Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Södra 08-dubbeln, patrull

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Södra 08-dubbeln, patrull
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: söndag 11 oktober 2020

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Ted LagerströmH14 (20)49:25

Ej klubbansluten

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Vakant 1D17-20 (2)utom tävlan
Vakant 2D17-20 (2)utom tävlan

Gustavsbergs OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
7Rasmus LindblomH16 (24)1:03:53+13:19
8Max ÖsterbergH16 (24)1:03:54+13:19
9Jonathan NilssonH14 (20)1:06:45+17:19
10Hannes HenrikssonH14 (20)1:06:47+17:22
Ida ÖsterbergD16 (20)ej start

Haninge SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
17Heidi LindquistD12 (24)1:50:09+1:04:13
18Anja HartleyD12 (24)1:50:10+1:04:13

IFK Enskede

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Henrik LundforsH17-20 (3)1:29:26+9:05
3Nils Forsberg RundströmH17-20 (3)1:29:30
3Jon Forsberg RundströmH10 (16)32:36+1:18
4Erik Hagel Von HeijneH10 (16)32:39+1:24
7Lovisa LindqvistD16 (20)1:11:37+12:36
8Linn De BoussardD16 (20)1:11:38+12:36
9Lucas De BoussardH12 (20)51:14+10:45
10Elis Forsberg RundströmH16 (24)1:04:59+14:24
10Nora AhlströmH12 (20)51:16+10:49
11Simon AhlströmH10 (16)1:15:29+44:11
12Felix AhlströmH10 (16)1:15:38+44:23
13Liam De BoussardH10 (16)1:24:28+53:13
13Hilmar HedinH12 (20)1:23:09+42:40
14Sigge Fröberg WilhelmH10 (16)1:24:34+53:16
14Joel HolmgrenH12 (20)1:23:12+42:45
16Hannes LindqvistH16 (24)1:12:34+21:59
20Emma HallendalH16 (24)1:23:47+33:12
21Sonja LundbergD12 (24)2:18:21+1:32:25
22Edith AtterlöfD12 (24)2:18:23+1:32:26

IFK Lidingö SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Edvin CarlsteinH10 (16)31:15
2Wilmer CarlsteinH10 (16)31:18
5Milton DahlerusH12 (20)47:57+7:28
5Ville Åman KlasénH12 (20)47:57+7:30
7Ingrid SamrudD12 (24)1:06:08+20:12
8Alva GawellD12 (24)1:06:09+20:12
9Lina SilénD10 (12)1:21:09+42:31
10Alina AsplundD10 (12)1:21:11+42:32
21Nils SamrudH16 (24)1:25:49+35:15
22Alexander DybergH16 (24)1:25:50+35:15

Järfälla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Max BoströmH12 (20)40:27
2Arthur LindquistH12 (20)40:29
3Jonatan AndersonH16 (24)59:45+9:10
19Marcus GrunderH16 (24)1:23:46+33:12

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13Hanna AnängenD16 (20)1:25:32+26:30

OK Ravinen

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Wilma MårtenssonD14 (6)54:28
1Hannes MogensenH16 (24)50:34
2Edvin ForsbergH16 (24)50:35
3Frida EkD10 (12)38:52+0:14
3Frida EkbladD14 (6)1:41:03+46:35
3Vendela RundströmD16 (20)1:06:28+7:27
4Ella IrweD10 (12)38:54+0:15
4Milla KlassonD14 (6)1:41:04+46:36
5Julia EkD12 (24)56:44+10:47
5Linus ForsbergH16 (24)1:02:53+12:18
6Viola HolmströmD12 (24)56:45+10:49
6Teo StruckH16 (24)1:02:54+12:20
7Erik EkbladH10 (16)1:07:21+36:06
8Ernst KuroszH10 (16)1:07:24+36:06
23Meja Fagerqvist AnéD12 (24)3:32:13+2:46:17
24Elin OrvinderD12 (24)3:32:14+2:46:17

OK Södertörn

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Niklas ErlandssonH16 (24)1:00:00+9:26
5Blenda SandénD14 (6)1:57:14+1:02:46
6Tilda MattssonD14 (6)1:57:15+1:02:47
11Minna CavanderD10 (12)1:25:39+47:01
11Inez HellbergD10 (12)1:25:39+47:00
11Emma HenriquesD16 (20)1:17:00+17:58
12Lovisa BergstenD16 (20)1:17:01+18:00
13Gustav HenrikssonH14 (20)1:54:49+1:05:24
14Gustaf StangeH14 (20)1:54:50+1:05:24
15Carl WännmanH14 (20)2:00:11+1:10:45
15Ester HägerD12 (24)1:20:50+34:53
15Ida SamuelssonD12 (24)1:20:50+34:54
16Robin BjörkmanH14 (20)2:00:12+1:10:47
19Märta WigleD16 (20)1:50:15+51:13
20Rut LundinD16 (20)1:50:18+51:17
Linus HållstedtH10 (16)ej godkänd
Freja WinbyH10 (16)ej godkänd

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
15Sophia LarssonH12 (20)1:58:27+1:18:00
16Edwin BrendovH12 (20)1:58:31+1:18:02
17Simon LundellH16 (24)1:19:08+28:34
17Linus NilssonH16 (24)1:19:08+28:33

Skarpnäcks OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Tindra JonssonD16 (20)1:06:29+7:27
19Johan StenqvistH14 (20)2:44:55+1:55:29
20Oskar MagnellH14 (20)2:44:56+1:55:31
23Leo LjungbergH16 (24)2:33:04+1:42:30
24Arvid KristofferssonH16 (24)2:33:20+1:42:45

Skogsluffarnas OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
5Ture JohanssonH14 (20)1:04:14+14:49
6Simon PalmgrenH14 (20)1:04:16+14:50

Snättringe SK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Thea GeliusD12 (24)45:56
2Mira VejedalD12 (24)45:57
2Ludvig Eggöy MarkhesterH14 (20)49:26
3Gustav Eggöy MarkhesterH12 (20)43:42+3:13
4Noel HedmanH12 (20)43:43+3:16
7Rebecka PannagelD10 (12)55:35+16:57
8Ellinor StareniusD10 (12)55:36+16:57
9Alva Lidström LauriD16 (20)1:14:57+15:55
19Viktor PannagelH12 (20)2:33:54+1:53:27
20Ines ThepperH12 (20)2:33:55+1:53:26
Vilma DyreliusD10 (12)utgått
Nike VejedalD10 (12)utgått
Sixten HörnfeldtH10 (16)ej start
Rut LiljaH10 (16)ej start
Filip WimmerH10 (16)ej start
Isak WimmerH10 (16)ej start

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
15Hugo NordlanderH16 (24)1:12:33+21:59

Söders-Tyresö

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Ida SvahnD17-20 (2)1:39:09
2Lovisa Göstas KällmanD17-20 (2)1:39:10
3Elmin HovmöllerH14 (20)1:00:29+11:03
4Erik NorinH14 (20)1:00:30+11:05
5Emma NorinD16 (20)1:10:29+11:27
6Jenny Göstas KällmanD16 (20)1:10:30+11:29
9Olle ThimbergH16 (24)1:04:58+14:24
13Elin AlmgrenD12 (24)1:11:07+25:10
14Nova DahlstedtD12 (24)1:11:09+25:13

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13Erik MånssonH16 (24)1:11:28+20:54

Tullinge SK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Liv StällbergD10 (12)38:38
1Wilhelm BergmanH17-20 (3)1:20:21
2Cloe MatthewsD10 (12)38:39
3Fanny BergmanD12 (24)54:53+8:56
4Linnea SandD12 (24)54:54+8:58
5Alfred AasaH10 (16)40:00+8:45Ladda ner rutt i gpx-format
5Holger PerssonH10 (16)40:00+8:42
5Nora StällbergD10 (12)54:28+15:50
6Hilma ArevångD10 (12)54:31+15:52
7Viktor WistrandH14 (20)1:06:14+16:49
8Olof ArevångH14 (20)1:06:15+16:49
9Ellen NybäckD12 (24)1:06:57+21:00
10Miranda StrandD12 (24)1:06:58+21:02
10Klara JunegardD16 (20)1:14:58+15:57
11Arvid MyrbergerH16 (24)1:10:30+19:55
12Axel TrofastH16 (24)1:10:32+19:58
14Nova MatthewsD16 (20)1:25:34+26:33
17Leo WisborgH14 (20)2:07:53+1:18:28
17Oskar LindholmH12 (20)2:20:48+1:40:21
18Albin HessleH14 (20)2:07:55+1:18:29
18Axel NäsmanH12 (20)2:20:50+1:40:21
19Stina NygrenD12 (24)2:10:58+1:25:02
20Ida AnderssonD12 (24)2:11:01+1:25:04
Hugo BacklundH17-20 (3)ej start
Alice LindholmD10 (12)ej start
Alma OlssonD10 (12)ej start
Giselle Brandenburg FromD10 (12)ej start
Vera StällbergD10 (12)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Freja HjerneD16 (20)59:01
2Filippa HjerneD16 (20)59:02
9Viola SaersH10 (16)1:09:06+37:48
10Viktor Ljungkvist BogdanovicH10 (16)1:09:09+37:54
11Alexander BäckmanH12 (20)51:35+11:06
11Simon AdebrantH14 (20)1:22:17+32:52
11Lydia Ljungkvist BogdanovicD12 (24)1:10:24+24:28
12Viggo MårsellH12 (20)51:38+11:11
12Lukas NilssonH14 (20)1:22:19+32:53
12Freja SaersD12 (24)1:10:25+24:28
15Hilda MårsellD16 (20)1:34:26+35:25
16Alva Björklund BoljangD16 (20)1:34:27+35:25
17Amanda ClaessonD16 (20)1:40:57+41:55
17Olivia MasonD16 (20)1:40:57+41:56

Täby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Alice RökenD14 (6)54:28
7Kuzey BasolH12 (20)49:16+8:49
8Deniz BasolH12 (20)49:17+8:48
13Axel BalckH16 (24)1:11:28+20:53
Fredrika NordquistD16 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser