Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

D21

3 600 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara EskilssonHaninge SOK25:367:06
2Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering26:12+0:367:16
3Linnea MartinssonJärla Orientering27:35+1:597:39
4Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK28:26+2:507:53
5Sofia LönnkvistTullinge SK28:28+2:527:54
6Elsa JanssonJärla Orientering28:35+2:597:56
7Irina NybergHellas Orientering28:44+3:087:58
8Sara LundbladTullinge SK28:58+3:228:02
9Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK29:02+3:268:03
10Johanna LönnkvistTullinge SK29:33+3:578:12
11Alexandra VejedalIFK Lidingös Skid o OK30:18+4:428:25
12Karolin OhlssonJärla Orientering30:32+4:568:28
13Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK31:08+5:328:38
14Linda LarssonJärfälla OK31:43+6:078:48
15Stina JanssonJärla Orientering31:52+6:168:51
16Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK32:18+6:428:58
17Ellinor FranssonJärla Orientering32:55+7:199:08
18Yvonne AnderssonTullinge SK33:00+7:249:10
19Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK33:06+7:309:11
20Tina JunegardTullinge SK33:38+8:029:20
21Ida ForsénTullinge SK34:04+8:289:27
22Louise MarkstedtOK Södertörn34:19+8:439:31
23Tina ErikssonJärfälla OK34:24+8:489:33
24Josefin PerssonTullinge SK34:50+9:149:40
25Karin LundbergJärfälla OK35:03+9:279:44
26Pernilla IhseOK Ravinen35:38+10:029:53
27Terese HerlinAttunda OK36:33+10:5710:09
28Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarna37:08+11:3210:18
29Elin SundqvistTullinge SK37:13+11:3710:20
30Anna TidermanSnättringe SK38:00+12:2410:33
31Lina BlomqvistOK Skogsfalken39:11+13:3510:53
32Stina AndreassonGustavsbergs OK39:23+13:4710:56
33Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK39:46+14:1011:02
34Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK39:47+14:1111:03
35Hanna BrusSnättringe SK39:48+14:1211:03
36Erika LindholmNorbergs OK39:54+14:1811:05
37Anna Tarandi FuruheimIFK Lidingös Skid o OK40:26+14:5011:13
38Sanna BatzSkarpnäcks OL42:10+16:3411:42
39My HeinrupJärla Orientering42:42+17:0611:51
40Lin NormarkTullinge SK44:12+18:3612:16
41Moa KjellstrandCentrum OK46:20+20:4412:52
42Sofie RedtzerAttunda OK49:25+23:4913:43
43Evelina EricssonSöders-Tyresö52:01+26:2514:26
44Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK56:10+30:3415:36
45Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen1:02:12+36:3617:16
46Sara JonassonCentrum OK1:08:47+43:1119:06
Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Maria HellströmVäsby OKej godkänd
Eva BühlmannTullinge SKej godkänd
Sofia SundströmTullinge SKej start
Jenny AasaTullinge SKej start
Linn PetterssonTullinge SKej start
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OKej start
Emilia NilssonNorbergs OKej start

H21

4 580 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK27:065:55
2Johan NäsmanIFK Lidingös Skid o OK27:29+0:236:00
3Martin VisterJärla Orientering27:48+0:426:04
4David BejbomJärla Orientering27:58+0:526:06
5Mattias MillingerOK Linné28:45+1:396:16
6Erik AnderssonJärla Orientering28:46+1:406:16
7Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK28:50+1:446:17
8Jo Forseth IndgaardFrol IL29:10+2:046:22
9Oskar DanielsAttunda OK29:21+2:156:24
10Kasper HäglerJärla Orientering29:41+2:356:28
11Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK29:44+2:386:29
12Mathias HallménAttunda OK30:04+2:586:33
13Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering30:06+3:006:34
14Anders HedmanIFK Lidingös Skid o OK30:28+3:226:39
15Johan KärrströmTullinge SK30:50+3:446:43
16Martin LindskogOK Ravinen31:11+4:056:48
17Peter HemmyrJärla Orientering31:14+4:086:49
18Christian KollbergJärla Orientering31:18+4:126:50
19Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OK31:24+4:186:51
20Markus FredlundTullinge SK31:27+4:216:52
21Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK31:38+4:326:54
22Mats NordbrødenJärla Orientering31:53+4:476:57
23David KlemanTäby OK33:25+6:197:17
24Christer BackmanTullinge SK33:35+6:297:19
25Oskar GustafssonBoxholm-Mjölby OL34:09+7:037:27
26Johan StrandbergGustavsbergs OK34:14+7:087:28
27Fredrik NormanLeksands OK34:40+7:347:34
28Göran ThimbergSöders-Tyresö34:54+7:487:37
29Per-Åke OlssonOK Ravinen34:56+7:507:37
30Nick BarrableOK Ravinen35:07+8:017:40
31Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK35:34+8:287:45
32Linus KaisajunttiIFK Lidingös Skid o OK35:38+8:327:46
33Ali KuoskuJärfälla OK36:03+8:577:52
34Clément FumeyTullinge SK36:12+9:067:54
35Axel MattssonJärla Orientering36:27+9:217:57
36Erik MattssonJärla Orientering36:43+9:378:01
37Henrik HellmanOK Södertörn37:10+10:048:06
38Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK37:29+10:238:11
39Jerk RönnolsCentrum OK37:41+10:358:13
40Tero JunttilaIFK Lidingös Skid o OK38:08+11:028:19
41Per-Ove KivisäkkTullinge SK38:19+11:138:21
42Martin HärbergJärla Orientering38:21+11:158:22
43Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL39:03+11:578:31
44Christian RotvikerCentrum OK40:08+13:028:45
45Niklas OlssonTäby OK40:20+13:148:48
46John SvanbergOK Södertörn40:51+13:458:55
47Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK41:17+14:119:00
48John HartleyOK Ravinen41:19+14:139:01
49Robert JohanssonTäby OK41:32+14:269:04
50Anders PlattJärla Orientering41:53+14:479:08
51Marcus BrandtTumba-Mälarhöjden OK42:34+15:289:17
52Henrik HammasAttunda OK43:22+16:169:28
53Staffan PerssonTullinge SK43:30+16:249:29
54Jakob SkogholmCentrum OK44:16+17:109:39
54Bengt LangelsSkarpnäcks OL44:16+17:109:39
56Josh BeechOK Södertörn44:28+17:229:42
57Ingemar ÅkermanTullinge SK44:32+17:269:43
58Jakob CarlssonCentrum OK44:52+17:469:47
59Pierre SchambergerCentrum OK45:44+18:389:59
60Thomas FuruheimIFK Lidingös Skid o OK46:07+19:0110:04
61Björn BängtssonCentrum OK46:58+19:5210:15
62Fredrik SetterqvistOK Södertörn48:44+21:3810:38
63Thomas SjöbergCentrum OK50:34+23:2811:02
64Patrik NilssonSnättringe SK52:58+25:5211:33
65Daniel TorénTumba-Mälarhöjden OK55:38+28:3212:08
66Ulf BylundIFK Enskede56:27+29:2112:19
67Fredric JohanssonSnättringe SK1:02:24+35:1813:37
68Mattias HenrikssonCentrum OK1:04:44+37:3814:08
69Arnaud DumasIFK Lidingös Skid o OK1:14:52+47:4616:20
Jonas LindholmCentrum OKej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Robin WesterlundTäby OKej godkänd
Joakim LönnkvistTullinge SKutgått
Olle BoströmJärla Orienteringej start
Kristoffer EdshageCentrum OKej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Mikael NilssonSnättringe SKej start
Emil LauriIFK Lidingös Skid o OKej start
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start
John FredrikssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Torbjörn KölzowOK Ravinenej start
Stuart FellCentrum OKej start
Dan WesterJärla Orienteringej start

D20

3 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK24:007:11
2Lovisa AdolfssonTullinge SK28:04+4:048:24
3Rebecka HeinrupTullinge SK29:10+5:108:43
4Anette ÖnerudOK Ravinen30:53+6:539:14
5Frida ForshällenAttunda OK31:19+7:199:22
6Linnea DanielsAttunda OK33:41+9:4110:05
7Annie ForsbergOK Ravinen34:41+10:4110:23
8Helena MarkstedtOK Södertörn35:30+11:3010:37
9Hedvig MarkgrenTäby OK36:37+12:3710:57
10Elin Nygren-WåhlinOK Södertörn39:36+15:3611:51
11Jenny HålandTullinge SK40:38+16:3812:09
12Lina AnderssonTrollhättans SOK46:33+22:3313:56

H20

4 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK27:356:35
2Magnus GlänneforsSöders-Tyresö28:27+0:526:48
3Kalle BergmanOK Ravinen30:05+2:307:11
4Henrik OlssonTäby OK30:29+2:547:17
5Martin OlssonTäby OK30:58+3:237:24
6Tobias ForsénTullinge SK31:32+3:577:32
7Fredrik ForsbergTullinge SK32:45+5:107:50
8Joakim BergBromma-Vällingby SOK33:21+5:467:58
9Erik BerglundSkarpnäcks OL43:46+16:1110:28
Fredrik BjernulfSundbybergs IKutgått
Jakob RedtzerAttunda OKutgått

D18

3 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK29:148:46
2Moa Leijon-LindHaninge SOK29:24+0:108:49
3Linnea AdolfssonTullinge SK30:49+1:359:15
4Laura DAngeloAttunda OK34:48+5:3410:27
5Linnéa EngstedtTullinge SK36:55+7:4111:05
6Cecilia ImarkTullinge SK37:18+8:0411:12
7Tove LagerbergOK Södertörn37:27+8:1311:14
8Channa LönneSkarpnäcks OL39:14+10:0011:46
9Ellinor FryxellTullinge SK43:54+14:4013:10
10Karin FriströmSkarpnäcks OL51:10+21:5615:21
11Embla MorastHaninge SOK1:01:33+32:1918:29
Alexandra LengquistTullinge SKej godkänd
Ida KallurOK Ravinenutgått
Johanna IvarezOK Södertörnutgått
Elina SundqvistTullinge SKej start
Tove ForshällenAttunda OKej start
Ronja BergmanTullinge SKej start

H18

3 880 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel RoosAttunda OK23:376:05
2Assar HellströmOK Ravinen24:06+0:296:12
3Emil GranqvistOK Ravinen24:20+0:436:16
4Jens RönnolsTäby OK26:30+2:536:49
5Jefta LangerakJärfälla OK27:20+3:437:02
6Måns HellgrenOK Södertörn28:07+4:307:14
7Emil WikströmOK Tyr29:12+5:357:31
8Joakim ByströmJärfälla OK29:41+6:047:39
9William NilssonOK Södertörn29:46+6:097:40
10Jonas RinnbäckOK Ravinen30:26+6:497:50
11David HectorSnättringe SK30:27+6:507:50
12Sebastian SvärdHaninge SOK32:22+8:458:20
13Daniel BengtssonTullinge SK32:32+8:558:23
14Emil AnderssonTullinge SK32:51+9:148:27
15Jakob IvarssonHaninge SOK32:52+9:158:28
16Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering32:55+9:188:29
17Alexander ForsAttunda OK33:02+9:258:30
18Anton BlomdahlTullinge SK34:29+10:528:53
19Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK35:10+11:339:03
20Jonathan BerglindOK Södertörn35:41+12:049:11
21Olle ForsbergOK Ravinen37:06+13:299:33
22Johannes KnutasAttunda OK40:55+17:1810:32
23Erik Nygren-WåhlinOK Södertörn58:47+35:1015:09
24Jesper AhlbinJärfälla OK59:30+35:5315:20
25Joel BystedtJärfälla OK1:27:20+1:03:4322:30
Erik BerzellAttunda OKutgått
Simon MarteliusAttunda OKej start
Markus HellströmSundbybergs IKej start
Johnny RahlénOK Ravinenej start
Anton DanielsAttunda OKej start
Marcus HammarströmWaxholms OKej start
Emil WippJärla Orienteringej start
David MellinSundbybergs IKej start
Andreas Winander-SchönningJärfälla OKej start
Martin GelinderAttunda OKej start

D16

3 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering32:3310:06
2Ebba PegestamOK Ravinen33:33+1:0010:25
3Magdalena van de VoordeTullinge SK34:09+1:3610:36
4Amanda BerggrenTullinge SK35:04+2:3110:53
5Sara TynongTullinge SK35:06+2:3310:54
6Hanna SöderbergSkarpnäcks OL36:11+3:3811:14
7Hanna KorhonenHaninge SOK36:49+4:1611:26
8Jennifer AnderssonHaninge SOK38:06+5:3311:49
9Julia FrejdOK Ravinen39:20+6:4712:12
10Alice TörnlundOK Södertörn41:09+8:3612:46
11Camilla NyqvistJärla Orientering41:59+9:2613:02
12Märta FröjdSnättringe SK43:12+10:3913:24
13Elsa RajalaTullinge SK43:18+10:4513:26
14Nathalie LybertOK Ravinen44:01+11:2813:40
15Matilda RenlundOK Södertörn45:51+13:1814:14
16Ida TorbiörnssonJärla Orientering52:18+19:4516:14
17Frida ForsbergTullinge SK53:14+20:4116:31
18Anna BerntssonSnättringe SK53:35+21:0216:38
19Linnéa GranlundTäby OK1:09:57+37:2421:43
Emma SundvallJärla Orienteringutgått
Caroline LängheimTullinge SKej start
Frida JunegardTullinge SKej start
Martina SallstedtOK Södertörnej start
Josefin CarlssonAttunda OKej start
Alice DAngeloAttunda OKej start

H16

3 570 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GumaeliusWaxholms OK24:316:52
2Simon HectorSnättringe SK24:34+0:036:52
3Niklas SundqvistTullinge SK26:07+1:367:18
4Karl EngesAttunda OK28:14+3:437:54
5Martin NilssonSnättringe SK28:17+3:467:55
6Hugo DahlbergHaninge SOK28:24+3:537:57
7Olle AnderssonTullinge SK29:04+4:338:08
8Jonathan EnvallTullinge SK30:13+5:428:27
9Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL31:03+6:328:41
10Andreas HultqvistTullinge SK33:10+8:399:17
11Anton GumaeliusWaxholms OK33:27+8:569:22
12Lukas OlssonVäsby OK34:13+9:429:35
13Isak LangerakJärfälla OK35:55+11:2410:03
14Olle SkogTullinge SK37:08+12:3710:24
15Ludvig SandahlIFK Enskede37:16+12:4510:26
16Oscar WibergJärla Orientering37:27+12:5610:29
17Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK39:29+14:5811:03
18Joakim SkärlénHaninge SOK39:32+15:0111:04
19Martin HerbertTäby OK40:54+16:2311:27
20Erik EngstedtTullinge SK41:59+17:2811:45
21Tobias BjernulfSundbybergs IK45:22+20:5112:42
22Per KnutesIFK Enskede45:40+21:0912:47
23Elias EnglundOK Södertörn47:46+23:1513:22
24Markus BerglundSkarpnäcks OL56:03+31:3215:42
25Ludwig BergfalkJärfälla OK57:12+32:4116:01
26Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OK1:00:31+36:0016:57
27Måns Antman DebelsJärla Orientering1:01:22+36:5117:11
28Carl Foghammar NömtakOK Österåker1:04:29+39:5818:03
29Erland SimonssonSundbybergs IK1:05:24+40:5318:19
30Felix Tiderman BjörkblomSöders-Tyresö1:08:19+43:4819:08
31Axel ForshällenAttunda OK1:10:24+45:5319:43
Marcus GenbergSnättringe SKutgått
Erik ForsbergOK Ravinenutgått
Arvid PerssonTäby OKej start
Felix HellgrenOK Ravinenej start
Gustav AflodalTäby OKej start
Jonatan GöranssonSkarpnäcks OLej start
Jonas CarlssonSundbybergs IKej start
Erik CallebergSnättringe SKej start
Jonas KallhaugeSnättringe SKej start
Joel PetterssonTullinge SKej start
Måns TistadIFK Lidingös Skid o OKej start
Simon AlheimTullinge SKej start
Måns SöderSkarpnäcks OLej start
Alexander UgglaBromma-Vällingby SOKej start
David BjörelindJärla Orienteringej start
Alexander NilssonOK Södertörnej start

H16 Kort

2 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Manne FrändénJärla Orientering1:23:5129:06
Petter EnokssonOK Österåkerej godkänd
Martin KihlSundbybergs IKej start
Yngve RahlénOK Ravinenej start

D14

2 780 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tone AlbrektssonOK Ravinen30:1410:52
2Hanna HänströmTäby OK30:19+0:0510:54
3Märta SkogTullinge SK30:56+0:4211:07
4Rebecca WaldenfjordJärfälla OK31:52+1:3811:27
5Tilda AnderssonOK Ravinen32:53+2:3911:49
6Matilda ForsbergOK Ravinen33:10+2:5611:55
7Moa WestbladOK Ravinen33:27+3:1312:01
8Emma HagrotTäby OK33:50+3:3612:10
9Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK35:34+5:2012:47
10Ebba LeicktTullinge SK42:20+12:0615:13
11Agnes LundqvistJärfälla OK42:32+12:1815:17
12Kristina TedhamreSnättringe SK42:41+12:2715:21
13Isabella TapperIFK Lidingös Skid o OK43:38+13:2415:41
14Hanna TynongTullinge SK45:55+15:4116:31
15Siri HjärtbergJärfälla OK46:30+16:1616:43
16Emmy AlbinssonJärfälla OK46:52+16:3816:51
17Vilma KarlssonSnättringe SK51:17+21:0318:26
18Anna HerbertTäby OK51:28+21:1418:30
19Astrid SimonssonSundbybergs IK52:27+22:1318:52
20Amanda BlomdahlTullinge SK54:51+24:3719:43
21Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK55:04+24:5019:48
22Matilda AnderssonTäby OK57:26+27:1220:39
23Anna KnutesJärla Orientering1:02:12+31:5822:22
24Hanna RöstinSöders-Tyresö1:04:00+33:4623:01
25Alma JuhlinJärla Orientering1:11:13+40:5925:37
26Ebba GanslandtIFK Lidingös Skid o OK1:11:56+41:4225:52
27Evelyn WendeliusIFK Lidingös Skid o OK1:15:47+45:3327:15
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Vera BogrenSundbybergs IKej godkänd
Adina CarlingerSkogsluffarnas OKutgått
Astrid HenrikssonJärla Orienteringej start
Moa HillTumba-Mälarhöjden OKej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start

H14

2 870 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK21:387:32
2Albin AnderssonTullinge SK23:13+1:358:05
3Georg EklöwOK Södertörn25:17+3:398:48
4Niklas CarlssonSundbybergs IK28:00+6:229:45
5Edvin NordströmTäby OK28:12+6:349:49
6Erik HerneOK Ravinen28:34+6:569:57
7Axel KudinoffOK Södertörn30:24+8:4610:35
8Linus BacklundOK Södertörn30:41+9:0310:41
9André LindgrenOK Ravinen31:44+10:0611:03
10Adam HedbergOK Södertörn32:26+10:4811:18
11Oskar ForsbergTullinge SK32:52+11:1411:27
12Christian RedtzerAttunda OK33:39+12:0111:43
13Hannes SvahnOK Ravinen34:12+12:3411:54
14Johan PerssonOK Österåker34:33+12:5512:02
15Benjamin LangerakJärfälla OK35:49+14:1112:28
16Viking FreijSnättringe SK36:14+14:3612:37
17Gabriel LundvallTäby OK36:42+15:0412:47
18Oskar EdvardssonJärfälla OK36:43+15:0512:47
19Viktor WohlgemuthOK Ravinen36:51+15:1312:50
20Seth WimanTäby OK37:25+15:4713:02
21Tobias KarlssonSnättringe SK38:44+17:0613:29
22Oskar EngesAttunda OK39:04+17:2613:36
23Kasper FranssonOK Ravinen40:05+18:2713:57
24Anders SteenGustavsbergs OK40:54+19:1614:15
25Petter BodingIFK Lidingös Skid o OK41:30+19:5214:27
26Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK41:42+20:0414:31
27Hugo LindbärgOK Södertörn42:22+20:4414:45
28Vidar PerssonTäby OK42:40+21:0214:51
29Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK43:49+22:1115:16
30Lukas ArkängTullinge SK49:35+27:5717:16
31Viktor HäggströmSkarpnäcks OL50:17+28:3917:31
32Niclas LimnefeltIFK Lidingös Skid o OK1:04:33+42:5522:29
33Johan BengtssonSkarpnäcks OL1:06:27+44:4923:09
34Christoffer NyqvistJärla Orientering1:15:06+53:2826:10
35Fredrik OrmöSnättringe SK1:23:34+1:01:5629:07
Lowe EhrlinOK Ravinenej godkänd
Axel GranqvistOK Ravinenej godkänd
Emil AnderssonHaninge SOKej godkänd
Albin AnderssonOK Ravinenej godkänd
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Christopher WilestedtAttunda OKej godkänd
Dennis HallménJärfälla OKej start
Lukas HellgrenOK Ravinenej start
Martin Andersson-BjörkHaninge SOKej start
Hugo ThorellOK Ravinenej start
Calle NilssonJärfälla OKej start
Lukas LanttoBromma-Vällingby SOKej start
Svante JohanssonTäby OKej start
Lukas TorbiörnssonJärla Orienteringej start
Johan HerbertTäby OKej start

D14 Kort

2 170 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lovisa DanielssonTullinge SKej start
Miranda GotheOK Ravinenej start

H14 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip BrunanderAttunda OK28:5613:20
Joel RudanderSundbybergs IKej start

D12

2 540 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn23:009:03
2Selma GumaeliusWaxholms OK23:44+0:449:20
3Tilde BacklundOK Södertörn27:15+4:1510:43
4Emilia EngelOK Ravinen27:39+4:3910:53
5Linnea JohanssonTäby OK29:58+6:5811:47
6Alicia RedtzerAttunda OK30:25+7:2511:58
7Ella SjöbergTullinge SK33:32+10:3213:12
8Lovisa LängheimTullinge SK34:16+11:1613:29
9Linda RennerOK Södertörn41:06+18:0616:10
10Frida HectorSnättringe SK41:42+18:4216:25
11Malin StrandbergGustavsbergs OK43:26+20:2617:05
12Tilda AnderssonTullinge SK45:01+22:0117:43
13Tilda BellanderGustavsbergs OK46:49+23:4918:25
14Alexandra PerssonOK Österåker51:30+28:3020:16
15Nicole ReinbringJärla Orientering52:20+29:2020:36
16Vilma GotheOK Ravinen54:28+31:2821:26
17Evelina BergOK Ravinen54:31+31:3121:27
18Tyra AlmJärla Orientering56:21+33:2122:11
19Ellen AnderssonTäby OK1:03:39+40:3925:03
20Maria BernSnättringe SK1:16:41+53:4130:11
Vanja PennebrinkSnättringe SKej godkänd
Trine KarlbergTullinge SKej godkänd
Lotta DuhsIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Nickolina HedenlundTäby OKutgått
Klara BolinTullinge SKej start
Karin KallhaugeSnättringe SKej start
Linda BlomOK Ravinenej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Petrina CostermansJärla Orienteringej start
Julia RajanIFK Lidingös Skid o OKej start
Veronica RedtzerAttunda OKej start

H12

2 540 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK22:158:45
2Ruben BryngelssonTullinge SK24:09+1:549:30
3Jonatan StåhlSundbybergs IK24:56+2:419:48
4Johan LangerakJärfälla OK25:15+3:009:56
5Axel JunegardTullinge SK25:50+3:3510:10
6Oliver HöglundJärla Orientering28:30+6:1511:13
7Marcus Salomon-SörensenAttunda OK29:04+6:4911:26
8Noel WaldenfjordJärfälla OK29:11+6:5611:29
9Anton HänströmTäby OK29:37+7:2211:39
10Simon FriskGustavsbergs OK29:48+7:3311:43
11Ivar Lidström LauriSnättringe SK30:16+8:0111:54
12Melvin JakobssonOK Södertörn31:11+8:5612:16
13Viktor LindellAttunda OK33:21+11:0613:07
14Mattias IvarezOK Södertörn33:32+11:1713:12
15Filip MöllerOK Södertörn35:09+12:5413:50
16Hampus BrunanderAttunda OK36:03+13:4814:11
17Rasmus WinbergHaninge SOK37:23+15:0814:43
18Oscar MånkellAttunda OK37:30+15:1514:45
19Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK39:07+16:5215:24
20Elias RöstinSöders-Tyresö39:47+17:3215:39
21Anders LönnstedtJärla Orientering41:32+19:1716:21
22Mattias KallhaugeSnättringe SK44:53+22:3817:40
23Erik NordlundJärla Orientering54:06+31:5121:17
24Axel BovalliusJärfälla OK57:09+34:5422:30
25Tobias BudwegOK Österåker58:40+36:2523:05
26Martin SkärlénHaninge SOK58:53+36:3823:10
27Adam BrattTullinge SK59:44+37:2923:31
28Ludvig DanströmJärla Orientering1:10:53+48:3827:54
29Daniel KjellmanOK Ravinen1:39:12+1:16:5739:03
Jesper LidmarSnättringe SKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OKej start
Linus AlbinssonJärfälla OKej start
Linus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start
Johan CallebergSnättringe SKej start
William ScherlinOK Ravinenej start
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Joar SöderbergJärla Orienteringej start
Fredrik HanssonTäby OKej start

H12 Kort

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef FranzénSnättringe SK36:4415:45

D10

2 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SöderqvistOK Ravinen20:148:52
2Tilda MårtenssonOK Ravinen21:16+1:029:19
3Therese NilssonOK Österåker23:12+2:5810:10
4Smilla MogensenOK Ravinen23:16+3:0210:12
5Kajsa BogrenSundbybergs IK23:58+3:4410:30
6Ella ForsbergOK Ravinen24:29+4:1510:44
7Ronja StåhlSundbybergs IK24:49+4:3510:53
8Sofia EdvardssonJärfälla OK25:04+4:5010:59
9Sara MöllerOK Södertörn26:35+6:2111:39
10Alva PleinerTäby OK26:42+6:2811:42
11Alice HallménJärfälla OK27:24+7:1012:01
12Tove SjöbergTullinge SK28:30+8:1612:30
13Sanna HedbergOK Södertörn29:02+8:4812:44
14Tuva FalkSundbybergs IK30:06+9:5213:12
15Sigrid CarlssonSundbybergs IK32:00+11:4614:02
16Petronella HedenlundTäby OK34:24+14:1015:05
17Katja LeicktTullinge SK36:34+16:2016:02
18Matilda FriskGustavsbergs OK41:59+21:4518:24
19Vendela BexanderGustavsbergs OK45:07+24:5319:47
20Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK45:34+25:2019:59
21Emma BellanderGustavsbergs OK50:15+30:0122:02
22Johanna PetterssonGustavsbergs OK59:10+38:5625:57
Maja SandvikAttunda OKej godkänd
Malin HanssonTäby OKej start
Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OKej start
Ida SkantzeSundbybergs IKej start
Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Ella KarlssonSnättringe SKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start

H10

2 280 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö16:517:23
2Erik Lidström LauriSnättringe SK19:22+2:318:29
3Hampus HatlenTullinge SK19:34+2:438:34
4Alfred LängheimTullinge SK20:05+3:148:48
5Erik BovalliusJärfälla OK21:10+4:199:17
6Elon AlbrektssonOK Ravinen21:29+4:389:25
7Martin RinnbäckOK Ravinen21:47+4:569:33
8Jakob Gadefors NauHaninge SOK24:27+7:3610:43
9Albin LindskogOK Ravinen25:11+8:2011:02
10Johan FochsenWaxholms OK25:21+8:3011:07
11Jakob TedhamreSnättringe SK26:31+9:4011:37
12Emil SoneAttunda OK28:34+11:4312:31
13Ludvig JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK29:05+12:1412:45
14Isak GeliusSnättringe SK31:13+14:2213:41
15Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OK34:19+17:2815:03
16Simon LiljaIFK Lidingös Skid o OK43:00+26:0918:51
17Albin HainkeSnättringe SK47:50+30:5920:58
18David BernSnättringe SK1:17:09+1:00:1833:50
19Max HalldinBromma-Vällingby SOK2:04:53+1:48:0254:46
Herman SvahnOK Ravinenej godkänd
Eskil CostermansJärla Orienteringej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Oskar NilssonJärfälla OKej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Olle KallurOK Ravinenej start

D35

3 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SjöbergTullinge SK28:378:53
2Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OK29:13+0:369:04
3Jenny Tirén BergOK Ravinen29:59+1:229:18
4Maria von SchmalenséeAttunda OK30:16+1:399:23
5Karolina HellbergSundbybergs IK30:26+1:499:27
6Anna FalkSundbybergs IK31:53+3:169:54
7Magdalena CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK32:07+3:309:58
8Åsa PleinerTäby OK33:13+4:3610:18
9Mette PeterssonCentrum OK36:43+8:0611:24
10Malin LindskogOK Ravinen36:53+8:1611:27
11Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OK39:35+10:5812:17
12Elin AhlströmIFK Enskede40:11+11:3412:28
13Daniela RennerOK Södertörn54:04+25:2716:47
Maria LybertOK Ravinenej godkänd
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start
Ulrika ForsbergOK Ravinenej start
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start
Helen BolinTullinge SKej start

H35

4 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohnssonIFK Lidingös Skid o OK30:257:25
2Martin LarboIFK Lidingös Skid o OK30:31+0:067:26
3Lasse ForsbergOK Ravinen31:00+0:357:33
4Robert SöderbergGustavsbergs OK31:32+1:077:41
5Tomas HenrikssonAttunda OK32:20+1:557:53
6Jesper SvedbergIFK Lidingös Skid o OK32:26+2:017:54
7Andreas AasaTullinge SK33:36+3:118:11
8Mats SandinIK Vikings OK33:38+3:138:12
9Johan LindqvistTäby OK34:28+4:038:24
10Henrik SjögrenHaninge SOK39:03+8:389:31
11Björn JanssonVäsby OK40:34+10:099:53
12Martin LerjenCentrum OK45:15+14:5011:02
Mikael ChristensenIFK Enskedeej start
Fredrik HedinIFK Enskedeej start

D40

3 040 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta Thureson GibergHellas Orientering29:479:47
2Christin SöderqvistOK Ravinen30:10+0:239:55
3Kerstin ImarkTullinge SK32:07+2:2010:33
4Annika LundströmSundbybergs IK32:20+2:3310:38
5Sussie TistadIFK Lidingös Skid o OK33:13+3:2610:55
6Camilla EngelOK Ravinen34:30+4:4311:20
7Annika LindbergAttunda OK35:21+5:3411:37
8Ewa AlbrektssonOK Ravinen36:18+6:3111:56
9Ann RollerJärfälla OK36:42+6:5512:04
10Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK40:58+11:1113:28
11Nadja DahlströmSnättringe SK41:50+12:0313:45
12Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OK42:40+12:5314:02
13Cecilia HenrikssonOK Ravinen45:49+16:0215:04
14Sofie HöglundJärla Orientering50:07+20:2016:29
15Malin SherlockEnebybergs IF50:11+20:2416:30
16Maria EdvardssonJärfälla OK53:54+24:0717:43
17Malin AlbinssonJärfälla OK56:35+26:4818:36
18Anna TedhamreSnättringe SK1:09:57+40:1023:00
19Gabriella FriskGustavsbergs OK1:17:36+47:4925:31
20Viktoria HedenlundTäby OK1:37:45+1:07:5832:09
Eva HerbertTäby OKej godkänd
Anke XylanderSöders-Tyresöej start
Anna-Lena CostermansJärla Orienteringej start
Ingela JohanssonTäby OKej start
Kicki SkogTullinge SKej start

H40

3 940 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin BellanderGustavsbergs OK29:127:24
2Fredrik SoneAttunda OK29:28+0:167:28 Ladda ner rutt i gpx-format
3Stefan Svensson GeliusSnättringe SK29:33+0:217:30
4Mattias CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK29:45+0:337:33
5Lars SjöbergTullinge SK29:48+0:367:33
6Mårten WaldenfjordJärfälla OK30:31+1:197:44
7Pär LiljaIFK Lidingös Skid o OK30:52+1:407:50
8Stephen CraigOK Ravinen31:22+2:107:57
9Calle BohmanHellas Orientering31:34+2:228:00
10Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK31:43+2:318:02
11Stefan BergOK Ravinen31:49+2:378:04
12Peter TudénIK Hakarpspojkarna32:03+2:518:08
13Patrik LeicktTullinge SK32:42+3:308:17
14Erik ForsbergOK Ravinen32:57+3:458:21
15Håkan JanssonNynäshamns OK33:10+3:588:25
16Martin SigrandOK Södertörn33:21+4:098:27
17Ola SvärdHaninge SOK33:35+4:238:31
18Ronny FalkSundbybergs IK34:05+4:538:39
19Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OL35:05+5:538:54
20Niklas HenrikssonAttunda OK35:06+5:548:54
21Andreas FredrikssonAttunda OK35:34+6:229:01
22Jesper HedbergSnättringe SK36:01+6:499:08
23Sven JohanssonTäby OK36:28+7:169:15
24Mikael NyströmOK Ravinen37:14+8:029:27
25Ronnie PetterssonHaninge SOK37:46+8:349:35
26Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK38:28+9:169:45
27Johan SällforsIFK Lidingös Skid o OK39:17+10:059:58
28Björn LovangIFK Lidingös Skid o OK39:40+10:2810:04
29Henrik MorastHaninge SOK39:57+10:4510:08
30Magnus ElwinIFK Enskede39:59+10:4710:08
31Ulf AnderssonHaninge SOK40:18+11:0610:13
32Peter AlbinssonJärfälla OK40:23+11:1110:14
33Johan LindströmJärfälla OK41:01+11:4910:24
34Anders HedbergOK Södertörn42:19+13:0710:44
35Måns TorbiörnssonJärla Orientering42:50+13:3810:52
36Niclas NilssonOK Österåker42:57+13:4510:54
37Patrik FriskGustavsbergs OK43:31+14:1911:02
38Fredrik MorastHaninge SOK45:02+15:5011:25
39Magnus GrafströmCentrum OK45:35+16:2311:34
40Mats FranssonSnättringe SK46:30+17:1811:48
41Björn LinderGustavsbergs OK48:16+19:0412:15
42Nils EdvardssonJärfälla OK50:40+21:2812:51
43Petter SkantzeIFK Lidingös Skid o OK57:31+28:1914:35
44Patrik BlidefalkOK Södertörn59:28+30:1615:05
45Ville BexanderGustavsbergs OK1:06:14+37:0216:48
46Gunnar SkärlénHaninge SOK1:19:31+50:1920:10
Mats LundbäckJärfälla OKutgått
Robert LidströmTullinge SKej start
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Peter HöglundJärla Orienteringej start
Robert HaglundHaninge SOKej start
Anders KolmskogSundbybergs IKej start
Per B NilssonJärfälla OKej start

D45

2 640 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina KarlbergTullinge SK24:409:20
2Monica HatlenTullinge SK25:06+0:269:30
3Anna-Lena LängheimTullinge SK25:19+0:399:35
4Kristina BergstrandSöders-Tyresö25:21+0:419:36
5Kerstin HålandTullinge SK25:44+1:049:44
6Birgitta OlssonTäby OK26:36+1:5610:04
7Pia HellgrenOK Södertörn27:38+2:5810:28
8Mia LiljaIFK Lidingös Skid o OK27:42+3:0210:29
9Anna LarssonSöders-Tyresö27:55+3:1510:34
10Lena SundqvistTullinge SK28:36+3:5610:50
11Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK29:05+4:2511:00
12Carina NilssonTäby OK30:02+5:2211:22
13Johanna SundströmJärla Orientering31:23+6:4311:53
14Ulla MolinAttunda OK31:48+7:0812:02
15Maria ColeVäsby OK33:59+9:1912:52
16Annika SundvallJärla Orientering37:37+12:5714:14
17Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK37:52+13:1214:20
18Monica FröjdSnättringe SK39:09+14:2914:49
19Christina PernebyIFK Lidingös Skid o OK40:30+15:5015:20
20Anna PernebyTullinge SK42:13+17:3315:59
21Gunilla RudanderSundbybergs IK42:49+18:0916:13
22Gunilla KallhaugeSnättringe SK43:36+18:5616:30
23Johanna AlmlundHaninge SOK45:57+21:1717:24
24Susanne HarryssonAttunda OK47:26+22:4617:58
25Susanne BovalliusJärfälla OK47:28+22:4817:58
26Kristina KlangSolna OK47:38+22:5818:02
27Ingegerd CarlssonSundbybergs IK55:32+30:5221:02
28Mari-helen LidströmSnättringe SK1:01:10+36:3023:10
29Marie ForshällenAttunda OK1:01:46+37:0623:23
30Elisabeth HectorSnättringe SK1:06:37+41:5725:14
31Charlotte EngesAttunda OK1:18:18+53:3829:39
32Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:25:01+1:00:2132:12
Annette RedtzerAttunda OKej godkänd
Ann GranqvistOK Ravinenutgått
Monica RoosAttunda OKej start
Lena GumaeliusWaxholms OKej start
Eva LenellMälarö SOKej start
Anna ForsgrenTäby OKej start
Cecilia WestströmSundbybergs IKej start
Ludwina RedtzerAttunda OKej start

H45

3 690 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK25:306:54
2Johan LundvallTäby OK26:11+0:417:05
3Carl PerssonTäby OK26:28+0:587:10
4Peter AlbrektssonOK Ravinen27:26+1:567:26
5Mats FryxellTullinge SK27:32+2:027:27
6Conny StrandbergGustavsbergs OK28:40+3:107:46
7Pär SvenssonSöders-Tyresö29:17+3:477:56
8Urban FreijSnättringe SK29:56+4:268:06
9Jan CarlssonSöders-Tyresö30:09+4:398:10
10Per MårtenssonOK Ravinen30:10+4:408:10
11Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OK30:26+4:568:14
12Staffan KjellmanOK Ravinen30:59+5:298:23
13Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:28+5:588:31
14Anders KarlssonSnättringe SK31:31+6:018:32
15Göran HellgrenOK Södertörn32:02+6:328:40
16Eric RollerJärfälla OK32:31+7:018:48
17Kalle PerssonOK Österåker32:32+7:028:48
18Jörgen AxelssonTullinge SK32:36+7:068:50
19Göran LängheimTullinge SK32:47+7:178:53
20Ola BovalliusJärfälla OK32:52+7:228:54
21Andreas SvenssonOK Österåker33:21+7:519:02
22Jan-Olof BogrenSundbybergs IK33:24+7:549:03
23Roland SannicoloTäby OK33:41+8:119:07
24Stefan KarlssonOK Ravinen34:32+9:029:21
25Mats BernSnättringe SK34:51+9:219:26
26Stefan RedtzerAttunda OK34:59+9:299:28
27Per KallhaugeSnättringe SK35:01+9:319:29
28Bo LauriSnättringe SK35:13+9:439:32
29Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn35:43+10:139:40
30Anders NilssonTäby OK36:10+10:409:48
31Joakim SkantzeSundbybergs IK36:43+11:139:57
32Erik BerggrenTullinge SK36:44+11:149:57
33Håkan RedtzerAttunda OK37:11+11:4110:04
34Ola EnvallTullinge SK37:24+11:5410:08
35Mats KarlssonTullinge SK37:35+12:0510:11
36Johan SköldJärfälla OK38:50+13:2010:31
37Per FranzénOK Södertörn39:13+13:4310:37
38Peter ZetterströmSöders-Tyresö40:15+14:4510:54
39Torbjörn OhlssonHaninge SOK40:32+15:0210:59
40Jan LavénGustavsbergs OK40:56+15:2611:05
41Tomas GlanshedIFK Enskede41:56+16:2611:21
42Piero SannicoloTäby OK41:57+16:2711:22
43Nils ErikssonVäsby OK42:29+16:5911:30
44Mats KällTumba-Mälarhöjden OK43:57+18:2711:54
45Jörgen HectorSnättringe SK47:47+22:1712:56
46Patrik TidermanSöders-Tyresö48:13+22:4313:04
47Håkan SvahnOK Ravinen49:27+23:5713:24
48Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK50:03+24:3313:33
49Anders BerntssonSnättringe SK50:16+24:4613:37
50Anders ÖnerudOK Ravinen50:29+24:5913:40
51Frank SteinerJärfälla OK52:32+27:0214:14
52Thomas HjelmbladMälarö SOK53:28+27:5814:29
53Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK53:45+28:1514:33
54Oskar NederheimHaninge SOK55:13+29:4314:57
55Urban StåhlSundbybergs IK55:57+30:2715:09
56Nils EklöwOK Södertörn56:27+30:5715:17
57Thomas BabtistMälarö SOK59:53+34:2316:13
58Claes RennerOK Södertörn1:20:04+54:3421:41
59Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:28:27+1:02:5723:58
60Thomas AhlbinJärfälla OK1:47:40+1:22:1029:10
Johan KällbäckHammarby IF OFej godkänd
Mats GunnemyrSöders-Tyresöutgått
Ove RinnbäckOK Ravinenutgått
Anders WinbladSöders-Tyresöutgått
Mark RudaOK Ravinenej start
Magnus RajanIFK Lidingös Skid o OKej start
Magnus HellgrenOK Ravinenej start
Hans SundqvistTullinge SKej start
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOKej start
Ulf DanielssonTullinge SKej start
Ulf NilssonJärfälla OKej start
Peter EhrlinOK Ravinenej start
Peter Salomon-SörensenAttunda OKej start
Thomas CallebergSnättringe SKej start
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Håkan SöderqvistOK Ravinenej start
Ola HenrikssonJärla Orienteringej start
Mats CarlssonSundbybergs IKej start
Kent BerggrenTullinge SKej start
Jonas NylundCentrum OKej start

D50

2 640 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK25:559:49
2Marie MalmborgSöders-Tyresö27:14+1:1910:18
3Barbro LönnkvistTullinge SK27:42+1:4710:29
4Marita AxelssonOK Ravinen29:04+3:0911:00
5Maria BrattTullinge SK29:14+3:1911:04
6Karina LangerakJärfälla OK31:05+5:1011:46
7Gunilla KreissJärla Orientering31:54+5:5912:05
8Kerstin SandströmJärla Orientering32:48+6:5312:25
9Karin ForsbergTullinge SK33:32+7:3712:42
10Anita KarlssonOK Södertörn34:07+8:1212:55
11Katarina TynongTullinge SK35:12+9:1713:20
12Eva MolénSkarpnäcks OL36:48+10:5313:56
13Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn37:29+11:3414:11
14Karin GreilertHaninge SOK38:33+12:3814:36
15Lena HellströmOK Ravinen40:59+15:0415:31
16Carina DoyleSundbybergs IK41:25+15:3015:41
17Anna-Karin OhlssonTullinge SK41:50+15:5515:50
18Kerstin OhlssonHaninge SOK42:26+16:3116:04
19Ylva NilssonSnättringe SK45:54+19:5917:23
20Madelene BjernulfSundbybergs IK46:55+21:0017:46
21Annika SvenssonSolna OK47:10+21:1517:51
Susanne LindHaninge SOKej godkänd
Eva AnderlingTäby OKej start
Eva SvanbergJärfälla OKej start
Maria JonssonTullinge SKej start
Kia NordströmTäby OKej start
Anna Lindskog-PetterssonAttunda OKej start

H50

3 470 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK25:497:26
2Rikard ImarkTullinge SK27:00+1:117:46
3Göran JohanssonOK Österåker27:23+1:347:53
4Peter NordströmTäby OK28:56+3:078:20
5Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OK29:26+3:378:28
6Johan MarkstedtOK Södertörn29:36+3:478:31
7Krister GumaeliusWaxholms OK29:51+4:028:36
8Peter LundbergJärfälla OK31:11+5:228:59
9Anders JakobssonOK Södertörn32:20+6:319:19
10Anders SkogTullinge SK32:48+6:599:27
11Pär WestbladOK Ravinen33:02+7:139:31
12Lars GreilertHaninge SOK33:50+8:019:45
13Rolf KarlssonJärla Orientering33:52+8:039:45
14Björn-Ove PetterssonAttunda OK34:11+8:229:51
15Peter EnokssonOK Österåker34:37+8:489:58
16Torbjörn JohanssonOK Södertörn34:45+8:5610:00
17Sune SödergrannTullinge SK34:56+9:0710:04
18Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF35:44+9:5510:17
19Per-Arne ForsbergTullinge SK37:00+11:1110:39
20Matts AnderssonOK Ravinen37:13+11:2410:43
21Björn SalomonssonSnättringe SK37:51+12:0210:54
22Tomas MovinSnättringe SK39:02+13:1311:14
23Roland HellbergTäby OK39:13+13:2411:18
24Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK40:36+14:4711:42
25Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK41:44+15:5512:01
26Gunnar SvanbergJärfälla OK42:37+16:4812:16
27Conny AxelssonTumba-Mälarhöjden OK46:40+20:5113:26
28Ulf BurmanGustavsbergs OK47:02+21:1313:33
29Roger TinglöfVäsby OK48:53+23:0414:05
30Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK50:42+24:5314:36
31Werner KöhlerTullinge SK52:28+26:3915:07
Ronny PerssonOK Österåkerej godkänd
Göran IvarezOK Södertörnej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKej start
Erik DanielsAttunda OKej start
Jan KihlSundbybergs IKej start
Anders LundhJärfälla OKej start
Hans MalmbergWaxholms OKej start
Carl-Olof SöderSkarpnäcks OLej start
Per BacklundOK Södertörnej start
Stefan LjungdahlJärla Orienteringej start
Anders WinaldHellas Orienteringej start
Lars AnderssonOK Södertörnej start
Jari PöyhönenIFK Lidingös Skid o OKej start

D55

2 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering23:4611:35
2Pia-Lena PutkonenTullinge SK26:22+2:3612:51
3Marita SamuelssonSundbybergs IK26:59+3:1313:09
4Eva Persson-HadmarkTullinge SK30:30+6:4414:52
5Lotta ValentinGustavsbergs OK30:49+7:0315:01
6Lena RisbyOK Ravinen31:52+8:0615:32
7Riggan FrändénJärla Orientering32:35+8:4915:53
8My RönnolsTäby OK33:00+9:1416:05
9Maggan BogstedtTullinge SK34:52+11:0617:00
10Monica DarlandSolna OK37:23+13:3718:14
11Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OK44:36+20:5021:45
12Margareta MeitonIFK Lidingös Skid o OK46:13+22:2722:32
13Virve BergBromma-Vällingby SOK53:52+30:0626:16
Karin IvarssonHaninge SOKej start
Margareta HallménAttunda OKej start
Linnea CarlssonSkarpnäcks OLej start
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start
Monika LarssonSkarpnäcks OLej start
Inger SchwartzOK Södertörnej start

H55

3 220 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK25:097:48
2Göran NilssonSnättringe SK26:26+1:178:12
3Jörgen KarlssonAttunda OK27:19+2:108:29
4Pelle BengtssonIFK Enskede29:13+4:049:04
5Lennart AgénTullinge SK29:55+4:469:17
6Mikael ByströmJärfälla OK30:14+5:059:23
7Jan EskilssonHaninge SOK31:42+6:339:50
8Eidar LindgrenOK Ravinen32:18+7:0910:01
9Lars ForsbergOK Ravinen32:39+7:3010:08
10Göran HanssonTäby OK32:48+7:3910:11
10Nils-Robert PerssonTullinge SK32:48+7:3910:11
12Håkan SjunnestrandSolna OK33:29+8:2010:23
13Thomas WesterGustavsbergs OK33:39+8:3010:27
14Göran DoyleSundbybergs IK33:52+8:4310:31
15Lars RönnolsTäby OK33:53+8:4410:31
16Ola NyqvistOK Södertörn34:30+9:2110:42
17Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL34:44+9:3510:47
18Göran OhlssonTullinge SK35:26+10:1711:00
19Mikael SternJärla Orientering36:33+11:2411:21
20Curt RahlénOK Ravinen36:58+11:4911:28
21Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK40:09+15:0012:28
22Reijo KorhonenHaninge SOK41:15+16:0612:48
23Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK42:24+17:1513:10
24Dan KlangSolna OK42:54+17:4513:19
25Peter AxelssonOK Ravinen43:50+18:4113:36
26Tommy WendtHellas Orientering45:16+20:0714:03
27Calle DarlandSolna OK49:14+24:0515:17
28Torbjörn BergmanTullinge SK50:57+25:4815:49
29Lars HagrotTäby OK51:58+26:4916:08
30Peter OlssonTäby OK57:16+32:0717:47
Håkan SteenGustavsbergs OKej godkänd
Bengt LundbergSolna OKutgått
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Leif-Gunnar PetterssonStockholms OKej start
Anders LöfgrenJärfälla OKej start
Lars HörnströmTäby OKej start
Bo DavidssonSolna OKej start
Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OKej start
Jonny NilssonSnättringe SKej start
Leif MattssonJärla Orienteringej start
Lars BoudrieVäsby OKej start

D60

2 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK29:0314:10
2Ingrid GraneliHaninge SOK30:30+1:2714:52
3Helena KorhonenHaninge SOK30:48+1:4515:01
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK33:07+4:0416:09
5Marianne SöderbergIFK Lidingös Skid o OK39:36+10:3319:19
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd

H60

3 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK27:118:56
2Ingemar GardSöders-Tyresö27:46+0:359:08
3Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn28:50+1:399:29
4Lars GrankvistTäby OK30:31+3:2010:02
5Arne JohanssonOK Ravinen31:23+4:1210:19
6Paul NorénOK Södertörn31:57+4:4610:30
7Anders KarlssonTullinge SK33:25+6:1410:59
8Magnus HaraldssonGustavsbergs OK33:46+6:3511:06
9Åke WansölinSöders-Tyresö33:58+6:4711:10
10Ingemar LarssonTullinge SK34:12+7:0111:15
11Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOK37:26+10:1512:18
12Leif JonssonGustavsbergs OK38:25+11:1412:38
13Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF38:41+11:3012:43
14Kjell HolmbergOK Södertörn39:20+12:0912:56
15Hans Eric RosénSkogsluffarnas OK39:35+12:2413:01
16Tommy LindbergHaninge SOK41:26+14:1513:37
17Anders HallménAttunda OK41:55+14:4413:47
18Björn SvedinJärfälla OK43:32+16:2114:19
19Matz LarssonGustavsbergs OK44:57+17:4614:47
20Jörgen WidlundNynäshamns OK47:08+19:5715:30
21Per-Erik CarleniusAttunda OK49:21+22:1016:14
22Clas-Göran HerrgårdTäby OK51:30+24:1916:56
23Anders StenbackBromma-Vällingby SOK52:34+25:2317:17
24Göran FriskAttunda OK57:09+29:5818:47
25Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK59:07+31:5619:26
26Åke AndreassonGustavsbergs OK1:01:06+33:5520:05
27Bo WinanderJärfälla OK1:08:00+40:4922:22
Carl Gunnar ForsbergSnättringe SKej godkänd
Martin ErikssonOK Södertörnej start

D65

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne HamiltonEnebybergs IF28:0913:24
2Kristina Nygren-FriskAttunda OK37:15+9:0617:44
3Inger JanssonNynäshamns OK38:55+10:4618:31
4Maria EhnTullinge SK40:14+12:0519:09
5Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF44:26+16:1721:09
6Gunnel BalckIFK Enskede46:23+18:1422:05
7Inger PahlénSöders-Tyresö47:42+19:3322:42
8Sonja PernebyTullinge SK48:41+20:3223:10
9Elisabet ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK51:10+23:0124:21
10Carin RunqvistJärfälla OK1:19:02+50:5337:38
11Viera LarboTurebergs IF1:37:02+1:08:5346:12
U C Lybert ErikssonVäsby OKej godkänd
Margareta HagstedtVäsby OKej start
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej start
Birgitta BillstamJärfälla OKej start
Eva-Stina SvärdHaninge SOKej start

H65

2 410 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar EhnTullinge SK23:589:56
2Rune RådeströmSnättringe SK24:32+0:3410:10
3Rolf SkoglundHellas Orientering24:59+1:0110:21
4Bror FureskogAlfta-Ösa OK25:54+1:5610:44
5Tage SandbergBromma-Vällingby SOK26:51+2:5311:08
6Jan BojlingSolna OK27:55+3:5711:35
7Torbjörn TirénHellas Orientering28:48+4:5011:57
8Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben30:46+6:4812:45
9Göran LarboAttunda OK31:57+7:5913:15
10Lars EnglundJärla Orientering32:26+8:2813:27
11Leif CarlssonSkarpnäcks OL33:03+9:0513:42
12Leif NordinAttunda OK33:32+9:3413:54
13Alf LångSöders-Tyresö34:02+10:0414:07
14Per-Åke CarlenstamVäsby OK34:06+10:0814:08
15Håkan BoijeTurebergs IF35:20+11:2214:39
16Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK36:32+12:3415:09
17Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK37:36+13:3815:36
18Ebbe AdolfssonSundbybergs IK37:44+13:4615:39
19Rolf ÖhrnNynäshamns OK37:53+13:5515:43
20Bertil GeliusSnättringe SK38:57+14:5916:09
21Gunnar HedbergÖstersunds OK39:04+15:0616:12
22Ronny HedlundOK Södertörn39:33+15:3516:24
23Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK40:31+16:3316:48
24John ÖstlundSundbybergs IK45:51+21:5319:01
25Jan FalkSundbybergs IK47:27+23:2919:41
26Lars NordinSolna OK50:31+26:3320:57
Anders KihlströmTullinge SKej godkänd
Jan-Erik WibergJärla Orienteringej godkänd
Örjan KampegårdOK Södertörnej godkänd
Kenneth BerglundHellas Orienteringej start
Christer HedinIFK Enskedeej start
Leif StrandbergGustavsbergs OKej start
Sverker TirénHellas Orienteringej start

D70

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF27:1713:42
2Britt EricsonHammarby IF OF29:27+2:1014:47
3Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK29:35+2:1814:51
4Berit LindungerHaninge SOK37:39+10:2218:55
5Christina LarssonSöders-Tyresö38:48+11:3119:29
6Gun LarssonHammarby IF OF47:29+20:1223:51
7Barbro CedérusSnättringe SK47:59+20:4224:06
8Yvonne RoosAttunda OK50:48+23:3125:31
9Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:01:35+34:1830:56
10Margareta WallénTäby OK1:06:14+38:5733:16
Siv FrölundHaninge SOKej start
Saga MårdBromma-Vällingby SOKej start

H70

2 110 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede26:1812:27
2Jan SöderbergIFK Lidingös Skid o OK26:40+0:2212:38
3Bengt ErikssonVäsby OK27:10+0:5212:52
4Stellan FehrnströmEnebybergs IF29:58+3:4014:12
5Ove ForsbergTurebergs IF32:16+5:5815:17
6Kjell TancredIBM-Klubben33:27+7:0915:51
7Björn StoltOK Ravinen34:07+7:4916:10
8Lars CedérusSnättringe SK34:30+8:1216:21
8Sture NilssonStockholmspolisens IF OF34:30+8:1216:21
10Göran HaglundHaninge SOK35:34+9:1616:51
11Leif HermundstadSnättringe SK36:40+10:2217:22
12Håkan SjökvistSöders-Tyresö37:37+11:1917:49
13Lars RoosAttunda OK37:53+11:3517:57
14Bjarne ErlandssonHammarby IF OF38:04+11:4618:02
15Rolf LöfqvistSöders-Tyresö38:46+12:2818:22
16Rune GunnarssonNässjö OK39:55+13:3718:55
17Benny BogstedtTullinge SK40:28+14:1019:10
18Lars-Erik PernebyTullinge SK44:19+18:0121:00
19Hugo IsgrenIFK Enskede46:34+20:1622:04
20Gunnar BramstenSundbybergs IK47:10+20:5222:21
21Stig LarssonTullinge SK50:22+24:0423:52
22Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK53:36+27:1825:24
Staffan ElmhagenSöders-Tyresöutgått
Åke SamuelssonTumba-Mälarhöjden OKutgått
Curt BalckIFK Enskedeutgått
Jan-Erik DanellTullinge SKej start

D75

1 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta WestergrenTäby OK41:1120:41
2Gunilla WickenbergIBM-Klubben44:50+3:3922:31
3Gunnel JunegardOK Södertörn47:44+6:3323:59
4Solveig SpångbergIFK Lidingös Skid o OK1:16:00+34:4938:11
Ebba-Lisa FlygarTullinge SKej start
Sonja SundellSundbybergs IKej start
Inga JohanssonSöders-Tyresöej start

H75

2 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK24:2311:33
2Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK32:19+7:5615:18
3Nisse NilssonJärla Orientering32:38+8:1515:27
4Ulf EskilssonOK Södertörn35:22+10:5916:45
5Sten BergstrandSkogsluffarnas OK35:34+11:1116:51
6Anders BackOK Ravinen39:07+14:4418:32
7Lars LöthmanJärfälla OK39:52+15:2918:53
8Lars-Erik LindellVäsby OK42:55+18:3220:20
9Allan WedinJärfälla OK45:53+21:3021:44
10Erland LjungströmSpårvägens OK1:22:32+58:0939:06
Sigurd WallénTäby OKdiskvalificerad
Albert MårdBromma-Vällingby SOKej start
Olle JohanssonSöders-Tyresöej start

D80

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering40:4321:53
Ulla-Britt ÅlebergAttunda OKej godkänd

H80

1 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GrönbergBromma-Vällingby SOK31:2716:54
2Henning HamiltonEnebybergs IF33:14+1:4717:52
3Karl-Erik MogrenStigfinnarna36:42+5:1519:43
4Lennart StenbergStigfinnarna37:23+5:5620:05
5Tage OlssonStockholms OK45:06+13:3924:14
6Lennart WestergrenSöders-Tyresö48:21+16:5425:59
Gösta HanssonBromma-Vällingby SOKutgått
Lars SandvikOK Ravinenej start
Yngve HedbergSnättringe SKej start

H85

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1K-G JanssonStockholms OK43:3123:23
2Per WesterGustavsbergs OK56:17+12:4630:15

Inskolning

1 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olle CummingNässjö OKfullföljt
Maja FalkSundbybergs IKfullföljt
Anton HedströmKlubblösfullföljt
Axen LindstenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Nova MatthewsTullinge SKfullföljt
Gustav MyrbergerTullinge SKfullföljt
Lukas SandelinKlubblösfullföljt
Hilma StyvertsOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Elsa SvenssonTäby OKfullföljt
Axel TrofastTullinge SKfullföljt
Edvin WollbrandKlubblösfullföljt
Paula SilierJärfälla OKej start

U1

2 090 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes ElvinSödertälje-Nykvarn OF17:108:12
2Björn RennerOK Södertörn17:30+0:208:22
3Anton PleinerTäby OK18:24+1:148:48
4Hannes MogensenOK Ravinen18:51+1:419:01
5Jacob WolgastSnättringe SK20:09+2:599:38
6Olivia EngelOK Ravinen20:41+3:319:53
7Oliver EricssonTäby OK20:52+3:429:59
8Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF21:06+3:5610:05
9Anna NordlundJärla Orientering25:41+8:3112:17
10John WolgastSnättringe SK25:42+8:3212:17
11Wilma MårtenssonOK Ravinen27:46+10:3613:17
12Albert NordSödertälje IF28:42+11:3213:43
13Lina TorbiörnssonJärla Orientering29:21+12:1114:02
14Arvid HedenlundTäby OK30:21+13:1114:31
15Ville HalldinBromma-Vällingby SOK30:48+13:3814:44
16Ellen RydeniusTullinge SK31:39+14:2915:08
17Felix ArkängTullinge SK34:45+17:3516:37
18Helena PerssonOK Österåker1:14:35+57:2535:41
Klara AnderssonTäby OKej start
Johan BergOK Ravinenej start
Ebba ForsbergOK Ravinenej start
Edvin ForsbergOK Ravinenej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Filip HatlenTullinge SKej start
Tove KarlssonJärla Orienteringej start
Märta SandvikAttunda OKej start
Svante SandvikAttunda OKej start
Edwin ScherlinOK Ravinenej start

U2

2 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils BabtistMälarö SOK20:528:57
2Linus NilssonOK Österåker22:42+1:509:44
3Alvin CraigOK Ravinen23:52+3:0010:14
4Ida SvenssonTäby OK26:09+5:1711:13
5Viktor SoneAttunda OK29:16+8:2412:33
6Marie-Chantal BallnusSnättringe SK30:40+9:4813:09
7Hugo LindskogOK Ravinen31:44+10:5213:37
8Alicia KallhaugeSnättringe SK33:30+12:3814:22
9Emelie LybertOK Ravinen35:57+15:0515:25
10Wilma LeicktTullinge SK36:36+15:4415:42
11Leo PennebrinkSnättringe SK42:04+21:1218:03
12Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK42:21+21:2918:10
13Erik LarssonTullinge SK44:37+23:4519:08
14Helena BernSnättringe SK1:05:39+44:4728:10
David PalmérSkogsluffarnas OKej godkänd
Thea BolinTullinge SKej start
Liv HerneOK Ravinenej start
Alva KjellmanOK Ravinenej start
Claes NyqvistJärla Orienteringej start

Öppen motion 1

2 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BergmanOK Ravinen20:378:50
2Åsa WisénKlubblös25:56+5:1911:07
3Agneta FranzénSnättringe SK29:18+8:4112:34
4Ellisabeth LindstedtKlubblös33:10+12:3314:14
5Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK34:13+13:3614:41
6Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK37:29+16:5216:05
7Theresia HellqvistKlubblös42:15+21:3818:07
8Alva BladTullinge SK42:37+22:0018:17
9Tomas SjöbergSolna OK1:01:52+41:1526:33
10Lucia TurcanuAttunda OK1:57:17+1:36:4050:20

Öppen motion 3

2 170 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Örjan ArkängTullinge SK32:3915:02
2Malin MårtenssonOK Ravinen32:49+0:1015:07
3Gunilla BergOK Ravinen35:39+3:0016:25
4Eva HagrotTäby OK37:03+4:2417:04
5Ella JohanssonOK Österåker37:25+4:4617:14
6Anette BrunanderAttunda OK37:28+4:4917:15
7Helen Knutes NyqvistIFK Enskede41:46+9:0719:14
8Maria ForsbergTullinge SK42:46+10:0719:42
9Joel LundgrenSkarpnäcks OL44:41+12:0220:35
10Bo RockJärfälla OK45:49+13:1021:06
11Mathias AxelssonSnättringe SK46:34+13:5521:27
12Anna-Maria FoghammarOK Österåker46:53+14:1421:36
13Katarina LindbärgOK Södertörn49:19+16:4022:43
14Ulrika LonaeusKlubblös50:01+17:2223:02
15Linda SjöbergSkogsluffarnas OK50:19+17:4023:11
16Kerstin RosénSkogsluffarnas OK51:57+19:1823:56
17Johanna JuhlinJärfälla OK57:31+24:5226:30
18Loke SundbergOK Södertörn1:33:10+1:00:3142:56
Bo SundbergSnättringe SKutgått
Karin HanssonTäby OKej start

Öppen motion 5

2 880 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert RylanderSpårvägens OK35:1912:15
2Stefan SjögrenKlubblös39:06+3:4713:34
3Mats HaynkeSnättringe SK42:28+7:0914:44
4Mikael WesterVingåkers OK43:55+8:3615:14
5Anders RöstinSöders-Tyresö46:25+11:0616:07
6Erica StrandbergGustavsbergs OK48:17+12:5816:45
7Karin WinbladSkogsluffarnas OK49:24+14:0517:09
8Ann LeesmentMälarö SOK49:41+14:2217:15
9Tomas PelinerTäby OK50:00+14:4117:21
10Magdalena OcallaghanKlubblös50:13+14:5417:26
11Cecila FochsenWaxholms OK51:27+16:0817:51
12Carl CarlinSöders-Tyresö56:39+21:2019:40
13Åsa Lindqvist RodellMälarö SOK56:58+21:3919:46
14Sten HellströmOK Ravinen58:44+23:2520:23
15Harald HedenlundTäby OK58:51+23:3220:26
16Ewert EngstedtTullinge SK59:44+24:2520:44
17Elisabeth CarlinSöders-Tyresö59:51+24:3220:46
18Staffan WikströmSöders-Tyresö1:03:28+28:0922:02
19Gunnar LindholmKlubblös1:04:37+29:1822:26
20Anna MyrbergerTullinge SK1:05:43+30:2422:49
21Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK1:06:12+30:5322:59
22Anders FalkKlubblös1:08:52+33:3323:54
23Daniel WohlgemuthOK Ravinen1:10:23+35:0424:26
24Jonas BystedtJärfälla OK1:20:52+45:3328:04
25Medelene HellqvistOK Kontinent1:22:13+46:5428:32
26Helena GanslandtIFK Lidingös Skid o OK1:23:45+48:2629:04
27Grazyna van de VoordeTullinge SK1:40:32+1:05:1334:54
28Carina StenssonTullinge SK1:41:02+1:05:4335:04
29Pernilla Knutas LundbladAttunda OK1:45:09+1:09:5036:30
30Bo PetterssonKlubblös2:00:51+1:25:3241:57
Ann WidmanTäby OKej godkänd
Aino Birgitta RedtzerRotebro IS OKej godkänd
Erik MyrbergerTullinge SKej godkänd
Charlotte StåhlSundbybergs IKutgått
Birgitta ByströmJärfälla OKutgått
Arlett BallnusSnättringe SKutgått
Andreas HerneOK Ravinenej start
Roland Lindgren HammarströmWaxholms OKej start

Öppen motion 7

2 920 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK27:109:18
2Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF29:17+2:0710:01
3Per LjungStockholms OK30:50+3:4010:33
4Carl-Johan ThorellOK Ravinen32:29+5:1911:07
5Katrin SöderbergGustavsbergs OK33:58+6:4811:37
6Karin HedmanIFK Lidingös Skid o OK34:42+7:3211:53
7Ann BergmanOK Ravinen36:08+8:5812:22
8Hanna KällTumba-Mälarhöjden OK37:03+9:5312:41
9Per Åke ErikssonKlubblös38:16+11:0613:06
10Karin LindstenTumba-Mälarhöjden OK38:21+11:1113:08
11Gabriella LundholmSöders-Tyresö39:17+12:0713:27
12Peter SandströmJärla Orientering42:09+14:5914:26
12Kjell BengtssonTullinge SK42:09+14:5914:26
14Sven HedmanAttunda OK42:13+15:0314:27
15Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK42:35+15:2514:35
16Marie HeijkenskjöldTullinge SK42:37+15:2714:35
17Eva EngliTumba-Mälarhöjden OK42:47+15:3714:39
18Louise StrandbergGustavsbergs OK42:54+15:4414:41
19Emma KällTumba-Mälarhöjden OK44:48+17:3815:20
20Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF44:58+17:4815:23
21John AlexanderCentrum OK45:16+18:0615:30
22Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK46:18+19:0815:51
23Fredrik SundströmIFK Lidingös Skid o OK46:57+19:4716:04
24Magnus CederlöfJärfälla OK47:35+20:2516:17
25Kerstin RosengrenAttunda OK48:30+21:2016:36
26Monika PerssonOK Södertörn49:38+22:2816:59
27Christina GranathOK Södertörn49:41+22:3117:00
28Anders LavforsCentrum OK50:18+23:0817:13
29Lisa LeicktTullinge SK53:53+26:4318:27
30Ylva TorbiörnssonJärla Orientering54:49+27:3918:46
31Per WimanTäby OK54:51+27:4118:47
32Arne LindbergBromma-Vällingby SOK56:08+28:5819:13
33Rolf NilssonTullinge SK58:26+31:1620:00
34Patrik WendeliusIFK Lidingös Skid o OK58:53+31:4320:09
35Mimmi WestbladOK Ravinen58:55+31:4520:10
36Jenny AxelssonSnättringe SK1:01:57+34:4721:12
37Göran JohanssonJärfälla OK1:02:15+35:0521:19
38Anna-Karin CarlssonOK Södertörn1:17:07+49:5726:24
39Annica HedbergOK Södertörn1:18:07+50:5726:45
40Anders FriströmSkarpnäcks OL1:21:17+54:0727:50
41Anneli WendeliusIFK Lidingös Skid o OK1:21:50+54:4028:01
42Annakarin RahlénOK Ravinen1:23:37+56:2728:38
43Jan LindqvistMälarö SOK1:23:42+56:3228:39
44Anki HolmbergJärla Orientering1:27:41+1:00:3130:01
45Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:41:21+1:14:1134:42
46Katarina HelgbyBromma-Vällingby SOK1:57:54+1:30:4440:22
47Yvonne BrantingSkarpnäcks OL2:07:44+1:40:3443:44
Ulf LarssonKlubblösej godkänd
Dan UgglaBromma-Vällingby SOKej godkänd
Lotta TapperIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Jörgen LundholmSöders-Tyresöej godkänd
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Johan EijeborgKlubblösej godkänd
Tomas TapperIFK Lidingös Skid o OKutgått
Stefan GotheOK Ravinenutgått
Marianne JernbergSöders-Tyresöej start

Öppen motion 8

4 490 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Olof AmblieIFK Lidingös Skid o OK30:076:42
2Jonas KarlssonDalaportens OL34:26+4:197:40
3Andreas EdlundIFK Lidingös Skid o OK34:45+4:387:44
4Robert WallstenLeksands OK36:23+6:168:06
5Jesper LundHaninge SOK36:41+6:348:10
6Niklaus FlorianJärla Orientering38:53+8:468:39
7Tobias SvenssonOK Österåker40:24+10:178:59
8Per WollbrandTullinge SK40:28+10:219:00
9Andreas ErikssonUmeå OK40:39+10:329:03
10David GranathTjällmo-Godegårds OK44:11+14:049:50
11Simon MellinSundbybergs IK44:38+14:319:56
12Göran HillgrenOK Södertörn44:52+14:459:59
13Sofia ForsgrenOK Skogsfalken45:17+15:1010:05
14Jennie-Ann MalmbergSundbybergs IK47:40+17:3310:36
15Claes AnderssonTullinge SK49:28+19:2111:01
16Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF51:22+21:1511:26
17Johan AspegrenOK Kontinent53:09+23:0211:50
18Per ForsbergOK Pan-Kristianstad54:16+24:0912:05
19Joakim OlssonVäsby OK54:59+24:5212:14
20Tomas AlaeusOK Södertörn55:13+25:0612:17
21Allan MogensenOK Ravinen57:28+27:2112:47
22Denis SeimbilleIFK Lidingös Skid o OK59:13+29:0613:11
23Mattias LiljedahlFK Boken1:01:15+31:0813:38
24Göran HedströmIFK Enskede1:01:53+31:4613:46
25Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:03:44+33:3714:11
26Sven Erik AmrénSnättringe SK1:05:42+35:3514:37
27Caroline WilboisGöteborgs SK1:09:38+39:3115:30
28Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK1:09:47+39:4015:32
29Bo NorbäckStockholmspolisens IF OF1:13:08+43:0116:17
30Anders BergBromma-Vällingby SOK1:14:55+44:4816:41
31Henrik RindlöwJärfälla OK1:28:30+58:2319:42
32Olle KällbäckHammarby IF OF1:42:26+1:12:1922:48
33Martin HellströmKlubblös1:50:56+1:20:4924:42
Johan HörnfeldtOK Ravinenej godkänd
Jan BergmanSundbybergs IKej godkänd
Emma TarandiIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Dede PaulKlubblösej godkänd
Anina HirzelJärla Orienteringutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser