Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H55

3 220 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars LönnkvistTullinge SK25:09
2Göran NilssonSnättringe SK26:26+1:17
3Jörgen KarlssonAttunda OK27:19+2:10
4Pelle BengtssonIFK Enskede29:13+4:04
5Lennart AgénTullinge SK29:55+4:46
6Mikael ByströmJärfälla OK30:14+5:05
7Jan EskilssonHaninge SOK31:42+6:33
8Eidar LindgrenOK Ravinen32:18+7:09
9Lars ForsbergOK Ravinen32:39+7:30
10Göran HanssonTäby OK32:48+7:39
10Nils-Robert PerssonTullinge SK32:48+7:39
12Håkan SjunnestrandSolna OK33:29+8:20
13Thomas WesterGustavsbergs OK33:39+8:30
14Göran DoyleSundbybergs IK33:52+8:43
15Lars RönnolsTäby OK33:53+8:44
16Ola NyqvistOK Södertörn34:30+9:21
17Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL34:44+9:35
18Göran OhlssonTullinge SK35:26+10:17
19Mikael SternJärla Orientering36:33+11:24
20Curt RahlénOK Ravinen36:58+11:49
21Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK40:09+15:00
22Reijo KorhonenHaninge SOK41:15+16:06
23Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK42:24+17:15
24Dan KlangSolna OK42:54+17:45
25Peter AxelssonOK Ravinen43:50+18:41
26Tommy WendtHellas Orientering45:16+20:07
27Calle DarlandSolna OK49:14+24:05
28Torbjörn BergmanTullinge SK50:57+25:48
29Lars HagrotTäby OK51:58+26:49
30Peter OlssonTäby OK57:16+32:07
Håkan SteenGustavsbergs OKej godkänd
Bengt LundbergSolna OKutgått
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Leif-Gunnar PetterssonStockholms OKej start
Anders LöfgrenJärfälla OKej start
Lars HörnströmTäby OKej start
Bo DavidssonSolna OKej start
Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OKej start
Jonny NilssonSnättringe SKej start
Leif MattssonJärla Orienteringej start
Lars BoudrieVäsby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila