Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF Närnattcup Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF Närnattcup Etapp 2
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: torsdag 27 oktober 2011

H16

5 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK42:118:06
2Oscar RenbergSävedalens AIK46:54+4:439:01
3Erik HagmanLerums SOK49:32+7:219:31
4John GabrielssonSävedalens AIK54:36+12:2510:30
5Nils IngelhagFrölunda OL1:29:43+47:3217:15
Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

D14

2 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÅbergOK Landehof23:168:37
2Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK24:19+1:039:00
3Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK24:57+1:419:14
4Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK26:10+2:549:41
5Emma RenbergSävedalens AIK26:25+3:099:47
6Clara CoxLerums SOK28:15+4:5910:27
7Emma HimmelmannSjövalla FK30:55+7:3911:27
8Emelie RoosOK Landehof32:13+8:5711:55
9Ella WallinderGöteborg-Majorna OK35:44+12:2813:14
10Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK41:28+18:1215:21
Moa KuhlinGöteborg-Majorna OKej start

H14

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL21:357:26
2Albin PålssonKungälvs OK22:39+1:047:48
3Anders MagnussonOK Landehof23:56+2:218:15
4Otto StuhlhoferOK Landehof24:17+2:428:22
5Johan LammFrölunda OL26:27+4:529:07
6Albin ClaessonSävedalens AIK28:48+7:139:55
7Niclas SparrevikLerums SOK32:12+10:3711:06
8Johan KnutssonLerums SOK41:27+19:5214:17
9Carl AgrellSävedalens AIK58:08+36:3320:02

D12

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK17:557:27
2Maja GunnarssonLerums SOK19:37+1:428:10
3Madeleine SöderlundLerums SOK20:09+2:148:23
4Elin HermanssonKungälvs OK20:49+2:548:40
5Alice BarreforsIK Uven21:14+3:198:50
6Hanna BoquistIK Uven22:53+4:589:32
7Selma MoqvistLerums SOK23:11+5:169:39
8Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK25:11+7:1610:29
9Janneke SnijderIK Uven29:04+11:0912:06
10Kajsa RaskKungälvs OK29:18+11:2312:12
11Sofie GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb31:05+13:1012:57
Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

H12

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix FalkGöteborg-Majorna OK20:328:33
2Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK21:26+0:548:55
3Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb22:29+1:579:22
4Nils HammarFrölunda OL24:28+3:5610:11
5Ville GrahnIK Uven33:56+13:2414:08

D10

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK13:488:07
2Hanna GabrielssonKungälvs OK14:46+0:588:41
3Robyn TerningTolered-Utby Ol-klubb19:54+6:0611:42
4Lovisa MoqvistLerums SOK21:55+8:0712:53
5Ida FlorinLerums SOK23:41+9:5313:55
Hanna LundgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H10

1 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PihlströmOK Landehof10:326:11
2Martin GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb16:02+5:309:25
3Axel HermanssonKungälvs OK16:06+5:349:28
4Emil AxelssonLerums SOK17:22+6:5010:12
5Erik HogedalGöteborg-Majorna OK17:36+7:0410:21
6Edvin BorneFrölunda OL24:26+13:5414:22
7Edvin NilssonKungälvs OK25:32+15:0015:01
8Alexander RoosOK Landehof29:54+19:2217:35

U1

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob Fredäng HultengrenGöteborg-Majorna OK15:219:01
2Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb16:49+1:289:53
3Arvid LagerGöteborg-Majorna OK18:32+3:1110:54
4Johan Wall JungbjerGöteborgs SK23:11+7:5013:38
5John BomanTolered-Utby Ol-klubb26:01+10:4015:18
6Leo WingquistTolered-Utby Ol-klubb26:16+10:5515:27
7Rebecka PihlströmOK Landehof26:31+11:1015:35
8Elsa SjööOK Landehof26:38+11:1715:40
9Erik GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb29:51+14:3017:33
Jakob ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

U2

2 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK18:447:29
2Oscar BresinGöteborg-Majorna OK18:50+0:067:32
3Anton BoyertsonTolered-Utby Ol-klubb19:21+0:377:44
4Lucas FosseTolered-Utby Ol-klubb19:41+0:577:52
5Max BergGöteborg-Majorna OK20:02+1:188:00
6Max KällmanTolered-Utby Ol-klubb20:08+1:248:03
7Hilmer ZetterqvistGöteborg-Majorna OK20:10+1:268:04
8Olivia AspIFK Göteborg21:31+2:478:36
9Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK23:04+4:209:13
10Erik FlorinLerums SOK23:17+4:339:18
11Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb25:47+7:0310:18
12Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb27:00+8:1610:48
13Stina ThurinKlubblös30:20+11:3612:08
14Annie SjööOK Landehof31:39+12:5512:39
15Sofia LundgrenTolered-Utby Ol-klubb33:38+14:5413:27
Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubbej start

U3

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida TisellIK Uven49:1817:36
2Patrik MårtenssonFrölunda OL52:08+2:5018:37
3Kajsa MagnussonTolered-Utby Ol-klubb54:21+5:0319:24

U4

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennifer HallelSjövalla FK35:3312:15
2Elin WahlgrenSjövalla FK35:39+0:0612:17
3Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK37:21+1:4812:52
4Agnes GranbergSävedalens AIK45:41+10:0815:45

Öppen motion 4

4 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Arne WahlgrenSjövalla FK34:418:15
2Jens DahlstrandLerums SOK38:21+3:409:07
3Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK39:47+5:069:28
4Joakim ThelbergIK Uven43:59+9:1810:28
5Stefan HammarFrölunda OL45:13+10:3210:45
6Göran StuhlhoferOK Landehof45:26+10:4510:49
7Patrik FalkGöteborg-Majorna OK50:34+15:5312:02
8Jan GrahnIK Uven51:12+16:3112:11
9Lars-Erik AnderssonLerums SOK51:57+17:1612:22
10Magnus KnutssonLerums SOK55:13+20:3213:08
11Gunnar BarreforsIK Uven1:04:34+29:5315:22
Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Katarina BorneFrölunda OLej godkänd
Karin IngelhagFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser