Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM Vuxna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM Vuxna
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 19 oktober 2011

A

9 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PerssonTullinge SK1:18:568:24
2Markus AdolfssonLinköpings OK1:19:10+0:148:25
3Johan KärrströmTullinge SK1:24:41+5:459:01
4Niklas WraneSöders SOL Tyresö1:25:21+6:259:05
5Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:41:38+22:4210:49
6Tobias ForsénTullinge SK1:44:15+25:1911:06
7Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby2:01:56+43:0012:59
Björn NormarkTullinge SKej start

B

6 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HultqvistTullinge SK1:04:369:42
2Björn AxelssonTullinge SK1:18:20+13:4411:46
3Emil AnderssonTullinge SK1:23:35+18:5912:34
4Erik BerggrenTullinge SK1:23:40+19:0412:34
5Tomas HultqvistTullinge SK1:24:21+19:4512:41
6Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:26:52+22:1613:03
7Dane CavanaghTullinge SK1:43:24+38:4815:32
Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Hans SundqvistTullinge SKej godkänd
Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Daniel BengtssonTullinge SKej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej godkänd
Anton BlomdahlTullinge SKej start

C

4 450 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas KåviusTullinge SK53:4812:05
2Sune SödergrannTullinge SK57:18+3:3012:52
3Olle AnderssonTullinge SK57:25+3:3712:54
4Niklas SundqvistTullinge SK58:40+4:5213:11
5Tommy ErikssonTullinge SK58:55+5:0713:14
6Bengt KärrströmTullinge SK1:00:15+6:2713:32
7Anders KärrströmTullinge SK1:00:43+6:5513:38
8Linnéa EngstedtTullinge SK1:00:44+6:5613:38
9Anders MattssonOK Älvsjö-Örby1:01:58+8:1013:55
10Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:11:37+17:4916:05
11Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby1:12:57+19:0916:23
12Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby1:13:21+19:3316:28
13Per LengquistTullinge SK1:14:32+20:4416:44
14Pär DahlströmTullinge SK1:14:37+20:4916:46
15Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:24:10+30:2218:54
Alexandra LengquistTullinge SKej godkänd
Lennart HävrénTullinge SKej godkänd
Kjell BengtssonTullinge SKej godkänd
Magdalena van de VoordeTullinge SKej godkänd
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyåterbud

Orange

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BlomdahlTullinge SK1:11:1819:06
2Patrik BlomdahlTullinge SK1:11:33+0:1519:10
Albin AnderssonTullinge SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser