Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träning lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träning lång
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: söndag 4 april 2021

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin RegbornSvår 10 km (5)58:175:56

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Fredrik ÅslundSvår 7 km (21)1:06:38+9:099:56

Nyköpings OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Signe NilssonD20 (2)1:20:409:29
1Philip CarlssonH20 (2)59:356:04
1Edvin HellstenH18 (2)1:00:577:10
1Kasper LagerströmSvår 8,5 km (6)1:01:597:17
2Caroline GuttkeD18 (3)1:17:27+27:2611:33
3Carl CarlssonSvår 10 km (5)1:09:29+11:127:05
3Magnus JohanssonSvår 8,5 km (6)1:09:00+7:018:07
4Ida HylanderSvår 8,5 km (6)1:11:12+9:138:22
4Ian HamiltonSvår 7 km (21)1:02:44+5:159:21
5Erik HellstenSvår 7 km (21)1:02:51+5:229:22
6Pär EricsonSvår 8,5 km (6)1:29:22+27:2310:30
11Dan NilssonSvår 7 km (21)1:10:29+13:0010:31
13Mikael GuttkeSvår 7 km (21)1:16:52+19:2311:28
19Eva-Lena NilssonSvår 7 km (21)1:30:43+33:1413:32
Filippa GuttkeSvår 7 km (21)ej godkänd
Emma WesterlundD18 (3)ej start
Arne WesterlundSvår 7 km (21)ej start

OK Hällen

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergSvår 7 km (21)57:298:34
2Ella StenilsD20 (2)2:11:25+50:4515:27
2Peter ÖbergSvår 10 km (5)1:01:08+2:516:14
2Per ÖbergSvår 8,5 km (6)1:03:04+1:057:25
3Vera CarlssonD18 (3)1:37:20+47:1914:31
5Hugo KindbornSvår 8,5 km (6)1:11:35+9:368:25
9Johan BjörklundSvår 7 km (21)1:07:30+10:0110:04
12Stefan GustafssonSvår 7 km (21)1:15:09+17:4011:12
15Patrik StenilsSvår 7 km (21)1:25:32+28:0312:45
17Tobias Janzon SjöstedtSvår 7 km (21)1:27:12+29:4313:00
18Niklas CarneliusSvår 7 km (21)1:30:11+32:4213:27

OK Måsen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Felix Lindell ÖhmanSvår 7 km (21)1:03:52+6:239:31
10Kent BörjessonSvår 7 km (21)1:07:58+10:2910:08
16Karri LindellSvår 7 km (21)1:26:04+28:3512:50

Södertälje-Nykvarn OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara BorgD18 (3)50:017:27
2Martin BygdénH20 (2)1:31:17+31:429:18
2Viktor LöfgrenH18 (2)1:12:28+11:318:31
2Lars BygdénSvår 7 km (21)58:51+1:228:47
3Katarina BorgSvår 7 km (21)1:02:10+4:419:16
5Amanda KleijnSvår 10 km (5)1:20:47+22:308:14

Ärla IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Emil AnderssonSvår 10 km (5)1:09:31+11:147:05
7Lisa AnderssonSvår 7 km (21)1:05:24+7:559:45
14Oscar GründerSvår 7 km (21)1:19:35+22:0611:52
Maria WesterSvår 7 km (21)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr