Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM, När-OL Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM, När-OL Natt
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 23 september 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D40 | H40 | D50 | H50 | D60 | H60 | D70 | H70 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö9

H21

6 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes LindahlSundsvalls OK59:589:05
2Anders AxlingSundsvalls OK1:00:03+0:059:05
3Simon TeikeSundsvalls OK1:01:23+1:259:18
4Erik ToomingasSundsvalls OK1:06:48+6:5010:07
5Olov VikströmSundsvalls OK1:11:21+11:2310:48
6Lars HolmquistSundsvalls OK1:20:53+20:5512:15
Peter HolmquistSundsvalls OKej godkänd
Ivan KuzminSundsvalls OKej godkänd

D16

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva SandströmSundsvalls OK58:3116:15

H16

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias LarssonSundsvalls OK42:339:15
2Olov NorinSundsvalls OK44:36+2:039:41
3Edvin LakeSundsvalls OK45:52+3:199:58
4Hugo NordlanderSundsvalls OK48:04+5:3110:26
5Johan LindénSelånger SOK49:16+6:4310:42
6Simon NordlanderSundsvalls OK1:21:56+39:2317:48

D14

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EdströmSundsvalls OK48:3513:29
2Ebba JensenSundsvalls OK58:54+10:1916:21

H14

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei KuzminSundsvalls OK35:079:45
2Kasper LarssonSundsvalls OK35:23+0:169:49
Hugo HässlerSundsvalls OKej godkänd
Valter HoffmanSundsvalls OKej start

D12

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet EngbergSundsvalls OK24:2410:36

H12

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TuvessonSundsvalls OK30:2313:12
2Oscar GripSundsvalls OK1:06:30+36:0728:54

D40

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LindénSelånger SOK1:21:1622:34

H40

5 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias EdströmKovlands IF47:098:53
2Martin HässlerSundsvalls OK51:40+4:319:44
3Magnus JonssonSundsvalls OK1:06:50+19:4112:36
4Per NordanlindSundsvalls OK1:19:39+32:3015:01
5Ola TuvessonSundsvalls OK1:31:07+43:5817:11

D50

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa PonténSelånger SOK1:21:1822:35
Catrin JohanssonSundsvalls OKej godkänd

H50

4 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NorinSundsvalls OK57:4312:32
2Ulrik OlssonSundsvalls OK1:04:40+6:5714:03
3Fredrik PonténSelånger SOK1:08:40+10:5714:55
4Rolf JohanssonSundsvalls OK1:11:49+14:0615:36
Thomas JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Mattias LindahlSundsvalls OKej start

H60

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael ErikssonVK Uvarna57:4516:02
2Leif SundlingNjurunda OK59:58+2:1316:39

D70

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina FlordalSundsvalls OK1:08:2825:21

H70

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon FlordalSundsvalls OK1:07:5325:08
2Björn AbelssonSundsvalls OK1:09:37+1:4425:47
3Winn BjörklundSundsvalls OK1:18:49+10:5629:11
Ingmar SöderströmSundsvalls OKej godkänd
Sören JanssonSundsvalls OKej start

Öppen 3

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HellqvistSundsvalls OK37:4916:26
2Susanna De SanctisSundsvalls OK38:05+0:1616:33
3Signe FeilSundsvalls OK43:43+5:5419:00
Anna WidmanSundsvalls OKej godkänd

Öppen 5

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus EngbergSundsvalls OK41:4015:25
2Jon JensenSundsvalls OK45:06+3:2616:42
3Anna HoffmanSundsvalls OK1:02:33+20:5323:10
4Tomas SellstedtSelånger SOK1:14:06+32:2627:26
Caroline JohanssonSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser