Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Julserien Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Julserien Etapp 1
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: söndag 4 december 2011

D17

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK57:51
2Elin WinbladHagaby GOIF1:00:42+2:51
3Marika LindahlOK Milan1:02:52+5:01

H17

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per EklöfKFUM Örebro OK1:02:17
2Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:05:05+2:48
3Tobias KarlssonAlmby IK1:09:19+7:02
4Per HåstlundAlmby IK1:16:43+14:26
5Mats BirkestålKöping-Kolsva OK1:23:58+21:41
6Hans EgefalkHagaby GOIF1:29:57+27:40
7Martin VidfeltLindebygdens OK1:35:21+33:04

D16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK50:12
2Jonna ForsOK Grip1:01:22+11:10

H16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin NorrbomSala OK53:34
2Olle LindgrenKFUM Örebro OK1:10:58+17:24

D13

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK28:24

H13

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil AlpbergAlmby IK18:37
2Johan AlpbergAlmby IK20:20+1:43
3Rasmus MöllerArboga OK22:16+3:39
4Axel StridKFUM Örebro OK23:39+5:02
5Oriku RandongkirHällefors OK33:42+15:05

D40

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pernilla KlemetsHallstahammars OK45:12
2Kristina ForsOK Grip50:55+5:43
3Ing-Marie LindahlOK Milan51:55+6:43

H40

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan BjurstedtHallstahammars OK51:03
2Björn LindgrenKFUM Örebro OK53:04+2:01
3Tomas VidfeltLindebygdens OK57:35+6:32
4Peter ForsOK Grip58:22+7:19
5Joakim DahlbergAlmby IK59:58+8:55

D50

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika BrodinLindebygdens OK41:52
2Annica MagnussonKFUM Örebro OK58:56+17:04
3Anna-Karin JohanssonVandrarringen59:38+17:46
Gunilla SandströmKFUM Örebro OKej godkänd
Gudrun PerssonHallstahammars OKej godkänd

H50

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn AlpbergAlmby IK54:18
2Mats CarlsvärdAlmby IK57:11+2:53
3Jan GrannArboga OK58:31+4:13
4Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK58:33+4:15
5Stefan LarssonHagaby GOIF58:46+4:28
6Pelle HöökKöping-Kolsva OK1:08:06+13:48
7Kenneth HagströmOK Letstigen1:10:15+15:57
8Lars KarlssonAlmby IK1:11:13+16:55
9Håkan SvenssonAlmby IK1:17:28+23:10
10Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:25:48+31:30

D60

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena JansonArboga OK36:19
2Barbro MöllbergArboga OK37:15+0:56
3Mona HullAlmby IK40:00+3:41
4Gunilla BergmanKFUM Örebro OK40:26+4:07
5Britt-Marie EklöfOK Milan41:48+5:29
6Siv FrodinKöping-Kolsva OK42:04+5:45
7Annika NorströmHallstahammars OK43:02+6:43
8Inga HolmströmOK Milan50:26+14:07
9Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK53:11+16:52
10Birgitta ArleboKFUM Örebro OK55:00+18:41

H60

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK36:48
2Anders RobertssonAlmby IK38:27+1:39
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK41:20+4:32
4Ulf KjellinOK Hedströmmen43:31+6:43
5Karl Göran WahlströmAlmby IK44:59+8:11
6Per-Åke HullAlmby IK45:27+8:39
7Leo JohanssonVandrarringen46:13+9:25
8Stig AnderssonAlmby IK52:33+15:45
9Sören JohanssonOK Norden55:03+18:15
10Per JakobssonArboga OK55:24+18:36
11Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK55:47+18:59
12Göran WiigHallstahammars OK1:07:42+30:54
13Ronny AnderssonIF Rune1:25:48+49:00

D70

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Asta SjöbergLindebygdens OK43:31
2Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK52:17+8:46
3Gun HolmqvistArboga OK1:52:00+1:08:29

H70

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen27:20
2Kuno ÖsterlundVästerås SOK29:42+2:22
3Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen33:37+6:17
4Kjell MjöbergHallstahammars OK34:39+7:19
5Ingemar JonssonHallstahammars OK36:30+9:10
6Rune SandbergHallstahammars OK39:37+12:17
7Bo KarlssonKöping-Kolsva OK43:06+15:46
8Bo LöwegrenVästerås SOK43:07+15:47
9Arne GustafssonHagaby GOIF43:52+16:32
10Lars SöderlundHallstahammars OK44:13+16:53
11Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK47:14+19:54
12Kurt ZanderVästerås SK OK48:03+20:43
13Rolf JanssonIF Rune48:49+21:29
14Sune AhlinKöping-Kolsva OK49:19+21:59
15Wincent LiljekvistIF Rune49:29+22:09
16Alf LundkvistOK Tor53:42+26:22
17Claes SjöbergLindebygdens OK1:04:01+36:41

Öppen motion 3

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders BergmanKFUM Örebro OK32:18
2Lennart LundquistOK Nalle38:34+6:16
3Kjell FrodinKöping-Kolsva OK39:00+6:42
4Bo EngborgHällefors OK41:22+9:04
5Jan Olof HedbergGagnefs OK46:12+13:54
6Moa ArleboKFUM Örebro OK1:11:33+39:15
7Lars ArleboKFUM Örebro OK1:12:11+39:53
Inga-Britt MalmGarphyttans IFej godkänd

Öppen motion 5

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Benneth SundquistHallstahammars OK55:42
2Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:20:24+24:42
3Anna NorrbomSala OK1:43:59+48:17
4John NorrbomSala OK1:44:22+48:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser