Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Långdistans Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Långdistans Stockholm
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: lördag 1 september 2012

D21

9 570 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK1:16:107:57
2Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering1:18:10+2:008:10
3Sofia LönnkvistTullinge SK1:18:57+2:478:14
4Sara EskilssonHaninge SOK1:19:16+3:068:16
5Elsa JanssonJärla Orientering1:21:50+5:408:33
6Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK1:25:20+9:108:55
7Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK1:25:22+9:128:55
8Ellinor FranssonJärla Orientering1:27:19+11:099:07
9Johanna LönnkvistTullinge SK1:28:38+12:289:15
10Linnea MartinssonJärla Orientering1:29:16+13:069:19
11Anna StällbergTullinge SK1:31:26+15:169:33
12Karolin OhlssonJärla Orientering1:32:49+16:399:41
13Karin LundbergJärfälla OK1:38:05+21:5510:14
14Stina JanssonJärla Orientering1:39:35+23:2510:24
15Terese HerlinAttunda OK1:40:20+24:1010:29
16Tina ErikssonJärfälla OK1:40:42+24:3210:31
17Linn PetterssonTullinge SK1:41:20+25:1010:35
18Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:42:37+26:2710:43
19Lena ÖhmanCentrum OK1:43:17+27:0710:47
20Maria HellströmVäsby OK1:51:24+35:1411:38
21Moa KjellstrandCentrum OK1:51:49+35:3911:41
22My HeinrupJärla Orientering1:52:26+36:1611:44
23Carolin SvenssonHaninge SOK1:52:52+36:4211:47
24Ida ForsénTullinge SK1:53:23+37:1311:50
25Sara JonassonCentrum OK2:50:03+1:33:5317:46
Bettina AebiOK Tisarenej godkänd
Pernilla IhseOK Ravinenej start
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OKej start
Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OKej start
Hanna BrusSnättringe SKej start
Rasa PtasekaiteOK Linnéej start

H21

13 140 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin VisterJärla Orientering1:23:546:23
2Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:25:56+2:026:32
3Kasper HäglerJärla Orientering1:25:58+2:046:32
4Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering1:26:51+2:576:36
5Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:26:52+2:586:36
6Martin HärbergJärla Orientering1:27:20+3:266:38
7Erik PetterssonOK Denseln1:27:39+3:456:40
8Erik AnderssonJärla Orientering1:28:03+4:096:42
9David BejbomJärla Orientering1:28:09+4:156:42
10Mathias HallménAttunda OK1:28:28+4:346:43
11Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK1:28:33+4:396:44
12Mattias MillingerOK Linné1:29:53+5:596:50
13Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:31:34+7:406:58
14Jakob JanssonJärla Orientering1:33:37+9:437:07
15Jo Forseth IndgaardFrol IL1:36:12+12:187:19
16Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK1:38:31+14:377:29
17Jörgen OhlinOK Linné1:38:56+15:027:31
18Per-Åke OlssonOK Ravinen1:39:47+15:537:35
19Nils SpetzUlricehamns OK1:41:00+17:067:41
20Oskar DanielsAttunda OK1:41:31+17:377:43
21Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:42:40+18:467:48
22Johan KärrströmTullinge SK1:42:54+19:007:49
23Christer BackmanTullinge SK1:49:40+25:468:20
24Oskar SjöbergOK Linné1:52:36+28:428:34
25Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK1:53:10+29:168:36
26John SvanbergOK Södertörn1:54:24+30:308:42
27Henrik HammasAttunda OK1:55:29+31:358:47
28Clément FumeyTullinge SK1:56:04+32:108:49
29Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:57:06+33:128:54
30Pierre SchambergerCentrum OK2:00:00+36:069:07
31Jerk RönnolsCentrum OK2:00:09+36:159:08
32Josh BeechOK Södertörn2:01:33+37:399:15
33John HartleyOK Ravinen2:03:51+39:579:25
34Tomas HolmbergOK Södertörn2:04:32+40:389:28
35Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL2:05:40+41:469:33
36Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF2:07:32+43:389:42
37Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK2:10:51+46:579:57
38Bengt LangelsSkarpnäcks OL2:24:22+1:00:2810:59
Nick BarrableOK Ravinenej godkänd
Fredric JohanssonSnättringe SKutgått
Markus MartinelleSöders-Tyresöutgått
Dan WesterJärla Orienteringutgått
Kent LundvallTäby OKutgått
Fredrik SetterqvistOK Södertörnutgått
Anders PlattJärla Orienteringutgått
Tobias WahlgrenCentrum OKej start
Tomas StenströmOK Linnéej start
Joacim TingstorpHammarby IF OFej start
Mats NordbrødenJärla Orienteringej start
Mikael NilssonSnättringe SKej start
Patrik NilssonSnättringe SKej start
Olle KaleredOK Denselnej start
Peter HemmyrJärla Orienteringej start
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start
Björn NormarkTullinge SKej start
Olle BoströmJärla Orienteringej start
Robert JohanssonTäby OKej start

D21 Kort

5 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AndreassonGustavsbergs OK57:0110:57
2Elin SundqvistTullinge SK1:04:33+7:3212:24
3Lise MortensenLånghundra IF1:14:36+17:3514:20
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H21 Kort

8 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel TorénTumba-Mälarhöjden OK1:28:3211:03
2Ulf BylundIFK Enskede1:40:53+12:2112:35
Ingemar ÅkermanTullinge SKej start

D20

7 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK56:507:57
2Rebecka HeinrupTullinge SK1:01:35+4:458:37
3Lovisa AdolfssonTullinge SK1:04:38+7:489:03
4Annie ForsbergOK Ravinen1:18:26+21:3610:59
5Frida ForshällenAttunda OK1:22:32+25:4211:33
6Linnea DanielsAttunda OK1:22:49+25:5911:35
Lina NilssonUlricehamns OKutgått
Lina AnderssonTrollhättans SOKutgått
Anette ÖnerudOK Ravinenej start

H20

9 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GlänneforsSöders-Tyresö1:02:466:46
2Kalle BergmanOK Ravinen1:05:43+2:577:05
3Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:08:30+5:447:23
4Henrik OlssonTäby OK1:08:53+6:077:26
5Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:18:50+16:048:30
6Martin OlssonTäby OK1:21:08+18:228:45
7Mårten LundquistSundbybergs IK1:33:15+30:2910:04
8Harald HenrikssonJärla Orientering1:48:21+45:3511:42
9Jakob RedtzerAttunda OK1:54:06+51:2012:19
10Erik BerglundSkarpnäcks OL1:55:11+52:2512:26
Fredrik ForsbergTullinge SKej godkänd

D18

6 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove LagerbergOK Södertörn48:197:44
2Moa Leijon-LindHaninge SOK49:48+1:297:58
3Linnea AdolfssonTullinge SK54:44+6:258:46
4Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK57:59+9:409:17
5Linnéa EngstedtTullinge SK1:05:43+17:2410:31
6Channa LönneSkarpnäcks OL1:12:39+24:2011:38
7Embla MorastHaninge SOK1:18:39+30:2012:36
8Ronja BergmanTullinge SK1:50:14+1:01:5517:39
Ida KallurOK Ravinenej godkänd
Cecilia ImarkTullinge SKej godkänd
Laura DAngeloAttunda OKej start
Tove ForshällenAttunda OKej start
Ellinor FryxellTullinge SKej start

H18

7 550 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsTäby OK51:226:48
2Emil GranqvistOK Ravinen51:35+0:136:49
3Daniel RoosAttunda OK51:58+0:366:52
4Assar HellströmOK Ravinen54:05+2:437:09
5Jakob IvarssonHaninge SOK58:21+6:597:43
6Erik BerzellAttunda OK1:01:06+9:448:05
7Emil AnderssonTullinge SK1:01:38+10:168:09
8Måns HellgrenOK Södertörn1:01:51+10:298:11
9William NilssonOK Södertörn1:02:04+10:428:13
10David HectorSnättringe SK1:03:21+11:598:23
11Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering1:05:39+14:178:41
12Emil WikströmOK Tyr1:06:34+15:128:49
13Martin GelinderAttunda OK1:06:59+15:378:52
14Johannes KnutasAttunda OK1:07:05+15:438:53
15David MellinSundbybergs IK1:08:25+17:039:03
16Anton BlomdahlTullinge SK1:10:07+18:459:17
17Olle ForsbergOK Ravinen1:10:52+19:309:23
18Jefta LangerakJärfälla OK1:13:22+22:009:43
19Simon MarteliusAttunda OK1:16:12+24:5010:05
20Alexander ForsAttunda OK1:20:02+28:4010:36
21Jonas RinnbäckOK Ravinen1:31:06+39:4412:03
22Markus HellströmSundbybergs IK2:01:02+1:09:4016:01
Joakim ByströmJärfälla OKutgått
Daniel BengtssonTullinge SKutgått
Anton DanielsAttunda OKej start
Emil WippJärla Orienteringej start
Andreas Winander-SchönningJärfälla OKej start

D17-20 Kort

4 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin RahmqvistIFK Lidingös Skid o OK1:06:2414:49
2Josefin GlasellIFK Enskede1:38:08+31:4421:54

D16

4 630 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba PegestamOK Ravinen43:019:17
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering48:21+5:2010:26
3Magdalena van de VoordeTullinge SK49:20+6:1910:39
4Hanna KorhonenHaninge SOK51:43+8:4211:10
5Alice TörnlundOK Södertörn52:37+9:3611:21
6Jennifer AnderssonHaninge SOK55:39+12:3812:01
7Sara TynongTullinge SK56:01+13:0012:05
8Amanda BerggrenTullinge SK59:53+16:5212:56
9Julia FrejdOK Ravinen1:01:16+18:1513:13
10Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:01:17+18:1613:14
11Märta FröjdSnättringe SK1:02:50+19:4913:34
12Elsa RajalaTullinge SK1:04:42+21:4113:58
13Hanna SöderbergSkarpnäcks OL1:06:50+23:4914:26
14Emma SundvallJärla Orientering1:09:26+26:2514:59
15Frida ForsbergTullinge SK1:37:30+54:2921:03
Martina SallstedtOK Södertörnej godkänd
Matilda RenlundOK Södertörnej godkänd
Nathalie LybertOK Ravinenej start

H16

5 410 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GumaeliusWaxholms OK38:147:04
2Niklas SundqvistTullinge SK39:23+1:097:16
3Martin NilssonSnättringe SK41:27+3:137:39
4Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL43:38+5:248:03
5Olle AnderssonTullinge SK46:37+8:238:37
6Joel PetterssonTullinge SK47:06+8:528:42
7Olle SkogTullinge SK47:49+9:358:50
8Karl EngesAttunda OK48:31+10:178:58
9Jonas KallhaugeSnättringe SK48:59+10:459:03
10Martin HerbertTäby OK49:08+10:549:04
11Andreas HultqvistTullinge SK52:42+14:289:44
12Felix HellgrenOK Ravinen53:11+14:579:49
13Jonathan EnvallTullinge SK53:25+15:119:52
14Oscar WibergJärla Orientering55:26+17:1210:14
15Hugo DahlbergHaninge SOK56:58+18:4410:31
16Erik ForsbergOK Ravinen58:33+20:1910:49
17Joakim SkärlénHaninge SOK1:01:54+23:4011:26
18Isak LangerakJärfälla OK1:02:27+24:1311:32
19Anton GumaeliusWaxholms OK1:05:42+27:2812:08
20Arvid PerssonTäby OK1:06:33+28:1912:18
21Elias EnglundOK Södertörn1:06:36+28:2212:18
22Ludvig SandahlIFK Enskede1:11:05+32:5113:08
23Ludwig BergfalkJärfälla OK1:11:26+33:1213:12
24Emil ElmarssonWaxholms OK1:19:49+41:3514:45
25Markus BerglundSkarpnäcks OL1:30:27+52:1316:43
26Adam ArthurssonJärfälla OK1:54:32+1:16:1821:10
Alexander NilssonOK Södertörnej godkänd
Erik EngstedtTullinge SKutgått
Oscar SturkWaxholms OKej start
Simon AlheimTullinge SKej start
Simon HectorSnättringe SKej start
Jonatan GöranssonSkarpnäcks OLej start
Per KnutesIFK Enskedeej start
Måns SöderSkarpnäcks OLej start

D16 Kort

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GranlundTäby OK1:14:2019:15

H16 Kort

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve RahlénOK Ravinen1:33:1624:09

D14

4 030 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SkogTullinge SK40:089:57
2Matilda ForsbergOK Ravinen42:43+2:3510:35
3Hanna HänströmTäby OK43:46+3:3810:51
4Tone AlbrektssonOK Ravinen44:43+4:3511:05
5Tilda AnderssonOK Ravinen45:49+5:4111:22
6Emma HagrotTäby OK46:05+5:5711:26
7Moa WestbladOK Ravinen47:26+7:1811:46
8Rebecca WaldenfjordJärfälla OK49:51+9:4312:22
9Anna HerbertTäby OK54:04+13:5613:24
10Astrid SimonssonSundbybergs IK54:38+14:3013:33
11Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK56:43+16:3514:04
12Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK59:08+19:0014:40
13Emmy AlbinssonJärfälla OK1:01:36+21:2815:17
14Vilma KarlssonSnättringe SK1:02:44+22:3615:33
15Amanda BlomdahlTullinge SK1:07:24+27:1616:43
16Kristina TedhamreSnättringe SK1:09:14+29:0617:10
17Moa HillTumba-Mälarhöjden OK1:10:34+30:2617:30
18Hanna TynongTullinge SK1:12:01+31:5317:52
19Agnes LundqvistJärfälla OK1:14:02+33:5418:22
20Hanna RöstinSöders-Tyresö1:32:30+52:2222:57
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Alma JuhlinJärla Orienteringej start

H14

4 020 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK29:347:21
2Albin AnderssonTullinge SK33:23+3:498:18
3Axel GranqvistOK Ravinen33:52+4:188:25
4Victor ImarkTullinge SK34:03+4:298:28
5Viktor WohlgemuthOK Ravinen36:48+7:149:09
6Egil MorastHaninge SOK37:02+7:289:12
7Benjamin LangerakJärfälla OK38:49+9:159:39
8Georg EklöwOK Södertörn40:53+11:1910:10
9Erik HerneOK Ravinen40:57+11:2310:11
10Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK44:28+14:5411:03
11Axel KudinoffOK Södertörn44:50+15:1611:09
12Oskar EdvardssonJärfälla OK45:39+16:0511:21
13Linus BacklundOK Södertörn46:57+17:2311:40
14Niklas CarlssonSundbybergs IK48:28+18:5412:03
15Gabriel LundvallTäby OK49:39+20:0512:21
16Hannes SvahnOK Ravinen49:59+20:2512:26
17Edvin NordströmTäby OK52:48+23:1413:08
18Albin AnderssonOK Ravinen59:21+29:4714:45
19Christian RedtzerAttunda OK1:01:18+31:4415:14
20Oskar ForsbergTullinge SK1:03:33+33:5915:48
21Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK1:09:54+40:2017:23
22Petter BodingIFK Lidingös Skid o OK1:09:59+40:2517:24
23Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:12:55+43:2118:08
24Johan PerssonOK Österåker1:12:58+43:2418:09
25Vidar PerssonTäby OK1:16:15+46:4118:58
26Niclas LimnefeltIFK Lidingös Skid o OK1:28:19+58:4521:58
27Lukas ArkängTullinge SK1:35:09+1:05:3523:40
28Jakob AlfredssonAttunda OK1:47:21+1:17:4726:42
Olle BerggrenTullinge SKej godkänd
Emil AnderssonHaninge SOKej godkänd
Hugo LindbärgOK Södertörnej godkänd
Tobias KarlssonSnättringe SKej godkänd
Kasper FranssonOK Ravinenej godkänd
Adam HedbergOK Södertörnutgått
Axel ElmarssonWaxholms OKutgått
André LindgrenOK Ravinenej start
Anders SteenGustavsbergs OKej start

D14 Kort

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba GanslandtIFK Lidingös Skid o OK38:0512:41
2Matilda AnderssonTäby OK38:06+0:0112:42
3Sofia BengtssonSundbybergs IK40:49+2:4413:36
Vera BogrenSundbybergs IKej start
Miranda GotheOK Ravinenej start

D12

2 920 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn21:217:18
2Hanna LagerbergOK Södertörn23:35+2:148:04
3Emilia EngelOK Ravinen25:31+4:108:44
4Selma GumaeliusWaxholms OK25:33+4:128:45
5Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK30:42+9:2110:30
6Ella SjöbergTullinge SK31:46+10:2510:52
7Linnea JohanssonTäby OK32:17+10:5611:03
8Lovisa LängheimTullinge SK32:27+11:0611:06
9Alicia RedtzerAttunda OK36:29+15:0812:29
10Frida HectorSnättringe SK36:51+15:3012:37
11Alexandra PerssonOK Österåker37:16+15:5512:45
12Elin BergOK Ravinen38:37+17:1613:13
13Isa LundqvistJärfälla OK38:50+17:2913:17
14Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK39:22+18:0113:28
15Evelina BergOK Ravinen40:13+18:5213:46
16Linda RennerOK Södertörn41:31+20:1014:13
17Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK41:52+20:3114:20
18Petrina CostermansJärla Orientering42:44+21:2314:38
19Vilma GotheOK Ravinen44:37+23:1615:16
20Nicole ReinbringJärla Orientering44:49+23:2815:20
21Tilda AnderssonTullinge SK49:26+28:0516:55
22Lovisa LarssonTullinge SK55:15+33:5418:55
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Julia DanastenBromma-Vällingby SOKej start
Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Veronica RedtzerAttunda OKej start

H12

2 840 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan StåhlSundbybergs IK23:508:23
2Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK25:49+1:599:05
3Johan LangerakJärfälla OK26:48+2:589:26
4Anton HänströmTäby OK27:20+3:309:37
5Noel WaldenfjordJärfälla OK28:17+4:279:57
6Simon FriskGustavsbergs OK28:53+5:0310:10
7Axel JunegardTullinge SK30:00+6:1010:33
8Ivar Lidström LauriSnättringe SK30:43+6:5310:48
9Mattias KallhaugeSnättringe SK31:03+7:1310:55
10Filip MöllerOK Södertörn32:38+8:4811:29
11Ruben BryngelssonTullinge SK34:35+10:4512:10
12Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OK36:11+12:2112:44
13Felix PerssonHaninge SOK36:20+12:3012:47
14Mattias IvarezOK Södertörn37:08+13:1813:04
15Robert ColeVäsby OK37:41+13:5113:16
16Oskar VahlbergOK Österåker38:24+14:3413:31
17Rasmus WinbergHaninge SOK38:48+14:5813:39
18Melvin JakobssonOK Södertörn39:50+16:0014:01
19Viktor LindellAttunda OK40:04+16:1414:06
20Jesper LidmarSnättringe SK41:47+17:5714:42
21Kristoffer TengrothSundbybergs IK42:18+18:2814:53
22Oscar MånkellAttunda OK43:44+19:5415:23
23Melker HörnfeldtOK Ravinen45:17+21:2715:56
24Tobias BudwegOK Österåker45:30+21:4016:01
25Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK47:27+23:3716:42
26Anton AlfredssonAttunda OK55:29+31:3919:32
27Anton Löfquist BorgOK Ravinen55:33+31:4319:33
28Martin SkärlénHaninge SOK57:58+34:0820:24
29Rasmus KlingbergSnättringe SK59:41+35:5121:00
Linus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start
Linus AlbinssonJärfälla OKej start
Victor SannicoloTäby OKej start
Fredrik HanssonTäby OKej start
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Marcus Salomon-SörensenAttunda OKej start

D12 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ellen AnderssonTäby OKutgått

D10

2 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SöderqvistOK Ravinen21:5210:10
2Kajsa BogrenSundbybergs IK23:17+1:2510:49
3Therese NilssonOK Österåker25:03+3:1111:39
4Ronja StåhlSundbybergs IK29:22+7:3013:39
5Amanda GranqvistOK Ravinen31:21+9:2914:34
6Sofia EdvardssonJärfälla OK34:23+12:3115:59
7Sara MöllerOK Södertörn34:45+12:5316:09
8Tuva FalkSundbybergs IK35:28+13:3616:29
9Ida HänströmTäby OK35:47+13:5516:38
10Tove SjöbergTullinge SK35:53+14:0116:41
11Ella ForsbergOK Ravinen37:18+15:2617:20
12Nina PerssonHaninge SOK39:04+17:1218:10
13Sanna HedbergOK Södertörn44:45+22:5320:48
Malin HanssonTäby OKej start
Emma BellanderGustavsbergs OKej start
Ida SkantzeSundbybergs IKej start

H10

2 150 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbäckJärfälla OK18:188:30
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö18:57+0:398:48
3Martin RinnbäckOK Ravinen19:33+1:159:05
4Erik Lidström LauriSnättringe SK21:28+3:109:59
5Alfred LängheimTullinge SK24:06+5:4811:12
6Elon AlbrektssonOK Ravinen24:53+6:3511:34
7Albin LindskogOK Ravinen25:44+7:2611:58
8Lukas WernerIFK Lidingös Skid o OK27:15+8:5712:40
9Hampus HatlenTullinge SK27:41+9:2312:52
10Laban BryngelssonTullinge SK28:08+9:5013:05
11Jakob Gadefors NauHaninge SOK30:18+12:0014:05
12Isak SöderstenJärfälla OK31:29+13:1114:38
13Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OK48:32+30:1422:34
14Albin HainkeSnättringe SK1:11:19+53:0133:10
Filip LindqvistTäby OKutgått
Filip StorellHaninge SOKutgått
Oscar AnelandOK Ravinenej start

D35

6 120 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SjöbergTullinge SK1:00:139:50
2Jenny Tirén BergOK Ravinen1:05:01+4:4810:37
3Karolina HellbergSundbybergs IK1:11:22+11:0911:39
4Elin AhlströmIFK Enskede1:11:54+11:4111:44
5Maria LybertOK Ravinen1:20:54+20:4113:13
6Mette PeterssonCentrum OK1:24:13+24:0013:45
7Linda RuthströmJärla Orientering1:29:52+29:3914:41
8Lina MatthewsTullinge SK1:31:05+30:5214:52
9Marianne HenkeAttunda OK1:34:31+34:1815:26
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Malin SamuelssonJärla Orienteringutgått
Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OKej start

H35

8 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingös Skid o OK58:527:16
2Martin JohnssonIFK Lidingös Skid o OK59:52+1:007:24
3Jesper SvedbergIFK Lidingös Skid o OK1:07:18+8:268:19
4Mats SandinIK Vikings OK1:08:29+9:378:27
5Johan LindqvistTäby OK1:09:05+10:138:32
6Tomas LiljaSöders-Tyresö1:15:08+16:169:17
7Martin LerjenCentrum OK1:15:32+16:409:20
8Tomas HenrikssonAttunda OK1:16:28+17:369:27
9Henrik SjögrenHaninge SOK1:34:55+36:0311:43
Casper GidingIFK Lidingös Skid o OKutgått
Peter AnderssonSöders-Tyresöutgått
Fredrik HedinIFK Enskedeej start

D40

5 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF47:209:06
2Tina JunegardTullinge SK47:53+0:339:12
3Christin SöderqvistOK Ravinen50:28+3:089:42
4Annika LundströmSundbybergs IK56:23+9:0310:50
5Kerstin ImarkTullinge SK1:01:30+14:1011:49
6Ann RollerJärfälla OK1:02:07+14:4711:56
7Nadja DahlströmSnättringe SK1:21:36+34:1615:41
8Annika LindbergAttunda OK1:24:12+36:5216:11
9Andrea SilierJärfälla OK1:40:07+52:4719:15
10Maria EdvardssonJärfälla OK1:55:07+1:07:4722:08
11Anna-Lena CostermansJärla Orientering2:12:54+1:25:3425:33
Nina HerneOK Ravinenutgått
Thérès EricssonOK Ravinenutgått
Gabriella FriskGustavsbergs OKutgått
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKutgått
Sussie TistadIFK Lidingös Skid o OKej start
Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OKej start
Kristin Åberg NilssonBromma-Vällingby SOKej start
Carina HellgrenOK Ravinenej start
Anke XylanderSöders-Tyresöej start

H40

7 480 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK52:216:59 Ladda ner rutt i gpx-format
2Martin BellanderGustavsbergs OK52:44+0:237:02
3Mårten WaldenfjordJärfälla OK54:08+1:477:14
4Ali KuoskuJärfälla OK55:39+3:187:26
5Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK55:40+3:197:26
6Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK56:27+4:067:32
7Ronny FalkSundbybergs IK57:57+5:367:44
8Håkan MalmströmJärfälla OK59:07+6:467:54
9Alistair LandelsStora Tuna OK1:00:16+7:558:03
10Stefan BergOK Ravinen1:01:48+9:278:15
11Lars SjöbergTullinge SK1:02:28+10:078:21
12Anders HedbergOK Södertörn1:04:36+12:158:38
13Anders BögevigOK Ravinen1:05:28+13:078:45
14Niklas HenrikssonAttunda OK1:05:50+13:298:48
15Erik KropfGustavsbergs OK1:06:02+13:418:49
16Ola ErikssonBromma-Vällingby SOK1:06:47+14:268:55
17Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK1:06:49+14:288:55
18Erik ForsbergOK Ravinen1:07:47+15:269:03
19Andreas FredrikssonAttunda OK1:08:48+16:279:11
20Mats LundbäckJärfälla OK1:09:33+17:129:17
21Peter AlbinssonJärfälla OK1:10:29+18:089:25
22Robert LidströmTullinge SK1:10:43+18:229:27
23Sven JohanssonTäby OK1:12:12+19:519:39
24Ronnie PetterssonHaninge SOK1:12:23+20:029:40
25Björn LovangIFK Lidingös Skid o OK1:12:50+20:299:44
26Niclas NilssonOK Österåker1:14:54+22:3310:00
27Henrik MorastHaninge SOK1:17:44+25:2310:23
28Johan CarlenstamVäsby OK1:18:55+26:3410:33
29Ulf AnderssonHaninge SOK1:24:41+32:2011:19
30Anders BerkelundVäsby OK1:33:49+41:2812:32
31Johan LidmarSnättringe SK1:36:39+44:1812:55
32Patrik FriskGustavsbergs OK1:39:19+46:5813:16
33Fredrik MorastHaninge SOK1:40:31+48:1013:26
34Nils EdvardssonJärfälla OK1:40:46+48:2513:28
35Magnus GrafströmCentrum OK1:48:58+56:3714:34
36Mats FranssonSnättringe SK1:55:54+1:03:3315:29
37Mattias RöstinSöders-Tyresö2:06:18+1:13:5716:53
38Gunnar SkärlénHaninge SOK2:18:54+1:26:3318:34
Johan SöderstenJärfälla OKej godkänd
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Robert HaglundHaninge SOKej start
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Magnus ElwinIFK Enskedeej start
Peter HaglundHaninge SOKej start

D45

4 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK39:538:40
2Ann FranzénOK Södertörn44:52+4:599:45
3Pia HellgrenOK Södertörn48:56+9:0310:38
4Kristina BergstrandSöders-Tyresö49:03+9:1010:39
5Anna-Lena LängheimTullinge SK49:06+9:1310:40
6Ulla MolinAttunda OK49:22+9:2910:43
7Maria ColeVäsby OK50:04+10:1110:53
8Monica HatlenTullinge SK50:55+11:0211:04
9Kerstin HålandTullinge SK51:14+11:2111:08
10Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK54:09+14:1611:46
11Johanna SundströmJärla Orientering54:28+14:3511:50
12Christina PernebyIFK Lidingös Skid o OK55:21+15:2812:01
13Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK55:47+15:5412:07
14Lena GumaeliusWaxholms OK56:38+16:4512:18
15Monica RoosAttunda OK58:44+18:5112:46
16Gunilla KallhaugeSnättringe SK59:21+19:2812:54
17Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:00:15+20:2213:05
18Anna ForsgrenTäby OK1:02:32+22:3913:35
19Annika SundvallJärla Orientering1:03:10+23:1713:43
20Carina NilssonTäby OK1:05:41+25:4814:16
21Anna PernebyTullinge SK1:05:43+25:5014:17
22Cecilia WestströmSundbybergs IK1:16:52+36:5916:42
23Monica FröjdSnättringe SK1:23:01+43:0818:02
24Mari-helen LidströmSnättringe SK1:42:11+1:02:1822:12
25Elisabeth HectorSnättringe SK1:53:30+1:13:3724:40
Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Carin KihlströmTäby OKej start

H45

6 650 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK46:487:02
2Carl PerssonTäby OK50:08+3:207:32
3Eric RollerJärfälla OK50:46+3:587:38
4Ulf KallhaugeSnättringe SK52:13+5:257:51
5Jörgen AxelssonTullinge SK53:07+6:197:59
6Per MårtenssonOK Ravinen53:18+6:308:00
7Per KallhaugeSnättringe SK53:54+7:068:06
8Richard NordbergOK Ravinen54:01+7:138:07
9Mats FryxellTullinge SK54:12+7:248:09
10Peter AlbrektssonOK Ravinen54:49+8:018:14
11Roland SannicoloTäby OK55:40+8:528:22
12Juha LoenbergStigfinnarna56:00+9:128:25
13Anders KarlssonSnättringe SK56:28+9:408:29
14Per FranzénOK Södertörn56:39+9:518:31
15Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK58:06+11:188:44
16Jan-Olof BogrenSundbybergs IK58:27+11:398:47
17Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK58:29+11:418:47
18Stefan KarlssonOK Ravinen58:42+11:548:49
19Erik BerggrenTullinge SK59:17+12:298:54
20Pär SvenssonSöders-Tyresö1:00:06+13:189:02
21Michael GranqvistOK Ravinen1:00:28+13:409:05
22Piero SannicoloTäby OK1:01:07+14:199:11
23Tomas HultqvistTullinge SK1:01:56+15:089:18
24Göran LängheimTullinge SK1:02:14+15:269:21
25Urban FreijSnättringe SK1:02:19+15:319:22
26Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:02:38+15:509:25
27Magnus HellgrenOK Ravinen1:03:21+16:339:31
28Kalle PerssonOK Österåker1:03:42+16:549:34
29Anders BengtssonSundbybergs IK1:04:23+17:359:40
30Lars OlssonVäsby OK1:04:37+17:499:43
31Peter ZetterströmSöders-Tyresö1:04:41+17:539:43
32Bo LauriSnättringe SK1:05:22+18:349:49
33Rudolf HersénTullinge SK1:05:24+18:369:50
34Anders WinbladSöders-Tyresö1:06:44+19:5610:02
35Hans OlsénSundbybergs IK1:08:49+22:0110:20
36Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK1:09:25+22:3710:26 Ladda ner rutt i gpx-format
37Mark RudaOK Ravinen1:10:15+23:2710:33
38Ola EnvallTullinge SK1:10:19+23:3110:34
39Ola HenrikssonJärla Orientering1:11:16+24:2810:43
40Stefan LybertVäsby OK1:12:01+25:1310:49
41Anders NilssonTäby OK1:12:52+26:0410:57
42Ove RinnbäckOK Ravinen1:14:52+28:0411:15
43Thomas BabtistMälarö SOK1:15:11+28:2311:18
44Mats CarlssonSundbybergs IK1:15:52+29:0411:24
45Tomas GlanshedIFK Enskede1:16:07+29:1911:26
46Frank SteinerJärfälla OK1:17:33+30:4511:39
47Göran LundqvistJärfälla OK1:17:38+30:5011:40
48Jörgen HectorSnättringe SK1:18:09+31:2111:45
49Lars AlfredssonAttunda OK1:19:43+32:5511:59
50Oskar NederheimHaninge SOK1:24:17+37:2912:40
51Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:27:24+40:3613:08
52Mats KarlssonTullinge SK1:31:19+44:3113:43
53Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn1:33:41+46:5314:05
54Håkan RedtzerAttunda OK1:33:47+46:5914:06
55Johan KällbäckHammarby IF OF1:34:20+47:3214:11
56Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:35:33+48:4514:22
57Joakim PerssonHaninge SOK1:46:22+59:3415:59
Håkan SvahnOK Ravinenej godkänd
Ulf NilssonJärfälla OKej godkänd
Thomas HjelmbladMälarö SOKutgått
Anders ÖnerudOK Ravinenej start
Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OKej start
Magnus RajanIFK Lidingös Skid o OKej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start
Johan LundvallTäby OKej start

D50

4 180 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK37:088:53
2Maria JonssonTullinge SK42:01+4:5310:03
3Marie MalmborgSöders-Tyresö42:05+4:5710:04
4Barbro LönnkvistTullinge SK42:32+5:2410:10
5Gunilla KreissJärla Orientering44:49+7:4110:43
6Kia NordströmTäby OK45:46+8:3810:56
7Karina LangerakJärfälla OK47:28+10:2011:21
8Carina DoyleSundbybergs IK47:46+10:3811:25
9Kerstin SandströmJärla Orientering51:30+14:2212:19
10Karin GreilertHaninge SOK51:46+14:3812:23
11Eva MolénSkarpnäcks OL51:50+14:4212:24
12Eva SvanbergJärfälla OK52:25+15:1712:32
13Maria BrattTullinge SK54:08+17:0012:57
14Katarina TynongTullinge SK54:19+17:1112:59
15Lena HellströmOK Ravinen54:47+17:3913:06
16Kerstin OhlssonHaninge SOK55:06+17:5813:10
17Anna-Karin OhlssonTullinge SK55:42+18:3413:19
18Anita KarlssonOK Södertörn56:59+19:5113:37
19Marie EnokssonOK Österåker1:00:44+23:3614:31
20Marita AxelssonOK Ravinen1:03:26+26:1815:10
21Karin ForsbergTullinge SK1:04:41+27:3315:28
22Annika SvenssonSolna OK1:12:48+35:4017:24
23Susanne LindHaninge SOK1:16:12+39:0418:13
24Maria GelinderAttunda OK1:21:52+44:4419:35
25Christel NilssonHaninge SOK1:25:07+47:5920:21
Birgitta HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Anna Lindskog-PetterssonAttunda OKej start

H50

6 040 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär WestbladOK Ravinen45:177:29
2Lars PalmqvistJärfälla OK46:07+0:507:38
3Rikard ImarkTullinge SK48:08+2:517:58
4Peter LundbergJärfälla OK54:01+8:448:56
5Björn-Ove PetterssonAttunda OK55:26+10:099:10
6SvenOlov HellströmSöders-Tyresö55:43+10:269:13
7Krister GumaeliusWaxholms OK55:45+10:289:13
8Ulf BurmanGustavsbergs OK56:34+11:179:21
9Anders JakobssonOK Södertörn57:04+11:479:26
10Anders SkogTullinge SK58:26+13:099:40
11Rolf KarlssonJärla Orientering59:08+13:519:47
12Johan MarkstedtOK Södertörn1:03:01+17:4410:25
13Björn SalomonssonSnättringe SK1:04:10+18:5310:37
14Sune SödergrannTullinge SK1:05:06+19:4910:46
15Gunnar SvanbergJärfälla OK1:06:04+20:4710:56
16Mats LarssonIFK Enskede1:08:10+22:5311:17
17Bengt HallJärla Orientering1:08:49+23:3211:23
18Lars GreilertHaninge SOK1:12:16+26:5911:57
19Stefan SundéliusJärfälla OK1:13:50+28:3312:13
20Stefan LjungdahlJärla Orientering1:13:54+28:3712:14
21Ronny NordgrenSundbybergs IK1:15:01+29:4412:25
22Johan PalmgrenTäby OK1:17:26+32:0912:49
23Roland HellbergTäby OK1:25:22+40:0514:08
24Tomas MovinSnättringe SK1:26:37+41:2014:20
25Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:26:59+41:4214:24
26Conny AxelssonTumba-Mälarhöjden OK1:28:07+42:5014:35
27Tomas BorgSundbybergs IK1:39:08+53:5116:24
28Werner KöhlerTullinge SK1:40:29+55:1216:38
29Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:55:25+1:10:0819:06
Peter EnokssonOK Österåkerej godkänd
Matts AnderssonOK Ravinenej godkänd
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Erik DanielsAttunda OKutgått
Hans MalmbergWaxholms OKutgått
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Torbjörn JohanssonOK Södertörnej start
Carl-Olof SöderSkarpnäcks OLej start
Lars AnderssonOK Södertörnej start
Johnny JunegardTullinge SKej start
Jari PöyhönenIFK Lidingös Skid o OKej start
Per-Arne ForsbergTullinge SKej start

D55

4 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RisbyOK Ravinen44:4710:42
2Pia-Lena PutkonenTullinge SK44:58+0:1110:45
3Lena JanssonJärla Orientering46:37+1:5011:09
4My RönnolsTäby OK50:58+6:1112:11
5Marita SamuelssonSundbybergs IK54:16+9:2912:58
6Karin IvarssonHaninge SOK1:01:55+17:0814:48
7Monika LarssonSkarpnäcks OL1:38:21+53:3423:31
Lotta ValentinGustavsbergs OKej godkänd
Margareta HallménAttunda OKej start
Linnea CarlssonSkarpnäcks OLej start
Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OKej start

H55

5 810 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK43:277:28
2Göran NilssonSnättringe SK46:45+3:188:02
3Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK49:03+5:368:26
4Anders GedinSäterbygdens OK49:44+6:178:33
5Jörgen KarlssonAttunda OK51:56+8:298:56
6Göran HanssonTäby OK54:45+11:189:25
7Mikael ByströmJärfälla OK55:28+12:019:32
8Thomas WesterGustavsbergs OK58:24+14:5710:03
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL59:09+15:4210:10
10Anders RahmqvistIFK Lidingös Skid o OK59:58+16:3110:19
11Göran OhlssonTullinge SK1:01:08+17:4110:31
12Jan EskilssonHaninge SOK1:01:47+18:2010:38
13Ola NyqvistOK Södertörn1:03:19+19:5210:53
14Lars HagrotTäby OK1:08:51+25:2411:51
15Reijo KorhonenHaninge SOK1:09:31+26:0411:57
16Lennart AgénTullinge SK1:09:43+26:1611:59
17Matts BjörkeSöders-Tyresö1:10:29+27:0212:07
18Curt RahlénOK Ravinen1:10:48+27:2112:11
19Bo AnderssonJärla Orientering1:11:45+28:1812:20
20Lars BoudrieVäsby OK1:14:01+30:3412:44
21Roland NorellSöders-Tyresö1:15:27+32:0012:59
22Jan LindgrenOK Södertörn1:17:58+34:3113:25
23Torbjörn BergmanTullinge SK1:19:20+35:5313:39
24Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:22:24+38:5714:10
25Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:28:58+45:3115:18
26Kenneth PetterssonJärfälla OK1:35:05+51:3816:21
27Kurt MaxéSundbybergs IK1:37:18+53:5116:44
Eidar LindgrenOK Ravinenej start
Peter AxelssonOK Ravinenej start
Jonny NilssonSnättringe SKej start
Roger LarssonSnättringe SKej start
Mikael SternJärla Orienteringej start
Leif MattssonJärla Orienteringej start
Glenn WiderströmOK Ravinenej start
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OKej start

D60

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK50:0014:17
2Anna BlomgrenTullinge SK50:24+0:2414:24
3Helena KorhonenHaninge SOK54:15+4:1515:30
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:11:41+21:4120:28
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OFej start

H60

5 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK43:008:16
2Ingemar GardSöders-Tyresö49:33+6:339:31
3Arne JohanssonOK Ravinen52:28+9:2810:05
4Magnus HaraldssonGustavsbergs OK57:33+14:3311:04
5Lars GrankvistTäby OK59:03+16:0311:21
6Anders KarlssonTullinge SK1:00:31+17:3111:38
7Åke WansölinSöders-Tyresö1:01:46+18:4611:52
8Kjell LindblomJärfälla OK1:02:52+19:5212:05
9Tommy LindbergHaninge SOK1:04:18+21:1812:21
10Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:05:07+22:0712:31
11Per-Erik CarleniusAttunda OK1:10:50+27:5013:37
12Kjell HolmbergOK Södertörn1:12:39+29:3913:58
13Paul NorénOK Södertörn1:14:42+31:4214:21
14Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:16:05+33:0514:37
15Anders HallménAttunda OK1:17:13+34:1314:50
16Göran FriskAttunda OK1:28:50+45:5017:05
17Jörgen WidlundNynäshamns OK1:29:10+46:1017:08
18Björn SvedinJärfälla OK1:31:13+48:1317:32
19Bo WinanderJärfälla OK1:37:06+54:0618:40
Martin ErikssonOK Södertörnej godkänd
Matz LarssonGustavsbergs OKutgått
Clas-Göran HerrgårdTäby OKej start
Christer GalleBromma-Vällingby SOKej start
Åke AndreassonGustavsbergs OKej start

D65

3 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK54:0015:25
2Kristina Nygren-FriskAttunda OK54:06+0:0615:27
3Inger PahlénSöders-Tyresö57:36+3:3616:27
4Maria EhnTullinge SK57:46+3:4616:30
5U C Lybert ErikssonVäsby OK1:00:28+6:2817:16
6Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK1:02:13+8:1317:46
7Margareta HagstedtVäsby OK1:04:05+10:0518:18
8Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:04:21+10:2118:23
9Marianne HamiltonEnebybergs IF1:07:38+13:3819:19
10Carin RunqvistJärfälla OK1:09:47+15:4719:56

H65

4 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK49:0310:39
2Ingemar LindqvistSnättringe SK55:10+6:0711:59
3Bror FureskogAlfta-Ösa OK58:07+9:0412:38
4Leif CarlssonSkarpnäcks OL59:46+10:4312:59
5Gunnar EhnTullinge SK1:02:47+13:4413:38
6Leif NordinAttunda OK1:03:24+14:2113:46
7Göran LarboAttunda OK1:03:27+14:2413:47
8Tage SandbergBromma-Vällingby SOK1:04:16+15:1313:58
9Rolf ÖhrnNynäshamns OK1:04:27+15:2414:00
10John ÖstlundSundbybergs IK1:04:35+15:3214:02
11Roland NymanSnättringe SK1:06:40+17:3714:29
12Alf LångSöders-Tyresö1:07:31+18:2814:40
13Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:10:33+21:3015:20
14Gunnar HedbergÖstersunds OK1:12:39+23:3615:47
15Jan-Erik WibergJärla Orientering1:12:50+23:4715:50
16Jan FalkSundbybergs IK1:13:20+24:1715:56
17Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:13:28+24:2515:58
18Ronny HedlundOK Södertörn1:14:25+25:2216:10
19Håkan BoijeTurebergs IF1:16:46+27:4316:41
20Lars NordinSolna OK1:23:56+34:5318:14
21Claes AnderssonSnättringe SK1:25:45+36:4218:38
22Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:27:33+38:3019:01
Åke LewanderSkarpnäcks OLej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Carl Gunnar ForsbergSnättringe SKej godkänd
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKej godkänd
Örjan KampegårdOK Södertörnej godkänd
Kurt AnderssonEnebybergs IFej start
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start
Christer HedinIFK Enskedeej start

D70

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga MårdBromma-Vällingby SOK47:5815:59
2Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK50:33+2:3516:51
3Barbro CedérusSnättringe SK54:00+6:0218:00
4Solveig DillmanHammarby IF OF1:00:09+12:1120:03
5Britt EricsonHammarby IF OF1:06:15+18:1722:05
6Gun LarssonHammarby IF OF1:07:43+19:4522:34
7Christina LarssonSöders-Tyresö1:09:39+21:4123:13
Margareta WallénTäby OKej godkänd
Yvonne RoosAttunda OKej start
Siv FrölundHaninge SOKej start

H70

4 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby46:4111:10
2Jan-Erik DanellTullinge SK53:33+6:5212:48
3Bo HedlundIFK Enskede54:49+8:0813:06
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF55:09+8:2813:11
5Staffan ElmhagenSöders-Tyresö55:16+8:3513:13
6Bengt ErikssonVäsby OK58:28+11:4713:59
7Lars CedérusSnättringe SK1:07:25+20:4416:07
8Göran AnderssonTäby OK1:10:42+24:0116:54
9Lars RoosAttunda OK1:13:03+26:2217:28
10Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:14:50+28:0917:54
11Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:16:03+29:2218:11
12Leif HermundstadSnättringe SK1:24:18+37:3720:10
13Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:26:51+40:1020:46
14Göran GrimvallTäby OK1:26:53+40:1220:47
15Anders SandwallSkarpnäcks OL1:28:28+41:4721:09
Lars-Erik PernebyTullinge SKej godkänd
Hugo IsgrenIFK Enskedeej godkänd
Håkan SjökvistSöders-Tyresöej godkänd
Ove ForsbergTurebergs IFej godkänd
Benny BogstedtTullinge SKej godkänd
Reine BorgströmSkogsluffarnas OKej start
Göran HaglundHaninge SOKej start
Ove ArvidssonOK Södertörnej start

D75

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK44:2714:49
2Sonja SundellSundbybergs IK47:56+3:2915:58
3Gunilla WickenbergIBM-Klubben1:05:47+21:2021:55
4Birgitta WestergrenTäby OK1:16:23+31:5625:27
5Solveig SpångbergIFK Lidingös Skid o OK1:48:55+1:04:2836:18
Gunnel JunegardOK Södertörnej godkänd

H75

3 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK44:2612:41
2Sigurd WallénTäby OK49:13+4:4714:03
3Nisse NilssonJärla Orientering52:11+7:4514:54
4Lars-Erik LindellVäsby OK1:06:27+22:0118:59
5Albert MårdBromma-Vällingby SOK1:09:23+24:5719:49
6Anders BackOK Ravinen1:47:55+1:03:2930:50
Allan WedinJärfälla OKej godkänd
Olle JohanssonSöders-Tyresöej start

H80

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage OlssonStockholms OK40:2213:27
2Karl-Erik MogrenStigfinnarna47:47+7:2515:55
3Lennart StenbergStigfinnarna58:56+18:3419:38
4Henning HamiltonEnebybergs IF1:20:01+39:3926:40
Mattias GrönbergBromma-Vällingby SOKej godkänd
Yngve HedbergSnättringe SKej godkänd
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd
Lars SandvikOK Ravinenej start

H85

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WesterGustavsbergs OK1:06:2922:09
2K-G JanssonStockholms OK1:27:33+21:0429:11

Inskolning

1 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linton BryngelssonTullinge SKfullföljt
Klara SamuelssonJärla Orienteringfullföljt
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLfullföljt
Paula SilierJärfälla OKfullföljt

U1

1 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip HatlenTullinge SK13:468:23
2Johan BergOK Ravinen14:09+0:238:37
3Eskil CostermansJärla Orientering17:30+3:4410:40
4Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OK19:13+5:2711:43
5Hilda MårdOK Ravinen21:10+7:2412:54
6Alva Lidström LauriSnättringe SK24:32+10:4614:57
7Klara AnderssonTäby OK1:21:20+1:07:3449:35
Olivia EngelOK Ravinenej godkänd
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Oliver EricssonTäby OKej start
Emilia HagrotTäby OKej start
Anton MörkforsJärfälla OKej start
Anders NilssonBromma-Vällingby SOKej start
Helena PerssonOK Österåkerej start

U2

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Filip MårdOK Ravinenej godkänd
Vera BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Mikael RunstadOK Österåkerej start
Amanda SannicoloTäby OKej start

U3

3 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustaf WilénOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Forsberg RundströmIFK Enskede26:5912:50
2Elis Forsberg RundströmIFK Enskede30:30+3:3114:31

Öppen motion 3

3 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias RöstinSöders-Tyresö37:1412:17
2Gunilla BergOK Ravinen58:37+21:2319:20
3Leif HagstedtVäsby OK1:01:00+23:4620:07
4Charlotte EngeAttunda OK1:02:39+25:2520:40
5Eva HagrotTäby OK1:19:44+42:3026:18
Tor BorgKlubblösej godkänd
Ingela HersénTullinge SKej start
Malin MårtenssonOK Ravinenej start

Öppen motion 4

4 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny AxelssonSnättringe SK54:4512:38
2Johanna WachtmeisterOK Ravinen1:02:06+7:2114:20
Mats HainkeSnättringe SKutgått
Roland Lindgren HammarströmWaxholms OKej start

Öppen motion 5

3 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Åke LööfKlubblös44:4213:01
2Charlotte StåhlSundbybergs IK47:43+3:0113:54
3Anna MolanderOK Tor52:03+7:2115:10
4Claes RennerOK Södertörn52:14+7:3215:13
5Anders WigrenTullinge SK52:28+7:4615:17
6Anders GlemmeMentana de data56:44+12:0216:32
7Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK1:06:29+21:4719:22
8Anders BryngelssonTullinge SK1:20:23+35:4123:26
9Bengt ÅhlanderHammarby IF OF1:33:53+49:1127:22
Helena FredrikssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Carina StenssonTullinge SKej godkänd
Torbjörn SvenssonTullinge SKej start

Öppen motion 6

5 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungStockholms OK59:2810:17
2Mattias HenrikssonCentrum OK1:08:50+9:2211:54
3Mattias GanslandtIFK Lidingös Skid o OK1:09:55+10:2712:05
4Gösta ForsénTullinge SK1:14:51+15:2312:56
5Anders RöstinSöders-Tyresö1:37:47+38:1916:55
6Farhad RouhaniKlubblös1:58:03+58:3520:25
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mats FanellOK Älvsjö-Örbyej start

Öppen motion 7

3 180 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ForsbergOK Ravinen25:448:05
2Jesus MellinSundbybergs IK26:02+0:188:11
3Micke GustafssonOK Södertörn33:48+8:0410:37
4Jan EkmanKA 3 IF33:57+8:1310:40
5Göran HedströmIFK Enskede36:35+10:5111:30
6Olle JanrickBromma-Vällingby SOK39:53+14:0912:32
7Julia DalgrenCentrum OK42:28+16:4413:21
8Anna TedhamreSnättringe SK45:15+19:3114:13
9Håkan SteenGustavsbergs OK45:41+19:5714:21
10Anders DegseliusVäsby OK45:48+20:0414:24
11Ylva TorbiörnssonJärla Orientering48:40+22:5615:18
12Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby48:56+23:1215:23
13Marie StrandOK Österåker50:17+24:3315:48
14Åke AndreassonGustavsbergs OK51:35+25:5116:13
15Åsa JönssonJärla Orientering53:12+27:2816:43
16Susanne LundHaninge SOK54:07+28:2317:01
17Kristina MarteliusAttunda OK58:17+32:3318:19
18Anders HänströmTäby OK1:09:27+43:4321:50
19Annakarin RahlénOK Ravinen1:13:00+47:1622:57
20David JohanssonBromma-Vällingby SOK1:15:18+49:3423:40
21Erik DanielssonSkogsluffarnas OK1:24:25+58:4126:32
22Daniel LundinSkogsluffarnas OK1:24:27+58:4326:33
Annika DalgrenOK Ravinenej godkänd
Ingemar TedhamreSnättringe SKej godkänd
Karin AlmgrenSöders-Tyresöej godkänd
Marianne JernbergSöders-Tyresöej start

Öppen motion 8

4 540 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonny EngelOK Ravinen38:048:23
2Axel MattssonJärla Orientering38:47+0:438:32
3Erik MattssonJärla Orientering41:25+3:219:07
4Patrik ForsAttunda OK43:32+5:289:35
5Mikael ÅhgrenTullinge SK46:27+8:2310:13
6Juliette SoulardStora Tuna OK46:53+8:4910:19
7Fanny DecknerSkarpnäcks OL49:09+11:0510:49
8Ruhdi KarlssonVästerås SOK50:01+11:5711:01
9Ola ErikssonOK Grip51:21+13:1711:18
10Urban StåhlSundbybergs IK51:36+13:3211:21
11Katarina RundströmIFK Enskede51:50+13:4611:25
12Victor KarlssonJärla Orientering54:37+16:3312:01
13Malin LindskogOK Ravinen56:07+18:0312:21
14Per Anders CarlstedtHögalids IF56:15+18:1112:23
15Robert HagströmEskilstuna OL1:01:10+23:0613:28
16Karin RahmqvistIFK Lidingös Skid o OK1:01:57+23:5313:38
17Pär OlssonTäby OK1:05:33+27:2914:26
18Stefan KlingbergSnättringe SK1:10:03+31:5915:25
19Göran IvarezOK Södertörn1:15:42+37:3816:40
20Per ÅmarkTumba-Mälarhöjden OK1:28:19+50:1519:27
21Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK1:39:36+1:01:3221:56
Jan GlevenJärla Orienteringej godkänd
Lars BerzellVäsby OKej godkänd

Öppen motion 9

7 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklaus HaeglerJärla Orientering1:05:048:44
2Björn LarssonOK Älvsjö-Örby1:05:07+0:038:44
3Jesper LundHaninge SOK1:06:21+1:178:54
4Krister KölzowOK Ravinen1:07:25+2:219:02
5Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:08:04+3:009:08
6Jonas KarlssonDalaporten IF1:18:59+13:5510:36
7Sara LundbladTullinge SK1:19:00+13:5610:36
8Claes AnderssonTullinge SK1:23:54+18:5011:15
9Lasse LarssonSnättringe SK1:24:45+19:4111:22
10Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF1:25:13+20:0911:26
11Jesper DalgrenOK Ravinen1:34:07+29:0312:37
Per KnutasAttunda OKej godkänd
Arnaud DumasIFK Lidingös Skid o OKutgått
Tom SvenssonHammarby IF OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser