Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SOLVarvet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SOLVarvet
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: lördag 22 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM11 | ChD | ChH

Haninge SOK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav StorellÖppen motion 11 (6)25:1614:16
1Aila HalttunenD60 (6)55:2714:10
1Elias NorrmanH12 Kort (2)52:2518:23
1Berit LindungerD70 (3)1:18:0422:18
2Karin GreilertD50 (8)58:16+12:0012:46
2Satsinran SinghÖppen motion 3 (8)1:04:44+21:4222:14
2Hanna KorhonenD16 (16)49:25+2:5010:54
3Helena KorhonenD60 (6)1:06:08+10:4116:54
3Jennifer AnderssonD16 (16)50:22+3:4711:07
3Joakim SkärlénH16 (10)50:20+5:089:05
3Erik NederheimU1 (13)25:30+5:1811:11
4Arvid JohanssonU2 (5)41:20+12:2114:30
4Ingrid GraneliD60 (6)1:09:02+13:3517:39
5Jakob Gadefors NauH10 (17)24:58+2:018:45
6Tomas PetterssonH60 (14)1:13:48+10:5112:40
7Johanna AlmlundÖppen motion 9 (7)2:20:34+1:19:5017:50
7Göran HaglundH70 (14)1:13:36+24:2116:59
7Kerstin OhlssonD50 (8)1:27:13+40:5719:07
8Tommy LindbergH60 (14)1:20:48+17:5113:52
8Christel NilssonD50 (8)1:39:37+53:2121:50
11Lars GreilertH50 (26)1:01:51+15:0610:01
12Filip StorellH10 (17)36:40+13:4312:51
15Rasmus WinbergH12 (25)46:25+16:1814:22
16Ulf PetterssonÖppen motion 7 (21)1:38:16+1:01:4327:26
16Simon JönssonH10 (17)54:50+31:5319:14
16Ronnie PetterssonH40 (29)1:19:32+23:1110:10
17Henrik MorastH40 (29)1:20:12+23:5110:15
18Fredrik MorastH40 (29)1:24:46+28:2510:50
20Jan DahlbergH50 (26)1:19:54+33:0912:56
21Martin SkärlénH12 (25)1:08:27+38:2021:11
22Torbjörn OhlssonH40 (29)1:37:13+40:5212:25
24Robert HaglundH40 (29)1:48:30+52:0913:52
26Oskar NederheimH45 (36)1:14:28+26:4211:08
29Emil AnderssonH14 (32)1:06:11+37:5016:15
Peter HaglundH40 (29)ej godkänd
Gunnar SkärlénH40 (29)ej godkänd
Lena HögströmÖppen motion 6 (6)ej godkänd
Reijo KorhonenH55 (19)ej godkänd
Helena FalkD40 (16)ej godkänd
Egil MorastH14 (32)ej start
Ingemar JohnssonH65 (15)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser