Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Bryngfjorden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Bryngfjorden
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 10 juni 2021

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4 | Bana 1 Patrull | Bana 2 Patrull | Bana 3 Patrull

Bana 1

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle GranefeltOK Tyr17:567:28
2Sonja RambergSkattkärrs SOK22:25+4:299:20
3Cornelia RebaneOK Tyr23:31+5:359:47
4Edda AlexanderssonOK Tyr31:38+13:4213:10
5Linus JörgOK Tyr32:03+14:0713:21
6Alice HöökOK Tyr33:08+15:1213:48
7Hannah HöökOK Tyr33:09+15:1313:48
8Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr33:23+15:2713:54
9Klara BjäringOK Tyr34:08+16:1214:13

Bana 2

3 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LundkvistOK Tyr37:4610:47
2Annika NilssonOK Tyr40:08+2:2211:28
3Eriq PeterssonOK Tyr41:45+3:5911:55
4William HollowellOK Tyr42:12+4:2612:03
5Anna BrunzellSkattkärrs SOK42:58+5:1212:16
6Anne NilssonOK Tyr44:27+6:4112:42
7Per FritiofssonKarlstad 45:32+7:4613:00
8Lotta RåbergOK Tyr50:01+12:1514:17
9Agneta BomanOK Tyr54:35+16:4915:35
10Tilda KindlundOK Tyr1:01:11+23:2517:28
11Per KroghOK Tyr1:04:51+27:0518:31
12Janet EdwardsOK Tyr1:15:10+37:2421:28
13Margaretha HedqvistOK Tyr1:15:18+37:3221:30
Eskil AlexanderssonOK Tyrej godkänd

Bana 3

4 200 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr28:356:48
2Jesper ÖströmOK Tyr32:24+3:497:42
3Jonas BergenfurSkattkärrs SOK32:46+4:117:48
4David WästlundOK Tyr33:01+4:267:51
5Malte GranefeltOK Tyr34:19+5:448:10
6Leif HelgmanOK Tyr34:32+5:578:13
7Linn NilssonOK Tyr34:45+6:108:16
8Per HögkvistOK Tyr34:53+6:188:18
9Johanna KindlundOK Tyr34:58+6:238:19
10Anders LevinOK Tyr35:06+6:318:21
11Tuva HenricssonOK Tyr35:16+6:418:23
12Thobias FredikssonKarlstad 35:36+7:018:28
12Fredrik BarrulfOK Tyr35:36+7:018:28
14Ulf SkoglundKils OK35:58+7:238:33
15Björn PetterssonOK Tyr36:43+8:088:44
16Martin FlorqvistOK Tyr37:06+8:318:50
17Peter OlssonKarlstad 37:10+8:358:50
18Kent LindhOK Tyr38:14+9:399:06
19Anders HaneOK Tyr38:30+9:559:10
20Marie AlfredssonOK Tyr38:50+10:159:14
21Erik SimesOK Tyr38:53+10:189:15
22Frank GrundinOK Tyr39:43+11:089:27
23Gustav JörgOK Tyr40:06+11:319:32
24Milla ForkéusOK Tyr40:18+11:439:35
25Sandra HaneOK Tyr40:55+12:209:44
26Jenny NybergSkattkärrs SOK42:03+13:2810:00
27Till WOK Tyr42:04+13:2910:00
27Niklas EnhammarKarlstad 42:04+13:2910:00
29Gilbert KarlströmOK Tyr42:46+14:1110:10
30Felix GrundinOK Tyr42:55+14:2010:13
31Thomas MobergOK Tyr43:04+14:2910:15
32Christer HöglundOK Tyr43:15+14:4010:17
33Petter HidenKarlstad 43:31+14:5610:21
34Elisabet EdvardssonOK Tyr43:53+15:1810:26
35Patrik OlssonKarlstad 44:30+15:5510:35
36Markus HultsvedOK Tyr45:03+16:2810:43
37Börje RåbergOK Tyr45:09+16:3410:45
38Mira KarlströmOK Tyr46:13+17:3811:00
39Lars MellkvistOK Hierne47:15+18:4011:15
40Åke GustavssonOK Älgen47:17+18:4211:15
41Björn SvenssonSK Örnen47:40+19:0511:20
42Thomas BomanOK Tyr47:42+19:0711:21
43Leif SalinOK Tyr48:13+19:3811:28
44Kirsty Mc IntyreOK Tyr48:15+19:4011:29
45Tatiana KarlströmOK Tyr49:09+20:3411:42
46Maria ErikssonOK Tyr49:22+20:4711:45
47Anders OlssonOK Tyr49:52+21:1711:52
48Moa NilssonOK Tyr50:10+21:3511:56
49Hans PerssonOK Älgen50:20+21:4511:59
50Torbjörn JohanssonOK Älgen50:35+22:0012:02
51Christer HallOK Tyr51:05+22:3012:09
52Patrik WästlundOK Tyr51:23+22:4812:14
53Lisa AnnersandOK Tyr51:46+23:1112:19
54Malin WihlénOK Tyr52:53+24:1812:35
55Karin MoodhOK Tyr52:54+24:1912:35
56Malin AgestamKarlstad 53:25+24:5012:43
57Anna Weckner WestlundOK Tyr53:45+25:1012:47
58Maria HenricssonOK Tyr53:53+25:1812:49
59Alrik WikströmOK Tyr54:04+25:2912:52
60Angelica WikströmOK Tyr54:06+25:3112:52
61Birger KarlströmOK Tyr54:19+25:4412:55
62Göran KarlströmOK Tyr54:38+26:0313:00
63Ann-Sofie HultsvedOK Tyr54:55+26:2013:04
64Anna HaneOK Tyr55:11+26:3613:08
65Charlotte SkoglundKils OK55:35+27:0013:14
66Catarina HögkvistOK Tyr57:09+28:3413:36
67Eva TrangiusOK Tyr59:29+30:5414:09
68Linda BorgOK Tyr1:00:08+31:3314:19
Elin BomanOK Tyrej godkänd
Marit NilssonKils OKej godkänd
Lars AnderssonOK Tyrej godkänd
Tone HollowellOK Tyrej godkänd
Tobias HolmgårdOK Tyrej start

Bana 4

5 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias HaneOK Tyr38:566:49
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr40:43+1:477:08
3Adam NymanOK Tyr43:10+4:147:34
4Gordon RiemersmaKarlstad 47:52+8:568:23
5Ivar WikströmOK Tyr49:53+10:578:45
5Andrey AbadzhievOK Tyr49:53+10:578:45
7Linus NilssonOK Tyr51:21+12:259:00
8Patrik NorlinOK Tyr52:10+13:149:09
9Rickard EllströmOK Tyr52:57+14:019:17
10Mattias PerssonOK Tyr54:21+15:259:32
11Thomas HollowellOK Tyr54:36+15:409:34
12Anna SkoglundKils OK1:00:31+21:3510:37
13Zlatimira AbadzhievaOK Tyr1:01:14+22:1810:44
14Malin NymanOK Tyr1:01:31+22:3510:47
15Lisa HöökOK Tyr1:03:04+24:0811:03
16Anna NordströmKils OK1:12:15+33:1912:40
Lars NordströmKils OKdiskvalificerad
Mikael NybergSkattkärrs SOKej godkänd
Sverre WikströmOK Tyrutgått
Mats AnderssonOK Tyrej start
Johan SöderlundOK Tyrej start

Bana 1 Patrull

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea AbadzhievaOK Tyr29:3612:20

Bana 2 Patrull

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina o FredrikSkåre1:11:2020:22

Bana 3 Patrull

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove KasosOK Tyr55:1413:09
2Helena KasosOK Tyr55:16+0:0213:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr