Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Advent Orient 2011 Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Advent Orient 2011 Etapp 1
Arrangörsorganisation: OK Silva
Datum: söndag 27 november 2011

Andrarums IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bertil OlofssonH70 (10)35:429:34
3Bo GlantzÖM Kort (17)30:36+6:169:54
4Kerstin GlantzÖM Kort (17)31:38+7:1810:14
7Kent NilssonH55 (35)46:33+10:528:36
16Jan-Evert OhlssonH55 (35)53:30+17:499:53
29Rolf NilssonH55 (35)1:14:54+39:1313:50
Eva WildmarkD40 (17)diskvalificerad
Barbro NilssonD55 (15)ej godkänd

Emmaboda Verda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Emil AndreassonH21 (24)59:00+14:276:57

Eslövs FK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bengt PerssonÖM Kort (17)27:04+2:448:45
4Hanna MellbyD21 (16)46:16+9:217:43
6Fredrik OlssonÖM Lång (10)44:31+4:508:13
6Stefan AdolfssonH40 (20)45:32+5:377:36
8Kerstin OlssonD40 (17)49:58+16:3912:20
8Bo-Arne OlssonH40 (20)48:03+8:088:01
9Nils WicktorH13 (11)35:18+15:5811:25
12Bengt OlssonH21 (24)1:01:27+16:547:15
14Annika NilssonD21 (16)1:02:27+25:3210:25
Mattias ÅbergH21 (24)ej start
Tomas VensrydH40 (20)ej start

FK Boken

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Göran SegerH70 (10)36:14+0:329:42
2Simon HardenH13 (11)19:32+0:126:19
3Inge PerssonH55 (35)41:41+6:007:42
10Marita PusaD55 (15)53:23+18:4514:18

Frosta OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Gustaf SchejaÖM Medel (8)1:25:16+58:1821:03
12Pia-Maria BondessonD21 (16)58:41+21:469:47
13Rolf NilssonH40 (20)53:22+13:278:54
14Leif KarlssonH55 (35)51:08+15:279:27
17Linda NilssonÖM Kort (17)1:42:02+1:17:4233:01
24Nils-Erik BondessonH55 (35)1:01:04+25:2311:17
26Sven-Erik PerssonH55 (35)1:03:15+27:3411:41

Heleneholms IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stoltz FredrikÖM Lång (10)39:417:20
3Stoltz MarinaÖM Lång (10)43:06+3:257:58

Helsingborgs SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malin PerssonÖM Kort (17)24:207:52
2Christian JohanssonÖM Lång (10)40:17+0:367:26
5Mikael CarlsvärdÖM Lång (10)43:49+4:088:05
6Sven-Eric EricsonH55 (35)45:50+10:098:28
8Mathias PerssonH21 (24)58:03+13:306:51
16Veronica DahlbomÖM Kort (17)1:17:27+53:0725:03
18Tor-Eve BengtssonH55 (35)53:54+18:139:57
20Stig JohanssonH55 (35)56:19+20:3810:24
22Macke SelanderH55 (35)59:40+23:5911:01

Hjärnarps GH OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Åsa StåhlD55 (15)38:13+3:3510:14
9Karin MalmgrenD55 (15)51:48+17:1013:53
19Bengt StåhlH55 (35)54:10+18:2910:00
Johnny MalmgrenH55 (35)ej godkänd

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ludvig HallabroH13 (11)23:21+4:017:33

IK Ymer

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Benjamin EdlundH21 (24)48:12+3:395:41
3Lina JogelandÖM Medel (8)43:13+16:1510:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Anna IsgrenD21 (16)56:28+19:339:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Paul ErikssonÖM Kort (17)36:06+11:4611:40

Lunds OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna LjungqvistD40 (17)33:198:13
1Emelie EklöfD21 (16)36:556:09
2Jenny WinbladhÖM Medel (8)35:50+8:528:50
2Per-Erik BengtssonH40 (20)41:19+1:246:53
2Bengt BergmanH55 (35)39:41+4:007:20
2Malin HeydenD16 (2)55:36+5:1713:43
3Allan HedbergH13 (11)21:34+2:146:58
3Torill SvendsenD55 (15)40:04+5:2610:44
3Andreas ErikssonH21 (24)49:27+4:545:50
4Kent JönssonÖM Medel (8)43:27+16:2910:43
4Erik JönssonH13 (11)21:39+2:197:00
4Göran SundblomH21 (24)50:52+6:196:00
5Frida JönssonÖM Kort (17)33:19+8:5910:46
5Ann-Kristin SjöströmD40 (17)39:04+5:459:38
5Fabian LjungquistH40 (20)43:17+3:227:13
5Erik WinbladhH13 (11)22:27+3:077:15
5Lotta LinseforsD21 (16)48:36+11:418:06
5Rasmus GrönlundH21 (24)54:01+9:286:22
6Eva-Lotta BengtslinD21 (16)50:47+13:528:28
6Martin WendtH21 (24)55:24+10:516:32
6Jenny GustavssonÖM Medel (8)54:17+27:1913:24
7Barbro HugossonD55 (15)49:32+14:5413:16
7Folke SjöbergH70 (10)53:19+17:3714:17
7Marie BorggrenD21 (16)51:39+14:448:37
8Margareta SjöbergD55 (15)49:33+14:5513:17
8Roland AkselssonH70 (10)53:35+17:5314:21
8Helena JönssonÖM Kort (17)40:06+15:4612:58
8Marie GrönlundD21 (16)52:44+15:498:48
8Bo EkH55 (35)46:37+10:568:37
9Erica EkD21 (16)53:01+16:068:51
10Johan WinbladhH13 (11)40:43+21:2313:10
10Anders JohanssonH40 (20)50:15+10:208:23
10Sara Snogerup LinseH21 (24)1:00:18+15:457:07
10Benkt AndersonH55 (35)48:23+12:428:56
11Aina JeppssonD40 (17)52:18+18:5912:54
12Thomas WinbladhÖM Kort (17)44:22+20:0214:21
13Karin BergmanD55 (15)1:02:35+27:5716:46
14Anders HeydenH40 (20)53:39+13:448:57
21Gert NilssonH55 (35)56:22+20:4110:25
25Sven ThelanderssonH55 (35)1:02:55+27:1411:37
33Christer LjungquistH55 (35)1:21:12+45:3115:00
Björn LinseH21 (24)ej godkänd
Per LinseH21 (24)ej godkänd
Linnea HeydenD13 (1)ej start

Malmö OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emelie MalmbergD16 (2)50:1912:25
1Ulf MattssonH40 (20)39:556:39
1Kevin MattssonH13 (11)19:206:15
4Margareta KristenssonD55 (15)40:11+5:3310:46
5Ingemar TuressonH70 (10)48:24+12:4212:58
5Håkan NilssonH55 (35)45:24+9:438:23
6Lars Åke SvenssonH70 (10)52:27+16:4514:03
7Sofie LarsenÖM Kort (17)38:36+14:1612:29
9Lena MagnussonÖM Kort (17)40:32+16:1213:07
10Frida MalmbergÖM Kort (17)41:10+16:5013:19
10Claes ClaessonH70 (10)1:39:39+1:03:5726:42
12Kerstin NilssonD40 (17)59:24+26:0514:40
12Britt BülowD55 (15)58:59+24:2115:48
13Marie LarsenÖM Kort (17)50:36+26:1616:22
14Hannah LarsenÖM Kort (17)50:39+26:1916:23
14Stefan LarsenÖM Kort (17)50:39+26:1916:23
14Kristina LandgrenD55 (15)1:02:53+28:1516:51
16Sofie HavängD21 (16)1:15:43+38:4812:38
17Stefan MagnussonH40 (20)57:42+17:479:37
19Axel von RosenH21 (24)1:23:23+38:509:50
27Bo BülowH55 (35)1:05:17+29:3612:04
30Lars-Göran NilssonH55 (35)1:16:41+41:0014:10
31Kaare HanssonH55 (35)1:18:51+43:1014:34
Carolina LandinD40 (17)ej start
Shane MattssonH16 (4)ej start
Håkan GrubbH40 (20)ej start
Roland DahlmanH55 (35)ej start
Margit GlansD55 (15)ej start
Bertil KollénH70 (10)ej start

OK Kompassen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonH55 (35)35:416:35
11Karin BengtssonD55 (15)57:43+23:0515:28
16Holger SigboH55 (35)53:30+17:499:53

OK Kontinent

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anna Thorell-JönssonD40 (17)39:59+6:409:52
9Lotta HanssonD40 (17)50:16+16:5712:24
11Alf WestessonH40 (20)51:17+11:228:33
13Anna BrodinD21 (16)58:56+22:019:50
15Mikael NilssonH21 (24)1:07:51+23:188:00
16Leif CarlssonH40 (20)57:35+17:409:36
19Håkan JönssonH40 (20)1:00:42+20:4710:08
20Lars BrodinH40 (20)1:07:35+27:4011:16
Magnus JönssonH21 (24)ej godkänd
Robin WestessonH21 (24)ej godkänd

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Erik SchultzH21 (24)1:14:01+29:288:44

OK Pan-Kristianstad

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik ModigÖM Medel (8)26:586:39
1Jonathan GunnarssonH21 (24)44:335:15
7Maria ModigD40 (17)41:43+8:2410:18
7Oscar ModigH13 (11)24:06+4:467:47

OK Silva

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lisa Jonsson NordinD13 (1)24:498:01
15Mats OlssonH55 (35)52:01+16:209:36
32Karl Bertil KjellssonH55 (35)1:20:41+45:0014:54

OK Torfinn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Inger GlansD55 (15)34:389:17

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Henrik BergmanH55 (35)ej godkänd

OK Vilse 87

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Viktor HenmyrH21 (24)1:00:58+16:257:11

Rävetofta OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jannie HagårdD21 (16)42:28+5:337:05
3Tina HagårdD40 (17)36:58+3:399:07
4Eva TykessonD40 (17)38:55+5:369:36
4Klas TykessonH70 (10)47:30+11:4812:44
5Maj-Britt ByströmD55 (15)40:23+5:4510:49
5Lennart BengtssonÖM Medel (8)50:21+23:2312:25
6Elsie BengtssonD55 (15)42:35+7:5711:24
7Håkan OlssonÖM Lång (10)51:04+11:239:26
7Dan NilssonÖM Medel (8)1:18:21+51:2319:20
8René OlssonÖM Lång (10)54:55+15:1410:09
9Axel OlssonÖM Lång (10)56:23+16:4210:25
10Gösta SvenssonÖM Lång (10)57:51+18:1010:41
11Willie OhlssonH55 (35)48:38+12:578:59
15Marie SvenssonD21 (16)1:03:30+26:3510:36

Skåneslättens OL

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christoffer MöllerH16 (4)40:257:28
2Lena OlssonD40 (17)34:23+1:048:29
2Elias MöllerH16 (4)43:50+3:258:06
3Edward CarlssonH16 (4)56:02+15:3710:21
3Ulf LinderfalkH40 (20)41:33+1:386:56
4Magnus ThuressonÖM Lång (10)43:22+3:418:00
4Bengt-Åke BerndtssonH40 (20)42:37+2:427:06
7Sven OlssonH40 (20)45:47+5:527:38
7Johan SanderH21 (24)56:06+11:336:37
8Pontus ThuressonH13 (11)32:54+13:3410:38
9Jan LenningH40 (20)48:31+8:368:05
9Kenth SundgrenH55 (35)47:25+11:448:45
10Christina OlssonD21 (16)54:07+17:129:02
10Lotta GyllenstenD40 (17)51:05+17:4612:36
11Dag LarssonH13 (11)47:21+28:0115:19
12Olof BarrH40 (20)52:08+12:138:42
13Anita OlssonD40 (17)1:07:59+34:4016:47
14Jakob SegerslättH21 (24)1:06:20+21:477:49
20Johan LenningH21 (24)1:27:02+42:2910:16
23Gert OlssonH55 (35)59:48+24:0711:03
Marika HusbyD40 (17)ej godkänd
Christina SegerslättD40 (17)ej godkänd
Adam SegerslättH16 (4)ej godkänd
Erik Barr ZeilonH16 (4)ej start

Snättringe SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jan WahlströmH55 (35)45:17+9:368:22
13Sebastian WahlströmH21 (24)1:02:23+17:507:21

Stigmännen Karlshamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Eric TenlandH55 (35)49:12+13:319:05
Kati NémethD40 (17)ej godkänd

Tetra Pak IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Andreas NilssonH21 (24)1:09:27+24:548:11

Tetra Pak IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Henrik EwingH21 (24)1:17:45+33:129:10

Tetra Pak IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Nimvik JohnnyH40 (20)54:12+14:179:02

Tetra Pak IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Mats RosbergH40 (20)1:00:28+20:3310:05

Tetra Pak IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Hans BrunssonH55 (35)1:09:22+33:4112:49

Tetra Pak IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rune BergH70 (10)41:31+5:4911:07

Tetra Pak IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Roland AnderssonH70 (10)1:09:59+34:1718:45

Tetra Pak IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Malin MalmbergÖM Kort (17)41:13+16:5313:20

Tockarps IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Göran BengtssonH55 (35)49:04+13:239:04

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jenny BjörkD21 (16)45:10+8:157:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser