Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SOLVarvet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SOLVarvet
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: lördag 22 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM11 | ChD | ChH

D21

7 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina JunegardTullinge SK1:04:088:32
2Irina NybergHellas Orientering1:05:19+1:118:41
3Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:08:36+4:289:08
4Lena ÖhmanCentrum OK1:18:59+14:5110:31
5Emma Pihl SkoogOK Linné1:24:00+19:5211:11
6Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:51:32+47:2414:51
7Charlotte IhrforsOK Linné2:06:00+1:01:5216:46
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd
Frida ÖhlundOK Linnéej godkänd
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Malin AnnegårdCentrum OKej start

H21

10 530 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK1:12:086:51
2Jörgen OhlinOK Linné1:14:14+2:067:02
3Per-Åke OlssonOK Ravinen1:14:51+2:437:06
4Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:15:03+2:557:07
5Niklas WraneSöders-Tyresö1:15:26+3:187:09
6Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK1:22:23+10:157:49
7Johan LindqvistTäby OK1:23:42+11:347:56
8Niklas OlssonTäby OK1:27:13+15:058:16
9Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK1:27:22+15:148:17
10Jörgen AxelssonTullinge SK1:29:39+17:318:30
11Fredrik ForsbergTullinge SK1:29:43+17:358:31
12Tomas HenrikssonAttunda OK1:30:08+18:008:33
13Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:30:22+18:148:34
14Christian RotvikerCentrum OK1:31:52+19:448:43
15Jakob SkogholmCentrum OK1:33:10+21:028:50
16Carl-Johan HögbergOK Linné1:33:25+21:178:52
17Mats ErikssonIFK Enskede1:38:18+26:109:20
18Dan HörnellOK Linné1:48:59+36:5110:20
19Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:50:01+37:5310:26
20Kristoffer EdshageCentrum OK1:51:58+39:5010:37
21Robert SundströmFK Friskus-Varberg2:04:27+52:1911:49
22Jan StridhSkogsluffarnas OK2:28:57+1:16:4914:08
23Mattias HenrikssonCentrum OK2:29:33+1:17:2514:12
Lars Håkan SandvikAttunda OKej godkänd
Mats FröbergOK Linnéej start
Björn BängtssonCentrum OKej start
David PetterssonTäby OKej start

D21 Kort

5 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina AndreassonGustavsbergs OK1:02:1311:11
2Martina ArkåsenOK Kåre1:15:59+13:4613:39

H21 Kort

8 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael ReforsJärla Orientering1:05:547:59
2Joakim OlssonVäsby OK2:05:29+59:3515:12
3Ulf BylundIFK Enskede2:26:15+1:20:2117:43
Niclas ErikssonOK Kåreej godkänd
Victor KarlssonJärla Orienteringej godkänd

D18

5 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexandra LengquistTullinge SK1:17:4413:58
2Linnéa EngstedtTullinge SK1:20:50+3:0614:32

H18

6 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus HammarströmWaxholms OK1:35:3715:29
2Johnny RahlénOK Ravinen2:25:58+50:2123:39
Andreas Winander-SchönningJärfälla OKej godkänd
Oscar UgglaBromma-Vällingby SOKej start

D16

4 530 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering46:3510:16
2Hanna KorhonenHaninge SOK49:25+2:5010:54
3Jennifer AnderssonHaninge SOK50:22+3:4711:07
4Magdalena van de VoordeTullinge SK51:11+4:3611:17
5Hanna SöderbergSkarpnäcks OL53:48+7:1311:52
6Alice TörnlundOK Södertörn53:49+7:1411:52
7Julia FrejdOK Ravinen56:07+9:3212:23
8Ebba PegestamOK Ravinen58:44+12:0912:57
9Emma SundvallJärla Orientering1:02:43+16:0813:50
10Anna BerntssonSnättringe SK1:06:49+20:1414:44
11Frida JunegardTullinge SK1:10:19+23:4415:31
12Matilda RenlundOK Södertörn1:14:44+28:0916:29
13Frida ForsbergTullinge SK1:18:21+31:4617:17
14Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:18:23+31:4817:18
15Josefin CarlssonAttunda OK1:19:10+32:3517:28
Caroline LängheimTullinge SKej godkänd
Sara TynongTullinge SKej start
Nathalie LybertOK Ravinenej start
Alva KarlssonSnättringe SKej start

H16

5 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AnderssonTullinge SK45:128:09
2Isak LangerakJärfälla OK45:53+0:418:16
3Joakim SkärlénHaninge SOK50:20+5:089:05
4Jonathan EnvallTullinge SK51:14+6:029:14
5Felix HellgrenOK Ravinen53:34+8:229:40
6Oscar WibergJärla Orientering58:28+13:1610:33
7Jonas KallhaugeSnättringe SK1:08:44+23:3212:24
8Martin HerbertTäby OK1:08:52+23:4012:25
9Lukas OlssonVäsby OK1:16:54+31:4213:52
10Markus BerglundSkarpnäcks OL1:18:52+33:4014:14
Niklas SundqvistTullinge SKej start
Erik EngstedtTullinge SKej start
Alexander UgglaBromma-Vällingby SOKej start
Viktor JanrikBromma-Vällingby SOKej start
Olle SkogTullinge SKej start

D16 Kort

3 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa GranlundTäby OK1:05:0117:45

H16 Kort

3 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin KihlSundbybergs IK1:20:4920:18

D14

3 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta SkogTullinge SK34:138:35
2Emma HagrotTäby OK36:46+2:339:14
3Tone AlbrektssonOK Ravinen37:29+3:169:25
4Rebecca WaldenfjordJärfälla OK37:36+3:239:26
5Hanna HänströmTäby OK37:41+3:289:28
6Moa WestbladOK Ravinen39:47+5:349:59
7Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK41:27+7:1410:24
8Vilma KarlssonSnättringe SK41:35+7:2210:26
9Tilda AnderssonOK Ravinen44:14+10:0111:06
10Matilda ForsbergOK Ravinen47:28+13:1511:55
11Emmy AlbinssonJärfälla OK48:59+14:4612:18
12Kristina TedhamreSnättringe SK50:07+15:5412:35
13Siri HjärtbergJärfälla OK51:42+17:2912:59
14Anna HerbertTäby OK57:13+23:0014:22
14Nora HallJärla Orientering57:13+23:0014:22
16Agnes LundqvistJärfälla OK58:23+24:1014:40
17Cecilia BerntsonSnättringe SK1:02:07+27:5415:36
Malin DahlbäckOK Österåkerej start
Amanda KarlssonOK Ravinenej start
Maria JanssonOK Linnéej start

H14

4 070 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK28:216:57
2Victor ImarkTullinge SK30:57+2:367:36
3Johan HerbertTäby OK32:04+3:437:52
4Albin AnderssonTullinge SK34:00+5:398:21
5Edvin NordströmTäby OK34:11+5:508:23
6Linus BacklundOK Södertörn34:17+5:568:25
7Oskar EdvardssonJärfälla OK35:21+7:008:41
8Georg EklöwOK Södertörn36:44+8:239:01
9Axel GranqvistOK Ravinen37:05+8:449:06
10Hugo LindbärgOK Södertörn37:52+9:319:18
11Olle GrywenzOK Linné39:04+10:439:35
12Hannes SvahnOK Ravinen41:05+12:4410:05
13Albin AnderssonOK Ravinen41:18+12:5710:08
14Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF42:46+14:2510:30
15Kasper FranssonOK Ravinen47:00+18:3911:32
16Viktor WohlgemuthOK Ravinen47:33+19:1211:40
17Adam HedbergOK Södertörn48:19+19:5811:52
18Simon StålhammarTullinge SK49:21+21:0012:07
19Viking FreijSnättringe SK50:02+21:4112:17
20Johan PerssonOK Österåker50:05+21:4412:18
21Oskar ForsbergTullinge SK50:06+21:4512:18
22Viktor HäggströmSkarpnäcks OL50:15+21:5412:20
23Lukas HellgrenOK Ravinen51:46+23:2512:43
24Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK53:26+25:0513:07
25Christian RedtzerAttunda OK54:13+25:5213:19
26Oskar EngesAttunda OK57:37+29:1614:09
27Jakob AlfredssonAttunda OK59:26+31:0514:36
28Axel KudinoffOK Södertörn59:56+31:3514:43
29Emil AnderssonHaninge SOK1:06:11+37:5016:15
30Johan BengtssonSkarpnäcks OL1:15:55+47:3418:39
Gabriel LundvallTäby OKej godkänd
Tobias KarlssonSnättringe SKej godkänd
Egil MorastHaninge SOKej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Lukas ArkängTullinge SKej start
Hugo ThorellOK Ravinenej start
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Petter BodingIFK Lidingös Skid o OKej start

H14 Kort

2 910 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonas EngstedtTullinge SKej start

D12

3 230 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn32:3910:06
2Tilde BacklundOK Södertörn32:56+0:1710:11
3Lovisa LängheimTullinge SK35:44+3:0511:03
4Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK36:44+4:0511:22
5Frida HectorSnättringe SK38:12+5:3311:49
6Linda RennerOK Södertörn40:34+7:5512:33
7Malin StrandbergGustavsbergs OK40:52+8:1312:39
8Isa LundqvistJärfälla OK43:38+10:5913:30
9Veronica RedtzerAttunda OK43:56+11:1713:36
10Evelina BergOK Ravinen45:03+12:2413:56
11Jonna LundbäckJärfälla OK47:06+14:2714:34
12Klara BolinTullinge SK47:43+15:0414:46
13Alicia RedtzerAttunda OK48:56+16:1715:08
14Trine KarlbergTullinge SK49:11+16:3215:13
15Vilma GotheOK Ravinen53:32+20:5316:34
16Line KarlssonOK Ravinen56:49+24:1017:35
17Tilda AnderssonTullinge SK56:59+24:2017:38
18Josefin HersénTullinge SK1:01:16+28:3718:58
19Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:03:24+30:4519:37
20Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:34:23+1:01:4429:13
Lovisa LarssonTullinge SKej godkänd
Tilda BellanderGustavsbergs OKej start
Emilia EngelOK Ravinenej start

H12

3 230 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel JunegardTullinge SK30:079:19
2Jonatan StåhlSundbybergs IK30:23+0:169:24
3Anton HänströmTäby OK31:49+1:429:51
4Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK32:50+2:4310:09
5Noel WaldenfjordJärfälla OK33:05+2:5810:14
6Ruben BryngelssonTullinge SK33:47+3:4010:27
7Rasmus KihlSundbybergs IK34:46+4:3910:45
8Oscar MånkellAttunda OK37:46+7:3911:41
9Ivar Lidström LauriSnättringe SK37:49+7:4211:42
10Jesper LidmarSnättringe SK40:03+9:5612:23
11Ludvig LindénAttunda OK40:19+10:1212:28
12Linus AlbinssonJärfälla OK43:23+13:1613:25
13Simon FriskGustavsbergs OK43:35+13:2813:29
14Marcus Salomon-SörensenAttunda OK43:37+13:3013:30
15Rasmus WinbergHaninge SOK46:25+16:1814:22
16Mattias IvarezOK Södertörn48:24+18:1714:59
17Melvin JakobssonOK Södertörn49:07+19:0015:12
18Tobias AbrahamssonSundbybergs IK50:42+20:3515:41
19Kristoffer TengrothSundbybergs IK52:06+21:5916:07
20Anton AlfredssonAttunda OK1:02:18+32:1119:17
21Martin SkärlénHaninge SOK1:08:27+38:2021:11
Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Johan LangerakJärfälla OKej godkänd
Axel BovalliusJärfälla OKej godkänd
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Anton SilierJärfälla OKej start
Tobias BudwegOK Österåkerej start
Jonathan LjunghOK Österåkerej start
Fredrik HanssonTäby OKej start
Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OKej start
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej start

D12 Kort

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna SöderlundOK Södertörn1:08:3024:02

H12 Kort

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias NorrmanHaninge SOK52:2518:23
2Alf IrestigSkarpnäcks OL54:38+2:1319:10
Lucas LandinSkarpnäcks OLej start

D10

2 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EdvardssonJärfälla OK28:4210:04
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF29:08+0:2610:13
3Ella ForsbergOK Ravinen29:30+0:4810:21
4Ronja StåhlSundbybergs IK29:46+1:0410:26
5Marie-Chantal BallnusSnättringe SK32:34+3:5211:25
6Alice HallménJärfälla OK33:14+4:3211:39
7Sanna HedbergOK Södertörn33:58+5:1611:55
8Maja SandvikAttunda OK43:06+14:2415:07
9Minoo KarlssonOK Ravinen53:01+24:1918:36
Emma BellanderGustavsbergs OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Malin HanssonTäby OKej start

H10

2 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl GrywenzOK Linné22:578:03
2Erik BovalliusJärfälla OK23:40+0:438:18
3Erik Lidström LauriSnättringe SK24:24+1:278:33
4Johan LundbäckJärfälla OK24:55+1:588:44
5Jakob Gadefors NauHaninge SOK24:58+2:018:45
6Samuel LindénAttunda OK28:38+5:4110:02
7Albin LindskogOK Ravinen29:22+6:2510:18
8Elon AlbrektssonOK Ravinen30:45+7:4810:47
9Nils Forsberg RundströmIFK Enskede31:08+8:1110:55
10Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK32:32+9:3511:24
11Max HalldinBromma-Vällingby SOK33:12+10:1511:38
12Filip StorellHaninge SOK36:40+13:4312:51
13Ludvig SigrandOK Södertörn36:50+13:5312:55
14Alfred LängheimTullinge SK41:36+18:3914:35
15Leon EkseliusSkarpnäcks OL45:56+22:5916:07
16Simon JönssonHaninge SOK54:50+31:5319:14
17Danni De VylderSkarpnäcks OL1:05:31+42:3422:59

D35

6 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin LindskogOK Ravinen1:07:3810:07
2Anna FalkSundbybergs IK1:08:28+0:5010:14
3Elin AhlströmIFK Enskede1:16:50+9:1211:30
4Ulrika ForsbergOK Ravinen1:21:20+13:4212:10
5Mette PeterssonCentrum OK1:24:26+16:4812:38
Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OKej start
Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örbyej start

H35

8 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stephen CraigOK Ravinen1:08:077:46
2Martin LerjenCentrum OK1:33:52+25:4510:42

D40

5 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kicki SkogTullinge SK50:249:03
2Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF53:29+3:059:37
3Lotta Thureson GibergHellas Orientering59:20+8:5610:40
4Kerstin ImarkTullinge SK1:00:18+9:5410:50
5Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:00:30+10:0610:52
6Annika LundströmSundbybergs IK1:00:36+10:1210:53
7Camilla EngelOK Ravinen1:01:17+10:5311:01
8Annika LindbergAttunda OK1:04:00+13:3611:30
9Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OK1:05:16+14:5211:44
10Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:11:44+21:2012:54
11Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:14:05+23:4113:19
12Malin AlbinssonJärfälla OK1:41:03+50:3918:10
13Maria EdvardssonJärfälla OK2:22:37+1:32:1325:39
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Juliette SoulardStora Tuna OKej godkänd
Helena FalkHaninge SOKej godkänd
Thérès EricssonOK Ravinenej start
Andrea SilierJärfälla OKej start

H40

7 820 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NybergHellas Orientering56:217:12
2Calle BohmanHellas Orientering58:13+1:527:26
3David HedbergTumba-Mälarhöjden OK59:43+3:227:38
4Patric de BoussardIFK Enskede1:02:03+5:427:56
5Alistair LandelsStora Tuna OK1:02:49+6:288:01
6Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:04:45+8:248:16
7Martin SigrandOK Södertörn1:07:31+11:108:38
8Niklas HenrikssonAttunda OK1:07:53+11:328:40
9Håkan MalmströmJärfälla OK1:10:05+13:448:57
10Jonas CederlöfOK Tyr1:14:26+18:059:31
11Patrik FriskGustavsbergs OK1:14:44+18:239:33
12Erik ForsbergOK Ravinen1:15:49+19:289:41
13Jonas EklundVallentuna-Össeby OL1:17:47+21:269:56
14Nils EdvardssonJärfälla OK1:18:01+21:409:58
15Magnus ElwinIFK Enskede1:18:22+22:0110:01
16Ronnie PetterssonHaninge SOK1:19:32+23:1110:10
17Henrik MorastHaninge SOK1:20:12+23:5110:15
18Fredrik MorastHaninge SOK1:24:46+28:2510:50
19Per LengquistTullinge SK1:27:52+31:3111:14
20Roger LindénAttunda OK1:28:05+31:4411:15
21Mats FranssonSnättringe SK1:29:59+33:3811:30
22Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:37:13+40:5212:25
23Andreas EhnIF Thor1:48:07+51:4613:49
24Robert HaglundHaninge SOK1:48:30+52:0913:52
Peter HaglundHaninge SOKej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Gunnar SkärlénHaninge SOKej godkänd
Andreas FredrikssonAttunda OKej godkänd
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Martin BellanderGustavsbergs OKej start
Peter JakobssonOK Södertörnej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örbyej start

D45

4 650 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne AnderssonTullinge SK41:599:01
2Anna-Lena LängheimTullinge SK54:36+12:3711:44
3Johanna SundströmJärla Orientering55:52+13:5312:00
4Åsa BergströmTäby OK1:02:53+20:5413:31
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:07:34+25:3514:31
6Anna PernebyTullinge SK1:08:06+26:0714:38
7Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:14:35+32:3616:02
8Liselott KihlSundbybergs IK1:22:45+40:4617:47
9Jenny AxelssonSnättringe SK1:23:49+41:5018:01
10Mari-helen LidströmSnättringe SK1:27:29+45:3018:48
11Elisabeth HectorSnättringe SK1:31:53+49:5419:45
Eva GustavssonHellas Orienteringej godkänd
Charlotte EngesAttunda OKej godkänd
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H45

6 680 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans SundqvistTullinge SK47:467:09
2Per KallhaugeSnättringe SK48:38+0:527:16
3Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OK49:11+1:257:21
4Anders KarlssonSnättringe SK49:36+1:507:25
5Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK50:21+2:357:32
6Peter AlbrektssonOK Ravinen51:43+3:577:44
7Ola BovalliusJärfälla OK55:08+7:228:15
8Mats FryxellTullinge SK55:23+7:378:17
9Kjell ObergerIFK Lidingös Skid o OK55:24+7:388:17
10Juha LoenbergStigfinnarna56:00+8:148:22
11Conny StrandbergGustavsbergs OK56:13+8:278:24
12Urban FreijSnättringe SK56:34+8:488:28
13Eric RollerJärfälla OK57:04+9:188:32
14Per GrywenzOK Linné59:09+11:238:51
15Piero SannicoloTäby OK59:42+11:568:56
16Magnus HellgrenOK Ravinen1:01:06+13:209:08
17Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:01:47+14:019:14
18Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:01:51+14:059:15
19Rudolf HersénTullinge SK1:03:19+15:339:28
20Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:04:31+16:459:39
21Mats HerbertTäby OK1:04:48+17:029:42
22Christian GrotnesIL Tyrving1:05:01+17:159:43
23Joakim SkantzeSundbybergs IK1:05:29+17:439:48
24Kalle PerssonOK Österåker1:05:32+17:469:48
25Bo LauriSnättringe SK1:12:24+24:3810:50
26Oskar NederheimHaninge SOK1:14:28+26:4211:08
27Jan DahlinHellas Orientering1:15:45+27:5911:20
28Lars AlfredssonAttunda OK1:16:19+28:3311:25
29Göran LundqvistJärfälla OK1:19:12+31:2611:51
30Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:22:48+35:0212:23
31Leif LundinJärla Orientering1:24:19+36:3312:37
32Johan KällbäckHammarby IF OF1:24:41+36:5512:40
33Nils EklöwOK Södertörn1:24:56+37:1012:42
34Claes RennerOK Södertörn1:29:19+41:3313:22
35Håkan SvahnOK Ravinen1:29:32+41:4613:24
Håkan RedtzerAttunda OKej godkänd
Johan AleniusIFK Lidingös Skid o OKej start
Anders BerntssonSnättringe SKej start
Johan LundvallTäby OKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Anders ThuresonHellas Orienteringej start

D50

4 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie MalmborgSöders-Tyresö46:1610:08
2Karin GreilertHaninge SOK58:16+12:0012:46
3Karin ForsbergTullinge SK1:02:51+16:3513:46
4Anita KarlssonOK Södertörn1:03:04+16:4813:49
5Anna-Karin OhlssonTullinge SK1:04:21+18:0514:06
6Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby1:05:58+19:4214:27
7Kerstin OhlssonHaninge SOK1:27:13+40:5719:07
8Christel NilssonHaninge SOK1:39:37+53:2121:50
Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OKej start

H50

6 170 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PalmqvistJärfälla OK46:457:34
2SvenOlov HellströmSöders-Tyresö48:22+1:377:50
3Rikard ImarkTullinge SK48:44+1:597:53
4Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK50:07+3:228:07
5Peter NordströmTäby OK51:41+4:568:22
6Johan MarkstedtOK Södertörn51:56+5:118:25
7Tommy HolmérVäsby OK52:24+5:398:29
8Peter LundbergJärfälla OK54:39+7:548:51
9Anders JakobssonOK Södertörn58:04+11:199:24
10Lars GerhardssonAttunda OK1:01:01+14:169:53
11Lars GreilertHaninge SOK1:01:51+15:0610:01
12Matts AnderssonOK Ravinen1:02:52+16:0710:11
13Rolf KarlssonJärla Orientering1:04:55+18:1010:31
14Stefan SundéliusJärfälla OK1:06:28+19:4310:46
15Mats LarssonIFK Enskede1:08:49+22:0411:09
16Sten-Olof MattssonLeksands OK1:10:38+23:5311:26
17Jan KihlSundbybergs IK1:18:44+31:5912:45
18Roger TinglöfVäsby OK1:18:46+32:0112:45
19Ronny NordgrenSundbybergs IK1:19:11+32:2612:50
20Jan DahlbergHaninge SOK1:19:54+33:0912:56
21Tapani MattusIFK Lidingös Skid o OK1:25:47+39:0213:54
22Hans MalmbergWaxholms OK1:38:20+51:3515:56
23Göran IvarezOK Södertörn1:40:49+54:0416:20
24Anders WinaldHellas Orientering1:45:25+58:4017:05
Tomas BorgSundbybergs IKej godkänd
Gunnar SvanbergJärfälla OKej godkänd
Håkan DahlbäckOK Österåkerej start
Peter EnokssonOK Österåkerej start
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Mats FanellOK Älvsjö-Örbyej start
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Johnny JunegardTullinge SKej start
Anders SkogTullinge SKej start

D55

4 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF50:3911:06
2Riggan FrändénJärla Orientering1:02:33+11:5413:43
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:14:08+23:2916:15
Maggan BogstedtTullinge SKej start
Eva ElnerudSigtuna OKej start

H55

5 820 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle BengtssonIFK Enskede52:539:05
2Jörgen KarlssonAttunda OK55:47+2:549:35
3Göran DoyleSundbybergs IK56:51+3:589:46
4Lennart AgénTullinge SK56:56+4:039:46
5Göran OhlssonTullinge SK59:31+6:3810:13
6Thomas WesterGustavsbergs OK1:01:37+8:4410:35
7Ola NyqvistOK Södertörn1:06:13+13:2011:22
8Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:07:14+14:2111:33
9Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:08:15+15:2211:43
10Mikael ByströmJärfälla OK1:08:24+15:3111:45
11Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:13:33+20:4012:38
12Lars HagrotTäby OK1:13:34+20:4112:38
13Roger LarssonSnättringe SK1:14:07+21:1412:44
14Peter OlssonTäby OK1:14:48+21:5512:51
15Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:19:36+26:4313:40
16Lars BoudrieVäsby OK1:33:11+40:1816:00
17Håkan IhrforsIFK Lidingös Skid o OK1:37:42+44:4916:47
18Tommy WendtHellas Orientering1:38:53+46:0016:59
Reijo KorhonenHaninge SOKej godkänd
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OKej start
Benny PetterssonVäsby OKej start

D60

3 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aila HalttunenHaninge SOK55:2714:10
2Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:04:42+9:1516:32
3Helena KorhonenHaninge SOK1:06:08+10:4116:54
4Ingrid GraneliHaninge SOK1:09:02+13:3517:39
5Helena HemströmGävle OK1:14:06+18:3918:57
6Agneta Pihl-SkoogEnköpings AIF1:18:26+22:5920:03
Kerstin BlomOK Kolmårdenej start
Anna BlomgrenTullinge SKej start

H60

5 820 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HemströmGävle OK1:02:5710:48
2Paul NorénOK Södertörn1:06:56+3:5911:30
3Sune SisellOK Södertörn1:09:48+6:5111:59
4Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:10:14+7:1712:04
5Per-Erik CarleniusAttunda OK1:11:14+8:1712:14
6Tomas PetterssonHaninge SOK1:13:48+10:5112:40
7Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:16:41+13:4413:10
8Tommy LindbergHaninge SOK1:20:48+17:5113:52
9Juergen ZiescheLOK Berlin1:23:25+20:2814:19
10Olle ArmanNyköpings OK1:24:18+21:2114:29
11Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOK1:35:52+32:5516:28
12Jörgen WidlundNynäshamns OK1:44:36+41:3917:58
Bo WinanderJärfälla OKej godkänd
Christer GalleBromma-Vällingby SOKej godkänd
Per ÖhlundGustavsbergs OKej start

D65

3 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne HamiltonEnebybergs IF1:03:0216:07
2Carin RunqvistJärfälla OK1:12:16+9:1418:28
3Kristina SkoglundHellas Orientering1:50:15+47:1328:11
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFej start
Margareta HagstedtVäsby OKej start
Sonja PernebyTullinge SKej start

H65

4 650 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GärderudIFK Lidingös Skid o OK47:3410:13
2Leif MagnussonSkogsluffarnas OK48:33+0:5910:26
3Rolf SkoglundHellas Orientering52:26+4:5211:16
4Rolf ÖhrnNynäshamns OK53:13+5:3911:26
5Leif NordinAttunda OK54:17+6:4311:40
6Göran LarboAttunda OK58:02+10:2812:28
7Håkan BoijeTurebergs IF1:06:46+19:1214:21
8Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:07:17+19:4314:28
9Ronny HedlundOK Södertörn1:11:26+23:5215:21
10Gunnar ErikssonJärfälla OK1:11:51+24:1715:27
11Sven PihlEnköpings AIF1:15:52+28:1816:18
12Bo NorbäckTullinge SK1:16:43+29:0916:29
13Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:17:06+29:3216:34
14Kenneth BerglundHellas Orientering1:24:45+37:1118:13
15John ÖstlundSundbybergs IK1:28:37+41:0319:03
Ebbe AdolfssonSundbybergs IKej start
Ingemar JohnssonHaninge SOKej start
Lars NordinSolna OKej start
Jan-Erik WibergJärla Orienteringej start

D70

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit LindungerHaninge SOK1:18:0422:18
2Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:21:35+3:3123:18
3Gun LarssonHammarby IF OF1:28:44+10:4025:21

H70

4 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan ElmhagenSöders-Tyresö49:1511:22
2Bo HedlundIFK Enskede50:39+1:2411:41
3Håkan SjökvistSöders-Tyresö58:01+8:4613:23
4Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:01:22+12:0714:10
5Rolf LarssonDegerfors OK1:02:49+13:3414:30
6Gunnar BramstenSundbybergs IK1:06:56+17:4115:27
7Göran HaglundHaninge SOK1:13:36+24:2116:59
8Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:17:36+28:2117:55
9Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:27:25+38:1020:11
10Hugo IsgrenIFK Enskede1:28:11+38:5620:21
11Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby1:30:56+41:4121:00
12Rune ThurenVallentuna-Össeby OL1:34:09+44:5421:44
13Benny BogstedtTullinge SK1:37:14+47:5922:27
14Åke SamuelssonTumba-Mälarhöjden OK1:42:41+53:2623:42
Stellan FehrnströmEnebybergs IFej start
Lars-Erik PernebyTullinge SKej start

D75

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel JunegardOK Södertörn1:21:1823:13

H75

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HedlundVallentuna-Össeby OL59:3316:08
2Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby1:18:45+19:1221:20

H80

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Erik MogrenStigfinnarna57:3616:27
2Lars SandvikOK Ravinen1:14:41+17:0521:20
3Henning HamiltonEnebybergs IF1:40:00+42:2428:34
4Bengt ÅhlanderHammarby IF OF1:59:05+1:01:2934:01
Per WesterGustavsbergs OKej godkänd

H85

3 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hans LindskogSkogsluffarnas OKej start

Inskolning

1 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Måra StegardSkarpnäcks OLfullföljt
Palle StegardSkarpnäcks OLfullföljt
Malte BellanderGustavsbergs OKej start
Linton BryngelssonTullinge SKej start
Paula SilierJärfälla OKej start

U1

2 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis Forsberg RundströmIFK Enskede20:128:51
2Emilia HagrotTäby OK20:39+0:279:03
3Erik NederheimHaninge SOK25:30+5:1811:11
4Hilda MårdOK Ravinen26:00+5:4811:24
5Tuva FredTullinge SK28:54+8:4212:40
6Alva Lidström LauriSnättringe SK29:32+9:2012:57
7Egil HedenvindSkarpnäcks OL30:26+10:1413:20
8Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering32:47+12:3514:22
9Boris EkseliusSkarpnäcks OL34:49+14:3715:16
10Linus ForsbergOK Ravinen41:41+21:2918:16
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Edvin ForsbergOK Ravinenej godkänd
Ebba ForsbergOK Ravinenej godkänd
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start

U2

2 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip MårdOK Ravinen28:5910:10
2Björn RennerOK Södertörn36:48+7:4912:54
3Linus HalvorsenSkarpnäcks OL41:06+12:0714:25
4Arvid JohanssonHaninge SOK41:20+12:2114:30
5Justus ArenanderSkarpnäcks OL58:59+30:0020:41

U3

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evely NordTumba-Mälarhöjden OK46:0315:49

Öppen motion 1

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida KeijserOK Södertörn48:5617:10

Öppen motion 3

2 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rene BallnusSnättringe SK43:0214:47
2Satsinran SinghHaninge SOK1:04:44+21:4222:14
3Ingela HersénTullinge SK1:05:38+22:3622:33
4Eva HagrotTäby OK1:07:47+24:4523:17
5Grazyna van de VoordeTullinge SK1:12:54+29:5225:03
6Carina StenssonTullinge SK1:13:07+30:0525:07
7Gunilla BergOK Ravinen1:15:59+32:5726:06
Gunilla ErikssonTullinge SKej godkänd
Karin HanssonTäby OKej start

Öppen motion 4

4 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert PuustaOk Älvsjö Örby1:54:4424:59
Julien PuillKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert HagströmEskilstuna OL48:4613:19
2Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:01:30+12:4416:48
3Erica StrandbergGustavsbergs OK1:02:22+13:3617:02
4Madeleine CasselIFK Lidingös Skid o OK1:06:53+18:0718:16
5Anna EvaldssonOK Södertörn1:08:05+19:1918:36
6Anna NorellAttunda OK1:19:30+30:4421:43
7Stina BorängSnättringe SK1:20:14+31:2821:55
8Lena Anderling NorellAttunda OK1:20:21+31:3521:57
9Kristina TinglöfDegerfors OK1:27:39+38:5323:56
10Per StålhammarTullinge SK1:30:39+41:5324:46
11Katarina LindbärgOK Södertörn1:37:35+48:4926:39
12Aija SadurskisCentrum OK2:13:42+1:24:5636:31

Öppen motion 6

5 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina de BoussardIFK Enskede59:3010:42
2Bjarne KampegårdOK Södertörn1:08:51+9:2112:22
3Ewert EngstedtTullinge SK1:38:34+39:0417:43
4Farhad RouhaniKlubblös2:03:39+1:04:0922:14
Albin PalmKlubblösej godkänd
Lena HögströmHaninge SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 580 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter SkantzeIFK Lidingös Skid o OK36:3310:12
2Åsa LinnersjöSöders-Tyresö40:02+3:2911:10
3Lena SundqvistTullinge SK41:08+4:3511:29
4Jan EkmanKA 3 IF44:07+7:3412:19
5Micke GustafssonOK Södertörn45:16+8:4312:38
6Anna ReforsJärla Orientering55:50+19:1715:35
7Annica HedbergOK Södertörn1:07:20+30:4718:48
8Stefan GotheOK Ravinen1:13:41+37:0820:34
9Stefan NorellTurebergs IF1:17:46+41:1321:43
10Gabrielle MeyersonBromma-Vällingby SOK1:21:17+44:4422:42
11Ylva TorbiörnssonJärla Orientering1:21:59+45:2622:54
12Yngve RahlénOK Ravinen1:23:40+47:0723:22
13Curt RahlénOK Ravinen1:27:09+50:3624:20
14Annakarin RahlénOK Ravinen1:32:08+55:3525:44
15Inger SörlenTäby OK1:36:57+1:00:2427:04
16Ulf PetterssonHaninge SOK1:38:16+1:01:4327:26
17Ingemar TedhamreSnättringe SK1:46:11+1:09:3829:39
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej godkänd
Peter SundhSundbybergs IKej godkänd
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Malin PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 8

4 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel SvenssonCentrum OK42:008:25
2Mats ForsbergOK Ravinen46:04+4:049:13
3Stefan KarlssonOK Ravinen50:14+8:1410:04
4Petter LjungbergKlubblös50:33+8:3310:07
5Peter SvenssonSOK Viljan51:24+9:2410:18
6Bengt SvenssonSundbybergs IK54:35+12:3510:56
7Mikael ÅhgrenTullinge SK54:58+12:5811:00
8Jan BergmanSundbybergs IK55:29+13:2911:07
9Lena RisbyOK Ravinen55:34+13:3411:08
10Martin AhlströmIFK Enskede56:23+14:2311:17
11Jan LindgrenOK Södertörn59:50+17:5011:59
12Mikael StaffasVäxjö OK1:03:52+21:5212:47
13Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:04:49+22:4912:59
14Per-Anders KarlstedtStockholms Godtemplares IF1:05:59+23:5913:13
15Mats AronssonKlubblös1:15:41+33:4115:10
16Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:25:53+43:5317:12
17Åke AndreassonGustavsbergs OK1:26:12+44:1217:16
18Hans SylvanJärfälla OK1:26:35+44:3517:21
19Stefan KnornAttunda OK1:29:35+47:3517:57
20Olle KällbäckHammarby IF OF1:38:51+56:5119:48
21Claes AnderssonSnättringe SK1:51:08+1:09:0822:16
Ulrik LindströmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sophia GalleKlublösej godkänd
Urban StåhlSundbybergs IKej start

Öppen motion 9

7 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:00:447:42
2Johan SisellOK Södertörn1:04:57+4:138:14
3Jonny EngelOK Ravinen1:10:03+9:198:53
4Tomas JonssonJärfälla OK1:10:54+10:108:59
5Mats SandénIK Vikings OK1:11:09+10:259:01
6Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:22:53+22:0910:31
7Johanna AlmlundHaninge SOK2:20:34+1:19:5017:50

Öppen motion 11

1 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav StorellHaninge SOK25:1614:16
2Maja FalkSundbybergs IK26:36+1:2015:01
3Cornelia StenbackJärfälla OK41:32+16:1623:27
4Klara StenbackSkarpnäcks OL41:36+16:2023:30
5Axel StenbackSkarpnäcks OL59:45+34:2933:45
6Tilda StenbeckJärfälla OK59:50+34:3433:48

Challenge Dam

10 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth BengtsonTullinge SK2:45:0615:13

Challenge Herr

10 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SneitzJärfälla OK1:27:448:05
2Kjell BengtssonTullinge SK1:32:09+4:258:30
3Anders BrännströmJärla Orientering1:40:47+13:039:17
4Jan SöderkvistKlubblös2:12:09+44:2512:11
5Ulrik Kure-BonneSkarpnäcks OL2:27:59+1:00:1513:39
Tobias RöstlundSträcklöpetej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser