Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H12

2 540 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK22:15
2Ruben BryngelssonTullinge SK24:09+1:54
3Jonatan StåhlSundbybergs IK24:56+2:41
4Johan LangerakJärfälla OK25:15+3:00
5Axel JunegardTullinge SK25:50+3:35
6Oliver HöglundJärla Orientering28:30+6:15
7Marcus Salomon-SörensenAttunda OK29:04+6:49
8Noel WaldenfjordJärfälla OK29:11+6:56
9Anton HänströmTäby OK29:37+7:22
10Simon FriskGustavsbergs OK29:48+7:33
11Ivar Lidström LauriSnättringe SK30:16+8:01
12Melvin JakobssonOK Södertörn31:11+8:56
13Viktor LindellAttunda OK33:21+11:06
14Mattias IvarezOK Södertörn33:32+11:17
15Filip MöllerOK Södertörn35:09+12:54
16Hampus BrunanderAttunda OK36:03+13:48
17Rasmus WinbergHaninge SOK37:23+15:08
18Oscar MånkellAttunda OK37:30+15:15
19Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK39:07+16:52
20Elias RöstinSöders-Tyresö39:47+17:32
21Anders LönnstedtJärla Orientering41:32+19:17
22Mattias KallhaugeSnättringe SK44:53+22:38
23Erik NordlundJärla Orientering54:06+31:51
24Axel BovalliusJärfälla OK57:09+34:54
25Tobias BudwegOK Österåker58:40+36:25
26Martin SkärlénHaninge SOK58:53+36:38
27Adam BrattTullinge SK59:44+37:29
28Ludvig DanströmJärla Orientering1:10:53+48:38
29Daniel KjellmanOK Ravinen1:39:12+1:16:57
Jesper LidmarSnättringe SKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OKej start
Linus AlbinssonJärfälla OKej start
Linus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start
Johan CallebergSnättringe SKej start
William ScherlinOK Ravinenej start
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Joar SöderbergJärla Orienteringej start
Fredrik HanssonTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila