Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Snättringe SK

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Josef FranzénH12 Kort (1)36:4415:45
2Erik Lidström LauriH10 (20)19:22+2:318:29
2Göran NilssonH55 (32)26:26+1:178:12
2Rune RådeströmH65 (29)24:32+0:3410:10
2Simon HectorH16 (33)24:34+0:036:52
3Mats HaynkeÖppen motion 5 (36)42:28+7:0914:44
3Stefan Svensson GeliusH40 (47)29:33+0:217:30
3Agneta FranzénÖppen motion 1 (10)29:18+8:4112:34
5Jacob WolgastU1 (18)20:09+2:599:38
5Martin NilssonH16 (33)28:17+3:467:55
6Marie-Chantal BallnusU2 (15)30:40+9:4813:09
7Barbro CedérusD70 (10)47:59+20:4224:06
8Lars CedérusH70 (25)34:30+8:1216:21
8Urban FreijH45 (64)29:56+4:268:06
8Alicia KallhaugeU2 (15)33:30+12:3814:22
10John WolgastU1 (18)25:42+8:3212:17
10Frida HectorD12 (24)41:42+18:4216:25
11Nadja DahlströmD40 (21)41:50+12:0313:45
11David HectorH18 (26)30:27+6:507:50
11Jakob TedhamreH10 (20)26:31+9:4011:37
11Leif HermundstadH70 (25)36:40+10:2217:22
11Ivar Lidström LauriH12 (29)30:16+8:0111:54
11Mathias AxelssonÖppen motion 3 (19)46:34+13:5521:27
11Leo PennebrinkU2 (15)42:04+21:1218:03
12Kristina TedhamreD14 (30)42:41+12:2715:21
12Märta FröjdD16 (20)43:12+10:3913:24
14Isak GeliusH10 (20)31:13+14:2213:41
14Helena BernU2 (15)1:05:39+44:4728:10
14Anders KarlssonH45 (64)31:31+6:018:32
16Viking FreijH14 (42)36:14+14:3612:37
17Albin HainkeH10 (20)47:50+30:5920:58
17Vilma KarlssonD14 (30)51:17+21:0318:26
18Anna TedhamreD40 (21)1:09:57+40:1023:00
18David BernH10 (20)1:17:09+1:00:1833:50
18Anna BerntssonD16 (20)53:35+21:0216:38
18Monica FröjdD45 (34)39:09+14:2914:49
19Ylva NilssonD50 (22)45:54+19:5917:23
20Bertil GeliusH65 (29)38:57+14:5916:09
20Maria BernD12 (24)1:16:41+53:4130:11
21Björn SalomonssonH50 (33)37:51+12:0210:54
21Tobias KarlssonH14 (42)38:44+17:0613:29
22Jesper HedbergH40 (47)36:01+6:499:08
22Mattias KallhaugeH12 (29)44:53+22:3817:40
22Tomas MovinH50 (33)39:02+13:1311:14
22Gunilla KallhaugeD45 (34)43:36+18:5616:30
25Mats BernH45 (64)34:51+9:219:26
26Sven Erik AmrénÖppen motion 8 (38)1:05:42+35:3514:37
27Per KallhaugeH45 (64)35:01+9:319:29
28Bo LauriH45 (64)35:13+9:439:32
28Mari-helen LidströmD45 (34)1:01:10+36:3023:10
30Elisabeth HectorD45 (34)1:06:37+41:5725:14
30Anna TidermanD21 (49)38:00+12:2410:33
35Fredrik OrmöH14 (42)1:23:34+1:01:5629:07
35Hanna BrusD21 (49)39:48+14:1211:03
36Jenny AxelssonÖppen motion 7 (55)1:01:57+34:4721:12
40Mats FranssonH40 (47)46:30+17:1811:48
45Jörgen HectorH45 (64)47:47+22:1712:56
49Anders BerntssonH45 (64)50:16+24:4613:37
64Patrik NilssonH21 (73)52:58+25:5211:33
67Fredric JohanssonH21 (73)1:02:24+35:1813:37
Carl Gunnar ForsbergH60 (28)ej godkänd
Vanja PennebrinkD12 (24)ej godkänd
Arlett BallnusÖppen motion 5 (36)utgått
Marcus GenbergH16 (33)utgått
Bo SundbergÖppen motion 3 (19)utgått
Jesper LidmarH12 (29)ej start
Yngve HedbergH80 (7)ej start
Johan CallebergH12 (29)ej start
Mikael NilssonH21 (73)ej start
Thomas CallebergH45 (64)ej start
Ella KarlssonD10 (23)ej start
Karin KallhaugeD12 (24)ej start
Erik CallebergH16 (33)ej start
Jonas KallhaugeH16 (33)ej start
Jonny NilssonH55 (32)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser