Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Halland MTB-O, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Halland MTB-O
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Svenska Orienteringsförbundet
Datum: måndag 23 juli 2012 - onsdag 25 juli 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Aalborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Linnea UdholmÖppen medel (27)fullföljt+25:46

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Hana HancikovaD21 (18)33:10+9:266:27

Allerød OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Dorthe MunktvedD40 (10)27:13+1:366:36
2Andreas BergmannH21 (35)28:46+1:074:47
7Lars MunktvedH40 (53)28:05+6:285:25
12Theis MunktvedÖppen kort (15)32:49+10:449:39
18Troels Bent HansenH50 (45)28:39+6:106:04

Anderstorps OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Anders AdolfssonH21 (35)43:45+16:067:16
38Per LeanderssonH50 (45)55:35+33:0611:46

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Torbjörn JonssonÖppen lång (21)fullföljt+33:35

Asker SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Vetle AakreH16 (10)31:35+9:177:21
14Terje HenriksenH50 (45)27:29+5:005:49
17Jon Arvid FossumH50 (45)28:11+5:425:58
18Vegard AakreH40 (53)30:54+9:175:58

Attunda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anna Lindskog-PetterssonÖppen kort (15)24:59+2:547:20
6Björn-Ove PetterssonÖppen kort (15)fullföljt+2:56
12Victor HäggqvistH20 (19)41:48+16:428:05

azimut provence

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Olivier ChampignyÖppen kort (15)fullföljt+53:04
Laurent ChampignyÖppen kort (15)ej godkänd

Azimut S

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Semion GordyshevskijÖppen kort (15)fullföljt+33:35

Ballerup OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Finn JohannsenH50 (45)23:32+1:034:59
Eva Holm-JorgensenD50 (5)ej start

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Erik BjörklundÖppen medel (27)fullföljt+6:40

Bredaryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Carina SvenssonD40 (10)25:376:13
2Matilda KarlssonD14 (3)27:05+2:477:31
31Magnus KarlssonH40 (53)40:32+18:557:50

Byåsen IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Øyvind WiggenH16 (10)29:55+7:376:58
13Øystein WiggenH40 (53)29:58+8:215:47

Cleveland Orienteering Klub

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Andy ConnH40 (53)28:02+6:255:25

CopenhagenO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Gunner SieH50 (45)35:21+12:527:29

Degerfors OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johan LövgrenH21 (35)ej start

Domnarvets GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Karl ElissonH20 (19)26:36+1:305:08
13Patrik MorisH21 (35)33:54+6:155:38

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Stefan KollbergH50 (45)23:22+0:534:57
46Jan-Olof SvärdH40 (53)1:24:45+1:03:0816:23
Martin AbajiH21 (35)ej start

Faaborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christoffer GjøtterupH14 (7)31:01+7:537:47

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Gustav HagströmÖppen lång (21)fullföljt+6:28

Farum OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Malene TelyakevychD21 (18)30:01+6:175:51
Anna TelyakevychD21 (18)ej godkänd

Finspångs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Kenneth SvenssonÖppen medel (27)26:16+4:225:53
11Helén PerssonD21 (18)33:34+9:506:32
20Jacob WesterbergH21 (35)40:56+13:176:48
27Benny WiklundH40 (53)38:38+17:017:28

Fjärås AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Bosse MelinÖppen kort (15)fullföljt+15:52

FK Herkules

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Magnus UppströmH50 (45)30:44+8:156:30
26Ragnar UppströmH40 (53)38:33+16:567:27

FK Snapphanarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Carina Aberger-HammarstrandD50 (5)35:26+9:358:56
37Ernst AbergerH50 (45)55:12+32:4311:41

Freidig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jostein MårdalenÖppen lång (21)fullföljt+5:38

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Michael JacobsonH40 (53)35:06+13:296:47

Frösö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Tor RönnestrandÖppen kort (15)fullföljt+21:05

Fältjägarnas IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Cecilia ThomassonD21 (18)23:444:37

Försvarsmakten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Christer ViltstigÖppen medel (27)fullföljt+24:35

Garphyttans IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Thomas JanssonH21 (35)35:05+7:265:50
19Torbjörn JanssonH50 (45)28:54+6:256:07
37Leif KrügerH40 (53)44:09+22:328:32

GOIF Tjalve

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Andreas HåkanssonÖppen medel (27)ej godkänd

Gotlands Bro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Matilda RominÖppen kort (15)46:45+24:4013:45
23Thomas AnderssonH40 (53)36:44+15:077:06

Göteborg-Majorna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Åsa JellvertD40 (10)29:25+3:487:08
8Per GustavssonH50 (45)23:43+1:145:01
8Petter ÖstmanH20 (19)29:45+4:395:45
21Thomas SellgrenH50 (45)29:34+7:056:15
32Sven BörjesonH50 (45)36:36+14:077:45
Stig LarssonH50 (45)ej godkänd

Hærens Officersskoles IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Nina HoffmannD21 (18)25:35+1:514:59
8Michael HoffmannH40 (53)28:11+6:345:27

Hagaby GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Pär LundqvistÖppen lång (21)fullföljt+12:11

Halden SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Per PuckH60 (20)34:49+12:358:32

Haninge SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Johanna AlmlundÖppen kort (15)28:21+6:168:20
10Helene RipaD40 (10)44:16+18:3910:44
16Ronnie PetterssonH40 (53)30:14+8:375:50
Emil AnderssonÖppen medel (27)ej godkänd

Haugesund IL Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anita SælevikD40 (10)34:24+8:478:20
9Marius Myhre SælevikH20 (19)34:42+9:366:42
41Per Bjarne MyhreH40 (53)52:39+31:0210:11

Herning O-Klub

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Holger RefslundH20 (19)37:27+12:217:14
45Kurt HindkjærH40 (53)1:24:29+1:02:5216:20

Hestra IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars HelgessonH40 (53)ej start

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Mikael LundborgH40 (53)46:26+24:498:58

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Erik LundkvistH50 (45)27:04+4:355:44

HSOK.dk

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Laus Seir HansenH50 (45)22:54+0:254:51

Hägglunds IoFK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Alexander HörnquistH16 (10)27:49+5:316:29

Hästveda OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Niklas EdvardssonH40 (53)ej start

Häverödals SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Jan ÅsbergÖppen medel (27)fullföljt+27:39

IF Femman

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Pernilla TunisÖppen lång (21)fullföljt+13:29

IF Hallby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Oskar LundH21 (35)fullföljt+4:23

IF Marin Väst

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Vidar ErikssonH20 (19)44:50+19:448:40

IF Rigor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Adam BrobergÖppen lång (21)fullföljt+25:48
Martin KruseÖppen medel (27)ej godkänd

IF Sibbo-Vargarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ingrid StengårdD21 (18)25:36+1:524:59

IF Sturla

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Katinka Jussie BrurbergD20 (9)32:17+12:557:18
28Nils Inge BrurbergH40 (53)38:46+17:097:29

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Patric de BoussardH40 (53)29:36+7:595:43

IFK Lidingös Skid o OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders StjerndahlH50 (45)22:294:45
3Jesper SvedbergÖppen lång (21)27:05+2:175:00
3Margareta MeitonD50 (5)33:31+7:408:27
4Martin LarboÖppen lång (21)27:30+2:425:05
6Måns TistadH16 (10)31:59+9:417:27
12Nils MalmH21 (35)33:37+5:585:35
15Josefin WångdahlD21 (18)49:10+25:269:35

IFK Moras OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Agnes ElfvingD20 (9)29:41+10:196:42
11Per FrostH21 (35)33:13+5:345:31
Erik FrostH20 (19)ej start

IK Gandvik

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Tina Karling-HellsvikD40 (10)30:29+4:527:23
12Erik HellsvikH50 (45)26:37+4:085:38
Joel AnderssonH20 (19)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Mikael GustafssonH40 (53)29:03+7:265:37

IK Stern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Henrik JohanssonH40 (53)41:19+19:427:59
Erik BlomströmH21 (35)ej start

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Anton BlomH20 (19)27:31+2:255:19
34Ingemar BlomH40 (53)42:47+21:108:16

IK Vikings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon LundbergH14 (7)23:085:48
3Adrian LundbergH14 (7)32:27+9:198:09
5Tim DalheimerH14 (7)42:19+19:1110:37
7Jan DalheimerH16 (10)32:25+10:077:33
Matthias Kalle DalheimerH40 (53)ej start

IK Ymer

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jenny JohanssonD40 (10)33:22+7:458:05
15Martina LindbergÖppen medel (27)fullföljt+15:14

Jämsän Retki-Veikot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Minna NärhiD20 (9)29:00+9:386:33

Järfälla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emmy AlbinssonD14 (3)31:28+7:108:44
10Frank SteinerÖppen lång (21)31:56+7:085:54
13Jonas HallménÖppen medel (27)fullföljt+14:13
14Peter AlbinssonH40 (53)29:59+8:225:47

Järla Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Göran AnderssonH50 (45)25:46+3:175:27
14Jan-Erik WibergH60 (20)36:10+13:568:51
38Rikard SöderbergH40 (53)44:56+23:198:41
Oscar WibergH16 (10)ej start

Jönköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Christer NässlinH50 (45)43:16+20:479:10

Kalmar OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Carl AlvelidH20 (19)38:58+13:527:32
29Sonny MyrefeltH50 (45)33:53+11:247:10

Katrineholms OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Axel FlordalÖppen kort (15)fullföljt+23:07
22Henrik FlordalÖppen lång (21)fullföljt+12:24

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Magnus NilssonH50 (45)25:46+3:175:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Svetlana PoverinaD20 (9)19:224:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maxim ZhurkinH40 (53)21:374:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus HanssonÖppen medel (27)21:544:54

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Ronja JungåkerÖppen medel (27)fullföljt+19:50

Kungälvs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Axel HermanssonÖppen kort (15)fullföljt+22:48
25Glenn JosefssonÖppen medel (27)fullföljt+26:42
Pontus JanssonH20 (19)ej start

Kvarnsvedens GOIF OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Filip BergströmH16 (10)22:185:11
1Martin HammarbergH21 (35)27:394:36
2Ing Marie AndrénD50 (5)31:42+5:518:00
3Martin BergströmH20 (19)25:46+0:404:59
4Stefan KillbergH50 (45)23:07+0:384:53
4Esbjörn AndrénH60 (20)25:13+2:596:10
4Rikard BergströmH14 (7)32:55+9:478:16
11Samuel StålnäbbÖppen kort (15)fullföljt+10:09
13Ivar RunvikÖppen kort (15)fullföljt+14:00
Arvid RunvikH16 (10)ej godkänd
Peter BergströmH40 (53)ej start

Larvik OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Karl FremstadÖppen lång (21)fullföljt+8:32
27Lars FremstadH50 (45)32:32+10:036:53

Leksands OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Ors SchmutzÖppen medel (27)fullföljt+11:55
14Lars SarenmarkÖppen medel (27)fullföljt+14:25
17Ola JäderbergH21 (35)36:53+9:146:08

Lidköpings VSK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jan-Eric ThelinÖppen medel (27)31:09+9:156:59
9Anders FranzénÖppen medel (27)32:30+10:367:17

Linköpings OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Madeleine ÖlfvingssonD21 (18)ej start

Lunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Nils PistoraH40 (53)33:49+12:126:32
23Mats BredfeltÖppen lång (21)fullföljt+12:49
Peter HedbergH50 (45)ej godkänd
Mats BerggrenH40 (53)ej start

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Tommy IvarssonH21 (35)34:49+7:105:47
16Mats TibellH50 (45)27:59+5:305:55
Erik JonssonÖppen lång (21)ej start

Länna IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Håkan LångH50 (45)22:54+0:254:51
7Nicklas DeWittÖppen kort (15)fullföljt+4:00
16Hans KarlssonÖppen medel (27)37:53+15:598:29
22Sture LarssonÖppen medel (27)fullföljt+24:09

Mariestads FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Sven Erik JohanssonH60 (20)28:23+6:096:57

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anton PerssonH20 (19)25:07+0:014:51

Modum O-lag

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6David LöverÖppen lång (21)fullföljt+3:58
11Ingvar BraatenH50 (45)26:27+3:585:36

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Tord FranssonH60 (20)42:01+19:4710:17

MS Parma

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Vainio Eero-MattiÖppen lång (21)fullföljt

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Richard LundstedtÖppen medel (27)fullföljt+4:13

Målilla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Peter AlvarssonH21 (35)30:07+2:285:00
8Fredrika AlvarssonD21 (18)32:39+8:556:21

NAIS Orienteringsklubb

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Håkan TräffH40 (53)ej start

North West Orienteering Club

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rob GardenH60 (20)24:46+2:326:04
5Marquita GeldermanD21 (18)28:42+4:585:35
13Karyn BurnsD21 (18)40:59+17:157:59
14Neil KerrisonH21 (35)34:03+6:245:39

Nybro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Patrik LundqvistÖppen kort (15)fullföljt+1:57
Lars-Olof LundquistH40 (53)ej godkänd

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Micke WallströmH40 (53)31:42+10:056:07
21Johan ScherlinH40 (53)34:42+13:056:42

Nässjö OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Markus NordmarkH16 (10)ej start

Odense Poilti Idrætsforening

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Kurt PetersenH60 (20)29:00+6:467:06

OK Alehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Douglas Fransson LeeÖppen kort (15)fullföljt+1:44
7Rasmus LarssonÖppen lång (21)fullföljt+5:14
26Hans WestmanÖppen lång (21)fullföljt+13:38
42Kjell FranssonH40 (53)54:18+32:4110:30

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Susanne KarlssonD21 (18)ej godkänd

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Peter OlssonH40 (53)43:02+21:258:19

OK Gipen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Lars ElfvingÖppen lång (21)fullföljt+21:52

OK Hedströmmen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Stefan JonssonÖppen medel (27)fullföljt+16:24
27Jonny ElofssonH21 (35)48:49+21:108:07
Ulf KjellinÖppen medel (27)ej godkänd

OK Kolmården

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Christer CasselsjöH40 (53)ej start

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Soile GustafssonÖppen medel (27)ej godkänd

OK Kåre

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Marcus HylénH21 (35)29:43+2:044:56
7Kajsa EngströmD20 (9)31:03+11:417:01
17Stefan JohanssonH40 (53)30:35+8:585:54

OK Landehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Johan LidströmH21 (35)32:52+5:135:28
27Christina BjörkqvistÖppen medel (27)fullföljt+28:14
28Anette LundeÖppen medel (27)fullföljt+28:29
29Alexander RoosÖppen medel (27)fullföljt+34:25
Teddy AnderssonH40 (53)ej start

OK Lindena

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Lennart NylanderÖppen medel (27)fullföljt+18:03
34Bo PerssonÖppen lång (21)56:32+31:4410:28

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Ola HedbergH60 (20)46:32+24:1811:24

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Magnus JohanssonÖppen lång (21)fullföljt+3:08

OK Melfar

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rasmus SørensenH20 (19)25:064:51

OK Moss

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Øystein OlsenH21 (35)40:05+12:266:40

OK Orion

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Philip PerssonÖppen medel (27)fullföljt+1:44
10Pi PerssonÖppen kort (15)32:13+10:089:28
17Oskar LundqvistÖppen lång (21)fullföljt+9:47

OK Pan Århus

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Camilla SøgaardD21 (18)32:15+8:316:17
8Anna SpannerD20 (9)fullföljt+12:34
10Cæcilie ChristoffersenD21 (18)33:27+9:436:31
44Uffe SpannerH40 (53)1:06:46+45:0912:54
Jørn RiisH40 (53)ej start

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Linus MoodH21 (35)ej godkänd

OK SG

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Birgit HausnerD60 (4)24:42+1:577:27
2Jan HausnerH60 (20)22:36+0:225:32

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Tony LarssonH21 (35)29:52+2:134:58

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Björn MårtenssonH40 (53)26:08+4:315:03

OK Skogsvargarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Joakim StrömH40 (53)36:59+15:227:09

OK Stigen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Vilma JohanssonD14 (3)43:41+19:2312:08
Bo JohanssonH60 (20)ej godkänd

OK Södertörn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ronny HedlundH60 (20)26:50+4:366:34
19William NilssonÖppen lång (21)fullföljt+11:29
27Jonathan BerglindÖppen lång (21)fullföljt+15:51

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johan AlfredssonH20 (19)25:46+0:404:59

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Henrik JohnssonH40 (53)26:19+4:425:05

OK Tylöskog

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Erik ThuressonH16 (10)57:24+35:0613:22
40Per-Ola ThuressonH40 (53)50:12+28:359:42

OK Tyr

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Pontus Kullin AlfredssonH16 (10)25:02+2:445:50
2Magnus AlbinssonÖppen lång (21)fullföljt+0:42
6Johan GustavssonÖppen medel (27)fullföljt+6:55
9Linda GustafssonÖppen kort (15)29:52+7:478:47
24Olov ÖströmÖppen lång (21)fullföljt+13:13
Jan GustafssonH50 (45)ej godkänd

OK Älgen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Jill JohanssonD21 (18)1:07:35+43:5113:10
29Patrik JordanssonH21 (35)56:53+29:149:27

OK Øst Birkerød

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kirsten BrunstedtD60 (4)22:456:52
17Søren BjørnøenH60 (20)46:25+24:1111:22
Tove AndersenD50 (5)ej start
Jes SteenH60 (20)ej start

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Håkan DahlbäckÖppen lång (21)fullföljt+9:54

OK24 Praha

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Libor Novák jrH21 (35)29:39+2:004:56
3Katerina NovákováD20 (9)24:47+5:255:36
5Libor NovákH40 (53)27:27+5:505:18

OLT Transdanubien

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Michaela GigonD21 (18)24:15+0:314:43

PARMA

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tatyana OborinaD20 (9)24:06+4:445:27
6Yulia BorodulinaD20 (9)30:49+11:276:58
8Eduard KhrennikovH21 (35)32:04+4:255:20
Alexandr PavlenkoH16 (10)ej start

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lennart WahlgrenH50 (45)ej godkänd

Ryda SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Richard KarlssonH21 (35)ej godkänd

Sarpsborg OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Öystön JensenÖppen lång (21)fullföljt+8:06
12Tormod JensenÖppen lång (21)fullföljt+8:12

Sigtuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Sten von HeijneH60 (20)30:03+7:497:21

Silkeborg OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anne-Mette KirkegaardD60 (4)48:00+25:1514:30
13Claus PoulsenH60 (20)35:52+13:388:47

Skillingaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Göran SvenssonÖppen lång (21)53:45+28:579:57

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Marcus NiemiH20 (19)27:26+2:205:18

Skåneslättens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Håkan CarlssonH40 (53)30:02+8:255:48
25Fredrik SalomonssonH21 (35)47:17+19:387:52

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Manne FreylandH21 (35)45:31+17:527:34

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Våge RindstigH40 (53)29:47+8:105:45
28Sven MikkelsenÖppen lång (21)fullföljt+18:06
Manfred OlejnikH50 (45)ej start

Stavanger OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Pål BårdsenÖppen lång (21)fullföljt+20:16

Stockholm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kristina PalmÖppen kort (15)fullföljt+1:48

Stockholms Multisport Klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Annika BjörkrothD40 (10)29:51+4:147:14
43Anders SundellH40 (53)57:58+36:2111:12

Stora Tuna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Håkan BlomgrenH50 (45)29:03+6:346:09
26Ola WiksellH50 (45)32:11+9:426:49

Surahammars SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Gunnar MunkteliusH60 (20)31:46+9:327:47
21Anders GalinH21 (35)41:13+13:346:51
Eva Maj JohanssonÖppen lång (21)ej godkänd

Svendborg OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anders Lunding HenriksenH16 (10)33:38+11:207:50
10Nina Lunding HenriksenD20 (9)32:57+13:357:27
16Knud Erik ThomsenH60 (20)45:25+23:1111:07
19Herluf JensenH60 (20)47:13+24:5911:34
34Per Storm HansenH50 (45)38:23+15:548:07

Säffle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Daniel ForslundÖppen lång (21)33:48+9:006:15

Södertälje-Nykvarn OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Mats HeldtH40 (53)29:40+8:035:44
11Ingela LiwellÖppen medel (27)fullföljt+11:33
25Per-Göran MånssonH40 (53)38:26+16:497:26
36Michael ErikssonH40 (53)44:07+22:308:31

Søllerød OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Caroline KonringD21 (18)42:23+18:398:15

Tibro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Marcus MelinH20 (19)52:05+26:5910:04
15David Persson-ThorsellH20 (19)53:00+27:5410:15
Viktor LudvigssonH20 (19)ej godkänd

Tisvilde Hegn OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anne Grete SwainsonD60 (4)ej start
Dolfi RotovnikH60 (20)ej start

Tolered-Utby Ol-klubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Kristian Narbro PorathÖppen medel (27)fullföljt+8:39
12Mia GustafssonD21 (18)37:16+13:327:15
21Elias LjungqvistÖppen medel (27)fullföljt+20:58

Toten-Troll

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mari HernandezD50 (5)25:516:31

Trollhättans SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Johan CarlssonH50 (45)27:49+5:205:53
Fredrik EnglundH40 (53)ej start

Tullinge SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Lena SundqvistÖppen medel (27)fullföljt+19:11
29Niklas KåviusH40 (53)38:52+17:157:31
33Kjell BengtssonH50 (45)37:18+14:497:54

Tynset IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Geir Myhr ØienH21 (35)48:11+20:328:01

Täby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars GrankvistH60 (20)22:145:26
10My RönnolsÖppen medel (27)fullföljt+11:26
24Peter NordströmH50 (45)31:31+9:026:40
Mats HerbertÖppen medel (27)ej godkänd
Per WimanH50 (45)ej start

Uddevalla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Anders GustafssonÖppen lång (21)fullföljt+8:34
18Daniel OlssonH21 (35)38:09+10:306:20

Ulricehamns OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Amy LundbergÖppen kort (15)22:056:29
6Claes-Göran LundbergH60 (20)27:20+5:066:41
14Ludwig JohanssonÖppen kort (15)fullföljt+15:02
16Lennart JohanssonÖppen kort (15)fullföljt+20:32
16Joakim LundbergÖppen lång (21)fullföljt+9:07
20Pär Anders JärsenholtÖppen lång (21)fullföljt+11:39
Anders ThomassonH60 (20)ej start

UZO

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bart BroexH21 (35)ej start

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Eva SundgrenD40 (10)40:00+14:239:42

Wanderers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Koji ChinoH50 (45)39:59+17:308:28

Vänersborgs SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jessica AnderssonD40 (10)29:25+3:487:08
4Berith PetterssonD60 (4)53:58+31:1316:18
32Martin AnderssonH40 (53)41:18+19:417:59
Göran LarssonH60 (20)ej start

Värend GN OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mikael JohanssonH40 (53)27:03+5:265:13
6Göran PerssonH50 (45)23:23+0:544:57
7Lars-Åke SjökvistH60 (20)28:16+6:026:55
29Daniel NilssonÖppen lång (21)fullföljt+18:44
Anders AhlH40 (53)ej start

Väsby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Carl LindbergH21 (35)50:24+22:458:23
28Håkan LindbergH50 (45)32:47+10:186:56
30Nigel ColeH50 (45)34:46+12:177:21

Västerbergslagens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Simon TyneliusH14 (7)1:04:46+41:3816:16
18Anna TyneliusÖppen kort (15)44:30+22:2513:05

Västerås SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Andreas MathisenH21 (35)32:28+4:495:24
22Thomas AnderssonH21 (35)42:35+14:567:05

Växjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22John E ErikssonH50 (45)29:54+7:256:20
25Mats LagerbladH50 (45)32:02+9:336:47

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Christer DalinÖppen medel (27)ej godkänd

Östersund

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars-Gunnar FickÖppen lång (21)ej godkänd

Östersunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Åsa FribergD14 (3)24:186:45
16Jenny DanielssonD21 (18)49:45+26:019:41
30Dick FribergH40 (53)39:13+17:367:35
Magnus OredssonH21 (35)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser