Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Sprint Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Sprint Stockholm
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: onsdag 9 maj 2012

H21

3 410 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Anders HolmbergJärla Orientering15:33
2Gustav BergmanOK Ravinen15:58+0:25
3Carl Waaler KaasBækkelagets SK16:17+0:44
4Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös Skid o OK16:20+0:47
5Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna16:37+1:04
6Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF16:38+1:05
7Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK16:55+1:22
8Jo Forseth IndgaardFrol IL16:57+1:24
9Klaus SchgagulerIFK Lidingös Skid o OK17:06+1:33
10Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK17:07+1:34
11Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering17:16+1:43
12Jonas NordströmTullinge SK17:20+1:47
13Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK17:23+1:50
14Nick BarrableOK Ravinen17:38+2:05
15Ross MorrisonRajamäen Rykmentti17:44+2:11
16Erik Ivarsson SandbergOK Denseln17:53+2:20
17David HealyJärla Orientering18:08+2:35
18Martin HärbergJärla Orientering18:10+2:37
18Christoffer EskilssonHaninge SOK18:10+2:37
20Allan MogensenOK Ravinen18:15+2:42
21Mikael NilssonSnättringe SK18:17+2:44
22Johan KärrströmTullinge SK18:32+2:59
23Robert JohanssonTäby OK18:37+3:04
24Jeremy GenarIF Sibbo-Vargarna18:54+3:21
25Martin VisterJärla Orientering19:02+3:29
26Björn NormarkTullinge SK19:17+3:44
27Anders BoströmJärfälla OK19:22+3:49
28Tom QuayleOK Nolaskogsarna19:26+3:53
29Kent LundvallTäby OK19:59+4:26
30Jacob LindstamSol Tranås20:07+4:34
31Oskar GustafssonBoxholm-Mjölby OL20:22+4:49
32Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK20:24+4:51
33Pontus BergströmOK Österåker20:25+4:52
34Peter AnderssonSöders-Tyresö20:29+4:56
35John SvanbergOK Södertörn20:39+5:06
36Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL20:46+5:13
37Bengt LangelsSkarpnäcks OL20:47+5:14
38Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK21:02+5:29
39Michael ReforsJärla Orientering21:17+5:44
40Tomas HolmbergOK Södertörn21:41+6:08
41Henrik HammasAttunda OK21:42+6:09
42Jens WicksénCentrum OK22:02+6:29
43Mattias ÅgrenCentrum OK22:34+7:01Ladda ner rutt i gpx-format
44Erik AnderssonOK Södertörn22:36+7:03
45John HartleyOK Ravinen23:07+7:34
46Patrik NilssonSnättringe SK23:21+7:48
47Fredrik SetterqvistOK Södertörn23:43+8:10
48Adam BäckströmHellas Orientering24:12+8:39
49Mårten SundhSundbybergs IK24:41+9:08
50Mattias HenrikssonCentrum OK25:04+9:31
51Fredric JohanssonSnättringe SK26:46+11:13
52Martin KarlssonCentrum OK26:59+11:26
53Sebastian TegnebrattOK Södertörn34:41+19:08
John AlexanderCentrum OKej godkänd
Henrik HellborgCentrum OKej godkänd
Peter HemmyrJärla Orienteringej start
Joakim OlssonVäsby OKej start
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start
Linus LauriIFK Lidingös Skid o OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser