Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mälarmårdsdubbeln, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mälarmårdsdubbeln, långdistans
Arrangörsorganisationer: Katrineholms OK / OK Tjärnen
Datum: söndag 15 april 2012

D21

7 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF1:20:5610:23
2Jill JohanssonSundsvalls OK1:24:16+3:2010:49
Linn PeterssonTullinge SKdiskvalificerad
Helén PerssonFinspångs SOKdiskvalificerad
Anna NystedtSundsvalls OKdiskvalificerad

H21

10 790 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per CarlborgLinköpings OK1:05:016:01
2Oskar CarlborgOK Hällen1:06:44+1:436:11
3Tomas HallménOK Tisaren1:06:57+1:566:12
4Fredrik PetterssonLinköpings OK1:07:32+2:316:15
5Mats RöjgårdOK Kolmården1:11:17+6:166:36
6Tomas KnutssonÄrla IF1:13:04+8:036:46
7Anders KleistOK Denseln1:13:38+8:376:49
8Erik ÅhlinOK Måsen1:13:48+8:476:50
9Peter ErikssonLinköpings OK1:14:22+9:216:53
10Jacob WesterbergFinspångs SOK1:18:06+13:057:14
11Erik SvahnÄrla IF1:20:02+15:017:25
12Oscar ArmanNyköpings OK1:22:04+17:037:36
13Wistrand BjörnOK Hällen1:27:27+22:268:06
14Nils WistrandOK Hällen1:36:33+31:328:56
15Rickard IngessonGamleby OK1:40:04+35:039:16
16Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:50:29+45:2810:14
17Hans EgefalkHagaby GOIF2:00:04+55:0311:07
18Anders GranbergOK Klemmingen2:17:08+1:12:0712:42
Kalle LarssonÄrla IFdiskvalificerad
Mattias KarlssonVäxjö OKej start

H21 Kort

7 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas LissEskilstuna OL1:08:128:45
2Niklas VedinSödertälje-Nykvarn OF1:23:13+15:0110:40

D20

5 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie JohanssonSundsvalls OK1:33:2516:26

D16

4 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia ErikssonOK Kolmården49:4910:46
Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OFdiskvalificerad
Moa HedegårdOK Kolmårdenej start

H16

5 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOK Hällen47:118:18
2Oskar EngmanNyköpings OK52:23+5:129:13
3Douglas PerssonEskilstuna OL1:04:34+17:2311:22

H16 Kort

3 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GustafssonKatrineholms OK57:5115:35

D14

3 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL34:379:19
2Anna HallménOK Tisaren37:32+2:5510:07
3Tora WesterbergOK Kolmården39:43+5:0610:42
4Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL40:53+6:1611:01
5Emilia ÖstlundOK Kolmården42:58+8:2111:34
6Linnéa CarlssonOK Hällen48:09+13:3212:58
7Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL48:50+14:1313:09
8Ann JohanssonSundsvalls OK50:50+16:1313:42
9Linnea NilssonNyköpings OK55:05+20:2814:50
10Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:04:05+29:2817:16
Chantelle HesselbergSträngnäs-Malmby OLej start

H14

3 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LjungemyrOK Kolmården26:467:12
2Carl CarlssonNyköpings OK28:10+1:247:35
3Simon LarssonOK Hällen29:45+2:598:01
4Gustav JohnssonOK Tor32:03+5:178:38
5Johan LindmanFinspångs SOK35:57+9:119:41
6Ludvig EkNyköpings OK38:15+11:2910:18
7Hannes WegeliusHagaby GOIF45:15+18:2912:11
8Johannes ÄngHagaby GOIF50:39+23:5313:39
9Emil SotkasiiraKatrineholms OK54:04+27:1814:34
10Felix Lindell ÖhmanOK Måsen58:17+31:3115:42
11Jakob AnderssonKatrineholms OK1:03:42+36:5617:10
12Emil AlpbergAlmby IK1:07:39+40:5318:14
Albin LarssonKatrineholms OKej start

H14 Kort

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love RasmussenNyköpings OK1:03:5622:25

D12

2 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF19:546:58
2Emma ErikssonOK Kolmården27:12+7:189:32
3Emma JohnssonOK Tor33:22+13:2811:42
4Emma AnderssonKatrineholms OK38:12+18:1813:24
5Sara GustavssonEskilstuna OL57:06+37:1220:02
6Linnea GustafssonOK Hällen1:00:14+40:2021:08

H12

2 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip CarlssonNyköpings OK23:198:10
2Arvid WesterbergOK Kolmården24:30+1:118:35
3Casper HedarEskilstuna OL26:32+3:139:18
4Johan AlpbergAlmby IK26:46+3:279:23
5Ola EklundKatrineholms OK50:46+27:2717:48
6Axel LjungkvistÄrla IF56:33+33:1419:50
7Isak VidfeltLindebygdens OK1:19:24+56:0527:51
Melker GustavssonKatrineholms OKdiskvalificerad
Josef WennblomHagaby GOIFdiskvalificerad

D10

2 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården19:278:16
2Agnes LjungkvistÄrla IF22:38+3:119:37
3Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL25:28+6:0110:50
4Fanny ÖstlundOK Kolmården26:46+7:1911:23
5Julia BergKFUM Örebro OK36:09+16:4215:22
Alice EkNyköpings OKdiskvalificerad

H10

2 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel FlordalKatrineholms OK20:148:36
2Teodor KarlssonKatrineholms OK25:26+5:1210:49
Melker LundinKatrineholms OKdiskvalificerad
Ruben EdlundKatrineholms OKdiskvalificerad
Carl HedegårdOK Kolmårdenej start
Axel SkoogKatrineholms OKej start
Karl LundinKatrineholms OKej start

D35

6 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WiklundAlmby IK1:09:0211:30

D40

5 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta ErikssonOK Kolmården49:039:25
2Lena LindmanFinspångs SOK53:43+4:4010:19
3Maria BroströmOK Denseln1:10:12+21:0913:30
Jenny ÖstlundOK Kolmårdenej start

H40

7 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EkNyköpings OK49:566:31
2Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:04:28+14:328:25
3Ulf HylanderNyköpings OK1:07:24+17:288:48
4Henrik LjungemyrOK Kolmården1:09:23+19:279:04
5Arne NilssonNyköpings OK1:09:26+19:309:04
6Kjell EriksonSträngnäs-Malmby OL1:16:20+26:249:58
7Ari HyvönenKFUM Örebro OK1:20:04+30:0810:27
8Stefan CarlssonOK Klemmingen1:20:27+30:3110:30

D45

4 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL40:548:51
2Mia BierfeldtÄrla IF42:05+1:119:06
3Anna BrunellOK Kolmården46:53+5:5910:08
4Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL50:10+9:1610:51
5Monica GustavssonEskilstuna OL51:56+11:0211:14
6Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK52:09+11:1511:17
7Annika BrodinLindebygdens OK54:46+13:5211:51
8Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL1:00:09+19:1513:01
Ebba HedegårdOK Kolmårdenej start
Susanne CurmanIFK Lidingös Skid o OKej start

H45

6 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LindmanFinspångs SOK47:297:11
2Mikael WesterbergOK Kolmården48:54+1:257:23
3Anders BrinkmanVandrarringen53:03+5:348:01
4Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL59:19+11:508:58
5Björn CarlssonOK Hällen1:00:27+12:589:08
6Christer ErikssonOK Kolmården1:04:09+16:409:42
7Tomas VidfeltLindebygdens OK1:05:07+17:389:51
8Magnus HellbergEskilstuna OL1:10:03+22:3410:35
9Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL1:11:18+23:4910:47
10Christer BroströmOK Denseln1:30:31+43:0213:41
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start

H50

6 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas PetterssonNAIS Orienteringsklubb48:238:03
2Mikael KindbornOK Hällen48:24+0:018:04
3Henrik SamuelssonFinspångs SOK49:42+1:198:17
4Tommy ErikssonGOIF Tjalve50:34+2:118:25
5Ingvar BlombergNyköpings OK54:10+5:479:01
6Stefan WestlinOK Måsen55:34+7:119:15
7Uno JohanssonSundsvalls OK56:56+8:339:29
8Wilhelm TernborgGOIF Tjalve57:16+8:539:32
9Björn AlpbergAlmby IK1:06:30+18:0711:05
Göran PolhedeÄrla IFdiskvalificerad
Peter JäderfeldtOK Klemmingenej start
Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OFej start
Peter KarlbergSnättringe SKej start

D55

4 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger OnsbringEskilstuna OL44:0910:39
2Agneta NilssonEskilstuna OL59:15+15:0614:18
3Lena PerssonGamleby OK59:53+15:4414:27
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:05:11+21:0215:44
5Annette RagvaldVingåkers OK1:12:36+28:2717:32
6Margareta ErikssonOK Klemmingen1:15:47+31:3818:18
7Margareta GranbergOK Klemmingen1:27:22+43:1321:06

H55

5 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GustafssonOK Hällen54:179:33
2Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF57:04+2:4710:02
3Mats HastadFellingsbro GOIF1:00:10+5:5310:35
4Ingemar PerssonGamleby OK1:01:22+7:0510:48
5Anders RunanderTrosabygdens OK1:04:05+9:4811:16
6Anders TåqvistVästerås SOK1:06:24+12:0711:41
7Ove EricssonNyköpings OK1:07:25+13:0811:52
8Håkan GustafsonEskilstuna OL1:12:48+18:3112:49
9Uno LarssonEskilstuna OL1:32:22+38:0516:15
Per FribergÄrla IFej start

D60

3 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK38:5911:00
2Marianne LissEskilstuna OL42:44+3:4512:04
3Louise-Marie NilssonOK Klemmingen44:38+5:3912:36
4Monica SvärdOK Klemmingen50:28+11:2914:15
5Kerstin PalmKjula IF52:53+13:5414:56
6Kerstin SvenskOK Hällen53:03+14:0414:59
7Lena AlshedenIFK Enskede1:06:09+27:1018:41
8Kerstin LissEskilstuna OL1:06:39+27:4018:49
9Irene ÖhlingÄrla IF1:31:14+52:1525:46
Marianne SellgrenSigtuna OKej start
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

H60

5 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter RasmussenNyköpings OK42:098:06
2Per ErikssonLinköpings OK46:01+3:528:50
3Göran BlombergGOIF Tjalve47:46+5:379:11
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor52:03+9:5410:00
5Kenneth JohanssonEskilstuna OL52:26+10:1710:05
6Leif MathisenEskilstuna OL52:58+10:4910:11
7Erik HallgrenFinspångs SOK55:13+13:0410:37
8Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK57:24+15:1511:02
9Hans EkGOIF Tjalve57:35+15:2611:04
10Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:01:47+19:3811:52
11Karl Göran WahlströmAlmby IK1:03:19+21:1012:10
12Göran SvärdOK Klemmingen1:04:10+22:0112:20
13Ove JohanssonOK Kolmården1:06:58+24:4912:52
14Anders WidénOLG Säuliamt1:07:52+25:4313:03
15Hans RagvaldVingåkers OK1:08:09+26:0013:06
16Nils CarlborgNyköpings OK1:13:52+31:4314:12
17Olle ArmanNyköpings OK1:16:06+33:5714:38
18Billy JakobssonÅkers IF1:20:16+38:0715:26
19Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:29:41+47:3217:14
20Jan SvenssonGOIF Tjalve1:35:54+53:4518:26
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFdiskvalificerad
Hans AurellGävle OKej start

D65

3 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK45:5312:57
2Anita JohanssonOK Tor47:15+1:2213:20
3Margareta TidmanOK Kolmården52:05+6:1214:42
4Sonja JedarÅkers IF53:35+7:4215:08
5Carina LindmanFinspångs SOK54:30+8:3715:23
6Ann-Christine EkNyköpings OK1:04:21+18:2818:10

H65

4 620 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curt CarlssonNyköpings OK44:549:43
2Bengt JönssonÅkers IF50:16+5:2210:52
2Lennart OlssonIK Standard50:16+5:2210:52
4Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL50:44+5:5010:58
5Hans-Ove ErikssonNyköpings OK51:52+6:5811:13
6Ulf SvedestamEskilstuna OL54:46+9:5211:51
7Jan V AnderssonGOIF Tjalve55:32+10:3812:01
8Stig LandstorpOK Tor58:49+13:5512:43
9Tommy HallménVingåkers OK59:30+14:3612:52
10Bertil GranbergOK Klemmingen1:01:10+16:1613:14
11Johnny GustafssonGamleby OK1:02:00+17:0613:25
12Börje ErikssonRegna IF1:02:28+17:3413:31
13Sven-Arne NilssonOK Klemmingen1:04:04+19:1013:52
14Conny LundgrenIK Standard1:08:15+23:2114:46
15Kjell BlombergIK Standard1:18:25+33:3116:58
16Bengt ErikssonRegna IF1:19:47+34:5317:16
Tommy ÖhlingÄrla IFdiskvalificerad
Kjell NilssonOK Klemmingenej start
Arne KarlssonOK Torej start
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

D70

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie SjöbergOK Tor56:4318:28
2Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK56:49+0:0618:30

H70

4 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerry HolmEskilstuna OL44:1810:42
2Curt ThorénNyköpings OK45:49+1:3111:04
3Lars Johansson IOK Tor49:20+5:0211:54
4Hans AnderssonVästerås SOK49:50+5:3212:02
5Torbjörn EricssonHagaby GOIF52:04+7:4612:34
6Johnny WallingeOK Kolmården55:05+10:4713:18
7Hans LindgrenTrosabygdens OK56:42+12:2413:41
8Sven-Erik SjöbergOK Tor59:37+15:1914:24
9Lars NordSödertälje IF1:03:07+18:4915:14
10Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:12:02+27:4417:23
11Arne GustafssonHagaby GOIF1:15:36+31:1818:15
12Alf MattssonOK Kolmården1:15:53+31:3518:19
Åke TidmanOK Kolmårdendiskvalificerad

D75

3 070 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ingrid LundinEskilstuna OLej start

H75

3 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo NorenvikOK Tor46:4613:12
2Bo KarlssonKöping-Kolsva OK1:05:04+18:1818:22
3Ove WigertzNyköpings OK1:19:55+33:0922:34
Stig LundinEskilstuna OLdiskvalificerad
Arne ÅhmanOK Klemmingenej start

H80

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PetterssonOK Nalle44:4314:33
2Alf LundkvistOK Tor48:34+3:5115:49
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

Inskolning

1 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Leonard CameronKatrineholms OKfullföljt
Melker CameronKatrineholms OKfullföljt
Einar EdlundKatrineholms OKfullföljt
Melwin EricssonKatrineholms OKfullföljt
Mirakel EricssonKatrineholms OKfullföljt
Rasmus HedarEskilstuna OLfullföljt
Linn JohnssonMatteus SIfullföljt
Zackarias KarlssonKatrineholms OKfullföljt
Arvid LindkvistOK Måsenfullföljt
Tyr PerssonFinspångs SOKfullföljt
My WesterbergFinspångs SOKfullföljt
Elliot WikströmOK Torfullföljt
Isak AnderssonKatrineholms OKej start
Tyra SkogKatrineholms OKej start

U1

2 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odin EkNyköpings OK24:5010:45
2Melker FlordalKatrineholms OK28:00+3:1012:07
3Judit WennblomHagaby GOIF28:19+3:2912:15

U2

2 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot WennblomHagaby GOIF17:587:38
2Hugo KindbornOK Hällen21:40+3:429:13
3Vera CarlssonOK Hällen38:32+20:3416:23
4Amanda LundinKatrineholms OK40:57+22:5917:25

Öppen motion 1

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix SvalgårdOK Tjärnen37:2415:54
Caroline ElvelindSträngnäs-Malmby OLdiskvalificerad
Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubbdiskvalificerad

Öppen motion 3

2 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel ÖstlundOK Kolmården28:5710:09
2Stefan JohanssonTrosabygdens OK34:59+6:0212:16
3Moa LjungemyrOK Kolmården35:02+6:0512:17
4Anna LjungemyrOK Kolmården35:15+6:1812:22
5Anja CameronKatrineholms OK43:02+14:0515:05
6Margareta KarlborgNyköpings OK51:31+22:3418:04
7Monika BlombergNyköpings OK51:35+22:3818:05
8Ingmar KarlssonKjula IF52:18+23:2118:21
9Siv BergOK Klemmingen54:27+25:3019:06
10Elsa NordinAttunda OK1:04:10+35:1322:30
11Majken PetterssonOK Tjärnen1:04:48+35:5122:44
12Doris NilssonOK Klemmingen1:06:11+37:1423:13
13Åsa UnelidStora Sundby GOIF1:06:37+37:4023:22
Cedric HannebergOK Tjärnendiskvalificerad

Öppen motion 5

3 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta BrunellOK Kolmården49:3113:20
2Joakim ThörneKjula IF52:52+3:2114:14
3Sofia JohnssonKjula IF53:01+3:3014:17
4Markus UnelidStora Sundby GOIF55:00+5:2914:49
5Jan-Erik UnelidStora Sundby GOIF55:13+5:4214:52
6Hans WrådheAttunda OK55:39+6:0815:00
7Pernilla StammOK Klemmingen1:00:20+10:4916:15
8Kenneth LjungbergNyköpings OK1:01:01+11:3016:26
9Gittan JonssonKjula IF1:02:57+13:2616:58
10Eva LindOK Tor1:18:19+28:4821:06
11Jonny AnderssonIK Standard1:26:14+36:4323:14
Gabriella WennblomHagaby GOIFdiskvalificerad
Ulrica VidfeltLindebygdens OKdiskvalificerad
Lotta ErikssonSträngnäs-Malmby OLdiskvalificerad
Anna NordinAttunda OKdiskvalificerad

Öppen motion 6

5 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb1:07:3212:07
2Yngve WegeliusHagaby GOIF1:42:42+35:1018:26
Sven AnderssonOK Hällendiskvalificerad

Öppen motion 7

3 260 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amélie WallenhammarHagaby GOIF29:489:08
2Per-Inge JohanssonKlubblös31:09+1:219:33
3Marie HedarEskilstuna OL32:04+2:169:50
4Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL35:37+5:4910:55
5Johan RydingEskilstuna OL37:24+7:3611:28
6Maria GustafssonHagaby GOIF39:38+9:5012:09
7Agneta NordinVingåkers OK40:49+11:0112:31
8Birgitta GustafssonHagaby GOIF40:50+11:0212:31
9Sofia WesterbergOK Kolmården41:18+11:3012:40
10Dag SundinSträngnäs-Malmby OL42:20+12:3212:59
11Anna SkoogVingåkers OK45:23+15:3513:55
12Rolf LindblomOK Klemmingen46:46+16:5814:20
13Lars Åke SvenskOK Hällen47:54+18:0614:41
14Kjell-Åke PramlidOK Klemmingen52:26+22:3816:05
15Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL53:40+23:5216:27
16Arvid BergOK Klemmingen57:51+28:0317:44
17Lars JohnssonOK Måsen59:02+29:1418:06
18Anders JohanssonNyköpings OK1:00:37+30:4918:35
19Ida NilssonOK Grip1:01:03+31:1518:43
20Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:02:04+32:1619:02
21Pia WestlinOK Måsen1:04:45+34:5719:51
22Lars AndreassonOK Tor1:10:10+40:2221:31
23Monica AndreassonOK Tor1:10:11+40:2321:31

Öppen motion 8

4 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Micael StammOK Klemmingen38:018:13
2Tobias ToressonSödertälje-Nykvarn OF39:02+1:018:26
3Mats CarlsvärdAlmby IK39:26+1:258:32
4Roger HaapaniemiBodens BK40:08+2:078:41
5Göran KarlssonOK Hällen41:59+3:589:05
6Per KarlssonNyköpings OK42:00+3:599:05
7Björn OhlssonFinspångs SOK45:35+7:349:51
8Sten ÅhlinOK Måsen46:26+8:2510:03
9Anette LarssonEskilstuna OL47:07+9:0610:11
10Tomas NyzellEskilstuna OL48:51+10:5010:34
11Åke SvahnOK Tor48:59+10:5810:36
12Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF53:45+15:4411:38
13Mikael LarssonOK Hällen55:54+17:5312:05
14Ulf BylundIFK Enskede56:14+18:1312:10
15Karl-Erik HildenborgStora Sundby GOIF1:00:07+22:0613:00
16Björn BylundIFK Enskede1:01:01+23:0013:12
17Henrik Nylund EkIK Falken1:03:00+24:5913:38
18Hans ErikssonKatrineholms AIK1:06:57+28:5614:29
19Pehr SjöblomOK Grip1:15:02+37:0116:14
Cecilia JohnssonOK Tordiskvalificerad

Öppen motion 9

7 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF54:047:21
2Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL59:06+5:028:03
3Johan HallgrenBjursås OK59:09+5:058:03
4Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:04:21+10:178:46
5Kristina AlmströmSödertälje-Nykvarn OF1:07:12+13:089:09
6Tomas AnderssonOK Tor1:07:33+13:299:12
7Örjan SäkerHagaby GOIF1:08:10+14:069:17
8Johan CarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:24:47+30:4311:33
9Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:28:25+34:2112:02
10Pontus JohnssonMatteus SI1:31:50+37:4612:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser