Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21

4 580 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK27:06
2Johan NäsmanIFK Lidingös Skid o OK27:29+0:23
3Martin VisterJärla Orientering27:48+0:42
4David BejbomJärla Orientering27:58+0:52
5Mattias MillingerOK Linné28:45+1:39
6Erik AnderssonJärla Orientering28:46+1:40
7Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK28:50+1:44
8Jo Forseth IndgaardFrol IL29:10+2:04
9Oskar DanielsAttunda OK29:21+2:15
10Kasper HäglerJärla Orientering29:41+2:35
11Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK29:44+2:38
12Mathias HallménAttunda OK30:04+2:58
13Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering30:06+3:00
14Anders HedmanIFK Lidingös Skid o OK30:28+3:22
15Johan KärrströmTullinge SK30:50+3:44
16Martin LindskogOK Ravinen31:11+4:05
17Peter HemmyrJärla Orientering31:14+4:08
18Christian KollbergJärla Orientering31:18+4:12
19Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OK31:24+4:18
20Markus FredlundTullinge SK31:27+4:21
21Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK31:38+4:32
22Mats NordbrødenJärla Orientering31:53+4:47
23David KlemanTäby OK33:25+6:19
24Christer BackmanTullinge SK33:35+6:29
25Oskar GustafssonBoxholm-Mjölby OL34:09+7:03
26Johan StrandbergGustavsbergs OK34:14+7:08
27Fredrik NormanLeksands OK34:40+7:34
28Göran ThimbergSöders-Tyresö34:54+7:48
29Per-Åke OlssonOK Ravinen34:56+7:50
30Nick BarrableOK Ravinen35:07+8:01
31Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK35:34+8:28
32Linus KaisajunttiIFK Lidingös Skid o OK35:38+8:32
33Ali KuoskuJärfälla OK36:03+8:57
34Clément FumeyTullinge SK36:12+9:06
35Axel MattssonJärla Orientering36:27+9:21
36Erik MattssonJärla Orientering36:43+9:37
37Henrik HellmanOK Södertörn37:10+10:04
38Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK37:29+10:23
39Jerk RönnolsCentrum OK37:41+10:35
40Tero JunttilaIFK Lidingös Skid o OK38:08+11:02
41Per-Ove KivisäkkTullinge SK38:19+11:13
42Martin HärbergJärla Orientering38:21+11:15
43Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL39:03+11:57
44Christian RotvikerCentrum OK40:08+13:02
45Niklas OlssonTäby OK40:20+13:14
46John SvanbergOK Södertörn40:51+13:45
47Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK41:17+14:11
48John HartleyOK Ravinen41:19+14:13
49Robert JohanssonTäby OK41:32+14:26
50Anders PlattJärla Orientering41:53+14:47
51Marcus BrandtTumba-Mälarhöjden OK42:34+15:28
52Henrik HammasAttunda OK43:22+16:16
53Staffan PerssonTullinge SK43:30+16:24
54Jakob SkogholmCentrum OK44:16+17:10
54Bengt LangelsSkarpnäcks OL44:16+17:10
56Josh BeechOK Södertörn44:28+17:22
57Ingemar ÅkermanTullinge SK44:32+17:26
58Jakob CarlssonCentrum OK44:52+17:46
59Pierre SchambergerCentrum OK45:44+18:38
60Thomas FuruheimIFK Lidingös Skid o OK46:07+19:01
61Björn BängtssonCentrum OK46:58+19:52
62Fredrik SetterqvistOK Södertörn48:44+21:38
63Thomas SjöbergCentrum OK50:34+23:28
64Patrik NilssonSnättringe SK52:58+25:52
65Daniel TorénTumba-Mälarhöjden OK55:38+28:32
66Ulf BylundIFK Enskede56:27+29:21
67Fredric JohanssonSnättringe SK1:02:24+35:18
68Mattias HenrikssonCentrum OK1:04:44+37:38
69Arnaud DumasIFK Lidingös Skid o OK1:14:52+47:46
Jonas LindholmCentrum OKej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Robin WesterlundTäby OKej godkänd
Joakim LönnkvistTullinge SKutgått
Olle BoströmJärla Orienteringej start
Kristoffer EdshageCentrum OKej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Mikael NilssonSnättringe SKej start
Emil LauriIFK Lidingös Skid o OKej start
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start
John FredrikssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Torbjörn KölzowOK Ravinenej start
Stuart FellCentrum OKej start
Dan WesterJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila