Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 2 september 2012

Attunda OK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars Håkan SandvikH45 (64)25:306:54
1Filip BrunanderH14 Kort (1)28:5613:20
1Daniel RoosH18 (26)23:376:05
2Kristina Nygren-FriskD65 (12)37:15+9:0617:44
2Fredrik SoneH40 (47)29:28+0:167:28Ladda ner rutt i gpx-format
3Jörgen KarlssonH55 (32)27:19+2:108:29
4Laura DAngeloD18 (14)34:48+5:3410:27
4Maria von SchmalenséeD35 (14)30:16+1:399:23
4Karl EngesH16 (33)28:14+3:437:54
5Viktor SoneU2 (15)29:16+8:2412:33
5Tomas HenrikssonH35 (12)32:20+1:557:53
5Frida ForshällenD20 (12)31:19+7:199:22
6Anette BrunanderÖppen motion 3 (19)37:28+4:4917:15
6Linnea DanielsD20 (12)33:41+9:4110:05
6Alicia RedtzerD12 (24)30:25+7:2511:58
7Marcus Salomon-SörensenH12 (29)29:04+6:4911:26
7Annika LindbergD40 (21)35:21+5:3411:37
8Yvonne RoosD70 (10)50:48+23:3125:31
9Göran LarboH65 (29)31:57+7:5913:15
9Oskar DanielsH21 (73)29:21+2:156:24
10Lucia TurcanuÖppen motion 1 (10)1:57:17+1:36:4050:20
12Emil SoneH10 (20)28:34+11:4312:31
12Christian RedtzerH14 (42)33:39+12:0111:43
12Mathias HallménH21 (73)30:04+2:586:33
12Leif NordinH65 (29)33:32+9:3413:54
13Lars RoosH70 (25)37:53+11:3517:57
13Viktor LindellH12 (29)33:21+11:0613:07
14Björn-Ove PetterssonH50 (33)34:11+8:229:51
14Sven HedmanÖppen motion 7 (55)42:13+15:0314:27
14Ulla MolinD45 (34)31:48+7:0812:02
16Hampus BrunanderH12 (29)36:03+13:4814:11
17Alexander ForsH18 (26)33:02+9:258:30
17Anders HallménH60 (28)41:55+14:4413:47
18Oscar MånkellH12 (29)37:30+15:1514:45
20Niklas HenrikssonH40 (47)35:06+5:548:54
21Andreas FredrikssonH40 (47)35:34+6:229:01
21Per-Erik CarleniusH60 (28)49:21+22:1016:14
22Oskar EngesH14 (42)39:04+17:2613:36
22Johannes KnutasH18 (26)40:55+17:1810:32
24Göran FriskH60 (28)57:09+29:5818:47
24Susanne HarryssonD45 (34)47:26+22:4617:58
25Kerstin RosengrenÖppen motion 7 (55)48:30+21:2016:36
26Stefan RedtzerH45 (64)34:59+9:299:28
27Terese HerlinD21 (49)36:33+10:5710:09
29Pernilla Knutas LundbladÖppen motion 5 (36)1:45:09+1:09:5036:30
29Marie ForshällenD45 (34)1:01:46+37:0623:23
31Axel ForshällenH16 (33)1:10:24+45:5319:43
31Charlotte EngesD45 (34)1:18:18+53:3829:39
33Håkan RedtzerH45 (64)37:11+11:4110:04
42Sofie RedtzerD21 (49)49:25+23:4913:43
52Henrik HammasH21 (73)43:22+16:169:28
Ulla-Britt ÅlebergD80 (2)ej godkänd
Maja SandvikD10 (23)ej godkänd
Christopher WilestedtH14 (42)ej godkänd
Annette RedtzerD45 (34)ej godkänd
Erik BerzellH18 (26)utgått
Jakob RedtzerH20 (11)utgått
Märta SandvikU1 (18)ej start
Svante SandvikU1 (18)ej start
Simon MarteliusH18 (26)ej start
Erik DanielsH50 (33)ej start
Tove ForshällenD18 (14)ej start
Anton DanielsH18 (26)ej start
Josefin CarlssonD16 (20)ej start
Margareta HallménD55 (13)ej start
Alice DAngeloD16 (20)ej start
Anna Lindskog-PetterssonD50 (22)ej start
Anne-Chr SchunnessonD55 (13)ej start
Martin GelinderH18 (26)ej start
Peter Salomon-SörensenH45 (64)ej start
Monica RoosD45 (34)ej start
Ludwina RedtzerD45 (34)ej start
Veronica RedtzerD12 (24)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser