaSöders-Tyresö35:26+5:315:45 Ladda ner rutt i gpx-format
38Erik AnderssonJärla Orientering35:29+5:345:45
39Rassmus AnderssonOK Linné35:42+5:475:47 Ladda ner rutt i gpx-format
40Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna35:47+5:525:48
41Pavlo UshkvarokSödertälje-Nykvarn OF35:50+5:555:49
42Emil JönssonOK Denseln35:52+5:575:49
43Valentin NovikovDelta36:00+6:055:50 Ladda ner rutt i gpx-format
44Jakob LööfOK Pan-Kristianstad36:05+6:105:51
45Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna36:12+6:175:52
46Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK36:20+6:255:53
47Henrik BerggrenOK Denseln36:33+6:385:56
48Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK36:41+6:465:57
49Lukas PetersonIFK Umeå36:43+6:485:57
50Ulf Forseth IndgaardFrol IL36:53+6:585:59
51Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös Skid o OK37:09+7:146:01
52Robbin KantarpOK Hällen37:33+7:386:05
53Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna37:36+7:416:06
54Oskar SjöbergOK Linné37:40+7:456:06
55Jegor KostylevIFK Moras OK37:53+7:586:08
56Erik LindIFK Umeå37:55+8:006:09
57Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF38:25+8:306:14
58Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering38:33+8:386:15
59Mattias KarlssonHalden SK38:49+8:546:18
60Frédéric TranchandOK Hällen38:59+9:046:19
61Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK39:11+9:166:21
62Lasse JanssonGävle OK39:19+9:246:22
63Jo Forseth IndgaardFrol IL39:32+9:376:25
64Søren SchwartzIFK Göteborg39:40+9:456:26
65Gustav NordströmGävle OK40:25+10:306:33
66Martin HärbergJärla Orientering40:40+10:456:36
67Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK40:50+10:556:37
68Jonas Vytautas GvildysRehns BK41:02+11:076:39
69Tomas StenströmOK Linné41:06+11:116:40
70Sigge LundedalOK Denseln41:26+11:316:43
71Johan NordlundLeksands OK41:29+11:346:44
72Erik PetterssonOK Denseln42:56+13:016:58
73Roman RyapolovIFK Moras OK46:46+16:517:35
74Roman BondarenkoMalungs OK Skogsmårdarna47:16+17:217:40
Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OKej start

D20 Elit

4 270 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonOK Löftan29:426:57
2Lisa RisbyOK Kåre29:49+0:076:58
3Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK29:50+0:086:59
4Julia LauriOK Tisaren29:56+0:147:00
5Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné30:59+1:177:15
6Rebecka HeinrupTullinge SK31:34+1:527:23
7Amilia BjörklundSävedalens AIK31:40+1:587:24
8Helena MarkstedtOK Södertörn32:02+2:207:30
9Ingjerd MyhreKongsberg OL32:15+2:337:33
10Johanna ErlandssonOK Skogsfalken32:30+2:487:36
11Josefin TjernlundOK Vilse 8732:42+3:007:39
12Charlotte WatsonOK Ravinen32:48+3:067:40
13Anastacia DenisovaSävedalens AIK33:31+3:497:50
14Erika LindqvistSävedalens AIK33:35+3:537:51
15Linda LindkvistLeksands OK33:46+4:047:54
16Franziska DörigLeksands OK34:05+4:237:58
17Ellinor TjernlundOK Vilse 8734:12+4:308:00
18Lovisa HanssonBredareds IF34:25+4:438:03
19Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna34:46+5:048:08
20Hedvig MarkgrenTäby OK35:13+5:318:14
21Elin OlssonTibro OK35:18+5:368:16
22Annie ForsbergOK Ravinen35:21+5:398:16
23Hilda ForsgrenTäby OK35:35+5:538:20
24Linnea SundströmOK Renen35:49+6:078:23
25Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL35:59+6:178:25
26Maria BjörklundBjursås OK36:09+6:278:27
27Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK36:50+7:088:37
28Lisa AnderssonÄrla IF37:11+7:298:42
29Ida HylanderNyköpings OK37:44+8:028:50
30Kajsa HammarströmOK Hällen37:51+8:098:51
31Sara BengtssonLånghundra IF38:13+8:318:57
32Therese EnengeBredareds IF38:16+8:348:57
33Anette ÖnerudOK Ravinen38:23+8:418:59
34Lina LångStora Tuna OK38:48+9:069:05
35Lovisa AdolfssonTullinge SK38:54+9:129:06
36Stefanie AnderssonVimmerby OK39:02+9:209:08
37Marie SpångmyrLeksands OK39:16+9:349:11
38Anneke Hald BjørgumKristiansand OK39:44+10:029:18
39Maja PetterssonOK Vilse 8739:58+10:169:21
40Emma RosénOK Njudung40:22+10:409:27
40Frida ForshällenAttunda OK40:22+10:409:27
40Karin E. GustafssonHagaby GOIF40:22+10:409:27
43Evelina ChristofferssonOK Renen40:27+10:459:28
44Stina BergHelsingborgs SOK40:56+11:149:35
45Sara LundstenVittjärvs IK41:22+11:409:41
46Tereza NovotnaOK Hällen41:48+12:069:47
47Klara AlmOK Linné41:54+12:129:48
48Natallia ShakmetovaIK Hakarpspojkarna42:06+12:249:51
49Amanda LeoBredaryds SOK42:08+12:269:52
50Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna42:18+12:369:54
51Joline IngelssonOK Hammaren42:19+12:379:54
52Johanna HolménHelsingborgs SOK42:36+12:549:58
53Linnea DanielsAttunda OK44:14+14:3210:21
54Ida WillénÖstersunds OK44:30+14:4810:25
55Jessica LevinOK Tyr45:34+15:5210:40
56Eline  DrageKongsberg OL45:54+16:1210:44
57Viktoria HelmerssonOckelbo OK46:46+17:0410:57
58Amanda HolmgrenVittjärvs IK47:22+17:4011:05
59Julia Modig TjärnströmLinköpings OK48:07+18:2511:16
60Sára NožkováSöders-Tyresö48:11+18:2911:17
61Lovisa MannfolkUlricehamns OK48:56+19:1411:27
62Maria JohanssonTorsås OK48:57+19:1511:27
63Malin EngströmOK Kåre49:56+20:1411:41
64Evelina WallentinÖstersunds OK50:13+20:3111:45
65Bettina HoelgaardÄrla IF50:50+21:0811:54
65Elin Nygren-WåhlinOK Södertörn50:50+21:0811:54
67Therese HuhtaOK Måsen53:30+23:4812:31
68Matilda StenssonHelsingborgs SOK53:56+24:1412:37
69Linnea ÖstergrenVäxjö OK55:51+26:0913:04
70Frida DanielssonVimmerby OK59:59+30:1714:02
Lina AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Sofia ForngrenOK Enenej start

H20 Elit

4 860 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HögstrandMarkbygdens OK25:255:13
2Magnus GlänneforsSöders-Tyresö25:50+0:255:18
3Eskil KinnebergIFK Göteborg26:42+1:175:29
4Emil SvenskStora Tuna OK26:59+1:345:33
5Fredrik EdénOK Kåre27:52+2:275:44
6Love SintringHagaby GOIF28:01+2:365:45
7Niklas AldénOK Linné28:09+2:445:47
8Fredrik IngelssonRehns BK28:10+2:455:47
9Philip PålssonSkåneslättens OL28:27+3:025:51
10Martin LarssonHestra IF28:28+3:035:51
10Axel WrådheAttunda OK28:28+3:035:51
12Jakob Ekhard EdsenOK Pan Århus28:55+3:305:56
13Gleb TikhonovRehns BK28:58+3:335:57
14JOAR SVARTHOLMGammelstads IF29:08+3:435:59
15Fredrik MattssonOK Kåre29:12+3:476:00
16Pontus PeterssonOK Orion29:17+3:526:01
17Erik BomanGävle OK29:21+3:566:02
18Mandus RidefeltOK Linné29:23+3:586:02
19Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering29:24+3:596:02
20Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK29:35+4:106:05
21Joel LenellOK Linné29:58+4:336:09
22Kalle BergmanOK Ravinen30:25+5:006:15
23Michal HubacekOK Tisaren30:31+5:066:16
24Anton HallorOK Tisaren30:59+5:346:22
25Marcus JanssonKFUM Örebro OK31:02+5:376:23
26Rémi DuboisRajamäen Rykmentti31:10+5:456:24
27Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF31:17+5:526:26
28Martin AhlbergerHestra IF31:52+6:276:33
29Linus RappIFK Moras OK32:22+6:576:39
30Lars HjerrildOK Pan Århus32:28+7:036:40
31Tobias ForsénTullinge SK32:29+7:046:41
32Erik ClassonOK Orinto32:59+7:346:47
33Conor ShortOK Tisaren33:05+7:406:48
34Johan VavrysOK Tisaren33:14+7:496:50
34Marek SchusterOK Pan-Kristianstad33:14+7:496:50
36Filip HadacFK Göingarna33:17+7:526:50
37Johan EngströmOK Orion33:36+8:116:54
38Ian LawfordMalungs OK Skogsmårdarna33:40+8:156:55
39Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK33:48+8:236:57
40Andreas CallebergRehns BK33:56+8:316:58
41Simon SkogmanMarkbygdens OK34:19+8:547:03
42Jesper SjögrenOK Kullingshof34:25+9:007:04
43Karlis BaltacisOK Älvsjö-Örby34:27+9:027:05
44Henrik OlssonTäby OK34:31+9:067:06
45Colm MoranOK Tisaren34:37+9:127:07
46Hugo MattssonSkåneslättens OL34:48+9:237:09
47Simon FröjdSnättringe SK35:24+9:597:17
48Oskar SvenssonFinspångs SOK35:34+10:097:19
49Love BerzellAttunda OK35:58+10:337:24
50Mikkel SørensenOK Pan Århus36:14+10:497:27
50Mårten LundquistSundbybergs IK36:14+10:497:27
52Johan ForsgrenOK Kåre36:21+10:567:28
53Antoine GouverneurTA Douai36:30+11:057:30
54Joakim WigertzLånghundra IF36:43+11:187:33
55Andreas BerganderEksjö SOK36:46+11:217:33
56Joakim BergBromma-Vällingby SOK37:02+11:377:37
57Måns BrännebyOK Kolmården37:54+12:297:47
58Fredrik BjernulfSundbybergs IK38:30+13:057:55
59Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL40:56+15:318:25
60Janne SelkäläKöping-Kolsva OK41:41+16:168:34
61Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK42:45+17:208:47
62Robin PousetteRånäs OK42:58+17:338:50
Tobias MattssonTrollhättans SOKej godkänd
Oskar AnderssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Henrik JonssonOK Rodhenej godkänd
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej godkänd
Andreas HolmbergIFK Moras OKej start
Tiemo SchrammSnättringe SKej start

D18 Elit

3 880 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SandbergSäterbygdens OK26:286:49
2Moa Leijon-LindHaninge SOK27:29+1:017:05
3Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL28:05+1:377:14
4Malin LeanderssonOK Tyr28:33+2:057:21
5Amanda HanssonBredaryds SOK28:53+2:257:26
6Anna WehlinSkogspojkarnas OK29:28+3:007:35
7Elin HåkanssonOK Kolmården30:05+3:377:45
8Alice HugossonSundsvalls OK30:47+4:197:56
9Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF31:01+4:337:59
10Ida KallurOK Ravinen31:04+4:368:00
11Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK31:08+4:408:01
12Fredrika von EssenOK Linné31:13+4:458:02
13Linnea AdolfssonTullinge SK31:18+4:508:04
14Frida HedinHjärnarps GH OL31:46+5:188:11
15Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK32:00+5:328:14
16Otsamo PihlaHelsingin Suunnistajat32:02+5:348:15
16Stina NilssonUmeå OK32:02+5:348:15
18Rebecka HylanderNyköpings OK32:24+5:568:21
19Elin ClassonOK Orinto32:34+6:068:23
20Josefin WallenhammarHagaby GOIF32:36+6:088:24
20Sanna SkoogKils OK32:36+6:088:24
22Frida BrogrenKungälvs OK32:37+6:098:24
23Johanna LarssonKöping-Kolsva OK32:38+6:108:24
24Kristin OlovssonRehns BK32:55+6:278:29
25Magdalena van de VoordeTullinge SK33:37+7:098:39
26Linnea WahlgrenSjövalla FK33:41+7:138:40
27Lisa MalmströmGOIF Tjalve33:45+7:178:41
28Malin WidénUddevalla OK33:54+7:268:44
29Evelina WickbomVittjärvs IK33:55+7:278:44
30Elina Von KrusenstiernaOK Kåre34:02+7:348:46
31Tilda JohanssonOK Orion34:04+7:368:46
32Aina EdgrenTrollhättans SOK34:09+7:418:48
33Rebecka HoppeIF Thor34:15+7:478:49
34Amelie EkströmOK Kåre34:49+8:218:58
35Ellen SarenmarkLeksands OK35:35+9:079:10
36Ida SundströmOK Renen36:01+9:339:16
37Ebba Jansson-JärplingOK Klemmingen36:40+10:129:27
38Elin HögstrandMarkbygdens OK37:19+10:519:37
39Siri JeppssonKatrineholms OK37:21+10:539:37
40Sarah HaleOK Kåre37:39+11:119:42
41Sina TommerTullinge SK37:42+11:149:42
42Emmeli AxmalmSävedalens AIK37:44+11:169:43
43Ellen ReimerTormestorps IF38:09+11:419:49
44Filippa SpånérSävedalens AIK38:54+12:2610:01
45Mikaela RönnbäckVisborgs OK38:56+12:2810:02
45Tove ForshällenAttunda OK38:56+12:2810:02
47Jessica NilssonOK Torfinn40:37+14:0910:28
48Channa LönneSkarpnäcks OL41:24+14:5610:40
49Tove LagerbergOK Södertörn41:59+15:3110:49
50Hanna SahlinOK Kåre42:08+15:4010:51
51Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF42:45+16:1711:01
52Julia AdolfssonOK Kåre43:59+17:3111:20
53Tilda KarlssonOK Alehof44:10+17:4211:22
54Kajsa EngströmOK Kåre44:39+18:1111:30
55Akvile PreiksaiteAlfta-Ösa OK45:51+19:2311:49
56Lovisa LemanGöteborgs SK46:29+20:0111:58 Ladda ner rutt i gpx-format
57Tina SelinHägglunds IoFK46:36+20:0812:00
58Moa SvenssonNässjö OK50:10+23:4212:55
Moa EnmarkGävle OKej godkänd

H18 Elit

4 500 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William ErikssonHögåkers OK24:485:30 Ladda ner rutt i gpx-format
2Einar JohanssonLinköpings OK26:05+1:175:47
3Jonatan AronssonOK Tisaren26:18+1:305:50
4Fredrik WigertzLånghundra IF26:53+2:055:58
5Simon AnderssonOK Rodhen27:12+2:246:02
6Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb27:15+2:276:03
7Emil GranqvistOK Ravinen27:46+2:586:10
8Johan SöderlundLeksands OK27:57+3:096:12
8Niklas GustafssonOK Tisaren27:57+3:096:12
10Martin GelinderAttunda OK28:02+3:146:13
11Max BerggrenOK Denseln28:03+3:156:14
12Marek MinarOK Hällen28:11+3:236:15
13Carl NäslundVästerås SOK28:45+3:576:23
14Fredrik AhnlénOK Hammaren28:54+4:066:25
15Gustaf SparrevikLerums SOK29:04+4:166:27
16Simon HectorSnättringe SK29:13+4:256:29
17Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF29:14+4:266:29
18Assar HellströmOK Ravinen29:39+4:516:35
19Jakob WahlIK Vista29:46+4:586:36
20Martin NilssonSnättringe SK29:58+5:106:39
21Nils GumaeliusWaxholms OK30:08+5:206:41
22Anton ForsbergLånghundra IF30:13+5:256:42
23Erik BerzellAttunda OK30:19+5:316:44
24Philip PerssonOK Orion30:20+5:326:44
25Erik LenningSkåneslättens OL30:38+5:506:48
26Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna30:40+5:526:48
27Jakob IvarssonHaninge SOK30:44+5:566:49
28Andreas ZeijlonOK Hällen30:46+5:586:50
29Erik LindgrenKFUM Örebro OK30:53+6:056:51
30Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna31:02+6:146:53
31Pontus KarlssonMarkbygdens OK31:07+6:196:54
32Victor FlingmarkUddevalla OK31:32+6:447:00
33Kasper WestmanVästerås SOK31:33+6:457:00
34Rasmus LarssonOK Alehof31:34+6:467:00
35Jonas LarsonBergnäsets AIK31:44+6:567:03
36Albin PetrénGöteborg-Majorna OK31:48+7:007:04
37Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad32:08+7:207:08
38Daniel RoosAttunda OK32:10+7:227:08
39Oscar NykvistJönköpings OK32:28+7:407:12
40Krzysztof Wo?owczykOK Denseln32:32+7:447:13
41Andreas HultqvistTullinge SK32:41+7:537:15
42Oskar AndrénOK Tisaren32:43+7:557:16
43Axel ChristofferssonOK Renen32:44+7:567:16
43Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr32:44+7:567:16
45Johannes KnutasAttunda OK32:53+8:057:18
46Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna33:07+8:197:21
47Jefta LangerakJärfälla OK33:28+8:407:26
48Henrik HåkanssonOK Kolmården33:40+8:527:28
49Filip SalénOK Renen34:15+9:277:36
50Gustav SandstedtEksjö SOK34:48+10:007:44
51David HectorSnättringe SK35:49+11:017:57
52Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering35:56+11:087:59
53Sigur HeggedalKongsberg OL36:06+11:188:01
54Emil WikströmOK Tyr36:29+11:418:06
54Albin DetterfeltLinköpings OK36:29+11:418:06
56Leif SvenssonOK Tisaren36:57+12:098:12
57Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg37:26+12:388:19
58Elias ÖhgrenOK Kåre37:34+12:468:20
59Marcus SvenssonSkåneslättens OL37:51+13:038:24
60Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF38:19+13:318:30
61Heino OllinSävedalens AIK39:38+14:508:48
62Mathias DrageKongsberg OL40:58+16:109:06
Harald LarssonHagaby GOIFej godkänd
Oskar SandbergSäterbygdens OKej godkänd
Håvard MyhreKongsberg OLej start

D21

4 010 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OK31:397:53
2Tina ErikssonJärfälla OK33:01+1:228:14
3Zuzana HermanovaOK Lokomotiva Pardubice34:34+2:558:37
4Emma Pihl SkoogOK Linné34:50+3:118:41
5Martina SpurnaSILD team35:57+4:188:57
6Elin SundqvistTullinge SK36:48+5:099:10
7Sara ForsbergOK Kolmården37:51+6:129:26
8Cristina LuisNydalens SK39:50+8:119:56
9Anna-Maria RoubertUmeå OK40:26+8:4710:04
10Lisa ErikssonIF Thor40:50+9:1110:10
11Elin LindTierps SOK41:14+9:3510:16
12Karin HedbergOK Linné41:45+10:0610:24
13Jill JohanssonSundsvalls OK42:15+10:3610:32
14Kristina RosénIF Thor42:59+11:2010:43
15Stina AndreassonGustavsbergs OK43:05+11:2610:44
16Karna ThorssonOK Linné43:33+11:5410:51
17Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK46:44+15:0511:39
18Katarina AlmJärfälla OK47:11+15:3211:45
19Caroline WestbomOK Österåker48:34+16:5512:06
20Ly TreiOK Kobras50:58+19:1912:42
21Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK52:01+20:2212:58
22Sanna RönnlundUmeå OK52:37+20:5813:07
23Elin JohanssonAlvesta SOK53:16+21:3713:17
24Hanna LundahlAlvesta SOK55:40+24:0113:52
25Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarna58:02+26:2314:28
26Pernilla BlomRehns BK59:00+27:2114:42
27Anna NystedtSundsvalls OK1:01:04+29:2515:13
28Svetlana RazumnayaHellas Orientering2:08:28+1:36:4932:02
Emma ÖbergOK Hällenej godkänd
My HeinrupJärla Orienteringej start
Frida KarlssonLinköpings OKej start
Martina MorellOK Kåreej start

H21

4 730 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanIFK Lidingös Skid o OK28:215:59
2Niklas WraneSöders-Tyresö29:01+0:406:08
3Casper GidingIFK Lidingös Skid o OK29:42+1:216:16
4Tommy LindbergOK Roslagen30:38+2:176:28
5Axel MattssonJärla Orientering31:56+3:356:45
6Stanislav ChistyakovHellas Orientering33:35+5:147:06
7Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK33:56+5:357:10
8Henrik BengtssonFalkenbergs OK33:58+5:377:10
9Marcus SvenssonFK Göingarna34:06+5:457:12
10Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby34:07+5:467:12
11Stephan DlabajaSöders-Tyresö35:09+6:487:25
12Kjell AlmgrenOK Ravinen35:46+7:257:33
13Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK36:10+7:497:38
14Jacob LindstamSol Tranås36:30+8:097:43
15Martin Holth JohannessenIFK Lidingös Skid o OK36:42+8:217:45
16Erik AnderssonOK Södertörn36:59+8:387:49
17Patrik NilssonSnättringe SK39:02+10:418:15
18Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OK39:03+10:428:15
19Oskar KarlinCentrum OK39:16+10:558:18
20Bengt LangelsSkarpnäcks OL41:25+13:048:45
21Johannes EklundRånäs OK42:32+14:118:59
22Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby44:05+15:449:19
23Pierre SchambergerCentrum OK44:51+16:309:28
24Per-Ove KivisäkkTullinge SK44:59+16:389:30
25Jonas SundellUmeå OK47:26+19:0510:01
26Joakim OlssonVäsby OK47:27+19:0610:01
27Victor KarlssonJärla Orientering48:42+20:2110:17
28Jesper NelsénFalkenbergs OK49:03+20:4210:22
29Rickard EkströmIF Thor52:22+24:0111:04
30Fredrik SetterqvistOK Södertörn54:08+25:4711:26
31Magnus JohanssonWaxholms OK54:52+26:3111:35
32Tomasz PabichUKS Azymut Pabianice58:42+30:2112:24
33Mattias HenrikssonCentrum OK1:02:32+34:1113:13
34Johan VilénIFK Moras OK1:06:13+37:5213:59
35Vadim TolstopyatovHellas Orientering2:59:19+2:30:5837:54
36Sergej OsipovHellas Orientering2:59:39+2:31:1837:58
37Roman NazarovHellas Orientering3:03:33+2:35:1238:48
Johan KorsmanUmeå OKej godkänd
Mikael BlessbornDomnarvets GOIFej start
Rickard EkmanOK Roslagenej start
Egor PopovHellas Orienteringej start
Hampus OlesundOK Landehofej start
Stuart FellCentrum OKej start
Johan SisellOK Södertörnej start

D20

3 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SarenmarkLeksands OK45:3512:17
2Johanna ClarinIF Rigor1:06:41+21:0617:58
3Erika BerggrenTullinge SK1:12:31+26:5619:32
Lisa Jonsson HofbergSäterbygdens OKej godkänd
Lina JohanssonSkattkärrs IFej start

H20

3 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrei BezdigaHellas Orientering26:146:38
2Tobias AnderssonOK Österåker30:59+4:457:50
3Elias JohanssonOK Österåker32:06+5:528:07
4Mårten HolmströmOK Österåker46:05+19:5111:40
Tintin KarlbergTullinge SKej start

H18

3 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MolitorKatrineholms OK28:587:43
2Simon BohmanRånäs OK42:22+13:2411:17
3Jesper HanssonBromma-Vällingby SOK53:48+24:5014:20
4Emil LantzOK Österåker55:19+26:2114:45
5Marcus HammarströmWaxholms OK56:08+27:1014:58
6Johnny RahlénOK Ravinen57:43+28:4515:23
William ErlandssonOK Österåkerej godkänd
Rasmus RostöRånäs OKej start

D16

3 470 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BrännebyOK Kolmården28:408:15
2Ebba PegestamOK Ravinen30:08+1:288:41
3Hanna KorhonenHaninge SOK31:23+2:439:02
4Marina TrubkinaHellas Orientering31:58+3:189:12
5Jennifer AnderssonHaninge SOK35:57+7:1710:21
6Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering37:14+8:3410:43
7Alice TörnlundOK Södertörn42:52+14:1212:21
8Ylva Sahl PaavoOK Klemmingen43:20+14:4012:29
9Sandra NäslundVästerås SOK44:00+15:2012:40
10Märta FröjdSnättringe SK45:56+17:1613:14
11Matilda RenlundOK Södertörn46:57+18:1713:31
12Nathalie LybertOK Ravinen48:17+19:3713:54
13Anna BerntssonSnättringe SK49:56+21:1614:23
14Amanda BerggrenTullinge SK50:14+21:3414:28
15Fanny RostöRånäs OK53:37+24:5715:27
16Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF53:43+25:0315:28
17Carolina NealisLänna IF54:37+25:5715:44
18Emilia KaufeldtRånäs OK57:46+29:0616:38
19Caroline LängheimTullinge SK59:41+31:0117:11
20Alva KarlssonSnättringe SK1:06:03+37:2319:02
21Josefin CarlssonAttunda OK1:07:55+39:1519:34
22Linnéa GranlundTäby OK1:08:17+39:3719:40
23Lisa ErlandssonOK Österåker1:22:30+53:5023:46
Elvira JohanssonOK Österåkerej godkänd
Julia FrejdOK Ravinenej godkänd
Sara BrolinOK Roslagenej start
Alice FrostOK Roslagenej start
Hanna GustavssonOK Tyrej start
Linda BrolinOK Roslagenej start
Frida JunegardTullinge SKej start

H16

3 720 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården26:357:08
2Niklas SundqvistTullinge SK27:37+1:027:25
3Olle AnderssonTullinge SK32:28+5:538:43
4Joel PetterssonTullinge SK32:41+6:068:47
5Karl EngesAttunda OK33:22+6:478:58
6Isak LangerakJärfälla OK33:53+7:189:06
7Anton GumaeliusWaxholms OK35:23+8:489:30
8Johannes RidefeltOK Linné35:48+9:139:37
9Erik EngstedtTullinge SK37:05+10:309:58
10Lukas OlssonVäsby OK37:20+10:4510:02
11Martin NorrbomSala OK37:33+10:5810:05
12Alexander NilssonOK Södertörn37:37+11:0210:06
13Emil ErikssonTierps SOK38:19+11:4410:18
14Jesper JissbackeGävle OK38:38+12:0310:23
15Olle NilssonOK Linné38:51+12:1610:26
16Rickard MånkellAttunda OK39:25+12:5010:35
17Samuel HedlundKöping-Kolsva OK39:38+13:0310:39
18Ludwig BergfalkJärfälla OK43:23+16:4811:39
19Arvid PerssonTäby OK44:41+18:0612:00
20Ludvig SandahlIFK Enskede47:20+20:4512:43
21Gustav AflodalTäby OK47:56+21:2112:53
22Martin HerbertTäby OK48:19+21:4412:59
23Michal WolowczykOK Denseln50:39+24:0413:36
24Erik ForsbergOK Ravinen53:09+26:3414:17
25Filip OlssonVäsby OK54:33+27:5814:39
26Michael AnderssonRånäs OK55:56+29:2115:02
27Adam ArthurssonJärfälla OK1:08:30+41:5518:24
28Simon Jansson-JärplingOK Klemmingen1:13:14+46:3919:41
29Mikael Landels BarnesStora Tuna OK1:15:04+48:2920:10
30Axel ForshällenAttunda OK1:53:27+1:26:5230:29
Felix ClassonRånäs OKej godkänd
Oscar WibergJärla Orienteringej godkänd
Petter EnokssonOK Österåkerej godkänd
Måns SöderSkarpnäcks OLej start
Mårten RostöRånäs OKej start
Joel BohmanRånäs OKej start
David BjörelindJärla Orienteringej start
Carl Foghammar NömtakOK Österåkerej start

D16 Kort

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica StrandbergGustavsbergs OK51:2817:23

H16 Kort

3 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Manne FrändénJärla Orientering48:0414:18
2Yngve RahlénOK Ravinen1:01:00+12:5618:09

D14

3 080 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda AnderssonOK Ravinen30:339:55
2Moa WestbladOK Ravinen30:58+0:2510:03
3Maria JanssonOK Linné32:49+2:1610:39
4Matilda ForsbergOK Ravinen36:10+5:3711:44
5Sandra BoströmOK Linné36:43+6:1011:55
6Hanna HänströmTäby OK36:44+6:1111:55
7Victoria AsketunOK Roxen37:04+6:3112:02
8Jenny WegebroUmeå OK37:40+7:0712:13
9Tone AlbrektssonOK Ravinen38:08+7:3512:22
10Amanda KarlssonOK Ravinen38:58+8:2512:39
11Anna HerbertTäby OK40:01+9:2812:59
12Emmy AlbinssonJärfälla OK41:10+10:3713:21
13Kristina TedhamreSnättringe SK42:07+11:3413:40
14Elin JarlemarkIFK Lidingö43:10+12:3714:00
15Vilma KarlssonSnättringe SK43:20+12:4714:04
16Nora HallJärla Orientering48:17+17:4415:40
17Amanda BlomdahlTullinge SK54:33+24:0017:42
18Ellen FrostOK Roslagen58:13+27:4018:54
19Emma HagrotTäby OK1:01:54+31:2120:05
20Ida HamnerOK Ravinen1:08:52+38:1922:21
21Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:09:06+38:3322:26
22Joy ThunbergIFK Lidingö1:20:23+49:5026:05
23Sofia BerglundSigtuna OK1:21:40+51:0726:30
24Matilda AnderssonTäby OK1:47:41+1:17:0834:57
Johanna von EssenOK Linnéej godkänd
Alva BlomqvistOK Rodhenej godkänd
Hanna RöstinSöders-Tyresöej start
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Vera BogrenSundbybergs IKej start
Wilma GilleOK Roslagenej start

H14

3 370 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK23:557:05
2Victor ImarkTullinge SK24:31+0:367:16
3Axel GranqvistOK Ravinen24:54+0:597:23
4Erik HerneOK Ravinen25:11+1:167:28
5Albin AnderssonTullinge SK26:04+2:097:44
6Gustaf BerglundSigtuna OK27:21+3:268:06
7henning sjökvistStora Tuna OK28:14+4:198:22
8Viktor WohlgemuthOK Ravinen28:27+4:328:26
9Simon SjöbergGävle OK30:35+6:409:04
10Egil MorastHaninge SOK30:38+6:439:05
11Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:21+7:269:18
12Hannes SvahnOK Ravinen32:37+8:429:40
13Martin Andersson-BjörkHaninge SOK33:15+9:209:51
14Emil AnderssonHaninge SOK34:04+10:0910:06
15Oscar PrytzGOIF Tjalve34:45+10:5010:18
16Oskar PerssonOK Österåker34:48+10:5310:19
17Linus BacklundOK Södertörn34:50+10:5510:20
18John LarssonRånäs OK35:07+11:1210:25
19Kasper FranssonOK Ravinen35:24+11:2910:30
20Christian RedtzerAttunda OK36:41+12:4610:53
21Johan EdenhamnLänna IF37:14+13:1911:02
22Daniel RönnqvistOK Linné38:31+14:3611:25
23Jason BransomeSkogsluffarnas OK39:13+15:1811:38
24Johan WehlinSkogspojkarnas OK40:13+16:1811:56
25Dennis HallménJärfälla OK40:59+17:0412:09
26Axel KudinoffOK Södertörn42:00+18:0512:27
27Vidar PerssonTäby OK43:16+19:2112:50
28Erik HeroOK Österåker43:22+19:2712:52
29Oskar EdvardssonJärfälla OK43:38+19:4312:56
30Johan HerbertTäby OK44:37+20:4213:14
31Albin AnderssonOK Ravinen47:26+23:3114:04
32Svante JohanssonTäby OK48:07+24:1214:16
33Emil GrehnOK Rodhen50:17+26:2214:55
34Gabriel LundvallTäby OK51:09+27:1415:10
35Jakob AlfredssonAttunda OK51:55+28:0015:24
36Maxim RosinskyHellas Orientering55:14+31:1916:23
37Oskar EngesAttunda OK1:09:48+45:5320:42
38Tobias KarlssonSnättringe SK1:11:58+48:0321:21
39Joel RudanderSundbybergs IK1:15:06+51:1122:17
Waldemar AnderssonOK Roslagenej godkänd
Johan LindmanFinspångs SOKej godkänd
Nils OrbertAttunda OKej godkänd
Edvin NordströmTäby OKej godkänd
Gustav MalmströmGOIF Tjalveej godkänd
Olle GrywenzOK Linnéej start
John NorrbomSala OKej start
Ludde PerssonHaninge SOKej start
Hugo ThorellOK Ravinenej start
Seth WimanTäby OKej start

D14 Kort

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa HillTumba-Mälarhöjden OK1:00:4324:34
2Disa Nilsson RojasIFK Lidingö1:03:56+3:1325:53
Stina MeyersonBromma-Vällingby SOKej godkänd

D12

2 370 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn20:208:34
2Hanna LagerbergOK Södertörn21:03+0:438:52
3Sofie OhlssonÄrla IF24:14+3:5410:13
4Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF26:54+6:3411:21
5Selma GumaeliusWaxholms OK27:22+7:0211:32
6Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK29:14+8:5412:20
7Linnea JohanssonTäby OK30:37+10:1712:55
8Frida HectorSnättringe SK30:59+10:3913:04
9Linda RennerOK Södertörn32:29+12:0913:42
10Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK36:27+16:0715:22
11Anna AnderssonPiteå IF39:55+19:3516:50
12Lovisa WigertzLånghundra IF40:37+20:1717:08
13Tilda AnderssonTullinge SK40:47+20:2717:12
14Elsa ChristofferssonOK Renen40:54+20:3417:15
15Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL42:19+21:5917:51
16Alva SpennareAttunda OK43:14+22:5418:14
17Veronica RedtzerAttunda OK43:32+23:1218:22
18Astrid AnderVallentuna-Össeby OL44:21+24:0118:42
19Petrina CostermansJärla Orientering45:21+25:0119:08
20Malin StrandbergGustavsbergs OK46:17+25:5719:31
21Alva JonssonLånghundra IF49:43+29:2320:58
22Sofia GidingVallentuna-Össeby OL52:16+31:5622:03
23Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOK1:01:27+41:0725:55
Emilia EngelOK Ravinenej godkänd
Trine KarlbergTullinge SKej godkänd
Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OKej godkänd
Karin KallhaugeSnättringe SKej start
Lovisa LängheimTullinge SKej start

H12

2 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo JohanssonOK Kolmården25:5010:45
2Ivar Lidström LauriSnättringe SK26:33+0:4311:03
3Jakob SjöbergGävle OK28:21+2:3111:48
4Jonatan StåhlSundbybergs IK28:32+2:4211:53
5Anton HänströmTäby OK29:03+3:1312:06
6Joel WahlqvistOK Roslagen29:07+3:1712:07
7Viggo KlassonOK Ravinen31:21+5:3113:03
8Emil JonsellIF Thor35:17+9:2714:42
9Ludvig LindénAttunda OK37:36+11:4615:40
10Fredrik HanssonTäby OK38:29+12:3916:02
11Richard TakeOK Tyr38:54+13:0416:12
12Tobias AbrahamssonSundbybergs IK45:51+20:0119:06
13Fredrik EkholmAttunda OK48:03+22:1320:01
14Anton AlfredssonAttunda OK48:23+22:3320:09
15Simon FriskGustavsbergs OK50:26+24:3621:00
16Oscar MånkellAttunda OK51:31+25:4121:27
17Johan LangerakJärfälla OK56:07+30:1723:22
18Joar SöderbergJärla Orientering1:04:38+38:4826:55
19Erik PerssonOK Österåker1:24:58+59:0835:24
Viktor LindellAttunda OKej godkänd
William DverstorpLånghundra IFej godkänd
Alfred HafströmVallentuna-Össeby OLej start
Linus AlbinssonJärfälla OKej start
Carl LiljedahlTäby OKej start

D12 Kort

1 830 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Line KarlssonOK Ravinenej start

D10

1 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SöderqvistOK Ravinen32:0616:27
2Ida SkantzeSundbybergs IK35:45+3:3918:20
3Cecilia HectorSnättringe SK37:02+4:5618:59
4Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL37:33+5:2719:15
5Hanna JonsellIF Thor38:32+6:2619:45
6Kajsa BogrenSundbybergs IK39:31+7:2520:15
7Ronja StåhlSundbybergs IK41:36+9:3021:20
8Ida SpennareAttunda OK41:43+9:3721:23
9Sofia EdvardssonJärfälla OK44:10+12:0422:38
10Alice HallménJärfälla OK44:20+12:1422:44
11Tuva FalkSundbybergs IK45:34+13:2823:22
12Malin HanssonTäby OK1:11:31+39:2536:40
Ella KarlssonSnättringe SKej godkänd
Ella ForsbergOK Ravinenej start

H10

2 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Lidström LauriSnättringe SK21:5410:53
2Johan LundbäckJärfälla OK26:51+4:5713:21
3Elon AlbrektssonOK Ravinen27:48+5:5413:49
4Martin RinnbäckOK Ravinen29:21+7:2714:36
5Elliot ErlandssonOK Österåker30:33+8:3915:11
6Emil BoströmOK Linné31:58+10:0415:54
7Jonne LiukkonenSundsvalls OK32:13+10:1916:01
8Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö32:57+11:0316:23
9Pontus KragmoVallentuna-Össeby OL33:23+11:2916:36
10Isak GeliusSnättringe SK33:37+11:4316:43
11Vincent WippJärla Orientering34:35+12:4117:12
12Oskar VikströmSundsvalls OK35:19+13:2517:34
13Oskar SundblomRånäs OK35:24+13:3017:36
14Samuel LindénAttunda OK36:09+14:1517:59
15Otto BalckVallentuna-Össeby OL37:52+15:5818:50
16Jakob TedhamreSnättringe SK38:23+16:2919:05
17Erik BovalliusJärfälla OK43:54+22:0021:50
18David BorgSödertälje-Nykvarn OF45:11+23:1722:28
Johan FochsenWaxholms OKej godkänd
Albin ForsbergLånghundra IFej start
Alfred LängheimTullinge SKej start
Filip NorrbomSala OKej start
Wiktor EngesAttunda OKej start
Karl GrywenzOK Linnéej start

D35

3 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö34:299:10
2Anna FalkSundbybergs IK35:02+0:339:19
3Ulrika ForsbergOK Ravinen38:05+3:3610:07
4Eva GöhlFinspångs SOK38:37+4:0810:16
5Maria PedersenJärfälla OK41:55+7:2611:08

H35

4 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aleksandr AlekseyonokSävedalens AIK32:507:09
2Maxim RyabkinHellas Orientering33:36+0:467:19
3Robert PedersenJärfälla OK34:15+1:257:27
4Tomas HenrikssonAttunda OK34:50+2:007:35
5Alexander TrempoltsevHellas Orientering36:12+3:227:53
6Lasse ForsbergOK Ravinen37:01+4:118:03
7Jonas FogelbergVästvärmlands OK37:13+4:238:06
8Henrik SundblomRånäs OK37:23+4:338:08
9Dan HörnellOK Linné37:37+4:478:11
10Jonas ErikssonRånäs OK39:09+6:198:31
11Mathias TärnlundOK Linné40:25+7:358:48
12Roland PerssonSkarpnäcks OL41:06+8:168:57 Ladda ner rutt i gpx-format
13Niklas EklundIFK Enskede42:10+9:209:11
14Johan WesterberghOK Linné42:30+9:409:15
15Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF45:03+12:139:48
16Jesper SvedbergIFK Lidingös Skid o OK45:07+12:179:49
Oskar ForsbergSkogslöparnaej start

D40

3 520 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thérès EricssonOK Ravinen29:438:26
2Yvonne GrehnOK Rodhen30:38+0:558:42
3Annika AsketunOK Roxen32:39+2:569:16
4Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OK32:44+3:019:17
5Christin SöderqvistOK Ravinen33:22+3:399:28
6Kerstin ImarkTullinge SK34:42+4:599:51
7Camilla EngelOK Ravinen34:46+5:039:52
8Lena LindmanFinspångs SOK35:07+5:249:58
9Carin RosénGustavsbergs OK35:09+5:269:59
10Annika LindbergAttunda OK35:38+5:5510:07
11Lena MalmströmGOIF Tjalve36:51+7:0810:28
12Ewa AlbrektssonOK Ravinen37:15+7:3210:34
13Mia JodalGöteborg-Majorna OK38:28+8:4510:55
14Nadja DahlströmSnättringe SK41:14+11:3111:42
15Annika OhlssonÄrla IF44:15+14:3212:34
16Anna-Lena JacobssonDegerfors OK44:46+15:0312:43
17Karin SteneboAttunda OK45:17+15:3412:51
18Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK49:40+19:5714:06
19Marica TynellRånäs OK49:43+20:0014:07
20Anette JohanssonOK Kolmården55:08+25:2515:39
21Anna NorrbomSala OK57:26+27:4316:18
Lotta Thureson GibergHellas Orienteringej godkänd
Anna Karin OlmIF Thorej start
Malin AlbinssonJärfälla OKej start
Ann RollerJärfälla OKej start
Maria EdvardssonJärfälla OKej start

H40

4 250 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF27:116:23
2Jonas NordströmOK Roslagen27:32+0:216:28
3Stephen CraigOK Ravinen27:41+0:306:30
4Pontus GilleOK Roslagen28:04+0:536:36
5Ola JodalGöteborg-Majorna OK30:25+3:147:09
6Roger LindénAttunda OK30:30+3:197:10
7Pär HanssonCentrum OK30:35+3:247:11
8Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK30:53+3:427:16
9Stefan BergOK Ravinen30:54+3:437:16
10Johan RedtzerAttunda OK31:19+4:087:22
11Alistair LandelsStora Tuna OK31:49+4:387:29
12Niklas HenrikssonAttunda OK32:25+5:147:37
13Fredrik SteneboAttunda OK32:38+5:277:40
13Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OL32:38+5:277:40
15Mats ÅhmanOK Klemmingen32:58+5:477:45
16Fredrik TrahnJärla Orientering33:13+6:027:48
17Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK33:22+6:117:51
18Robert LidströmTullinge SK33:33+6:227:53
18Andreas FredrikssonAttunda OK33:33+6:227:53
20Henrik MorastHaninge SOK33:42+6:317:55
21Petter RanefallIF Thor33:48+6:377:57
22Pessi LiukkonenSundsvalls OK33:53+6:427:58
23Tomas AlbinssonOK Österåker34:21+7:108:04
24Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK34:27+7:168:06
25Roger TynellRånäs OK34:46+7:358:10
26Ronny FalkSundbybergs IK35:00+7:498:14
27Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve35:06+7:558:15
28Magnus AnderssonSundbybergs IK35:20+8:098:18
29Johan SällforsIFK Lidingös Skid o OK37:47+10:368:53
30Patric MalmströmGOIF Tjalve43:32+16:2110:14
31Nils EdvardssonJärfälla OK43:56+16:4510:20
32Ulf AnderssonHaninge SOK45:08+17:5710:37
33Magnus GrafströmCentrum OK46:43+19:3210:59
34Fredrik MorastHaninge SOK48:21+21:1011:22
35Andreas EhnIF Thor50:52+23:4111:58
36Mattias RöstinSöders-Tyresö1:00:40+33:2914:16
37Magnus NilssonIFK Lidingös Skid o OK1:15:20+48:0917:43
Björn LovangIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Daniel Andersson-OlmIF Thorej start
Erik ForsbergOK Ravinenej start
Hans PerssonOK Kolmårdenej start
Pär TögenmarkOK Linnéej start

D45

3 430 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BogrenSundbybergs IK27:508:06
2Charlotte LindkvistLeksands OK28:53+1:038:25
3Lina KarlbergTullinge SK29:19+1:298:32
4Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF29:20+1:308:33
5Laila IngelssonOK Hammaren30:31+2:418:53
6Inger GunnarssonVästerås SOK30:40+2:508:56
7Carina SandbergSäterbygdens OK31:41+3:519:14
8Anette BernhedSävedalens AIK32:01+4:119:20
9Dorothe SpillmannIF Thor32:21+4:319:25
10Anita Sørensen DrageKongsberg OL32:30+4:409:28
11Anna EkSödertälje-Nykvarn OF32:35+4:459:29
12Ingela ErikssonGävle OK32:44+4:549:32
13Annika ArdellOK Rodhen33:02+5:129:37
14Anna-Lena LindströmSundsvalls OK33:57+6:079:53
15Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK34:00+6:109:54
16Anna-Lena LängheimTullinge SK34:40+6:5010:06
17Susanne AnderssonPiteå IF35:02+7:1210:12
18Lena SundqvistTullinge SK35:22+7:3210:18
19Anna BacklundOK Södertörn35:47+7:5710:25
20Ann GranqvistOK Ravinen36:01+8:1110:30
21Eva WadmanVästerås SOK36:04+8:1410:30
22Anette LantzOK Österåker36:15+8:2510:34
23Ann-Mari SilfverLånghundra IF36:43+8:5310:42
24Gunilla EdgrenTrollhättans SOK36:52+9:0210:44
25Carina AnderssonFK Friskus-Varberg36:54+9:0410:45
26Monica BomanGävle OK37:42+9:5210:59
27Maria HartOK Linné38:11+10:2111:07
28Ann BergmanOK Ravinen38:23+10:3311:11
29Anneli RundlöfVäsby OK38:42+10:5211:16
30Lena NilssonOK Linné38:52+11:0211:19
31Ann-Christin PousetteRånäs OK39:12+11:2211:25
32Cathrine JohanssonTierps SOK39:22+11:3211:28
33Nina SchmidtTrollhättans SOK39:31+11:4111:31
34Charlotta AskeljungOK Klemmingen40:30+12:4011:48
35Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK41:21+13:3112:03
36Anette SjöbergGävle OK41:27+13:3712:05
37Monica RoosAttunda OK42:22+14:3212:21
38Cecilia EdströmSundsvalls OK42:39+14:4912:26
39Gunilla RudanderSundbybergs IK43:33+15:4312:41
40Carina NyströmLänna IF44:02+16:1212:50
41Agneta KarlssonRånäs OK44:06+16:1612:51
42Marie StrandOK Österåker44:19+16:2912:55
43Åsa DetterfeltLinköpings OK44:32+16:4212:59
44Hilde StorløkkenKongsberg OL45:11+17:2113:10
45Carina KaleredOK Denseln49:28+21:3814:25
46Johanna SundströmJärla Orientering52:51+25:0115:24
47Maria TibellLånghundra IF57:27+29:3716:44
48Gunilla GustavssonOK Orion58:49+30:5917:08
49Marie ForshällenAttunda OK1:00:11+32:2117:32
50Marianne DanielsAttunda OK1:23:08+55:1824:14
51Elisabeth HectorSnättringe SK1:27:05+59:1525:23
52Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:36:19+1:08:2928:04
Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OKej godkänd
Eva KappelGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Ann FranzénOK Södertörnej start
Ann Jansson-JärplingOK Klemmingenej start
Ludwina RedtzerAttunda OKej start
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IKej start
Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOKej start
Iréne PerssonTäby OKej start
Weronica MorellOK Kåreej start

H45

4 120 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF25:146:07
2Thomas HöjsgaardLeksands OK25:29+0:156:11
3Sten LeanderssonOK Tyr26:43+1:296:29
4Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK27:26+2:126:39
5Hans SundqvistTullinge SK27:48+2:346:44
6Olle LindmanFinspångs SOK28:14+3:006:51
7Mats JonsellIF Thor28:18+3:046:52
8Anders KarlssonSnättringe SK28:24+3:106:53
9Tomas EdströmSundsvalls OK28:36+3:226:56
10Steven HaleOK Kåre29:13+3:597:05
11Conny StrandbergGustavsbergs OK29:14+4:007:05
12Magnus RajanIFK Lidingös Skid o OK29:48+4:347:13
13Ulf KallhaugeSnättringe SK29:49+4:357:14
14Mats FryxellTullinge SK30:17+5:037:21
15Jan-Olof BogrenSundbybergs IK31:09+5:557:33
16Kalle PerssonOK Österåker32:11+6:577:48
17Erik BerggrenTullinge SK32:26+7:127:52
18Jens AnderssonOK Roslagen32:31+7:177:53
19Håkan SöderqvistOK Ravinen32:35+7:217:54
20Mats WallinStora Tuna OK32:42+7:287:56
21Tomas HultqvistTullinge SK32:46+7:327:57
22Ola BovalliusJärfälla OK32:55+7:417:59
23Anders OhlinRånäs OK33:20+8:068:05
24Ulf NilssonJärfälla OK33:28+8:148:07
25Thomas JohanssonSundsvalls OK33:38+8:248:09
26Göran HellgrenOK Södertörn34:01+8:478:15
27Patrik ForsAttunda OK34:10+8:568:17
28Nils AronssonOK Tisaren34:13+8:598:18
29Kent BerggrenTullinge SK34:25+9:118:21
30Ove RinnbäckOK Ravinen34:45+9:318:26
31Per KällvikÅmåls OK34:50+9:368:27
32Ulf KarlssonOK Alehof34:58+9:448:29
33Per SandbergSäterbygdens OK35:07+9:538:31
34Hans OlsénSundbybergs IK35:25+10:118:35
35Marek WolowczykOK Denseln35:55+10:418:43
36Håkan RedtzerAttunda OK36:02+10:488:44
37Stefan NilssonOK Linné36:09+10:558:46
38Jan ChristofferssonOK Renen36:27+11:138:50
39Johan HammarströmOK Måsen36:30+11:168:51
40Lars KlassonOK Ravinen36:33+11:198:52
41Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn36:59+11:458:58
42Jörgen SköldLinköpings OK37:02+11:488:59
43Lars JacobssonDegerfors OK37:05+11:519:00
44Peter BrämersonTibro OK37:20+12:069:03
45Bo LauriSnättringe SK37:42+12:289:09
46Jörgen HectorSnättringe SK38:21+13:079:18
46Per KretzOK Ravinen38:21+13:079:18
48Leif LundinJärla Orientering38:45+13:319:24
49Arne JanssonOK Klemmingen38:54+13:409:26
50Ingvar IvarssonOK Kullingshof39:12+13:589:30
51Leif AnderssonRånäs OK39:16+14:029:31
52Loterie Jean FrancoisTA Douai40:08+14:549:44
53Klaes AxelssonMullsjö SOK40:23+15:099:48
54Niclas AhlströmVästerås SOK40:36+15:229:51
55Ian von EssenOK Linné40:44+15:309:53
56Torbjörn OhlssonHaninge SOK41:14+16:0010:00
57Rune LindströmSundsvalls OK41:41+16:2710:07
58Joakim SkantzeSundbybergs IK42:29+17:1510:18
59Lars AlfredssonAttunda OK43:14+18:0010:29
60Nils ErikssonVäsby OK43:15+18:0110:29
61Rudolf HersénTullinge SK46:59+21:4511:24
62Erik DanielsAttunda OK48:23+23:0911:44
63Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK48:43+23:2911:49
64Örjan TingströmOK Klemmingen51:16+26:0212:26
65Magnus JohanssonOK Kolmården53:21+28:0712:56
66Anders GustavssonFK Friskus-Varberg54:00+28:4613:06
67Per WadmanVästerås SOK54:47+29:3313:17
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Peter JuthbergSöders-Tyresöej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Håkan BrandbergLånghundra IFej start
Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKej start
Tomas GlanshedIFK Enskedeej start
Carl PerssonTäby OKej start
Peter ZetterströmSöders-Tyresöej start
Ola HultinOK Roslagenej start
Mikael DavidssonVästerås SOKej start
Anders BrinkmanVandrarringenej start
Per GrywenzOK Linnéej start

D50

3 140 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK26:108:20
2Susanne PerssonÄrla IF29:58+3:489:32
3Karin GunnarssonStora Tuna OK31:18+5:089:58
4Barbro LönnkvistTullinge SK31:23+5:139:59
5Carina DoyleSundbybergs IK32:04+5:5410:12
6Karin ProforsKöping-Kolsva OK32:28+6:1810:20
7Anne BössfallLinköpings OK32:41+6:3110:24
8Kerstin TjernlundOK Vilse 8733:20+7:1010:36
9Anna-Karin OhlssonTullinge SK35:49+9:3911:24
10Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK37:27+11:1711:55
11Annika SvenssonSolna OK37:31+11:2111:56
12Agneta HolgerssonSnättringe SK43:40+17:3013:54
13Anna Lindskog-PetterssonAttunda OK44:41+18:3114:13
14Annika DavidssonVästerås SOK46:09+19:5914:41
15Pirkko HammarströmOK Måsen47:50+21:4015:14
16Karin JanssonOK Rodhen48:02+21:5215:17
17Lena HellströmOK Ravinen48:36+22:2615:28
18Eva SvanbergJärfälla OK48:45+22:3515:31 Ladda ner rutt i gpx-format
19Marie EnokssonOK Österåker48:53+22:4315:34
20Karin JanssonGarphyttans IF51:45+25:3516:28
21Kerstin OhlssonHaninge SOK52:08+25:5816:36
22Ingrid KensbyOK Tyr52:22+26:1216:40
23Kerstin SandströmJärla Orientering53:25+27:1517:00
24Karina SvenssonVimmerby OK54:00+27:5017:11
25Carina JacobssonOK Rodhen1:03:57+37:4720:21
26Kristina ErikssonDalaportens OL1:07:44+41:3421:34
27Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:15:09+48:5923:55
28Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:16:38+50:2824:24
29Maria GelinderAttunda OK1:23:42+57:3226:39
Madelene BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Katarina BengtssonLånghundra IFej godkänd
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OKej godkänd
Pia Boudrie HesselgrenVäsby OKej godkänd
Linda Spjut-AsplundJärla Orienteringej start
Anna-Sofie LundmanOK Roslagenej start
Marie HögstrandMarkbygdens OKej start

H50

3 910 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF23:085:54
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF24:12+1:046:11
3Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF25:14+2:066:27
4Pär WestbladOK Ravinen26:20+3:126:44
5Lars PalmqvistJärfälla OK26:21+3:136:44
6Christer SkoogKils OK26:48+3:406:51
7Peter EnokssonOK Österåker27:19+4:116:59
8Peter LundbergJärfälla OK27:52+4:447:07
9Tore TjernlundOK Vilse 8727:58+4:507:09
10Sven WigertzLånghundra IF28:17+5:097:14
11Rikard ImarkTullinge SK28:18+5:107:14
12Krister GumaeliusWaxholms OK28:49+5:417:22
13Roger HugossonSundsvalls OK28:50+5:427:22
14Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OK29:11+6:037:27
15Ulf BurmanGustavsbergs OK29:21+6:137:30
16Mikael ByströmJärfälla OK29:22+6:147:30
17Anders EnmarkGävle OK29:24+6:167:31
18Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK30:00+6:527:40
19Håkan SchmidtTrollhättans SOK30:30+7:227:48
20Kenneth LantzOK Österåker30:46+7:387:52
21Karl OlssonTibro OK30:58+7:507:55
22Gunnar LangsSkarpnäcks OL31:09+8:017:58
23Julius PtasekasOK Devyni31:11+8:037:58
24Ulf ErikssonStora Tuna OK31:14+8:067:59
25Jan-Olov BergmanVästerås SOK31:17+8:098:00
26Johan MarkstedtOK Södertörn31:20+8:128:00
27Anders SöderbärgOK Roslagen31:28+8:208:02
28Roine AnderssonRånäs OK31:38+8:308:05
29Håkan DahlbäckOK Österåker31:44+8:368:06
30Uno JohanssonSundsvalls OK31:51+8:438:08
31Lars SjökvistStora Tuna OK32:00+8:528:11
32Per EdenhamnLänna IF32:47+9:398:23
32Tryggve RönnqvistOK Linné32:47+9:398:23
34Göran JohanssonOK Österåker33:02+9:548:26
35Stefan SundéliusJärfälla OK33:22+10:148:32
36Jörgen BatzSkarpnäcks OL33:39+10:318:36
37Arne KlintbergEksjö SOK33:47+10:398:38
38Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF34:07+10:598:43
39Bengt SvenssonSundbybergs IK34:42+11:348:52
40Jan MånkellAttunda OK35:25+12:179:03
41Arne ErikssonTierps SOK35:36+12:289:06
42Göran AnderssonOK Rodhen35:55+12:479:11
43Sune SödergrannTullinge SK36:32+13:249:20
44Christer MannfolkUlricehamns OK37:38+14:309:37
45Mikael SundqvistTullinge SK37:58+14:509:42
46Tomas KarlssonOK Kolmården38:16+15:089:47
47Björn SalomonssonSnättringe SK38:21+15:139:48
48Gunnar SvanbergJärfälla OK38:41+15:339:53 Ladda ner rutt i gpx-format
49Anders KretzOK Ravinen40:24+17:1610:19
50Anders S NybergSäterbygdens OK40:33+17:2510:22
51Rolf KarlssonJärla Orientering40:43+17:3510:24
52Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb40:50+17:4210:26
53Björn-Ove PetterssonAttunda OK41:38+18:3010:38
54Mats KensbyOK Tyr44:30+21:2211:22
55Anders BjörklundSävedalens AIK44:59+21:5111:30
56Jonas LundgrenTibro OK45:53+22:4511:44
57Anders HallJärla Orientering46:38+23:3011:55
58Werner KöhlerTullinge SK49:01+25:5312:32
59Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF50:16+27:0812:51
60Tomas BjörelindJärla Orientering52:07+28:5913:19
61Anders HolmströmOK Österåker52:09+29:0113:20
62Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK57:01+33:5314:34
63Hans MalmbergWaxholms OK58:53+35:4515:03
64Carl-Olof SöderSkarpnäcks OL1:12:33+49:2518:33
Kent BergmanOK Ravinenej godkänd
Per BacklundOK Södertörnej start
Bo PeterssonLessebo OKej start
Mats LindqvistSävedalens AIKej start

D55

2 910 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK27:239:24
2Lena JanssonJärla Orientering30:01+2:3810:18
3Karin IvarssonHaninge SOK31:07+3:4410:41
4Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren33:42+6:1911:34
5Anne-Chr SchunnessonAttunda OK34:30+7:0711:51
6Vivianne LindstamSol Tranås35:16+7:5312:07
7Margareta AnderssonHellas Orientering35:30+8:0712:11
8Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK37:22+9:5912:50
9Marita SamuelssonSundbybergs IK37:25+10:0212:51
10Anneli LindkvistGustavsbergs OK38:44+11:2113:18
11Birgitta WinbladRehns BK41:54+14:3114:23
12Vitalija PtasekieneOK Devyni42:03+14:4014:27
13Marit AxelssonVästvärmlands OK42:06+14:4314:28
14Margareta WadinOK Älvsjö-Örby42:09+14:4614:29
15Riggan FrändénJärla Orientering43:12+15:4914:50
16Inger OnsbringEskilstuna OL46:23+19:0015:56
17Mary HealyGEN47:57+20:3416:28
18Maggan BogstedtTullinge SK1:00:40+33:1720:50
19Margareta MeitonIFK Lidingös Skid o OK1:05:39+38:1622:33
20Britt LarssonLänna IF1:10:37+43:1424:16
21Margareta HallménAttunda OK1:15:28+48:0525:56
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej start

H55

3 690 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné26:157:06
2Thomas JohanssonRånäs OK26:32+0:177:11
3Göran NilssonSnättringe SK26:51+0:367:16
4Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK27:23+1:087:25
5Jörgen KarlssonAttunda OK27:30+1:157:27
6Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK27:34+1:197:28
7Anders LöfgrenJärfälla OK28:13+1:587:38
8Jan GottfridssonNorbergs OK28:44+2:297:47
9Frej FernströmOK Österåker29:56+3:418:06
10Anders RahmqvistIFK Lidingös Skid o OK30:15+4:008:11
11Stefan CarlssonSOK Viljan31:32+5:178:32
12Leif MattssonJärla Orientering31:55+5:408:38
13Lars BoudrieVäsby OK32:04+5:498:41
14Lars JanlövIF Åland33:20+7:059:02
15Lars LönnkvistTullinge SK33:50+7:359:10
16Thomas WesterGustavsbergs OK33:59+7:449:12
17Ola NyqvistOK Södertörn34:36+8:219:22
18Svend Erik MathiassenOK Linné35:08+8:539:31
19Jonny NilssonSnättringe SK35:38+9:239:39
20Göran OhlssonTullinge SK36:07+9:529:47
21Mats LundmanOK Roslagen37:42+11:2710:13
22Kenneth PetterssonJärfälla OK38:00+11:4510:17
23Tjelvar OtterbjörkUmeå OK38:24+12:0910:24
24Göran AnderssonAttunda OK38:28+12:1310:25
25Åke KappelGotlands Bro Orienteringsklubb38:40+12:2510:28
26Bonne LöfmanAttunda OK39:26+13:1110:41
27Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK42:42+16:2711:34
28Reijo KorhonenHaninge SOK43:27+17:1211:46
29Sture LarssonLänna IF44:12+17:5711:58
30Curt RahlénOK Ravinen45:11+18:5612:14
31Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK45:36+19:2112:21
32Magnus ForshällenAttunda OK46:31+20:1612:36
33Hans Andersson StrinningAttunda OK48:48+22:3313:13
34Sven HedmanAttunda OK54:29+28:1414:45
35Kurt MaxéSundbybergs IK59:11+32:5616:02
36Claes HammarlingLänna IF1:55:22+1:29:0731:15
Mats SandewallUmeå OKej godkänd
Peter HassménUmeå OKej godkänd
Anders RunanderTrosabygdens OKej godkänd
Claes ElvhammarAttunda OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D60

2 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné28:0511:08
2Ingela NelsénFalkenbergs OK28:19+0:1411:14
3Anne LundmarkJärfälla OK29:10+1:0511:34
4Maria NordwallOK Kolmården32:02+3:5712:42
5Ingrid GraneliHaninge SOK32:46+4:4113:00
6Helena KorhonenHaninge SOK34:45+6:4013:47
7Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK35:50+7:4514:13
8Agneta SörqvistSigtuna OK38:41+10:3615:21
9Viveka BackmanTullinge SK40:46+12:4116:10
10Ulla GummesonVäsby OK42:09+14:0416:43
11Marianne SellgrenSigtuna OK54:56+26:5121:47
12Ingegerd LusenskySigtuna OK57:08+29:0322:40
13Lena JohnssonRånäs OK1:18:30+50:2531:09
Marianne SöderbergIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Else-Britt AnderssonRånäs OKej start
Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OLej start

H60

3 590 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK27:027:31
2Ingemar GardSöders-Tyresö30:28+3:268:29
3Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK32:08+5:068:57
4Åke WansölinSöders-Tyresö33:00+5:589:11
5Lennart HävrénTullinge SK34:08+7:069:30
6Ingemar LarssonTullinge SK34:21+7:199:34
7Sune SisellOK Södertörn35:04+8:029:46
8Jan ÅsbergHäverödals SK35:13+8:119:48
9Kjell LindblomJärfälla OK35:16+8:149:49
10Per-Erik CarleniusAttunda OK35:55+8:5310:00
11Paul NorénOK Södertörn36:18+9:1610:06
12Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF38:32+11:3010:44
13Per LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb39:31+12:2911:00
14Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOK40:08+13:0611:10
15Lennart AnderssonGöteborgs SK41:13+14:1111:28
16Erik BromanAlfta-Ösa OK41:15+14:1311:29
17Christer NordströmOK Älvsjö-Örby42:38+15:3611:52
18Per-Johan WikforsOK Österåker43:59+16:5712:15
19Anders HallménAttunda OK44:26+17:2412:22
20Göran FriskAttunda OK45:41+18:3912:43
21Christer LjungdahlHjärnarps GH OL48:41+21:3913:33
22Olle ArmanNyköpings OK49:24+22:2213:45
23Lars Olavi PeldanEnebybergs IF52:02+25:0014:29
24Tapani SivénIF Åland54:41+27:3915:13
25Bengt-Göran StjernaLänna IF55:03+28:0115:20
26Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK55:39+28:3715:30
27Rolf HjortRånäs OK56:20+29:1815:41
28Leif Erik KarlssonRånäs OK57:48+30:4616:06
29Bo WinanderJärfälla OK1:09:29+42:2719:21
Ludwig GenderjahnPost SV Dresdenej start
Juergen ZiescheESV Lok Berlin-Schoeneweideej start
Kjell HolmbergOK Södertörnej start

D65

2 440 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK25:2210:23
2Birgitta BillstamJärfälla OK27:29+2:0711:15
3Marianne HamiltonEnebybergs IF30:44+5:2212:35
4Gun Inger SahlbergLånghundra IF31:29+6:0712:54
5Margareta HagstedtVäsby OK32:00+6:3813:06
6Margareta HaraldssonSigtuna OK33:22+8:0013:40
7Birgitta KlangLånghundra IF34:27+9:0514:07
8Ewa NordlundLänna IF38:46+13:2415:53
9Berit EdengrenNyköpings OK39:54+14:3216:21
10Kristina Nygren-FriskAttunda OK40:12+14:5016:28
11Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF43:32+18:1017:50
12Barbro BörjesonSigtuna OK46:48+21:2619:10
13Solveig TjernbergSödertälje IF49:53+24:3120:26
14Kristina SkoglundHellas Orientering51:57+26:3521:17
15Birgitta NorlinRimbo SOK1:00:30+35:0824:47
16Viviann AnderssonSnättringe SK1:02:37+37:1525:39
17Gunnel BalckIFK Enskede1:06:06+40:4427:05
Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
U C Lybert ErikssonVäsby OKej start

H65

3 360 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundHellas Orientering30:439:08
2Anders SellgrenSigtuna OK31:55+1:129:29
3Runo JohanssonKristinehamns OK32:06+1:239:33
4Per-Erik WåhlbergOK Linné32:30+1:479:40
5Leif StrandbergGustavsbergs OK32:46+2:039:45
6Leif NordlundLänna IF33:19+2:369:54
7Leif NordinAttunda OK33:33+2:509:59
8Torsten PetterssonLånghundra IF34:21+3:3810:13
9Bror FureskogAlfta-Ösa OK34:31+3:4810:16
10Claes NidebornStora Tuna OK35:25+4:4210:32
11Lars JonassonJärfälla OK36:12+5:2910:46
12Bo NorbäckTullinge SK36:30+5:4710:51 Ladda ner rutt i gpx-format
13Jan BojlingSolna OK36:39+5:5610:54
14Göran LarboAttunda OK37:59+7:1611:18
15Ebbe AdolfssonSundbybergs IK38:10+7:2711:21
16Conny HusénOK Roslagen38:23+7:4011:25
17Ronny HedlundOK Södertörn40:24+9:4112:01
18Sören ErikssonLänna IF40:36+9:5312:05
19Åke HöglundTimrå SOK40:57+10:1412:11
20Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben41:25+10:4212:19
21John ÖstlundSundbybergs IK43:55+13:1213:04
22Styrbjörn JanssonIF Hagen44:52+14:0913:21
23Håkan BoijeTurebergs IF45:24+14:4113:30
24Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb45:34+14:5113:33
25Leif LarssonEnebybergs IF46:43+16:0013:54
26Sven PihlEnköpings AIF47:46+17:0314:12
27Christer SolbreckLånghundra IF48:06+17:2314:18
28Rolf ÖhrnNynäshamns OK48:40+17:5714:29
29Ingvar JanssonSundbybergs IK49:06+18:2314:36
30Tomas BruceOK Ravinen51:31+20:4815:19
31Ulf SkogtjärnOK Linné51:37+20:5415:21
32Hans SahlbergLånghundra IF52:26+21:4315:36
33Claes AnderssonSnättringe SK57:12+26:2917:01
34Bo WestlingHäverödals SK58:46+28:0317:29
35Lars NordinSolna OK1:04:18+33:3519:08
36Lars Göran SörqvistSigtuna OK1:08:49+38:0620:28
Per SöderstenOK Ravinenej godkänd
Mats JonssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Boris AnderssonRånäs OKej start
Jan-Erik WibergJärla Orienteringej start
Rune RådeströmSnättringe SKej start
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OKej start

D70

2 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF29:3412:41
2Dagny GustavssonSigtuna OK34:45+5:1114:54
3Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK35:49+6:1515:22
4Berit LindungerHaninge SOK38:19+8:4516:26
5Margaretha NyströmLänna IF51:53+22:1922:16
6Caje JacobssonIF Thor54:01+24:2723:10
7Barbro CedérusSnättringe SK57:01+27:2724:28
8Yvonne RoosAttunda OK1:04:49+35:1527:49
9Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK1:09:07+39:3329:39
10Gunvor GranathNynäshamns OK1:09:51+40:1729:58
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

H70

3 140 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidSigtuna OK32:4110:24
2Jan SöderbergIFK Lidingös Skid o OK33:49+1:0810:46
3Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby34:47+2:0611:04
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö34:48+2:0711:04
5Lars CedérusSnättringe SK35:23+2:4211:16
6Stellan FehrnströmEnebybergs IF35:25+2:4411:16
7Martin EngqvistUpsala IF36:04+3:2311:29
8Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK36:34+3:5311:38
9Benny BogstedtTullinge SK37:37+4:5611:58
10Mats JodalGöteborg-Majorna OK38:05+5:2412:07
11Gunnar BengtssonSundsvalls OK38:57+6:1612:24
12Olle ÖbergSkogsluffarnas OK38:58+6:1712:24
13Kjell TancredIBM-Klubben40:55+8:1413:01
14Kurt BoströmOK Linné41:25+8:4413:11
15Sven-Olov NorlinRimbo SOK43:09+10:2813:44
16Bo SundenKarlsbyhedens IK44:14+11:3314:05
17Sven JacobssonIF Thor44:20+11:3914:07
18Sture NilssonStockholmspolisens IF OF46:13+13:3214:43
19Björn StoltOK Ravinen46:32+13:5114:49
20Lennart JanssonHäverödals SK47:03+14:2214:59
21Ove ForsbergTurebergs IF48:58+16:1715:35
22Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK50:24+17:4316:03
23Olov JanssonHäverödals SK50:59+18:1816:14
24Stig LarssonTullinge SK51:32+18:5116:24
25Hugo IsgrenIFK Enskede52:54+20:1316:50
26Bo HedlundIFK Enskede58:11+25:3018:31
27Rolf LöfqvistSöders-Tyresö59:03+26:2218:48
28Rolf Åke JohanssonSundsvalls OK1:21:39+48:5826:00
29Erik NordströmBjörklinge SOK1:38:41+1:06:0031:25
Thord RådbergOK Roslagenej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Lars RoosAttunda OKej godkänd
Curt BalckIFK Enskedeej godkänd
Roine MattssonHäverödals SKej start
Gunnar BramstenSundbybergs IKej start
Bengt ErikssonVäsby OKej start
Lars LjungbergTrollhättans SOKej start
Sören JanssonSundsvalls OKej start

D75

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK38:3918:08
2Gunnel JunegardOK Södertörn50:11+11:3223:33
Solveig SpångbergIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

H75

2 690 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK26:289:50
2Arne ÅhmanOK Klemmingen33:41+7:1312:31
3Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK36:15+9:4713:28
4Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb36:55+10:2713:43
5Ulf EskilssonOK Södertörn37:16+10:4813:51
6Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby40:57+14:2915:13
7Rolf AnderssonRimbo SOK45:51+19:2317:02
8Lars-Erik LindellVäsby OK49:31+23:0318:24
9Sven ErikssonOK Roslagen54:03+27:3520:05
10Anders BackOK Ravinen55:16+28:4820:32
11Tryggve TryggOK Roslagen58:32+32:0421:45
12Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:14:30+48:0227:41
13Nils TjernbergSödertälje IF1:22:04+55:3630:30
Ove ÅbergOK Roslagenej start

D80

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering42:3419:59
2Maj BoudrieVäsby OK53:36+11:0225:09
3Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK57:26+14:5226:57

H80

2 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge HåkanssonOK Linné38:3215:47
2Mattias GrönbergBromma-Vällingby SOK40:36+2:0416:38
3Karl-Erik MogrenStigfinnarna42:32+4:0017:25
4Lennart StenbergStigfinnarna48:41+10:0919:57
5Henning HamiltonEnebybergs IF51:31+12:5921:06
6Lars T ErikssonOK Linné56:47+18:1523:16
7Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK58:37+20:0524:01

Inskolning

1 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Petter FochsenWaxholms OKfullföljt
Ebba ForsbergOK Ravinenfullföljt
Linus ForsbergOK Ravinenfullföljt
Hampus HolgerssonOK Måsenfullföljt
Kasper HolgerssonOK Måsenfullföljt
Doris IkoKungälvs OKfullföljt
Edith MalmbergTäby OKfullföljt
Bella PedersenJärfälla OKfullföljt
Miia RollerJärfälla OKfullföljt
Paula SilierJärfälla OKfullföljt
Frode SmittSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elsa SvenssonTäby OKfullföljt
Alfons WesterberghOK Linnéfullföljt
Albin WollbrandOK Renenfullföljt
Edvin WollbrandTullinge SKfullföljt

U1

1 610 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ForsbergOK Ravinen19:3112:07
2Elis LiukkonenSundsvalls OK21:23+1:5213:16
3Emelie RajanIFK Lidingös Skid o OK22:36+3:0514:02
4Ida HänströmTäby OK23:30+3:5914:35
5Moa PetterssonWaxholms OK25:22+5:5115:45
6Elias WesterberghOK Linné25:37+6:0615:54
7Eskil CostermansJärla Orientering30:09+10:3818:43
8Victor SöderbergJärla Orientering30:14+10:4318:46
9Maja FalkSundbybergs IK31:03+11:3219:17
10Tove KarlssonJärla Orientering31:53+12:2219:48
11Edith JonssonLånghundra IF32:40+13:0920:17
12Emma AlmgrenOK Ravinen33:12+13:4120:37
13Johanna AlmgrenOK Ravinen34:55+15:2421:41
14Arvid WångdahlSkarpnäcks OL37:10+17:3923:05
15Elsa LiljedahlTäby OK38:14+18:4323:44
Axel BalckVallentuna-Össeby OLej start
Johan BergOK Ravinenej start
Alicia KallhaugeSnättringe SKej start

U2

2 250 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen31:4814:08
2Viktor BoströmOK Linné33:18+1:3014:48
3Vera BjurnerBromma-Vällingby SOK34:19+2:3115:15
4Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF34:23+2:3515:16
5Elias RöstinSöders-Tyresö36:45+4:5716:20
6Smilla MogensenOK Ravinen38:16+6:2817:00
7Alvin CraigOK Ravinen38:42+6:5417:12
8Olle KallurOK Ravinen39:06+7:1817:22
9Alva SundblomRånäs OK40:40+8:5218:04
10Hannes MogensenOK Ravinen43:25+11:3719:17
11Ida SvenssonTäby OK45:02+13:1420:00
12Alva PleinerTäby OK47:18+15:3021:01
13Anton PleinerTäby OK47:37+15:4921:09
14Mimmi IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb47:40+15:5221:11
15Maria Von EssenOK Linné52:26+20:3823:18
16Axel BovalliusJärfälla OK56:16+24:2825:00
17Fredrik SollenbergAttunda OK1:10:15+38:2731:13
18Gustav HemgrenIF Thor1:11:21+39:3331:42
Johan RedtzerAttunda OKej godkänd
Mimmi Ireskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubbej start
Minoo KarlssonOK Ravinenej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Björn RennerOK Södertörnej start

Öppen motion 1

2 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara NybergHuddinge27:2412:10
2Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OF36:47+9:2316:20
3Daniel KjellmanOK Ravinen41:11+13:4718:18
4Anders BrandtKlubblös44:18+16:5419:41
5Annika HemgrenIF Thor49:25+22:0121:57
6Tobias LingTullinge SK54:03+26:3924:01
7Kajsa SandewallUmeå OK1:08:33+41:0930:28
8Pyttan AsplundOK Södertörn1:27:51+1:00:2739:02
9Lucia TurcanuAttunda OK1:30:18+1:02:5440:08
10Carl Gelin??????1:46:56+1:19:3247:31
Linus SvanströmOK Österåkerej godkänd
Maj HjortRånäs OKej start

Öppen motion 3

2 620 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas BroströmGustavsbergs OK40:0815:19
2Tommy HöglundLånghundra IF42:56+2:4816:23
3Amanda TibellLånghundra IF43:59+3:5116:47
4Therese Häggberg??????45:24+5:1617:19
5Robert Pettersson??????46:44+6:3617:50
6Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL48:09+8:0118:22
7Katrin PerssonSödertälje-Nykvarn OF49:22+9:1418:50
8Rolf Pettersson??????49:23+9:1518:50
9Marcus LundhGustavsbergs OK50:42+10:3419:21
10Daniel WohlgemuthOK Ravinen52:01+11:5319:51
11Christina PegestamOK Ravinen53:02+12:5420:14
12Thomas LarssonAttunda OK53:37+13:2920:27
13Annelie KarlssonAttunda OK53:52+13:4420:33
14Ewa WåhlinOK Södertörn56:49+16:4121:41
15Karin AnderssonKlubblös57:19+17:1121:52
16Anna KaufeldtRånäs OK58:17+18:0922:14
17Charlotte EngesAttunda OK1:01:59+21:5123:39
18Eva HedbergOK Roslagen1:09:11+29:0326:24
19Catrin StenehällGävle OK1:09:13+29:0526:25
20Ann-Cathrine WalfridssonSundsvalls OK1:12:43+32:3527:45
21Margit PalokangasIF Thor1:13:00+32:5227:51
22Alexander HagenMunchen1:16:20+36:1229:08
23Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:24:06+43:5832:05
Karin ArthurssonKlubblösej godkänd
Christin OlssonKlubblösej godkänd
Andrea SilierJärfälla OKej start

Öppen motion 5

3 230 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therése KarlssonRånäs OK38:3111:55
2Kristen RitzOrientering club goerlitz40:29+1:5812:32
3Viktor HäggströmSkarpnäcks OL42:57+4:2613:17
4Isabelle RedtzerAttunda OK43:57+5:2613:36
5Sara BergquistRånäs OK44:20+5:4913:43
6Håkan KarlssonMälarö SOK44:44+6:1313:50
7Eva LenellMälarö SOK45:26+6:5514:03
8Krister NilssonIFK Lidingö 45:29+6:5814:04
9Johan WegebroUmeå OK45:45+7:1414:09
10Nina Nilsson??????46:44+8:1314:28
11Tommy WendtHellas Orientering47:01+8:3014:33
12Charlotte StåhlSundbybergs IK47:30+8:5914:42
13Thomas HjelmbladMälarö SOK48:07+9:3614:53
14Martin EnglundOK Södertörn49:26+10:5515:18
15Bo EklundIF Thor51:14+12:4315:51
16Ewert EngstedtTullinge SK52:14+13:4316:10
17Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK53:52+15:2116:40
18Susanne BovalliusJärfälla OK54:12+15:4116:46
19Karin LindTierps SOK54:28+15:5716:51
20Anders SthenGustavsbergs OK55:25+16:5417:09
21Anna-Lena CostermansJärla Orientering55:59+17:2817:19
22Henning BennetKlubblös57:35+19:0417:49
23Marie WesterlundKlubblös58:27+19:5618:05
24Anders LindgrenKlubblös59:00+20:2918:15
25Jasinta RajanIFK Lidingös Skid o OK1:01:18+22:4718:58
26Mats AdolfssonOK Kåre1:01:36+23:0519:04
27Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:04:15+25:4419:53
28Jette AxelssonTumba-Mälarhöjden OK1:05:20+26:4920:13
29Annette WigertzLånghundra IF1:08:10+29:3921:06
30Jessica RöösOK Älvsjö-Örby1:09:07+30:3621:23
31Vivianne HolgerssonOK Måsen1:09:16+30:4521:26
32Eva LöfgrenJärfälla OK1:10:38+32:0721:52
33Carl MohlinOK Linné1:10:55+32:2421:57
34Eva NordinGustavsbergs OK1:11:55+33:2422:15
35Eva LindOK Tor1:12:00+33:2922:17
36Beata LarssonRånäs OK1:12:46+34:1522:31
37Hans WrådheSkarpnäcks OL1:13:04+34:3322:37
38Mats FrostOK Roslagen1:15:21+36:5023:19
39Evelina RostöRånäs OK1:16:55+38:2423:48
40AMELIE Andersson??????1:17:25+38:5423:58
41Karolina VessbyIF Thor1:21:01+42:3025:04
42Helene Östling-MattssonJärla Orientering1:21:17+42:4625:09
43Jane BergquistRånäs OK1:22:02+43:3125:23
44Linnea HersénTullinge SK1:26:02+47:3126:38
45Manfred StüberIF Thor1:34:30+55:5929:15
46Fredrik AnderssonGIH Stockholm1:35:38+57:0729:36
47Susanna HolmströmOK Österåker1:36:47+58:1629:57
48Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:36:58+58:2730:01
49Ylva LagerbergOK Södertörn1:36:59+58:2830:01
50Lis LarssonRånäs OK1:48:54+1:10:2333:42
51Gunilla SchönningJärfälla OK1:54:56+1:16:2535:34
52Rasmus KarlanderGIH Stockholm2:16:24+1:37:5342:13
53Ingrid Ulfstedt??????2:19:08+1:40:3743:04
Emil HåsteenÄrla Orienteringej godkänd
Anders FalkOK Roslagenej godkänd
Lisa UmbergOK Borgenej godkänd
Anna Martinsson KarlssonNorrortspolisens IFej godkänd
Aino RedtzerAttunda OKej godkänd
Frida FjellströmKFUM Örebro OKej godkänd
Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Per Gyllenhammar HoppeSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 7

3 190 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK23:547:29
2Per LjungStockholms OK29:17+5:239:10
3Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF29:32+5:389:15
4Lars KarlssonSnättringe SK29:42+5:489:18
5Frank SteinerJärfälla OK30:53+6:599:40
6Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK31:07+7:139:45
7Jan EskilssonHaninge SOK31:13+7:199:47
8Erik Edgren??????32:15+8:2110:06
9Anne KretzschmarOK Kåre32:37+8:4310:13
10Karin WollbrandOK Renen33:01+9:0710:21
11Jan SundströmOK Renen33:02+9:0810:21
12Lars-Olof JanssonOK Linné33:26+9:3210:28
13Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK33:47+9:5310:35
14Mats OrbertAttunda OK34:14+10:2010:43
15Anna-Karin AdolfssonOK Kåre34:18+10:2410:45
16Kjell BengtssonTullinge SK35:29+11:3511:07
17Samantha AhlgrenOK Roslagen36:32+12:3811:27
18Peter WippJärla Orientering36:35+12:4111:28
19Johanna RagvaldOK Linné36:36+12:4211:28
20Olle ForsbergOK Ravinen36:50+12:5611:32
21Björn AxelssonFinspångs SOK36:55+13:0111:34
22Katrina BerganderOK Linné37:01+13:0711:36
23Alexander WedinOK Rodhen37:19+13:2511:41
24Aila HalttunenHaninge SOK38:14+14:2011:59
25Patrik BlomdahlTullinge SK38:19+14:2512:00
26Bo MagnussonKFUM Örebro OK38:20+14:2612:01
27Niklas Lundberg??????38:26+14:3212:02
28Gösta ForsénTullinge SK39:01+15:0712:13
29Anna EklundOK Måsen40:46+16:5212:46
30Fredrik SundströmIFK Lidingös Skid o OK41:21+17:2712:57
31Ulf IsacssonOK Linné41:33+17:3913:01
32Sven-Erik AmrénSnättringe SK42:14+18:2013:14
33Sofia AndrénTibro OK42:37+18:4313:21
34Nina GumaeliusTibro OK42:40+18:4613:22
35Håkan SthenGustavsbergs OK42:51+18:5713:25
36Thomas HoffRimbo SOK43:39+19:4513:41
37Sune HedströmOK Rodhen44:04+20:1013:48
38Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby44:07+20:1313:49
39John PerssonOK Österåker44:18+20:2413:53
40Birgitta JanssonGarphyttans IF44:44+20:5014:01
41Inger SkantzLänna IF44:52+20:5814:03
42Gösta GutelandSnättringe SK44:58+21:0414:05
42Kennet SpennareAttunda OK44:58+21:0414:05
44Robert HåkanssonOK Kolmården45:03+21:0914:07
45Britt EricsonHammarby IF OF45:33+21:3914:16
46Bertil LööfOK Pan 45:44+21:5014:20
47Per KnutasAttunda OK47:05+23:1114:45
48Elina SundqvistTullinge SK47:07+23:1314:46
49Bo KlamfeltTibro OK48:51+24:5715:18
50Mari-helen LidströmSnättringe SK50:13+26:1915:44
51Jan FalkSundbybergs IK50:30+26:3615:49
52Kenneth AlnessLånghundra IF51:40+27:4616:11
53Monika LarssonSkarpnäcks OL52:03+28:0916:18
54Annica MagnussonKFUM Örebro OK53:25+29:3116:44
55Erika SundlingNjurunda OK54:27+30:3317:04
56Ulf AleniusIFK Lidingös Skid o OK54:41+30:4717:08
57Tommy BomanVästerås SOK55:35+31:4117:25
58Gunilla BomanVästerås SOK55:41+31:4717:27
59Monica RostöRånäs OK56:09+32:1517:36
60Johanna HallbergUmeå OK56:11+32:1717:36
61Ingela AlnessLånghundra IF57:37+33:4318:03
62Stefan AnderssonRånäs OK57:52+33:5818:08
63Katarina WedinOK Rodhen58:01+34:0718:11
64Magnus BergströmRånäs OK58:19+34:2518:16
65Lars LundinOK Borgen58:58+35:0418:29
66Felix Hagman??????1:02:14+38:2019:30
67Anna TedhamreSnättringe SK1:02:17+38:2319:31
68Ingrid OlssonVäsby OK1:03:16+39:2219:49
69Eva ElnerudSigtuna OK1:04:01+40:0720:04
70Gunilla ReinholdssonIF Thor1:04:08+40:1420:06
71Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF1:04:25+40:3120:11
72Marie HåkanssonOK Kolmården1:04:49+40:5520:19
73Mimmi WestbladOK Ravinen1:05:49+41:5520:37
74Camilla VesterlundKlubblös1:06:00+42:0620:41
75Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:07:23+43:2921:07
76Torbjörn AnderssonTibro OK1:07:56+44:0221:17
77Gabrielle MeyersonBromma-Vällingby SOK1:08:54+45:0021:35
78Caroline PerssonAndrarums IF1:10:10+46:1621:59
79Matts TenlandAndrarums IF1:10:15+46:2122:01
80Monique Stalås HörnstenOK Österåker1:11:23+47:2922:22
81Josefin CarlssonIFK Göteborg1:17:12+53:1824:12
82Erik AnderssonIFK Göteborg1:17:13+53:1924:12
83Annakarin RahlénOK Ravinen1:17:24+53:3024:15
84Maria HallménJärfälla OK1:34:20+1:10:2629:34
Sara StråtJärfälla OKej godkänd
Stefan HassmenOK Österåkerej godkänd
ADELINE Lanterne??????ej godkänd
Kjell AnderssonPiteå IFej godkänd
Lars-Olof IsacssonLånghundra IFej godkänd
Ingemar TedhamreSnättringe SKej godkänd
Alexander AlnessLånghundra IFej godkänd
Eva Britta LidströmOK Landehofej godkänd
Kerstin RosengrenAttunda OKej godkänd

Öppen motion 8

4 560 m, 116 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖbergOK Hällen25:515:40
2Hans Olof AmblieIFK Lidingös Skid o OK25:52+0:015:40
3Allan MogensenOK Ravinen26:25+0:345:47
4David LingforsOK Linné27:18+1:275:59
5Stefan P SvanströmOK Österåker28:34+2:436:15
6Björn LjunggrenOK Hammaren30:01+4:106:34
7Jonas LindholmCentrum OK30:02+4:116:35
8Simon WegmullerOK Rodhen31:10+5:196:50
9Stefan GeliusSnättringe SK31:24+5:336:53
10Adam IvarssonHaninge SOK31:48+5:576:58
11Lars JohanssonKarlsbyhedens IK32:19+6:287:05
12Stefan KarlssonOK Ravinen33:03+7:127:14
13Michael ReinhartKFUM Örebro OK33:51+8:007:25
14Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OF33:56+8:057:26
15Jonny EngelOK Ravinen34:39+8:487:35
16Björn RosendahlÄrla IF35:01+9:107:40
17Jakob LarsenCentrum OK35:25+9:347:46
18Tobias SvenssonOK Österåker35:35+9:447:48
19Simon MellinSundbybergs IK35:37+9:467:48
20Olof PerssonSvaide Roma SOK36:12+10:217:56 Ladda ner rutt i gpx-format
21Peter NordströmTäby OK36:25+10:347:59
22Jan AsketunOK Roxen36:28+10:377:59
23Ulf HylanderNyköpings OK36:32+10:418:00
24Bo SegermanIF Thor36:37+10:468:01
25Sofia ForsgrenOK Skogsfalken37:01+11:108:07
26Joel AhlqvistSkarpnäcks OL37:31+11:408:13
27Lars SegermanSkarpnäcks OL37:38+11:478:15
28Jan FrödinIFK Enskede37:42+11:518:16
29Hans NäslundVästerås SOK37:46+11:558:16
30Niclas AnderssonMarkbygdens OK38:15+12:248:23
31Michael HolmgrenIF Thor38:24+12:338:25
32Jonas HallmanAttunda OK38:33+12:428:27
33Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF38:44+12:538:29
34Emma TarandiIFK Lidingös Skid o OK39:05+13:148:34
35Staffan KjellmanOK Ravinen39:18+13:278:37
36Karl-Johan MalmbergSundbybergs IK39:27+13:368:39
37Yvonne AnderssonTullinge SK39:40+13:498:41
38Mats LundbäckJärfälla OK40:07+14:168:47
39Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF40:20+14:298:50
40Fanny DecknerSkarpnäcks OL40:21+14:308:50
41Håkan KallurOK Ravinen40:37+14:468:54
42Jenny WesterberghOK Linné40:50+14:598:57
43Markus BölskeStockholms Multisport Klubb40:59+15:088:59
44Torbjörn JohanssonOK Södertörn41:11+15:209:01
45Josefin BengtssonLånghundra IF41:20+15:299:03
46Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF41:22+15:319:04
47Klas Andersson??????41:32+15:419:06
48Elisabet EnmarkGävle OK42:05+16:149:13
49Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK42:31+16:409:19
50Juliette SoulardStora Tuna OK42:37+16:469:20
51Tomas AnderssonOK Tor42:53+17:029:24
52Magnus HoppeIF Thor43:17+17:269:29
53Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby43:29+17:389:32
54Sten ÅhlinOK Måsen43:36+17:459:33
55Maria JonssonSundsvalls OK43:47+17:569:36
56Kalle ArvidssonOK Vivill44:06+18:159:40
57Andreas SvenssonOK Österåker44:19+18:289:43
58Boris HolmbergIF Åland44:29+18:389:45
59Tomas JanssonLänna IF44:34+18:439:46
60Peter AgerhällOK Tisaren45:06+19:159:53
61Hanna BerggrenOK Denseln45:22+19:319:56
62Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby45:24+19:339:57
63Ben StrengellVästerås SOK45:25+19:349:57
64Anastasiia DanylovaSödertälje-Nykvarn OF45:27+19:369:58
65Lise MortensenLånghundra IF45:40+19:4910:00
66Berth-Arne BengtssonLånghundra IF45:54+20:0310:03
67Per LengquistTullinge SK46:15+20:2410:08
68Cristina MagnussonCentrum OK46:16+20:2510:08
69Anna MånssonOK Löftan46:37+20:4610:13
70Hans WestmanVästerås SOK46:54+21:0310:17
71Kerstin SjökvistOK Österåker46:57+21:0610:17
72Conny AxelssonTumba-Mälarhöjden OK47:07+21:1610:19
73Arne BergensOK Linné47:18+21:2710:22
74Anders MagnussonNyköpings OK47:38+21:4710:26
75Mikael EgnebladKjula IF48:17+22:2610:35
76Peter ErikssonKFUM Örebro OK48:35+22:4410:39
77Adam HellstadiusOK Hällen48:54+23:0310:43
78Jan  GlevenJärla Orientering49:14+23:2310:47
79Jan AnderssonGävle OK49:18+23:2710:48
80Anders Brännström??????49:20+23:2910:49
81Håkan RostöRånäs OK49:55+24:0410:56
82Josefina NorinIFK Göteborg50:02+24:1110:58
83Staffan ÅkerblomOK Linné51:06+25:1511:12
84Sofia SchölanderJärfälla OK51:32+25:4111:18
85Johan KällbäckHammarby IF OF51:55+26:0411:23
86Christoffer NäsholmÄrla IF52:46+26:5511:34
87Ellinor BjörkSkarpnäcks OL52:59+27:0811:37
88Hans HolgerssonOK Måsen53:53+28:0211:48
89Johan EgnebladKjula IF54:08+28:1711:52
90Sofia AdolfssonIFK Lidingös Skid o OK54:46+28:5512:00
91Linda RuthströmJärla Orientering54:56+29:0512:02
92Jan BergmanSundbybergs IK55:04+29:1312:04
93Astrid LarssonLänna IF55:58+30:0712:16
94Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK56:09+30:1812:18
95Kristina MarteliusAttunda OK57:13+31:2212:32
96Jonas HamnerKlubblös58:08+32:1712:44
97Håkan SvahnOK Ravinen58:39+32:4812:51
98Claes RennerOK Södertörn59:00+33:0912:56
99Alfred AskeljungOK Klemmingen59:23+33:3213:01
100Stefan MarteliusAttunda OK1:00:44+34:5313:19
101Ludvig PerssonSödertälje-Nykvarn OF1:02:03+36:1213:36
102Simon Joriot??????1:03:35+37:4413:56
103Björn BylundIFK Enskede1:04:05+38:1414:03
104Andreas EnforsTockarps IK1:07:50+41:5914:52
105Erik JonssonLånghundra IF1:08:16+42:2514:58
106Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:09:42+43:5115:17
107Henrik LöfgrenJärfälla OK1:11:23+45:3215:39
108Åke AndreassonGustavsbergs OK1:13:44+47:5316:10
109Curt ReinholdssonIF Thor1:17:00+51:0916:53
110Timo PalokangasIF Thor1:18:28+52:3717:12
111Olle KällbäckHamarby IF OL1:33:18+1:07:2720:27
112Henrik HellborgCentrum OK1:42:33+1:16:4222:29
Anders RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Amanda KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Erika NilssonNorbergs OKej godkänd
Elisabeth WestmanVästerås SOKej godkänd
Tomas SjökvistOK Österåkerej start

U3

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin DahlbäckOK Österåker38:3416:16
2Evelina BergOK Ravinen51:34+13:0021:45
3Anton SegermanIF Thor2:00:36+1:22:0250:53
Josefin HersénTullinge SKej start

U4

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PetterssonWaxholms OK57:5618:48
2Vera BogrenSundbybergs IK1:05:08+7:1221:08
3Johanna BergmanRånäs OK2:31:56+1:34:0049:19

D18 Elit2

3 560 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa EngstedtTullinge SK28:568:07
2Sandra GrosbergaÄrla IF30:33+1:378:34
3Sara SchmidtTrollhättans SOK32:47+3:519:12
4Junia BirgerssonVisborgs OK32:50+3:549:13
5Fanny AsketunOK Roxen33:13+4:179:19
6Katarina HammasVäsby OK33:30+4:349:24
7Emilia AnderssonVimmerby OK34:54+5:589:48
8Lydia MartinssonOK Tyr35:19+6:239:55
9Johanna NäslundOK Nolaskogsarna35:21+6:259:55
10Elin BlickOK Alehof35:37+6:4110:00
11Josefin AnderssonMarkbygdens OK37:02+8:0610:24
12Laurine LoterieTA Douai37:13+8:1710:27
13Linnéa HahneInsjöns IF OK37:23+8:2710:30
14Sophie ErikssonÄrla IF38:07+9:1110:42
15Sofie GustafssonOK Tyr38:18+9:2210:45
16Hanna BerglundOK Kåre38:21+9:2510:46
17Cecilia ImarkTullinge SK38:40+9:4410:51
18Josefine TuoremaaVittjärvs IK38:46+9:5010:53
19Hanna SjöbergGävle OK39:38+10:4211:07
20Moa OlssonHelsingborgs SOK39:55+10:5911:12
21Kajsa WetterströmTormestorps IF40:47+11:5111:27
22Alexandra LengquistTullinge SK40:49+11:5311:27
23Johanna LindgrenIF Hallby SOK41:13+12:1711:34
24Elin GidingVallentuna-Össeby OL41:23+12:2711:37
25Ellinor FryxellTullinge SK42:27+13:3111:55
26Amanda ClaessonSävedalens AIK42:52+13:5612:02
27Embla MorastHaninge SOK43:01+14:0512:05
28Ebba AskeljungOK Klemmingen43:13+14:1712:08
29Št?pánka KosováSöders-Tyresö44:40+15:4412:32
30Lovisa NilssonOK Linné45:08+16:1212:40
31Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OL45:22+16:2612:44
32Hanna AspforsStora Tuna OK45:24+16:2812:45
33Agnes Leffler-RosendahlOK Renen45:35+16:3912:48
34Charlotte SandbergOK Roslagen45:40+16:4412:49
35Tove Sahl PaavoOK Klemmingen46:36+17:4013:05
36Elinor LindelöwHärlövs IF48:49+19:5313:42
37Sanna ForsbergLånghundra IF49:28+20:3213:53
38Linn MöllerVisborgs OK50:55+21:5914:18
39Lisa SundströmOK Renen51:03+22:0714:20
40Klara PålssonKungälvs OK51:39+22:4314:30
41Beatrice HuhtaOK Måsen52:24+23:2814:43
42Frida LövgrenIFK Moras OK57:41+28:4516:12
43Josefin GlasellIFK Enskede59:09+30:1316:36
44Caroline LindelöwHärlövs IF59:17+30:2116:39
45Sofia PetterssonAttunda OK1:07:06+38:1018:50
Julia DahlHelsingborgs SOKej start
Erica PetterssonSjövalla FKej start
Maria AnderssonVästerbergslagens OLej start
Karin SvenssonFinspångs SOKej start
Maria BengtssonLånghundra IFej start
Viktoria ErikssonPiteå IFej start
Hanna WedinAlmby IKej start
SOFIA JOHANSSONOK Alehofej start
Andrea SvenssonFinspångs SOKej start
Ellen JohnssonOK Nackheej start

D21 Elit2

4 310 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benita HanssonHagaby GOIF30:427:07
2Elisa ElstnerOK Linné30:58+0:167:11
3Ivana BochenkovaOK Linné31:09+0:277:13
4Sofia SalomonssonVänersborgs SK31:31+0:497:18
5Samantha SaegerOK Linné31:57+1:157:24
6Ausrine KutkaiteSödertälje-Nykvarn OF32:30+1:487:32
7Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK32:41+1:597:34
8Helena ForsbergSkogslöparna33:09+2:277:41
9Katja PopovichLinköpings OK33:26+2:447:45
10Sara ProforsFrol IL33:54+3:127:51
11Kristina RobertoOK Linné33:57+3:157:52
12Beatrice GustavssonEksjö SOK34:10+3:287:55
13Marit KahrsHalden SK34:24+3:427:58
14Emma AnderssonÄrla IF34:28+3:467:59
15Amy RankkaLinköpings OK34:33+3:518:00
16Jenny BengtssonLånghundra IF35:11+4:298:09
17Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK35:16+4:348:10
18Jennie AnderssonHalden SK35:17+4:358:11
19Annika BjörkDomnarvets GOIF35:48+5:068:18
20Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL35:49+5:078:18
21Petra OlanderLånghundra IF35:54+5:128:19
22Elin DahlinDomnarvets GOIF36:08+5:268:23
23Rebecka OlssonOK Skogsfalken36:11+5:298:23
24Malin JonssonOK Tyr36:31+5:498:28
25Malin AnderssonOK Nolaskogsarna36:52+6:108:33
26Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken37:16+6:348:38
27Malin SandIK Hakarpspojkarna37:26+6:448:41
28Frida ForsbergOK Ravinen37:27+6:458:41
29Emma IsakssonOK Linné38:25+7:438:54
30Fanni GyurkoSödertälje-Nykvarn OF38:44+8:028:59
31Emelie HolmströmJärla Orientering40:24+9:429:22
32Mette HjerrildOK Pan Århus40:48+10:069:27
33Sofia LevinOK Tyr41:18+10:369:34
34Zuzana MacuchovaDomnarvets GOIF41:28+10:469:37
35Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OL42:35+11:539:52
36Lisa RönnolsOK Linné43:20+12:3810:03
37Carolin SvenssonHaninge SOK43:23+12:4110:03
38Ida HyvönenSkattkärrs IF44:46+14:0410:23
39Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen49:19+18:3711:26
40Maria PabichTäby OK49:21+18:3911:27
41Emily KempOK Linné49:53+19:1111:34
42Maria BoisLeksands OK50:47+20:0511:46
43Dora SzerencsiJärla Orientering54:39+23:5712:40
Liina HaldnaJärla Orienteringej godkänd
Christina Løvald HellbergTäby OKej godkänd
Elna ForsbergIK Hakarpspojkarnaej start
Ida LindkvistLeksands OKej start
Gabija RazaityteHellas Orienteringej start
Lina BlomqvistOK Skogsfalkenej start

D21 Elit3

4 370 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena AnderssonOK Tisaren31:027:06
2Kajsa RisbyOK Kåre31:52+0:507:17
3Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK32:22+1:207:24
4Lovisa PerssonOK Tisaren32:48+1:467:30
5Elin VedinSundsvalls OK33:16+2:147:36
6Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OK33:34+2:327:40
7Tina JunegardTullinge SK33:57+2:557:46
8Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK34:32+3:307:54
9Fanny FredrikssonIF Thor34:54+3:527:59
10Olga SlutaAlfta-Ösa OK35:04+4:028:01
11Johanna BergmanSundsvalls OK35:06+4:048:01
12Magdalena OlssonIFK Moras OK35:10+4:088:02
13Frida AnderssonFalkenbergs OK35:54+4:528:12
14Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK36:12+5:108:17
15Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK36:15+5:138:17
16Josefin AronssonOK Tisaren36:40+5:388:23
17Rebecka AdolfssonOK Kåre37:33+6:318:35
18Susanne LiukkonenSundsvalls OK38:02+7:008:42
19Linn GrällsOK Kåre38:06+7:048:43
20Lovisa FalkHagaby GOIF38:13+7:118:44
21Ulrika LindstamGöteborg-Majorna OK38:23+7:218:47
22Terese HerlinAttunda OK38:30+7:288:48
23Carlotta ScaletOK Orion38:54+7:528:54
24Helene SöderlundIFK Moras OK38:56+7:548:54
25Frida NeroGöteborg-Majorna OK39:38+8:369:04
26Linn PetterssonTullinge SK39:56+8:549:08
27Hanna BrusSnättringe SK40:02+9:009:09
28Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK40:08+9:069:11
29Josefin PerssonTullinge SK40:25+9:239:14
30Marie JacobssonOK Rodhen41:09+10:079:24
31Maria OhlssonSkåneslättens OL41:18+10:169:27
32Lisa KaleredHagaby GOIF41:38+10:369:31
33Maria WestherOK Tisaren41:41+10:399:32
34Ann-Sofi KarlssonUmeå OK42:13+11:119:39
35Linda SjögrenIFK Lidingös Skid o OK43:20+12:189:54
36Ida ForsénTullinge SK45:14+14:1210:21
37Anna TidermanSnättringe SK47:21+16:1910:50
38Anastasia KlopovskayaSävedalens AIK47:55+16:5310:57
39Mirjam FässlerHagaby GOIF48:31+17:2911:06
40Malin ErikssonIFK Moras OK50:03+19:0111:27
41Laura FenyvesiIFK Moras OK50:28+19:2611:32
42Cajsa GrapeIFK Moras OK51:00+19:5811:40
Elin HamreforsOK Landehofej start
Emma EdejernAlfta-Ösa OKej start
Emma BergmanGöteborg-Majorna OKej start
Johanna HallbergUmeå OKej start
Lovisa LarssonHagaby GOIFej start
Annika RidellIF Thorej start

H18 Elit2

4 130 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WalheimRobertsfors IK27:286:39 Ladda ner rutt i gpx-format
2August MikaelssonVästerås SOK27:31+0:036:39
3Johan IvarssonOK Kullingshof28:04+0:366:47
4David MellinSundbybergs IK28:34+1:066:55
5Daniel BengtssonTullinge SK28:47+1:196:58
5Måns HellgrenOK Södertörn28:47+1:196:58
7Emil AnderssonTullinge SK28:48+1:206:58
8Oskar LeinonenOK Kolmården29:34+2:067:09
9Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL29:54+2:267:14
10Torsten MolitorKatrineholms OK30:05+2:377:17
11William NilssonOK Södertörn30:15+2:477:19
11Anders VedinSundsvalls OK30:15+2:477:19
13Simon LundinFinspångs SOK30:46+3:187:26
14Jonatan HöjlindIFK Moras OK30:58+3:307:29
15Håkan PalmOK Klemmingen31:00+3:327:30
16Albin AxelssonMullsjö SOK31:19+3:517:34
17Anton GustafssonStora Tuna OK31:32+4:047:38
18Jesper LundHaninge SOK32:42+5:147:55
19Joel KristianssonHässleholms OK33:13+5:458:02
20Viktor LundénAvesta OK33:31+6:038:06
21Fredrik WallinStora Tuna OK33:34+6:068:07
22Filip JacobssonDegerfors OK33:50+6:228:11
23Jesper TibellLånghundra IF34:04+6:368:14
24Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb34:25+6:578:20
25Richard LundstedtMullsjö SOK34:33+7:058:21
26Anton BlomdahlTullinge SK34:50+7:228:26
27Niclas LarssonKöping-Kolsva OK35:11+7:438:31
28Oskar PetterssonOK Njudung35:23+7:558:34
29David StigsmarkStora Tuna OK36:21+8:538:48
30Hugo SegerströmNyköpings OK36:51+9:238:55
31Gustav AnderssonAvesta OK38:24+10:569:17
32Markus HellströmSundbybergs IK38:46+11:189:23
33Fredrik RegbornHagaby GOIF39:12+11:449:29
34Oscar StenbergOK Skogshjortarna39:17+11:499:30
35Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK39:36+12:089:35
36Fredrik TegströmLinköpings OK49:27+21:5911:58
Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Eddie EdströmSundsvalls OKej start
Erik BjörklundBjursås OKej start
Glen BalesOK Kåreej start
Jacob AhlströmVästerås SOKej start

H18 Elit3

4 220 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes EklöfIF Hallby SOK28:456:48
2Alexander ForsAttunda OK30:33+1:487:14
3Anton PerssonOK Pan-Kristianstad30:47+2:027:17
4Kevin StåhlJärbo OK30:50+2:057:18
5Sebastian AgerhällOK Tisaren32:20+3:357:39
6Jonas RinnbäckOK Ravinen34:14+5:298:06
7Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL34:42+5:578:13
8Harald OttmerTormestorps IF35:03+6:188:18
9Jonathan KarlssonOK Tisaren35:47+7:028:28
10Karl-Johan PerssonTormestorps IF35:57+7:128:31
11Martin EngmanOK Denseln36:18+7:338:36
12Anton DanielsAttunda OK36:54+8:098:44
13William HultqvistVallentuna-Össeby OL37:50+9:058:57
14Robin LarssonFK Göingarna38:05+9:209:01
15Andreas Winander-SchönningJärfälla OK38:37+9:529:09
16Kristoffer PetterssonOK Hällen39:00+10:159:14
17Niklas FriskMarkbygdens OK39:16+10:319:18
18Karl ModigOK Alehof40:57+12:129:42
19Martin EricsonOK Tyr44:02+15:1710:26
20Simon MarteliusAttunda OK44:03+15:1810:26
21Johan WintherVästerbergslagens OL44:25+15:4010:31
22Emil WippJärla Orientering46:39+17:5411:03
23Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK46:55+18:1011:07
24Erik PerssonMarkbygdens OK48:27+19:4211:28
25Niclas DelinOK Pan-Kristianstad51:39+22:5412:14
26Henning OttmerTormestorps IF57:57+29:1213:43
27Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL59:58+31:1314:12
28Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:03:36+34:5115:04
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Linus RantanenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Joakim ByströmJärfälla OKej start
Oskar Jensen SondénMalmö OKej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Ludvig NilssonKFUM Örebro OKej start

H20 Elit2

4 670 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Krister KölzowOK Ravinen32:026:51
2Martin OlssonTäby OK32:28+0:266:57
3Sven AschwandenStora Tuna OK32:42+0:407:00
4Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF32:43+0:417:00
5Erik AdrianssonOK Kåre33:08+1:067:05
6Róbert BarcíkOK Kåre33:10+1:087:06
7Martin JanssonOK Rodhen33:23+1:217:08
8Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF33:31+1:297:10
9Andreas NilssonMarkaryds FK33:38+1:367:12
10Davis DislersIK Hakarpspojkarna33:40+1:387:12
11Oscar VagmanOK Klemmingen34:52+2:507:27
12Anton PhilipssonOK Skogsfalken35:09+3:077:31
13Mats HalvarssonFjärås AIK35:33+3:317:36
14Love OttossonHaninge SOK35:40+3:387:38
15Fredrik CarlssonOK Hällen36:05+4:037:43
16Markus WallinStora Tuna OK36:07+4:057:44
17Rasmus ElmertoftNorbergs OK37:02+5:007:55
18Charlie StoltRehns BK37:24+5:228:00
19Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL39:04+7:028:21
19William GardnerOK Ravinen39:04+7:028:21
21Jakob RedtzerAttunda OK40:51+8:498:44
22Martin BlomgrenStora Tuna OK40:59+8:578:46
23Robert NiewiedzialaRonneby OK41:14+9:128:49
24Jonathan AnderssonStora Tuna OK41:23+9:218:51
25Robert PetterssonIF Thor42:28+10:269:05
26Torbjörn JacobssonOK Rodhen42:59+10:579:12
27Andreas BergqvistStora Tuna OK43:59+11:579:25
28Jon ÅkessonForsa OK45:24+13:229:43
29Conrad TingströmOK Klemmingen49:02+17:0010:29
30Anders JohanssonRehns BK51:04+19:0210:56
31Adam EklundRånäs OK51:30+19:2811:01
Filip AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OLej start
Harald HenrikssonJärla Orienteringej start
Oskar SvenssonOK Tyrej start
Anton OddmoOK Pan-Kristianstadej start
Johan SalomonssonVänersborgs SKej start

H21 Elit2

5 140 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna27:305:21
2Ulf TroengOK Linné28:10+0:405:28
3Jonas NordströmTullinge SK28:53+1:235:37
4Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna29:23+1:535:42
5Johan KärrströmTullinge SK29:26+1:565:43
6Erik ThorssonTurun Metsänkävijät29:38+2:085:45
7Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna29:52+2:225:48
7David RüedlingerLeksands OK29:52+2:225:48
9Anton TynongGävle OK30:13+2:435:52
10Christian HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK30:15+2:455:53
11Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OK30:21+2:515:54
12Johan HameliusOK Linné30:28+2:585:55
13Linus KaisajunttiIFK Lidingös Skid o OK30:35+3:055:57
14Liutauras BileviciusOK Linné30:37+3:075:57
15Denys ShcherbakovRonneby OK30:39+3:095:57
16Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna30:47+3:175:59
17Oskar DanielsAttunda OK30:55+3:256:00
18Janis TamuzsOK Älvsjö-Örby31:02+3:326:02
19Erik ÅhlinOK Måsen31:09+3:396:03
20Andreas PetersonHagaby GOIF31:10+3:406:03
21Jakob EnmarkGävle OK31:23+3:536:06
21Markus AdolfssonTullinge SK31:23+3:536:06
23Christoffer EskilssonHaninge SOK31:48+4:186:11
24Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna31:52+4:226:11
25Sebastian MånssonHagaby GOIF31:54+4:246:12
25Greger TyskLeksands OK31:54+4:246:12
27Sergej FedatsenkaSävedalens AIK32:02+4:326:13
28Andrei SalinSävedalens AIK33:16+5:466:28
29Erik SisellGävle OK33:19+5:496:28
30Rasmus ElmelidSkåneslättens OL34:02+6:326:37
31Olof ErikssonOK Linné34:03+6:336:37
32Emil HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK34:25+6:556:41
33Linus LauriIFK Lidingös Skid o OK34:47+7:176:46
34Anders HåkanssonOK Linné35:05+7:356:49
35Gustav EklöfUlricehamns OK35:11+7:416:50
36Robert WallstenLeksands OK35:14+7:446:51
37Pontus JohanssonOK Linné35:37+8:076:55
38Ross SmithOK Linné36:05+8:357:01
39Per HjerrildOK Pan Århus36:08+8:387:01
40Ulrik ImbergOK Linné36:36+9:067:07
41Pavel ShestakovHellas Orientering37:00+9:307:11
42Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK37:11+9:417:14
43Thomas PetterssonIF Thor38:27+10:577:28 Ladda ner rutt i gpx-format
44Edgars LakisOK Älvsjö-Örby38:56+11:267:34
45Mikael NilssonSnättringe SK39:08+11:387:36
46Hans PerssonGävle OK39:53+12:237:45
47Viktor AntonssonEksjö SOK40:30+13:007:52
48Simon EklövOK Linné41:34+14:048:05
49Mikael AnderssonIF Rigor41:44+14:148:07
50Joel SjölanderIFK Umeå42:55+15:258:20
51Lubos MatejuSILD team44:13+16:438:36
52Henrik TostebergLinköpings OK45:05+17:358:46
53Hugh CashellGöteborg-Majorna OK50:12+22:429:45
Erik JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Johan ErikssonGävle OKej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKej start
Henrik LundgrenSävedalens AIKej start
Viktor StenssonHelsingborgs SOKej start
Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OKej start
Henrik HammasAttunda OKej start
Markus FrödinSundsvalls OKej start
Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Dag StridhUmeå OKej start

H21 Elit3

5 010 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran WinbladRehns BK28:375:42
2Giedrius SabaliauskasRehns BK28:40+0:035:43
3Peter HemmyrJärla Orientering28:44+0:075:44
4Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF29:01+0:245:47
5Janis KumsIK Hakarpspojkarna29:07+0:305:48
6Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna29:08+0:315:48
7Magnus PerssonOK Tisaren29:11+0:345:49
8Leif BaderOK Kåre29:18+0:415:50
9Rikard ClaessonStora Tuna OK29:33+0:565:53
10Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK29:51+1:145:57
11Mats NordbrødenJärla Orientering30:22+1:456:03
12Henric BrohedeOK Tyr30:29+1:526:05
13Artem PanchenkoIFK Moras OK30:38+2:016:06
14Albin PetterssonOK Tisaren30:45+2:086:08
15Ivan ForsgrenOK Tisaren30:46+2:096:08
16Jesper LysellRehns BK30:49+2:126:09 Ladda ner rutt i gpx-format
17Simon HedlundÄrla IF31:19+2:426:15
18Per-Åke OlssonOK Ravinen31:32+2:556:17
19Carl WikingOK Kåre31:35+2:586:18 Ladda ner rutt i gpx-format
20Markus HederskogIK Hakarpspojkarna31:38+3:016:18
21Mattias AnderssonOK Tisaren32:26+3:496:28 Ladda ner rutt i gpx-format
22Aleksander BernaciakOK Orion32:27+3:506:28 Ladda ner rutt i gpx-format
23Jacek MorawskiRehns BK32:30+3:536:29
24Erik BlomgrenStora Tuna OK32:48+4:116:32
25Tommy SöderbergOK Hällen32:53+4:166:33
26Simon AnderssonForsa OK33:04+4:276:36
27Roman ZbranekOK Hällen33:06+4:296:36
28Petter JönssonJärla Orientering33:41+5:046:43
28Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK33:41+5:046:43
30Richard RobinsonOK Ravinen33:55+5:186:46
31Johan LindahlTäby OK34:11+5:346:49
32Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF34:25+5:486:52
33Theo FleurentOK Denseln34:26+5:496:52
34Johan NorbergOK Orion34:41+6:046:55
35Johan WikströmOK Tyr34:42+6:056:55
36John PerssonIFK Göteborg34:57+6:206:58
36Mattias MårtsStora Tuna OK34:57+6:206:58
38Vytautas BeliunasRehns BK35:14+6:377:01 Ladda ner rutt i gpx-format
39Kristian DahlströmIFK Moras OK35:24+6:477:03
40Arturs PaulinsRehns BK35:45+7:087:08
41Fredrik LarssonNorbergs OK35:56+7:197:10
42Björn WistrandOK Hällen35:57+7:207:10
43Patrik LindÄrla IF36:02+7:257:11 Ladda ner rutt i gpx-format
44Henric CarlssonJärla Orientering36:10+7:337:13
45David HealyJärla Orientering36:34+7:577:17
46Oscar VångellÄrla IF36:54+8:177:21
47Victor SilvemarkÄrla IF37:30+8:537:29
48Jean Baptiste BourrinOK Hällen37:48+9:117:32
49Michael ReforsJärla Orientering37:49+9:127:32
50Martin MeleckýStora Tuna OK39:00+10:237:47
51Jonas EngströmOK Hällen39:15+10:387:50
52Mattias JohanssonIFK Moras OK39:56+11:197:58
53Joakim AxelssonTrollhättans SOK40:22+11:458:03
54Oscar ArmanNyköpings OK40:58+12:218:10
55Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF41:34+12:578:17
56David ModigOK Tyr42:00+13:238:22
57Marcus J KarlssonIK Hakarpspojkarna42:51+14:148:33
58Klaus CsucsIFK Moras OK43:00+14:238:34
59John HartleyOK Ravinen43:06+14:298:36
60Mattias ArgårdsIFK Moras OK44:41+16:048:55
61Jonathan RosendahlÄrla IF48:27+19:509:40
62Erik ZanderIFK Moras OK55:09+26:3211:00
63Nick BarrableOK Ravinen1:04:29+35:5212:52
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders HultgrenOK Pan-Kristianstadej start
Kalle LarssonÄrla IFej start
Linus MoodOK Roslagenej start
Torbjörn KölzowOK Ravinenej start
Christian KollbergJärla Orienteringej start
Johan HällNorbergs OKej start
Oskar CarlborgOK Hällenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser