Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Advent Orient 2011 Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Advent Orient 2011 Etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Silva
Datum: söndag 18 december 2011

D21

6 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie EklöfLunds OK37:586:11
2Sieglinde KundischLunds OK39:59+2:016:31
3Jannie HagårdRävetofta OK40:21+2:236:34
4Pia OlssonKalmar OK43:17+5:197:03
5Hanna MellbyEslövs FK44:22+6:247:14
6Anja MinörLunds OK45:31+7:337:25
7Marie BorggrenKlubblös48:21+10:237:53
8Eva-Lotta BengtslinLunds OK49:22+11:248:03
9Pia-Maria BondessonFrosta OK50:31+12:338:14
10Christina OlssonSkåneslättens OL51:08+13:108:20
11Johanna BerntssonMalmö OK52:40+14:428:35
12Ebba RoosHelsingborgs SOK57:22+19:249:21

H21

8 110 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan GunnarssonOK Pan-Kristianstad41:425:08
2Benjamin EdlundIK Ymer44:29+2:475:29
3Karl DannbringSkåneslättens OL46:52+5:105:46
4Andreas ErikssonLunds OK47:50+6:085:53
5Emil AndreassonEmmaboda Verda OK49:01+7:196:02
6Christian GlantzAndrarums IF50:09+8:276:11
7Stellan BorgSkåneslättens OL53:15+11:336:33
8Sara Snogerup LinseLunds OK53:28+11:466:35
9Peder KockOK Pan-Kristianstad54:00+12:186:39
10Mikael NilssonOK Kontinent54:33+12:516:43
11Jonas LindkvistLunds OK55:40+13:586:51
12Mats BredfeltLunds OK56:08+14:266:55
13Mårten WikströmHalmstad OK56:44+15:026:59
14Malte LennerstedtLunds OK57:24+15:427:04
15Peter BengtslinLunds OK1:02:41+20:597:43
16Henrik EwingTetra Pak IF1:06:26+24:448:11
17Björn LinseLunds OK1:11:54+30:128:51
18Göran von RosenMalmö OK1:24:14+42:3210:23
Robin WestessonOK Kontinentej godkänd
Christian JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd

D13

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma MarkholmSkåneslättens OL30:059:36
2Lisa NordinJonssonOK Silva34:16+4:1110:56
3Tina LjungqvistLunds OK39:46+9:4112:42
4Johanna GersneKlubblös44:17+14:1214:08
5Saga ChristensenKalmar OK57:09+27:0418:15

D16

4 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny BredfeltLunds OK32:427:42
2Emelie MalmbergMalmö OK36:59+4:178:43

D40

4 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ewa RoosHelsingborgs SOK30:567:17
2Eva TykessonRävetofta OK32:15+1:197:36
3Lena OlssonSkåneslättens OL32:54+1:587:45
4Marika HusbySkåneslättens OL34:02+3:068:01
5Kati NémethStigmännen Karlshamns OK35:02+4:068:15
6Karin JägrydBjörnstorps IF35:07+4:118:16
7Christina SegerslättSkåneslättens OL35:10+4:148:17
8Tina HagårdRävetofta OK35:32+4:368:22
9Carolina LandinMalmö OK36:51+5:558:41
10Ann-Kristin SjöströmLunds OK40:17+9:219:30
11Kerstin OlssonEslövs FK40:54+9:589:38
12Anita OlssonSkåneslättens OL53:43+22:4712:40

D55

3 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen AndertoftMarkaryds FK34:569:42
2Britt Forsell PirozziLunds OK35:01+0:059:43
3Inger GlansOK Torfinn35:07+0:119:45
4Margareta KristenssonMalmö OK37:26+2:3010:23
5Margareta SjöbergLunds OK39:44+4:4811:02
6Maj-Britt ByströmRävetofta OK43:28+8:3212:04
7Karin BengtssonOK Kompassen43:40+8:4412:07
8Elsie BengtssonRävetofta OK45:36+10:4012:40
9Berit SchannongMalmö OK45:52+10:5612:44
10Barbro HugossonLunds OK46:08+11:1212:48
11Karin MalmgrenHjärnarps GH OL49:17+14:2113:41
12Kristina LandgrenMalmö OK50:30+15:3414:01
13Britt BülowMalmö OK55:51+20:5515:30
14Margit GlansTetra Pak IF1:00:38+25:4216:50
15Gunnel NilssonMalmö OK1:23:47+48:5123:16
Torill SvendsenLunds OKej godkänd

H13

3 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dag LarssonSkåneslättens OL38:4012:21
2Pontus ThuressonSkåneslättens OL39:27+0:4712:36
3Erik SvanströmMalmö OK46:09+7:2914:44
4Erik Landin GrubbMalmö OK46:56+8:1614:59

H16

5 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias MöllerSkåneslättens OL39:057:28
2Edward CarlssonSkåneslättens OL1:04:27+25:2212:19
Edvard CarlssonSWEej start
Christoffer MöllerSkåneslättens OLej start

H40

6 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JägrydBjörnstorps IF37:356:07
2Fabian LjungquistLunds OK41:47+4:126:48
3Håkan GrubbMalmö OK45:30+7:557:25
4Sven OlssonSkåneslättens OL46:08+8:337:31
5Jan LenningSkåneslättens OL47:12+9:377:41
6Svante LennerstedtLunds OK47:15+9:407:42
7Sten SegerslättSkåneslättens OL47:21+9:467:43
8Alf WestessonOK Kontinent48:17+10:427:52
9Rolf NilssonFrosta OK50:34+12:598:14
10Per WastingeLunds OK50:58+13:238:18
11Peter DannbringSkåneslättens OL52:40+15:058:35
12Anders HeydenLunds OK52:55+15:208:37
13Anders NilssonMalmö OK58:36+21:019:33
14Per RydbergKlubblös59:36+22:019:43
15Mats RosbergTetra Pak IF1:01:00+23:259:57
16Leif CarlssonOK Kontinent1:07:42+30:0711:02
Keith LarsonLunds OKej start

H55

5 230 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonOK Kompassen34:406:37
2Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK38:23+3:437:20
3Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK40:07+5:277:40
4Inge PerssonFK Boken40:45+6:057:47
5Jan WahlströmSnättringe SK41:11+6:317:52
6Willie OhlssonRävetofta OK42:38+7:588:09
7Kenth SundgrenSkåneslättens OL43:15+8:358:16
8Göran BengtssonTockarps IK43:24+8:448:17
9Bengt SalomonssonSkåneslättens OL43:36+8:568:20
10Håkan NilssonMalmö OK43:37+8:578:20
11Benkt AndersonLunds OK44:30+9:508:30
12Jan BergströmAndrarums IF45:48+11:088:45
13Jan PerssonYstads OK46:01+11:218:47
14Christer EngmanLunds OK46:56+12:168:58
15Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK47:42+13:029:07
16Jan-Evert OhlssonAndrarums IF48:17+13:379:13
17Gert OlssonSkåneslättens OL49:20+14:409:25
18Bengt HanssonAndrarums IF49:55+15:159:32
19Lars-Göran NilssonMalmö OK50:33+15:539:39
20Macke SelanderHelsingborgs SOK51:07+16:279:46
21Karl Bertil KjellssonRävetofta OK52:26+17:4610:01
22Sven-Erik PerssonFrosta OK54:14+19:3410:22
23Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL54:48+20:0810:28
24Kaare HanssonMalmö OK55:20+20:4010:34
25Sven ThelanderssonLunds OK56:24+21:4410:47
26Bo BülowMalmö OK57:41+23:0111:01
27Nils-Erik BondessonFrosta OK59:12+24:3211:19
28Rolf NilssonAndrarums IF59:44+25:0411:25
29Christer LjungquistLunds OK1:12:58+38:1813:57
Gert NilssonLunds OKej godkänd
Sven-Erik ForsellLunds OKej godkänd

H70

3 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK35:169:47
2Jan-Erik GlansTetra Pak IF37:12+1:5610:20
3Rune BergTetra Pak IF37:43+2:2710:28
4Bertil OlofssonAndrarums IF38:10+2:5410:36
5Göran SegerFK Boken40:19+5:0311:11
6Roland AkselssonLunds OK43:17+8:0112:01
7Lennart NilssonMalmö OK43:48+8:3212:10
8Lars-Åke SvenssonMalmö OK48:25+13:0913:26
9Klas TykessonRävetofta OK49:11+13:5513:39
10Paul SchannongMalmö OK50:54+15:3814:08
11Ulf SteinerMalmö OK53:00+17:4414:43
12Folke SjöbergLunds OK54:29+19:1315:08
13Sedney HugossonLunds OK1:08:43+33:2719:05
14Ingemar TuressonMalmö OK1:12:03+36:4720:00
15Claes ClaessonMalmö OK1:12:38+37:2220:10
16Roland AnderssonTetra Pak IF1:16:04+40:4821:07
17Sven AnderssonTetra Pak IF1:28:03+52:4724:27
Rune IsakssonHelsingborgs SOKej godkänd
Bertil KollénTetra Pak IFej godkänd
Håkan BrostMalmö OKej godkänd
Ingvar LLunds OKej godkänd

ÖM Kort

3 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida MalmbergMalmö OK31:5410:11
2Clarie EkOK Pan-Kristianstad37:09+5:1511:52
3Hannah LarsenMalmö OK37:48+5:5412:04
4Gert BerggrenVäxjö Allmänna IS37:59+6:0512:08
5Thomas WinbladhLunds OK38:30+6:3612:18
6Marie LarsenMalmö OK38:43+6:4912:22
7Stefan LarsenMalmö OK38:56+7:0212:26
8Kerstin GlantzAndrarums IF39:23+7:2912:34
9Siv BerggrenVäxjö Allmänna IS39:29+7:3512:36
10Bo GlantzAndrarums IF39:40+7:4612:40
11Carina ThomsenMalmö OK41:06+9:1213:07
12Inga LjungquistLunds OK47:09+15:1515:03
13Kjell WilhelmssonAndrarums IF51:07+19:1316:19
Anton ElmerfjordMalmö OKej godkänd
Oskar ElmefjordMalmö OKej godkänd

ÖM Medel

4 240 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl RoosHelsingborgs SOK29:366:58
2Per AspegrenOK Kontinent29:48+0:127:01
3Mathilda JägrydBjörnstorps IF31:24+1:487:24
4Lina JogelandIK Ymer31:54+2:187:31
5Annie LarssonTolered-Utby Ol-klubb32:29+2:537:39
6Kim LindborgHelsingborgs SOK33:53+4:177:59
7Göran MattssonSkåneslättens OL34:08+4:328:03
8Pernilla OlssonSkåneslättens OL34:11+4:358:03
9Jenny WinbladhLunds OK34:24+4:488:06
10Anna WaxegårdKlubblös35:39+6:038:24
11Karsten HetlandHelsingborgs SOK36:48+7:128:40
12Aina JeppssonLunds OK41:38+12:029:49
13Ulf MinörLunds OK43:52+14:1610:20
14Lennart BengtssonRävetofta OK46:26+16:5010:57
15Malin MalmbergTetra Pak IF55:42+26:0613:08
16Dan NilssonRävetofta OK1:01:33+31:5714:30
17Ingmar SvejmeOK Silva1:03:07+33:3114:53
18Gustaf SchejaFrosta OK1:09:38+40:0216:25

ÖM Lång

5 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus ThuressonSkåneslättens OL35:176:44
2Fredrik OlssonEslövs FK36:34+1:176:59
3Marina StoltzHeleneholms IF37:56+2:397:15
4Håkan OlssonRävetofta OK47:24+12:079:03
5Gösta SvenssonRävetofta OK47:41+12:249:07
6Fredrik StoltzHeleneholms IF49:28+14:119:27
7Marie SvenssonRävetofta OK50:20+15:039:37
8Emil PettersonKlubblös52:56+17:3910:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser