Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Åkers IF Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Åkers IF Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Åkers IF
Datum: torsdag 15 april 2021

Klasser: Visa alla | A | B | C | D | E

Bana A

4 470 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart AgénTullinge SK40:319:03
2Stefan PerssonCentrum OK42:08+1:379:25
3Claes ÖgrenOK Nalle43:41+3:109:46
4Thomas KarlssonCentrum OK43:44+3:139:47
5Inger OnsbringEskilstuna OL46:37+6:0610:25
6Gunnar MunkteliusSurahammars SOK48:18+7:4710:48
7Lena LarssonSala OK48:27+7:5610:50
8Per MolinSödertälje-Nykvarn OF50:10+9:3911:13
9Sten-Åke HolmbergSala OK50:39+10:0811:19
10Leo JohanssonVandrarringen50:53+10:2211:22
11Hans LevinEskilstuna OL51:42+11:1111:33
12Göran WelénKöping-Kolsva OK53:09+12:3811:53
13Jan LindgrenOK Södertörn54:32+14:0112:11
14Mats HastadFellingsbro GOIF54:37+14:0612:13
15Stig LandstorpOK Tor54:44+14:1312:14
16Kuno ÖsterlundVästerås SOK54:46+14:1512:15
17Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby55:23+14:5212:23
18Leif StrandbergGustavsbergs OK55:45+15:1412:28
19Sven-Olov WiklundArboga OK57:11+16:4012:47
20Kurt ErikssonVandrarringen58:50+18:1913:09
21Henrik OlssonHallstahammars OK59:13+18:4213:14
22Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF59:43+19:1213:21
23Ulf KjellinOK Hedströmmen1:02:21+21:5013:56
24Alf LindbergKöping-Kolsva OK1:03:35+23:0414:13
25Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:04:11+23:4014:21
26Kenneth PetterssonJärfälla OK1:06:20+25:4914:50
27Peder WickströmArboga OK1:16:54+36:2317:12
28Ove ErikssonNyköpings OK1:20:10+39:3917:56
29Anders WesterbergCK Rondör, Enköping1:26:31+46:0019:21
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKej start
Ivar NäsholmÄrla IFej start
Tommy WåhlinVästerås SOKej start

Bana B

3 760 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig BorgÄrla IF41:0610:55
2Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK41:18+0:1210:59
3Göran LarssonSala OK41:20+0:1410:59
4Per Erik FogelVästerås SOK42:12+1:0611:13
5Bengt KärrströmTullinge SK42:42+1:3611:21
6Torbjörn ErikssonSnättringe SK42:53+1:4711:24
7Per-Olof JohanssonSträngnäs-Malmby OL42:59+1:5311:25
8Knut-Åke HallebroOK Klemmingen43:04+1:5811:27
9Claes NidebornNyköpings OK43:27+2:2111:33
10Agneta NilssonEskilstuna OL43:48+2:4211:38
11Anders KärrströmTullinge SK45:13+4:0712:01
12Mats GärlingOK Klemmingen45:49+4:4312:11
13Ulf SvedestamEskilstuna OL46:01+4:5512:14
14Göran ForsbergNyköpings OK46:20+5:1412:19
15Peter CederlöfVästerås SOK46:40+5:3412:24
16Sven DanielssonEskilstuna OL46:43+5:3712:25
17Tommy LjungkvistÄrla IF47:32+6:2612:38
18Bo SegerEskilstuna OL47:44+6:3812:41
19Göran SvärdOK Klemmingen48:54+7:4813:00
20Bo AnderssonVästerås SOK49:50+8:4413:15
21Anna-Karin JohanssonVandrarringen49:56+8:5013:16
22Leif MathisenEskilstuna OL51:12+10:0613:37
23Jerry HolmEskilstuna OL51:42+10:3613:45
24Mari-Louise LundgrenNyköpings OK53:09+12:0314:08
25Mona ForsbergNyköpings OK53:36+12:3014:15
26Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF56:18+15:1214:58
27John ÖstlundSundbybergs IK56:25+15:1915:00
28Olle ArmanNyköpings OK56:40+15:3415:04
29Lars RoxneNyköpings OK56:52+15:4615:07
30Rolf LindIK Standard57:02+15:5615:10
31Inge SundströmNyköpings OK57:22+16:1615:15
32Tomas KjellbergOK Klemmingen58:58+17:5215:40
33Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF59:27+18:2115:48
34Hans RagvaldVästerås SOK59:39+18:3315:51
35Anna BlomgrenTullinge SK1:00:26+19:2016:04
36Anne LundmarkJärfälla OK1:00:39+19:3316:07
37Åke GranstamOK Tor1:02:11+21:0516:32
38Leif HermundstadSnättringe SK1:07:41+26:3518:00 Ladda ner rutt i gpx-format
39Sven AnderssonOK Hällen1:14:44+33:3819:52
Göran DavidssonOK Klemmingenej start

Bana C

2 930 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF32:2211:02
2Curt ThorénNyköpings OK33:11+0:4911:19
3Arne KarlssonOK Tor36:11+3:4912:20
4Håkan AlderudNyköpings OK36:15+3:5312:22
5Kjell AnderssonEskilstuna OL36:25+4:0312:25
6Sven-Arne NilssonOK Klemmingen37:19+4:5712:44
7Gudrun PerssonHallstahammars OK37:40+5:1812:51
8Per GustavssonOK Roxen37:42+5:2012:52
9Stina VahlgrenSträngnäs-Malmby OL37:43+5:2112:52
10Åke ErikssonOK Grip37:57+5:3512:57
11Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL38:09+5:4713:01
12Lennart JohanssonOK Tor38:12+5:5013:02
13Monica SvärdOK Klemmingen38:15+5:5313:03
14Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF38:29+6:0713:08
15Ulf JerningSödertälje IF38:32+6:1013:09
16Leif ThorssonOK Grip38:58+6:3613:17
17Sonja FribergOK Klemmingen39:53+7:3113:36
18Margareta LöfqvistVästerås SOK39:54+7:3213:37
19Per WiigHallstahammars OK40:10+7:4813:42
20Inga JohanssonNyköpings OK40:11+7:4913:42
21Evy NordSödertälje IF40:12+7:5013:43
22Ove LarssonEskilstuna OL40:15+7:5313:44
23Klas PetterssonÄrla IF40:26+8:0413:47
24Pelle HöökKöping-Kolsva OK40:37+8:1513:51
25Mikael HogréusOK Tor41:00+8:3813:59
26Bendy WallinTrosabygdens OK41:10+8:4814:03
27Lennart LundquistOK Nalle41:41+9:1914:13
28Anita JohanssonOK Tor41:44+9:2214:14
29Sune NyboVästerås SOK41:56+9:3414:18
30Annette RagvaldVästerås SOK42:22+10:0014:27
31Gullan AnderssonVästerås SOK42:29+10:0714:29
32Lars NordSödertälje IF43:12+10:5014:44
33Kerstin LissEskilstuna OL43:21+10:5914:47
34Jan EnesvedSödertälje IF43:33+11:1114:51
35Rolf LindblomKjula IF44:31+12:0915:11
36Annika NorströmHallstahammars OK45:06+12:4415:23
37Stina GunnarssonÄrla IF45:37+13:1515:34
38Lars-Erik RaskVästerås SOK46:10+13:4815:45
39Monica ÖhlundSträngnäs-Malmby OL47:10+14:4816:05
40Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL47:15+14:5316:07
41Jarl Erik PalmKjula IF47:22+15:0016:09
42Gittan JonssonKjula IF47:29+15:0716:12
43Louise-Marie NilssonOK Klemmingen47:32+15:1016:13
44Nils JohanssonOK Tjärnen47:58+15:3616:22
45Bertil GranbergOK Klemmingen48:03+15:4116:23
46Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK48:12+15:5016:27
47Nils-Gunnar LindbergSträngnäs-Malmby OL48:16+15:5416:28
48Göran AnderssonVästerås SOK48:19+15:5716:29
49Kerstin PalmKjula IF48:28+16:0616:32
50Lars JohanssonOK Tor48:41+16:1916:36
51Lennart KarlssonOK Grip49:03+16:4116:44
52Kent PåledalSträngnäs-Malmby OL49:28+17:0616:52
53Kjell NilssonOK Klemmingen50:15+17:5317:09
54Kurt ZanderVästerås SOK50:56+18:3417:23
55Margareta ErikssonOK Klemmingen50:58+18:3617:23
56Björn EkholmVästerås SOK51:00+18:3817:24
57Anders NylénIK Standard52:25+20:0317:53
58Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:00:56+28:3420:47
Catharina EkmanVästerås SOKej start
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OFej start
Kristina WåhlinVästerås SOKej start

Bana D

2 430 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL36:5615:11
2Bertil RydgrenIFK Enskede38:13+1:1715:43
3Dolwai HellbergSurahammars SOK39:48+2:5216:22
4Inger HellqvistNyköpings OK41:40+4:4417:08
5Eva HogréusOK Tor43:48+6:5218:01
6Kjell LindbergVästerås SOK44:43+7:4718:24
7Anders JohanssonKjula IF47:34+10:3819:34
8Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF47:51+10:5519:41
9Gunnar LarssonOK Klemmingen48:08+11:1219:48
10Maja-Stina GustavssonOK Roxen48:44+11:4820:03
11Marianne ArnholmEskilstuna OL49:05+12:0920:11
12Christer LiwellÄrla IF50:30+13:3420:46
13Bengt DagermarkÄrla IF51:44+14:4821:17
14Johnny ErixonFellingsbro GOIF52:00+15:0421:23
15Berit EdengrenNyköpings OK52:11+15:1521:28
16Kurt ElvénVästerås SOK52:53+15:5721:45
17Jörgen BergströmÄrla IF54:20+17:2422:21
18Stig LundinEskilstuna OL54:26+17:3022:24
19Jan FlodinOK Nalle55:52+18:5622:59
20Lena LarssonOK Klemmingen57:00+20:0423:27
21Anders JohanssonNyköpings OK57:53+20:5723:49
22Sören JohanssonSala OK58:31+21:3524:04
23Britt-Marie ErikssonOK Grip1:03:00+26:0425:55
24Monica AndreassonOK Tor1:04:03+27:0726:21
25Pirjo WiigHallstahammars OK1:04:05+27:0926:22
26Lars AndreassonOK Tor1:04:30+27:3426:32
27Barbro MelvingerOK Enen1:06:47+29:5127:28
28Roland RohdeFellingsbro GOIF1:09:37+32:4128:38
29Christina GohdeVästerås SOK1:37:13+1:00:1740:00
30Britt-Inger LindbergSträngnäs-Malmby OL2:02:45+1:25:4950:30
Lennart ErikssonOK Enenej godkänd
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ingvar LarssonGustavsbergs OKej start

Bana E

1 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liz PorteousVästerås SOK40:5222:19
2Dagny AnderssonOK Tjärnen43:16+2:2423:38
3Eva JerningSödertälje IF44:34+3:4224:21
4Margareta JohanssonOK Tor44:57+4:0524:33
5Lars SöderlundHallstahammars OK45:45+4:5325:00
6Ann-Britt FlodinOK Nalle48:44+7:5226:37
7Solveig BrolundOxvretens SK50:00+9:0827:19
8Birgitta AnderssonVästerås SOK52:13+11:2128:32
9Eva LundkvistOK Tor57:16+16:2431:17
10Doris NilssonOK Klemmingen1:05:34+24:4235:49
11Mattias LiefvendahlSödertälje-Nykvarn OF1:10:54+30:0238:44
12Els-Marie LundquistOK Nalle1:31:10+50:1849:49
Ingrid LundinEskilstuna OLej godkänd
Lennart SchweitzOK Gripej start
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr