Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Järfälla OK

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars PalmqvistH50 (33)25:497:26
1Anne LundmarkD60 (6)29:0314:10
1Rasmus Palmqvist AslaksenH20 (11)27:356:35
4Johan LangerakH12 (29)25:15+3:009:56
4Rebecca WaldenfjordD14 (30)31:52+1:3811:27
5Erik BovalliusH10 (20)21:10+4:199:17
5Jefta LangerakH18 (26)27:20+3:437:02
6Karina LangerakD50 (22)31:05+5:1011:46
6Mikael ByströmH55 (32)30:14+5:059:23
6Mårten WaldenfjordH40 (47)30:31+1:197:44
7Lars LöthmanH75 (11)39:52+15:2918:53
8Joakim ByströmH18 (26)29:41+6:047:39
8Noel WaldenfjordH12 (29)29:11+6:5611:29
8Peter LundbergH50 (33)31:11+5:228:59
8Sofia EdvardssonD10 (23)25:04+4:5010:59
9Ann RollerD40 (21)36:42+6:5512:04
9Allan WedinH75 (11)45:53+21:3021:44
10Carin RunqvistD65 (12)1:19:02+50:5337:38
10Bo RockÖppen motion 3 (19)45:49+13:1021:06
11Agnes LundqvistD14 (30)42:32+12:1815:17
11Alice HallménD10 (23)27:24+7:1012:01
13Isak LangerakH16 (33)35:55+11:2410:03
14Linda LarssonD21 (49)31:43+6:078:48
15Siri HjärtbergD14 (30)46:30+16:1616:43
15Benjamin LangerakH14 (42)35:49+14:1112:28
16Maria EdvardssonD40 (21)53:54+24:0717:43
16Emmy AlbinssonD14 (30)46:52+16:3816:51
16Eric RollerH45 (64)32:31+7:018:48
17Malin AlbinssonD40 (21)56:35+26:4818:36
17Johanna JuhlinÖppen motion 3 (19)57:31+24:5226:30
18Oskar EdvardssonH14 (42)36:43+15:0512:47
18Björn SvedinH60 (28)43:32+16:2114:19
20Ola BovalliusH45 (64)32:52+7:228:54
23Tina ErikssonD21 (49)34:24+8:489:33
24Jesper AhlbinH18 (26)59:30+35:5315:20
24Jonas BystedtÖppen motion 5 (36)1:20:52+45:3328:04
24Axel BovalliusH12 (29)57:09+34:5422:30
24Magnus CederlöfÖppen motion 7 (55)47:35+20:2516:17
25Joel BystedtH18 (26)1:27:20+1:03:4322:30
25Susanne BovalliusD45 (34)47:28+22:4817:58
25Karin LundbergD21 (49)35:03+9:279:44
25Ludwig BergfalkH16 (33)57:12+32:4116:01
26Gunnar SvanbergH50 (33)42:37+16:4812:16
27Bo WinanderH60 (28)1:08:00+40:4922:22
31Henrik RindlöwÖppen motion 8 (38)1:28:30+58:2319:42
32Peter AlbinssonH40 (47)40:23+11:1110:14
33Johan LindströmH40 (47)41:01+11:4910:24
33Ali KuoskuH21 (73)36:03+8:577:52
36Johan SköldH45 (64)38:50+13:2010:31
37Göran JohanssonÖppen motion 7 (55)1:02:15+35:0521:19
42Nils EdvardssonH40 (47)50:40+21:2812:51
51Frank SteinerH45 (64)52:32+27:0214:14
60Thomas AhlbinH45 (64)1:47:40+1:22:1029:10
Mats LundbäckH40 (47)utgått
Birgitta ByströmÖppen motion 5 (36)utgått
Dennis HallménH14 (42)ej start
Johan LundbäckH10 (20)ej start
Birgitta BillstamD65 (12)ej start
Oskar NilssonH10 (20)ej start
Anton SilierH12 (29)ej start
Eva SvanbergD50 (22)ej start
Linus AlbinssonH12 (29)ej start
Anders LundhH50 (33)ej start
Calle NilssonH14 (42)ej start
Andreas Winander-SchönningH18 (26)ej start
Ulf NilssonH45 (64)ej start
Anders LöfgrenH55 (32)ej start
Per B NilssonH40 (47)ej start
Isa LundqvistD12 (24)ej start
Jonna LundbäckD12 (24)ej start
Göran LundqvistH45 (64)ej start
Paula SilierInskolning (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser