Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOK Natt-KM 2011/GOF Nattcup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK Natt-KM 2011/GOF Nattcup
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 12 oktober 2011

H21

6 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola MartnerGöteborg-Majorna OK48:527:03
2Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK52:37+3:457:36
3Johan RunessonGöteborg-Majorna OK54:23+5:317:51
4Johan StrandGöteborg-Majorna OK55:16+6:247:59
5Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK56:44+7:528:11
6Magnus PalmGöteborg-Majorna OK56:56+8:048:13
7Anders HedbergGöteborg-Majorna OK57:07+8:158:15
8Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:06:24+17:329:35
9Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:06:44+17:529:38
10Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:12:32+23:4010:28
Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Henrik SulzGöteborg-Majorna OKej godkänd
Andreas HöyeGöteborg-Majorna OKej start
Christian TingströmGöteborg-Majorna OKej start

H16

3 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OKej godkänd

D12

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK15:169:28

H12

1 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BresinGöteborg-Majorna OK23:0014:17
1Felix FalkGöteborg-Majorna OK23:0014:17

H35

5 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LjungblomGöteborg-Majorna OK54:1010:14
2Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK1:00:06+5:5611:21
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej start

H50

3 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK44:4011:48
2Andrew LagoGöteborg-Majorna OK45:54+1:1412:08

H60

2 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:00:2423:08
Anders AlstadGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej godkänd

D70

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK57:4822:08

H75

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:22:1631:31
Björn BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd

Nattcup - Lång

6 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei SalinSävedalens AIK52:327:35
2Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna53:31+0:597:44
3Erik EngstrandIFK Göteborg55:03+2:317:57
4Christian ChristensenIFK Göteborg55:08+2:367:58
5Vasili StreltsovBelarus55:31+2:598:01
6Patrik MartnerIFK Göteborg56:13+3:418:07
7Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:03:10+10:389:07
8Viktor StenssonHelsingborgs SOK1:12:17+19:4510:26
9Jonas PalmSävedalens AIK1:16:42+24:1011:05
10Egor StrautsovBelarus1:21:46+29:1411:48
Fredrik PerssonIFK Göteborgej godkänd
Karl LevinSävedalens AIKej godkänd

Nattcup - Mellan

5 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugh CashellGöteborg-Majorna OK46:078:43
2Laila B HöglundFK Herkules55:29+9:2210:29
3Stefan SjöblomFrölunda OL57:44+11:3710:54
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto1:00:30+14:2311:26
5Anders ArfwedsonFrölunda OL1:00:53+14:4611:30
6Niamh O’BoyleGöteborg-Majorna OK1:00:55+14:4811:30
7Stefan MårtenssonFrölunda OL1:01:08+15:0111:33
8Pierre KarlssonOK Alehof1:01:25+15:1811:36
9Anastasia KlopovskayaSävedalens AIK1:04:51+18:4412:15
10Jan CarlssonIFK Göteborg1:20:22+34:1515:11
Anders BjörnbergFrölunda OLej godkänd
Henrik PetterssonGustavsbergs OKej start

Nattcup - Kort

3 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WettergrenIK Uven51:4513:41
2Christer WestbergIFK Göteborg1:06:49+15:0417:40
3Johan BergSWE1:56:33+1:04:4830:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser