Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, final
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: söndag 30 september 2012

D16

3 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering41:0611:25
2Amanda BerggrenTullinge SK44:45+3:3912:25
3Magdalena van de VoordeTullinge SK45:51+4:4512:44
4Alice TörnlundOK Södertörn46:02+4:5612:47
5Sara TynongTullinge SK47:00+5:5413:03
6Hanna KorhonenHaninge SOK49:37+8:3113:46
7Jennifer AnderssonHaninge SOK50:12+9:0613:56
8Hanna SöderbergSkarpnäcks OL53:08+12:0214:45
9Märta FröjdSnättringe SK55:28+14:2215:24
10Emma SundvallJärla Orientering56:44+15:3815:45
11Nathalie LybertOK Ravinen59:17+18:1116:28
12Julia FrejdOK Ravinen1:00:12+19:0616:43
13Josefin CarlssonAttunda OK1:02:09+21:0317:15
14Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:04:04+22:5817:47
15Frida ForsbergTullinge SK1:06:41+25:3518:31
16Elsa RajalaTullinge SK1:09:23+28:1719:16
17Alice DAngeloAttunda OK1:09:29+28:2319:18
18Amanda DufbergTullinge SK1:09:38+28:3219:20
19Martina SallstedtOK Södertörn1:13:06+32:0020:18
20Caroline LängheimTullinge SK1:13:40+32:3420:27
21Alexandra RejeSundbybergs IK1:39:28+58:2227:37
Frida JunegardTullinge SKej start
Matilda RenlundOK Södertörnej start
Alva KarlssonSnättringe SKej start
Amanda EmanuelssonTullinge SKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

H16

4 570 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils GumaeliusWaxholms OK37:548:17
2Olle AnderssonTullinge SK39:29+1:358:38
3Niklas SundqvistTullinge SK40:10+2:168:47
4Martin NilssonSnättringe SK40:21+2:278:49
5Simon HectorSnättringe SK42:20+4:269:15
6Olle SkogTullinge SK43:36+5:429:32
7Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL44:44+6:509:47
8Anton GumaeliusWaxholms OK45:25+7:319:56
9Isak LangerakJärfälla OK45:51+7:5710:01
10Arvid PerssonTäby OK47:55+10:0110:29
11Jonathan EnvallTullinge SK48:14+10:2010:33
12Andreas HultqvistTullinge SK48:40+10:4610:38
13Karl EngesAttunda OK50:39+12:4511:04
14David BjörelindJärla Orientering50:42+12:4811:05
15Joakim SkärlénHaninge SOK51:55+14:0111:21
16Max HårdOK Södertörn54:10+16:1611:51
17Amadeus HanssonGotlands Bro OK55:02+17:0812:02
18Erik EngstedtTullinge SK55:31+17:3712:08
19Felix HellgrenOK Ravinen59:12+21:1812:57
20Hugo DahlbergHaninge SOK1:00:21+22:2713:12
21Ludwig BergfalkJärfälla OK1:00:44+22:5013:17
22Rickard MånkellAttunda OK1:00:56+23:0213:19
23Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK1:02:55+25:0113:46
24Grim Jonsson-WoldSundbybergs IK1:03:49+25:5513:57
25Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK1:04:06+26:1214:01
26Erland SimonssonSundbybergs IK1:05:23+27:2914:18
27Jonatan GöranssonSkarpnäcks OL1:06:11+28:1714:28
28Ludvig SandahlIFK Enskede1:06:37+28:4314:34
29Markus BerglundSkarpnäcks OL1:06:53+28:5914:38
30Erik CallebergSnättringe SK1:09:14+31:2015:08
31Alexander NilssonOK Södertörn1:12:17+34:2315:49
32Olle EklundSkarpnäcks OL1:16:40+38:4616:46
33Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OK1:18:31+40:3717:10
34Niklas GranbergSnättringe SK1:18:53+40:5917:15
35Adam ArthurssonJärfälla OK1:19:45+41:5117:27
36Totte MalmgårdHaninge SOK1:25:40+47:4618:44
37Måns Antman DebelsJärla Orientering1:25:41+47:4718:44
Jonas CarlssonSundbybergs IKej godkänd
Elias EnglundOK Södertörnej godkänd
Per KnutesIFK Enskedeej start
Hjalmar ÅhmanIFK Lidingös Skid o OKej start
Joel PetterssonTullinge SKej start
Måns TistadIFK Lidingös Skid o OKej start
Simon AlheimTullinge SKej start
Anton LinussonAttunda OKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

D16 Kort

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica StrandbergGustavsbergs OK47:5913:52
2Linnéa GranlundTäby OK57:39+9:4016:39
3Rosa SandénOK Södertörn1:06:00+18:0119:04
4Ellen AhlbinJärfälla OK1:25:46+37:4724:47
5Julia AhlbinJärfälla OK1:29:44+41:4525:56
Vakant VakantVakantej start

H16 Kort

3 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus MörtbergOK Ravinen44:2912:51
2Felix Tiderman BjörkblomSöders-Tyresö46:10+1:4113:20
3Leo LindénOK Älvsjö-Örby47:27+2:5813:42
4Elias KrookOK Älvsjö-Örby48:46+4:1714:05
5Yngve RahlénOK Ravinen56:54+12:2516:26
6Emil NilssonOK Älvsjö-Örby1:02:45+18:1618:08
7Petter EnokssonOK Österåker1:03:32+19:0318:21
8Martin KihlSundbybergs IK1:16:16+31:4722:02
9Karl WintherSundbybergs IK1:26:06+41:3724:53
Teodor HuldtSundbybergs IKej godkänd
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

D14

3 210 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta SkogTullinge SK29:289:10
2Matilda ForsbergOK Ravinen33:01+3:3310:17
3Emma HagrotTäby OK34:12+4:4410:39
4Tone AlbrektssonOK Ravinen35:06+5:3810:56
5Moa WestbladOK Ravinen36:19+6:5111:18
6Tilda AnderssonOK Ravinen36:52+7:2411:29
7Ebba LeicktTullinge SK39:05+9:3712:10
8Vilma KarlssonSnättringe SK39:28+10:0012:17
9Agnes LundqvistJärfälla OK39:48+10:2012:23
10Siri HjärtbergJärfälla OK42:15+12:4713:09
11Ellen RobertssonSundbybergs IK43:06+13:3813:25
12Ebba GanslandtIFK Lidingös Skid o OK43:27+13:5913:32
13Anna HerbertTäby OK44:17+14:4913:47
14Emmy AlbinssonJärfälla OK45:20+15:5214:07
15Hanna RöstinSöders-Tyresö46:27+16:5914:28
16Kristina TedhamreSnättringe SK47:13+17:4514:42
17Astrid SimonssonSundbybergs IK47:28+18:0014:47
18Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK50:19+20:5115:40
19Linn GöranssonOK Ravinen52:44+23:1616:25
20Nora HallJärla Orientering53:01+23:3316:30
21Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK54:35+25:0717:00
22Alma JuhlinJärla Orientering1:05:48+36:2020:29
23Astrid HenrikssonJärla Orientering1:06:40+37:1220:46
24Sofie MörtbergOK Ravinen1:38:39+1:09:1130:43
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Evelyn WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej start
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej start
Ida LennströmIFK Lidingös Skid o OKej start
Anna KnutesJärla Orienteringej start
Amanda KarlssonOK Ravinenej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

H14

3 570 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK27:187:38
2Victor ImarkTullinge SK30:52+3:348:38
3Albin AnderssonTullinge SK31:10+3:528:43
4Egil MorastHaninge SOK34:04+6:469:32
5Viktor WohlgemuthOK Ravinen34:32+7:149:40
6Georg EklöwOK Södertörn34:54+7:369:46
7Jason BransomeSkogsluffarnas OK35:09+7:519:50
8Axel GranqvistOK Ravinen35:29+8:119:56
9Oskar EdvardssonJärfälla OK35:57+8:3910:04
10Niklas CarlssonSundbybergs IK36:38+9:2010:15
10Erik HerneOK Ravinen36:38+9:2010:15
12Axel KudinoffOK Södertörn37:08+9:5010:24
13Viking FreijSnättringe SK37:12+9:5410:25
14Linus BacklundOK Södertörn37:55+10:3710:37
15John LarssonRånäs OK38:24+11:0610:45
16André LindgrenOK Ravinen38:29+11:1110:46
17Edvin NordströmTäby OK38:41+11:2310:50
18Johan PerssonOK Österåker38:52+11:3410:53
19Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK39:06+11:4810:57
20Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK39:48+12:3011:08
21Oskar ForsbergTullinge SK40:33+13:1511:21
22Albin AnderssonOK Ravinen40:35+13:1711:22
23Ludwig GustafssonOK Österåker40:51+13:3311:26
24Hugo ThorellOK Ravinen41:16+13:5811:33
25Dennis HallménJärfälla OK42:22+15:0411:52
26Lukas HellgrenOK Ravinen42:46+15:2811:58
27Viktor HäggströmSkarpnäcks OL43:15+15:5712:06
28Johan HerbertTäby OK43:20+16:0212:08
29Hannes SvahnOK Ravinen43:30+16:1212:11
30Gabriel LundvallTäby OK43:57+16:3912:18
31Albin GustafssonOK Österåker43:59+16:4112:19
32Christopher WilestedtAttunda OK44:36+17:1812:29
33David JansonJärfälla OK45:46+18:2812:49
34Kasper FranssonOK Ravinen46:42+19:2413:04
35Hugo LindbärgOK Södertörn46:52+19:3413:07
36Adam HedbergOK Södertörn47:41+20:2313:21
37Sindre Jonsson-WoldSundbybergs IK47:54+20:3613:25
38Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK48:09+20:5113:29
39Svante JohanssonTäby OK50:27+23:0914:07
40Vidar PerssonTäby OK51:52+24:3414:31
41Anders SteenGustavsbergs OK52:22+25:0414:40
42Simon StålhammarTullinge SK53:14+25:5614:54
43Lukas ArkängTullinge SK53:41+26:2315:02
44Petter BodingIFK Lidingös Skid o OK54:43+27:2515:19
45Christian RedtzerAttunda OK55:10+27:5215:27
46Lukas TorbiörnssonJärla Orientering55:54+28:3615:39
47Olle BerggrenTullinge SK1:00:16+32:5816:52
48Olof LissmatsOK Södertörn1:00:48+33:3017:01
49Oskar EngesAttunda OK1:04:19+37:0118:00
50Rickard BemmHaninge SOK1:10:42+43:2419:48
51Albin TranbergTullinge SK1:11:04+43:4619:54
52Jakob AlfredssonAttunda OK1:13:42+46:2420:38
53Fredrik OrmöSnättringe SK1:15:16+47:5821:04
54Niclas LimnefeltIFK Lidingös Skid o OK1:16:26+49:0821:24
55Hampus NorrbyJärfälla OK1:19:29+52:1122:15
56Ludde PerssonHaninge SOK1:27:33+1:00:1524:31
57Christian LindhSundbybergs IK1:28:04+1:00:4624:40
58Emil AnderssonHaninge SOK1:36:34+1:09:1627:02
59Gustav LidmarSnättringe SK1:46:16+1:18:5829:45
60Anton NordinAttunda OK1:50:36+1:23:1830:58
Jakob VestmanOK Österåkerej godkänd
Max FalckTullinge SKej godkänd
Tobias KarlssonSnättringe SKej godkänd
Axel PetterssonWaxholms OKej godkänd
Nils OrbertAttunda OKej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Benjamin LangerakJärfälla OKej start
Oskar PerssonOK Österåkerej start
Martin Andersson-BjörkHaninge SOKej start
Adrian WetterlundTumba-Mälarhöjden OKej start
Johannes EspmarkOK Ravinenej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

D14 Kort

2 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BlomdahlTullinge SK33:2413:24
2Hanna TynongTullinge SK34:23+0:5913:48
3Vera BogrenSundbybergs IK36:44+3:2014:45
4Majken HeikeSnättringe SK37:44+4:2015:09
5Lovisa DanielssonTullinge SK39:50+6:2615:59
6Nathalie NilssonTullinge SK43:38+10:1417:31
7Sanna StarborgOK Älvsjö-Örby44:24+11:0017:49
8Julia EngelOK Ravinen48:11+14:4719:21
9Natalie CarlénTumba-Mälarhöjden OK48:48+15:2419:35
10Saga GimerusJärfälla OK56:54+23:3022:51
Sofia BengtssonSundbybergs IKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

H14 Kort

2 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer NybergHellas Orientering22:269:00
2Simon Froster-DehlbomSkarpnäcks OL31:53+9:2712:48
3Tobias AnderssonTäby OK32:43+10:1713:08
4Alexander ZackrissonTumba-Mälarhöjden OK33:02+10:3613:15
5Fredrik StenbeckOK Österåker33:56+11:3013:37
6Jakob SalemyrBromma-Vällingby SOK35:20+12:5414:11
7Axel RedtzerAttunda OK36:25+13:5914:37
8Henning LarssonOK Södertörn38:12+15:4615:20
9Jonathan BonnSnättringe SK39:59+17:3316:03
10Joar ClassonSnättringe SK41:54+19:2816:49
11Laban ThimHaninge SOK43:29+21:0317:27
12Erik AdolfssonOK Södertörn45:22+22:5618:13
13Andreas StenbergTullinge SK49:52+27:2620:01
14Jonas EngstedtTullinge SK51:45+29:1920:46
15Markus SörqvistTumba-Mälarhöjden OK51:52+29:2620:49
16Magnus EricsonJärla Orientering58:56+36:3023:40
17Oskar EmanuelssonTullinge SK1:05:19+42:5326:13
Axel BrelinIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

D12

2 650 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn22:168:24
2Hanna LagerbergOK Södertörn23:07+0:518:43
3Selma GumaeliusWaxholms OK24:15+1:599:09
4Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK27:01+4:4510:11
5Emilia EngelOK Ravinen27:13+4:5710:16
6Ella SjöbergTullinge SK28:16+6:0010:40
7Lovisa LängheimTullinge SK29:31+7:1511:08
8Linnea JohanssonTäby OK31:49+9:3312:00
9Trine KarlbergTullinge SK32:09+9:5312:07
10Frida HectorSnättringe SK32:19+10:0312:11
11Linda RennerOK Södertörn32:30+10:1412:15
12Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK32:36+10:2012:18
13Elin BergOK Ravinen33:42+11:2612:43
14Vera RolfssonSkarpnäcks OL34:06+11:5012:52
15Jonna LundbäckJärfälla OK34:11+11:5512:53
16Malin StrandbergGustavsbergs OK34:33+12:1713:02
17Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK34:34+12:1813:02
18Alicia RedtzerAttunda OK34:40+12:2413:04
19Veronica RedtzerAttunda OK36:12+13:5613:39
20Isa LundqvistJärfälla OK36:32+14:1613:47
21Tilda BellanderGustavsbergs OK36:48+14:3213:53
22Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK37:29+15:1314:08
23Petrina CostermansJärla Orientering37:51+15:3514:16
24Lotta DuhsIFK Lidingös Skid o OK38:06+15:5014:22
25Vilma GotheOK Ravinen39:01+16:4514:43
26Malin AdolfssonOK Södertörn39:46+17:3015:00
27Hedda Persson-VildirSkarpnäcks OL40:18+18:0215:12
28Ella AnderssonOK Södertörn40:53+18:3715:25
29Karin ModinBromma-Vällingby SOK42:26+20:1016:00
30Alva SpennareAttunda OK43:29+21:1316:24
31Inez EklundSkarpnäcks OL44:20+22:0416:43
32Nicole ReinbringJärla Orientering46:27+24:1117:31
33Tyra AlmJärla Orientering46:33+24:1717:33
34Lovisa LarssonTullinge SK47:33+25:1717:56
35Nickolina HedenlundTäby OK48:16+26:0018:12
36Klara BolinTullinge SK48:29+26:1318:17
37Katarina NorrbyOK Södertörn49:29+27:1318:40
38Tilda AnderssonTullinge SK49:59+27:4318:51
39Frida ArnessonSkarpnäcks OL51:44+29:2819:31
40Maria BernSnättringe SK1:08:34+46:1825:52
Alexandra PerssonOK Österåkerej start
Josefin HersénTullinge SKej start
Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Ofelia WredmarkIFK Lidingös Skid o OKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

H12

3 010 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK26:598:57
2Ruben BryngelssonTullinge SK27:11+0:129:01
3Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK27:34+0:359:09
4Jonatan StåhlSundbybergs IK27:45+0:469:13
5Simon FriskGustavsbergs OK30:01+3:029:58
6Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OK30:18+3:1910:03
7Johan CallebergSnättringe SK30:20+3:2110:04
8Rasmus WinbergHaninge SOK32:02+5:0310:38
9Tobias AbrahamssonSundbybergs IK32:08+5:0910:40
10Noel WaldenfjordJärfälla OK32:09+5:1010:40
11Rasmus KihlSundbybergs IK32:24+5:2510:45
12Ivar Lidström LauriSnättringe SK32:41+5:4210:51
13Anton HänströmTäby OK32:48+5:4910:53
14Trevor BransomeSkogsluffarnas OK33:07+6:0811:00
15Jesper LidmarSnättringe SK33:23+6:2411:05
16Melvin JakobssonOK Södertörn34:40+7:4111:31
17Marcus Salomon-SörensenAttunda OK34:47+7:4811:33
18Melker HörnfeldtOK Ravinen36:04+9:0511:58
19Erik PerssonOK Österåker36:24+9:2512:05
20Viggo KlassonOK Ravinen36:29+9:3012:07
21Ludvig LindénAttunda OK36:57+9:5812:16
22Oskar VahlbergOK Österåker37:31+10:3212:27
23William ScherlinOK Ravinen37:51+10:5212:34
24Hampus BrunanderAttunda OK38:19+11:2012:43
25Mattias KallhaugeSnättringe SK38:40+11:4112:50
26Joakim SvanfeldtSnättringe SK39:22+12:2313:04
27Linus AlbinssonJärfälla OK41:10+14:1113:40
28Niklas SvenssonJärfälla OK41:48+14:4913:53
29Mattias IvarezOK Södertörn42:47+15:4814:12
30Felix PerssonHaninge SOK42:48+15:4914:13
31Fredrik EkholmAttunda OK43:15+16:1614:22
32Olle HammarbergSnättringe SK43:56+16:5714:35
33Elias RöstinSöders-Tyresö44:41+17:4214:50
34Filip WåhlinOK Södertörn46:22+19:2315:24
35Jens DenebergOK Ravinen46:54+19:5515:34
36Anton Löfquist BorgOK Ravinen47:35+20:3615:48
37Emil GustafssonJärfälla OK49:43+22:4416:31
38Filip MöllerOK Södertörn51:13+24:1417:00
39Ludvig DanströmJärla Orientering51:53+24:5417:14
40Martin SkärlénHaninge SOK52:23+25:2417:24
41Fredrik HanssonTäby OK53:08+26:0917:39
41Tobias BudwegOK Österåker53:08+26:0917:39
43Max HoppeWaxholms OK53:36+26:3717:48
44Filip SigrandOK Södertörn54:25+27:2618:04
45Jonathan LjunghOK Österåker57:58+30:5919:15
46Axel BovalliusJärfälla OK58:43+31:4419:30
47Adrian ClevesonTumba-Mälarhöjden OK59:31+32:3219:46
48Joar SöderbergJärla Orientering1:00:14+33:1520:00
49Anton AlfredssonAttunda OK1:02:57+35:5820:54
50Ludvig NordinAttunda OK1:02:58+35:5920:55
51Adam BrattTullinge SK1:04:59+38:0021:35
52Daniel KjellmanOK Ravinen1:06:43+39:4422:09
53Edvin PetterssonJärfälla OK1:10:33+43:3423:26
54Rasmus KlingbergSnättringe SK1:10:50+43:5123:31
55Erik NordlundJärla Orientering1:12:44+45:4524:09
56Emil NilssonJärfälla OK1:13:57+46:5824:34
57Emanuel WetterlundTumba-Mälarhöjden OK1:14:01+47:0224:35
58Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:26:17+59:1828:39
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Axel JunegardTullinge SKej godkänd
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej start
Edvin SiggstedtAttunda OKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

D12 Kort

2 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina BergOK Ravinen25:1411:37
2Alice RudaOK Ravinen32:20+7:0614:54
3Ylva SandénOK Södertörn34:04+8:5015:41
4Lotten SandénOK Södertörn34:21+9:0715:49
5Line KarlssonOK Ravinen35:24+10:1016:18
6Lova AggeforsOK Ravinen36:29+11:1516:48
7Karin KallhaugeSnättringe SK38:10+12:5617:35
8Vanja PennebrinkSnättringe SK42:21+17:0719:30
9Eveline SätterqvistTullinge SK43:59+18:4520:16
10Hanna SöderlundOK Södertörn54:19+29:0525:01
11Ellen EkströmOK Ravinen59:14+34:0027:17
12Cecilia NymanOK Södertörn1:47:29+1:22:1549:31
Tova MelinSnättringe SKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

H12 Kort

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel WendeliusIFK Lidingös Skid o OK28:2113:30
2Elias NorrmanHaninge SOK35:15+6:5416:47
3Alf IrestigSkarpnäcks OL36:11+7:5017:13
4Herman PerssonJärfälla OK37:22+9:0117:47
5Erik WretöIFK Lidingös Skid o OK42:36+14:1520:17
6Linus StocklingSnättringe SK42:59+14:3820:28
7Karl Fredrik LiljaGustavsbergs OK51:09+22:4824:21
8Assar ClassonSnättringe SK54:00+25:3925:42
9Josef FranzénSnättringe SK1:00:10+31:4928:39
10Filip HulthénJärfälla OK1:01:06+32:4529:05
11Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:05:07+36:4631:00
Lucas LandinSkarpnäcks OLej godkänd
Linus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start
Filip RenbergWaxholms OKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

D10

1 980 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea SöderqvistOK Ravinen23:2711:50
2Sofia EdvardssonJärfälla OK25:23+1:5612:49
3Therese NilssonOK Österåker26:11+2:4413:13
4Kajsa BogrenSundbybergs IK27:49+4:2214:02
5Sara MöllerOK Södertörn27:54+4:2714:05
6Smilla MogensenOK Ravinen28:52+5:2514:34
7Amanda GranqvistOK Ravinen29:23+5:5614:50
8Marie-Chantal BallnusSnättringe SK30:54+7:2715:36
9Matilda LindhSundbybergs IK31:11+7:4415:44
10Ida HänströmTäby OK31:15+7:4815:46
11Sigrid CarlssonSundbybergs IK31:22+7:5515:50
12Emma BellanderGustavsbergs OK32:07+8:4016:13
13Tuva FalkSundbybergs IK33:17+9:5016:48
14Johanna PetterssonGustavsbergs OK33:24+9:5716:52
15Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK33:45+10:1817:02
16Sofia IversAttunda OK34:52+11:2517:36
17Ida SkantzeSundbybergs IK35:03+11:3617:42
18Nina PerssonHaninge SOK35:30+12:0317:55
19Tilda MårtenssonOK Ravinen35:32+12:0517:56
20Sanna HedbergOK Södertörn35:39+12:1218:00
21Ella KarlssonSnättringe SK35:56+12:2918:08
22Ronja StåhlSundbybergs IK36:10+12:4318:15
23Katja LeicktTullinge SK37:04+13:3718:43
24Vera FäldnerOK Ravinen37:40+14:1319:01
25Cecilia HectorSnättringe SK37:48+14:2119:05
26Ella ForsbergOK Ravinen38:01+14:3419:12
27Tove SjöbergTullinge SK38:25+14:5819:24
28Petronella HedenlundTäby OK39:58+16:3120:11
29Ida SpennareAttunda OK40:16+16:4920:20
30Vendela BexanderGustavsbergs OK41:13+17:4620:48
31Lilo KardJärla Orientering42:57+19:3021:41
32Minoo KarlssonOK Ravinen43:56+20:2922:11
33Matilda FriskGustavsbergs OK45:23+21:5622:55
34Vilde Jonsson-WoldSundbybergs IK45:52+22:2523:09
35Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK46:35+23:0823:31
36Malin HanssonTäby OK48:03+24:3624:16
37Maja SandvikAttunda OK54:56+31:2927:44
38Malva EngblomSnättringe SK1:04:08+40:4132:23
39Karolina BolanderSnättringe SK1:06:36+43:0933:38
40Ellinor HambergJärfälla OK1:15:16+51:4938:00
41Linn HulthénJärfälla OK1:38:45+1:15:1849:52
Alice HallménJärfälla OKej start
Emelie LybertOK Ravinenej start
Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

H10

2 290 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö22:149:42
2Samuel LindénAttunda OK22:31+0:179:49
3Johan LundbäckJärfälla OK23:25+1:1110:13
4Erik BovalliusJärfälla OK23:34+1:2010:17
5Erik Lidström LauriSnättringe SK24:24+2:1010:39
6Martin RinnbäckOK Ravinen25:29+3:1511:07
7Alfred LängheimTullinge SK25:42+3:2811:13
8Johan FochsenWaxholms OK26:02+3:4811:22
9Hampus HatlenTullinge SK26:35+4:2111:36
10Olle KallurOK Ravinen26:59+4:4511:46
11Elon AlbrektssonOK Ravinen27:07+4:5311:50
12Jakob Gadefors NauHaninge SOK27:08+4:5411:50
13Anders WidlundIFK Lidingös Skid o OK27:25+5:1111:58
14Isak GeliusSnättringe SK27:48+5:3412:08
15Albin LindskogOK Ravinen27:52+5:3812:10
16Simon LiljaIFK Lidingös Skid o OK31:40+9:2613:49
17Oskar HaglundHaninge SOK31:52+9:3813:54
18Herman SvahnOK Ravinen32:06+9:5214:01
19Albin HainkeSnättringe SK32:19+10:0514:06
20Laban BryngelssonTullinge SK33:19+11:0514:32
21Malcolm CederbaumWaxholms OK33:28+11:1414:36
22Albin SöderlindJärfälla OK33:33+11:1914:39
23Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OK35:16+13:0215:24
24Lukas WernerIFK Lidingös Skid o OK36:04+13:5015:44
25Ludvig SigrandOK Södertörn38:01+15:4716:36
26Filip StorellHaninge SOK38:17+16:0316:43
27Max HalldinBromma-Vällingby SOK38:30+16:1616:48
28Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK38:58+16:4417:00
29Eskil WidehagSundbybergs IK40:13+17:5917:33
30Ludvig JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK42:39+20:2518:37
31Karl DanströmJärla Orientering43:38+21:2419:03
32Vidar NilssonGustavsbergs OK44:15+22:0119:19
33Markus BergmanOK Ravinen44:57+22:4319:37
34Jakob TedhamreSnättringe SK47:25+25:1120:42
35Isak SöderstenJärfälla OK47:50+25:3620:53
36Magnus BergmanOK Ravinen51:56+29:4222:40
37Leon Ekselius LagercrantzSkarpnäcks OL52:04+29:5022:44
38Gustav BjörklundOK Ravinen53:42+31:2823:26
39Elliot AgriwillJärla Orientering54:39+32:2523:51
40Mattis SandénOK Södertörn57:00+34:4624:53
41Albin JohanssonSkogsluffarnas OK57:51+35:3725:15
42Emil SoneAttunda OK1:01:43+39:2926:57
43Olof RobertssonSundbybergs IK1:01:47+39:3326:58
44Johan FredholmSnättringe SK1:02:33+40:1927:18
45Danni De VylderSkarpnäcks OL1:04:22+42:0828:06
46Oskar NilssonJärfälla OK1:05:44+43:3028:42
47Ingemar SandénOK Södertörn1:08:02+45:4829:42
48Leo PennebrinkSnättringe SK1:08:38+46:2429:58
49Nils NordströmOK Södertörn1:14:05+51:5132:21
50Ludwig BerglindOK Södertörn1:23:12+1:00:5836:19
51John WolgastSnättringe SK1:25:57+1:03:4337:31
52David BernSnättringe SK1:30:56+1:08:4239:42
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
William GrunderJärfälla OKej godkänd
Love Stalås HörnstenOK Österåkerej godkänd
Vincent WippJärla Orienteringej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Elliot ErlandssonOK Österåkerej start
Adam RenbergWaxholms OKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

Inskolning

1 640 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ella AlsénIFK Enskedefullföljt
Saga Andersson331723Tullinge SKfullföljt
Josefin BergOK Ravinenfullföljt
Nellie BolinTullinge SKfullföljt
Linton BryngelssonTullinge SKfullföljt
Boris Ekselius LagercrantzSkarpnäcks OLfullföljt
Felix EmmervallTullinge SKfullföljt
Gustav FlodströmIFK Enskedefullföljt
Jens FochsenWaxholms OKfullföljt
Petter FochsenWaxholms OKfullföljt
Thea GeliusSnättringe SKfullföljt
Hampus GlanshedIFK Enskedefullföljt
Moa GlanshedIFK Enskedefullföljt
Emil HammarbergSnättringe SKfullföljt
Julia HasselqvistTullinge SKfullföljt
Hilmar HedinIFK Enskedefullföljt
Moa KlingbergSnättringe SKfullföljt
Charlotte LarssonOK Södertörnfullföljt
Sebastian LindblomGustavsbergs OKfullföljt
Sofie LindellIFK Enskedefullföljt
Ossian LindgrenOK Södertörnfullföljt
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Ella MatthewsTullinge SKfullföljt
Nova MatthewsTullinge SKfullföljt
Albin MeurkTullinge SKfullföljt
Amanda MörkforsJärfälla OKfullföljt
Albert NordSödertälje IFfullföljt
Tove NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Bella PedersenJärfälla OKfullföljt
Noel PerssonSkarpnäcks OLfullföljt
Klara SamuelssonJärla Orienteringfullföljt
Liv SamuelssonTullinge SKfullföljt
Edwin ScherlinOK Ravinenfullföljt
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLfullföljt
Klara StenbackSkarpnäcks OLfullföljt
Tore StrandinIFK Enskedefullföljt
Arvid StyvertsOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Fanny SundbergTullinge SKfullföljt
Emmie SvanströmOK Österåkerfullföljt
Viktor ThorsellHellas Orienteringfullföljt
Hilda TrofastTullinge SKfullföljt
Filippa UdénTullinge SKfullföljt
Linnéa UdénTullinge SKfullföljt
My WikerGustavsbergs OKfullföljt
Arvid WångdahlSkarpnäcks OLfullföljt
Joel ÅhgrenTullinge SKfullföljt
Adrian WernerIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Märta FredTullinge SKej start
Felix HarryssonTullinge SKej start
Axel StenbackSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 3

2 590 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars AdolfssonOK Södertörn44:0717:02
2Karin AlfredssonHellas Orientering45:11+1:0417:26
3Erland LjungströmSpårvägens OK46:54+2:4718:06
4Lars NordinSolna OK47:35+3:2818:22
5Kalle KarlinJärla Orientering51:42+7:3519:57
6Per ArnessonSkarpnäcks OL53:34+9:2720:40
7Eva StenbackSkarpnäcks OL55:16+11:0921:20
8Elin StaudteJärla Orientering59:37+15:3023:01
9Sofie SvanfeldtSnättringe SK59:41+15:3423:02
10Karin ArthurssonJärfälla OK1:00:01+15:5423:10
11Christian WåhlinKlubblös1:00:35+16:2823:23
12Ulla SandborghKlubblös1:00:36+16:2923:23
13Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:03:14+19:0724:24
14KG EricssonOK Gisle1:03:37+19:3024:33
15Joar MyrbergOK Gisle1:03:41+19:3424:35
16Mikael ErikssonSkarpnäcks OL1:04:19+20:1224:49
17Tony PansellSnättringe SK1:04:22+20:1524:51
18Eva HagrotTäby OK1:04:38+20:3124:57
19Laila LandbergStorvreta IK1:05:27+21:2025:16
20Sven SandinOK Södertörn1:07:29+23:2226:03
21Lisa WeingartnerHellas Orientering1:21:08+37:0131:19
22Arlett BallnusSnättringe SK1:23:35+39:2832:16
23Ville LevinKlubblös1:32:58+48:5135:53
24Alfons LiljekvistKlubblös2:02:37+1:18:3047:20
Åsa ÖströmKlubblösej godkänd
Tom MeierssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Stina MeierssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mia BarklandGustavsbergs OKej godkänd
Iris HeikeSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 5

3 890 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK36:359:24
2Ewa AlbrektssonOK Ravinen40:20+3:4510:22
3Lotta TuressonHellas Orientering40:46+4:1110:28
4Johan LidmarSnättringe SK45:23+8:4811:40
5Christer NordströmOK Älvsjö-Örby48:36+12:0112:29
6Robert HagströmEskilstuna OL48:45+12:1012:31
7Robert RylanderSpårvägens OK50:15+13:4012:55
8Martin HagmanKlubblös50:22+13:4712:56
9Malin SamuelssonJärla Orientering51:03+14:2813:07
10Mats HainkeSnättringe SK51:10+14:3513:09
11Magnus BolanderSnättringe SK53:35+17:0013:46
12Per BirkestadKlubblös53:53+17:1813:51
13Björn StoltOK Ravinen54:30+17:5514:00
14Cecilia FochsenWaxholms OK55:43+19:0814:19
15Pia NyboJärla Orientering56:17+19:4214:28
16Anders NorrmanKlubblös56:46+20:1114:35
17Stefan GotheOK Ravinen57:23+20:4814:45
18Stefan SundellJärla Orientering59:46+23:1115:21
19Marie EnokssonOK Österåker59:54+23:1915:23
20Markus AggeforsKlubblös1:00:04+23:2915:26
21Lennart RejeSundbybergs IK1:00:50+24:1515:38
22Gunnar LindholmKlubblös1:03:56+27:2116:26
23Rolf NilssonTullinge SK1:06:34+29:5917:06
24Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:07:39+31:0417:23
25Mimmi WestbladOK Ravinen1:07:55+31:2017:27
26Erik  SätterkvistKlubblös1:08:19+31:4417:33
27Peter VestmanOK Österåker1:08:39+32:0417:38
28Torbjörn ÖquistKlubblös1:08:40+32:0517:39
29Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK1:10:39+34:0418:09
30Rene BallnusSnättringe SK1:11:12+34:3718:18
31Thomas AhlbinJärfälla OK1:12:53+36:1818:44
32Elisabeth SvanfeldtSnättringe SK1:14:28+37:5319:08
33Jan LindhSundbybergs IK1:17:59+41:2420:02
34Åsa LindSundbybergs IK1:28:05+51:3022:38
35Harald HedenlundTäby OK1:33:53+57:1824:08
36Kerstin MorastHaninge SOK1:58:07+1:21:3230:21
Katarina MyrbergOK Gisleej godkänd
Annelie LidmarSnättringe SKej godkänd
Anders BryngelssonTullinge SKej godkänd
Niklas RejeSundbybergs IKej godkänd
Lena GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Anna-Karin BjörckSundbybergs IKej godkänd
Viktoria HedenlundTäby OKej godkänd
Priscilla FerreraSkarpnäcks OLej godkänd
Gabrielle MeyersonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Eva ScherlinOK Ravinenej godkänd
Mikael ErikssonSkarpnäcks OLej start
Magnus LinussonAttunda OKej start

Öppen motion 8

4 380 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LindskogOK Ravinen31:357:12
2Jörgen OhlinOK Linné32:04+0:297:19
3Magnus CederlöfJärfälla OK35:47+4:128:10
4Carl PerssonTäby OK36:21+4:468:17
5Peter EnokssonOK Österåker36:45+5:108:23
6Erik WibergJärla Orientering36:52+5:178:25
6Tomas AlbinssonOK Österåker36:52+5:178:25
8Leonas MockunasHellas Orientering37:25+5:508:32
9Mats SandinIK Vikings OK37:36+6:018:35
10Per WestbladOK Ravinen37:41+6:068:36
11Mårten WaldenfjordJärfälla OK37:52+6:178:38
12Johan LundvallTäby OK38:03+6:288:41
13Conny StrandbergGustavsbergs OK38:47+7:128:51
14Ronny FalkSundbybergs IK39:18+7:438:58
15Peter NordströmTäby OK40:17+8:429:11
16Mantas MartinkusHellas Orientering41:00+9:259:21
17Göran NilssonSnättringe SK42:06+10:319:36
18Henrik MorastHaninge SOK43:02+11:279:49
19Linda LarssonJärfälla OK43:58+12:2310:02
20Anders MattssonOK Älvsjö-Örby44:34+12:5910:10
21Christin SöderqvistOK Ravinen46:01+14:2610:30
21Mark RudaOK Ravinen46:01+14:2610:30
23Karin LundbergJärfälla OK46:04+14:2910:31
24Roland PerssonSkarpnäcks OL46:18+14:4310:34
25Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL47:16+15:4110:47
26Bengt SvenssonSundbybergs IK48:33+16:5811:05
27Fredrik MorastHaninge SOK48:45+17:1011:07
28Anders  SkogTullinge SK48:46+17:1111:08
29Håkan RolfssonSkarpnäcks OL49:20+17:4511:15
30Jan KihlSundbybergs IK49:53+18:1811:23
31Magnus LönnqvistOK Ravinen50:26+18:5111:30
32Lukas VaitkusHellas Orientering52:01+20:2611:52
33Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK52:14+20:3911:55
34Anna EkOK Grip52:46+21:1112:02
35Nils EdvardssonJärfälla OK53:37+22:0212:14
36Giedre DomarkaiteHellas Orientering56:11+24:3612:49
37Magnus HaraldssonGustavsbergs OK56:30+24:5512:53
38Per LindhJärfälla OK56:52+25:1712:58
39Gintaras DomarkasHellas Orientering57:00+25:2513:00
40Rimvydas AlminasHellas Orientering58:07+26:3213:16
41Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK58:32+26:5713:21
42Lars RisbyOK Ravinen59:37+28:0213:36
43Staffan ZillingOK Södertörn1:01:55+30:2014:08
44Magnus BergströmRånäs OK1:03:46+32:1114:33
45Johan KällbäckHammarby IF OF1:04:23+32:4814:41
46Jesper AhlbinJärfälla OK1:08:59+37:2415:44
47Vilija RevaiteHellas Orientering1:13:58+42:2316:53
48Martin EnglundOK Södertörn1:17:07+45:3217:36
49Liselott KihlSundbybergs IK1:22:40+51:0518:52
50Monika PerssonOK Södertörn1:28:55+57:2020:18
51Olle KällbäckHammarby IF OF2:04:32+1:32:5728:25
52Ignvar OskarssonKlubblös2:10:52+1:39:1729:52
Milda RadzivonaiteHellas Orienteringej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Mattias GanslandtIFK Lidingös Skid o OKej start
Johan LindqvistTäby OKej start

U3

2 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JanssonHaninge SOK27:0010:50
2Erik DanielssonSkogsluffarnas OK30:45+3:4512:20
3Albin RydénSnättringe SK35:09+8:0914:06
4Sara SundinWaxholms OK36:59+9:5914:51
5Hoffstedt JacobIFK Lidingös Skid o OK40:10+13:1016:07
6Tove HedlöfOK Österåker42:12+15:1216:56
7Viggo KarlinJärla Orientering44:12+17:1217:45
8Johannes BladhTullinge SK45:34+18:3418:17
9Alexander LindströmSundbybergs IK46:26+19:2618:38
10Sixten HillerhagIFK Lidingös Skid o OK50:28+23:2820:16
11Kevin NilssonTullinge SK54:25+27:2521:51
12Lukas ElmbergOK Södertörn56:48+29:4822:48
13Gustaf WilénOK Ravinen1:00:34+33:3424:19
14Pelle BergmanTullinge SK1:07:21+40:2127:02
15Andreas SkepplingOK Södertörn1:12:29+45:2929:06
William SundqvistOK Österåkerej godkänd
Samuel Elowson KolkerSkogsluffarnas OKej start
Samuel CowburnIFK Enskedeej start
Sara BoghammarIFK Lidingös Skid o OKej start
Ella EricsonSundbybergs IKej start
Wilma SundinTullinge SKej start
Agnes AsplundJärla Orienteringej start
Vakant VakantVakantej start

U4

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia FurebySnättringe SK53:5815:35
2Birk BergmanTullinge SK1:07:37+13:3919:32
3Bosse SteenGustavsbergs OK1:10:04+16:0620:15
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

U1 Flickor

2 080 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa TydalOK Österåker18:338:55
2Hilda MårdOK Ravinen18:48+0:159:02
3Elisabeth LarssonOK Södertörn18:53+0:209:04
4Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:11+0:389:13
5Emma VahlbergOK Österåker20:26+1:539:49
6Hedda RöstinSöders-Tyresö20:51+2:1810:01
7Märta SandvikAttunda OK20:58+2:2510:04
8Alva Lidström LauriSnättringe SK21:05+2:3210:08
9Signe HillerhagIFK Lidingös Skid o OK21:25+2:5210:17
10Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK21:45+3:1210:27
11Alicia KallhaugeSnättringe SK21:54+3:2110:31
12Emma WandelOK Ravinen22:15+3:4210:41
13Anna NordlundJärla Orientering22:23+3:5010:45
13Madicken BergmanTullinge SK22:23+3:5010:45
15Tindra JulinOK Österåker22:37+4:0410:52
16Olivia EngelOK Ravinen23:38+5:0511:21
17Ella BemmHaninge SOK24:06+5:3311:35
18Nancy NilssonJärla Orientering24:13+5:4011:38
19Emelie BäckströmOK Österåker24:22+5:4911:42
20Tilde JonssonOK Österåker24:49+6:1611:55
21Hilda NordströmOK Älvsjö-Örby24:57+6:2411:59
22Maja FalkSundbybergs IK25:27+6:5412:14
23Greta HägerOK Södertörn25:32+6:5912:16
24Aurora ShortOK Södertörn25:38+7:0512:19
25Emelie EhnOK Österåker26:18+7:4512:38
26Maya KastlanderJärla Orientering26:25+7:5212:42
27Tove KarlssonJärla Orientering26:26+7:5312:42
28Maja CederbaumWaxholms OK26:37+8:0412:47
29Svea NikulaHaninge SOK26:59+8:2612:58
30Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK28:06+9:3313:30
31Wilma MårtenssonOK Ravinen28:15+9:4213:34
32Emily CousinsOK Österåker28:16+9:4313:35
33Ellen RydeniusTullinge SK28:19+9:4613:36
34Felizia TegnebrattOK Södertörn29:27+10:5414:09
35Olivia LindgrenOK Södertörn29:32+10:5914:11
36Elin AbelSnättringe SK29:44+11:1114:17
37Sofia DenebergOK Ravinen30:18+11:4514:34
38Elin ErikssonOK Södertörn30:45+12:1214:47
39Tova AnderssonOK Österåker30:58+12:2514:53
40Johanna CronaOK Södertörn31:33+13:0015:10
41Ida FlingeOK Österåker31:44+13:1115:15
42Sofia SterniusIFK Lidingös Skid o OK31:46+13:1315:16
43Lina TorbiörnssonJärla Orientering32:14+13:4115:29
44Tove EkmanIFK Lidingös Skid o OK33:28+14:5516:05
45Mia BirkedalAttunda OK33:49+15:1616:15
46Vera HallgrenOK Österåker34:49+16:1616:44
47Torun SöderstenHaninge SOK35:08+16:3516:53
48Amanda SheerinOK Södertörn35:46+17:1317:11
49Elvira WetterlundTumba-Mälarhöjden OK35:51+17:1817:14
50Hilma StyvertsOK Älvsjö-Örby35:57+17:2417:17
51My LindqvistOK Södertörn37:31+18:5818:02
52Alva AlfredssonAttunda OK40:46+22:1319:35
53Lena PerssonTullinge SK40:52+22:1919:38
54Ebba ForsbergOK Ravinen40:59+22:2619:42
55Molly GeliusSnättringe SK48:58+30:2523:32
56Louise LindellIFK Enskede54:20+35:4726:07
Leia BlomqvistIFK Lidingös Skid o OKej start
Tilde VictorinAttunda OKej start
Olivia TennströmOK Österåkerej start
Lovisa LindqvistIFK Enskedeej start
Evelina Klingebrant-GeliusSnättringe SKej start
Tindra AlhallOK Södertörnej start
Ebba TimanJärla Orienteringej start
Linn De BoussardIFK Enskedeej start
Klara JunegardTullinge SKej start
Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OKej start
Hanna FürstOK Ravinenej start
Helena PerssonOK Österåkerej start
Agnes DambergIFK Lidingös Skid o OKej start
Lyth IndraTullinge SKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

U1 Pojkar

1 640 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin CraigOK Ravinen15:149:17
2Johan BergOK Ravinen16:51+1:3710:16
3Björn RennerOK Södertörn17:23+2:0910:35
4Karl-Johan AlfredssonHellas Orientering17:35+2:2110:43
5Linus ForsbergOK Ravinen17:49+2:3510:51
6Erik PonténOK Ravinen18:08+2:5411:03
7Teo StruckOK Ravinen18:09+2:5511:04
8Edvin ArfvénAttunda OK18:26+3:1211:14
9Hannes MogensenOK Ravinen18:30+3:1611:16
10Elis Forsberg RundströmIFK Enskede18:36+3:2211:20
11Filip HatlenTullinge SK19:22+4:0811:48
12Anton MörkforsJärfälla OK19:47+4:3312:03
13Edvin ForsbergOK Ravinen19:52+4:3812:06
14Teodore Hedman-PeterssonIFK Enskede19:57+4:4312:09
15Hjalmar AlfredssonHellas Orientering20:15+5:0112:20
16Max ÖsterlingOK Södertörn20:21+5:0712:24
17Hampus WiknerOK Österåker20:58+5:4412:47
18Philip KaarOK Ravinen21:05+5:5112:51
19Felix SilebäckOK Ravinen21:08+5:5412:53
20Johan BergJärla Orientering21:37+6:2313:10
21Carl AvenbergOK Ravinen21:40+6:2613:12
22Hannes LindqvistIFK Enskede21:41+6:2713:13
23Alric SöderstenHaninge SOK21:42+6:2813:13
24Simon WikOK Ravinen21:55+6:4113:21
25Felix ArkängTullinge SK22:32+7:1813:44
26Malte AlbinssonOK Österåker22:35+7:2113:46
27Olle SandströmOK Ravinen22:37+7:2313:47
28Terje StormoGustavsbergs OK23:23+8:0914:15
29Alvin BringholmJärla Orientering23:25+8:1114:16
30Axel TrofastTullinge SK23:26+8:1214:17
31Erik NederheimHaninge SOK24:06+8:5214:41
32Viktor EricsonSundbybergs IK24:07+8:5314:42
33Filip FlodströmIFK Enskede24:11+8:5714:44
34Måns NybergGustavsbergs OK24:15+9:0114:47
35Edvin FranzénSnättringe SK24:33+9:1914:58
36vakant vakantVakant24:54+9:4015:10
37Anders NilssonBromma-Vällingby SOK25:01+9:4715:15
38Rasmus LindblomGustavsbergs OK25:07+9:5315:18
39Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering25:22+10:0815:28
40Kasper GerwardIFK Lidingös Skid o OK25:29+10:1515:32
41Jonathan GohdeOK Södertörn25:38+10:2415:37
42Castor LonguevilleOK Österåker26:01+10:4715:51
43Ted WikerGustavsbergs OK26:23+11:0916:05
44Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK26:46+11:3216:19
45Fredrik StenbergTullinge SK27:16+12:0216:37
46Simon HallbergSnättringe SK27:23+12:0916:41
47Tobias HenningssonOK Österåker27:53+12:3917:00
48August WikerforsJärfälla OK27:59+12:4517:03
49Viktor ZillingOK Södertörn28:03+12:4917:06
50Edvin BergqvistOK Österåker28:16+13:0217:14
51Johan AlselinSnättringe SK28:49+13:3517:34
52Nils DanströmJärla Orientering28:51+13:3717:35
53Bo StrandinIFK Enskede29:07+13:5317:45
54Axel Rudehill SundellJärla Orientering29:29+14:1517:58
55Axel LewanderOK Södertörn29:47+14:3318:09
56Markus GrunderJärfälla OK29:52+14:3818:12
57Linus ThimHaninge SOK30:07+14:5318:21
58Hampus AlzénGustavsbergs OK30:19+15:0518:29
59Elias WikOK Ravinen30:21+15:0718:30
59Viggo StrömbergOK Södertörn30:21+15:0718:30
61Anton SjödinGustavsbergs OK30:27+15:1318:34
62Sebastian BemmHaninge SOK30:40+15:2618:41
63Gustav HedeOK Österåker31:23+16:0919:08
64Jonatan RydénHaninge SOK31:30+16:1619:12
65Nicklas KnutarTullinge SK32:10+16:5619:36
66Konrad FäldnerOK Ravinen32:21+17:0719:43
67Nico HörnstenOK Österåker33:48+18:3420:36
68Axel WiknerOK Österåker35:40+20:2621:44
69Filip NyströmWaxholms OK35:44+20:3021:47
70Teodor EricsonJärla Orientering36:31+21:1722:15
71Arvid HedenlundTäby OK37:29+22:1522:51
72Tage MührerIFK Enskede37:43+22:2922:59
73Svante SandvikAttunda OK38:05+22:5123:13
74Bosse BergmanTullinge SK38:27+23:1323:26
75Otto LindgrenOK Södertörn39:08+23:5423:51
76Ville HalldinBromma-Vällingby SOK39:28+24:1424:03
77Alexander LundvallWaxholms OK39:31+24:1724:05
78Neo MalmrosOK Österåker40:41+25:2724:48
79Johannes NorrbyOK Södertörn40:44+25:3024:50
80Folke KåbergOK Ravinen50:52+35:3831:00
Carl SommeJärla Orienteringej godkänd
Elliot Lorca-FreilerOK Österåkerej godkänd
Henrik SvenssonOK Ravinenej godkänd
Isak HernefeldtJärla Orienteringej start
Fritiof MehlstrandOK Österåkerej start
Arvid BoströmSnättringe SKej start
Viktor SöderbergJärla Orienteringej start
Ludvig MehlstrandOK Österåkerej start
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start
Mattias NybergHellas Orienteringej start
Linus ForssénIFK Enskedeej start
Marcus HedinIFK Enskedeej start
Eskil CostermansJärla Orienteringej start
Jonathan DerwingerIFK Enskedeej start
Anton SellgrenJärla Orienteringej start
Victor ErikssonSnättringe SKej start
Bobo NorbergJärla Orienteringej start
Olle ThimbergSöders-Tyresöej start
Dogglas StrömSnättringe SKej start
Fabian WredmarkIFK Lidingös Skid o OKej start
Vakant VakantVakantej start

U2 Flickor

2 080 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SundinWaxholms OK28:5813:55
2Moa AlesvedJärla Orientering31:00+2:0214:54
3Siri TärnrotHellas Orientering32:17+3:1915:31
4Elsa AsplundJärla Orientering33:26+4:2816:04
5Agnes HektorJärla Orientering33:42+4:4416:12
6Filippa HallbergSnättringe SK34:17+5:1916:28
7Alma HellströmAttunda OK35:33+6:3517:05
8Maja HammarbergSnättringe SK35:58+7:0017:17
9Greta TrahnJärla Orientering36:28+7:3017:31
10Alva KjellmanOK Ravinen37:41+8:4318:07
11Tuva HöglundWaxholms OK38:55+9:5718:42
12Åsa SundströmJärla Orientering39:23+10:2518:56
13Jennie KnutarTullinge SK39:42+10:4419:05
14Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK40:56+11:5819:40
14Ida KeijserOK Södertörn40:56+11:5819:40
16Wilma LeicktTullinge SK41:06+12:0819:45
17Maja HoppeWaxholms OK41:25+12:2719:54
18Sofia ZillingOK Södertörn41:43+12:4520:03
19Elin ModinBromma-Vällingby SOK42:04+13:0620:13
20Sylvia LiljaGustavsbergs OK42:50+13:5220:35
21Ester Hagberg-KuylenstiernaSnättringe SK43:22+14:2420:50
22Lea NorbergJärla Orientering45:56+16:5822:05
23Cornelia LonguevilleOK Österåker47:00+18:0222:35
24Marie CronaOK Södertörn47:17+18:1922:43
25Linnea NordinAttunda OK47:39+18:4122:54
26Stella JönssonOK Södertörn47:55+18:5723:02
27Jennifer EklundAttunda OK49:11+20:1323:38
28Ester Forssberg MadshusJärla Orientering49:45+20:4723:55
29Thea BolinTullinge SK52:39+23:4125:18
30Tuva FredTullinge SK53:29+24:3125:42
31Linnéa JohanssonTumba-Mälarhöjden OK53:56+24:5825:55
32Alexandra KAAROK Ravinen54:15+25:1726:04
33Malva LindbärgOK Södertörn54:59+26:0126:26
34Jennifer OrmöSnättringe SK55:03+26:0526:27
35Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK55:05+26:0726:28
36Elisabet LodinSnättringe SK55:28+26:3026:40
37Sanna RinnbäckOK Ravinen57:08+28:1027:28
38Sofia ErséusJärla Orientering59:53+30:5528:47
39Lova BjerkaTumba-Mälarhöjden OK1:00:02+31:0428:51
40Linnéa SchröderAttunda OK1:02:57+33:5930:15
41Helena BernSnättringe SK1:13:11+44:1335:11
42Kristina LindstenTumba-Mälarhöjden OK1:20:51+51:5338:52
Elin HolmbergTullinge SKej start
Maja BergmanOK Ravinenej start
Linnea PetterssonHaninge SOKej start
Signe Widoff KretzOK Ravinenej start
Vera BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Inez BerggrenJärla Orienteringej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

U2 Pojkar

2 100 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LundbergAttunda OK20:539:56
2Filip MårdOK Ravinen27:29+6:3613:05
3Filip SkepplingOK Södertörn28:59+8:0613:48
4Andreas BorängSnättringe SK29:44+8:5114:09
5Elis IversAttunda OK30:30+9:3714:31
6Nick WestinAttunda OK31:59+11:0615:13
7Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK32:47+11:5415:36
8Linus NilssonOK Österåker33:08+12:1515:46
9Viktor SoneAttunda OK33:42+12:4916:02
10Linus SvanströmOK Österåker34:17+13:2416:19
11Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby35:04+14:1116:41
12Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK35:20+14:2716:49
13Joel AggeforsOK Ravinen35:36+14:4316:57
14Emil WisellAttunda OK35:51+14:5817:04
15Arvid JohanssonHaninge SOK36:26+15:3317:20
16Lukas FürstOK Ravinen36:41+15:4817:28
17Linus HalvorsenSkarpnäcks OL36:53+16:0017:33
18Viktor ForssénIFK Enskede38:09+17:1618:10
18Max LönnqvistOK Ravinen38:09+17:1618:10
20Melker CarlingerSkogsluffarnas OK38:16+17:2318:13
21Viktor ForsbergTullinge SK38:55+18:0218:31
22Hjalmar SwanljungSnättringe SK39:50+18:5718:58
23Hugo LindskogOK Ravinen40:06+19:1319:05
24Viktor ZackrissonTumba-Mälarhöjden OK40:12+19:1919:08
25Kristoffer RydénHaninge SOK40:20+19:2719:12
26Christoffer EklundAttunda OK40:39+19:4619:21
27Martin SundbergTumba-Mälarhöjden OK41:01+20:0819:31
28Theo Hörnsten StalåsOK Österåker41:45+20:5219:52
28Justus ArenanderSkarpnäcks OL41:45+20:5219:52
30Martin RönnmarkTumba-Mälarhöjden OK42:44+21:5120:20
31Sebastian SvenssonHaninge SOK43:29+22:3620:42
32Oskar EknerSnättringe SK43:53+23:0020:53
33Erik LarssonTullinge SK44:37+23:4421:14
34Jacob WolgastSnättringe SK45:02+24:0921:26
35Simon JönssonHaninge SOK47:34+26:4122:39
36Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK48:46+27:5323:13
37Elias SilebäckOK Ravinen49:02+28:0923:20
38Marcus LengquistTullinge SK50:55+30:0224:14
39Lukas GustafssonJärfälla OK52:08+31:1524:49
40Erik FurebySnättringe SK53:24+32:3125:25
41Pontus AbrahamssonSundbybergs IK53:39+32:4625:32
42Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK54:00+33:0725:42
43Max StaudteJärla Orientering54:14+33:2125:49
44Filip SvenssonTullinge SK54:29+33:3625:56
45Felix EngblomSnättringe SK57:25+36:3227:20
46Elisabet LodinSnättringe SK1:05:03+44:1030:58
47Mattias BorängSnättringe SK1:06:04+45:1131:27
48Hjalmar HeikeSnättringe SK1:07:01+46:0831:54
49Thobias ThorsellOK Södertörn1:09:59+49:0633:19
50Annika SundqvistOK Österåker1:20:48+59:5538:28
Erik HellgrenOK Ravinenej godkänd
Peter LodinSnättringe SKej start
Rodi AliHellas Orienteringej start
Jacob KennerhedSnättringe SKej start
Samuel BlomqvistTullinge SKej start
Theodor HolmströmSkogsluffarnas OKej start
Robin HernodhHellas Orienteringej start
Joel ThalénSundbybergs IKej start
William ElfvénTullinge SKej start
Martin HörnellTumba-Mälarhöjden OKej start
Love UlfsparreHellas Orienteringej start
Oscar JohanssonIFK Lidingös Skid o OKej start
Oliver Klingebrant-GeliusSnättringe SKej start
Martin RönnmarkTumba-Mälarhöjden OKej start
Karl SöderqvistSkarpnäcks OLej start
Ernst SöderqvistSkarpnäcks OLej start
Alexander MårtenssonIFK Lidingös Skid o OKej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser