Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för När OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: När OL
Arrangörsorganisation: VK Uvarna
Datum: söndag 4 oktober 2020

Klasser: Visa alla | Mkt lätt | Mkt lätt 11 | Lätt | Lätt 11 | Med-svår | Med-svår 11 | Svår | Svår 11 | Svår2 | Svår2 11

Lätt 2.5km

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ruth HoffmanSundsvalls OK1:38:1242:41
Aron CarlssonSundsvalls OKej godkänd
Anna WidmanSundsvalls OKutgått
Oscar GripSundsvalls OKej start

Medelsvår 3km

3 200 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LundgrenSundsvalls OK32:5610:17
2Carl ErngrundSelånger SOK35:18+2:2211:01
3Elisabet EngbergSundsvalls OK39:35+6:3912:22
4Magnus EngbergSundsvalls OK40:23+7:2712:37
5Valter HoffmanSundsvalls OK41:37+8:4113:00
6Gitte LethSundsvalls OK43:47+10:5113:40
7Irené LarssonSundsvalls OK46:06+13:1014:24
8Olov SkogelidOK Vildhussen46:42+13:4614:35
9Peter ErngrundSelånger SOK46:49+13:5314:37
10Gunnar BengtssonSundsvalls OK48:51+15:5515:15
11Jon FlordalSundsvalls OK50:52+17:5615:53
12Camilla EngbergSundsvalls OK53:33+20:3716:44
13Herbert Van De WalSelånger SOK53:47+20:5116:48
14Tore LundgrenSundsvalls OK54:10+21:1416:55
15Monica BylundNjurunda OK56:13+23:1717:34
16Maria OlssonNjurunda OK58:05+25:0918:09
17Christina FlordalSundsvalls OK58:53+25:5718:24
18Inger LorentzsonSundsvalls OK1:03:00+30:0419:41
19Peter LorentzsonSundsvalls OK1:03:23+30:2719:48
20Ulla HellmanSundsvalls OK1:04:20+31:2420:06
21Jakob Van de WalSelånger SOK1:04:33+31:3720:10
22Anna HoffmanSundsvalls OK1:06:16+33:2020:42
23Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:07:31+34:3521:05
24Tove Van De WalSelånger SOK1:07:55+34:5921:13
25Anna Van De WalSelånger SOK1:08:26+35:3021:23
26Pernilla HannusVK Uvarna1:17:15+44:1924:08
27Sten-Åke NybergVK Uvarna1:17:16+44:2024:08
28Heléne CardellSundsvalls OK1:25:42+52:4626:46
Gunnar HellmanSundsvalls OKej godkänd
Anna-Carin SundlöfSelånger SOKutgått

Svår 3km

3 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JakobssonSundsvalls OK34:0410:01
2Mats AnderssonSelånger SOK38:56+4:5211:27
3Henrik LundgrenSundsvalls OK40:58+6:5412:02
4Tomas VirtanenSelånger SOK41:37+7:3312:14
5Mats NissiläSelånger SOK44:25+10:2113:03
6Björn AbelssonSundsvalls OK45:05+11:0113:15
7Xénia Ledesma BuscartSundsvalls OK47:50+13:4614:04
8Lars-Peter JohnssonSelånger SOK48:31+14:2714:16
9Sven Erik SundinSelånger SOK49:59+15:5514:42
10Sofia LindénSelånger SOK51:48+17:4415:14
11Annelie LodénSelånger SOK54:03+19:5915:53
12Leif SundlingNjurunda OK54:11+20:0715:56
13Gunnar MellinTimrå SOK54:36+20:3216:03
14Winn BjörklundSundsvalls OK59:40+25:3617:32
15Sten Åke VedinSelånger SOK1:32:19+58:1527:09
Roland SalomonssonVittjärvs IKej godkänd
Sören ÖdmarkVK Uvarnaej start

Svår 7km

6 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon TeikeSundsvalls OK1:00:578:57
2Lars HolmquistSundsvalls OK1:07:21+6:249:54
3Nils LundgrenSundsvalls OK1:07:36+6:399:56
4Erik ToomingasSundsvalls OK1:10:07+9:1010:18
5Mattias LarssonSundsvalls OK1:12:11+11:1410:36
6Peter HolmquistSundsvalls OK1:12:12+11:1510:37
7Ulrik OlssonSundsvalls OK1:16:51+15:5411:18
8Hannes LindahlSundsvalls OK1:17:42+16:4511:25
9Lars JonssonVK Uvarna1:21:22+20:2511:57
10Lars HenrikssonSundsvalls OK1:27:50+26:5312:55
Erik NorinSundsvalls OKutgått
Axel LundgrenSundsvalls OKej start
Olov NorinSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser