Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

OK Södertörn

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergD12 (24)23:009:03
2Björn RennerU1 (18)17:30+0:208:22
3Gunnel JunegardD75 (4)47:44+6:3323:59
3Georg EklöwH14 (42)25:17+3:398:48
3Lars-Gunnar LarssonH60 (28)28:50+1:399:29
3Tilde BacklundD12 (24)27:15+4:1510:43
4Ulf EskilssonH75 (11)35:22+10:5916:45
6Måns HellgrenH18 (26)28:07+4:307:14
6Johan MarkstedtH50 (33)29:36+3:478:31
6Paul NorénH60 (28)31:57+4:4610:30
7Tove LagerbergD18 (14)37:27+8:1311:14
7Axel KudinoffH14 (42)30:24+8:4610:35
7Pia HellgrenD45 (34)27:38+2:5810:28
8Linus BacklundH14 (42)30:41+9:0310:41
8Helena MarkstedtD20 (12)35:30+11:3010:37
9William NilssonH18 (26)29:46+6:097:40
9Anders JakobssonH50 (33)32:20+6:319:19
9Sara MöllerD10 (23)26:35+6:2111:39
9Linda RennerD12 (24)41:06+18:0616:10
10Anita KarlssonD50 (22)34:07+8:1212:55
10Alice TörnlundD16 (20)41:09+8:3612:46
10Adam HedbergH14 (42)32:26+10:4811:18
10Elin Nygren-WåhlinD20 (12)39:36+15:3611:51
12Melvin JakobssonH12 (29)31:11+8:5612:16
12Göran HillgrenÖppen motion 8 (38)44:52+14:459:59
13Daniela RennerD35 (14)54:04+25:2716:47
13Ann-Sofie SvanbergD50 (22)37:29+11:3414:11
13Katarina LindbärgÖppen motion 3 (19)49:19+16:4022:43
13Sanna HedbergD10 (23)29:02+8:4812:44
14Mattias IvarezH12 (29)33:32+11:1713:12
14Kjell HolmbergH60 (28)39:20+12:0912:56
15Göran HellgrenH45 (64)32:02+6:328:40
15Filip MöllerH12 (29)35:09+12:5413:50
15Matilda RenlundD16 (20)45:51+13:1814:14
16Torbjörn JohanssonH50 (33)34:45+8:5610:00
16Ola NyqvistH55 (32)34:30+9:2110:42
16Martin SigrandH40 (47)33:21+4:098:27
18Loke SundbergÖppen motion 3 (19)1:33:10+1:00:3142:56
20Jonathan BerglindH18 (26)35:41+12:049:11
20Tomas AlaeusÖppen motion 8 (38)55:13+25:0612:17
22Louise MarkstedtD21 (49)34:19+8:439:31
22Ronny HedlundH65 (29)39:33+15:3516:24
23Erik Nygren-WåhlinH18 (26)58:47+35:1015:09
23Elias EnglundH16 (33)47:46+23:1513:22
26Monika PerssonÖppen motion 7 (55)49:38+22:2816:59
27Christina GranathÖppen motion 7 (55)49:41+22:3117:00
27Hugo LindbärgH14 (42)42:22+20:4414:45
29Jesper Hansson LagerbergH45 (64)35:43+10:139:40
34Anders HedbergH40 (47)42:19+13:0710:44
37Per FranzénH45 (64)39:13+13:4310:37
37Henrik HellmanH21 (73)37:10+10:048:06
38Anna-Karin CarlssonÖppen motion 7 (55)1:17:07+49:5726:24
39Annica HedbergÖppen motion 7 (55)1:18:07+50:5726:45
44Patrik BlidefalkH40 (47)59:28+30:1615:05
46John SvanbergH21 (73)40:51+13:458:55
56Nils EklöwH45 (64)56:27+30:5715:17
56Josh BeechH21 (73)44:28+17:229:42
58Claes RennerH45 (64)1:20:04+54:3421:41
62Fredrik SetterqvistH21 (73)48:44+21:3810:38
Göran IvarezH50 (33)ej godkänd
Örjan KampegårdH65 (29)ej godkänd
Johanna IvarezD18 (14)utgått
Martina SallstedtD16 (20)ej start
Martin ErikssonH60 (28)ej start
Per BacklundH50 (33)ej start
Inger SchwartzD55 (13)ej start
Lars AnderssonH50 (33)ej start
Alexander NilssonH16 (33)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser