Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för JH SkidO Cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: JH SkidO Cup 2
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: lördag 14 januari 2012

D21

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid StengårdIF Sibbovargarna51:39
2Evelina WallentinÖstersunds OK1:23:51+32:12
3Ida WillenÖstersunds OK1:29:36+37:57

H21

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl WalheimÄrla IF1:03:16
2Mikael HallmansFrösö IF1:05:17+2:01
2Ulf LindkvistÖstersunds OK1:05:17+2:01
4Mattias JohanssonIFK Mora OK1:06:06+2:50
5Martin OhlssonOK Storsjön1:06:15+2:59
6Erica JohanssonÖstersunds OK1:06:32+3:16
7Mats LundkvistÖstersunds OK1:44:23+41:07

H20

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ante WernerssonÖstersunds OK1:02:15

D12

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Åsa FribergÖstersunds OK31:21
2Astrid HedströmÖstersunds OK48:41+17:20
3Sanna StrandBrunflo IF1:07:12+35:51

H12

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Måns ErikssonÖstersunds OK25:26
2Axel HedströmÖstersunds OK47:32+22:06

D40

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna Hedström RingvallÖstersunds OK55:30
2Ulrika WillénÖstersunds OK1:10:29+14:59

H40

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars-Peter JohnssonSelånger SOK1:03:27

D50

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin BysellBrunflo IF43:00

H50

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan CarnlandFrösö IF46:44
2Ola LindgrenÖstersunds OK55:03+8:19
3PG WernerssonÖstersunds OK1:18:12+31:28

D60

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva KilanderÖstersunds OK47:08
2Eivor LindgrenBrunflo IF48:58+1:50
3Kerstin SunnerheimSelånger SOK49:33+2:25
4Margareta VemdalÖstersunds OK1:01:29+14:21
5Karin WalltinÖstersunds OK1:08:02+20:54
6Helene WiknerOK Storsjön1:11:39+24:31

H60

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kurt HalvarssonÖstersunds OK39:56
2Lars-Eric GahlinÖstersunds OK49:58+10:02
3Tom BrantheimÖstersunds OK52:25+12:29
Ove HemmingssonBrunflo IFej godkänd

H70

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ove JönssonBrunflo IF37:36
2Bengt HannersjöÖstersunds OK43:17+5:41
3Ingvar GustafssonFältjägarnas IF46:55+9:19
4Göran LundinÖstersunds OK1:05:22+27:46

H80

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gösta NilssonÖstersunds OK1:03:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser