Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Luffarligan , Attunda OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Luffarligan , Attunda OK
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: onsdag 21 oktober 2020

Klasser: Visa alla | Bana A | Bana B | Bana C | Bana D | Bana E

Bana A

5 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK39:377:04
2Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö40:58+1:217:18
3Karl EngesAttunda OK44:18+4:417:54
4Niklas WraneSöders-Tyresö45:05+5:288:03
5Thomas JanssonOK Roslagen49:13+9:368:47
6Jonas HalaiKamrat och IF KIF52:26+12:499:21
7Ulf RadlerJärfälla OK53:10+13:339:29
8Peter LundbergJärfälla OK55:29+15:529:54
9Jan KihlSundbybergs IK56:43+17:0610:07
10Christer HördellSöders-Tyresö1:00:27+20:5010:47
11Gunnar SvanbergJärfälla OK1:00:34+20:5710:48
12Janette LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:05:57+26:2011:46
13Rasmus KihlSundbybergs IK1:07:09+27:3211:59
14Ulf HellerstedtIFK Lidingö SOK1:07:55+28:1812:07
15Lars BoudrieVäsby OK1:12:11+32:3412:53 Ladda ner rutt i gpx-format
16Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:20:01+40:2414:17
17Kurt ErikssonVandrarringen1:21:00+41:2314:27
18Sven-Anders OlssonAttunda OK1:23:44+44:0714:57
19Jan NettelbjerJärfälla OK1:36:13+56:3617:10
Michael BergstenVattenfalls IF Stockholmej godkänd
Anders HolmqvistSnättringe SKutgått

Bana B

4 660 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK35:117:33
2Peter EnokssonOK Österåker35:23+0:127:35
3P-O IvarssonHaninge SOK38:08+2:578:10
4Per Ove WallénTäby OK39:51+4:408:33
5Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF40:54+5:438:46
6Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn45:20+10:099:43
7Dan KlangHellas Orientering46:10+10:599:54
8Paul NorénOK Södertörn46:24+11:139:57
9Lars ForsstedtSöders-Tyresö47:06+11:5510:06
10Carl BachmanTäby OK48:12+13:0110:20
11Lennart HävrénTullinge SK50:51+15:4010:54
12Per HelénSöders-Tyresö51:05+15:5410:57
13Eddie BjärrenholtRånäs OK51:09+15:5810:58
14Harald BauerIFK Lidingö SOK52:24+17:1311:14
15Sara NylénBromma-Vällingby SOK52:46+17:3511:19
16Mikael WirénAttunda OK53:03+17:5211:23
17Leif ÅkerblomOK Österåker53:11+18:0011:24
18Lars GrankvistTäby OK53:52+18:4111:33
19Göran LundqvistJärfälla OK54:08+18:5711:36
20Arne JohanssonOK Ravinen54:24+19:1311:40
21Marie MalmborgSöders-Tyresö55:11+20:0011:50
22Kenneth PetterssonJärfälla OK55:53+20:4211:59
23Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby56:42+21:3112:10
24Lars BrickstadCentrum OK58:41+23:3012:35
24Oskar KarlinCentrum OK58:41+23:3012:35
26Anders KärrströmTullinge SK58:56+23:4512:38
27Lotta ValentinGustavsbergs OK59:21+24:1012:44
28Eva SvanbergJärfälla OK59:49+24:3812:50
29Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:00:37+25:2613:00
30Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:04:20+29:0913:48
31Birgitta BillstamJärfälla OK1:04:49+29:3813:54
32Lena JanssonJärla Orientering1:05:36+30:2514:04
33Leif MörkforsJärfälla OK1:05:38+30:2714:05
34Per-Johan VikforsOK Österåker1:07:34+32:2314:29
35Lars JonassonJärfälla OK1:08:01+32:5014:35
36Erik JonassonEj Klubbansluten1:09:15+34:0414:51
37Göran ReinholdssonJärfälla OK1:09:42+34:3114:57
38Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:14:28+39:1715:58
39Reinhold LenneboJärla Orientering1:18:37+43:2616:52
40Bo WinanderJärfälla OK1:19:46+44:3517:07
41Björn LindgrenOK Österåker1:20:06+44:5517:11 Ladda ner rutt i gpx-format
42Anders JohnsonJärfälla OK1:25:58+50:4718:26
43Tommy WåhlinVästerås SOK1:31:38+56:2719:39
44Johan ClaessonEj klubbansluten1:40:54+1:05:4321:39 Ladda ner rutt i gpx-format
45Kurt MaxéSundbybergs IK1:53:59+1:18:4824:27
46Gustav RichertSkogsluffarnas OK1:57:05+1:21:5425:07
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Hans SylvanJärfälla OKej godkänd
Eva ElnerudSigtuna OKej godkänd
Eidar LindgrenOK Ravinenej start
Anders LundJärfälla OKej start
Annika LundströmVäsby OKej start
Per ÖhlundGustavsbergs OKej start

Bana C

3 800 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GoldJärfälla OK38:3110:08
2Nicklas HermundstadSnättringe SK40:47+2:1610:43
3Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK42:18+3:4711:07
4Jan LindgrenOK Södertörn42:40+4:0911:13
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL42:49+4:1811:16
6Anders GärderudEnebybergs IF43:25+4:5411:25
7Ingemar BengtssonSöders-Tyresö43:29+4:5811:26 Ladda ner rutt i gpx-format
8Sven EdvardssonSundbybergs IK43:30+4:5911:26
9Leif TynongTullinge SK44:15+5:4411:38
10Karl-Erik JohanssonOK Södertörn44:47+6:1611:47
11Magnus HaraldssonGustavsbergs OK45:33+7:0211:59
12Lars RönnolsTäby OK45:58+7:2712:05
13Göran AnderssonEnebybergs IF46:26+7:5512:13 Ladda ner rutt i gpx-format
14Per LjungCentrum OK46:30+7:5912:14
15Urban BoströmSolna OK47:01+8:3012:22
16Bengt ErikssonVäsby OK47:02+8:3112:22
17Torsten PetterssonLånghundra IF47:12+8:4112:25
18Lars Olavi PeldanEnebybergs IF47:33+9:0212:30
19Anders NilssonTullinge SK48:16+9:4512:42
20Staffan ElmhagenSöders-Tyresö48:22+9:5112:43
21Arne MartinssonSöders-Tyresö48:54+10:2312:52
22Leo LarssonMälarhöjdens IK49:19+10:4812:58
23Kjell HolmbergOK Södertörn49:22+10:5112:59
24Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL50:34+12:0313:18
25Kjell JanssonLånghundra IF50:48+12:1713:22
26Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK51:09+12:3813:27
27Håkan Berglund LakeSnättringe SK52:04+13:3313:42
28Lars WestinVallentuna-Össeby OL52:26+13:5513:47
29Rune RådeströmSnättringe SK52:28+13:5713:48
30Göran LarboAttunda OK52:43+14:1213:52
31Leif MagnussonSkogsluffarnas OK52:56+14:2513:55
32John ÖstlundSundbybergs IK53:24+14:5314:03
33Lars SegerqvistSkarpnäcks OL53:28+14:5714:04
34Tommy HöglundLånghundra IF53:38+15:0714:06
35Siv EkbergSöders-Tyresö53:53+15:2214:10
36Bengt-Göran StjernaLänna IF55:15+16:4414:32
37Lars EnglundJärla Orientering55:26+16:5514:35
38Åsa NylénBromma-Vällingby SOK55:46+17:1514:40
39Carina NilssonTäby OK55:47+17:1614:40
40Margareta HaraldssonGustavsbergs OK56:17+17:4614:48
41Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn56:36+18:0514:53
42Anne LundmarkJärfälla OK58:23+19:5215:21
43Olle ArmanNyköpings OK58:27+19:5615:22
44Ulla GummesonVäsby OK59:35+21:0415:40 Ladda ner rutt i gpx-format
45Kjell LindblomJärfälla OK59:59+21:2815:47
46Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:00:11+21:4015:50
47Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK1:00:47+22:1615:59
48Roland PetterssonSöders-Tyresö1:02:33+24:0216:27
49Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:02:55+24:2416:33
50Reijo KorhonenHaninge SOK1:03:05+24:3416:36
51Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK1:03:36+25:0516:44
52Jan FalkHellas Orientering1:05:22+26:5117:12
53Tommy PetersonHelsingborgs SOK1:05:47+27:1617:18
54Tommy LindbergHaninge SOK1:05:52+27:2117:20
55Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:06:50+28:1917:35
56Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK1:07:19+28:4817:42
57Marita SamuelssonSundbybergs IK1:07:22+28:5117:43
57Gunnar MongårdSkogsluffarnas OK1:07:22+28:5117:43
59Lilian LagerströmGustavsbergs OK1:07:28+28:5717:45
60Arne KaiserEj Klubbansluten1:07:43+29:1217:49
61Helena KorhonenHaninge SOK1:09:02+30:3118:10
61Aila HalttunenHaninge SOK1:09:02+30:3118:10
63Kurt AnderssonEnebybergs IF1:09:37+31:0618:19
64Tina KlangHellas Orientering1:09:40+31:0918:20
65Roland LöwgrenOK Södertörn1:09:54+31:2318:23
66Ingrid GraneliHaninge SOK1:12:19+33:4819:01
67Hans-Erik PerssonSundbybergs IK1:13:18+34:4719:17
68Gunnar ErikssonJärfälla OK1:13:50+35:1919:25
69Leif LundquistEnebybergs IF1:16:23+37:5220:06
70Jan LindqvistMälarö SOK1:18:11+39:4020:34
71Sara HektorJärla Orientering1:19:10+40:3920:50
72Torbjörn HellquistTullinge SK1:19:16+40:4520:51
73Tomas PetterssonHaninge SOK1:19:25+40:5420:53
74Per Lennart KarlssonJärfälla OK1:21:59+43:2821:34
75Johan StridhAttunda OK1:22:53+44:2221:48
76Åke LewanderSkarpnäcks OL1:25:48+47:1722:34
77Carin RunqvistJärfälla OK1:32:18+53:4724:17
78Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:38:55+1:00:2426:01
79Gisela SegebadenJärfälla OK1:40:53+1:02:2226:32
80Per GeijerSnättringe SK1:41:24+1:02:5326:41
81Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:43:08+1:04:3727:08
82Björn SimonsSundbybergs IK2:17:06+1:38:3536:04
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresöej godkänd
Per-Johan JanssonLänna IFej godkänd
Ulf BråsjöJärla Orienteringej godkänd
Charlotte EngesAttunda OKej godkänd
Ulla ClevnertOK Södertörnej godkänd
Göran FriskAttunda OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Åsa Lindqvist RodellMälarö SOKej godkänd
Willy LjungdellTäby OKej godkänd
Margareta HagstedtVäsby OKutgått
Heidi HolmqvistSnättringe SKutgått
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OFutgått
Torbjörn ErikssonSnättringe SKej start
Christer HedinIFK Enskedeej start
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej start
Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OFej start

Bana D

3 020 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonCentrum OK36:0511:56
2Anders NilssonTäby OK43:13+7:0814:18
3Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK44:54+8:4914:52
4Jörgen AhlqvistSundbybergs IK47:35+11:3015:45
5Rune CarlssonSundbybergs IK49:03+12:5816:14
6Jan-Olov EvertssonJärfälla OK50:33+14:2816:44
7Ulf CarnbyTäby OK50:52+14:4716:50
8Håkan BoijeAttunda OK54:27+18:2218:01
9Bo SundénKarlsbyhedens OK55:19+19:1418:19
10Christer AnderssonEj klubbansluten55:24+19:1918:20
11Leif NordinAttunda OK56:11+20:0618:36
12Jan BojlingSolna OK57:19+21:1418:58
13Mats LundbladTäby OK58:23+22:1819:19
14Anki LandarvEj klubbansluten58:45+22:4019:27
15Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK59:43+23:3819:46
16Ronny HedlundOK Södertörn1:00:55+24:5020:10
17Björn EkblomSkogsluffarnas OK1:01:30+25:2520:21
18Jessica ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK1:03:26+27:2121:00
19Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:04:22+28:1721:18
20Tommy GustavssonÖstra Almby FK1:05:17+29:1221:37
21Kurt ZanderVästerås SOK1:06:05+30:0021:52
22Ann SjöbergEnebybergs IF1:06:33+30:2822:02
23Bo KällströmOK Milan1:08:26+32:2122:39
24Martin ErikssonOK Södertörn1:08:31+32:2622:41
25Jan LarssonTullinge SK1:08:45+32:4022:45
26Jan-Erik WibergJärla Orientering1:09:31+33:2623:01
27Björn StoltOK Ravinen1:09:39+33:3423:03
28UC Lybert ErikssonVäsby OK1:11:25+35:2023:38
29Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:11:35+35:3023:42
30Sten-Åke JohanssonGustavsbergs OK1:15:51+39:4625:06
31Bengt HermansonBromma-Vällingby SOK1:17:28+41:2325:39
32Susanne HolmbergOK Södertörn1:17:47+41:4225:45
33Kristina WåhlinVästerås SOK1:17:49+41:4425:46
34Ulla KarnebäckAttunda OK1:20:19+44:1426:35
35Carl LangOK Österåker1:20:33+44:2826:40
36Håkan SjökvistSöders-Tyresö1:24:58+48:5328:08
37Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:30:26+54:2129:56
38Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:35:57+59:5231:46
39Jan BurellOK Enen1:36:14+1:00:0931:51
40Åke LinderothSundbybergs IK1:36:51+1:00:4632:04
41Stefan PalmOK Roslagen1:37:05+1:01:0032:08
42Erik SaarelaEj Klubbansluten1:52:33+1:16:2837:16
43Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK1:57:55+1:21:5039:02
44Gunilla SchönningJärfälla OK2:05:36+1:29:3141:35
Sören ErikssonLänna IFej godkänd
Lennart SjöstålEj Klubbanslutenej godkänd
Anita LindbohmSkarpnäcks OLej godkänd
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Helena BachmanTäby OKej godkänd
Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OKutgått
Ingvar LarssonGustavsbergs OKutgått
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IFutgått
Gunnar BramstenSundbybergs IKutgått
Lars NordinSolna OKutgått
Jan-Olof MalmSigtuna OKej start
Kristina Nygren FriskAttunda OKej start
Bertil RydgrenIFK Enskedeej start
Anders StenbackBromma-Vällingby SOKej start

Bana E

1 730 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BjursäterSnättringe SK28:5816:44
2Olle AdrianEj Klubbansluten38:40+9:4222:21
3Jan BengtssonEj Klubbansluten39:38+10:4022:54
4Johan HeinessonEj Klubbansluten42:19+13:2124:27
5Berit LindungerHaninge SOK43:13+14:1524:58
6Lennart LagerströmGustavsbergs OK45:51+16:5326:30
7Lars LöthmanJärfälla OK46:53+17:5527:06
8Alf PerssonOK Österåker49:20+20:2228:30
9Leif JehanderBromma-Vällingby SOK50:47+21:4929:21
10Rune ThurénVallentuna-Össeby OL50:51+21:5329:23
11Bror WahlbergHaninge SOK51:09+22:1129:33
12Adam FakhouriEj Klubbansluten54:36+25:3831:33
13Olle ÖbergSkogsluffarnas OK56:48+27:5032:49
14Marie HeinrupTullinge SK1:08:51+39:5339:47
15Margareta RodellMälarö SOK1:28:04+59:0650:54
Ulla EkblomSkogsluffarnas OKej godkänd
Kristina MörkEj Klubbanslutenej godkänd
Pyttan AsplundOK Södertörnej godkänd
Georg RodellMälarö SOKej godkänd
Robert RylanderStockholms OKej godkänd
Alf LindströmEj klubbanslutenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser