Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #1
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 4 november 2020

Klasser: Visa alla | Långa banan | Mellan Damer | Mellan Herrar | Kort Ungdomar | Kort Övriga

Långa banan

5 590 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo NordlanderSundsvalls OK49:118:47
2Anders AxlingSundsvalls OK49:14+0:038:48
3Olov NorinSundsvalls OK49:37+0:268:52
4Markus FrödinSundsvalls OK50:21+1:109:00
5Erik NorinSundsvalls OK57:08+7:5710:13
6Simon TeikeSundsvalls OK57:33+8:2210:17
7Martin HässlerSundsvalls OK57:51+8:4010:20
8Mattias LarssonSundsvalls OK58:00+8:4910:22
9Olov VikströmSundsvalls OK58:11+9:0010:24
10Peter LoréSundsvalls OK1:05:35+16:2411:43
11Martin SöderbergSundsvalls OK1:06:34+17:2311:54
12Hannes LindahlSundsvalls OK1:07:07+17:5612:00
13Lars HolmquistSundsvalls OK1:07:55+18:4412:08
14Tore PalmgrenSundsvalls OK1:09:14+20:0312:23
15Peter HolmquistSundsvalls OK1:24:35+35:2415:07
Magnus JonssonSundsvalls OKej godkänd
Fredrik NobornSundsvalls OKej godkänd
Per NordanlindSundsvalls OKej godkänd
Ulrik OlssonSundsvalls OKej godkänd
Sara TimnerSundsvalls OKej godkänd
Erik ToomingasSundsvalls OKej godkänd
Roger PalmgrenSundsvalls OKutgått
Jon JensenSundsvalls OKej start
Edvin LakeSundsvalls OKej start
Mattias LindahlSundsvalls OKej start

Mellan Damer

3 720 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kadri KalvoSundsvalls OK45:0512:07
2Jenny Eriksson PalmgrenSundsvalls OK46:37+1:3212:31
3Alice PalmgrenSundsvalls OK46:57+1:5212:37
4Astrid RexSundsvalls OK46:59+1:5412:37
5Lovisa DufvaSundsvalls OK47:01+1:5612:38
6Pia LindholmSundsvalls OK47:38+2:3312:48
7Annelie LodénSelånger SOK51:14+6:0913:46
8Alva EliassonSundsvalls OK1:04:58+19:5317:27
9Stina LindholmSundsvalls OK1:07:19+22:1418:05
10Sofia LindénSelånger SOK1:23:39+38:3422:29
11Åsa PonténSelånger SOK1:23:41+38:3622:29
12Pernilla HannusVK Uvarna1:33:50+48:4525:13
13Kristina NilssonVK Uvarna1:33:52+48:4725:13
Xénia Ledesma BuscartSundsvalls OKej start

Mellan Herrar

3 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ErngrundSelånger SOK44:4912:02
2Leif SundlingNjurunda OK46:34+1:4512:31
3Mats NissiläSelånger SOK51:11+6:2213:45
4Per TjernbergKovlands IF51:16+6:2713:46
5Sven Erik SundinSelånger SOK51:17+6:2813:47
6Tomas SellstedtSelånger SOK1:16:13+31:2420:29
7Björn AbelssonSundsvalls OK1:16:57+32:0820:41
8Jonas WibergVK Uvarna1:27:20+42:3123:28
9Christer LundstedtSundsvalls OK1:28:21+43:3223:45
Johan NordinSundsvalls OKej godkänd
Tomas VirtanenSelånger SOKutgått
Valter HoffmanSundsvalls OKej start
Björn JohanssonSundsvalls OKej start
Rolf JohanssonSundsvalls OKej start

Kort Ungdomar

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet EngbergSundsvalls OK30:1011:47
2Alexander DufvaSundsvalls OK31:51+1:4112:26
3Ruben JensenSundsvalls OK33:43+3:3313:10
4Hugo HässlerSundsvalls OK36:29+6:1914:15
5Ruth HoffmanSundsvalls OK40:02+9:5215:38
Herman EliassonSundsvalls OKej start

Kort Övriga

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Winn BjörklundSundsvalls OK31:3412:19
2Anna HoffmanSundsvalls OK40:16+8:4215:43
3Christina FlordalSundsvalls OK41:53+10:1916:21
4Jon FlordalSundsvalls OK42:53+11:1916:45
5Inger LorentzsonSundsvalls OK50:55+19:2119:53
6Peter LorentzsonSundsvalls OK54:51+23:1721:25
Irené LarssonSundsvalls OKutgått
Caroline JohanssonSundsvalls OKej start
Anna-Carin SundlöfSelånger SOKej start
Anna WidmanSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser