Officiell resultatlista för JH SkidO Cup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: JH SkidO Cup 3
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: lördag 18 februari 2012

D21

2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Evelina Wallentin Östersunds OK 54:36
2 Ida Willen Östersunds OK 54:38 +0:02

H21

5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Ulf Lindkvist Östersunds OK 47:58
2 Patrik Brorsson Frösö IF 59:51 +11:53
3 Magnus Oredsson Östersunds OK 1:01:09 +13:11
4 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 1:07:55 +19:57
Mikael Hallmans Frösö IF ej godkänd

D20

1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Lina Fastesson OK Storsjön 57:01

H20

3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Ante Wernersson Östersunds OK 55:45
Rasmus Willén Östersunds OK ej godkänd
Anton Kjellsson Östersunds OK ej godkänd

D14

1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Linnea Sahlin OK Vildhussen 50:27

H40

1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 48:11

D50

2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Eva Bohm OK Vildhussen 46:30
2 Marianne Åhlström OK Storsjön 1:02:55 +16:25

H50

2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Ola Lindgren Östersunds OK 41:48
2 PG Wernersson Östersunds OK 54:37 +12:49

D60

6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Eva Kilander Östersunds OK 30:00
2 Margareta Vemdal Östersunds OK 33:34 +3:34
3 Eivor Lindgren Brunflo IF 33:50 +3:50
4 Kerstin Sunnerheim Selånger SOK 42:18 +12:18
5 Karin Walltin Östersunds OK 43:49 +13:49
6 Helene Wikner OK Storsjön 48:43 +18:43

H60

7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Örjan Sjölund Östersunds OK 37:22
2 Ove Hemmingsson Brunflo IF 37:42 +0:20
3 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF 38:00 +0:38
4 Claes Söderhjelm Östersunds OK 40:19 +2:57
5 Tom Brantheim Östersunds OK 40:43 +3:21
6 Lars-Eric Gahlin Östersunds OK 42:51 +5:29
7 Sven Ringvall Östersunds OK 46:54 +9:32

H70

3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Ove Jönsson Brunflo IF 26:37
2 Bengt Hannersjö Östersunds OK 29:47 +3:10
3 Åke Andersson Fältjägarnas IF 34:13 +7:36

H80

1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff
1 Gösta Nilsson Östersunds OK 39:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser