Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-O - Veckans bana

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-O - Veckans bana
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: måndag 15 februari 2021 - söndag 21 februari 2021

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta | Stig

Långa

4 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer BorgGöteborg-Majorna OK49:5611:49
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK50:00+0:0411:50
3Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK51:17+1:2112:09
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto53:46+3:5012:44
5Fredrik PlumppuHestra IF55:56+6:0013:15
6Sören SvenssonSjövalla FK1:09:34+19:3816:29
7Pierre KarlssonOK Alehof1:16:57+27:0118:14
8Nisse KarlssonSävedalens AIK1:26:22+36:2620:27
Anders BjörklundSävedalens AIKej start
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Lennart HålsjöOK Skogshjortarnaej start
Björn JägerströmIK Uvenej start

Mellan

3 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig HedenblomSjövalla FK48:1114:17
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna55:16+7:0516:23
3Sten BlomströmIK Stern56:24+8:1316:44
4Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:00:56+12:4518:04
5Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:01:08+12:5718:08
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:04:27+16:1619:07
7Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:04:30+16:1919:08
8Ulla LindheIK Stern1:09:21+21:1020:34
9Rosa JohanssonIK Uven1:11:52+23:4121:19
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Anders BerglundOK Skogshjortarnaej start
Eva BlomströmIK Sternej start
Mats EricssonOK Skogshjortarnaej start
Henrik HvoslefIK Sternej start
Kjell JeppsonIF Rigorej start
Bertil JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarnaej start
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej start
Göran RubendahlOK Skogshjortarnaej start
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start
Reine SpetzOK Skogshjortarnaej start
Stanley TaivulaMarkbygdens OKej start

Korta

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Harriet AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIKej start
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr