Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D45

2 640 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina KarlbergTullinge SK24:40
2Monica HatlenTullinge SK25:06+0:26
3Anna-Lena LängheimTullinge SK25:19+0:39
4Kristina BergstrandSöders-Tyresö25:21+0:41
5Kerstin HålandTullinge SK25:44+1:04
6Birgitta OlssonTäby OK26:36+1:56
7Pia HellgrenOK Södertörn27:38+2:58
8Mia LiljaIFK Lidingös Skid o OK27:42+3:02
9Anna LarssonSöders-Tyresö27:55+3:15
10Lena SundqvistTullinge SK28:36+3:56
11Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK29:05+4:25
12Carina NilssonTäby OK30:02+5:22
13Johanna SundströmJärla Orientering31:23+6:43
14Ulla MolinAttunda OK31:48+7:08
15Maria ColeVäsby OK33:59+9:19
16Annika SundvallJärla Orientering37:37+12:57
17Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK37:52+13:12
18Monica FröjdSnättringe SK39:09+14:29
19Christina PernebyIFK Lidingös Skid o OK40:30+15:50
20Anna PernebyTullinge SK42:13+17:33
21Gunilla RudanderSundbybergs IK42:49+18:09
22Gunilla KallhaugeSnättringe SK43:36+18:56
23Johanna AlmlundHaninge SOK45:57+21:17
24Susanne HarryssonAttunda OK47:26+22:46
25Susanne BovalliusJärfälla OK47:28+22:48
26Kristina KlangSolna OK47:38+22:58
27Ingegerd CarlssonSundbybergs IK55:32+30:52
28Mari-helen LidströmSnättringe SK1:01:10+36:30
29Marie ForshällenAttunda OK1:01:46+37:06
30Elisabeth HectorSnättringe SK1:06:37+41:57
31Charlotte EngesAttunda OK1:18:18+53:38
32Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:25:01+1:00:21
Annette RedtzerAttunda OKej godkänd
Ann GranqvistOK Ravinenutgått
Monica RoosAttunda OKej start
Lena GumaeliusWaxholms OKej start
Eva LenellMälarö SOKej start
Anna ForsgrenTäby OKej start
Cecilia WestströmSundbybergs IKej start
Ludwina RedtzerAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila