Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Julserien Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Julserien Etapp 2
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: söndag 11 december 2011

D17

4 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK45:319:12
2Nina AnderssonKöping-Kolsva OK1:38:01+52:3019:50

H17

7 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per SundströmVästerås SOK1:05:108:10
2Per HåstlundAlmby IK1:10:44+5:348:52
3Hans EgefalkHagaby GOIF1:11:32+6:228:58
4Henrik WickströmArboga OK1:13:09+7:599:10
August MikaelssonVästerås SOKej godkänd

D16

3 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK45:0611:30
2Jonna ForsOK Grip56:00+10:5414:17

D13

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK22:288:36
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK24:23+1:559:20

H13

2 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK17:196:38
2Emil AlpbergAlmby IK19:12+1:537:21
3Rasmus MöllerArboga OK23:10+5:518:52
4Dennis BjurstedtHallstahammars OK59:03+41:4422:37

D40

3 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla KlemetsHallstahammars OK42:5510:56
2Carina RegbornHagaby GOIF47:03+4:0812:00
3Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL51:35+8:4013:09
4Kristina ForsOK Grip57:47+14:5214:44
5Berit WetterArboga OK1:03:00+20:0516:04

H40

5 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan BjurstedtHallstahammars OK47:558:04
2Joakim DahlbergAlmby IK54:53+6:589:15
3Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL55:12+7:179:18
4Peter ForsOK Grip56:24+8:299:30
5Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:08:26+20:3111:32

D50

3 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin JohanssonVandrarringen48:4712:26
2Annika DavidssonVästerås SOK55:10+6:2314:04
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK57:02+8:1514:32
4Gunilla SandströmKFUM Örebro OK1:47:22+58:3527:23

H50

4 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger EngmanHagaby GOIF45:059:07
2Björn AlpbergAlmby IK46:06+1:019:19
3Mats BirkestålKöping-Kolsva OK49:26+4:2110:00
4Mats CarlsvärdAlmby IK49:31+4:2610:01
5Tomas DömstedtOK Letstigen56:55+11:5011:31
6Pelle HöökKöping-Kolsva OK1:00:26+15:2112:14
7Håkan SvenssonAlmby IK1:07:52+22:4713:44
Jan GrannArboga OKej godkänd

D60

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JansonArboga OK31:0210:57
2Barbro MöllbergArboga OK38:48+7:4613:42
3Mona HullAlmby IK45:07+14:0515:56
4Annika NorströmHallstahammars OK46:31+15:2916:26
5Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK52:47+21:4518:39
6Birgitta ArleboKFUM Örebro OK53:53+22:5119:02
7Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK1:04:16+33:1422:42

H60

3 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK35:579:10
2Per-Ivar MöllbergArboga OK36:25+0:289:17
3Leo JohanssonVandrarringen38:05+2:089:42
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK41:20+5:2310:32
5Anders RobertssonAlmby IK42:04+6:0710:43
6Per-Åke HullAlmby IK42:12+6:1510:45
7Per-Arne EkbomArboga OK44:57+9:0011:28
8Ulf KjellinOK Hedströmmen47:03+11:0612:00
9Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK47:48+11:5112:11
10Hans NordgrenArboga OK50:52+14:5512:58
11Per JakobssonArboga OK51:41+15:4413:11
12Karl Göran WahlströmAlmby IK52:40+16:4313:26
13Göran WiigHallstahammars OK55:07+19:1014:03
14Stig AnderssonAlmby IK57:14+21:1714:36
15Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK58:57+23:0015:02
16Lars ArleboKFUM Örebro OK1:01:31+25:3415:41
17Ronny AnderssonIF Rune1:03:58+28:0116:19
Ulf BjörkmanArboga OKej godkänd

D70

2 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asta SjöbergLindebygdens OK47:4116:50
Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OKej godkänd

H70

2 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen31:2511:06
2Kjell MjöbergHallstahammars OK34:31+3:0612:11
3Rune SandbergHallstahammars OK37:14+5:4913:09
4Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen37:42+6:1713:19
5Bo KarlssonKöping-Kolsva OK38:32+7:0713:36
6Ingemar JonssonHallstahammars OK40:28+9:0314:17
7Kurt ZanderVästerås SK OK41:37+10:1214:42
8Arne GustafssonHagaby GOIF41:44+10:1914:44
9Bo LöwegrenVästerås SOK43:42+12:1715:26
10Signar PalmHallstahammars OK44:32+13:0715:44
11Lars AhlströmVästerås SOK45:51+14:2616:12
12Bo NorenvikOK Tor47:35+16:1016:48
13Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK48:05+16:4016:59
14Lars SöderlundHallstahammars OK48:17+16:5217:03
15Rolf JanssonIF Rune49:35+18:1017:31
16Wincent LiljekvistIF Rune50:32+19:0717:51
17Hans MårtenssonDalaportens OL50:47+19:2217:56
18Claes SjöbergLindebygdens OK1:14:11+42:4626:12

Öppen motion 3

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LundquistOK Nalle33:2411:48
2Gudrun PerssonHallstahammars OK44:07+10:4315:35
3Emma FalkOK Grip56:58+23:3420:07
4Heidi ForsOK Grip57:22+23:5820:16
5Mats KåbergKöping-Kolsva OK1:08:05+34:4124:03
6Bengt RobertssonAlmby IK1:11:45+38:2125:21
Anna GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd

Öppen motion 5

4 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan PetterssonArboga OK58:4411:53
2Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:04:15+5:3113:00
Benneth SundquistHallstahammars OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser