Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, OK Rodhen, medel (DM för Stockholm och Uppland)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, OK Rodhen, medel (DM för Stockholm och Uppland)
Arrangörsorganisationer: OK Rodhen / Stockholms OF
Datum: lördag 24 oktober 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D17-20 | H17-20 | Öppen lång | Öppen mellan | Öppen kort

D21

10 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin E GustafssonGarphyttans IF1:03:535:59
2Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK1:12:45+8:526:49
3Emma MiléusAttunda OK1:24:29+20:367:55
4Linda LönnebergTäby OK1:26:16+22:238:06
5Erica BlythAttunda OK1:26:42+22:498:08
Petra SundströmTäby OKej godkänd
Emelie HolmströmKamrat och IF KIFej start
Andrea WesterdahlTäby OKej start

H21

12 810 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SvedbergGävle OK1:07:345:16
2Fredrik JohanssonVäxjö OK1:12:31+4:575:39
3Niklas EklundKamrat och IF KIF1:15:02+7:285:51
4Patric De BoussardIFK Enskede1:15:39+8:055:54
5Robert JohanssonTäby OK1:17:08+9:346:01
6Steven HaleOK Kåre1:17:26+9:526:02
7Linus JanssonOK Roslagen1:19:49+12:156:13
8Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK1:20:15+12:416:15
9Christer MorellOK Kåre1:20:51+13:176:18
10Jonas HolmgrenOK Hammaren1:22:22+14:486:25
11Stefan StridValbo AIF1:25:28+17:546:40
12Felix TidermanSöders-Tyresö1:26:23+18:496:44
13Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:28:30+20:566:54
14Kent LundvallVallentuna-Össeby OL1:28:35+21:016:54
15Thomas PetterssonAttunda OK1:29:47+22:137:00
16Stellan TäckOK Hammaren1:31:12+23:387:07
17Torbjörn BlomValbo AIF1:43:37+36:038:05
Magnus FlodmanOK Hammarenej godkänd
Linus MoodIFK Mora OKej start
Kenneth SvenssonFinspångs SOKåterbud
Jonas StåhlbrandtRasbo IKåterbud

H16

7 120 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Axel Rudehill SundellJärla Orienteringej start

D14

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nova SahlénVästerås SOK32:549:45
Tora JonsellIF Thorej start

H12

2 260 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arvid RundströmOK Ravinenej start

D10

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda JohanssonAttunda OK1:34:3941:52

H10

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis EklundOK Rodhen41:2418:19

D40

9 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla SahlénVästerås SOK1:27:428:50
2Helene RipaHaninge SOK1:29:36+1:549:02
3Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:35:40+7:589:39
4Marianne HenkeAttunda OK1:41:20+13:3810:13
5Åsa JanssonOK Roslagen1:55:13+27:3111:37
6Malin AlbinssonIFK Enskede1:56:19+28:3711:44
Ann-Sofie TäckOK Hammarenej godkänd
Nina HerneOK Ravinenej start

H40

10 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove OksvoldCentrum OK58:005:26
2Andreas KrafftLänna IF1:03:01+5:015:55
3Olof SundströmTäby OK1:07:32+9:326:20
4Jonas DahlinAttunda OK1:08:45+10:456:27
5Fredrik StalandOK Linné1:10:32+12:326:37
6Pål JanssonOK Roslagen1:15:57+17:577:07
7Erik AntonssonAttunda OK1:25:38+27:388:02
8Anders SahlénVästerås SOK1:28:31+30:318:18
9Andrew BlythAttunda OK1:39:46+41:469:22
Björn RundströmOK Ravinenej start
Dennis SvenssonRasbo IKåterbud

D50

9 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna AlmlundHaninge SOK1:22:248:18
2Britta AlstadCentrum OK1:23:04+0:408:22
3Åsa BergströmTäby OK1:23:31+1:078:25
4Helena GrennbergOK Linné1:50:32+28:0811:09

H50

10 910 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonHaninge SOK58:365:22
2Patrik TidermanSöders-Tyresö1:03:29+4:535:49
3Ola BengtssonTäby OK1:05:21+6:455:59
4Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:05:57+7:216:02
5Peter AlbinssonIFK Enskede1:06:41+8:056:06
6Benny LindgrenFinspångs SOK1:07:30+8:546:11
7Mats JonsellIF Thor1:07:56+9:206:13
8Roger HorrsellOK Linné1:09:39+11:036:23
9Jens AnderssonKristinehamns OK1:11:20+12:446:32
10Stig ThunellIFK Lidingö SOK1:16:03+17:276:58
11Per EdenhamnLänna IF1:17:24+18:487:05
12Ola KåbergOK Ravinen1:19:28+20:527:17
13Ove NäslundOK Roslagen1:20:36+22:007:23
14Peter NordströmTäby OK1:22:53+24:177:35
15Hans OlsénSundbybergs IK1:23:23+24:477:38
16Jan GlevénTäby OK1:25:41+27:057:51
17Janne SkarnerLeksands OK1:28:26+29:508:06
18Stefan SundellJärla Orientering1:29:07+30:318:10
19Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:29:47+31:118:13
20Jan RisingerLånghundra IF1:38:47+40:119:03
21Anders HänströmTäby OK1:47:11+48:359:49
22Per AndénOK Linné1:50:50+52:1410:09
23Per-Ola ThuressonOK Tylöskog2:00:51+1:02:1511:04
Anders ForsbergLeksands OKej start
Fredrik ÅslundKatrineholms OKej start

D60

5 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My RönnolsTäby OK51:409:59
2Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK59:36+7:5611:31
3Margareta MeitonIFK Lidingö SOK1:23:05+31:2516:04
Birgitta GustafssonGarphyttans IFej start

H60

7 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär WestbladOK Ravinen49:156:55
2Lars PonténIF Thor55:21+6:067:46
3Berth-Arne BengtssonLånghundra IF57:40+8:258:05
4Jan GustafssonGarphyttans IF1:05:23+16:089:10
5Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:05:35+16:209:12
6Lars RönnolsTäby OK1:13:53+24:3810:22
7Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:22:20+33:0511:33
8Sten-Åke HolmbergSala OK1:22:36+33:2111:36
9Ronny HedlundOK Södertörn1:55:21+1:06:0616:12
Nils-Robert PerssonKamrat och IF KIFej start

Öppen lång

10 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter Thelinklubblös1:01:576:10
2David GilliamCK Stabil1:07:18+5:216:42
3Melker KarlssonCK Stabil1:12:35+10:387:13
4Peter NyströmIF Thor1:14:57+13:007:27
5Jesper NyströmIF Thor1:19:10+17:137:53
6Jerker Bergströmklubblös1:22:03+20:068:10
7David HäggkvistCK Stabil1:26:03+24:068:34
8Fredrik KarlssonCK Stabil1:28:57+27:008:51
9Alex ÖstermanRasbo IK1:37:00+35:039:39
10Patrik StahlTeam Utan Gränser1:51:36+49:3911:06
11Jan ÖstermanRasbo IK1:57:16+55:1911:40
Victoria Engelhardtklubblösej godkänd
Sandra Ådénklubblösej godkänd

Öppen mellan

5 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael ÅhnbergOK Rodhen48:419:24
2Anton StalandOK Linné58:39+9:5811:20
3Åsa HallanderCentrum OK1:11:04+22:2313:44
4Mattias SundstedtRasbo IK1:13:36+24:5514:14
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd

Öppen kort

3 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan BlythAttunda OK53:4015:55
2Vega SundstedtRasbo IK56:48+3:0816:51
3Adrian AntonssonAttunda OK57:15+3:3516:59
4Joshua BlythAttunda OK57:41+4:0117:07
5Erik SjölanderOK Rodhen1:45:39+51:5931:21
6Axel SjölanderOK Rodhen1:46:52+53:1231:42
Elin SjölanderOK Rodhenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
World Maze Race