Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SprintCup 2020 - 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SprintCup 2020 - 1
Arrangörsorganisationer: Gällstadbygdens SOK / Ulricehamns OK
Datum: tisdag 29 september 2020

Klasser: Visa alla | H10 | D10 | H11-14 | D11-14 | Dam | Herr

H10

1 170 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes HolmbergUlricehamns OK11:289:48
2Arvid LennartssonUlricehamns OK13:00+1:3211:06
3Ville GassnerUlricehamns OK15:34+4:0613:18
4Leo ArabäckUlricehamns OK16:43+5:1514:17
5Noel PihlgrenUlricehamns OK18:00+6:3215:23
6August LennartsonUlricehamns OK18:50+7:2216:05
7Charlie KlassonUlricehamns OK19:36+8:0816:45
8Egon PalmérUlricehamns OK19:38+8:1016:46
9Sixten WadellUlricehamns OK23:21+11:5319:57
10Milton CederlundUlricehamns OK27:25+15:5723:25
11Alfred LennartssonUlricehamns OK28:50+17:2224:38
12Mio KvarndalUlricehamns OK32:04+20:3627:24
13Axel LennartssonUlricehamns OK32:39+21:1127:54
Emanuel FridhUlricehamns OKej godkänd

D10

1 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma PalmérUlricehamns OK14:1712:12
2Alva Bergman-BogrenUlricehamns OK16:36+2:1914:11
3Freja BjörklundUlricehamns OK16:49+2:3214:22
4Ellen JungmalmUlricehamns OK18:17+4:0015:37
5Liv PihlgrenUlricehamns OK18:37+4:2015:54
6Elsa PerssonUlricehamns OK19:05+4:4816:18
7Sigrid FritzsonUlricehamns OK23:33+9:1620:07
8Saga SjöstrandUlricehamns OK30:34+16:1726:07
9ElmaLi FridhUlricehamns OK31:49+17:3227:11

H11-14

1 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus ClaessonUlricehamns OK18:0710:58
2Eskil SöderlundUlricehamns OK20:02+1:5512:08
3Teo PalmérUlricehamns OK20:15+2:0812:16
4Gustav KarlssonUlricehamns OK21:12+3:0512:50
5Mio KlassonUlricehamns OK21:40+3:3313:07
6Lukas HultGällstadbygdens SOK23:05+4:5813:59
7Benias PerssonGällstadbygdens SOK39:28+21:2123:55
Jacob HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Anton KarlssonUlricehamns OKej start
Malte PalmérUlricehamns OKej start

D11-14

1 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ErikssonUlricehamns OK18:4311:20
2Minna KvarndalUlricehamns OK43:06+24:2326:07

Dam

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PalmérUlricehamns OK16:299:09
2Maja NordinUlricehamns OK17:52+1:239:55
3Lisa GassnerUlricehamns OK18:37+2:0810:20
4Stephanie BaidaUlricehamns OK18:49+2:2010:27
5Karin ReimertzGällstadbygdens SOK22:40+6:1112:35
6Monica AnderssonUlricehamns OK26:03+9:3414:28
7Selma SjöstrandUlricehamns OK28:10+11:4115:38
8Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK33:18+16:4918:30
9Eliva PerssonGällstadbygdens SOK41:26+24:5723:01
Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Lis ErikssonUlricehamns OKej start
Johanna KarlssonUlricehamns OKej start

Herr

1 800 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak SkoglundUlricehamns OK12:487:06
2Stefan NordinUlricehamns OK13:23+0:357:26
3Adam SkoglundUlricehamns OK13:29+0:417:29
4Joel HolmbergUlricehamns OK13:42+0:547:36
5Marcus KvarndalUlricehamns OK14:06+1:187:50
6Patrik SöderlundUlricehamns OK14:34+1:468:05
7Patrik CarlbomUlricehamns OK15:06+2:188:23
8Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK15:11+2:238:26
9Ludvig CarlbomUlricehamns OK15:17+2:298:29
10Per HolmbergUlricehamns OK15:43+2:558:43
11Per-Erik LennartssonUlricehamns OK16:36+3:489:13
12Curt NorgrenGällstadbygdens SOK16:40+3:529:15
13Anders GenbergUlricehamns OK16:43+3:559:17
14Emanuel ZitkaUlricehamns OK17:32+4:449:44
15Clas NorgrenGällstadbygdens SOK18:24+5:3610:13
16Benny MildGällstadbygdens SOK18:39+5:5110:21
17Rikard HultGällstadbygdens SOK18:45+5:5710:25
18Martin KlassonUlricehamns OK19:22+6:3410:45
19Walter BodinGällstadbygdens SOK19:54+7:0611:03
20Lars ErikssonUlricehamns OK20:10+7:2211:12
21Jonas CederlundUlricehamns OK20:57+8:0911:38
22Ulf ClaessonUlricehamns OK21:14+8:2611:47
Pär NorgrenGällstadbygdens SOKej godkänd
Oskar SundbaumUlricehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser