Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League, final, med ÖSA-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League, final, med ÖSA-träffen
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: söndag 27 maj 2012

D21 Elit

8 660 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tanja RyabkinaHellas Orientering57:266:37
2Annika BillstamOK Linné59:33+2:076:52
3Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:01:16+3:507:04
4Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:05:20+7:547:32
5Lilian ForsgrenOK Tisaren1:11:43+14:178:16
6Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna1:15:21+17:558:42
7Alva OlssonVästerås SOK1:16:39+19:138:51
8Nadiya VolynskaOK Orion1:16:53+19:278:52
9Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK1:17:00+19:348:53
10Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF1:17:05+19:398:54
11Helena AnderssonOK Tisaren1:19:08+21:429:08
12Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:19:14+21:489:08
13Kristin LöfgrenOK Kolmården1:19:22+21:569:09
14Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK1:19:29+22:039:10
15Josefine EngströmAlfta-Ösa OK1:19:37+22:119:11
16Maria MagnussonSävedalens AIK1:19:54+22:289:13
17Sara EskilssonHaninge SOK1:20:16+22:509:16
18Inga KazlauskaiteOK Linné1:21:05+23:399:21
19Petra BaljeuLeksands OK1:21:58+24:329:27
20Emma AnderssonSävedalens AIK1:22:01+24:359:28
21Lina BäckströmOK Linné1:22:12+24:469:29
22Sofie JohanssonOK Linné1:22:55+25:299:34
23Elisa ElstnerOK Linné1:23:04+25:389:35
24Gunilla SvärdIF Thor1:24:21+26:559:44
25Johanna ÖbergOK Hällen1:26:18+28:529:57
26Beatrice GustavssonEksjö SOK1:26:26+29:009:58
27Kristina RobertoOK Linné1:26:33+29:079:59
28Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK1:26:51+29:2510:01
29Olga RieznychenkoIFK Moras OK1:27:43+30:1710:07
30Johanna LönnkvistTullinge SK1:27:48+30:2210:08
31Susanne LiukkonenSundsvalls OK1:29:50+32:2410:22
32Lisa RönnolsOK Linné1:29:51+32:2510:22
33Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK1:29:53+32:2710:22
34Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:29:56+32:3010:23
35Elin DahlinDomnarvets GOIF1:29:58+32:3210:23
36Elin VedinSundsvalls OK1:30:00+32:3410:23
37Rebecka NylinOK Tisaren1:30:04+32:3810:24
38Christina Løvald HellbergTäby OK1:30:06+32:4010:24
39Martina KarlssonStora Tuna OK1:30:08+32:4210:24
40Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK1:30:11+32:4510:24
41Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:30:12+32:4610:24
42Karolin OhlssonJärla Orientering1:30:15+32:4910:25
43Annika ÖstmanDomnarvets GOIF1:30:18+32:5210:25
44Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK1:31:18+33:5210:32
45Rebecka LindbergOK Linné1:31:23+33:5710:33
46Josefin AronssonOK Tisaren1:31:26+34:0010:33
47Frida AnderssonFalkenbergs OK1:31:31+34:0510:34
48Lovisa PerssonOK Tisaren1:31:40+34:1410:35
49Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK1:33:30+36:0410:47
50Malin AnderssonOK Nolaskogsarna1:33:59+36:3310:51
51Susanna MårtenssonStora Tuna OK1:34:03+36:3710:51
52Johanna LindbergDomnarvets GOIF1:34:34+37:0810:55
53Maria OhlssonSkåneslättens OL1:34:47+37:2110:56
54Anastasiia DanylovaSödertälje-Nykvarn OF1:35:03+37:3710:58
55Kristin KarlssonSOK Aneby1:41:49+44:2311:45
56Annika BjörkDomnarvets GOIF1:49:15+51:4912:36
57Lisa KaleredHagaby GOIF1:49:58+52:3212:41
Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OLej godkänd
Emma EdejernAlfta-Ösa OKej godkänd
Sarah-Jane GaffneyOK Ravinenej godkänd
Linn GrällsOK Kåreej godkänd
Kristin HylanderNyköpings OKej godkänd
Lisa CarlssonOK Linnéej start
Malin ErikssonIFK Moras OKej start
Frida ForsbergOK Ravinenej start
Ida HyvönenSkattkärrs IFej start
Marie JacobssonOK Rodhenej start
Emma JohanssonDomnarvets GOIFej start
Therese KlintbergEksjö SOKej start
Malin Leijon-LindOK Kolmårdenej start
Sofia LevinOK Tyrej start
Jenny LönnkvistTullinge SKej start
Magdalena OlssonIFK Moras OKej start
My WestlundOK Tyrej start
Lina WibronNjurunda OKej start

H21 Elit

13 310 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen1:20:026:00
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:22:09+2:076:10
3Jerker LysellRehns BK1:22:40+2:386:12
4Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:23:00+2:586:14
5Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK1:25:14+5:126:24
6Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:25:21+5:196:24
7Mats TroengOK Linné1:26:19+6:176:29
8Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK1:28:05+8:036:37
9Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna1:29:44+9:426:44
10Pavlo UshkvarokSödertälje-Nykvarn OF1:30:02+10:006:45
11Mattias KarlssonHalden SK1:30:09+10:076:46
12Olle KaleredOK Denseln1:31:24+11:226:52
13Oskar SjöbergOK Linné1:31:28+11:266:52
14Henrik LöfåsOK Linné1:31:38+11:366:53
15Albin RidefeltOK Linné1:32:05+12:036:55
16Lukas PetterssonIFK Umeå1:34:35+14:337:06
17Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK1:34:54+14:527:07
18Karl WalheimÄrla IF1:35:10+15:087:09
19Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF1:35:33+15:317:10
20Joakim SvenskStora Tuna OK1:35:35+15:337:10
21Daniel AttåsOK Tisaren1:35:55+15:537:12
22Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:37:12+17:107:18
23Jan TroengOK Linné1:37:32+17:307:19
24Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:38:00+17:587:21
25Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:38:05+18:037:22
26Gustav NordströmGävle OK1:38:08+18:067:22
27Erik PetterssonOK Denseln1:38:15+18:137:22
28Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:39:05+19:037:26
29Simon HodlerIFK Moras OK1:40:45+20:437:34
30Mathias HallménAttunda OK1:40:50+20:487:34
31Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:40:56+20:547:34
32Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna1:40:59+20:577:35
33Johan AronssonOK Tisaren1:41:46+21:447:38
34Jesper LysellRehns BK1:41:50+21:487:39
35Denys ShcherbakovRonneby OK1:41:51+21:497:39
36Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna1:42:05+22:037:40
37Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:42:07+22:057:40
38David RüedlingerLeksands OK1:42:11+22:097:40
39Per Harald Havnen JohansenLillomarka OL1:42:12+22:107:40
40David BejbomJärla Orientering1:42:16+22:147:41
41Peter HemmyrJärla Orientering1:42:18+22:167:41
42Liutauras BileviciusOK Linné1:42:23+22:217:41
43Mattias MillingerOK Linné1:42:25+22:237:41
44Nick BarrableOK Ravinen1:42:28+22:267:41
45Daniel NordeboÄlvsby IF OK1:42:30+22:287:42
46Josef NordlundOK Linné1:42:32+22:307:42
47Tomas StenströmOK Linné1:42:33+22:317:42
48Erik LindIFK Umeå1:42:35+22:337:42
49Rikard ClaessonStora Tuna OK1:42:37+22:357:42
50Andreas PetersonHagaby GOIF1:42:38+22:367:42
51Simon AnderssonForsa OK1:42:40+22:387:42
52Lasse JanssonGävle OK1:42:42+22:407:42
53Albin PetterssonOK Tisaren1:42:45+22:437:43
54Carl WikingOK Kåre1:42:47+22:457:43
55Christoffer EskilssonHaninge SOK1:43:00+22:587:44
56Robbin KantarpOK Hällen1:43:01+22:597:44
57Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:43:07+23:057:44
58Sebastian MånssonHagaby GOIF1:43:36+23:347:47
59Johan HameliusOK Linné1:45:02+25:007:53
60Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna1:45:03+25:017:53
61Niklaus ReyNyköpings OK1:45:41+25:397:56
62Henrik LundgrenSävedalens AIK1:45:50+25:487:57
63Oskar DanielsAttunda OK1:46:21+26:197:59
64Rassmus AnderssonOK Linné1:46:26+26:247:59
65Johan NordlundLeksands OK1:46:39+26:378:00
66Pelle EngstrandStora Tuna OK1:47:14+27:128:03
67Anton TynongGävle OK1:47:23+27:218:04
68Göran WinbladRehns BK1:47:24+27:228:04
69Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF1:49:56+29:548:15
70Ivan ForsgrenOK Tisaren1:50:32+30:308:18
71Ross SmithOK Linné1:50:50+30:488:19
72Rasmus ElmelidSkåneslättens OL1:52:47+32:458:28
73Mattias MårtsStora Tuna OK1:52:53+32:518:28
74Erik SisellGävle OK1:53:20+33:188:30
75Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:55:15+35:138:39
76Mattias AnderssonOK Tisaren1:55:19+35:178:39
77Kent LundvallTäby OK1:55:33+35:318:40
78Joel SjölanderIFK Umeå1:55:46+35:448:41
79Anders HåkanssonOK Linné1:58:13+38:118:52
80Sven LundbäckStora Tuna OK2:13:46+53:4410:03
81Jonas LundgrenStora Tuna OK2:15:11+55:0910:09
82Johan FröbergGOIF Tjalve2:30:04+1:10:0211:16
83Tomas KobayashiSurahammars SOK2:31:35+1:11:3311:23
84Magnus FranssonÄrla IF2:32:12+1:12:1011:26
Viktor AntonssonEksjö SOKej godkänd
Kristian DahlströmIFK Moras OKej godkänd
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas EngströmOK Hällenej godkänd
Jakob EnmarkGävle OKej godkänd
Gustav ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Simon HedlundÄrla IFej godkänd
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Oleksandr KratovOK Orionej godkänd
Patrik LindÄrla IFej godkänd
Jonas NordströmTullinge SKej godkänd
Hans PerssonGävle OKej godkänd
Torbjørn SagbergIL Tyrvingej godkänd
Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Johan ErikssonGävle OKej start
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Henrik HammasAttunda OKej start
Robert JohanssonTäby OKej start
Johan KärrströmTullinge SKej start
William LindMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start
Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OKej start
Erik ThorssonTurun Metsänkävijätej start

D20 Elit

7 610 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonOK Löftan58:037:37
2Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:01:52+3:498:07
3Rebecka HeinrupTullinge SK1:03:41+5:388:22
4Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné1:05:46+7:438:38
5Julia LauriOK Tisaren1:06:16+8:138:42
6Johanna ErlandssonOK Skogsfalken1:08:25+10:228:59
7Lovisa HanssonBredareds IF1:08:34+10:319:00
8Charlotte WatsonOK Ravinen1:10:14+12:119:13
9Stina BergHelsingborgs SOK1:11:06+13:039:20
10Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:11:17+13:149:22
11Lisa RisbyOK Kåre1:11:23+13:209:22
12Hilda ForsgrenTäby OK1:11:30+13:279:23
13Josefin TjernlundOK Vilse 871:12:10+14:079:28
14Amilia BjörklundSävedalens AIK1:13:55+15:529:42
15Erika LindqvistSävedalens AIK1:15:10+17:079:52
16Amanda ThellsénOK Roxen1:17:34+19:3110:11
17Ellinor TjernlundOK Vilse 871:18:15+20:1210:16
18Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:19:33+21:3010:27
19Elin SvenssonNässjö OK1:19:37+21:3410:27
20Helena MarkstedtOK Södertörn1:19:42+21:3910:28
21Lisa AnderssonÄrla IF1:19:48+21:4510:29
22Amanda LeoBredaryds SOK1:22:50+24:4710:53
23Sara BengtssonLånghundra IF1:22:57+24:5410:54
24Elin OlssonTibro OK1:23:09+25:0610:55
25Sofie SvenssonVimmerby OK1:23:12+25:0910:55
26Kajsa HammarströmOK Hällen1:23:17+25:1410:56
27Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:26:19+28:1611:20
28Karin E. GustafssonHagaby GOIF1:27:55+29:5211:33
29Johanna HolménHelsingborgs SOK1:30:37+32:3411:54
30Frida ForshällenAttunda OK1:31:06+33:0311:58
31Linnea SundströmOK Renen1:31:27+33:2412:01
32Maria BjörklundBjursås OK1:31:43+33:4012:03
33Frida ErkersLeksands OK1:32:03+34:0012:05
34Anette ÖnerudOK Ravinen1:32:36+34:3312:10
35Emma RosénOK Njudung1:33:16+35:1312:15
36Joline IngelssonOK Hammaren1:33:37+35:3412:18
37Marie SpångmyrLeksands OK1:37:33+39:3012:49
38Evelina ChristofferssonOK Renen1:38:19+40:1612:55
39Maria JohanssonTorsås OK1:38:20+40:1712:55
40Jessica LevinOK Tyr1:47:03+49:0014:04
41Bettina HoelgaardÄrla IF1:47:24+49:2114:06
41Therese HuhtaOK Måsen1:47:24+49:2114:06
43Viktoria HelmerssonOckelbo OK1:50:26+52:2314:30
Annie ForsbergOK Ravinenej godkänd
Linnea HolmqvistHagaby GOIFej godkänd
Linda LindkvistLeksands OKej godkänd
Elin Nygren-WåhlinOK Södertörnej godkänd
Lovisa AdolfssonTullinge SKej start
Linnea DanielsAttunda OKej start
Sofia GrawéÄrla IFej start
Anna LindeOK Linnéej start
Lina LångStora Tuna OKej start

H20 Elit

9 920 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HögstrandMarkbygdens OK1:00:296:05
2Emil SvenskStora Tuna OK1:05:15+4:466:34
3Martin RegbornHagaby GOIF1:07:54+7:256:50
4Fredrik EdénOK Kåre1:08:44+8:156:55
5Oskar SvenssonFinspångs SOK1:09:00+8:316:57
6Jens WängdahlNyköpings OK1:10:42+10:137:07
7Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:12:15+11:467:16
8Magnus GlänneforsSöders-Tyresö1:12:45+12:167:20
9Mandus RidefeltOK Linné1:15:17+14:487:35
10Martin LarssonHestra IF1:18:05+17:367:52
11Fredrik MattssonOK Kåre1:18:09+17:407:52
12Love SintringHagaby GOIF1:19:22+18:538:00
13Fredrik IngelssonRehns BK1:22:00+21:318:15
14Niklas AldénOK Linné1:22:02+21:338:16
15Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK1:22:32+22:038:19
16Karl-Johan WestbergIFK Moras OK1:23:55+23:268:27
17Hugo MattssonSkåneslättens OL1:24:03+23:348:28
18Simon SmedbergOK Skogsfalken1:24:11+23:428:29
19Linus RappIFK Moras OK1:24:36+24:078:31
20Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:27:56+27:278:51
21Oskar AnderssonIK Hakarpspojkarna1:28:37+28:088:55
22Rasmus ElmertoftNorbergs OK1:29:10+28:418:59
23Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF1:29:59+29:309:04
24Marcus JanssonKFUM Örebro OK1:30:03+29:349:04
25Albin SjöhedGävle OK1:30:06+29:379:04
26Conor ShortOK Tisaren1:30:08+29:399:05
27Johan ForsgrenOK Kåre1:30:35+30:069:07
28Tiemo SchrammSnättringe SK1:30:39+30:109:08
29Erik BomanGävle OK1:30:53+30:249:09
30Joar SvartholmGammelstads IF1:31:07+30:389:11
31Love BerzellAttunda OK1:31:31+31:029:13
32Ian LawfordMalungs OK Skogsmårdarna1:31:33+31:049:13
33Andreas CallebergRehns BK1:34:29+34:009:31
34Anders JohanssonRehns BK1:34:46+34:179:33
35Erik JanssonKFUM Örebro OK1:34:48+34:199:33
36Charlie StoltRehns BK1:34:49+34:209:33
37Daniel WejåsNyköpings OK1:35:53+35:249:39
38Erik AdrianssonOK Kåre1:38:29+38:009:55
39Jonathan AnderssonStora Tuna OK1:38:40+38:119:56
40Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:40:25+39:5610:07
41Simon SkogmanMarkbygdens OK1:44:49+44:2010:33
Marcus BerggrenNyköpings OKej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Fredrik BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Tobias ForsénTullinge SKej godkänd
Mårten LundquistSundbybergs IKej godkänd
Colm MoranOK Tisarenej godkänd
Love OttossonHaninge SOKej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej godkänd
Andreas BergqvistStora Tuna OKej start
Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Anton HallorOK Tisarenej start
Harald HenrikssonJärla Orienteringej start
Lennart JohanssonNyköpings OKej start
Krister KölzowOK Ravinenej start
Joakim WigertzLånghundra IFej start
Axel WrådheAttunda OKej start
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

D18 Elit

6 680 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SandbergSäterbygdens OK49:147:22
2Sandrine MüllerGävle OK50:31+1:177:33
3Sara HagströmFalköpings AIK OK55:16+6:028:16
4Moa Leijon-LindHaninge SOK58:42+9:288:47
5Tove LagerbergOK Södertörn1:00:23+11:099:02
6Andrea SvenssonFinspångs SOK1:03:40+14:269:31
7Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:03:54+14:409:33
8Olivia KollbergEksjö SOK1:04:19+15:059:37
9Moa EnmarkGävle OK1:04:34+15:209:39
10Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL1:07:41+18:2710:07
11Josefine KlintbergEksjö SOK1:07:51+18:3710:09
12Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL1:08:00+18:4610:10
13Felicia StuhlhoferOK Landehof1:08:08+18:5410:11
14Julia OhlssonUddevalla OK1:08:32+19:1810:15
15Agnes LeoBredaryds SOK1:09:56+20:4210:28
16Linnea AdolfssonTullinge SK1:09:57+20:4310:28
17Evelina WickbomVittjärvs IK1:09:59+20:4510:28
18Moa SvenssonNässjö OK1:10:18+21:0410:31
19Ida KallurOK Ravinen1:10:34+21:2010:33
20Josefin WallenhammarHagaby GOIF1:10:37+21:2310:34
21Amelie EkströmOK Kåre1:12:39+23:2510:52
22Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK1:12:53+23:3910:54
23Siri JeppssonKatrineholms OK1:13:49+24:3511:03
24Frida HedinHjärnarps GH OL1:14:02+24:4811:04
25Malin WidénUddevalla OK1:14:05+24:5111:05
26Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:14:12+24:5811:06
27Sanna SkoogKils OK1:14:19+25:0511:07
28Stina NilssonUmeå OK1:14:33+25:1911:09
29Fredrika von EssenOK Linné1:14:39+25:2511:10
30Laura DAngeloAttunda OK1:15:10+25:5611:15
31Elina Von KrusenstiernaOK Kåre1:15:50+26:3611:21
32Amanda HanssonBredaryds SOK1:16:29+27:1511:26
33Stina MagnussonOK Nolaskogsarna1:16:41+27:2711:28
34Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:16:44+27:3011:29
35Tove ForshällenAttunda OK1:16:50+27:3611:30
36Rebecka HylanderNyköpings OK1:16:58+27:4411:31
37Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:17:05+27:5111:32
38Agnes Leffler-RosendahlOK Renen1:17:18+28:0411:34
39Rebecka HoppeIF Thor1:17:25+28:1111:35
40Sarah HaleOK Kåre1:20:06+30:5211:59
41Ida SundströmOK Renen1:20:13+30:5912:00
42Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:20:14+31:0012:00
43Junia BirgerssonVisborgs OK1:20:20+31:0612:01
44Maria AnderssonVästerbergslagens OL1:20:48+31:3412:05
45Hanna SahlinOK Kåre1:20:54+31:4012:06
46Hanna BerglundOK Kåre1:21:00+31:4612:07
47Kajsa HedinHjärnarps GH OL1:21:03+31:4912:07
48Filippa JohanssonJönköpings OK1:21:53+32:3912:15
49Johanna LindgrenIF Hallby SOK1:21:59+32:4512:16
50Channa LönneSkarpnäcks OL1:24:25+35:1112:38
51Frida LövgrenIFK Moras OK1:24:48+35:3412:41
52Emma BacklundSäterbygdens OK1:24:54+35:4012:42
53Erica PetterssonSjövalla FK1:25:01+35:4712:43
54Hanna WedinAlmby IK1:25:06+35:5212:44
55Katarina JohanssonSundsvalls OK1:25:09+35:5512:44
56Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:25:25+36:1112:47
57Maja IngelssonOK Hammaren1:26:16+37:0212:54
58Josefine TuoremaaVittjärvs IK1:26:48+37:3412:59
59Emmeli AxmalmSävedalens AIK1:27:10+37:5613:02
60Cecilia ImarkTullinge SK1:27:12+37:5813:03
61Sofie GustafssonOK Tyr1:27:37+38:2313:06
62Sophie ErikssonÄrla IF1:28:53+39:3913:18
63Julia SipolaVittjärvs IK1:29:54+40:4013:27
64Julia AdolfssonOK Kåre1:30:46+41:3213:35
65Sofia AldénFinspångs SOK1:40:51+51:3715:05
Alice HugossonSundsvalls OKej godkänd
Jorunn LindströmSundsvalls OKej godkänd
Lydia MartinssonOK Tyrej godkänd
Kristin OlovssonRehns BKej godkänd
Sina TommerTullinge SKej godkänd
Kajsa EngströmOK Kåreej start
Sanna ForsbergLånghundra IFej start
Linnéa HahneInsjöns IF OKej start
Katarina HammasVäsby OKej start
Beatrice HuhtaOK Måsenej start
Frida IngelssonOckelbo OKej start
Linnea LandforsLustens OKej start
Karin SvenssonFinspångs SOKej start

H18 Elit

8 030 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF52:326:32
2Simon HectorSnättringe SK52:47+0:156:34
3Anton JohanssonOK Orion54:55+2:236:50
4William ErikssonHögåkers OK59:46+7:147:26
5Niklas GustafssonOK Tisaren59:48+7:167:26
6Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna59:57+7:257:27
7Oskar LundqvistOK Orion1:00:04+7:327:28
8Jonatan AronssonOK Tisaren1:01:00+8:287:35
9Oskar AndrénOK Tisaren1:01:01+8:297:35
10Assar HellströmOK Ravinen1:01:04+8:327:36
11Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:01:11+8:397:37
12Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna1:01:53+9:217:42
13Martin GelinderAttunda OK1:04:06+11:347:58
14Jens RönnolsTäby OK1:04:10+11:387:59
15Jonas LarsonBergnäsets AIK1:04:13+11:417:59
16Anton NilssonOK Tranan1:04:22+11:508:00
17Jonathan KarlssonOK Tisaren1:06:16+13:448:15
18Carl BomanVästerås SOK1:06:32+14:008:17
19Daniel NilssonNyköpings OK1:06:48+14:168:19
20Arvid VågLerums SOK1:06:55+14:238:20
21Fredrik WigertzLånghundra IF1:07:18+14:468:22
22Erik KarlssonMålilla OK1:07:45+15:138:26
23Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:08:02+15:308:28
24Simon AnderssonOK Rodhen1:08:04+15:328:28
25Elias ÖhgrenOK Kåre1:08:08+15:368:29
26Leif SvenssonOK Tisaren1:08:17+15:458:30
27Didrik HallNyköpings OK1:09:17+16:458:37
28Gustaf SparrevikLerums SOK1:09:19+16:478:37
29Einar JohanssonLinköpings OK1:09:29+16:578:39
30Victor FlingmarkUddevalla OK1:09:34+17:028:39
31Jakob IvarssonHaninge SOK1:09:41+17:098:40
32Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb1:11:29+18:578:54
33Oskar SandbergSäterbygdens OK1:11:38+19:068:55
34Nils GumaeliusWaxholms OK1:12:16+19:448:59
35Johannes EklöfIF Hallby SOK1:12:46+20:149:03
36David HectorSnättringe SK1:12:51+20:199:04
37Kasper WestmanVästerås SOK1:14:23+21:519:15
38Henrik AnderssonBredaryds SOK1:14:42+22:109:18
39Björn CederbergVänersborgs SK1:14:48+22:169:18
40Anton ForsbergLånghundra IF1:14:49+22:179:19
41Fredrik AhnlénOK Hammaren1:15:11+22:399:21
42Andreas HultqvistTullinge SK1:17:15+24:439:37
43Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:17:17+24:459:37
44Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK1:17:31+24:599:39
45August MikaelssonVästerås SOK1:18:01+25:299:42
46Fredrik RegbornHagaby GOIF1:18:03+25:319:43
47Sebastian AgerhällOK Tisaren1:18:05+25:339:43
48Jesper LundHaninge SOK1:18:10+25:389:44
49Sixten WalheimRobertsfors IK1:18:32+26:009:46
50Henrik HåkanssonOK Kolmården1:18:39+26:079:47
51Albin AxelssonMullsjö SOK1:20:50+28:1810:03
52Johan SandlundOK Njudung1:20:57+28:2510:04
53Hugo LindellLånghundra IF1:21:05+28:3310:05
54Martin EricsonOK Tyr1:21:14+28:4210:06
55Daniel RoosAttunda OK1:21:31+28:5910:09
56Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK1:21:34+29:0210:09
57Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK1:21:41+29:0910:10
58David MellinSundbybergs IK1:21:49+29:1710:11
59Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering1:21:57+29:2510:12
60Viktor LundénAvesta OK1:22:56+30:2410:19
61Måns HellgrenOK Södertörn1:22:58+30:2610:19
62Simon LundinFinspångs SOK1:23:39+31:0710:25
63William NilssonOK Södertörn1:23:43+31:1110:25
64Emil WikströmOK Tyr1:23:46+31:1410:25
65Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr1:23:49+31:1710:26
66Kevin StåhlJärbo OK1:23:54+31:2210:26
67Emil AnderssonTullinge SK1:23:59+31:2710:27
68Jonathan BerglindOK Södertörn1:24:01+31:2910:27
69Jonatan HöjlindIFK Moras OK1:24:08+31:3610:28
70Fredrik TegströmLinköpings OK1:24:10+31:3810:28
71Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK1:24:11+31:3910:29
72Martin OlssonTibro OK1:24:46+32:1410:33
73Richard LundstedtMullsjö SOK1:26:55+34:2310:49
74Anton BlomdahlTullinge SK1:26:57+34:2510:49
75Filip SalénOK Renen1:27:28+34:5610:53
76Daniel BengtssonTullinge SK1:29:56+37:2411:11
77Torsten MolitorKatrineholms OK1:29:59+37:2711:12
78Simon KappelGotlands Bro OK1:31:34+39:0211:24
79Gustav BoquistIK Uven1:31:43+39:1111:25
80Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:35:06+42:3411:50
81Jonas RinnbäckOK Ravinen1:36:39+44:0712:02
82Anton GustafssonStora Tuna OK1:39:21+46:4912:22
83Kristoffer PetterssonOK Hällen1:41:24+48:5212:37
84Andreas SundströmVästerås SOK1:42:47+50:1512:47
Erik AnderssonOK Orionej godkänd
Max BerggrenOK Denselnej godkänd
Joakim ByströmJärfälla OKej godkänd
Martin EngmanOK Denselnej godkänd
Emil GranqvistOK Ravinenej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Ludvig NilssonKFUM Örebro OKej godkänd
David StigsmarkStora Tuna OKej godkänd
Rasmus SvantessonHjärnarps GH OLej godkänd
Fredrik WallinStora Tuna OKej godkänd
Erik BerzellAttunda OKej start
Anton DanielsAttunda OKej start
Alexander ForsAttunda OKej start
Niklas FriskMarkbygdens OKej start
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej start
Jefta LangerakJärfälla OKej start
Niclas LarssonKöping-Kolsva OKej start
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej start
Simon MarteliusAttunda OKej start
Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OLej start
Martin NilssonSnättringe SKej start
Oscar NykvistJönköpings OKej start
Carl NäslundVästerås SOKej start
Michael SiemmeisterEksjö SOKej start
Johan SöderlundLeksands OKej start
Anders VedinSundsvalls OKej start
Andreas ZeijlonOK Hällenej start

D21

6 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christine SisellGävle OK1:22:3012:06
2Matilda ÖsterbergGävle OK1:25:44+3:1412:35
3Hiromi IwayaSurahammars SOK1:36:49+14:1914:13

H21

9 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JanssonTäby OK1:16:067:44
2Thomas ÅbergGävle OK1:18:47+2:418:01
3Andreas HolmqvistHestra IF1:19:14+3:088:04
4Simon SjöhedGävle OK1:27:39+11:338:55
5Erik MelinOK Linné1:38:01+21:559:58
6Joakim FuruströmLjusdals OK1:58:06+42:0012:01
Tobias EliassonSundsvalls OKej start
Mikael BlessbornDomnarvets GOIFej start
Patrik NilssonSnättringe SKej start

D21 Kort

4 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonSundsvalls OK38:318:11
2Emma AnderssonÄrla IF39:01+0:308:18
3Martina ArkåsenOK Kåre42:40+4:099:04
4Sofia StenbergKarlsbyhedens IK49:55+11:2410:37
5My OttossonVästerbergslagens OL56:22+17:5111:59
Anna T PerssonOK Kåreej start

H21 Kort

7 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils ErkersLeksands OK56:047:38
2Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OK58:20+2:167:56
3Johan VilénIFK Moras OK1:03:27+7:238:38
Niclas ErikssonOK Kåreej godkänd

D18

4 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina WidmarkOK Storsjön48:409:57
2Sonja PalmHJS-Vansbro OK54:02+5:2211:02
3Erika BlixtJärbo OK56:34+7:5411:34
4Hanna GustafssonOK Kåre1:09:47+21:0714:16

H18

6 810 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Torgny PalmHJS-Vansbro OKej start

D16

4 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabel SalénOK Renen34:047:44
2Hanna KarlssonMarkbygdens OK35:02+0:587:57
3Ellen SarenmarkLeksands OK36:06+2:028:12
4Erica EdmanKorsnäs IF OK36:25+2:218:16
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering37:28+3:248:30
6Matilda DammvikStora Tuna OK39:08+5:048:53
7Ellen SjögrenSundsvalls OK39:22+5:188:56
8Maja EngesLeksands OK39:28+5:248:58
9Lovisa JonssonNorbergs OK39:50+5:469:03
10Ronja BjörklundBjursås OK41:21+7:179:23
11Lina FredrikssonKorsnäs IF OK41:34+7:309:26
12Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna41:50+7:469:30
13Kristin BomanGävle OK45:32+11:2810:20
14Kajsa MattssonOK Kåre46:02+11:5810:27
15Johanna HenrikssonJärbo OK47:46+13:4210:51
16Frida JonssonAlfta-Ösa OK51:01+16:5711:35
17Elin KindlundhAlfta-Ösa OK51:36+17:3211:43
18Emma JanssonStora Tuna OK52:02+17:5811:49
19Sanna WassbrinkVK Uvarna55:09+21:0512:32
20Elina ArvidssonSäterbygdens OK55:19+21:1512:34
21Stina ÅströmSundsvalls OK56:04+22:0012:44
22Johanna Palm-NilssonSöderhamns OK58:43+24:3913:20
23Caroline LängheimTullinge SK1:00:50+26:4613:49
24Anna BjörklundBjursås OK1:01:56+27:5214:04
Elin PetersonÄlvdalens IF OKej start

H16

5 550 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin BergkvistBjursås OK38:016:50
2Olle AnderssonTullinge SK38:46+0:456:59
3Jonas GustafssonOK Kåre39:37+1:367:08
4Karl EngesAttunda OK39:59+1:587:12
5Oscar PerérsKorsnäs IF OK40:54+2:537:22
6Emil ÅbergKorsnäs IF OK41:25+3:247:27
7Martin HerbertTäby OK41:27+3:267:28
8Johan NordinSundsvalls OK43:56+5:557:54
9Filip IvarssonOK Hammaren46:31+8:308:22
10Emil ErikssonTierps SOK47:20+9:198:31
11Jonas ErikssonStora Tuna OK47:41+9:408:35
12Erik HållströmGävle OK47:53+9:528:37
13Arvid PerssonTäby OK49:33+11:328:55
14André AnderssonVästerbergslagens OL50:50+12:499:09
15Oscar SundlöfSundsvalls OK51:06+13:059:12
16Martin NorrbomSala OK53:45+15:449:41
17Gabriel HöjlindIFK Moras OK55:53+17:5210:04
18Isak SöderströmSala OK56:10+18:0910:07
19Jesper JissbackeGävle OK56:24+18:2310:09
20Daniel DuhlboIFK Moras OK59:23+21:2210:41
21Eric DanielssonOK Kåre59:24+21:2310:42
22Axel MartinNjurunda OK1:00:38+22:3710:55
23Filip HahneInsjöns IF OK1:03:42+25:4111:28
24Josef LandénSöderhamns OK1:06:35+28:3411:59
25Joakim StåhlJärbo OK1:07:02+29:0112:04
26Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK1:07:05+29:0412:05
27Nils AlexanderssonStora Tuna OK1:07:29+29:2812:09
Linus ErikssonRobertsfors IKej godkänd
Donnie FredrikssonSöderhamns OKej start
Erik BerglundOK Kåreej start
Wiktor Finn ErikssonDomnarvets GOIFej start
Lars OlovssonRehns BKej start
Felix KarsboAlfta-Ösa OKej start

H16 Kort

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon EckerlidOK Kåre39:2710:57

D14

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina NordinSundsvalls OK27:437:41
2Gabriella BerganderEksjö SOK30:16+2:338:24
3Hanna HugossonSundsvalls OK32:22+4:398:59
4Emma EckerlidOK Kåre33:06+5:239:11
5Ronja JungåkerKorsnäs IF OK33:11+5:289:13
6Erika DuhlboIFK Moras OK34:46+7:039:39
7Johanna BörjessonStorviks IF35:36+7:539:53
8Tove FlodmanOK Hammaren35:41+7:589:54
9Carolina OlssonÄlvdalens IF OK36:25+8:4210:06
10Frida PetersonÄlvdalens IF OK37:13+9:3010:20
11Jenny PerersKorsnäs IF OK39:25+11:4210:56
12Matilda MelénOK Kåre39:32+11:4910:58
13Emma BlixtJärbo OK41:19+13:3611:28
14Frida FredrikssonKorsnäs IF OK42:00+14:1711:40
15Ann JohanssonSundsvalls OK42:04+14:2111:41
16Jennie BörjessonStorviks IF43:16+15:3312:01
17Amanda HalvarsonLeksands OK44:19+16:3612:18
18Wilma LagerhällRehns BK45:09+17:2612:32
19Elin JohanssonForsa OK45:21+17:3812:35
20Elin VikerOK Kåre48:14+20:3113:23
21Elin NilssonVK Uvarna49:13+21:3013:40
22Emelie JonassonForsa OK53:13+25:3014:46
23Anna HerbertTäby OK55:54+28:1115:31
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKej godkänd

H14

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SvenskStora Tuna OK21:496:03
2Isac Von KrusenstiernaOK Kåre22:23+0:346:13
3Isak ÅbergKorsnäs IF OK26:35+4:467:23
4Viktor SkoogKils OK26:38+4:497:23
5Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK28:47+6:587:59
6Fredrik NorlinIFK Moras OK29:07+7:188:05
7Mårten OlssonGävle OK29:24+7:358:10
8Edvin NordströmTäby OK30:28+8:398:27
9Robin SalénOK Renen30:31+8:428:28
10Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:04+9:158:37
11henning sjökvistStora Tuna OK31:15+9:268:40
12Erik OlssonGävle OK31:25+9:368:43
13Andreas PerssonOK Hammaren34:51+13:029:40
14Gabriel LundvallTäby OK35:59+14:109:59
15André LindgrenOK Ravinen36:23+14:3410:06
16Jonas NorlinIFK Moras OK41:26+19:3711:30
17Vidar PerssonTäby OK41:51+20:0211:37
18Byron PalmHJS-Vansbro OK44:28+22:3912:21
19Emil ArvidssonSäterbygdens OK46:26+24:3712:53
20Lukas KarsboAlfta-Ösa OK50:24+28:3514:00
21Walter LagerhällRehns BK50:28+28:3914:01
22Nils OttossonGävle OK53:39+31:5014:54
23Jonathan MagnussonRehns BK1:10:02+48:1319:27
Arvid HägglundOK Ödmårdenej godkänd
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Martin MörsellOK Kåreej start
Marcus DolkLjusdals OKej start

D14 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin LundvallTäby OK1:25:5827:43
Ellinor AlbinssonIFK Moras OKej start

H14 Kort

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob AlbinssonIFK Moras OK26:228:30
2Tomas JonssonForsa OK41:44+15:2213:27

D12

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva RingiOK Kåre24:097:47
2Wilma BerganderEksjö SOK27:00+2:518:42
3Tindra JernströmAvesta OK27:22+3:138:49
4Sara EckerlidOK Kåre27:46+3:378:57
5Sofie FröjdSundsvalls OK28:19+4:109:08
6Sara NilssonVK Uvarna28:50+4:419:18
7Lovisa WigertzLånghundra IF34:08+9:5911:00
8Frida VikströmSundsvalls OK34:33+10:2411:08
9Frida SvedbergSundsvalls OK35:22+11:1311:24
10Elin NorlinIFK Moras OK36:25+12:1611:44
11Karin JohanssonGagnefs OK40:09+16:0012:57
12Ida JohnssonOK Kåre44:09+20:0014:14
13Cecilia LindgrenOK Kåre44:15+20:0614:16
14Shanti SöderströmSala OK56:13+32:0418:08
15Ronja JuhlinGagnefs OK1:08:45+44:3622:10

H12

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK19:016:08
2Rasmus TäckOK Hammaren21:49+2:487:02
3Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK23:55+4:547:42
4Zeb PalmHJS-Vansbro OK25:16+6:158:09
5Sverre LindellLånghundra IF27:50+8:498:58
6John GranathSvärdsjö IF28:05+9:049:03
7Viktor WallinKorsnäs IF OK30:56+11:559:58
8Tim JangdalSundsvalls OK33:16+14:1510:43
9Erik FlodmanOK Hammaren35:23+16:2211:24
10Martin DanielssonOK Kåre37:54+18:5312:13
11Adam HahneInsjöns IF OK39:22+20:2112:41
12Jimmy JohanssonForsa OK41:37+22:3613:25
13Samuel JonssonHallstahammars OK43:03+24:0213:53
14Daniel StåhlJärbo OK45:57+26:5614:49
15Joel KihlströmRehns BK59:37+40:3619:13
Oskar MagnussonRehns BKej godkänd
Måns HolmgrenOK Hammarenej start
Oskar BütikoferLjusdals OKej start

D12 Kort

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea Sjösten AnderssonIFK Moras OK20:538:50
2Moa Sjösten AnderssonIFK Moras OK21:24+0:319:04

H12 Kort

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar RunvikKvarnsvedens GOIF OK22:019:19
2Axel LindwallSvärdsjö IF30:34+8:3312:57

D10

2 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre18:257:48
2Tove RingiOK Kåre20:03+1:388:29
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK22:36+4:119:34
4Ebba OttosonGävle OK23:12+4:479:49
5Elsa NilssonDomnarvets GOIF24:33+6:0810:24
6Emilia JohnssonOK Kåre24:48+6:2310:30
7Lilian PalmHJS-Vansbro OK26:30+8:0511:13
8Tilda LagerhällRehns BK31:14+12:4913:14
9Elsa HermanssonIFK Moras OK36:02+17:3715:16
10Jennifer ÖstbergSvärdsjö IF36:17+17:5215:22
11Emma LindwallSvärdsjö IF44:18+25:5318:46

H10

2 360 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö13:405:47
2Christoffer LindgrenOK Kåre14:37+0:576:11
3Karl GranathSvärdsjö IF14:56+1:166:19
4Linus TäckOK Hammaren15:21+1:416:30
5Viktor BütikoferLjusdals OK16:38+2:587:02
6Jonne LiukkonenSundsvalls OK16:45+3:057:05
7Oskar VikströmSundsvalls OK16:51+3:117:08
8Erik Lidström LauriSnättringe SK17:11+3:317:16
9Marcus MelénOK Kåre18:17+4:377:44
10Fredrik JunevikLeksands OK18:42+5:027:55
11Petter ErlandssonSundsvalls OK19:29+5:498:15
12Elis SandbergAlfta-Ösa OK20:54+7:148:51
13Markus HalvarssonLeksands OK22:41+9:019:36
14Emil AdolfssonSvärdsjö IF23:42+10:0210:02
15Axel PermanOK Kåre24:42+11:0210:27
16Anton PerssonOK Hammaren25:57+12:1710:59
17Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK27:25+13:4511:37
18Simon SchmutzLeksands OK27:53+14:1311:48
Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OKej start

D35

5 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghOK Linné50:418:41
2Helena BacklundGävle OK55:28+4:479:30
3Catherine VennbergHudiksvalls OK57:59+7:189:56
Karin JohnssonOK Kåreej godkänd

H35

7 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LjunggrenOK Hammaren58:077:17
2Per HolmIFK Moras OK1:02:25+4:187:49
3Karl-Johan BjörkmanArboga OK1:06:26+8:198:20
4Anders ErlandssonSundsvalls OK1:08:26+10:198:35
5Patrik JohnssonOK Kåre1:08:37+10:308:36
6Fredrik GranathSvärdsjö IF1:08:40+10:338:36
7Magnus FlodmanOK Hammaren1:28:44+30:3711:08
8Stellan TäckOK Hammaren1:35:07+37:0011:56
Thomas E ErikssonKexholms SKej start
Ulf BergqvistGävle OKej start

D40

4 890 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta Thureson GibergHellas Orientering38:047:47
2Anna-Karin SchmutzLeksands OK39:02+0:587:58
3Charlotte VikströmSundsvalls OK40:06+2:028:12
4Lena HolmerIFK Moras OK42:00+3:568:35
5Anna NordinSundsvalls OK43:54+5:508:58
6Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK45:22+7:189:16
7Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK46:03+7:599:25
8Maria KleistTullinge SK53:06+15:0210:51
9Elisabeth Norman-IsakssonVK Uvarna53:09+15:0510:52
10Pernilla SvedinLånghundra IF56:15+18:1111:30
11Anette HälldahlGävle OK1:07:58+29:5413:53
12Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:10:22+32:1814:23
Izabell BirklinOK Kåreej start

H40

7 510 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pessi LiukkonenSundsvalls OK51:046:47
2Olov VikströmSundsvalls OK51:30+0:266:51
3Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF51:36+0:326:52
4Sven OlssonKorsnäs IF OK54:01+2:577:11
5Anders HvittfeldtIFK Moras OK54:56+3:527:18
6Johan EngesLeksands OK56:35+5:317:32
7Johan AlfredssonStora Tuna OK59:35+8:317:56
8Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IK59:56+8:527:58
9Lars VestlingIF Thor1:01:39+10:358:12
10Martin PerssonOK Kåre1:04:12+13:088:32
11Torbjörn PetterssonGävle OK1:04:56+13:528:38
12Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:05:21+14:178:42
13Lars HenrikssonSundsvalls OK1:05:28+14:248:43
14Klas FriborgJönköpings OK1:07:43+16:399:01
15Anders OvegrenLjusdals OK1:14:07+23:039:52
16Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:14:42+23:389:56
17Jörgen BlästaNjurunda OK1:15:15+24:1110:01
18Johnny BlästaNjurunda OK1:17:33+26:2910:19
19Per JangdalSundsvalls OK1:26:53+35:4911:34
20Stefan WassbrinkVK Uvarna1:34:45+43:4112:36 Ladda ner rutt i gpx-format
Rob HartOK Linnéej godkänd
Ingemar StålbergGävle OKej start

D45

4 400 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte LindkvistLeksands OK35:067:58
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK35:067:58
3Laila IngelssonOK Hammaren35:34+0:288:05
4Carina SandbergSäterbygdens OK35:39+0:338:06
5Ulrika ErikssonStora Tuna OK35:48+0:428:08
6Ingela ErikssonGävle OK36:07+1:018:12
7Anna Von KrusenstiernaOK Kåre39:20+4:148:56
8Karin SvenskStora Tuna OK39:44+4:389:01
8Eva-Lena HahneInsjöns IF OK39:44+4:389:01
10Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL40:05+4:599:06
11Anna EkSödertälje-Nykvarn OF42:21+7:159:37
12Anna-Lena LindströmSundsvalls OK42:23+7:179:37
13Maria HartOK Linné42:40+7:349:41
14Monica BomanGävle OK43:17+8:119:50
15Åsa RydellLeksands OK44:42+9:3610:09
16Berit GummusIFK Moras OK44:48+9:4210:10
17Carina KaleredOK Denseln44:50+9:4410:11
18Annlouise AlmqvistIFK Moras OK44:57+9:5110:12
19Eva PetersonÄlvdalens IF OK45:10+10:0410:15
20Ann LyrbergValbo AIF46:54+11:4810:39
21Anki GustafssonSäterbygdens OK47:15+12:0910:44
22Lotta JungåkerKorsnäs IF OK47:55+12:4910:53
23Camilla WallinStora Tuna OK48:15+13:0910:57
24Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK51:26+16:2011:41
25Monica RoosAttunda OK51:49+16:4311:46
26Carina RegbornHagaby GOIF54:34+19:2812:24
27Pernilla HannusVK Uvarna55:11+20:0512:32
28Birgitta LindellLånghundra IF57:50+22:4413:08
29Kristina NilssonVK Uvarna1:12:15+37:0916:25
Ann BergmanOK Ravinenej godkänd
Weronica MorellOK Kåreej start
Carina BerganderEksjö SOKej start

H45

6 810 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonKarlsbyhedens IK48:237:06
2Johan JakobssonLånghundra IF48:35+0:127:08
3Conny ForsbergLånghundra IF49:12+0:497:13
4Jan EckerlidOK Kåre50:51+2:287:28
5Joakim IngelssonOK Hammaren50:56+2:337:28
6Thomas HöjsgaardLeksands OK51:21+2:587:32
7Ola JernströmAvesta OK51:41+3:187:35
8Johan LundvallTäby OK53:18+4:557:49
9Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK55:05+6:428:05
10Lars KarlssonValbo AIF55:37+7:148:10
11Peter JunevikLeksands OK56:01+7:388:13
12Carl PerssonTäby OK57:06+8:438:23
13Rune LindströmSundsvalls OK57:25+9:028:25
14Tomas EdströmSundsvalls OK57:40+9:178:28
15Steven HaleOK Kåre58:33+10:108:35
16Jonas PerssonTorsås OK58:41+10:188:37
17Marcus ErikssonVK Uvarna58:57+10:348:39
18Mats WallinStora Tuna OK1:00:37+12:148:54
19Jan MobergGävle OK1:01:06+12:438:58
20Patrik OttossonGävle OK1:02:04+13:419:06
21Anders L OlssonGävle OK1:02:20+13:579:09
22Sten LeanderssonOK Tyr1:04:14+15:519:25
23Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:04:37+16:149:29
24Jörgen HectorSnättringe SK1:06:01+17:389:41
25Lars NordgrenEksjö SOK1:07:44+19:219:56
26Sören VillamoOrnäs IK1:08:56+20:3310:07
27Gunnar KindlundhTrosabygdens OK1:10:40+22:1710:22
28Mats ErikssonDomnarvets GOIF1:10:45+22:2210:23
29Bo LauriSnättringe SK1:12:21+23:5810:37
30Tomas HultqvistTullinge SK1:13:04+24:4110:43
31Thomas HahneInsjöns IF OK1:13:31+25:0810:47
32Per SandbergSäterbygdens OK1:14:57+26:3411:00
33Magnus BacklundSäterbygdens OK1:16:43+28:2011:15
34Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK1:16:52+28:2911:17
35Mikael DavidssonVästerås SOK1:21:11+32:4811:55
36Niklas MartinNjurunda OK1:29:23+41:0013:07
37Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:30:25+42:0213:16
38Björn LundgrenKils OK1:33:44+45:2113:45
39Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK1:34:29+46:0613:52
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Roine PetterssonIFK Göteborgej godkänd
Håkan JanssonGävle OKej godkänd
Mikael DanielssonOK Kåreej godkänd
Sören LövgrenIFK Moras OKej godkänd
Rolf JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Thomas ArvidssonSäterbygdens OKej godkänd
Pelle LandforsLustens OKej start
Christer MorellOK Kåreej start
Mikael IngelssonOckelbo OKej start
Jonas LångStora Tuna OKej start
Björn LindgrenKFUM Örebro OKej start

D50

3 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK33:078:38
2Kane AnderssonIFK Moras OK35:10+2:039:10
3Karin GunnarssonStora Tuna OK37:19+4:129:44
4Marianne OttossonVästerbergslagens OL37:20+4:139:44
5Sussie BjörkmanDalaportens OL37:22+4:159:45
6Mona ÅkermanValbo AIF38:12+5:059:58
7Annika DavidssonVästerås SOK38:27+5:2010:02
8Karin WedinAlmby IK39:03+5:5610:11
9Anna-Lena TynongGävle OK39:22+6:1510:16
10Anne BössfallLinköpings OK40:01+6:5410:26
11Mia GustafssonOK Kåre41:51+8:4410:55
12Marie LarssonKöping-Kolsva OK44:07+11:0011:31
13Kristina ErikssonDalaportens OL45:49+12:4211:57
14Anna Lindskog-PetterssonAttunda OK46:35+13:2812:09
15Eva WalheimRobertsfors IK50:30+17:2313:11
16Maria GelinderAttunda OK52:11+19:0413:37
17Sofie NylanderOK Kåre56:49+23:4214:50
18Marianne ÅhlströmOK Storsjön1:05:50+32:4317:11
Susanne PerssonÄrla IFej start

H50

5 830 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna32:255:33
2Christer SkoogKils OK35:55+3:306:09
3Per MagnussonOK Nolaskogsarna37:35+5:106:26
4Jan NordinSundsvalls OK37:42+5:176:27
5Harry HietanenGävle OK38:48+6:236:39
6Jan SjöhedGävle OK39:57+7:326:51
7Sune SödergrannTullinge SK40:26+8:016:56
8Anders EnmarkGävle OK40:47+8:226:59
9Johan MarkstedtOK Södertörn41:08+8:437:03
10Mats WalheimRobertsfors IK41:19+8:547:05
11Karl OlssonTibro OK41:52+9:277:10
12Tommy ÅhmanLånghundra IF43:27+11:027:27
13Kjell KlaarSäterbygdens OK43:30+11:057:27
14Hans-Erik JanssonVK Uvarna44:00+11:357:32
15Erik WadmanIFK Moras OK44:34+12:097:38
16Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK44:49+12:247:41
17Bo BörjessonStorviks IF45:01+12:367:43
18Mats JönssonKorsnäs IF OK45:13+12:487:45
19Peo SvenskStora Tuna OK46:20+13:557:56
20Peter RidefeltOK Linné46:23+13:587:57
21Lars JonssonVK Uvarna46:43+14:188:00
22Arne KlintbergEksjö SOK47:24+14:598:07
23Peter NordströmTäby OK47:33+15:088:09
24Lars GustafssonOK Kåre47:35+15:108:09
25Anders BjörklundSävedalens AIK48:49+16:248:22
26Lars SjökvistStora Tuna OK49:11+16:468:26
27Fredrik SalénOK Renen50:04+17:398:35
28Roland HellbergTäby OK50:13+17:488:36
29Bengt SchwartzOK Kolmården50:24+17:598:38 Ladda ner rutt i gpx-format
29Per MelènOK Kåre50:24+17:598:38
31Björn-Ove PetterssonAttunda OK51:12+18:478:46
32Ulf ErikssonStora Tuna OK51:24+18:598:48
33Leif EdejernIFK Bergvik51:25+19:008:49
34Bosse WiggeSäterbygdens OK51:53+19:288:53
34Jan LindellLånghundra IF51:53+19:288:53
36Sören CallebergSöderhamns OK52:45+20:209:02
37Lars BerzellVäsby OK55:32+23:079:31
38Leif GustafssonSäterbygdens OK56:51+24:269:45
39Lennart GustafssonStora Tuna OK57:23+24:589:50
40Björn AlbinssonIFK Moras OK58:24+25:5910:01
41Ingemar HägglundOK Ödmården58:45+26:2010:04
42Torbjörn JohanssonSundsvalls OK59:14+26:4910:09
43Tore TjernlundOK Vilse 871:13:55+41:3012:40
44Werner KöhlerTullinge SK1:19:32+47:0713:38
45Mats CarlssonOK Ödmården1:22:08+49:4314:05
Uno JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Sven WigertzLånghundra IFej godkänd
Kent BergmanOK Ravinenej godkänd
Lars-Olov EricsonOK Djerfej start
Mikael ErikssonVK Uvarnaej start
Lars MattssonOK Kåreej start
Mikael PerérsKorsnäs IF OKej start
Peter SkyttnerLjusdals OKej start
Arne ErikssonTierps SOKej start
Andreas OxenstiernaSkåneslättens OLej start

D55

3 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK33:228:42
2Ewa EdejernIFK Bergvik35:53+2:319:22
3Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK37:27+4:059:46
4Jannike WåhlbergOK Kåre40:43+7:2110:37
5My RönnolsTäby OK44:48+11:2611:41
6Birgitta WinbladRehns BK46:05+12:4312:01
7Anki TeikeForsa OK52:05+18:4313:35
8Margareta HallménAttunda OK59:16+25:5415:28
Lena LarssonSala OKej godkänd
Monica GustavssonIK Jarl Rättvikej start

H55

5 550 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna39:267:06
2Mats LundbergDalaportens OL40:28+1:027:17
3Tryggve OttossonVästerbergslagens OL40:36+1:107:18
4Anders LöfgrenJärfälla OK42:02+2:367:34
5Andreas HjertsonOK Linné43:11+3:457:46
6Jan-Olof BjörklundBjursås OK44:06+4:407:56
7Rolf LundbergOK Ödmården45:11+5:458:08
8Mario MeierOLG Welsikon46:31+7:058:22
9Torgny JeppsonKatrineholms OK46:38+7:128:24
10Peter OlssonTäby OK46:56+7:308:27
11Tomas AnderssonOK Tor47:26+8:008:32
12Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK49:27+10:018:54
13Åke SundinHällefors OK49:50+10:248:58
14Per-Erik CarleniusAttunda OK50:44+11:189:08
15Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby52:58+13:329:32
16Jonny NilssonSnättringe SK54:55+15:299:53
17Göran LyrbergValbo AIF55:36+16:1010:01
18Johnny FranssonÄrla IF57:14+17:4810:18
19Calle FuruströmLjusdals OK1:01:33+22:0711:05
20Sven-Erik LevinTierps SOK1:01:43+22:1711:07
21Lennart WinbergHudiksvalls OK1:02:05+22:3911:11
22Tommy ÖsthLjusdals OK1:03:07+23:4111:22
23Göran HedmanValbo AIF1:06:57+27:3112:03
24Christer EngmanForsa OK1:07:11+27:4512:06
25Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK1:11:51+32:2512:56
Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OLej godkänd
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej godkänd
Lars OlofssonRehns BKej start
Sten Ove NormanViksjöfors OKej start

D60

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné33:079:13
2Elisabeth JonssonMalungs OK Skogsmårdarna37:28+4:2110:26
3Monica HolmIFK Moras OK41:32+8:2511:34
4Annika GillgrenGävle OK42:37+9:3011:52
5Agneta ThorsellForsa OK45:19+12:1212:37
6Christina FlordalLjusdals OK48:54+15:4713:37
7Barbro EdströmKovlands IF48:59+15:5213:38
8Marianne SellgrenSigtuna OK56:50+23:4315:49
Helena HemströmGävle OKej godkänd
Ingeborg TorrisMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H60

4 890 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK35:357:16
2Hasse ÅbergValbo AIF38:20+2:457:50
3Bengt StenerhagVästerbergslagens OL39:21+3:468:02
4Örjan StahlGrycksbo IF OK40:07+4:328:12
5Matts EngvallBodens BK40:41+5:068:19
6Sven BergströmForsa OK40:43+5:088:19
7Lasse KarlssonIFK Moras OK40:55+5:208:22
8Hans AurellGävle OK42:15+6:408:38
9Sten Åke VedinSelånger SOK42:38+7:038:43
10Anders HallménAttunda OK43:15+7:408:50
11Ingemar GillgrenGävle OK45:36+10:019:19
12Dick DavidssonViksjöfors OK48:35+13:009:56
13Göran LarssonSala OK49:26+13:5110:06
14Sven LarssonSärna SK49:32+13:5710:07
15Anders ClaessonIFK Moras OK49:35+14:0010:08
16Lennart LundquistOK Nalle49:41+14:0610:09
17Ulf KjellinOK Hedströmmen51:19+15:4410:29
18Roland BergSäterbygdens OK51:36+16:0110:33
19Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK52:21+16:4610:42
20Lars EkengrenSöderhamns OK53:01+17:2610:50
21Jon FlordalLjusdals OK57:57+22:2211:51
22Urs SchmutzLeksands OK58:17+22:4211:55
23Dan ThorsellForsa OK59:33+23:5812:10
24Börje StrömViksjöfors OK1:00:21+24:4612:20
25Lennart HävrénTullinge SK2:21:48+1:46:1328:59
Lars Erik HermanssonOK Linnéej start
Kenneth WåhlbergOK Kåreej start

D65

3 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HalvarsonOK Kåre37:1110:21
2Solveig SvahnOckelbo OK38:32+1:2110:44
3Christina WestmanHudiksvalls OK41:47+4:3611:38
4Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK42:55+5:4411:57
5Laila NäslundTimrå SOK43:58+6:4712:14
6Ingrid JanssonSäterbygdens OK44:14+7:0312:19
7Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL44:30+7:1912:23
8Gun Inger SahlbergLånghundra IF44:46+7:3512:28
9Eva HöijeOK Ravinen47:11+10:0013:08
10Ingrid AnderssonIFK Moras OK1:01:26+24:1517:06
11Ingrid JarlebringIFK Bergvik1:06:28+29:1718:30
U C Lybert ErikssonVäsby OKej start
Monica TörnkvistKöping-Kolsva OKej start
Birgitta BillstamJärfälla OKej start

H65

4 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis ÅbergStorviks IF33:527:41
2Rolf SkoglundHellas Orientering37:42+3:508:34
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK37:42+3:508:34
4Lennart HöijeOK Ravinen38:34+4:428:45
5Gunnar LöfkvistBjursås OK40:05+6:139:06
6Owe EdströmKovlands IF40:57+7:059:18
7Olle JohanssonIFK Hedemora OK41:18+7:269:23
8Anders SellgrenSigtuna OK41:36+7:449:27
9Hans KruskopfKorsnäs IF OK42:20+8:289:37
10Leif ErikssonHeby AIF42:58+9:069:45
11Per-Erik WåhlbergOK Linné43:27+9:359:52
12Ingvar SvenssonBjursås OK43:55+10:039:58
13Benny RendalenKorsnäs IF OK44:12+10:2010:02
14Stig OvelandValbo AIF44:24+10:3210:05
15Jan-Gunnar SwärdForsa OK45:19+11:2710:17
16Åke HöglundTimrå SOK45:32+11:4010:20
17Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK50:35+16:4311:29
18Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL50:51+16:5911:33
19Rune JonssonLjusdals OK51:08+17:1611:37
20Kjell ErikssonVK Uvarna51:32+17:4011:42
21Hans SahlbergLånghundra IF53:31+19:3912:09
22Jan BojlingSolna OK53:34+19:4212:10
23Lars Olov WängborgViksjöfors OK53:48+19:5612:13
24Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna55:31+21:3912:37
25Mats TörngrenOK Linné58:22+24:3013:15
26Yngve PerssonTierps SOK59:39+25:4713:33
27Leif PerssonLjusdals OK1:04:16+30:2414:36
Jan Olof DahlströmBjursås OKej start
Leif PetterssonOK Ödmårdenej start
Lars JonassonJärfälla OKej start
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKej start
Hans JohanssonIFK Moras OKej start
Leif NordinAttunda OKej start

D70

3 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK34:0611:15
2Gunborg WestinLeksands OK39:03+4:5712:53
3Siv StamSäterbygdens OK47:47+13:4115:46
4Anita AspOckelbo OK53:25+19:1917:37
5Ann-Margret PerssonGävle OK56:14+22:0818:33
Carin PetterssonVallentuna-Össeby OLej start
Doris WibergGävle OKej start

H70

3 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK32:548:35
2Folke BjörkmanDalaportens OL34:46+1:529:04
3Mats JodalGöteborg-Majorna OK36:31+3:379:32
4P-G JanssonSäterbygdens OK37:26+4:329:46
5Sverre JonssonOK Ravinen38:21+5:2710:00
6Henrik BergmanOK Linné39:40+6:4610:21
7Lars-B LarssonOK Tyr39:41+6:4710:21
8Kurt BoströmOK Linné41:22+8:2810:48
9Olle AnderssonIFK Moras OK41:42+8:4810:53
10Gunnar BengtssonSundsvalls OK41:54+9:0010:56
11Stig ÖsthKorsnäs IF OK43:03+10:0911:14
12Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK44:15+11:2111:33
13Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK45:36+12:4211:54
14Sören OlssonOK Ödmården45:50+12:5611:58
15Tryggve OttossonKorsnäs IF OK46:31+13:3712:08
16Evert BergströmHudiksvalls OK53:57+21:0314:05
17Bror NylundOslättforspojkarnas IK54:48+21:5414:18
18Olle NäslundTimrå SOK1:12:15+39:2118:51
Jan JohanssonIFK Hedemora OKej start
Bengt ErikssonVäsby OKej start
Kurt AnderssonStorviks IFej start

D75

3 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK39:4613:07
2Maja-Lisa BergströmSelånger SOK40:34+0:4813:23
3Inger Daniels-ÖsthKorsnäs IF OK56:18+16:3218:34
4Britta DanielsMalungs OK Skogsmårdarna1:04:41+24:5521:20
5Gun KrohnHudiksvalls OK1:24:53+45:0728:00

H75

3 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK30:228:27
2Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK37:53+7:3110:33
3Rolf KrohnHudiksvalls OK42:53+12:3111:56
4Åke SundbergFagersta OK43:58+13:3612:14
5Janne MånssonLeksands OK44:29+14:0712:23
6Bertil NormanIFK Hedemora OK48:35+18:1313:31
7Lars-Erik LindellVäsby OK57:58+27:3616:08
Rolf AnderssonRimbo SOKej godkänd
Valter AlamaaIK Vikings OKej start
Erik LindbergKarlsbyhedens IKej start
Sven PerssonTorsås OKej start
Lars LångOK Klyftamoej start

Inskolning

1 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AdolfssonSvärdsjö IFfullföljt
Albin BlombergSegersta OKfullföljt
Oskar ErlandssonSundsvalls OKfullföljt
Ebba FlodmanOK Hammarenfullföljt
Petter GranathSvärdsjö IFfullföljt
Johanna LindvallSvärdsjö IFfullföljt
Gustav LjunggrenOK Hammarenfullföljt
Maja MasesStora Tuna OKfullföljt
Agnes NilssonDomnarvets GOIFfullföljt
Anja NilssonDomnarvets GOIFfullföljt
Nora NordlundLeksands OKfullföljt
Hilda PermanOK Kårefullföljt
Olle RingiOK Kårefullföljt
Elisia SvedbergRehns BKfullföljt
Walter SöderqvistLeksands OKfullföljt
Isac WadmanIFK Moras OKfullföljt
Alfons WesterberghOK Linnéfullföljt
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens IKfullföljt
Felicia ÖstbergSvärdsjö IFfullföljt

U1

2 360 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova JonssonOK Hedströmmen18:417:55
2Elias WesterberghOK Linné21:59+3:189:18
3Wille SöderqvistOK Kåre23:15+4:349:51
4Sigrid BlomHudiksvalls OK23:29+4:489:57
5Albin HvittfeldtIFK Moras OK23:58+5:1710:09
6Linus JernströmDalaportens OL25:01+6:2010:36
7Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK25:09+6:2810:39
8Ella SandbergAlfta-Ösa OK26:19+7:3811:09
9Elsa MagnussonRehns BK27:20+8:3911:34
10Lovisa MasesStora Tuna OK27:38+8:5711:42
11Oskar Svedin-JakobssonLånghundra IF28:03+9:2211:53
12Moa BirkebaekStora Tuna OK28:16+9:3511:58
13Holger BlomHudiksvalls OK28:19+9:3811:59
14Elis LiukkonenSundsvalls OK28:42+10:0112:09
15Sara WallinKorsnäs IF OK29:01+10:2012:17
16Sofie Karlsson HolmerIFK Moras OK35:35+16:5415:04
17Gustav JonssonHallstahammars OK35:37+16:5615:05
18Simon Karlsson HolmerIFK Moras OK36:34+17:5315:29
19Klara HartOK Linné38:55+20:1416:29
20Agnes WallinKorsnäs IF OK39:16+20:3516:38
21Filip SköldSäterbygdens OK50:42+32:0121:28
22Sandra SköldSäterbygdens OK52:48+34:0722:22
Moa BergqvistKorsnäs IF OKej start
Hanna HvittfeldtIFK Moras OKej start

U2

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika LeandersAlfta-Ösa OK55:5518:02
Alma BirklinOK Kåreej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BergmanOK Ravinen15:226:30
2Pernilla FurstedtSvärdsjö IF24:20+8:5810:18
3Siv EkströmHudiksvalls OK29:03+13:4112:18
4Maya BlomHudiksvalls OK29:05+13:4312:19

Öppen motion 2

4 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika MagnussonRehns BK57:1713:30
2Camilla FlodmanOK Hammaren1:08:09+10:5216:04

Öppen motion 3

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas SöderAlfta-Ösa OK26:078:25
2Mia Sjösten AnderssonIFK Moras OK30:57+4:509:59
3Catrin GustavssonKils OK35:00+8:5311:17
4Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL35:30+9:2311:27
5Klara GustavssonStora Tuna OK36:05+9:5811:38
6Monika NordlundLeksands OK39:14+13:0712:39
7Johan AdolfssonSvärdsjö IF40:14+14:0712:58
8Mats AdolfssonOK Kåre41:02+14:5513:14
9Catrin StenehällGävle OK42:16+16:0913:38
10Barbro LjungbergMalungs OK Skogsmårdarna48:39+22:3215:41
11Birgitta AugustssonTibro OK49:34+23:2715:59
12Margareta LöfkvistBjursås OK51:41+25:3416:40
13Gunilla MårtenssonGävle OK51:49+25:4216:42
14Bo WallinKorsnäs IF OK53:35+27:2817:17
15Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OK1:01:52+35:4519:57
16Anton BrickmanRehns BK1:49:26+1:23:1935:18

Öppen motion 4

5 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SöderlundKarlsbyhedens IK36:257:16
2Åsa FransénIL Tyrving39:55+3:307:58
3Ylva LorentzonOK Kåre42:59+6:348:34
4Johanna ÅgranOK Storsjön46:47+10:229:20
5Eva Påhlsson-NorlinIFK Moras OK51:04+14:3910:11
6Cecilia EricssonOrnäs IK1:07:25+31:0013:27
Nina UnefäldtEdsbyns OKej godkänd

Öppen motion 5

3 590 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PetersonÄlvdalens IF OK32:128:58
2Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik33:09+0:579:14
3Jonas NilssonVK Uvarna34:48+2:369:41
4Annelie HermanssonIFK Moras OK35:36+3:249:54
5Pontus HolstKarlsbyhedens IK38:52+6:4010:49
6Rune IvarssonOK Hammaren40:47+8:3511:21
7Tove OttossonVästerbergslagens OL40:54+8:4211:23
8Ann-Sofie TäckOK Hammaren41:34+9:2211:34
9Marie FröjdRehns BK41:52+9:4011:39
10Anna Djärv-DanielssonOK Kåre43:49+11:3712:12
11Stig-Göran MårtenssonGävle OK44:02+11:5012:15
12Anna AlbinssonIFK Moras OK44:52+12:4012:29
13Lasse SundAlfta-Ösa OK45:45+13:3312:44
14Hanna ForsDomnarvets GOIF47:12+15:0013:08
15Cecilia ForslundOK Kåre48:26+16:1413:29
16Anders ThoméeIFK Moras OK48:59+16:4713:38
17Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK50:10+17:5813:58
18Karin Stål-LindvallSvärdsjö IF50:49+18:3714:09
19Göran JuhlinGagnefs OK51:04+18:5214:13
20Satu SvedbergSundsvalls OK52:15+20:0314:33
20Tobias LindgrenOK Kåre52:15+20:0314:33
22Samuel HöjlindIFK Moras OK53:43+21:3114:57
23Anna-Lena FuruströmLjusdals OK54:42+22:3015:14
24Marie EricsonLjusdals OK54:45+22:3315:15
25Pernilla JohanssonLjusdals OK54:50+22:3815:16
26Ulla KjellLinköpings OK56:44+24:3215:48
27Gunilla KarlssonSäterbygdens OK58:23+26:1116:15
28Eva LindOK Tor1:00:07+27:5516:44
29Caroline OttossonGävle OK1:02:14+30:0217:20
30Eva-Maria RunvikKvarnsvedens GOIF OK1:10:36+38:2419:39
31Rasmus SundqvistOK Kåre1:14:24+42:1220:43
Emma AlbinssonIFK Moras OKej start

Öppen motion 6

5 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AnderssonVästerbergslagens OL40:207:27
2Peter EdmanKorsnäs IF OK43:20+3:008:00
3Mårten SahlinOK Kåre55:40+15:2010:17
4Tomas SundqvistOK Kåre57:39+17:1910:39
5Katarina Hoffsten-SundqOK Kåre1:04:10+23:5011:51
Johan NorellEdsbyns OKej godkänd

Öppen motion 7

3 030 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eidar LindgrenOK Ravinen23:027:36
2Anders SjögrenSundsvalls OK23:52+0:507:52
3Nisse JohanssonRehns BK25:00+1:588:15
4Christer JonssonHallstahammars OK25:31+2:298:25
5Linnéa WikingOK Kåre25:42+2:408:28
6Mats HemströmGävle OK26:30+3:288:44
7Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL27:15+4:138:59
8Carin RosénGustavsbergs OK27:21+4:199:01
9Martina MorellOK Kåre27:55+4:539:12
10Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK29:05+6:039:35
11Anna-Karin ÖhgrenKarlsbyhedens IK29:51+6:499:51
12Ulrika JanssonOK Kåre31:30+8:2810:23
13Lars HalvarsonLeksands OK31:50+8:4810:30
14Jörgen HelmerssonOckelbo OK32:04+9:0210:34
15Elisabet ElmertoftNorbergs OK34:45+11:4311:28
16Johan LindStora Tuna OK35:12+12:1011:37 Ladda ner rutt i gpx-format
17Emma RisbyOK Ravinen36:03+13:0111:53
18Erik BrickmanRehns BK36:49+13:4712:09
19Ida WillénÖstersunds OK37:09+14:0712:15
20Charlotta WallinKorsnäs IF OK37:42+14:4012:26
21Gunilla WingqvistKlubblös38:10+15:0812:35
22Mats RunvikKvarnsvedens GOIF OK38:22+15:2012:39
23Sture JonssonHudiksvalls OK38:39+15:3712:45
24Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK39:30+16:2813:02
25Malin EngströmOK Kåre39:35+16:3313:03
26Maria Johansson LissGagnefs OK42:04+19:0213:53
27Kerstin GranathSvärdsjö IF42:33+19:3114:02
28Tanja-Birgit SöderströmSala OK43:04+20:0214:12
29Bengt HanssonSäterbygdens OK43:22+20:2014:18
30Meit KruskopfKorsnäs IF OK43:54+20:5214:29
31Elsa AnderssonDomnarvets GOIF50:26+27:2416:38
32Anna WadmanIFK Moras OK51:37+28:3517:02
33Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK52:23+29:2117:17
34Malin ZackrissonOK Älvsjö-Örby53:10+30:0817:32
35Margareta SkoogValbo AIF54:48+31:4618:05
36Ulf ÖstbergSvärdsjö IF56:42+33:4018:42
37Leif BlomqvistSöderhamns OK59:10+36:0819:31

Öppen motion 8

4 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna25:415:27
2Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna30:58+5:176:35
3Pia BirkebækStora Tuna OK36:41+11:007:48
4Mikael RingiOK Kåre39:21+13:408:22
5Bengt AnderssonIFK Moras OK39:31+13:508:24
6Lars RönnolsTäby OK40:03+14:228:31
7Örjan SvahnIFK Moras OK40:17+14:368:34
8Anders ÖnerudOK Ravinen40:38+14:578:38
9Anders KarlssonOK Kåre41:18+15:378:47
10Jennie HellströmOK Linné41:25+15:448:48
11Therese BergqvistKorsnäs IF OK42:25+16:449:01
12Olle KlarströmRehns BK43:14+17:339:11
13Mia DammvikStora Tuna OK43:44+18:039:18
14Hans WestmanVästerås SOK43:47+18:069:18
15Linnea KjellIK Hakarpspojkarna47:35+21:5410:07
16Mark BaljeuLeksands OK48:11+22:3010:15
17Karin HederskogHJS-Vansbro OK49:03+23:2210:26
18Lena MasesStora Tuna OK50:00+24:1910:38
19Lena RisbyOK Ravinen50:49+25:0810:48
20Madeleine AttforsSävedalens AIK51:31+25:5010:57
21Gunilla BomanVästerås SOK52:30+26:4911:10
22Stig Olof AsplundKarlsbyhedens IK52:54+27:1311:15
23Tommy BomanVästerås SOK52:55+27:1411:15
24Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF53:13+27:3211:19
25Kjell BengtssonTullinge SK53:59+28:1811:29
26Johanna RagvaldOK Linné54:11+28:3011:31
27Håkan DuhlboIFK Moras OK57:02+31:2112:08
28Lena HöjlindIFK Moras OK58:56+33:1512:32
29Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:02:04+36:2313:12
30Sven-Erik KempeOslättforspojkarnas IK1:03:20+37:3913:28
31Eva EngmanForsa OK1:30:58+1:05:1719:21
Anders MasesStora Tuna OKej godkänd
Ann-Christin VedinSelånger SOKej godkänd
Göran NordströmGävle OKej godkänd

Öppen motion 9

7 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils OlssonStora Tuna OK42:335:47
2Anders DahlinLeksands OK47:32+4:596:28
3Peter ÖbergOK Hällen49:43+7:106:46
4Tomas VikerOK Kåre50:41+8:086:54
5Tord HederskogHJS-Vansbro OK50:49+8:166:55
6Håkan NilssonDomnarvets GOIF50:57+8:246:56
7Ulf HylanderNyköpings OK51:34+9:017:01
8Marit KahrsHalden SK56:28+13:557:41
9Maria NilssonDomnarvets GOIF59:09+16:368:03
10Emil FlordalLjusdals OK1:01:08+18:358:19
11Alexander AnderssonAlfta-Ösa OK1:01:12+18:398:20
12Johan WesterberghOK Linné1:04:06+21:338:43
13Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:09:10+26:379:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser