Officiell resultatlista för JH SkidO Cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: JH SkidO Cup 2
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: lördag 14 januari 2012

D21

3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Ingrid Stengård IF Sibbovargarna 51:39
2 Evelina Wallentin Östersunds OK 1:23:51 +32:12
3 Ida Willen Östersunds OK 1:29:36 +37:57

H21

7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Karl Walheim Ärla IF 1:03:16
2 Mikael Hallmans Frösö IF 1:05:17 +2:01
2 Ulf Lindkvist Östersunds OK 1:05:17 +2:01
4 Mattias Johansson IFK Mora OK 1:06:06 +2:50
5 Martin Ohlsson OK Storsjön 1:06:15 +2:59
6 Erica Johansson Östersunds OK 1:06:32 +3:16
7 Mats Lundkvist Östersunds OK 1:44:23 +41:07

H20

1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Ante Wernersson Östersunds OK 1:02:15

D12

3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Åsa Friberg Östersunds OK 31:21
2 Astrid Hedström Östersunds OK 48:41 +17:20
3 Sanna Strand Brunflo IF 1:07:12 +35:51

H12

2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Måns Eriksson Östersunds OK 25:26
2 Axel Hedström Östersunds OK 47:32 +22:06

D40

2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Anna Hedström Ringvall Östersunds OK 55:30
2 Ulrika Willén Östersunds OK 1:10:29 +14:59

H40

1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 1:03:27

D50

1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Karin Bysell Brunflo IF 43:00

H50

3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Håkan Carnland Frösö IF 46:44
2 Ola Lindgren Östersunds OK 55:03 +8:19
3 PG Wernersson Östersunds OK 1:18:12 +31:28

D60

6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Eva Kilander Östersunds OK 47:08
2 Eivor Lindgren Brunflo IF 48:58 +1:50
3 Kerstin Sunnerheim Selånger SOK 49:33 +2:25
4 Margareta Vemdal Östersunds OK 1:01:29 +14:21
5 Karin Walltin Östersunds OK 1:08:02 +20:54
6 Helene Wikner OK Storsjön 1:11:39 +24:31

H60

4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Kurt Halvarsson Östersunds OK 39:56
2 Lars-Eric Gahlin Östersunds OK 49:58 +10:02
3 Tom Brantheim Östersunds OK 52:25 +12:29
Ove Hemmingsson Brunflo IF ej godkänd

H70

4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Ove Jönsson Brunflo IF 37:36
2 Bengt Hannersjö Östersunds OK 43:17 +5:41
3 Ingvar Gustafsson Fältjägarnas IF 46:55 +9:19
4 Göran Lundin Östersunds OK 1:05:22 +27:46

H80

1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Gösta Nilsson Östersunds OK 1:03:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser