Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SOLVarvet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SOLVarvet
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: lördag 22 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM11 | ChD | ChH

OK Södertörn

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna SöderlundD12 Kort (1)1:08:3024:02
1Ida KeijserÖppen motion 1 (1)48:5617:10
1Gunnel JunegardD75 (1)1:21:1823:13
1Hanna LagerbergD12 (21)32:3910:06
2Björn RennerU2 (5)36:48+7:4912:54
2Paul NorénH60 (14)1:06:56+3:5911:30
2Johan SisellÖppen motion 9 (7)1:04:57+4:138:14
2Tilde BacklundD12 (21)32:56+0:1710:11
2Bjarne KampegårdÖppen motion 6 (6)1:08:51+9:2112:22
3Sune SisellH60 (14)1:09:48+6:5111:59
4Anita KarlssonD50 (8)1:03:04+16:4813:49
5Micke GustafssonÖppen motion 7 (21)45:16+8:4312:38
5Anna EvaldssonÖppen motion 5 (12)1:08:05+19:1918:36
6Linda RennerD12 (21)40:34+7:5512:33
6Alice TörnlundD16 (16)53:49+7:1411:52
6Linus BacklundH14 (32)34:17+5:568:25
6Johan MarkstedtH50 (26)51:56+5:118:25
7Ola NyqvistH55 (19)1:06:13+13:2011:22
7Annica HedbergÖppen motion 7 (21)1:07:20+30:4718:48
7Sanna HedbergD10 (9)33:58+5:1611:55
7Martin SigrandH40 (29)1:07:31+11:108:38
8Georg EklöwH14 (32)36:44+8:239:01
9Ronny HedlundH65 (15)1:11:26+23:5215:21
9Anders JakobssonH50 (26)58:04+11:199:24
10Hugo LindbärgH14 (32)37:52+9:319:18
11Katarina LindbärgÖppen motion 5 (12)1:37:35+48:4926:39
11Jan LindgrenÖppen motion 8 (23)59:50+17:5011:59
12Matilda RenlundD16 (16)1:14:44+28:0916:29
13Ludvig SigrandH10 (17)36:50+13:5312:55
16Mattias IvarezH12 (25)48:24+18:1714:59
17Adam HedbergH14 (32)48:19+19:5811:52
17Melvin JakobssonH12 (25)49:07+19:0015:12
23Göran IvarezH50 (26)1:40:49+54:0416:20
28Axel KudinoffH14 (32)59:56+31:3514:43
33Nils EklöwH45 (36)1:24:56+37:1012:42
34Claes RennerH45 (36)1:29:19+41:3313:22
Anders HedbergH40 (29)ej godkänd
Peter JakobssonH40 (29)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser