Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Tumba-Mälarhöjden OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alexander KällH12 (29)22:158:45
2Olof RudinH75 (11)32:19+7:5615:18
4Helen TörnrosD60 (6)33:07+4:0416:09
6Viktor SandelinÖppen motion 1 (10)37:29+16:5216:05
8Hanna KällÖppen motion 7 (55)37:03+9:5312:41
9Ellinor ÖstervallD14 (30)35:34+5:2012:47
10Karin LindstenÖppen motion 7 (55)38:21+11:1113:08
10Mikael TjernbergH40 (47)31:43+2:318:02
10Charlotta ÖstervallD40 (21)40:58+11:1113:28
11Eva BoströmD55 (13)44:36+20:5021:45
12Lydia HylanderU2 (15)42:21+21:2918:10
13Dan GibergH45 (64)31:28+5:588:31
15Emma EnglidÖppen motion 7 (55)42:35+15:2514:35
16Karin SkogholmD21 (49)32:18+6:428:58
17Eva EngliÖppen motion 7 (55)42:47+15:3714:39
17Carina JohanssonD45 (34)37:52+13:1214:20
19Erik ÅbergH12 (29)39:07+16:5215:24
19Emma KällÖppen motion 7 (55)44:48+17:3815:20
19Elsa TörnrosD21 (49)33:06+7:309:11
21Johan EklövH21 (73)31:38+4:326:54
21Sten TidermanÖppen motion 5 (36)1:06:12+30:5322:59
22Kristoffer HylanderÖppen motion 7 (55)46:18+19:0815:51
25Henrik ErikssonÖppen motion 8 (38)1:03:44+33:3714:11
25Thomas ErikssonH50 (33)41:44+15:5512:01
25Staffan TörnrosH60 (28)59:07+31:5619:26
26Johan GibergH14 (42)41:42+20:0414:31
26Jerker ÅbergH40 (47)38:28+9:169:45
27Conny AxelssonH50 (33)46:40+20:5113:26
29Ruben HylanderH14 (42)43:49+22:1115:16
30Tomas HolmbergH50 (33)50:42+24:5314:36
31Anders BoströmH21 (73)35:34+8:287:45
33Ronja HillD21 (49)39:46+14:1011:02
38Joakim TörnrosH21 (73)37:29+10:238:11
44Mats KällH45 (64)43:57+18:2711:54
44Matilda LagerholmD21 (49)56:10+30:3415:36
51Marcus BrandtH21 (73)42:34+15:289:17
65Daniel TorénH21 (73)55:38+28:3212:08
Axen LindstenInskolning (11)fullföljt
Åke SamuelssonH70 (25)utgått
Annica SundebyD35 (14)ej start
Ulrik EnglundH40 (47)ej start
Björn NilssonH40 (47)ej start
Moa HillD14 (30)ej start
Emma PerssonD14 (30)ej start
Hanna ÅbergD10 (23)ej start
Kerstin ÅbergD10 (23)ej start
Jennifer WargD21 (49)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser