Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för JOKerkampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: JOKerkampen
Arrangörsorganisation: Järbo OK
Datum: måndag 30 april 2012

Gävle OK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna-Lena TynongD50 (5)33:2711:06
1Simon SjöbergH14 (9)22:387:16
1Thomas ÅbergÖppen motion 8 (10)29:556:31
1Harry HietanenH50 (14)23:516:28
1Erica JissbackeD20 (2)49:4313:07
1Helena HemströmD60 (3)38:3714:14
2Jakob SjöbergH12 (12)19:28+4:047:50
2Emma LiljeD10 (6)17:24+1:558:19
2Maria HållströmD40 (7)35:22+3:029:36
2Isak BerggrenH10 (4)18:35+5:508:53
2Lillemor ForsbergD70 (8)45:28+10:0316:46
2Annika GillgrenD60 (3)39:18+0:4114:30
3Mårten OlssonH14 (9)31:00+8:229:58
3Nils OttossonH12 (12)21:49+6:258:47
3Alfred LiljeströmH10 (4)20:07+7:229:37
3Anna BerggrenD40 (7)35:23+3:039:36
3Ellen WikstenD12 (6)32:41+4:2413:01
3Jan SjöhedH50 (14)26:16+2:257:08
3Erik SisellH21 (22)33:03+2:286:28
4Wilma HedbergD10 (6)22:48+7:1910:54
4Ingemar StålbergH40 (13)35:17+3:268:22
4Joel NorinH10 (4)25:56+13:1112:24
4Ulf BergqvistH21 (22)33:09+2:346:29
4Doris WibergD70 (8)50:25+15:0018:36
4Karl-Olov BorgÖppen motion 7 (28)31:34+1:2910:29
4Ingemar GillgrenH60 (8)37:44+5:3610:15
4Inger BorgD65 (4)1:01:44+30:2322:46
5Erik HållströmH16 (5)35:43+8:4110:01
5Anders L OlssonH45 (9)40:46+4:589:40
5Klara LarssonD14 (10)43:19+13:1413:55
5Ann-Margret PerssonD70 (8)51:30+16:0519:00
6Ebba OttosonD10 (6)32:45+17:1615:40
6Christina LiljeD40 (7)48:53+16:3313:17
6Helena LiljeströmÖppen motion 5 (18)44:18+17:0812:43
6Emma HållströmD14 (10)43:59+13:5414:08
6Bertil HolmgrenH65 (14)31:38+6:4810:30
7Maria NorinD40 (7)53:50+21:3014:37
7Lars-Erik LiljeströmÖppen motion 5 (18)44:20+17:1012:44
8Fredrik WikstenH40 (13)37:12+5:218:50
8Patrik OttossonH45 (9)42:48+7:0010:09
8johan hermanssonÖppen motion 5 (18)45:32+18:2213:05
8Christine SisellD21 (12)38:07+5:138:54
8Mats HemströmH60 (8)55:17+23:0915:01
9Per HållströmÖppen motion 5 (18)50:18+23:0814:27
9Christer SegerqvistH55 (13)39:49+11:1010:49
11Per PerssonH40 (13)47:56+16:0511:23
11Jan NilssonH50 (14)39:46+15:5510:48
11Dan NorinH21 (22)36:22+5:477:07
12Hans NybergH65 (14)39:01+14:1112:57
13Caroline OttossonÖppen motion 5 (18)56:39+29:2916:16
13Albin SjöhedH21 (22)36:38+6:037:10
15Jan MobergH21 (22)37:14+6:397:17
20Mikael PerssonH21 (22)46:52+16:179:10
25Allan HaglundÖppen motion 7 (28)1:03:26+33:2121:04
Jakob LiljeInskolning (12)fullföljt
Joar MorenInskolning (12)fullföljt
Tuva OffrellInskolning (12)fullföljt
Yasmine OffrellInskolning (12)fullföljt
Karl-Ivar HedbergH80 (3)ej godkänd
Magnus MejyrH70 (13)ej godkänd
Niklas HedbergH40 (13)ej start
Håkan ForsgrenH65 (14)ej start
Erik BomanH21 (22)ej start
Tomas FalkH55 (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser