Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Sprint Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Sprint Stockholm
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: onsdag 9 maj 2012

D21

2 950 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK17:005:45
2Sara EskilssonHaninge SOK17:13+0:135:50
3Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK17:37+0:375:58
4Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF17:42+0:426:00
5Johanna LönnkvistTullinge SK17:46+0:466:01
6Josefin PerssonTullinge SK18:20+1:206:12
7Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK18:35+1:356:17
8Fanny DecknerSkarpnäcks OL18:54+1:546:24
9Dora SzerencsiJärla Orientering18:59+1:596:26
10Ida ForsénTullinge SK19:01+2:016:26
11Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarna19:23+2:236:34
11Linda LarssonJärfälla OK19:23+2:236:34
13Lenka ZatloukalovaTullinge SK19:28+2:286:35
14Andrea WesterdahlTullinge SK19:32+2:326:37
15Karolin OhlssonJärla Orientering19:33+2:336:37
16Carolin SvenssonHaninge SOK19:49+2:496:43
17Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK19:56+2:566:45
18Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen20:20+3:206:53
19Moa KjellstrandCentrum OK20:26+3:266:55
20Camilla SjöbergIFK Umeå21:02+4:027:07
21Malin AnnegårdCentrum OK21:24+4:247:15
22Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK21:26+4:267:15
23Katarina SvenssonCentrum OK21:33+4:337:18
24Karin LundbergJärfälla OK21:56+4:567:26
25Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK22:57+5:577:46
26My HeinrupJärla Orientering23:12+6:127:51
27Elin SundqvistTullinge SK23:29+6:297:57
28Therese PerssonSnättringe SK27:43+10:439:23
Fanni GyurkoSödertälje-Nykvarn OFdiskvalificerad
Linnea Ivarsson SandbergOK Denselnej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Lina GustafssonVittjärvs IKej start
Evelin GustafssonVittjärvs IKej start
Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OKej start
Marina SimionIFK Lidingös Skid o OKej start
Sara JonassonCentrum OKej start

H21

3 410 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HolmbergJärla Orientering15:334:33
2Gustav BergmanOK Ravinen15:58+0:254:40
3Carl Waaler KaasBækkelagets SK16:17+0:444:46
4Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös Skid o OK16:20+0:474:47
5Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna16:37+1:044:52
6Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF16:38+1:054:52
7Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK16:55+1:224:57
8Jo Forseth IndgaardFrol IL16:57+1:244:58
9Klaus SchgagulerIFK Lidingös Skid o OK17:06+1:335:00
10Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK17:07+1:345:01
11Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering17:16+1:435:03
12Jonas NordströmTullinge SK17:20+1:475:04
13Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK17:23+1:505:05
14Nick BarrableOK Ravinen17:38+2:055:10
15Ross MorrisonRajamäen Rykmentti17:44+2:115:12
16Erik Ivarsson SandbergOK Denseln17:53+2:205:14
17David HealyJärla Orientering18:08+2:355:19
18Martin HärbergJärla Orientering18:10+2:375:19
18Christoffer EskilssonHaninge SOK18:10+2:375:19
20Allan MogensenOK Ravinen18:15+2:425:21
21Mikael NilssonSnättringe SK18:17+2:445:21
22Johan KärrströmTullinge SK18:32+2:595:26
23Robert JohanssonTäby OK18:37+3:045:27
24Jeremy GenarIF Sibbo-Vargarna18:54+3:215:32
25Martin VisterJärla Orientering19:02+3:295:34
26Björn NormarkTullinge SK19:17+3:445:39
27Anders BoströmJärfälla OK19:22+3:495:40
28Tom QuayleOK Nolaskogsarna19:26+3:535:41
29Kent LundvallTäby OK19:59+4:265:51
30Jacob LindstamSol Tranås20:07+4:345:53
31Oskar GustafssonBoxholm-Mjölby OL20:22+4:495:58
32Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK20:24+4:515:58
33Pontus BergströmOK Österåker20:25+4:525:59
34Peter AnderssonSöders-Tyresö20:29+4:566:00
35John SvanbergOK Södertörn20:39+5:066:03
36Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL20:46+5:136:05
37Bengt LangelsSkarpnäcks OL20:47+5:146:05
38Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK21:02+5:296:10
39Michael ReforsJärla Orientering21:17+5:446:14
40Tomas HolmbergOK Södertörn21:41+6:086:21
41Henrik HammasAttunda OK21:42+6:096:21
42Jens WicksénCentrum OK22:02+6:296:27
43Mattias ÅgrenCentrum OK22:34+7:016:37 Ladda ner rutt i gpx-format
44Erik AnderssonOK Södertörn22:36+7:036:37
45John HartleyOK Ravinen23:07+7:346:46
46Patrik NilssonSnättringe SK23:21+7:486:50
47Fredrik SetterqvistOK Södertörn23:43+8:106:57
48Adam BäckströmHellas Orientering24:12+8:397:05
49Mårten SundhSundbybergs IK24:41+9:087:14
50Mattias HenrikssonCentrum OK25:04+9:317:21
51Fredric JohanssonSnättringe SK26:46+11:137:50
52Martin KarlssonCentrum OK26:59+11:267:54
53Sebastian TegnebrattOK Södertörn34:41+19:0810:10
John AlexanderCentrum OKej godkänd
Henrik HellborgCentrum OKej godkänd
Peter HemmyrJärla Orienteringej start
Joakim OlssonVäsby OKej start
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start
Linus LauriIFK Lidingös Skid o OKej start

D20

2 270 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingjerd MyhreKongsberg OL12:165:24
2Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK12:28+0:125:29
3Charlotte WatsonOK Ravinen13:14+0:585:49
4Rebecka HeinrupTullinge SK13:52+1:366:06
5Annie ForsbergOK Ravinen14:27+2:116:21
6Anette ÖnerudOK Ravinen14:31+2:156:23
7Helena MarkstedtOK Södertörn14:42+2:266:28
8Malin DahlströmTullinge SK15:45+3:296:56
9Frida ForshällenAttunda OK15:51+3:356:58
10Elin Nygren-WåhlinOK Södertörn16:26+4:107:14
11Minna SahlstenSkarpnäcks OL18:26+6:108:07
12Agnes BjörkHellas Orientering26:30+14:1411:40

H20

3 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max Peter BejmerBromma-Vällingby SOK14:494:56
2Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF15:17+0:285:05
3Martin OlssonTäby OK15:25+0:365:08
4Magnus GlänneforsSöders-Tyresö15:36+0:475:12
5Love BerzellAttunda OK15:46+0:575:15
6Fredrik BjernulfSundbybergs IK15:48+0:595:16
7Axel WrådheAttunda OK15:49+1:005:16
8Kalle BergmanOK Ravinen16:21+1:325:27
9Krister KölzowOK Ravinen16:26+1:375:28
10Andrei BezdigaHellas Orientering16:36+1:475:32
11Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK16:41+1:525:33
12Joakim BergBromma-Vällingby SOK17:33+2:445:51
13Mårten LundquistSundbybergs IK17:58+3:095:59
14Tobias ForsénTullinge SK18:03+3:146:01
15Tobias AnderssonOK Österåker18:07+3:186:02
16Tintin KarlbergTullinge SK19:00+4:116:20
17Harald HenrikssonJärla Orientering19:03+4:146:21
18Fredrik ForsbergTullinge SK19:10+4:216:23
19Erik BerglundSkarpnäcks OL22:20+7:317:26
Henrik OlssonTäby OKej start

D18

2 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon-LindHaninge SOK11:455:47
2Sina TommerTullinge SK12:40+0:556:14
3Tove LagerbergOK Södertörn12:52+1:076:20
4Channa LönneSkarpnäcks OL13:05+1:206:26
5Ellinor FryxellTullinge SK13:10+1:256:29
6Ida KallurOK Ravinen13:26+1:416:37
7Katarina HammasVäsby OK13:30+1:456:39
8Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK14:25+2:407:06
9Cecilia ImarkTullinge SK14:45+3:007:15
10Embla MorastHaninge SOK15:26+3:417:36
11Tove SundhSundbybergs IK15:43+3:587:44
12Jennifer WendeliusIFK Lidingös Skid o OK16:54+5:098:19
13Josefin GlasellIFK Enskede19:53+8:089:47
Junia BirgerssonVisborgs OKej godkänd
Linnéa EngstedtTullinge SKej start
Alexandra LengquistTullinge SKej start

H18

2 550 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AnderssonTullinge SK12:465:00
2Assar HellströmOK Ravinen12:54+0:085:03
3Martin GelinderAttunda OK13:08+0:225:09
4Jakob IvarssonHaninge SOK13:14+0:285:11
5Emil WippJärla Orientering13:15+0:295:11
6David HectorSnättringe SK13:27+0:415:16
7William NilssonOK Södertörn13:40+0:545:21
8Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering13:41+0:555:21
9Jefta LangerakJärfälla OK13:43+0:575:22
10Johannes KnutasAttunda OK13:45+0:595:23
11Joakim ByströmJärfälla OK14:10+1:245:33
12Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK14:33+1:475:42
13Daniel BengtssonTullinge SK14:52+2:065:49
14Jonas RinnbäckOK Ravinen15:13+2:275:58
15Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb15:25+2:396:02
16Anton DanielsAttunda OK15:58+3:126:15
17Andreas Winander-SchönningJärfälla OK17:17+4:316:46
18Anton BlomdahlTullinge SK17:28+4:426:50
19William ErlandssonOK Österåker19:14+6:287:32
20Johnny RahlénOK Ravinen19:50+7:047:46
21Joel BystedtJärfälla OK20:15+7:297:56
22Marcus HammarströmWaxholms OK21:18+8:328:21
23Johan KarlssonJärla Orientering21:21+8:358:22
24Måns HellgrenOK Södertörn23:25+10:399:10
David MellinSundbybergs IKej start
Emil GranqvistOK Ravinenej start
Markus HellströmSundbybergs IKej start
Alexander ForsAttunda OKej start

D16

2 030 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering12:406:14
2Amanda BerggrenTullinge SK13:21+0:416:34
3Julia FrejdOK Ravinen13:29+0:496:38
4Ebba PegestamOK Ravinen13:49+1:096:48
5Alice TörnlundOK Södertörn13:52+1:126:49
6Hanna KorhonenHaninge SOK14:01+1:216:54
7Magdalena van de VoordeTullinge SK14:07+1:276:57
8Jennifer AnderssonHaninge SOK15:22+2:427:34
9Emma SundvallJärla Orientering15:51+3:117:48
10Alva KarlssonSnättringe SK16:24+3:448:04
11Matilda RenlundOK Södertörn16:29+3:498:07
12Elsa RajalaTullinge SK16:36+3:568:10
13Frida ForsbergTullinge SK16:59+4:198:21
14Ida TorbiörnssonJärla Orientering17:13+4:338:28
15Martina SallstedtOK Södertörn18:10+5:308:56
16Alice DAngeloAttunda OK18:21+5:419:02
17Amanda DufbergTullinge SK18:32+5:529:07
18Caroline LängheimTullinge SK18:48+6:089:15
19Josefin CarlssonAttunda OK19:29+6:499:35
20Anna BerntssonSnättringe SK19:52+7:129:47
21Linnéa GranlundTäby OK21:43+9:0310:41
Nathalie LybertOK Ravinenej godkänd
Märta FröjdSnättringe SKej start
Hanna SöderbergSkarpnäcks OLej start
Sara TynongTullinge SKej start

H16

2 440 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK12:415:11
2Olle AnderssonTullinge SK13:54+1:135:41
3Andreas HultqvistTullinge SK13:59+1:185:43
4Joel PetterssonTullinge SK14:06+1:255:46
5Martin NilssonSnättringe SK14:11+1:305:48
6Niklas SundqvistTullinge SK14:23+1:425:53
7Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL14:45+2:046:02 Ladda ner rutt i gpx-format
8Hugo DahlbergHaninge SOK14:53+2:126:05
9Jonathan EnvallTullinge SK14:55+2:146:06
10Isak LangerakJärfälla OK15:04+2:236:10
11Jonas CarlssonSundbybergs IK15:17+2:366:15
12Jonas KallhaugeSnättringe SK15:27+2:466:19
13Martin HerbertTäby OK15:40+2:596:25
14Max HårdOK Södertörn15:44+3:036:26
15Olle SkogTullinge SK15:45+3:046:27
15Lukas OlssonVäsby OK15:45+3:046:27
17Felix HellgrenOK Ravinen15:53+3:126:30
18Per KnutesIFK Enskede16:14+3:336:39
19Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK16:36+3:556:48
20Anton GumaeliusWaxholms OK16:47+4:066:52
21Joakim SkärlénHaninge SOK16:55+4:146:55
22Ludwig BergfalkJärfälla OK17:02+4:216:58
23Erik ForsbergOK Ravinen17:26+4:457:08
24Erland SimonssonSundbybergs IK17:36+4:557:12
25Alexander NilssonOK Södertörn18:01+5:207:23
26Karl EngesAttunda OK18:06+5:257:25
27Ludvig SandahlIFK Enskede18:12+5:317:27
28Måns TistadIFK Lidingös Skid o OK18:19+5:387:30
29Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK18:28+5:477:34
30Måns Antman DebelsJärla Orientering18:40+5:597:39
31Rickard MånkellAttunda OK18:52+6:117:43
32Oscar WibergJärla Orientering19:15+6:347:53
33Filip OlssonVäsby OK19:26+6:457:57
34Totte MalmgårdHaninge SOK19:42+7:018:04
35Marcus GenbergSnättringe SK21:37+8:568:51
36Markus BerglundSkarpnäcks OL21:39+8:588:52
37Erik CallebergSnättringe SK21:49+9:088:56
38Elias KrookOK Älvsjö-Örby24:47+12:0610:09
39Emil NilssonOK Älvsjö-Örby27:22+14:4111:12
40Aron FalkBromma-Vällingby SOK28:37+15:5611:43
41Martin KihlSundbybergs IK29:24+16:4312:02
42Yngve RahlénOK Ravinen29:33+16:5212:06
Nils GumaeliusWaxholms OKdiskvalificerad
Sagar JoonSnättringe SKej godkänd
Tobias BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Elias EnglundOK Södertörnej start
Simon AlheimTullinge SKej start
Anton HördellSöders-Tyresöej start
Adam ArthurssonJärfälla OKej start
Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OKej start
Erik EngstedtTullinge SKej start
Jakob MellinSundbybergs IKej start
Gustav AflodalTäby OKej start

D14

1 570 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmTäby OK8:365:28
2Tone AlbrektssonOK Ravinen9:05+0:295:47
3Rebecca WaldenfjordJärfälla OK9:18+0:425:55
4Moa WestbladOK Ravinen9:40+1:046:09
5Emma HagrotTäby OK10:05+1:296:25
6Agnes LundqvistJärfälla OK10:18+1:426:33
7Tilda AnderssonOK Ravinen10:19+1:436:34
8Anna KnutesJärla Orientering10:31+1:556:41
9Matilda ForsbergOK Ravinen10:38+2:026:46
10Anna HerbertTäby OK10:40+2:046:47
11Kristina TedhamreSnättringe SK10:46+2:106:51
12Amanda KarlssonOK Ravinen10:47+2:116:52
13Emmy AlbinssonJärfälla OK10:57+2:216:58
14Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK11:27+2:517:17
15Amanda BlomdahlTullinge SK11:37+3:017:23
16Cecilia BerntsonSnättringe SK12:04+3:287:41
17Nora HallJärla Orientering12:20+3:447:51
18Siri HjärtbergJärfälla OK12:21+3:457:51
19Astrid HenrikssonJärla Orientering13:03+4:278:18
20Moa HillTumba-Mälarhöjden OK13:06+4:308:20
21Vilma KarlssonSnättringe SK13:38+5:028:41
22Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK13:40+5:048:42
23Isabella TapperIFK Lidingös Skid o OK13:45+5:098:45
24Vera BogrenSundbybergs IK13:46+5:108:46
25Hanna RöstinSöders-Tyresö15:24+6:489:48
26Hanna TynongTullinge SK16:18+7:4210:22
27Stina MeyersonBromma-Vällingby SOK28:28+19:5218:07
Märta SkogTullinge SKej godkänd
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Joy ThunbergIFK Lidingös Skid o OKej start

H14

1 720 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen8:244:53
2Simon ImarkTullinge SK9:00+0:365:13
3Victor ImarkTullinge SK9:40+1:165:37
4Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK9:56+1:325:46
4Erik HerneOK Ravinen9:56+1:325:46
6Edvin NordströmTäby OK9:59+1:355:48
7Viktor WohlgemuthOK Ravinen10:04+1:405:51
8Albin GustafssonOK Österåker10:35+2:116:09
9Johan HerbertTäby OK10:37+2:136:10
10Niklas CarlssonSundbybergs IK10:51+2:276:18
11Viking FreijSnättringe SK10:53+2:296:19
12Hugo LindbärgOK Södertörn10:55+2:316:20
12Egil MorastHaninge SOK10:55+2:316:20
14Linus BacklundOK Södertörn11:03+2:396:25
15Hugo ThorellOK Ravinen11:06+2:426:27
16Benjamin LangerakJärfälla OK11:12+2:486:30
17Albin AnderssonTullinge SK11:16+2:526:33
17Emil RoosAttunda OK11:16+2:526:33
19Lukas HellgrenOK Ravinen11:19+2:556:34
20Ludwig GustafssonOK Österåker11:30+3:066:41
21Albin AnderssonOK Ravinen11:36+3:126:44
22Axel KudinoffOK Södertörn11:39+3:156:46
23Anders SteenGustavsbergs OK11:51+3:276:53
24Martin Andersson-BjörkHaninge SOK11:57+3:336:56
25Georg EklöwOK Södertörn12:01+3:376:59
26Oskar ForsbergTullinge SK12:03+3:397:00
27Jason BransomeSkogsluffarnas OK12:26+4:027:13
28Adam HedbergOK Södertörn12:32+4:087:17
29Kasper FranssonOK Ravinen12:39+4:157:21
30Svante JohanssonTäby OK12:40+4:167:21
31Emil AnderssonHaninge SOK12:43+4:197:23
31Simon StålhammarTullinge SK12:43+4:197:23
33Johan PerssonOK Österåker13:21+4:577:45
34Christoffer NyqvistJärla Orientering13:35+5:117:53
35Tobias KarlssonSnättringe SK13:42+5:187:57
36Oskar EdvardssonJärfälla OK14:18+5:548:18
37Jakob SalemyrBromma-Vällingby SOK15:07+6:438:47
38Oskar PerssonOK Österåker15:28+7:048:59
39Olof LissmatsOK Södertörn16:03+7:399:19
40Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK16:41+8:179:41
41Niclas LimnefeltIFK Lidingös Skid o OK17:48+9:2410:20
42Albin TranbergTullinge SK17:49+9:2510:21
43Simon Froster-DehlbomSkarpnäcks OL19:10+10:4611:08
44Lukas ArkängTullinge SK19:53+11:2911:33
45Robert SandinJärla Orientering19:57+11:3311:35
46Erik AdolfssonOK Södertörn21:26+13:0212:27
Gustav LidmarSnättringe SKej godkänd
Ludde PerssonHaninge SOKej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Joel RudanderSundbybergs IKej start
Dennis HallménJärfälla OKej start
Petter BodingIFK Lidingös Skid o OKej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start

D12

1 580 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn8:465:32
2Trine KarlbergTullinge SK8:47+0:015:33
3Linda RennerOK Södertörn9:24+0:385:56
4Linnea JohanssonTäby OK9:48+1:026:12
5Hanna LagerbergOK Södertörn9:50+1:046:13
6Selma GumaeliusWaxholms OK9:51+1:056:14
7Lovisa LängheimTullinge SK10:09+1:236:25
8Ella SjöbergTullinge SK10:41+1:556:45
9Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:26+2:407:14
10Inez EklundSkarpnäcks OL12:11+3:257:42
11Josefin HersénTullinge SK12:19+3:337:47
12Isa LundqvistJärfälla OK12:20+3:347:48
13Jonna LundbäckJärfälla OK12:33+3:477:56
14Frida HectorSnättringe SK12:40+3:548:01
15Vilma GotheOK Ravinen12:54+4:088:09
16Lovisa LarssonTullinge SK13:08+4:228:18
17Malin AdolfssonOK Södertörn13:30+4:448:32
18Alexandra PerssonOK Österåker13:31+4:458:33
19Alva SpennareAttunda OK13:59+5:138:51
20Tilda AnderssonTullinge SK15:45+6:599:58
21Frida ArnessonSkarpnäcks OL15:52+7:0610:02
22Maria BernSnättringe SK16:13+7:2710:15
23Vanja PennebrinkSnättringe SK17:20+8:3410:58
24Katarina NorrbyOK Södertörn17:44+8:5811:13
25Karin KallhaugeSnättringe SK18:55+10:0911:58
26Klara BolinTullinge SK20:41+11:5513:05
Julia DanastenBromma-Vällingby SOKej start
Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Emilia EngelOK Ravinenej start
Elin BjessmoBromma-Vällingby SOKej start
Elin BergOK Ravinenej start
Sara SalemyrBromma-Vällingby SOKej start

H12

1 580 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OK8:255:19
2Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK8:31+0:065:23
3Johan LangerakJärfälla OK9:07+0:425:46
4Rasmus KihlSundbybergs IK9:13+0:485:50
5Noel WaldenfjordJärfälla OK9:31+1:066:01
6Mattias KallhaugeSnättringe SK9:33+1:086:02
7Ludvig LindénAttunda OK9:50+1:256:13
8Oscar MånkellAttunda OK9:53+1:286:15
9Anton HänströmTäby OK10:00+1:356:19
10Tobias AbrahamssonSundbybergs IK10:08+1:436:24
11Felix PerssonHaninge SOK10:24+1:596:34
12Simon FriskGustavsbergs OK10:30+2:056:38
13Ruben BryngelssonTullinge SK10:33+2:086:40
14Jonatan StåhlSundbybergs IK10:37+2:126:43
15Ivar Lidström LauriSnättringe SK10:45+2:206:48
16Oskar VahlbergOK Österåker10:55+2:306:54
17Viktor LindellAttunda OK10:58+2:336:56
18Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby11:07+2:427:02
19Elias RöstinSöders-Tyresö11:11+2:467:04
20Linus AlbinssonJärfälla OK11:14+2:497:06
21Filip MöllerOK Södertörn11:16+2:517:07
21Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK11:16+2:517:07
23Adam BrattTullinge SK11:34+3:097:19
24Rasmus WinbergHaninge SOK12:01+3:367:36
25Marcus Salomon-SörensenAttunda OK12:07+3:427:40
26Mattias IvarezOK Södertörn12:20+3:557:48
27Melvin JakobssonOK Södertörn12:52+4:278:08
28Melker HörnfeldtOK Ravinen13:32+5:078:33
29Martin SkärlénHaninge SOK13:44+5:198:41
30Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby14:16+5:519:01
31Ludvig DanströmJärla Orientering14:57+6:329:27
32Erik NordlundJärla Orientering16:04+7:3910:10
33Fredrik HanssonTäby OK16:30+8:0510:26
34Erik PerssonOK Österåker17:06+8:4110:49
35Filip WåhlinOK Södertörn19:48+11:2312:31
36Rasmus KlingbergSnättringe SK19:54+11:2912:35
37Johan CallebergSnättringe SK20:45+12:2013:07
Viggo KlassonOK Ravinenej godkänd
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Filip SigrandOK Södertörnej start
Jacob HördellSöders-Tyresöej start
Linus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start

D10

1 360 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdvardssonJärfälla OK9:457:10
2Linnea SöderqvistOK Ravinen10:21+0:367:36
3Ella KarlssonSnättringe SK10:26+0:417:40
3Therese NilssonOK Österåker10:26+0:417:40
5Kajsa BogrenSundbybergs IK10:42+0:577:52
6Alice HallménJärfälla OK10:59+1:148:04
7Ella ForsbergOK Ravinen11:10+1:258:12
8Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK11:22+1:378:21
9Sigrid CarlssonSundbybergs IK11:59+2:148:48
10Ida SpennareAttunda OK12:09+2:248:56
11Nina PerssonHaninge SOK12:20+2:359:04
12Ida HänströmTäby OK13:07+3:229:38
13Cecilia HectorSnättringe SK13:50+4:0510:10
14Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK14:52+5:0710:55
15Sanna HedbergOK Södertörn15:48+6:0311:37
16Amanda GranqvistOK Ravinen16:20+6:3512:00
17Ronja StåhlSundbybergs IK17:48+8:0313:05
18Matilda FriskGustavsbergs OK30:34+20:4922:28
19Alicia KallhaugeSnättringe SK30:56+21:1122:44
Sara MöllerOK Södertörnej godkänd
Tove KarlssonJärla Orienteringej godkänd
Tuva FalkSundbybergs IKej start

H10

1 360 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred LängheimTullinge SK8:065:57
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö8:12+0:066:01
3Johan LundbäckJärfälla OK8:13+0:076:02
4Erik Lidström LauriSnättringe SK8:25+0:196:11
5Elliot ErlandssonOK Österåker8:37+0:316:20
6Erik BovalliusJärfälla OK9:09+1:036:43
7Vincent WippJärla Orientering9:23+1:176:53
8Isak SöderstenJärfälla OK10:04+1:587:24
9Vidar NilssonGustavsbergs OK10:06+2:007:25
10Samuel LindénAttunda OK10:11+2:057:29
11Max HalldinBromma-Vällingby SOK10:14+2:087:31
12Martin RinnbäckOK Ravinen10:18+2:127:34
13Ludvig SigrandOK Södertörn11:06+3:008:09
14Jakob TedhamreSnättringe SK11:08+3:028:11
15David BernSnättringe SK11:57+3:518:47
16Gustav BjörklundOK Ravinen13:15+5:099:44
17Elon AlbrektssonOK Ravinen16:07+8:0111:51
18Laban BryngelssonTullinge SK17:29+9:2312:51
19Sebastian SandblomSnättringe SK17:50+9:4413:06
20Elliot AgriwillJärla Orientering19:27+11:2114:18
21Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL23:04+14:5816:57
22Stefan CedlöfBromma-Vällingby SOK27:03+18:5719:53
Love Stalås HörnstenOK Österåkerej start
Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start
Isak ForslundSkogsluffarnas OKej start

D35

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SjöbergTullinge SK16:266:26
2Sofia PerssonTullinge SK17:58+1:327:02
3Lena ÖhmanCentrum OK18:19+1:537:10
4Mette PeterssonCentrum OK18:33+2:077:16
5Anna FalkSundbybergs IK18:43+2:177:20
6Daniela RennerOK Södertörn20:58+4:328:13
7Cecilia ArvidsonOK Österåker22:25+5:598:47
8Priscilla FerreraSkarpnäcks OL24:33+8:079:37
Maria Von SchmalenséeTäby OKej start
Jenny Tirén BergOK Ravinenej start

H35

2 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils MalmIFK Lidingös Skid o OK17:105:47
2Robert PedersenJärfälla OK17:45+0:355:59
3Roland PerssonSkarpnäcks OL17:55+0:456:03
4Joel AhlqvistSkarpnäcks OL19:24+2:146:33
5Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL19:59+2:496:45
6Johan KammargårdenBjörkfors GOIF21:25+4:157:14
7Harald NordlundTumba-Mälarhöjden OK22:58+5:487:45
8Johan HörnfeldtOK Ravinen28:48+11:389:43
9Esbjörn NyströmSeskarö IF34:13+17:0311:33
Johan HedmanSöders-Tyresöej start

D40

2 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kicki SkogTullinge SK15:446:26
2Christin SöderqvistOK Ravinen16:42+0:586:50
3Camilla EngelOK Ravinen18:25+2:417:32
4Anna Maja SvenssonSöders-Tyresö18:38+2:547:38
5Carina HellgrenOK Ravinen18:55+3:117:45
6Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:26+4:428:22
7Kerstin ImarkTullinge SK20:39+4:558:27
8Nadja DahlströmSnättringe SK21:00+5:168:36
9Anna TedhamreSnättringe SK22:49+7:059:21
10Maria EdvardssonJärfälla OK26:48+11:0410:59
11Ylva TorbiörnssonJärla Orientering29:27+13:4312:04
12Gabriella FriskGustavsbergs OK29:57+14:1312:16
Thérès EricssonOK Ravinenej godkänd
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Monique Stalås HörnstenOK Österåkerej start
Malin AlbinssonIFK Enskedeej start

H40

2 550 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK13:365:20
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK14:02+0:265:30
3Ali KuoskuJärfälla OK14:08+0:325:32
4Martin SigrandOK Södertörn14:16+0:405:35
5Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK14:23+0:475:38
6Andreas FredrikssonAttunda OK14:46+1:105:47
7Calle BohmanHellas Orientering14:53+1:175:50
8Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK14:54+1:185:50
9Nils EdvardssonJärfälla OK15:02+1:265:53
10Roger LindénAttunda OK15:10+1:345:56
11Björn LovangIFK Lidingös Skid o OK15:15+1:395:58
12Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK15:18+1:426:00
13Stefan BergOK Ravinen15:35+1:596:06
14Robert LidströmTullinge SK15:53+2:176:13
15Erik ForsbergOK Ravinen16:00+2:246:16
16Sven JohanssonTäby OK16:05+2:296:18
17Johan WestringSundbybergs IK16:08+2:326:19
18Anders KällTumba-Mälarhöjden OK16:14+2:386:21
18Magnus GrafströmCentrum OK16:14+2:386:21
20Lars SegermanSkarpnäcks OL16:17+2:416:23
21Anders HedbergOK Södertörn16:20+2:446:24
22Jens WernerGustavsbergs OK16:21+2:456:24
23Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OL16:23+2:476:25
24Patrik BlidefalkOK Södertörn16:30+2:546:28
25Niclas NilssonOK Österåker16:48+3:126:35
26Johan LidmarSnättringe SK16:50+3:146:36
27Johan SällforsIFK Lidingös Skid o OK17:01+3:256:40
28Patrik FriskGustavsbergs OK17:03+3:276:41
29Mattias SkepplingOK Södertörn17:28+3:526:50
29Joakim PerssonHaninge SOK17:28+3:526:50
31Stephen CraigOK Ravinen18:41+5:057:19
32Fredrik MorastHaninge SOK18:55+5:197:25
33Nicklas DoyleSkarpnäcks OL20:31+6:558:02
34Patrik BlomdahlTullinge SK21:31+7:558:26
Ronny FalkSundbybergs IKej start
Fredrik SoneAttunda OKej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Johan SöderstenJärfälla OKej start

D45

2 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK13:396:12
2Anna BogrenSundbybergs IK15:07+1:286:52
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö16:14+2:357:22
4Gunilla KallhaugeSnättringe SK17:26+3:477:55
5Lena SandblomSnättringe SK17:56+4:178:09
6Lena SundqvistTullinge SK17:59+4:208:10
7Birgitta OlssonTäby OK18:09+4:308:15
8Ann GranqvistOK Ravinen18:12+4:338:16
9Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK18:49+5:108:33
9Åsa BergströmTäby OK18:49+5:108:33
11Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK19:35+5:568:54
12Lena GumaeliusWaxholms OK19:54+6:159:02
13Christina PernebyIFK Lidingös Skid o OK20:20+6:419:14
14Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby20:28+6:499:18
15Annika SundvallJärla Orientering20:33+6:549:20
16Johanna AlmlundHaninge SOK20:39+7:009:23
17Erika CarlingerSkogsluffarnas OK24:34+10:5511:09
18Katarina SahlstenSkarpnäcks OL25:07+11:2811:24
19Elisabeth HectorSnättringe SK26:35+12:5612:04
20Anna BacklundOK Södertörn48:41+35:0222:07
Ann BergmanOK Ravinenej godkänd
Ulla MolinAttunda OKej start
Lena BjessmoBromma-Vällingby SOKej start
Anna-Lena LängheimTullinge SKej start

H45

2 460 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn12:445:10
2Jörgen HectorSnättringe SK13:40+0:565:33
3Dan GibergIFK Tumba SOK14:02+1:185:42
4Fredrik SteneboAttunda OK14:27+1:435:52
5Jörgen AxelssonTullinge SK14:28+1:445:52
6Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK14:34+1:505:55
7Urban FreijSnättringe SK14:47+2:036:00
8Stefan KarlssonOK Ravinen14:52+2:086:02
9Anders KarlssonSnättringe SK14:57+2:136:04
10Kalle PerssonOK Österåker14:58+2:146:05
11Jan CarlssonSöders-Tyresö15:03+2:196:07
12Tomas HultqvistTullinge SK15:08+2:246:09
13Jan-Olof BogrenSundbybergs IK15:14+2:306:11
14Håkan SöderqvistOK Ravinen15:23+2:396:15
15Mats FryxellTullinge SK15:27+2:436:16
16Per FranzénOK Södertörn15:50+3:066:26
17Per KallhaugeSnättringe SK15:51+3:076:26
18Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK15:53+3:096:27
19Göran HellgrenOK Södertörn16:10+3:266:34
20Lars KlassonOK Ravinen16:13+3:296:35
21Stefan HenrikssonOK Ravinen16:15+3:316:36
22Ola HenrikssonJärla Orientering16:20+3:366:38
23Bo LauriSnättringe SK16:28+3:446:41
24Magnus HellgrenOK Ravinen16:31+3:476:42
25Ulf NilssonJärfälla OK16:36+3:526:44
25Anders ÖnerudOK Ravinen16:36+3:526:44
27Göran LundqvistJärfälla OK16:45+4:016:48
28Anders NilssonTäby OK16:52+4:086:51
29Anders BerntssonSnättringe SK17:10+4:266:58
30Mats BernSnättringe SK17:13+4:296:59
31Ola BovalliusJärfälla OK17:14+4:307:00
32Mats HerbertTäby OK17:37+4:537:09
33Mats CarlssonSundbybergs IK17:38+4:547:10
34Claes RennerOK Södertörn17:40+4:567:10
35Torbjörn OhlssonHaninge SOK17:48+5:047:14
36Oskar NederheimHaninge SOK18:11+5:277:23
37Jan StridhSkogsluffarnas OK18:13+5:297:24
38Ove RinnbäckOK Ravinen18:35+5:517:33
39Rudolf HersénTullinge SK18:53+6:097:40
40John PerssonOK Österåker19:30+6:467:55
41Gunnar SkärlénHaninge SOK20:27+7:438:18
42Peter Salomon-SörensenAttunda OK22:04+9:208:58
43Henrik WolffSkogsluffarnas OK22:38+9:549:12
44Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK24:05+11:219:47
Urban StåhlSundbybergs IKej start
Nils EklöwOK Södertörnej start
Erik BerggrenTullinge SKej start
Tomas TapperIFK Lidingös Skid o OKej start
Michael GranqvistOK Ravinenej start
Anders BjörklundOK Ravinenej start
Hans OlsénSundbybergs IKej start

D50

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK15:097:34
2Marie MalmborgSöders-Tyresö15:19+0:107:39
3Gunilla KreissJärla Orientering15:23+0:147:41
4Anna-Karin SundqvistTullinge SK15:51+0:427:55
5Maria BrattTullinge SK15:53+0:447:56
6Annika SvenssonSolna OK17:01+1:528:30
7Annika LundströmVäsby OK17:15+2:068:37
8Kerstin OhlssonHaninge SOK17:29+2:208:44
9Linda Spjut-AsplundJärla Orientering17:40+2:318:50
10Eva SvanbergJärfälla OK17:44+2:358:52
11Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK18:05+2:569:02
12Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby18:42+3:339:21
13Lena HellströmOK Ravinen18:56+3:479:28
14Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna21:23+6:1410:41
15Christel NilssonHaninge SOK22:22+7:1311:11
16Birgitta HenrikssonJärla Orientering24:15+9:0612:07
17Marianne JernbergSöders-Tyresö25:49+10:4012:54
18Eva WareniusDalaportens OL29:51+14:4214:55
Maria GelinderAttunda OKej godkänd
Agneta HolgerssonSnättringe SKej start
Karin GreilertHaninge SOKej start
Madelene BjernulfSundbybergs IKej start
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKej start
Lotta TapperIFK Lidingös Skid o OKej start

H50

2 270 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK13:035:44
2Lars PalmqvistJärfälla OK13:20+0:175:52
3Peter EnokssonOK Österåker13:29+0:265:56
4Tommy HolmérVäsby OK13:31+0:285:57
5Kent BergmanOK Ravinen13:32+0:295:57
6Krister GumaeliusWaxholms OK13:37+0:345:59
7Johan MarkstedtOK Södertörn13:46+0:436:03
8Tom HollowellOK Tyr13:54+0:516:07
9Lars BerzellVäsby OK14:01+0:586:10
10Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF14:23+1:206:20
11Ulf BurmanGustavsbergs OK14:36+1:336:25 Ladda ner rutt i gpx-format
12Sune SödergrannTullinge SK14:46+1:436:30
13Anders MattssonOK Älvsjö-Örby14:49+1:466:31
14Rolf KarlssonJärla Orientering15:20+2:176:45
15Anders JakobssonOK Södertörn15:33+2:306:51
16Jan KihlSundbybergs IK15:38+2:356:53
17Stefan SundéliusJärfälla OK16:10+3:077:07
18Gunnar SvanbergJärfälla OK16:11+3:087:07 Ladda ner rutt i gpx-format
19Roger TinglöfVäsby OK16:36+3:337:18
20Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK16:37+3:347:19
21Erik DanielsAttunda OK16:44+3:417:22
22Stefan GustafssonSkarpnäcks OL16:49+3:467:24
23Tomas MovinSnättringe SK17:04+4:017:31
24Pär OlssonTäby OK17:09+4:067:33
25Alf JanssonSkarpnäcks OL17:21+4:187:38
26Conny AxelssonTumba-Mälarhöjden OK17:23+4:207:39
27Ronny PerssonOK Österåker17:24+4:217:39
28Matz TapperBromma-Vällingby SOK17:36+4:337:45
29Kjell BengtssonTullinge SK18:03+5:007:57
30Hans MalmbergWaxholms OK18:20+5:178:04
31Göran IvarezOK Södertörn21:52+8:499:37
Pär DahlströmTullinge SKej godkänd
Björn SalomonssonSnättringe SKej godkänd
Per LjungStockholms OKej start
Lars GreilertHaninge SOKej start
Tomas BjörelindJärla Orienteringej start
Peter LundbergJärfälla OKej start
Håkan DahlbäckOK Österåkerej start
Per LindhJärfälla OKej start
Peter WippJärla Orienteringej start
Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OKej start

D55

2 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering16:338:16
2Linnea CarlssonSkarpnäcks OL17:01+0:288:30
3Ann LeesmentMälarö SOK18:07+1:349:03
3Anneli LindkvistGustavsbergs OK18:07+1:349:03
5Helena BachmanTäby OK18:27+1:549:13
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby18:47+2:149:23
7Marita SamuelssonSundbybergs IK19:18+2:459:39
8My RönnolsTäby OK19:37+3:049:48
9Margareta AnderssonHellas Orientering21:20+4:4710:40
10Karin IvarssonHaninge SOK21:34+5:0110:47
11Margareta MeitonIFK Lidingös Skid o OK23:30+6:5711:45
12Inger SchwartzOK Södertörn23:42+7:0911:51
13Susanne HolmbergOK Södertörn23:56+7:2311:58
14Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OK25:15+8:4212:37
15Ann KarlstenSolna OK27:16+10:4313:38
Maggan BogstedtTullinge SKej start

H55

2 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK14:146:28
2Per Ove WallénTäby OK14:39+0:256:39
3Nils-Robert PerssonTullinge SK15:29+1:157:02
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL16:04+1:507:18
5Göran HanssonTäby OK16:31+2:177:30
6Lars ForsstedtSöders-Tyresö16:43+2:297:35
7Ton LangerakJärfälla OK16:51+2:377:39
8Jan LindgrenOK Södertörn16:54+2:407:40
9Ola NyqvistOK Södertörn16:56+2:427:41
10Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK17:01+2:477:44
11Torbjörn TrondsetNynäshamns OK17:29+3:157:56
12Matts BjörkeSöders-Tyresö18:02+3:488:11
13Reijo KorhonenHaninge SOK18:14+4:008:17
13Håkan SjunnestrandSolna OK18:14+4:008:17
15Johan KarlstenSolna OK18:15+4:018:17
16Curt RahlénOK Ravinen18:31+4:178:25
17Kenneth PetterssonJärfälla OK19:04+4:508:40
18Karl-Erik BäckströmHellas Orientering20:07+5:539:08
19Torbjörn BergmanTullinge SK20:43+6:299:25
20Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK21:20+7:069:41
21Torsten SchanowSöders-Tyresö22:24+8:1010:10
22Bengt LundbergSolna OK23:47+9:3310:48
Christer HördellSöders-Tyresöej start

D60

1 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid E StrömTäby OK12:567:01
2Ingrid GraneliHaninge SOK14:42+1:467:59
3Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK15:06+2:108:12
3Anne LundmarkJärfälla OK15:06+2:108:12
5Anna BlomgrenTullinge SK16:03+3:078:43
6Aila HalttunenHaninge SOK17:22+4:269:26
7Ingrid AnderssonOK Österåker18:52+5:5610:15
8Helena KorhonenHaninge SOK21:24+8:2811:37

H60

2 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK11:245:42
2Olof PerssonSnättringe SK13:09+1:456:34
3Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn13:17+1:536:38
4Roland WareniusDalaportens OL13:34+2:106:47
5Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK14:05+2:417:02
6Olle BlomgrenOK Södertörn14:25+3:017:12
7Pierre AlménIBM-Klubben14:37+3:137:18
8Sven-Inge NylundJärfälla OK14:38+3:147:19
9Tommy LindbergHaninge SOK14:58+3:347:29
9Kjell LindblomJärfälla OK14:58+3:347:29
11Sune SisellOK Södertörn14:59+3:357:29
12Lars GrankvistTäby OK15:00+3:367:30
13Christer NordströmOK Älvsjö-Örby15:10+3:467:35
14Lennart HävrénTullinge SK15:48+4:247:54
15Göran FriskAttunda OK16:14+4:508:07 Ladda ner rutt i gpx-format
16LarsOwe StrömTäby OK17:06+5:428:33
17Per-Erik CarleniusAttunda OK17:07+5:438:33
18Kjell HolmbergOK Södertörn17:35+6:118:47
19Bo WinanderJärfälla OK18:32+7:089:16
20Stefan JakobssonOK Södertörn20:11+8:4710:05
21Paul NorénOK Södertörn36:36+25:1218:18
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start
Ingemar LarssonTullinge SKej start
Ingemar GardSöders-Tyresöej start

D65

1 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK16:168:50
2Vibeke BøgevigSøllerød OK16:45+0:299:06
3Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK18:51+2:3510:14
4Kristina SkoglundHellas Orientering19:53+3:3710:48
5Elisabet ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK20:31+4:1511:09
Dagny TirénOK Ravinenej start
Karin TibbelinTurebergs IFej start

H65

2 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar SvenssonBjursås OK15:507:55
2Leif StrandbergGustavsbergs OK15:53+0:037:56
3Leif CarlssonSkarpnäcks OL16:48+0:588:24
4Tage SandbergBromma-Vällingby SOK16:53+1:038:26
5Ingemar LindqvistSnättringe SK18:12+2:229:06
6Willy LjungdellTäby OK18:16+2:269:08
7Leif NordinAttunda OK18:28+2:389:14
7Lars JonassonJärfälla OK18:28+2:389:14
9Klas LangelsSkarpnäcks OL18:46+2:569:23
10Ronny HedlundOK Södertörn19:12+3:229:36
11Ebbe AdolfssonSundbybergs IK19:22+3:329:41
12Gert BøgevigSøllerød OK19:23+3:339:41
13Göran LarboAttunda OK19:44+3:549:52
14Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben20:41+4:5110:20
15John ÖstlundSundbybergs IK20:55+5:0510:27
16Mats LundbladTäby OK21:35+5:4510:47
17Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK21:40+5:5010:50
18Örjan KampegårdOK Södertörn22:46+6:5611:23
19Lars NordinSolna OK22:59+7:0911:29
20Jan-Erik WibergJärla Orientering23:43+7:5311:51
21Leif MagnussonSkogsluffarnas OK23:45+7:5511:52
Ingemar JohnssonHaninge SOKej godkänd
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKej godkänd
Rolf SkoglundHellas Orienteringej godkänd
Jan BojlingSolna OKej start
Per-Åke CarlenstamVäsby OKej start

D70

1 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK16:2710:36
2Solveig DillmanHammarby IF OF17:02+0:3510:59
3Britt EricsonHammarby IF OF21:38+5:1113:57
4Gun LarssonHammarby IF OF24:43+8:1615:56
5Siv FrölundHaninge SOK24:52+8:2516:02
6Gunvor GranathNynäshamns OK28:39+12:1218:29
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H70

1 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars CedérusSnättringe SK14:307:52
2Reine BorgströmSkogsluffarnas OK15:06+0:368:12
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö15:23+0:538:21
4Björn StoltOK Ravinen15:50+1:208:36
5Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby16:51+2:219:09
6Benny BogstedtTullinge SK16:58+2:289:13
7Kjell TancredIBM-Klubben18:13+3:439:54
8Sture NilssonStockholmspolisens IF OF18:37+4:0710:07
9Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK20:23+5:5311:04
10Gunnar BramstenSundbybergs IK23:38+9:0812:50
11Karl Erik NyströmSeskarö IF25:55+11:2514:05
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej start

D75

1 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK13:3410:26
2Birgitta WestergrenTäby OK15:34+2:0011:58
3Solveig HumlaSolna OK15:58+2:2412:16
4Gunnel JunegardOK Södertörn16:32+2:5812:43
5Solveig SpångbergIFK Lidingös Skid o OK22:36+9:0217:23
Ebba-Lisa FlygarTullinge SKej godkänd

H75

1 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK14:209:14
2Sten BergstrandSkogsluffarnas OK17:22+3:0211:12
3Lars LöthmanJärfälla OK17:36+3:1611:21
4Göran RastborgBromma-Vällingby SOK17:50+3:3011:30
5Anders BackOK Ravinen18:37+4:1712:00
6Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby21:59+7:3914:10
Erland LjungströmSpårvägens OKej godkänd
Olof RudinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H80

1 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart StenbergStigfinnarna13:5310:40
2Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK14:06+0:1310:50
3Gert GyllbrandGustavsbergs OK16:23+2:3012:36
4Lars SandvikOK Ravinen16:39+2:4612:48
5Mattias GrönbergBromma-Vällingby SOK17:37+3:4413:33
6Karl-Erik MogrenStigfinnarna19:03+5:1014:39
7Tage ErikssonBromma-Vällingby SOK19:54+6:0115:18
8Lennart WestergrenSöders-Tyresö20:04+6:1115:26
9K-G JanssonStockholms OK20:14+6:2115:33
10Henning HamiltonEnebybergs IF20:54+7:0116:04
11Arthur ErikssonHammarby IF OF21:17+7:2416:22
12Börje PalmqvistJärfälla OK52:05+38:1240:03

Öppen motion 1

1 360 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KallurOK Ravinen10:217:36
2Simon BuckardJärla Orientering10:44+0:237:53
3Nils Forsberg RundströmIFK Enskede10:52+0:317:59
4Jakob Gadefors NauHaninge SOK11:11+0:508:13
5Björn RennerOK Södertörn11:38+1:178:33
6Johannes BladhTullinge SK12:23+2:029:06
7Tove SjöbergTullinge SK12:51+2:309:26
8Charlotta ArnessonSkarpnäcks OL13:00+2:399:33
9Göran HanssonTäby OK14:27+4:0610:37
10Malin HanssonTäby OK14:44+4:2310:50
11Elis Forsberg RundströmIFK Enskede17:24+7:0312:47
12Leo PennebrinkSnättringe SK17:41+7:2013:00
13Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK17:57+7:3613:11
14Tintin HamrinCentrum OK19:41+9:2014:28
15Claes NyqvistJärla Orientering19:57+9:3614:40
16Noah EkmanKA 3 IF20:47+10:2615:16
17Ellen SundblomSnättringe SK33:02+22:4124:17
Johan BergOK Ravinenej start
Linus NilssonOK Österåkerej start
Theo Hörnsten StalåsOK Österåkerej start

Öppen motion 2

2 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÖnerudOK Ravinen14:407:20
2Kenneth NilssonOK Älvsjö-Örby15:36+0:567:48
3Håkan SteenGustavsbergs OK15:48+1:087:54
4Elias TidevallSkogsluffarnas OK17:57+3:178:58
5Trevor BransomeSkogsluffarnas OK17:58+3:188:59
6Ulf RosbergOK Älvsjö-Örby18:21+3:419:10
7Anders WigrenTullinge SK19:03+4:239:31
8Elin NybergKlubblös19:41+5:019:50
9Maria TranbergTullinge SK20:30+5:5010:15
10Astrid ErlanderCentrum OK20:34+5:5410:17
11Johan PiribauerArvidsjaurs OK20:46+6:0610:23
12Agneta FransenSnättringe SK21:04+6:2410:32
13Lars RolfStigfinnarna22:47+8:0711:23
14Per ArnessonSkarpnäcks OL24:47+10:0712:23
15Ingela HersénTullinge SK24:49+10:0912:24
16Annakarin RahlénOK Ravinen24:57+10:1712:28
17Joesef FransenSnättringe SK28:15+13:3514:07
18Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby28:40+14:0014:20
19Gunilla SchönningJärfälla OK29:18+14:3814:39
20Karl ForslundSkogsluffarnas OK38:19+23:3919:09
21Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:06:13+51:3333:06
Göran R WallénIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

Öppen motion 3

3 420 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander HansenSödertälje-Nykvarn OF19:535:48
2Johan LindbomHellas Orientering20:04+0:115:52
3Thomas JanssonOK Roslagen20:15+0:225:55
4Emil TallhageCentrum OK21:31+1:386:17
5Karl MelinCentrum OK21:35+1:426:18
6Bjarne KampegårdOK Södertörn22:03+2:106:26
7Peter ZetterströmSöders-Tyresö22:15+2:226:30
8Kalle ZetterströmSöders-Tyresö22:22+2:296:32
9Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK23:00+3:076:43
10Joakim BuckardJärla Orientering23:43+3:506:56
11Eric HuijsersHammarby IF OF23:57+4:047:00
12Thomas LarssonAttunda OK26:47+6:547:49
13Johan KällbäckHammarby IF OF27:03+7:107:54
14Sören AnderssonVäsby OK27:07+7:147:55
15Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL27:38+7:458:04
16Mikael WesterVingåkers OK28:01+8:088:11
17Anders LavforsCentrum OK29:38+9:458:39
18Mimmi WestbladOK Ravinen35:42+15:4910:26
19Gabrielle MeyersonBromma-Vällingby SOK35:52+15:5910:29
20Kristian LundgrenStigfinnarna36:55+17:0210:47
21Gunnar LindholmKlubblös37:56+18:0311:05
22Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK40:18+20:2511:47
23Heidi BjerkhaugOK Ravinen48:42+28:4914:14
24Lovisa DanielssonTullinge SK55:35+35:4216:15
25Peter ToressonKlubblös1:00:26+40:3317:40
26Nathan RubainSkogsluffarnas OK1:00:31+40:3817:41
Siri GidlundCentrum OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser