Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkiGo cup 8 - Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkiGo cup 8 - Natt
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: lördag 18 februari 2012

D21

4 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida JanssonOK Renen44:4010:55

H21

5 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage NordbergBergnäsets AIK44:368:39

D20

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine TuoremaaSävast Ski Team IF27:147:41
2Agnes Leffler-RosendahlOK Renen30:31+3:178:37
3Lisa SundströmOK Renen31:34+4:208:55

H20

4 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip SalénOK Renen25:276:13
2Victor HenrikssonSeskarö IF30:37+5:107:29

D16

3 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida NordlundPiteå IF26:047:55
2Isabel SalénOK Renen27:11+1:078:15
3Linnéa NordbergBergnäsets AIK33:08+7:0410:04
4Emelie GranbergPiteå IF34:25+8:2110:27
5Sigrid HolmgrenOK Renen35:20+9:1610:44
6Signe Leffler-RosendahlOK Renen37:57+11:5311:32
Elin BergströmOK Vargenej godkänd

H16

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils HenrikssonSeskarö IF26:537:35
2Oscar ÖqvistBergnäsets AIK36:19+9:2610:15
3Filip SjöströmArvidsjaurs OK45:09+18:1612:45
Kalle HenrikssonGammelstads IFej start

D14

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NordlundPiteå IF29:289:57
1Kristina TholerudÖvertorneå IF29:289:57
3Johanna LundkvistOK Vargen37:05+7:3712:31

H14

2 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin SalénOK Renen23:217:53
2Martin GranbergPiteå IF25:23+2:028:34
3Rasmus WickbomSävast Ski Team IF25:31+2:108:37
4Erik TuuriÄlvsby IF OK27:24+4:039:15
5Jonas LauriFK Herkules40:04+16:4313:32

D12

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK56:2922:41
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej godkänd

H12

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonGammelstads IF23:039:15
2Kalle TuuriÄlvsby IF OK25:02+1:5910:03
Mattias LauriFK Herkulesej start

D35

3 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HolmgrenBergnäsets AIK33:009:19

H35

4 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LauriFK Herkules37:529:15

D45

3 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann EnmanGammelstads IF25:077:38
2Karin NordbergBergnäsets AIK31:01+5:549:25
3Birgit LundkvistOK Vargen37:03+11:5611:15
4Maria BergströmOK Vargen46:35+21:2814:09
5Lena TuuriÄlvsby IF OK50:43+25:3615:24

H45

4 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÖgrenBergnäsets AIK30:447:30
2Lars Olof NordbergBergnäsets AIK32:52+2:088:02
3Anders AbrahamssonGammelstads IF34:28+3:448:25
4Håkan TholerudÖvertorneå IF36:08+5:248:50
5Kjell HenrikssonSeskarö IF38:07+7:239:19
6Mats DruggeVittjärvs IK38:42+7:589:27
Matti TuuriÄlvsby IF OKej godkänd
Bengt NordeboÄlvsby IF OKej start

H55

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eje AnderssonBodens BK28:147:58
2Kjell SandströmBodens BK33:43+5:299:31
3Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK35:18+7:049:58
Fredrik HolmgrenBergnäsets AIKej start

D65

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF38:3213:01

H65

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo JohanssonIK Örnen28:168:35
2Conny LagerskogArvidsjaurs OK28:45+0:298:44
3Kjell MörtbergBodens BK29:26+1:108:56
4Birger LundbergArvidsjaurs OK37:37+9:2111:26
Karl-Erik SjöbergÄlvsby IF OKej start
Lars JohanssonOK Vargenej start
Clas-Göran LundBodens BKej start

Öppen motion 3

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christin JonassonBergnäsets AIK37:3511:25
2Roland LarssonGammelstads IF39:38+2:0312:02
3Karin KarlssonÄlvsby IF OK52:09+14:3415:51
Elin LundgrenSävast Ski Team IFej godkänd

Öppen motion 5

4 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin VedinSundsvalls OK28:116:53
2Håkan RosénOK Renen36:06+7:558:49
3Linus BohmanHjärnarps GH OL48:27+20:1611:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser