Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för EOC Tour, public race 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: EOC Tour
Arrangörsorganisationer: IFK Mora OK / OK Kåre
Datum: torsdag 17 maj 2012 - söndag 20 maj 2012

Public race 1 o JVM-testPublic race 2 o JVM-testPublic race 2 o JVM-test (totalt)Public race 3Public race 3 (totalt)Public race 4Public race 4 (totalt)

D21 Elit

6 370 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK42:196:38
2Camilla EngstrandSävedalens AIK42:46+0:276:42
3Alva OlssonVästerås SOK42:59+0:406:44
4Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF43:01+0:426:45
5Malin Leijon-LindOK Kolmården43:31+1:126:49
6Rebecka OlssonOK Skogsfalken43:32+1:136:50
7Kristin LöfgrenOK Kolmården44:50+2:317:02
8Fredrika VångellLinköpings OK45:33+3:147:09
9Anna-Karin Dovåker-LissLeksands OK45:46+3:277:11
10Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK46:03+3:447:13
11Rebecka LindbergOK Linné46:04+3:457:13
12Lina BäckströmOK Linné46:23+4:047:16
13Johanna BergmanSundsvalls OK46:27+4:087:17
14Linda ByströmStora Tuna OK46:39+4:207:19
15Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK46:50+4:317:21
16Karolin OhlssonJärla Orientering46:57+4:387:22
17Elin VedinSundsvalls OK47:07+4:487:23
18Emma ClaessonStora Tuna OK47:14+4:557:24
19Petra BaljeuLeksands OK47:19+5:007:25
20Johanna LönnkvistTullinge SK47:31+5:127:27
21Johanna LindbergDomnarvets GOIF47:32+5:137:27
22Ida ForsénTullinge SK47:38+5:197:28
23Ida LindkvistLeksands OK47:50+5:317:30
24Elin DahlinDomnarvets GOIF47:57+5:387:31
25Linn BrännebyOK Kolmården48:12+5:537:34
26Ingela AlvmyrenHalmstad OK48:18+5:597:34
27Frida AnderssonFalkenbergs OK48:33+6:147:37
28Mirjam FässlerHagaby GOIF48:36+6:177:37
29Kristin HylanderNyköpings OK48:43+6:247:38
30Anna QuayleOK Nolaskogsarna48:51+6:327:40
31Martina KarlssonStora Tuna OK49:27+7:087:45
32Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK49:33+7:147:46
33Malin AnderssonOK Nolaskogsarna49:34+7:157:46
34Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OK49:42+7:237:48
35Elin KarlssonOK Linné50:02+7:437:51
36Emma BergmanGöteborg-Majorna OK50:05+7:467:51
37Benita HanssonHagaby GOIF50:11+7:527:52
38Lin NormarkTullinge SK50:18+7:597:53
39Frida NeroGöteborg-Majorna OK50:57+8:387:59
40Tina JunegardTullinge SK51:05+8:468:01
41Lisa RönnolsOK Linné51:31+9:128:05
42Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK51:32+9:138:05
43Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL52:15+9:568:12
43Josefin PerssonTullinge SK52:15+9:568:12
45Andrea KochBækkelagets SK52:47+10:288:17
46My WestlundOK Tyr52:53+10:348:18
47Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken53:11+10:528:20
48Emma EdejernAlfta-Ösa OK53:35+11:168:24
49Amy RankkaLinköpings OK53:50+11:318:27
50Terese HerlinAttunda OK54:23+12:048:32
51Linn PetterssonTullinge SK54:32+12:138:33
52Fanny DecknerSkarpnäcks OL54:49+12:308:36
53Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK55:01+12:428:38
54Johanna HallbergUmeå OK55:28+13:098:42
55Annika BjörkDomnarvets GOIF56:31+14:128:52
56Kalynovska AnastasiiaUOF56:45+14:268:54
57Lovisa PerssonOK Tisaren57:14+14:558:59
58Ann-Sofi KarlssonUmeå OK57:29+15:109:01
59Charlotte LindkvistLeksands OK57:49+15:309:04
60Jessica OrrKonnerud IL57:59+15:409:06
61Malin SettergrenHalmstad OK58:04+15:459:06
62Susanna MårtenssonStora Tuna OK58:38+16:199:12
63Annika RidellIF Thor58:42+16:239:12
64Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK59:35+17:169:21
65Maria BoisLeksands OK1:00:52+18:339:33
66Sofia LevinOK Tyr1:02:27+20:089:48
67Linn BjurströmDomnarvets GOIF1:03:02+20:439:53
68Ingela SmedenmarkRonneby OK1:06:35+24:1610:27
69Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:06:53+24:3410:29
70Amanda EklundRånäs OK1:09:19+27:0010:52
Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Josefine CarlssonIFK Göteborgej godkänd
Cajsa GrapeIFK Moras OKej godkänd
Anna GustafssonIFK Göteborgej godkänd
Josefin AronssonOK Tisarenej godkänd
Katarina LindénVäxjö OKej godkänd
Marie JacobssonOK Rodhenej godkänd
Sandra Lauenstein ej start
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKej start
Ida HyvönenSkattkärrs IFej start
Lisa CarlssonOK Linnéej start
Linda LarssonJärfälla OKej start
Sarah LindströmRonneby OKej start
Stina EdejernIFK Bergvikej start
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKej start
Åsa HolmgrenVästerås SOKej start
Jennie RunessonGöteborg-Majorna OKej start
Jenny LönnkvistTullinge SKej start
Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start
Ivana BochenkovaOK Linnéej start
Kristina AnderssonJönköpings OKej start
Emeli PetterssonTullinge SKej start
Therese KlintbergEksjö SOKej start

H21 Elit

8 350 m, 112 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna44:595:23
2David BejbomJärla Orientering45:10+0:115:24
3Johan AronssonOK Tisaren45:35+0:365:27
3Jonas NordströmTullinge SK45:35+0:365:27
5Lukas PetersonIFK Umeå46:11+1:125:31
5Martin VisterJärla Orientering46:11+1:125:31
7Erik PetterssonOK Denseln46:33+1:345:34
8William LindMalungs OK Skogsmårdarna46:36+1:375:34
9Rassmus AnderssonOK Linné46:37+1:385:34
10Jakob LööfOK Pan-Kristianstad46:50+1:515:36
10Jesper LysellRehns BK46:50+1:515:36
12Johan ModigOK Pan-Kristianstad46:56+1:575:37
13Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna47:05+2:065:38
14Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK47:07+2:085:38
15Erik LindIFK Umeå47:31+2:325:41
16Mats TroengOK Linné47:34+2:355:41
17Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK47:38+2:395:42
18Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK47:42+2:435:42
19Erik AnderssonJärla Orientering47:45+2:465:43
20Henrik LöfåsOK Linné47:49+2:505:43
21Victor SilvemarkÄrla IF48:03+3:045:45
22Josef NordlundOK Linné48:10+3:115:46
23Erik ModigOK Pan-Kristianstad48:18+3:195:47
24Albin RidefeltOK Linné48:27+3:285:48
25Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK48:33+3:345:48
26Tomas HallménOK Tisaren48:35+3:365:49
27Samuel AnderssonIFK Umeå48:42+3:435:49
28Karl WalheimÄrla IF48:50+3:515:50
29Oleksandr StarovOK Denseln48:52+3:535:51
30Anders ÖsterlundVästerås SOK49:01+4:025:52
31Göran WinbladRehns BK49:22+4:235:54
32Lasse JanssonGävle OK49:25+4:265:55
33Fredrik EliassonHalden SK49:32+4:335:55
34Oskar DanielsAttunda OK49:42+4:435:57
35Christian TingströmGöteborg-Majorna OK49:44+4:455:57
36Erik EngstrandIFK Göteborg49:45+4:465:57
37Erik Ivarsson SandbergOK Denseln49:46+4:475:57
38Sebastian MånssonHagaby GOIF49:47+4:485:57
39Magnus PalmGöteborg-Majorna OK49:54+4:555:58
40Markus AdolfssonTullinge SK50:01+5:025:59
41Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK50:07+5:086:00
42Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna50:13+5:146:00
43Mathias HallménAttunda OK50:29+5:306:02
44Mikael AnderssonLinköpings OK50:46+5:476:04 Ladda ner rutt i gpx-format
45Lars LundströmIF Hallby SOK51:03+6:046:06
46Rickard BörjessonHestra IF51:10+6:116:07
46Fredrik PerssonIFK Göteborg51:10+6:116:07
48Johan HameliusOK Linné51:17+6:186:08
48Andreas HolmqvistHestra IF51:17+6:186:08
50Aaron PrinceSävedalens AIK51:20+6:216:08
51Markus LangStora Tuna OK51:22+6:236:09
52Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna51:28+6:296:09
53Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK51:44+6:456:11
54Per LenanderVäxjö OK51:55+6:566:13
55Erik Folkesson BlomOK Orion51:56+6:576:13
56Harri KarlssonOK Denseln52:14+7:156:15
57Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK52:17+7:186:15
58Johan WikströmOK Tyr52:32+7:336:17
59Christoffer EskilssonHaninge SOK52:38+7:396:18
60Ivan ForsgrenOK Tisaren52:51+7:526:19
61Pelle EngstrandStora Tuna OK53:04+8:056:21
62Per-Åke BligårdOK Vilse 8753:07+8:086:21
63Albin PetterssonOK Tisaren53:15+8:166:22
64Anders JanssonTäby OK53:26+8:276:23
65Anton LifRehns BK53:38+8:396:25
66Niklas OlofssonHelsingborgs SOK53:43+8:446:25
67Simon AnderssonOK Kullingshof53:44+8:456:26
68Peter AronssonLinköpings OK53:54+8:556:27 Ladda ner rutt i gpx-format
69Rasmus LeoOK Orion53:55+8:566:27
70Simon HedlundÄrla IF54:01+9:026:28
71Hans PerssonGävle OK54:02+9:036:28
72Niklas WraneSöders-Tyresö54:12+9:136:29
72Erik SisellGävle OK54:12+9:136:29
74Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK54:13+9:146:29
75Markus FredlundTullinge SK54:30+9:316:31
76Erik FernlundSäterbygdens OK54:36+9:376:32
77Mattias MårtsStora Tuna OK54:41+9:426:32
78Göran ThimbergSöders-Tyresö54:51+9:526:34
79Patrik SvedbergGävle OK55:02+10:036:35
80Tommy SöderbergOK Hällen55:06+10:076:35
81Rickard HolmqvistHestra IF55:18+10:196:37
82Patrik LindÄrla IF55:31+10:326:38
83Mattias AnderssonOK Tisaren55:39+10:406:39
84Mikael NilssonSnättringe SK55:40+10:416:40
85Viktor AntonssonEksjö SOK56:11+11:126:43
86Erik BlomgrenStora Tuna OK56:26+11:276:45
87Kristian DahlströmIFK Moras OK56:28+11:296:45
87Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb56:28+11:296:45
89Viktor StenssonHelsingborgs SOK56:57+11:586:49
90Oskar EklöfUlricehamns OK56:58+11:596:49
91Anders HåkanssonOK Linné57:03+12:046:49
92Kent LundvallTäby OK57:36+12:376:53
93Anders HöijeGöteborg-Majorna OK57:55+12:566:56 Ladda ner rutt i gpx-format
94Simon EklövOK Linné58:30+13:317:00
95Mats NordbrødenJärla Orientering1:02:19+17:207:27
96John PerssonIFK Göteborg1:03:40+18:417:37
97Björn KarlssonHalmstad OK1:04:00+19:017:39
98Dejan PopovicOT Rtanj1:04:31+19:327:43
99Anders BoströmJärfälla OK1:05:18+20:197:49
100Ola NybergOK Orion1:06:10+21:117:55
101Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:06:25+21:267:57
Rikard ClaessonStora Tuna OKej godkänd
Andreas LundbladIFK Moras OKej godkänd
Nils SpetzUlricehamns OKej godkänd
Joakim SvenskStora Tuna OKej godkänd
Dan WesterJärla Orienteringej godkänd
Oscar VångellÄrla IFej godkänd
Mattias JonssonLinköpings OKej godkänd
Anton TynongGävle OKej godkänd
Gustav EklöfUlricehamns OKej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Robert JohanssonTäby OKej godkänd
Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OFej start
Jakob EnmarkGävle OKej start
Henrik BerggrenOK Denselnej start
Johan KärrströmTullinge SKej start
Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej start
Martin HärbergJärla Orienteringej start
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Erik ThorssonTurun Metsänkävijätej start
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Kalle LarssonÄrla IFej start

D20 Elit

5 840 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK38:296:35
2Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL40:49+2:206:59
3Rebecka HeinrupTullinge SK40:53+2:247:00
4Amilia BjörklundSävedalens AIK41:11+2:427:03
5Amanda LeoBredaryds SOK41:53+3:247:10
6Stina BergHelsingborgs SOK42:48+4:197:19
7Amanda ThellsénOK Roxen42:50+4:217:20
8Ellinor TjernlundOK Vilse 8743:19+4:507:25
9Franziska DörigLeksands OK43:27+4:587:26
10Anneke Hald BjørgumKristiansand OK43:44+5:157:29
11Charlotte WatsonOK Ravinen43:46+5:177:29
12Sofie SvenssonVimmerby OK44:41+6:127:39
13Elin SvenssonNässjö OK44:51+6:227:40
14Lovisa AdolfssonTullinge SK44:57+6:287:41
15Kristine FjellangerVaregg Fleridrett45:03+6:347:42
16Marie SpångmyrLeksands OK45:10+6:417:44
17Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK45:30+7:017:47
18Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné45:32+7:037:47
19Linnea SundströmOK Renen45:40+7:117:49
20Amanda HolmgrenVittjärvs IK46:29+8:007:57
21Frida ErkersLeksands OK46:49+8:208:00
22Hanna NilssonOK Denseln46:52+8:238:01
23Linda LindkvistLeksands OK47:05+8:368:03
24Hilda ForsgrenTäby OK47:22+8:538:06
25Anna LindeOK Linné47:33+9:048:08
26Helena MarkstedtOK Södertörn47:46+9:178:10
26Josefin TjernlundOK Vilse 8747:46+9:178:10
28Lovisa MannfolkUlricehamns OK48:22+9:538:16
29Sara BengtssonLånghundra IF48:33+10:048:18
30Therese EnengeBredareds IF49:31+11:028:28
31Fabienne WengerGöteborg-Majorna OK49:35+11:068:29
32Klara AlmOK Linné50:14+11:458:36
33Julia LundquistNybro OK50:17+11:488:36
34Johanna ErlandssonOK Skogsfalken50:38+12:098:40
35Kristin SchybergFjärås AIK51:09+12:408:45
36Emma AlmehedFrölunda OL51:13+12:448:46
37Lovisa HanssonBredareds IF51:36+13:078:50
38Josephine Dewett KristensenOK Pan Århus52:01+13:328:54
39Julia Modig TjärnströmLinköpings OK52:36+14:079:00
40Frida DanielssonVimmerby OK53:06+14:379:05
41Maja AnderssonOK Orion54:02+15:339:15
42Maria JohanssonTorsås OK54:16+15:479:17
43Frida ForshällenAttunda OK54:46+16:179:22
44Jessica LevinOK Tyr55:09+16:409:26
45Anne HanssonMarkbygdens OK55:21+16:529:28
46Frida PerssonIFK Moras OK55:57+17:289:34
47Maja PeterssonOK Vilse 8756:53+18:249:44
48Viktoria HelmerssonOckelbo OK57:17+18:489:48
49Linnea ÖstergrenVäxjö OK57:50+19:219:54
50Frida AnsinSvaide Roma SOK58:56+20:2710:05
51Therese HuhtaOK Måsen1:05:23+26:5411:11
52Lisa ReichenbergIdefjordens SK1:14:18+35:4912:43
Maria BjörklundBjursås OKej godkänd
Erika LindqvistSävedalens AIKej godkänd
Elin Nygren-WåhlinOK Södertörnej godkänd
Lina LångStora Tuna OKej start
Madeleine AttforsSävedalens AIKej start
Guro VassendPorsgrunn OLej start
Ida WillénÖstersunds OKej start
Anna GunnarsIFK Moras OKej start
Anna UlvensøenOL Tønsberg og Omegnej start
Stefanie AnderssonVimmerby OKej start
Lisa LindgrenStora Tuna OKej start
Anette ÖnerudOK Ravinenej start
Elina MikaelssonOK Nolaskogsarnaej start

H20 Elit

7 100 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens WängdahlNyköpings OK38:535:28
2Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK39:57+1:045:37
3Martin LarssonHestra IF41:09+2:165:47
4Oskar SvenssonFinspångs SOK41:14+2:215:48
5Niklas AldénOK Linné41:36+2:435:51
6Marcus JanssonKFUM Örebro OK41:50+2:575:53
7Daniel WejåsNyköpings OK42:43+3:506:00
8Kalle BergmanOK Ravinen42:59+4:066:03
9Hugo MattssonSkåneslättens OL43:18+4:256:05
10Oscar BjörckOK Älme43:31+4:386:07
11Andreas CallebergRehns BK43:34+4:416:08
12Simon SmedbergOK Skogsfalken43:54+5:016:10
13John BörjessonHestra IF44:05+5:126:12
14Måns BrännebyOK Kolmården44:18+5:256:14
15Jesper SjögrenOK Kullingshof44:33+5:406:16
16Philip PålssonSkåneslättens OL44:36+5:436:16
17Erik ClassonOK Orinto44:54+6:016:19
18Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF44:55+6:026:19
19Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK44:58+6:056:20
20Pontus PeterssonOK Orion45:02+6:096:20
21Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF45:15+6:226:22
22Andreas BerganderEksjö SOK45:30+6:376:24
23Karl DannbringSkåneslättens OL45:41+6:486:26
24Albin SjöhedGävle OK46:20+7:276:31
25Love BerzellAttunda OK46:36+7:436:33
25Tobias ForsénTullinge SK46:36+7:436:33
27Emil SvenskStora Tuna OK47:07+8:146:38
28Mats HalvarssonFjärås AIK47:08+8:156:38
29Johan VavrysOK Tisaren47:10+8:176:38
30Fredrik BjernulfSundbybergs IK47:57+9:046:45
31Martin AhlbergerHestra IF48:09+9:166:46
32Tobias MattssonTrollhättans SOK48:42+9:496:51
33Simon FröjdSnättringe SK48:44+9:516:51
34Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF48:53+10:006:53
35Anders JohanssonRehns BK49:15+10:226:56
36Jonathan AnderssonStora Tuna OK49:24+10:316:57
37Joel LenellOK Linné49:27+10:346:57
37Michal HubacekOK Tisaren49:27+10:346:57
37Colm MoranOK Tisaren49:27+10:346:57
40Martin JanssonOK Rodhen49:37+10:446:59
41Mårten LundquistSundbybergs IK49:49+10:567:00
42Robin PousetteRånäs OK50:18+11:257:05
43Torbjörn JacobssonOK Rodhen50:21+11:287:05
44Oscar VagmanOK Klemmingen50:52+11:597:09
45Victor BergstrandMotala AIF OL51:15+12:227:13
46Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF51:33+12:407:15
47Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK51:42+12:497:16
48Simon SkogmanMarkbygdens OK53:04+14:117:28
49Andreas BergqvistStora Tuna OK53:31+14:387:32
50Robert PetterssonIF Thor54:23+15:307:39
51Charlie StoltRehns BK54:40+15:477:41
52Fredrik NilssonHelsingborgs SOK54:46+15:537:42
53Erik ToomingasSundsvalls OK56:15+17:227:55
54David ArboreliusHelsingborgs SOK56:16+17:237:55
55Jonathan AndersonKexholms SK56:39+17:467:58
56Tintin KarlbergTullinge SK57:55+19:028:09
57Claes LundströmSkellefteå OK59:15+20:228:20
58Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL59:16+20:238:20
59Adam EklundRånäs OK1:03:46+24:538:58
60Sebastian EkmanVästvärmlands OK1:04:14+25:219:02
61Harald HenrikssonJärla Orientering1:12:45+33:5210:14
Jakob RedtzerAttunda OKej godkänd
Joel NilssonIFK Göteborgej godkänd
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Joakim WigertzLånghundra IFej godkänd
Axel WrådheAttunda OKej godkänd
Erik MagnussonOK Nolaskogsarnaej godkänd
Anton OddmoOK Pan-Kristianstadej godkänd
Anton PhilipssonOK Skogsfalkenej godkänd
Fredrik CarlssonOK Hällenej godkänd
Jonathan WintherVästerbergslagens OLej start
Anton SundgrenVallentuna-Össeby OLej start
Markus WallinStora Tuna OKej start
Conrad TingströmOK Klemmingenej start
Rasmus ElmertoftNorbergs OKej start
Erik SköldLinköpings OKej start
Conor ShortOK Tisarenej start
Henrik JonssonOK Rodhenej start
Jonas LundgrenLinköpings OKej start
Lennart JohanssonNyköpings OKej start

D18 Elit

5 190 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HagströmFalköpings AIK OK34:376:40
2Amanda HanssonBredaryds SOK36:13+1:366:58
3Tove LagerbergOK Södertörn36:14+1:376:58
4Moa Leijon-LindHaninge SOK36:16+1:396:59
5Sandrine MüllerGävle OK36:26+1:497:01
6Olivia KollbergEksjö SOK36:48+2:117:05
7Stina NilssonUmeå OK37:24+2:477:12
8Sanna SkoogKils OK38:25+3:487:24
9Aina EdgrenTrollhättans SOK38:33+3:567:25
10Elin ClassonOK Orinto39:03+4:267:31
11Agnes LeoBredaryds SOK39:13+4:367:33
11Siri JeppssonKatrineholms OK39:13+4:367:33
13Frida SandbergSäterbygdens OK39:49+5:127:40
14Moa SvenssonNässjö OK39:53+5:167:41
15Frida BrogrenKungälvs OK40:26+5:497:47
16Amanda BlennowFalköpings AIK OK40:38+6:017:49
17Tilda KarlssonOK Alehof40:50+6:137:52
18Alice HugossonSundsvalls OK41:03+6:267:54
19Elin HögstrandMarkbygdens OK41:09+6:327:55
19Matilda MartinssonFalkenbergs OK41:09+6:327:55
21Ida KallurOK Ravinen41:52+7:158:04
22Katarina HammasVäsby OK42:04+7:278:06
23Linnea LandforsLustens OK42:08+7:318:07
24Lovisa LemanGöteborgs SK42:10+7:338:07
25Frida HedinHjärnarps GH OL42:11+7:348:07
26Lisa MalmströmGOIF Tjalve42:13+7:368:08
27Malin WidénUddevalla OK42:33+7:568:11
28Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK42:46+8:098:14
29Josefin AnderssonMarkbygdens OK43:07+8:308:18
30Maria AnderssonVästerbergslagens OL43:10+8:338:19
30Ellen ReimerTormestorps IF43:10+8:338:19
32Johanna LarssonKöping-Kolsva OK43:15+8:388:20
33Elin BlickOK Alehof43:31+8:548:23
34Anna WehlinSkogspojkarnas OK44:08+9:318:30
35Hanna ÖstenbergEksjö SOK44:09+9:328:30
36Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna44:14+9:378:31
37Anna WallinSjövalla FK44:20+9:438:32
38Julia OhlssonUddevalla OK44:24+9:478:33
39Cecilia ImarkTullinge SK44:38+10:018:35
40Mikaela RönnbäckVisborgs OK45:02+10:258:40
41Tina SelinHägglunds IoFK45:24+10:478:44
42Linnea WahlgrenSjövalla FK45:47+11:108:49
43Agnes Leffler-RosendahlOK Renen45:55+11:188:50
44Channa LönneSkarpnäcks OL46:00+11:238:51
45Erica PetterssonSjövalla FK46:05+11:288:52
46Johanna NäslundOK Nolaskogsarna46:17+11:408:55
47Frida LövgrenIFK Moras OK48:28+13:519:20
48Lydia MartinssonOK Tyr48:50+14:139:24
49Ida SundströmOK Renen48:57+14:209:25
50Stina MagnussonOK Nolaskogsarna48:59+14:229:26
51Emma BacklundSäterbygdens OK49:28+14:519:31
52Junia BirgerssonVisborgs OK49:53+15:169:36
53Amanda ClaessonSävedalens AIK50:33+15:569:44
54Sofia SjögrenOK Kullingshof50:35+15:589:44
55Elin WasseniusUddevalla OK50:38+16:019:45
56Sara SchmidtTrollhättans SOK51:04+16:279:50
57Malin ReichenbergIdefjordens SK52:23+17:4610:05
58Alma ToivonenKangasala SK53:28+18:5110:18
59Ebba AskeljungOK Klemmingen53:29+18:5210:18
60Live Bredholt JørgensenSandefjord OK54:33+19:5610:30
61Beatrice HuhtaOK Måsen54:42+20:0510:32
62Klara PålssonKungälvs OK54:54+20:1710:34
63Tove Sahl PaavoOK Klemmingen55:51+21:1410:45
Teresa StafströmVästerås SOKej godkänd
Ellen JohnssonOK Nackheej godkänd
Jessica NilssonOK Torfinnej godkänd
Karin FriströmSkarpnäcks OLej godkänd
Rebecka HylanderNyköpings OKej godkänd
Julia MattssonTrollhättans SOKej godkänd
Veronica LindgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Maria BengtssonLånghundra IFej godkänd
Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start
Kajsa WetterströmTormestorps IFej start
Sofia PetterssonAttunda OKej start
Runa FremstadKonnerud ILej start
Sofie GustafssonOK Tyrej start
Linnea MalmbergStora Tuna OKej start
Sina TommerTullinge SKej start
Ellinor FryxellTullinge SKej start
Frida StrömgårdBredareds IFej start
Filippa JohanssonJönköpings OKej start
Kristin OlovssonRehns BKej start
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Eldbjørg NarumOL Vallset/Stangeej start
Linnéa HahneInsjöns IF OKej start
Josefin WallenhammarHagaby GOIFej start
Karin SvenssonFinspångs SOKej start
Linn MöllerVisborgs OKej start
Ulrika TofteredIF Rigorej start
Laura DAngeloAttunda OKej start
Felicia FeursteinTormestorps IFej start
Frida IngelssonOckelbo OKej start
Johanna LindgrenIF Hallby SOKej start
Miranda ReimerTormestorps IFej start
Elin HåkanssonOK Kolmårdenej start
Annika CarlbergVallentuna-Össeby OLej start
Ebba Jansson-JärplingOK Klemmingenej start
Linnea AdolfssonTullinge SKej start
Julia DahlHelsingborgs SOKej start

H18 Elit

6 620 m, 115 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel NilssonNyköpings OK36:375:31
2Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna37:23+0:465:38
3Erik AnderssonOK Orion37:26+0:495:39
4Arvid HenrikssonJärla Orientering37:38+1:015:41
5Magnus DewettOK Pan Århus38:12+1:355:46
6Emil GranqvistOK Ravinen38:37+2:005:50
7Oskar AndrénOK Tisaren38:39+2:025:50
8Max BerggrenOK Denseln39:04+2:275:54
9Filip Axelsson MeyersonOK Linné39:12+2:355:55
10Martin GelinderAttunda OK39:14+2:375:55
11Didrik HallNyköpings OK39:19+2:425:56
12Jesper LundHaninge SOK39:23+2:465:56
13Björn CederbergVänersborgs SK39:45+3:086:00
14Johan SöderlundLeksands OK40:09+3:326:03
14Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna40:09+3:326:03
16Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL40:20+3:436:05
17Pontus KarlssonMarkbygdens OK40:25+3:486:06
18Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF41:06+4:296:12
19Leif SvenssonOK Tisaren41:07+4:306:12
20Andreas SølbergOL Trollelg41:22+4:456:14
21Philip PerssonOK Orion41:26+4:496:15
22Carl BomanVästerås SOK41:37+5:006:17
23Victor FlingmarkUddevalla OK42:08+5:316:21
24Erik KarlssonMålilla OK42:16+5:396:23
25Gustav SandstedtEksjö SOK42:18+5:416:23
26Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK42:21+5:446:23
27Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL42:25+5:486:24
28Anders VedinSundsvalls OK42:26+5:496:24
29Henrik HåkanssonOK Kolmården42:28+5:516:24
30Fredrik AhnlénOK Hammaren42:48+6:116:27
31Jens RönnolsTäby OK42:57+6:206:29
32Daniel RoosAttunda OK43:03+6:266:30
33Marcus SvenssonSkåneslättens OL43:10+6:336:31
34Anton NilssonOK Tranan43:13+6:366:31
35Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad43:14+6:376:31
36Gustaf SparrevikLerums SOK43:16+6:396:32
37Henrik AnderssonBredaryds SOK43:18+6:416:32
38Assar HellströmOK Ravinen43:28+6:516:33
39Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL43:39+7:026:35
40Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb43:49+7:126:37
41Henning OttmerTormestorps IF43:50+7:136:37
42Oskar LundqvistOK Orion44:12+7:356:40
43Arvid VågLerums SOK44:27+7:506:42
44Jakob IvarssonHaninge SOK44:36+7:596:44
44Fredrik WennermarkOK Skogsfalken44:36+7:596:44
46Anton BlomdahlTullinge SK44:44+8:076:45
47Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK44:47+8:106:45
48Anton KarlssonOK Kullingshof44:52+8:156:46
49William NilssonOK Södertörn45:00+8:236:47
50Johan IvarssonOK Kullingshof45:02+8:256:48
51Jefta LangerakJärfälla OK45:23+8:466:51
52David HectorSnättringe SK45:35+8:586:53
53William ErikssonHögåkers OK45:41+9:046:54
54Albin DetterfeltLinköpings OK45:43+9:066:54
55Emil WikströmOK Tyr46:07+9:306:57
56Kevin StåhlJärbo OK46:20+9:436:59
57Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb46:40+10:037:02
58Emil AnderssonTullinge SK46:44+10:077:03
59David MellinSundbybergs IK46:46+10:097:03
60Erik LenningSkåneslättens OL46:47+10:107:04
61Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr46:49+10:127:04
62Oskar Jensen SondénMalmö OK47:01+10:247:06
63Jonatan HöjlindIFK Moras OK47:13+10:367:07
64Martin EricsonOK Tyr47:20+10:437:09
65Håkan PalmOK Klemmingen47:36+10:597:11
66Gustav BoquistIK Uven47:56+11:197:14
67Harald OttmerTormestorps IF48:20+11:437:18
68Gustav AnderssonAvesta OK48:24+11:477:18
69Anton PerssonOK Pan-Kristianstad48:30+11:537:19
70Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering48:40+12:037:21
71Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK48:47+12:107:22
72Andreas ZeijlonOK Hällen48:52+12:157:22
73Emil WippJärla Orientering49:18+12:417:26
74Måns HellgrenOK Södertörn49:33+12:567:29
75Anton BlomGöteborg-Majorna OK49:58+13:217:32
75Joel KristianssonHässleholms OK49:58+13:217:32
77Fredrik TegströmLinköpings OK50:02+13:257:33
78Simon AnderssonOK Rodhen50:09+13:327:34
79Daniel BengtssonTullinge SK50:47+14:107:40
80Asmolov OleksandrUOF50:52+14:157:41
81Viktor LundénAvesta OK51:01+14:247:42
82Sebastian AgerhällOK Tisaren51:05+14:287:42
83Eero TuomaalaTuusulan Voima-Veikot51:13+14:367:44
83Karl ModigOK Alehof51:13+14:367:44
85Anton DanielsAttunda OK51:22+14:457:45
86Henrik MonténDomnarvets GOIF51:44+15:077:48
87Karl-Johan PerssonTormestorps IF51:55+15:187:50
88Kasper WestmanVästerås SOK52:22+15:457:54
89Oskar KarlssonNorbergs OK52:23+15:467:54
90Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg53:04+16:278:00
91William KarlssonNorbergs OK53:11+16:348:02
92Johan WintherVästerbergslagens OL53:12+16:358:02
93Erik BerzellAttunda OK53:18+16:418:03
94Jonathan BerglindOK Södertörn53:34+16:578:05
95Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK54:02+17:258:09
96Erik PerssonEksjö SOK54:13+17:368:11
97Einar NordgrenHestra IF54:15+17:388:11
98Oscar AndersonKexholms SK54:21+17:448:12
99Fredrik WallinStora Tuna OK56:09+19:328:28
100Oscar StenbergOK Skogshjortarna56:11+19:348:29
101Niclas LarssonKöping-Kolsva OK56:23+19:468:31
102Erik PerssonMarkbygdens OK56:52+20:158:35
103Niklas FriskMarkbygdens OK56:55+20:188:35
104Colin Fransson LeeOK Alehof1:00:30+23:539:08
105Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:01:53+25:169:20
106Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:02:04+25:279:22
107Jesper LiderudLidköpings VSK1:02:18+25:419:24
108Martin EngmanOK Denseln1:02:26+25:499:25
109Robin LarssonFK Göingarna1:03:01+26:249:31
110Niclas DelinOK Pan-Kristianstad1:08:00+31:2310:16
111Karl ElissonDomnarvets GOIF1:09:30+32:5310:29
112John FunkquistIF Hansa-Hoburg1:18:57+42:2011:55
Jonas RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Carl NäslundVästerås SOKej godkänd
Niklas GustafssonOK Tisarenej godkänd
Eddie EdströmSundsvalls OKej start
Anton GustafssonStora Tuna OKej start
Johannes EklöfIF Hallby SOKej start
Richard LundstedtMullsjö SOKej start
Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OKej start
Fredrik WigertzLånghundra IFej start
Simon ForsKvarnsvedens GOIF OKej start
Joakim ByströmJärfälla OKej start
Lars TreekremÅs-UMB Orienteringej start
Jacob LilljeqvistStigsökarnaej start
Martin HunhammarBromma-Vällingby SOKej start
Jonas Falck WeberEksjö SOKej start
Fredrik MalmforsOK Denselnej start
David StigsmarkStora Tuna OKej start
Jonas Madslien BakkenNydalens SKej start

D21

5 600 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Hällen40:167:11
2Eva ÖhlundUlricehamns OK40:19+0:037:11
3Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK40:40+0:247:15
4Marie EngOK Pan-Kristianstad41:44+1:287:27
5Elin HamreforsOK Landehof42:35+2:197:36
6Kristin SkaarRyda SK43:05+2:497:41
7Linda NordinEksjö SOK43:08+2:527:42
8Malin VedinSundsvalls OK43:22+3:067:44
8Anina HirzelJärla Orientering43:22+3:067:44
10Lina LarssonVänersborgs SK43:49+3:337:49
11Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF43:50+3:347:49
12Jennifer GullOK Vilse 8744:25+4:097:55
13Kristin KarlssonSOK Aneby44:40+4:247:58
14Elin SvenssonOK Pan-Kristianstad44:42+4:267:58
15Christine RuferOLG Galgenen44:43+4:277:59
16Anna RunessonOK Vivill44:48+4:328:00
17Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK44:56+4:408:01
18Anna-Maria RoubertUmeå OK45:16+5:008:05
19Kristina AlmströmSödertälje-Nykvarn OF45:29+5:138:07
20Frida EmanuelssonGöteborg-Majorna OK45:41+5:258:09
21Jennie NilssonIF Hagen45:48+5:328:10
22Linnéa Ivarsson SandbergOK Denseln46:03+5:478:13
23Ingela ErikssonGävle OK46:31+6:158:18
24Malin SörstrandOK Klyftamo46:33+6:178:18
24Ida Pihl SkoogOK Linné46:33+6:178:18
24Nina de BoussardIFK Enskede46:33+6:178:18
27Elsa JanssonJärla Orientering46:43+6:278:20
28Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL46:44+6:288:20
29Elina JohnssonCentrum OK46:55+6:398:22
30Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK46:58+6:428:23
31Malin HultqvistIF Hagen47:18+7:028:26
31Kim GeypenOK Skogshjortarna47:18+7:028:26
33Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK47:25+7:098:28
33Emma TarandiIFK Lidingös Skid o OK47:25+7:098:28
35Anna BirkestålKöping-Kolsva OK47:35+7:198:29
36Anna OlssonLunds OK47:45+7:298:31
37Anna LööfOK Pan-Kristianstad48:04+7:488:35
38Josefin DahlstenEksjö SOK48:15+7:598:36
39Britta NorénBoxholm-Mjölby OL48:19+8:038:37
40Terese WängdahlLinköpings OK48:21+8:058:38
41Annette KindschiFanclub Hubmann48:32+8:168:40
42Maria YakovlevaSpb48:36+8:208:40
43Emma FaxénVäxjö OK48:57+8:418:44
44Lena ÖhmanCentrum OK49:03+8:478:45
45Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK49:51+9:358:54
46Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad50:21+10:058:59
47Sofie WetterArboga OK50:59+10:439:06
47Janni AxelssonSävedalens AIK50:59+10:439:06
49Matilda JonssonLinköpings OK51:46+11:309:14
50Mette PeterssonCentrum OK52:32+12:169:22
51Katarina SvenssonCentrum OK52:44+12:289:25
52Karin FägerlindCentrum OK52:51+12:359:26
53Anna HallménUmeå OK53:47+13:319:36
54My HeinrupJärla Orientering54:01+13:459:38
55Maria SchmiterlöwLinköpings OK54:28+14:129:43
56Elin LindTierps SOK54:38+14:229:45
57Hiromi IwayaSurahammars SOK54:46+14:309:46
58Johanna RagvaldOK Linné55:14+14:589:51
59Elin ÅkessonGudhems IF55:19+15:039:52
60Anna HåkanssonLinköpings OK56:20+16:0410:03
61Sandra BurénKöping-Kolsva OK56:30+16:1410:05
62Hanna ModinLunds OK57:21+17:0510:14
63Caroline WestbomOK Österåker57:23+17:0710:14
64Emma JonssonOK Rodhen58:56+18:4010:31
65Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad59:02+18:4610:32
66Ester BonmatiALIGOTS1:02:13+21:5711:06
67Therese PerssonSnättringe SK1:07:21+27:0512:01
68Ulrika AspnäsSidensjö IK1:11:35+31:1912:46
69Helena LindénVäxjö OK1:13:24+33:0813:06
Alexandra ThomasFanclub Hubmannej godkänd
Maria GustafssonSävedalens AIKej godkänd
Sara ForsbergOK Kolmårdenej godkänd
Alba Serrat GranéCat-teamej godkänd
Karna ThorssonOK Linnéej godkänd
Maria GunnarssonOK Hällenej godkänd
Åsa JernbergGävle OKej start
Ida-Maria SvenssonSävedalens AIKej start
Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OFej start
Christine SisellGävle OKej start
Ellen JanssonJärla Orienteringej start
Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OKej start
Emma Pihl SkoogOK Linnéej start
Linda WennerlundOK Vilse 87ej start
Sara ProforsFrol ILej start

H21-1

7 830 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David RüedlingerLeksands OK46:055:53
2Joost TalloenOK Skogshjortarna47:05+1:006:00
3Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF48:07+2:026:08
4Gustaf WennerbergOK Klyftamo48:13+2:086:09
5Calle StenbergOK Skogshjortarna48:35+2:306:12
6Jonas VikströmKöping-Kolsva OK48:48+2:436:13
7Niklaus ReyNyköpings OK49:34+3:296:19
8Erik NeroMullsjö SOK49:46+3:416:21
9Stefan SjölundSkogslöparna50:15+4:106:25
10Anders LindbergMotala AIF OL50:20+4:156:25
10Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad50:20+4:156:25
12Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK50:35+4:306:27
13Marcus BillOK Pan-Kristianstad50:37+4:326:27
14Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK50:50+4:456:29
15Gustav ÅhrénMotala AIF OL51:02+4:576:31
16Christian ArnessonUlricehamns OK51:17+5:126:32
17Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK51:44+5:396:36
18Mikael LundqvistFalkenbergs OK51:48+5:436:36
19Henrik BengtssonFalkenbergs OK51:51+5:466:37
20Atte AxelssonTjällmo-Godegårds OK51:53+5:486:37
21Johan GullOK Vilse 8752:06+6:016:39
22Björn HellrupHelsingborgs SOK52:15+6:106:40
23Karl LarssonOK Skogshjortarna52:27+6:226:41
24Marcus EekKöping-Kolsva OK52:28+6:236:42
25Niklas ProforsVaregg Fleridrett52:31+6:266:42
26Niclas TjernlundOK Vilse 8752:40+6:356:43
27Benet TotusausCat-team53:14+7:096:47
28Thomas PetterssonIF Thor53:45+7:406:51
29Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF53:52+7:476:52
30Jerk RönnolsCentrum OK54:02+7:576:54
31Simon JakobLeksands OK55:30+9:257:05
32Pierre SchambergerCentrum OK55:41+9:367:06
33Henrik JohanssonUmeå OK55:56+9:517:08
34Oskar HöglundMotala AIF OL56:15+10:107:11
35Patrik JohanssonKexholms SK56:45+10:407:14
36Thomas E ErikssonKexholms SK57:02+10:577:17
37Mikael AnderssonIF Rigor57:14+11:097:18
38Tomas AlbinssonOK Österåker57:22+11:177:19
39Niklas ReinholdssonIF Thor57:28+11:237:20
40Bengt LangelsSkarpnäcks OL57:32+11:277:20
41Simon NilssonUmeå OK58:02+11:577:24
42John HartleyOK Ravinen58:17+12:127:26
43Lleí VilesCat-team58:26+12:217:27
44Jakob LarsenCentrum OK59:03+12:587:32
45Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF59:04+12:597:32
46Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK59:16+13:117:34
47Isak JakobssonTibro OKfullföljt+13:34
48Erik StillemarkIF Hallby SOK1:00:20+14:157:42
49Anton KupriietsUOF1:00:39+14:347:44
50Johan HöökIK Jarl Rättvik1:00:47+14:427:45
51Mikael NordhIK Ymer1:01:07+15:027:48
52Thomas EekKöping-Kolsva OK1:01:21+15:167:50
53Fredrik ErikssonBredaryds SOK1:01:25+15:207:50
54Dmitriy Terpaykompass1:01:41+15:367:52
55Andreas LeijgårdGudhems IF1:01:48+15:437:53
56Fredrik AnderssonIF Rigor1:01:59+15:547:54
57Henric HöglindOK Pan-Kristianstad1:02:32+16:277:59
58Patrik NilssonSnättringe SK1:04:20+18:158:12
59Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg1:04:54+18:498:17
60Jørgen FrøydLarvik OK1:05:28+19:238:21
61Elias MelinIFK Hedemora OK1:08:03+21:588:41
62Martin HammarlundMotala AIF OL1:08:18+22:138:43
63Emil TallhageCentrum OK1:08:23+22:188:44
64Lars StrömqvistOK Skogshjortarna1:09:06+23:018:49
65Ramon AubetsCat-team1:09:31+23:268:52
66Filip HolmHalmstad OK1:11:50+25:459:10
67Matthias PoellOLC Wienerwald1:12:26+26:219:15
68Björn BängtssonCentrum OK1:14:05+28:009:27
69Dani CastellàCat-team1:16:15+30:109:44
70Mattias HenrikssonCentrum OK1:17:51+31:469:56
71Johan CarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:18:07+32:029:58
72Per-Erik BjörklundBjursås OK1:20:56+34:5110:20
73Karl MelinCentrum OK1:22:17+36:1210:30
74Matthias NiggliOK Tisaren1:25:21+39:1610:54
75Anton PetterssonMariestads FK1:27:00+40:5511:06
76Mattias ÅgrenCentrum OK1:31:16+45:1111:39
Joel BerringCentrum OKej start
Peter ThelinBredaryds SOKej start
Emil AlexanderssonHalmstad OKej start
Gustaf CarlsonIFK Hedemora OKej start
Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OKej start
Lucian SemeniucFK Finnej start
Olof OttossonOK Pan-Kristianstadej start
Oskar KarlinCentrum OKej start
Stefan SchwarzenbergerLG Stettlenej start
Joonas PääkkönenLynxej start
Stefan RingOK Löftanej start
Max KarleOK Skogshjortarnaej start
Jonas KarlssonDalaportens OLej start
Johan FröbergGOIF Tjalveej start
Johan HagströmFalkenbergs OKej start
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstadej start
Bertil CarlsonIFK Hedemora OKej start
Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

H21-2

7 860 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Olof AmblieIFK Lidingös Skid o OK44:475:41
2Mats RöjgårdOK Kolmården45:06+0:195:44
3Johan NorbergOK Orion46:21+1:345:53
4Jonas PalmSävedalens AIK49:15+4:286:15
5Jo Forseth IndgaardFrol IL50:18+5:316:23
6Daniel ZwikerOLG Galgenen50:57+6:106:28
7Dmitry KrapivkoKronan51:11+6:246:30
8Daniel GunnarssonOK Orion51:29+6:426:33
9Boris GranovskiyOK Linné51:38+6:516:34
10Emil TengvallVänersborgs SK52:07+7:206:37
11Lars JakobssonIF Hagen53:25+8:386:47
12Björn NormarkTullinge SK53:30+8:436:48
13Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK53:37+8:506:49
14Joakim BerglundSävedalens AIK53:50+9:036:50
15Emil SvalbringMålilla OK53:51+9:046:51
16Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK53:56+9:096:51
17Öyvind WatterdalHadeland OL53:59+9:126:52
18Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK54:00+9:136:52
19Mattias HolmstrandIFK Göteborg54:11+9:246:53
20Oscar AnderssonStora Tuna OK54:49+10:026:58
21Erik DahlqvistStorviks IF54:52+10:056:58
22Magnus U JohanssonLinköpings OK55:01+10:146:59
23Björn WistrandOK Hällen55:03+10:167:00
24Patrick DenzlerOLG Galgenen55:20+10:337:02
25Jonatan LarssonUddevalla OK55:32+10:457:03
26Kyle HeronForth Valley Orienteers55:40+10:537:04
26Mathias WilhelmssonStora Tuna OK55:40+10:537:04
28Rickard EricssonOK Tyr56:02+11:157:07
29Joakim AxelssonTrollhättans SOK56:29+11:427:11
30Viktor ÖhlénSurahammars SOK57:05+12:187:15
31Raphael ZwikerOLG Galgenen57:16+12:297:17
32Mattias ZackrissonOK Roxen57:29+12:427:18
33Andreas NordforsStora Tuna OK57:32+12:457:19
34Olof ErikssonOK Linné57:43+12:567:20
35Pontus JohanssonOK Linné58:09+13:227:23
36Christoffer OhlssonUddevalla OK58:17+13:307:24
37Andreas ErikssonLunds OK58:35+13:487:27 Ladda ner rutt i gpx-format
38Johan NymanIF Hagen59:08+14:217:31
39Martin SchagerlindTrollhättans SOK59:10+14:237:31
40Jesper NilssonUlricehamns OK59:13+14:267:32
41Johan SchagerlindOK Bävern1:00:01+15:147:38
42Hampus MöllerLinköpings OK1:00:29+15:427:41
43Axel MattssonJärla Orientering1:00:42+15:557:43
44Henrik HammasAttunda OK1:00:44+15:577:43
45Ingemar ÅkermanTullinge SK1:01:07+16:207:46
46Per WärnbergKvarnsvedens GOIF OK1:01:30+16:437:49
47Andreas ClaessonOK Kullingshof1:04:17+19:308:10
48Anton WibergOK Skogsfalken1:04:32+19:458:12
49Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna1:04:40+19:538:13
50Thomas HäneOLG Galgenen1:04:42+19:558:13
51Per-Ove KivisäkkTullinge SK1:04:52+20:058:15
52Oskar AhlstrandVäxjö OK1:05:43+20:568:21
53Johan AndreassonVäxjö OK1:05:52+21:058:22
54Edvard DavidssonOK Klemmingen1:06:23+21:368:26
55Willy GahlinHärnösands OK1:08:13+23:268:40
56Valerii SmirnovSpb1:08:46+23:598:44
57Maxim SimakovBRIGHTNET1:09:36+24:498:51
58Juho-Matti TaivainenPellon Ponsi1:10:00+25:138:54
59Jonas KärrströmTullinge SK1:10:13+25:268:56
60Mikael BlessbornDomnarvets GOIF1:15:43+30:569:37
61Erik LundhOK Gynge1:15:52+31:059:39
62Marc KerckhofsOMEGA1:17:01+32:149:47
63Grigas PiteiraGafanhori1:24:51+40:0410:47
Emil HammarströmOK Måsenej godkänd
Einar TommelstadNydalens SKej godkänd
Simon SjöhedGävle OKej godkänd
Halvor SaunesNydalens SKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej godkänd
Daniel EvaldssonVäxjö OKej godkänd
Morten Jarvis WestergårdJärla Orienteringej godkänd
Tomas KobayashiSurahammars SOKej godkänd
Jens ÖströmOK Tyrej start
Olle KarlssonTullinge SKej start
Linus LarssonFK Göingarnaej start
Massimo BridaA.S.D. Cus Bolognaej start
Stefan AronssonKFUM Örebro OKej start
Erik SkaarRyda SKej start
Erik MattssonJärla Orienteringej start
Måns FaxénVäxjö OKej start
Martin MeleckýStora Tuna OKej start
Benjamin AnciauxHAMOKej start
Anders B. ØksenholtNydalens SKej start

D21 Kort

4 830 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa PetterssonOK Kolmården38:357:59
2Hanna BerggrenOK Denseln39:42+1:078:13
3Lisa PalmSävedalens AIK40:04+1:298:17
4Cecilia BerganderEksjö SOK41:27+2:528:34
5Lina RööhsSkattkärrs IF41:32+2:578:35
6Emma IsakssonOK Linné42:10+3:358:43
7Ylva SunessonOK Alehof43:09+4:348:56
8Jannie HagårdRävetofta OK44:00+5:259:06
9Dana Suhotskakompass44:32+5:579:13
10Caroline SjökvistIFK Enskede45:17+6:429:22
11Elin SundqvistTullinge SK46:05+7:309:32
12Carolina NilssonOK Kompassen46:33+7:589:38
13Sandra LaasOK Skogshjortarna47:07+8:329:45
14Åsa NordlanderOK Linné48:07+9:329:57
15Julia EdströmSundsvalls OK48:27+9:5210:01
16Sanna RönnlundUmeå OK49:19+10:4410:12
17Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK49:56+11:2110:20
18Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL50:22+11:4710:25
19Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna50:32+11:5710:27
20Maria IvermarkVästerås SOK50:39+12:0410:29
21Evi JüniEksjö SOK52:00+13:2510:45
22Karin KarlssonOskarströms OK52:41+14:0610:54
23Sara PrinceSävedalens AIK52:43+14:0810:54
24Cajsa BanckIF Hagen52:54+14:1910:57
25Ellinor SternerOK Njudung53:47+15:1211:08
26Michelle JohanssonOK Tyr55:59+17:2411:35
27Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg57:05+18:3011:49
28Ingela HagfalkStora Tuna OK57:29+18:5411:54
29Linda AndreassonOK Skogshjortarna59:55+21:2012:24
30Ann HyvönenSkattkärrs IF1:00:13+21:3812:28
31My OttossonVästerbergslagens OL1:03:32+24:5713:09
32Karin LöfgrenJärfälla OK1:04:22+25:4713:19
33Lina JohanssonSkattkärrs IF1:09:14+30:3914:20
34Binja FeusiOLG Galgenen1:09:48+31:1314:27
35Cecilia VälijeesiöVästerås SOK1:10:27+31:5214:35
36Liesbeth Van de VeldeOMEGA1:23:31+44:5617:17
37Martina PeraniA.S.D. Cus Bologna1:27:08+48:3318:02
Sara JonassonCentrum OKej godkänd
Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Linn EngmanKöping-Kolsva OKej godkänd
Sofia LarssonHestra IFej godkänd
Sofia LauriIFK Lidingös Skid o OKej start
Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OFej start
Sara ÖbergOK Hällenej start
Karin GabrielssonFalköpings AIK OKej start
Amanda KarlssonUlricehamns OKej start
Emma ÖbergOK Hällenej start
Malin RylanderStora Tuna OKej start
Anna TarandiIFK Lidingös Skid o OKej start
Anna-Karin ClaessonOK Skogshjortarnaej start
Jenny DanielssonVimmerby OKej start
Amelie FondellOK Linnéej start
Martina SundbergIFK Enskedeej start

H21 Kort

5 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik BlomRehns BK38:276:25
2Kristjan LaasOK Skogshjortarna38:40+0:136:27
3Christer LiljaOK Denseln40:09+1:426:42
4Magnus NyströmKvarnsvedens GOIF OK42:02+3:357:01
5Linus LauriIFK Lidingös Skid o OK43:53+5:267:19
6Mattias KarlssonOK Alehof44:04+5:377:21
7Nils Wallentin TärkHalmstad OK44:07+5:407:21
8Anders PlattJärla Orientering45:12+6:457:32
9Tomas LundströmOK Hällen45:53+7:267:39
10Claes AnderssonFalkenbergs OK49:03+10:368:11
11Fabian RahmOLG Galgenen50:13+11:468:23
12Magnus JohanssonWaxholms OK51:27+13:008:35
13Anders JohanssonUddevalla OK52:04+13:378:41
14Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby52:13+13:468:43
15Per HolmbergRonneby OK56:22+17:559:24
16Joakim OlssonVäsby OK56:44+18:179:28
17Klas BringertKatrineholms OK58:27+20:009:45
18Alexander AnderssonAlfta-Ösa OK1:00:03+21:3610:01
19Andreas IvarssonOK Skogshjortarna1:00:12+21:4510:03
20Vladimir RudniySpb1:03:07+24:4010:32
21Rickard BjörkmanTrollhättans SOK1:14:04+35:3712:21
Marcus HanssonOK Kolmårdenej godkänd
Emil LauriIFK Lidingös Skid o OKej start
Mikael PerssonGävle OKej start
Jonathan RosendahlÄrla IFej start
Ville SundbergLynxej start
Thomas FuruheimIFK Lidingös Skid o OKej start

D20

4 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen LarssonIF Hagen38:578:39
2Linnea DanielsAttunda OK39:26+0:298:45
3Malin DahlströmTullinge SK39:27+0:308:46
4Sara LundstenVittjärvs IK40:17+1:208:57
5Johanna ClarinIF Rigor41:10+2:139:08
6Johanna SarenmarkLeksands OK41:40+2:439:15
7Minna SahlstenSkarpnäcks OL41:50+2:539:17
8Anna LarssonIF Hagen41:52+2:559:18
9Anna ArvidssonKalmar OK44:40+5:439:55
10Tymoshchuk ViktoriiaUOF45:52+6:5510:11
11Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK46:17+7:2010:17
12Linda WesterbergTrollhättans SOK47:16+8:1910:30
13Maria FredlundTullinge SK47:58+9:0110:39
14Evelina WallentinÖstersunds OK53:24+14:2711:52
15Malin DahlbergFalköpings AIK OK55:30+16:3312:20
16Victoria KarastanSpb1:01:58+23:0113:46
17Erica JissbackeGävle OK1:03:28+24:3114:06
Camilla NilssonOK Torfinnej godkänd
Stina AnderjonVäxjö OKej start
Frida BjörklundSjövalla FKej start

H20

6 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb39:596:25
2Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK44:00+4:017:03
3Niklas HelmertzFrölunda OL50:09+10:108:02
4Emil KarlssonOK Alehof51:35+11:368:16
5Joel AnderssonIK Gandvik52:44+12:458:27
6Tobias EdströmOK Gisle53:52+13:538:38
7Filip AnderssonMarkbygdens OK1:01:38+21:399:53
8Albin LiljeqvistStigsökarna1:01:46+21:479:54
9Pontus JohanssonOK Kullingshof1:04:10+24:1110:17
Anders OhlssonUddevalla OKej godkänd
Albin ThunbergOK Alehofej start
Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start

D18

4 510 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ErikssonDomnarvets GOIF38:518:36
2SOFIA JOHANSSONOK Alehof40:30+1:398:58
3Kajsa SpetzUlricehamns OK40:37+1:469:00
4Joséphine RegnellVäxjö OK41:11+2:209:07
5Elin SundqvistOK Tranan43:41+4:509:41
6Martina JohanssonBredareds IF44:21+5:309:50
7Lovisa ÖstmanAvesta OK47:53+9:0210:37
8Linnea HerngrenIF Hagen48:10+9:1910:40
9Lisa ElmbladBredaryds SOK49:03+10:1210:52
10Emma KällTumba-Mälarhöjden OK49:47+10:5611:02
11Lisa LarssonFK Friskus-Varberg51:24+12:3311:23
12Stina NeroMullsjö SOK51:32+12:4111:25
13Lovisa KällTumba-Mälarhöjden OK51:35+12:4411:26
14Hanna SjöbergGävle OK53:18+14:2711:49
15Hanna DjerfLerums SOK54:56+16:0512:10
16Sanna ForsbergLånghundra IF56:21+17:3012:29
17Elin GidingVallentuna-Össeby OL57:46+18:5512:48
18Sofia HelmertzFrölunda OL1:09:44+30:5315:27
Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Hanna AspforsStora Tuna OKej godkänd
Lovisa NilssonOK Linnéej godkänd
Madeleine GreenSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Emelie BäckOK Kullingshofej start
Sonja PalmHJS-Vansbro OKej start
Cecilia KnutsenGävle OKej start
Nina AnderssonKöping-Kolsva OKej start

H18

5 530 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asbjørn OlsenLøten OL38:116:54
2Jesper TibellLånghundra IF41:02+2:517:25
3Josef SvalbringMålilla OK45:03+6:528:08
4Henrik PetterssonVästerviks OK45:15+7:048:10
5Johan LarssonOK Skogshjortarna46:44+8:338:27
6Fredrik PetersonLinköpings OK48:37+10:268:47
7Olof Carlson BjernaldOK Linné49:13+11:028:53
8Ludvig DanforsMullsjö SOK49:31+11:208:57
9Simon BohmanRånäs OK49:37+11:268:58
10Filip BarkestedtOK Kullingshof49:49+11:389:00
11Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL49:56+11:459:01
12Anders KallingsVisborgs OK50:48+12:379:11
13Oskar VigrenSävedalens AIK53:56+15:459:45
14Mikael GardelinVisborgs OK54:42+16:319:53
15Karl KarlssonOK Kullingshof56:37+18:2610:14
16Erik HolmbergJönköpings OK57:09+18:5810:20
17Christian Løchting ThunbergOK Roslagen57:34+19:2310:24
18Oskar EklundMålilla OK1:00:05+21:5410:51
19Marcus HammarströmWaxholms OK1:01:31+23:2011:07
20Mattis ErnstssonFK Göingarna1:09:15+31:0412:31
Marcus Nilsson/KempffHässleholms OKej godkänd
Arvid BirgerssonGagnefs OKej godkänd
Jesper HanssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Torgny PalmHJS-Vansbro OKej godkänd
Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OLej godkänd
Hampus BerganderEksjö SOKej godkänd
Emil JohanssonOK Kullingshofej godkänd
Daniel PoschSol Tranåsej start
Simon EngelHässleholms OKej start
Jacob AhlströmVästerås SOKej start
William HultqvistVallentuna-Össeby OLej start
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej start
Johan LöfströmJönköpings OKej start
Johnny RahlénOK Ravinenej start

D17-20

4 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DolkJönköpings OK36:419:03
2Lisa JohanssonFK Friskus-Varberg42:19+5:3810:26
3Emma JohanssonKristinehamns OK43:46+7:0510:48
4Frida BergstrandMotala AIF OL43:53+7:1210:50
5Hanna KlaarSäterbygdens OK50:59+14:1812:35
6Amanda JohanssonKristinehamns OK52:16+15:3512:54
7Linnea PetrisiVästerbergslagens OL53:00+16:1913:05
8Frida RoosIF Thor54:34+17:5313:28
9Julia BäckströmSundsvalls OK1:03:54+27:1315:46
Lisa Jonsson HofbergSäterbygdens OKej godkänd
Jennifer WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

H17-20

4 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel ForslundSäffle OK37:317:34
2Johan SköldLinköpings OK42:28+4:578:34
3William LundströmOK Torfinn43:32+6:018:47
4Filip MagnussonStora Tuna OK49:51+12:2010:04
5Christoffer OlovssonSvaide Roma SOK53:58+16:2710:54
6Karl RydénSjövalla FK1:08:16+30:4513:47
Erik JohanssonHalmstad OKej start

D16-1

4 510 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanKorsnäs IF OK30:086:40
2Andrea SvenssonFinspångs SOK31:50+1:427:03
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering31:56+1:487:04
4Melina CarlssonStora Tuna OK32:53+2:457:17
5Emma BrännebyOK Kolmården33:15+3:077:22
6Amanda BerggrenTullinge SK35:02+4:547:46
7Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF35:11+5:037:48
8Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF35:21+5:137:50
9Fredrika von EssenOK Linné35:22+5:147:50
10Moa PetterssonOK Dacke35:31+5:237:52
11Rebecka HoppeIF Thor35:47+5:397:56
12Sara TynongTullinge SK36:36+6:288:06
13Ellen SarenmarkLeksands OK36:52+6:448:10
14Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna37:12+7:048:14
15Ebba PegestamOK Ravinen37:34+7:268:19
16Amanda JohanssonOK Dacke37:35+7:278:20
17Ronja BjörklundBjursås OK38:01+7:538:25
18Elina RönnlundIFK Umeå38:07+7:598:27
19Linnea WejåsNyköpings OK39:03+8:558:39
20Maja EngesLeksands OK39:08+9:008:40
21Elin PetterssonSjövalla FK39:28+9:208:45
22Julia ErikssonOK Kolmården39:35+9:278:46
23Märta BerggrenOK Kolmården40:26+10:188:57
24Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen41:29+11:219:11
25Sofia EhnSödertälje-Nykvarn OF41:48+11:409:16
26Elin FältmanLeksands OK41:57+11:499:18
27Alice FrostOK Roslagen42:01+11:539:18
28Lina FredrikssonKorsnäs IF OK42:10+12:029:20
29Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF42:19+12:119:22
30Hanna ForsDomnarvets GOIF42:21+12:139:23
31Clara WallinSjövalla FK42:26+12:189:24
32Moa HedegårdOK Kolmården42:47+12:399:29
33Nathalie LybertOK Ravinen43:00+12:529:32
34Hanna ÅbergOK Landehof43:31+13:239:38
35Camilla NyqvistJärla Orientering43:42+13:349:41
36Emma JanssonStora Tuna OK43:53+13:459:43
37Jennifer AnderssonHaninge SOK44:47+14:399:55
38Emma SundvallJärla Orientering45:47+15:3910:09
39Frida JunegardTullinge SK45:59+15:5110:11
40Elin PetersonÄlvdalens IF OK46:07+15:5910:13
41Kajsa JohanssonSkattkärrs IF46:29+16:2110:18
42Sara MagnussonOK Måsen48:04+17:5610:39
43Sara AlmehedFrölunda OL48:23+18:1510:43
44Märta FröjdSnättringe SK48:38+18:3010:47
45Béatrice FalgaOK Denseln49:04+18:5610:52
46Ida TorbiörnssonJärla Orientering51:48+21:4011:29
47Julia FrejdOK Ravinen51:55+21:4711:30
48Emma GraasOK Linné52:14+22:0611:34
49Freja VredinIFK Umeå52:29+22:2111:38
50Caroline LängheimTullinge SK55:45+25:3712:21
51Anna BjörklundBjursås OK1:06:55+36:4714:50
Frida JohanssonLinköpings OKej godkänd
Klara AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Matilda ErikssonVästerbergslagens OLej start
Elsa AnderssonDomnarvets GOIFej start
Elin WahlgrenSjövalla FKej start
Veronika LetychevskaO-klubej start
Linda BrolinOK Roslagenej start
Emma LindellLinköpings OKej start
Hanna KorhonenHaninge SOKej start
Anna LångStora Tuna OKej start
Lina ÅhlundOK Nolaskogsarnaej start
Sara BrolinOK Roslagenej start
Alice DAngeloAttunda OKej start
Julia BlomFrölunda OLej start
Magdalena van de VoordeTullinge SKej start
Alva KarlssonSnättringe SKej start
Tilda JohanssonOK Orionej start
Jonna RamsellLeksands OKej start
Hanna BarkegrenStora Tuna OKej start
Lisa JohanssonOK Rodhenej start
Elina ArvidssonSäterbygdens OKej start
Matilda DammvikStora Tuna OKej start
Olivia KvarnlöfOK Roslagenej start

D16-2

4 500 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KristianssonTrollhättans SOK29:246:32
2Johanna ÖbergRyda SK30:16+0:526:43
3Linnéa GolsäterEksjö SOK31:38+2:147:01
4Hanna KarlssonMarkbygdens OK32:09+2:457:08
5Tove RönnbäckVisborgs OK33:02+3:387:20
6Louise LundgrenVäxjö OK33:42+4:187:29
7Pim HedbergLunds OK33:45+4:217:30
8Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna33:51+4:277:31
9Sara JosarpFK Friskus-Varberg34:03+4:397:34
10Elvira BjörklundTrollhättans SOK34:42+5:187:42
11Moa GustafssonUddevalla OK35:02+5:387:47
12Kajsa HedinHjärnarps GH OL35:42+6:187:56
13Line CederbergVänersborgs SK36:20+6:568:04
14Sara KindlundOK Tranan37:12+7:488:16
15Hanna LindströmOK Tranan37:25+8:018:18
16Victoria BymanVästerås SOK37:33+8:098:20
17Nelly CarlssonTormestorps IF37:56+8:328:25
18Elin LundqvistNybro OK37:57+8:338:26
19Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL38:52+9:288:38
20Linnéa AnderssonBredaryds SOK38:54+9:308:38
21Jenny EdgrenTrollhättans SOK39:17+9:538:43
22Hanna GustavssonOK Tyr39:30+10:068:46
23Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK39:39+10:158:48
24Agnes WesterbergTrollhättans SOK39:49+10:258:50
25Sofia JohanssonOK Nackhe40:23+10:598:58
26Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK40:50+11:269:04
27Julia SvenssonBredaryds SOK41:01+11:379:06
28Sigrid HolmgrenOK Renen41:07+11:439:08
29Emma NilssonOK Tranan41:34+12:109:14
30Ebba EkmanOK Tyr41:39+12:159:15
30Patricia EdgarssonAndrarums IF41:39+12:159:15
32Elin LindbergOK Djerf41:57+12:339:19
33Malin HelgmanOK Tyr42:17+12:539:23
34Petra GunnarsdotterTenhults SOK42:20+12:569:24
35Lovisa JonssonNorbergs OK42:26+13:029:25
36Amy LundbergUlricehamns OK42:38+13:149:28
37Elin CarlssonTormestorps IF42:43+13:199:29
38Linnea GustafssonOK Gynge43:39+14:159:42
39Clara MannfolkUlricehamns OK43:48+14:249:44
40Ellen ForsgrenForsa OK43:49+14:259:44
41Clara BerlinTrollhättans SOK45:17+15:5310:03
42Ida JohanssonHjärnarps GH OL45:20+15:5610:04
43Kajsa JohanssonJönköpings OK45:26+16:0210:05
44Sara GunnarssonOK Älgen45:43+16:1910:09
45Sara HamreforsVästerås SOK46:28+17:0410:19
46Emma KindbomIF Hagen46:39+17:1510:22
47Linnea LarssonUlricehamns OK47:05+17:4110:27
48Anna KristianssonTrollhättans SOK47:39+18:1510:35
49Signe Leffler-RosendahlOK Renen48:13+18:4910:42
50Erica ErikssonHjärnarps GH OL48:32+19:0810:47
51Agnes CarlssonVisborgs OK51:02+21:3811:20
52Johanna HenrikssonJärbo OK55:06+25:4212:14
53Sophie NilssonHjärnarps GH OL56:14+26:5012:29
54Ida NordbergOK Tranan57:22+27:5812:44
55Lina LandergrenHestra IF58:25+29:0112:58
56Madelene AxelssonHärlövs IF1:01:00+31:3613:33
57Linnéa BogrenIF Hagen1:17:57+48:3317:19
58Moa StrålmanIF Hagen1:18:42+49:1817:29
59Elin JohnssonSvaide Roma SOK1:32:24+1:03:0020:32
Märta Ransjö-ZanderOK Tyrej godkänd
Cecilia BomanLustens OKej godkänd
Erika AhlqvistOK Tyrej godkänd
Tove WibergMullsjö SOKej start
Petra OlejnikSOK Viljanej start
Stina LarssonIF Hagenej start
Malin SvenssonMarkbygdens OKej start
Sara HägnanderLidköpings VSKej start
Sara JönssonHässleholms OKej start
Sandra NäslundVästerås SOKej start
Sofia LösethFalköpings AIK OKej start
Kristin BomanGävle OKej start

H16-1

5 550 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GrahnHestra IF31:275:40
2Filip JacobssonDegerfors OK31:31+0:045:40
3Oskar SandbergSäterbygdens OK33:25+1:586:01
4Edvin SmedbergOK Skogsfalken33:51+2:246:05
4August MikaelssonVästerås SOK33:51+2:246:05
6Mattias JohanssonStångenäs AIS33:56+2:296:06
7Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF34:39+3:126:14
8Ivar SörqvistMarkbygdens OK35:06+3:396:19
9Johannes RidefeltOK Linné35:08+3:416:19
10Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF35:14+3:476:20
11Samuel PlumppuBredareds IF35:36+4:096:24
12Tom CampbellLustens OK35:45+4:186:26
13Fredrik PerssonDomnarvets GOIF35:51+4:246:27
14Jonas ErikssonStora Tuna OK36:03+4:366:29
15Filip IvarssonOK Hammaren36:10+4:436:30
16Johan WennermarkOK Skogsfalken36:26+4:596:33
17Markus LarssonHestra IF37:14+5:476:42
18Erik WidmarkIF Hagen37:17+5:506:43
19Samuel HedlundKöping-Kolsva OK37:50+6:236:49
20Daniel Carlson BjernaldOK Linné38:34+7:076:56
21Noak SanderbergÅmåls OK38:40+7:136:58
22Klas UddMarkbygdens OK38:41+7:146:58
23Albin BergkvistBjursås OK39:04+7:377:02
24Gustaf SundbüeOK Hällen40:51+9:247:21
25Douglas PerssonEskilstuna OL41:39+10:127:30
26Filip SödervallIK Gandvik41:41+10:147:30
27Martin NorrbomSala OK41:52+10:257:32
28Tim LundbergMullsjö SOK42:12+10:457:36
29Erik ForsHestra IF42:16+10:497:36
30Adrian DahlströmÅmåls OK43:04+11:377:45
31Daniel DuhlboIFK Moras OK43:31+12:047:50
32William JohnssonOK Skogshjortarna43:37+12:107:51
33Alexander HörnquistHägglunds IoFK43:49+12:227:53
34Marcus BengtssonMariestads FK44:14+12:477:58
35Anton ErikssonOK Linné45:28+14:018:11
36Filip KarlssonIF Hagen46:09+14:428:18
37Andreas SundströmVästerås SOK47:22+15:558:32
38Johan RydingEskilstuna OL48:47+17:208:47
39Elias OlofssonOK Nolaskogsarna49:20+17:538:53
40Joakim StåhlJärbo OK49:27+18:008:54
41Martin PerssonÅrsunda IF49:34+18:078:55
42Jonathan PerssonKarlsbyhedens IK49:38+18:118:56
43Viktor DjerfVästerbergslagens OL50:04+18:379:01
44Patrik RoosSödertälje-Nykvarn OF50:07+18:409:01
45Joel BohmanRånäs OK50:27+19:009:05
46Nils AlexanderssonStora Tuna OK50:35+19:089:06
47Erik HanssonHärnösands OK50:37+19:109:07
48John GunnarssonSurahammars SOK51:09+19:429:12
49Ludvig LarsendahlVästerås SOK51:58+20:319:21
50Adam JohanssonTrollhättans SOK52:44+21:179:30
51Jan DalheimerIK Vikings OK53:22+21:559:36
52Eric BrattåsenOK Skogshjortarna53:29+22:029:38
53Wiktor Finn ErikssonDomnarvets GOIF54:13+22:469:46
54Simon ÖsterlundVästerås SOK54:34+23:079:49
55André AnderssonVästerbergslagens OL55:00+23:339:54
56Sixten JonssonOK Linné55:01+23:349:54
57Jesper LindströmIK Gandvik55:27+24:009:59
58Jacob TorstenssonVästerås SOK55:29+24:029:59
59Filip HahneInsjöns IF OK58:52+27:2510:36
60Elis NordströmKils OK1:01:45+30:1811:07
61Lars OlovssonRehns BK1:19:20+47:5314:17
Elias PonténStora Tuna OKej godkänd
Linus LandergrenHestra IFej godkänd
Olle NilssonOK Linnéej godkänd
Johan GustafssonOK Tyrej start
Anton GilleOK Roslagenej start
Henrik NäslundOK Nolaskogsarnaej start
Emil ÅbergKorsnäs IF OKej start
Tobias PentonenHestra IFej start
Jonathan MoenIK Vikings OKej start
Sebastian ÅsedalUlricehamns OKej start
Oscar SjöbergVästerbergslagens OLej start
Simon Jansson-JärplingOK Klemmingenej start
Anton ForsbergLånghundra IFej start
Axel LimbäckVästerås SOKej start
Lukas DanielssonVästerbergslagens OLej start
Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start
Jesper JissbackeGävle OKej start

H16-2

5 540 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK31:385:42
2Oskar LindqvistSävedalens AIK31:56+0:185:45
3Ollipekka HeikkiläLynx33:18+1:406:00
4Nils GumaeliusWaxholms OK34:01+2:236:08
5Ville JohanssonOK Kolmården34:21+2:436:12
6Harald LarssonHagaby GOIF34:51+3:136:17
7Andreas HultqvistTullinge SK35:39+4:016:26
8Filip WadstenOK Landehof35:53+4:156:28
9Olle AnderssonTullinge SK35:56+4:186:29
10Emil ThellsénOK Roxen36:47+5:096:38
11Amadeus HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb36:48+5:106:38
12Heino OllinSävedalens AIK37:37+5:596:47
13Brage JørumByåsen IL37:46+6:086:49
14Niklas SundqvistTullinge SK38:06+6:286:52
15Jonathan EnvallTullinge SK38:54+7:167:01
16Joel EinarssonTormestorps IF39:02+7:247:02
17Isak LangerakJärfälla OK39:08+7:307:03
18Jonas KallhaugeSnättringe SK39:10+7:327:04
19Eevert ToivonenKangasala SK39:14+7:367:04
19Lucas SundbladEksjö SOK39:14+7:367:04
21Philip EdvardssonEksjö SOK39:26+7:487:07
22Simon WikströmHalmstad OK39:28+7:507:07
23Robin KarlssonTormestorps IF39:45+8:077:10
24David SvenssonFK Boken40:13+8:357:15
25Johan LenningSkåneslättens OL40:30+8:527:18
26Henrik EklundVäxjö OK40:43+9:057:20
27Fredrik LevinSvaide Roma SOK40:46+9:087:21
28Oscar RenbergSävedalens AIK40:50+9:127:22
29Sven EngströmLinköpings OK41:19+9:417:27
30Felix HellgrenOK Ravinen41:20+9:427:27
31Daniel AnderssonOK Löftan41:22+9:447:28
32Anton HanssonIK Hakarpspojkarna41:54+10:167:33
33Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna42:04+10:267:35
34Simon RuneforsVäxjö OK42:15+10:377:37
35Alexander NilssonOK Södertörn42:58+11:207:45
35Olle SkogTullinge SK42:58+11:207:45
37Erik HagmanLerums SOK44:30+12:528:01
38Anton GumaeliusWaxholms OK45:36+13:588:13
39Hugo DahlbergHaninge SOK45:52+14:148:16
40Johan EklundVäxjö OK46:17+14:398:21
41Karl EngesAttunda OK46:21+14:438:21
42Jonas HammarskiöldLunds OK46:30+14:528:23
43Lukas OlssonVäsby OK46:45+15:078:26
44Arvid NordSol Tranås47:11+15:338:31
45Henrik JohanssonUmeå OK47:13+15:358:31
46Joakim SkärlénHaninge SOK47:51+16:138:38
47Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL48:07+16:298:41
48Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK48:08+16:308:41
49Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL48:23+16:458:44
50Emil ElmarssonWaxholms OK48:26+16:488:44
51Carl RämmalLunds OK49:04+17:268:51
52Johannes LövåsByåsen IL49:53+18:159:00
53Nils-Joel PerssonTormestorps IF51:09+19:319:13
54Anton BobergIF Rigor54:11+22:339:46
55Rasmus ArfwedsonFrölunda OL56:36+24:5810:12
56Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg56:55+25:1710:16
57Albin EvertssonVäxjö OK57:56+26:1810:27
58Oscar SturkWaxholms OK59:14+27:3610:41
59Elias MöllerSkåneslättens OL59:22+27:4410:42
60Per KnutesIFK Enskede59:53+28:1510:48
61Josef LandénSöderhamns OK1:00:13+28:3510:52
62Hampus LarssonFK Göingarna1:00:29+28:5110:55
63Erik CallebergSnättringe SK1:01:12+29:3411:02
64Emil SjööVästerviks OK1:01:30+29:5211:06
65Frej HeggSvaide Roma SOK1:01:43+30:0511:08
66Simon ElveröVäsby OK1:03:10+31:3211:24
67David GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:05:10+33:3211:45
68Axel LindbergSvaide Roma SOK1:05:28+33:5011:49
69Oscar PhilipssonMarkaryds FK1:05:33+33:5511:49
70Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OK1:06:43+35:0512:02
71Alfred HenrikssonLunds OK1:09:46+38:0812:35
72Filip OlssonVäsby OK1:18:53+47:1514:14
52Öyvind WiggenByåsen ILdiskvalificerad
Joel PetterssonTullinge SKej godkänd
Edvin AnderssonVärend GN OLej godkänd
Elias FredrikssonSöderhamns OKej godkänd
Erik ForsbergOK Ravinenej godkänd
Tobias BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej start
Shane MattssonMalmö OKej start
Jonatan BernhedSävedalens AIKej start
Moltas ViebkeMalmö OKej start
Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OLej start
Martin NilssonSnättringe SKej start
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKej start
August KollbergEksjö SOKej start
Erland SimonssonSundbybergs IKej start
Max HårdOK Södertörnej start
Donnie FredrikssonSöderhamns OKej start
Oscar WibergJärla Orienteringej start

D16 Kort

3 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina LindeblomIK Omega54:0615:14
2Emma HolmbergJönköpings OK57:07+3:0116:05
3Ester BirgerssonGagnefs OK1:01:11+7:0517:14
Annie AndreassonFrölunda OLej start
Klara PetrisiVästerbergslagens OLej start

H16 Kort

3 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus Kullin AlfredssonOK Tyr30:188:32
2Daniel Nilsson KempffHässleholms OK32:13+1:559:04
3Aron HugosonKvillebyns SK33:05+2:479:19
4Erik KristianssonHässleholms OK35:27+5:099:59
5Erik BjörklundSjövalla FK44:24+14:0612:30
6Benjamin SahlinArboga OK46:09+15:5113:00
7Harald CarlingerSkogsluffarnas OK58:02+27:4416:20
8Oskar ErikssonOK Älgen58:52+28:3416:34
9Yngve RahlénOK Ravinen1:10:18+40:0019:48
Jonatan PorleVäxjö OKej start

D14-1

3 780 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK24:376:30
2Johanna HagströmFalköpings AIK OK26:56+2:197:07
3Jonna JungåkerKorsnäs IF OK27:00+2:237:08
4Carolina OlssonÄlvdalens IF OK27:18+2:417:13
5Amanda RangertIK Hakarpspojkarna28:04+3:277:25
6Tova OlssonGrycksbo IF OK28:34+3:577:33
7Hanna HugossonSundsvalls OK28:36+3:597:33
8Klara AxelssonMarkbygdens OK29:00+4:237:40
9Elsa AnderssonBredaryds SOK29:32+4:557:48
10Myrra CarlssonOK Orion29:42+5:057:51
11Amelia SkalbergBredaryds SOK30:19+5:428:01
12Sofia ErikssonStora Tuna OK30:21+5:448:01
13Alice AxelssonMullsjö SOK30:30+5:538:04
14Sandra BoströmOK Linné30:37+6:008:05
15Sanna SjödénÄlvdalens IF OK31:00+6:238:12
16Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna31:30+6:538:20
17Sofia GrahnHestra IF31:34+6:578:21
18Lisa JohanssonOK Tranan31:40+7:038:22
19Lina LundbergIstrums SK32:08+7:318:30
20Klara AskMarkbygdens OK32:11+7:348:30
21Frida FredrikssonKorsnäs IF OK32:31+7:548:36
22Alice AronengHestra IF32:41+8:048:38
23Fanny SundbladEksjö SOK33:17+8:408:48
24Moa HanssonBredaryds SOK33:25+8:488:50
25Line SølbergIL Leik34:10+9:339:02
26Lovisa MartinssonOK Tyr34:41+10:049:10
27Gabriella BerganderEksjö SOK35:03+10:269:16
28Jonna ForsOK Grip35:20+10:439:20
29Elin PoschSol Tranås35:26+10:499:22
30Stina LindbergOK Djerf35:55+11:189:30
31Lova KlasérKorsnäs IF OK36:22+11:459:37
32Emma NordbergOK Tranan36:38+12:019:41
33Maria JanssonOK Linné37:07+12:309:49
34Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarna37:08+12:319:49
35Maria ErikssonEds SK37:10+12:339:49
36Matilda JohanssonStångenäs AIS37:16+12:399:51
37Emelie UddMarkbygdens OK37:39+13:029:57
38Erika DuhlboIFK Moras OK38:02+13:2510:03
39Klara WasseniusUddevalla OK38:17+13:4010:07
40Malin JanssonHjobygdens OK38:39+14:0210:13
41Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK39:03+14:2610:19
42Alice SödervallIK Gandvik39:15+14:3810:23
43Ida KristianssonTrollhättans SOK39:42+15:0510:30
44Klara ElmbladBredaryds SOK39:44+15:0710:30
45Ellen BromanOK Roslagen40:31+15:5410:43
46Malin FritzellMullsjö SOK40:38+16:0110:44
47Julia AnderssonOK Roslagen42:08+17:3111:08
48Ellen FrostOK Roslagen42:19+17:4211:11
49Sofia KlassonHestra IF42:34+17:5711:15
50Alva RasmussenNyköpings OK42:35+17:5811:15
51Maria VasilenokOrion43:53+19:1611:36
52Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna45:05+20:2811:55
53Agnes BerglundUlricehamns OK45:19+20:4211:59
54Hedvig ReisenIF Hagen47:31+22:5412:34
55Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna51:16+26:3913:33
56Emilia JärsenholtUlricehamns OK53:10+28:3314:03
57Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL58:50+34:1315:33
58Cornelia LundénAvesta OK59:20+34:4315:41
59Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:02:06+37:2916:25
60Sofia BerglundSigtuna OK1:04:22+39:4517:01
61Nora StålbergOK Hällen1:08:20+43:4318:04
62Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:11:44+47:0718:58
63Frida ÖstmanAvesta OK1:12:29+47:5219:10
Cecilia DjerfVästerbergslagens OLej godkänd
Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Amanda HalvarsonLeksands OKej start
Lina AnderssonDomnarvets GOIFej start
Elin Ransjö-ZanderOK Tyrej start
Vilma BergerDomnarvets GOIFej start
Linnea NilssonNyköpings OKej start
Ellen SarasGrycksbo IF OKej start
Frida PetersonÄlvdalens IF OKej start
Rebecca Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIFej start
Lisa DammvikStora Tuna OKej start
Ronja JungåkerKorsnäs IF OKej start
Linda GustafssonOK Tyrej start
Tua DahlgrenÖstersunds OKej start
Lina SundqvistOK Trananej start
Ida HallgrenBjursås OKej start

D14-2

3 770 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK25:496:50
2Emma DjerfLerums SOK26:43+0:547:05
3Jenny BredfeltLunds OK27:26+1:377:16
4Klara DjerfLerums SOK27:32+1:437:18
5Lisa BerggrenOK Kolmården28:20+2:317:30
6Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK28:40+2:517:36
7Rebecca WaldenfjordJärfälla OK28:48+2:597:38
8Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK28:50+3:017:38
8Anna HallménOK Tisaren28:50+3:017:38
10Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK29:19+3:307:46
11Emelie KarlssonOK Landehof30:27+4:388:04
12Saga SanderOK Milan30:32+4:438:05
13Tone AlbrektssonOK Ravinen30:41+4:528:08
14Josefin BernhedSävedalens AIK31:05+5:168:14
15Märta SkogTullinge SK31:27+5:388:20
16Evelyn WendeliusIFK Lidingös Skid o OK31:45+5:568:25
17Ebba SöderlundTormestorps IF31:54+6:058:27
18Clara CoxLerums SOK32:01+6:128:29
19Jennie BörjessonStorviks IF32:05+6:168:30
20Sarah MagnussonLinköpings OK32:18+6:298:34
21Mirjam DalénSala OK32:22+6:338:35
22Moa WestbladOK Ravinen32:50+7:018:42
23Klara LjunggrenLinköpings OK33:13+7:248:48
24Anna KnutesJärla Orientering33:52+8:038:58
25Tora WesterbergOK Kolmården34:25+8:369:07
26Johanna BörjessonStorviks IF34:30+8:419:09
27Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIK35:02+9:139:17
28Emelie SvenssonIF Rigor35:19+9:309:22
29Lydia JohanssonUmeå OK35:42+9:539:28
30Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK35:45+9:569:28
31Emmy AlbinssonJärfälla OK36:09+10:209:35
32Johanna HäggströmOK Nolaskogsarna36:10+10:219:35
33Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK36:33+10:449:41
34Emelie FeursteinTormestorps IF36:47+10:589:45
35Elin WihlborgOK Gynge37:01+11:129:49
36Klara AnderssonFK Göingarna37:12+11:239:52
37Maja PeterssonOK Nolaskogsarna37:24+11:359:55
38Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK37:44+11:5510:00
39Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK37:45+11:5610:00
40Emma KarlssonOK Landehof38:00+12:1110:04
41Vilma KarlssonSnättringe SK38:31+12:4210:12
42Amanda KarlssonOK Ravinen38:46+12:5710:16
43Anna HenrikssonSävedalens AIK38:55+13:0610:19
44Nora HallJärla Orientering39:15+13:2610:24
45Sofie PerssonHärlövs IF39:22+13:3310:26
46Nellie HenrikssonTormestorps IF40:09+14:2010:38
47Ebba LeicktTullinge SK42:31+16:4211:16
48Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK42:37+16:4811:18
49Tove FlodmanOK Hammaren43:21+17:3211:29
50Cecilia RämmalLunds OK43:32+17:4311:32
51Hanna NäslundOK Nolaskogsarna43:58+18:0911:39
52Isabella TapperIFK Lidingös Skid o OK44:02+18:1311:40
53Amanda BlomdahlTullinge SK44:52+19:0311:54
54Frida KrohnFältjägarnas IF45:35+19:4612:05
55Maja GunnarssonLerums SOK45:58+20:0912:11
55Hanna KjellinForsa OK45:58+20:0912:11
57Emma S JohanssonLinköpings OK46:21+20:3212:17
58Agnes LundqvistJärfälla OK46:23+20:3412:18
59Siri HjärtbergJärfälla OK47:11+21:2212:30
60Emilia ÖstlundOK Kolmården48:26+22:3712:50
61Tova HermodssonLunds OK49:21+23:3213:05
62Rebecka BrorssonTockarps IK50:08+24:1913:17
63Malin ThornemanHelsingborgs SOK52:27+26:3813:54
64Frida OlofssonOK Nolaskogsarna55:13+29:2414:38
65Isabella LagoGöteborg-Majorna OK55:27+29:3814:42
66Elinor DelinFK Åsen58:10+32:2115:25
67Emma HäggströmOK Nolaskogsarna1:02:10+36:2116:29
68Ylva TidevallSkogsluffarnas OK1:02:15+36:2616:30
69Olivia BjörklundOK Ravinen1:02:27+36:3816:33
70Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna1:04:19+38:3017:03
71Beatrice SöderlindHägglunds IoFK1:07:33+41:4417:55
Kristina TedhamreSnättringe SKej godkänd
Emmy HelmerssonHässleholms OKej godkänd
Rebecka StafströmKöping-Kolsva OKej godkänd
Ellen SkoogOK Hammarenej godkänd
Linn SanderGöteborg-Majorna OKej start
Sanna FasthBoxholm-Mjölby OLej start
Hanna TynongTullinge SKej start
Anne Coos EliassonSkåneslättens OLej start
Astrid HenrikssonJärla Orienteringej start
Jenny WegebroUmeå OKej start
Emma RenbergSävedalens AIKej start
Anna JönssonTormestorps IFej start
Madeleine SöderlundLerums SOKej start
Emelie LorénOK Landehofej start
Astrid SimonssonSundbybergs IKej start

H14-1

3 870 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SvenskStora Tuna OK21:325:33
2Oliwer LundbergOK Bävern21:35+0:035:34
3Melker JohanssonOK Orion22:50+1:185:54
4Isak PrellnerSkåneslättens OL23:24+1:526:02
5Henrik JohannessonRonneby OK23:37+2:056:06
6Adam PerssonEksjö SOK23:55+2:236:10
7Rasmus LundbergOK Bävern24:26+2:546:18
8Viktor BarkegrenStora Tuna OK25:50+4:186:40
9Isak ÅbergKorsnäs IF OK25:56+4:246:42
10Andreas UllerKils OK26:06+4:346:44
11August MollénOK Denseln26:13+4:416:46
11Rikard HolmströmVästerbergslagens OL26:13+4:416:46
13henning sjökvistStora Tuna OK26:32+5:006:51
14Oscar JohanssonOK Dacke26:43+5:116:54
15Filip TrofastBredaryds SOK26:52+5:206:56
16Lukas LundgrenVäxjö OK27:18+5:467:03
17Eric RosjöJönköpings OK28:14+6:427:17
18Jakob HöstHjärnarps GH OL28:15+6:437:17
19Johan WehlinSkogspojkarnas OK28:16+6:447:18
20Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK29:08+7:367:31
21Gustav EngmanOK Denseln29:12+7:407:32
22Isak HertinVästerviks OK29:19+7:477:34
22Gustav MalmströmGOIF Tjalve29:19+7:477:34
24Noa PruthIK Hakarpspojkarna29:59+8:277:44
25Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna30:00+8:287:45
26Adam SegerslättSkåneslättens OL30:17+8:457:49
27Melker LarssonFK Göingarna30:19+8:477:50
27Fritjof AxelssonFK Göingarna30:19+8:477:50
29Jannis BonekNaturfreunde Wien30:37+9:057:54
30Albin MånssonVäxjö OK30:58+9:268:00
31Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna31:28+9:568:07
32Kevin MattssonMalmö OK31:49+10:178:13
33Hannes BergenfurIK Vikings OK31:51+10:198:13
34Albin LagerNässjö OK32:02+10:308:16
35Elias JonssonNydalens SK32:04+10:328:17
36Oscar PrytzGOIF Tjalve33:14+11:428:35
37Nils Hammaräng GripKalmar OK33:29+11:578:39
38Emil PetterssonOK Dacke33:37+12:058:41
39Elias AnderssonVärend GN OL33:57+12:258:46
40Simon LundbergIK Vikings OK34:32+13:008:55
41Carl EkbringKexholms SK35:24+13:529:08
42Victor ThörnqvistSol Tranås36:08+14:369:20
43Isak WadmanVästerås SOK36:26+14:549:24
44Emil JohanssonOK Bävern36:53+15:219:31
45Carl JohanssonBredaryds SOK36:58+15:269:33
46Erik JönssonLunds OK37:28+15:569:40
47Elias LandforsLustens OK37:52+16:209:47
48Gustaf HedegårdOK Kolmården40:04+18:3210:21
49Axel LindebergVästerviks OK40:12+18:4010:23
50Axel HalvarssonOK Kroppefjäll40:34+19:0210:28
51Victor KristensenOK Snab41:52+20:2010:49
52Erik WinbladhLunds OK46:50+25:1812:06
53Adrian LundbergIK Vikings OK47:05+25:3312:09
54Henrik HamreforsVästerås SOK47:23+25:5112:14
55Adam LöfströmJönköpings OK48:43+27:1112:35
56Byron PalmHJS-Vansbro OK52:35+31:0313:35
57Alexander GraadRonneby OK53:26+31:5413:48
58Dan ÖsterlundVästerås SOK58:17+36:4515:03
Viktor ÖstergrenVäxjö OKej godkänd
Måns OlmKils OKej godkänd
Jesper NordqvistVästerbergslagens OLej start
John NorrbomSala OKej start
Eric CampbellLustens OKej start
Simon SjöbergVästerbergslagens OLej start
Emil EngesLeksands OKej start
Oscar LangVästerviks OKej start
Emil ArvidssonSäterbygdens OKej start
Sebastian DanielssonVästerbergslagens OLej start
Olof SkoglundKils OKej start
Jonas NorlinIFK Moras OKej start
Anton OlivestamVimmerby OKej start

H14-2

3 850 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK23:246:04
2Victor ImarkTullinge SK24:34+1:106:22
3Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna28:34+5:107:25
4Felix AxelssonMarkbygdens OK29:13+5:497:35
5Olle JosarpFK Friskus-Varberg29:21+5:577:37
6Johan PerssonOK Österåker29:40+6:167:42
7Simon SjöbergGävle OK29:57+6:337:46
8Anders MagnussonOK Landehof30:21+6:577:52
9Albin AnderssonTullinge SK31:13+7:498:06
10Hugo ThorellOK Ravinen31:41+8:178:13
11Gustav JohnssonOK Tor31:53+8:298:16
12Victor HelgessonHestra IF32:18+8:548:23
13Simon LarssonOK Hällen32:19+8:558:23
14Axel GranqvistOK Ravinen32:22+8:588:24
14Martin SkyggesonOK Nackhe32:22+8:588:24
16Benjamin LangerakJärfälla OK32:29+9:058:26
17Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK33:43+10:198:45
18Gustaf BerglundSigtuna OK33:48+10:248:46
19Edvin LjungbergSjövalla FK34:26+11:028:56
20Fredrik JohanssonOK Nackhe35:29+12:059:12
21Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK35:41+12:179:16
22Adam BrobergIF Rigor36:11+12:479:23
23Daniel RönnqvistOK Linné36:37+13:139:30
24Albin ClaessonSävedalens AIK37:12+13:489:39
25Lukas WadstenOK Landehof37:30+14:069:44
26David LevinSvaide Roma SOK38:14+14:509:55
27Jesper HedarEskilstuna OL38:16+14:529:56
28Mårten OlssonGävle OK39:58+16:3410:22
29Felix Lindell ÖhmanOK Måsen40:19+16:5510:28
30Eskil TryggöTrollhättans SOK40:35+17:1110:32
31Lukas TorbiörnssonJärla Orientering40:57+17:3310:38
32Simon DahlbergOK Nolaskogsarna41:02+17:3810:39
33Johan LammFrölunda OL41:14+17:5010:42
34Waldemar AnderssonOK Roslagen42:37+19:1311:04
35Petter BodingIFK Lidingös Skid o OK44:07+20:4311:27
36Jesper WikmanOK Nolaskogsarna44:21+20:5711:31
37Viktor StrandOK Linné44:31+21:0711:33
38Axel ElmarssonWaxholms OK47:08+23:4412:14
39Tobias KarlssonSnättringe SK48:21+24:5712:33
40Viking FreijSnättringe SK49:16+25:5212:47
41Emil GrehnOK Rodhen49:41+26:1712:54
42Jason BransomeSkogsluffarnas OK55:01+31:3714:17
43Gustav NyholmOK Linné56:22+32:5814:38
44Niclas SparrevikLerums SOK1:02:50+39:2616:19
45Christopher BrennanSödertälje-Nykvarn OF1:05:54+42:3017:07
46Emil AnderssonHaninge SOK1:18:14+54:5020:19
47Christoffer NyqvistJärla Orientering1:21:36+58:1221:11
48Oskar AnderssonOK Linné1:27:19+1:03:5522:40
Hjalmar LjungbergSjövalla FKej godkänd
Lukas HellgrenOK Ravinenej godkänd
Erik OlssonGävle OKej godkänd
Oscar StombergIF Hagenej godkänd
Olle GrywenzOK Linnéej godkänd
Anton NilssonGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Albin AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej start
Eric JanssonOK Trananej start
Hugo LindbärgOK Södertörnej start
Laban ThimHaninge SOKej start
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start
Jonatan LarssonSävedalens AIKej start
Linus AnderssonOK Skogshjortarnaej start
Olle BerggrenTullinge SKej start
Tobias KronhelmOK Måsenej start
Pontus ThörnRånäs OKej start
André LindgrenOK Ravinenej start
Ola LösethFalköpings AIK OKej start
Jonas TofteredIF Rigorej start
Georg EklöwOK Södertörnej start

D14 Kort

2 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia BorgLinköpings OK20:247:25
2Sara TuomaalaTuusulan Voima-Veikot22:21+1:578:07
3Hanna SundströmVästerås SOK22:22+1:588:08
4Malin JonssonLustens OK22:55+2:318:20
5Moa HillTumba-Mälarhöjden OK26:03+5:399:28
6Clara JacobssonTidaholm SOK Sisu26:37+6:139:40
7Ida LennströmIFK Lidingös Skid o OK28:35+8:1110:23
8Linnea NybergSäterbygdens OK31:38+11:1411:30
9Moa SandeskogSkogsluffarnas OK36:27+16:0313:15
10Julia BadLustens OK38:16+17:5213:54
11Hanna SundinOK Måsen39:20+18:5614:18
12Adina CarlingerSkogsluffarnas OK1:08:00+47:3624:43
Hanna ÅsedalUlricehamns OKej start
Alva LimbäckVästerås SOKej start
Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIKej start
Norna MolinOK Klemmingenej start

H14 Kort

2 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Timon AeglerFanclub Hubmann20:547:36
2Trevor BransomeSkogsluffarnas OK21:42+0:487:53
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK21:42+0:487:53
4Karl FredrikssonKorsnäs IF OK23:10+2:168:25
5Jon HjertströmFK Friskus-Varberg26:32+5:389:38
6Ludvig WaktelSvaide Roma SOK28:41+7:4710:25
7Elias LangenbachOK Skogshjortarna30:05+9:1110:56
8Adrian WetterlundTumba-Mälarhöjden OK30:09+9:1510:57
9Robert SandinJärla Orientering31:46+10:5211:33
10Alexander JosefssonVimmerby OK47:21+26:2717:13

D12-1

2 420 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella OlssonGrycksbo IF OK15:256:22
2Hanna LagerbergOK Södertörn16:24+0:596:46
3Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK18:38+3:137:41
4Lovisa LängheimTullinge SK18:57+3:327:49
5Sofie OhlssonÄrla IF19:28+4:038:02
6Lovisa JohanssonOK Dacke20:02+4:378:16
7Ella SjöbergTullinge SK20:05+4:408:17
8Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK21:12+5:478:45
9Lovisa NordSol Tranås21:26+6:018:51
10Vilma SvantessonHjärnarps GH OL21:34+6:098:54
11Åsa FribergÖstersunds OK22:11+6:469:10
11Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK22:11+6:469:10
13Selma MoqvistLerums SOK22:18+6:539:12
14Selma GumaeliusWaxholms OK23:08+7:439:33
15Towa PetterssonOK Denseln23:51+8:269:51
16Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF23:53+8:289:52
17Elvira WildheimFK Friskus-Varberg24:05+8:409:57
18Linnea SkalbergBredaryds SOK24:13+8:4810:00
19Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK24:15+8:5010:01
20Maja KindlundOK Tranan24:17+8:5210:02
21Agnes TönsethSvaide Roma SOK25:10+9:4510:23
22Emma JohnssonOK Tor25:26+10:0110:30
23Heidi ForsOK Grip25:30+10:0510:32
24Nora AronengBredareds IF26:19+10:5410:52
25Frida ZeijlonOK Hällen26:21+10:5610:53
26Sofie FröjdSundsvalls OK27:54+12:2911:31
27Thea BadLustens OK29:44+14:1912:17
28Malin NilssonOK Tranan29:48+14:2312:18
29Agnes EnglundSvaide Roma SOK30:13+14:4812:29
30Ella NordströmKils OK30:19+14:5412:31
31Petrina CostermansJärla Orientering30:46+15:2112:42
32Tilda ÖstbergStora Tuna OK30:56+15:3112:46
33Karolina HolmströmVästerbergslagens OL30:57+15:3212:47
34Betty OttossonOK Torfinn31:37+16:1213:03
34Gilda BjersanderSvaide Roma SOK31:37+16:1213:03
36Linnea GustafssonOK Hällen32:18+16:5313:20
37Elin GustafssonOK Gynge32:55+17:3013:36
38Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK33:13+17:4813:43
39Beata HenrikssonSvaide Roma SOK33:25+18:0013:48
40Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK33:29+18:0413:50
41Vilma KarlssonOK Denseln33:51+18:2613:59
42Lovisa WigertzLånghundra IF34:42+19:1714:20
43Ida ErikssonOK Landehof34:45+19:2014:21
44Tove ErikssonRyda SK35:51+20:2614:48
45Moa Segerdahl-WahlbySvaide Roma SOK38:59+23:3416:06
46Emma NilssonAlvesta SOK40:32+25:0716:44
47Karolina DjerfVästerbergslagens OL40:40+25:1516:48
48Tilda NikolaussonSvaide Roma SOK42:59+27:3417:45
49Matilda RännareHjobygdens OK43:00+27:3517:46
50Tilda HenrikssonTormestorps IF47:40+32:1519:41
51Tove JohanssonOK Alehof55:23+39:5822:53
52Ida PetterssonSurahammars SOK1:07:36+52:1127:56
Moa BäckströmIF Rigorej godkänd
Johanna WilhelmssonOK Dackeej start
Ida DahlgrenÖstersunds OKej start
Moa HjorthDomnarvets GOIFej start
Elin BergOK Ravinenej start
Matilda LarssonOK Hällenej start
Lovisa Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIFej start

D12-2

2 490 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna16:496:45
2Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK18:18+1:297:20
3Julia ArvidssonVimmerby OK18:41+1:527:30
4Wilma MarkholmSkåneslättens OL19:08+2:197:41
5Hanna JohannessonRonneby OK19:30+2:417:49
6Ellen BlennowFalköpings AIK OK19:37+2:487:52
7Katrin SjödénÄlvdalens IF OK19:45+2:567:55
8Emma ErikssonOK Kolmården19:56+3:078:00
9Adelina FunkeLeksands OK20:41+3:528:18
10Louise LagerkvistRonneby OK20:57+4:088:24
10Moa AlsiöFalköpings AIK OK20:57+4:088:24
12Carolin GradinAndrarums IF21:04+4:158:27
13Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna21:06+4:178:28
14Alva SonessonFalköpings AIK OK21:14+4:258:31
15Nora AeglerFanclub Hubmann21:27+4:388:36
16Ellen WahlbomOK Orion21:37+4:488:40
17Ella PalmIK Hakarpspojkarna22:51+6:029:10
18Ronja HuggForsa OK23:02+6:139:15
19Felicia JärsenholtUlricehamns OK23:25+6:369:24
20Moa GöranssonKarlsbyhedens IK23:26+6:379:24
21Jonna LundbäckJärfälla OK23:58+7:099:37
22Sara JunevikLeksands OK25:09+8:2010:06
23Maja PorleVäxjö OK25:13+8:2410:07
24Tina LjungqvistLunds OK25:20+8:3110:10
25Isa LundqvistJärfälla OK26:09+9:2010:30
26Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK27:19+10:3010:58
27Julia RangertIK Hakarpspojkarna27:29+10:4011:02
28Maja MörthInsjöns IF OK27:31+10:4211:03
29Elsa LindeblomIK Omega27:38+10:4911:05
30Anna NordströmSigtuna OK28:34+11:4511:28
31Wilma BerganderEksjö SOK28:48+11:5911:33
32Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna29:24+12:3511:48
33Emelie BrudinIFK Moras OK29:54+13:0512:00
34Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK30:08+13:1912:06
35Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK30:53+14:0412:24
36Alicia LundgrenVäxjö OK31:39+14:5012:42
37Stina JohanssonOK Bävern31:43+14:5412:44
38Malin KristianssonTrollhättans SOK33:23+16:3413:24
39Julia WannerAvesta OK33:48+16:5913:34
40Katja DalénSala OK37:16+20:2714:57
41Beata PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb38:22+21:3315:24
42Frida HectorSnättringe SK42:03+25:1416:53
43Sofia GidingVallentuna-Össeby OL47:05+30:1618:54
44Maria BernSnättringe SK47:18+30:2918:59
45Rebecca LekbergSävedalens AIK56:00+39:1122:29
46Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL56:18+39:2922:36
Alma KappelGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Klara SpikLeksands OKej start
Ronja JuhlinGagnefs OKej start
Ida SanderOK Milanej start
Alice LundbergUlricehamns OKej start
Elsa LimbäckVästerås SOKej start
Veronica RedtzerAttunda OKej start
Tindra JernströmAvesta OKej start
Ida HelgessonHestra IFej start
Emelie ErikssonSäterbygdens OKej start
Rebecca ErikssonSäterbygdens OKej start

H12-1

2 710 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK14:515:28
2Morten Örnhagen JørgensenOK Snab15:14+0:235:37
3Erik HannrupIF Thor15:27+0:365:42
4Lukas OlmKils OKfullföljt+1:37
5Filip JohanssonTrollhättans SOK17:27+2:366:26
6Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF17:46+2:556:33
7Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK18:07+3:166:41
8Silas HutzliFanclub Hubmann18:54+4:036:58
8Johan LangerakJärfälla OK18:54+4:036:58
10Erik LindströmOK Tranan19:01+4:107:01
11Eric BerlinTrollhättans SOK19:22+4:317:08
12Hugo DjurstedtEksjö SOK19:29+4:387:11
13Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb19:54+5:037:20
14Jakob SjöbergGävle OK20:06+5:157:25
15Linus KristianssonTrollhättans SOK20:10+5:197:26
16Kristoffer TengrothSundbybergs IK20:26+5:357:32
17Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF20:34+5:437:35
18Nils OttossonGävle OK21:02+6:117:45
19Erik ErikssonOK Älgen21:10+6:197:48
20Noel WaldenfjordJärfälla OK21:16+6:257:50
21Jonathan UllerKils OK21:27+6:367:54
22Axel BlomFrölunda OL21:29+6:387:55
23Erik BonekNaturfreunde Wien21:32+6:417:56
24Mattias IvarezOK Södertörn22:03+7:128:08
25Simon SvahnEksjö SOK22:13+7:228:11
26Gunnar EngströmLinköpings OK22:30+7:398:18
27Jonatan StåhlSundbybergs IK22:34+7:438:19
28Klas JohanssonOK Tranan22:50+7:598:25
29Albin BergerDomnarvets GOIF22:56+8:058:27
30Linus LundbergOK Bävern22:58+8:078:28
31Algot NajvikFK Göingarna23:12+8:218:33
32Tobias AbrahamssonSundbybergs IK23:33+8:428:41
33Rasmus TäckOK Hammaren23:52+9:018:48
34Axel BerglundUlricehamns OK25:31+10:409:24
35Joar TryggöTrollhättans SOK25:56+11:059:34
36Martin LammFrölunda OL26:28+11:379:45
37Oscar KarlssonTrollhättans SOK26:49+11:589:53
38Viktor BergLeksands OK27:25+12:3410:07
39Axel JonssonLustens OK27:28+12:3710:08
40Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna27:50+12:5910:16
41Linus AlbinssonJärfälla OK28:07+13:1610:22
42Oskar SvahnEksjö SOK29:00+14:0910:42
43Elias BergenfurIK Vikings OK29:19+14:2810:49
44Oscar NilssonAlvesta SOK30:08+15:1711:07
45Tim DalheimerIK Vikings OK30:44+15:5311:20
46Martin SkärlénHaninge SOK30:50+15:5911:22
47Emanuel HerberthsonLinköpings OK30:56+16:0511:24
48Viktor JonssonLustens OK31:35+16:4411:39
48Erik FlodmanOK Hammaren31:35+16:4411:39
50Theodor NilssonIK Hakarpspojkarna31:58+17:0711:47
51Leo PruthIK Hakarpspojkarna32:17+17:2611:54
52Rasmus WallströmNyköpings OK35:14+20:2313:00
53Rasmus NordgrenOK Landehof38:33+23:4214:13
54Daniel StåhlJärbo OK57:32+42:4121:13
55Joel WahlqvistOK Roslagen58:37+43:4621:37

H12-2

2 760 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip RosjöJönköpings OK16:576:08
2Arvid WesterbergOK Kolmården16:58+0:016:08
3Isac EricssonVäxjö OK17:05+0:086:11
4Joar HertinVästerviks OK17:34+0:376:21
5Gustav RuneforsVäxjö OK17:49+0:526:27
6Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK17:50+0:536:27
7Victor HanssonJönköpings OK18:04+1:076:32
8Leo JohanssonOK Kolmården20:24+3:277:23
9Lasse falck WeberCopenhagenO20:28+3:317:24
10Daniel BogrenIF Hagen21:05+4:087:38
10Thorsten SvenssonFinspångs SOK21:05+4:087:38
12Casper HedarEskilstuna OL21:11+4:147:40
13Zeb PalmHJS-Vansbro OK21:12+4:157:40
14Ludvig HallabroHässleholms OK21:28+4:317:46
15Lukas MattssonGotlands Bro Orienteringsklubb21:31+4:347:47
16Ivar Lidström LauriSnättringe SK21:48+4:517:53
17Ludvig LindénAttunda OK22:06+5:098:00
18Axel JunegardTullinge SK22:24+5:278:06
19Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK22:39+5:428:12
20Vilhelm ToivonenKangasala SK22:50+5:538:16
21Edvin JohnssonSvaide Roma SOK23:09+6:128:23
22Adam HahneInsjöns IF OK23:14+6:178:25
23Tim JohanssonFK Friskus-Varberg23:21+6:248:27
24Rasmus VirginGotlands Bro Orienteringsklubb24:32+7:358:53
25Joel ErnstssonFinspångs SOK24:34+7:378:54
26Viktor WallinKorsnäs IF OK24:36+7:398:54
27Jörgen DeubelWiens Naturvänner24:49+7:528:59
28Kalle KjellbergVästerås SOK25:04+8:079:04
29Adam BrattTullinge SK25:18+8:219:10
30Sixten TörnqvistVästerås SOK25:25+8:289:12
31Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OK25:46+8:499:20
32Henrik ReisenIF Hagen27:31+10:349:58
33Mattias KallhaugeSnättringe SK27:38+10:4110:00
34Gustav MolinAttunda OK28:10+11:1310:12
35Isak ErikssonOK Nolaskogsarna28:26+11:2910:18
36Isak JonssonNydalens SK28:40+11:4310:23
37Edvin NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb29:27+12:3010:40
38Johan CallebergSnättringe SK29:38+12:4110:44
39Fredrik HamreforsVästerås SOK29:47+12:5010:47
40Arvid RoosOK Linné30:42+13:4511:07
41Pontus LindgrenVästerås SOK30:51+13:5411:10
42Noah BechtelFK Friskus-Varberg30:54+13:5711:11
43Markus ÖsterlundVästerås SOK32:09+15:1211:38
44Per-Anton PerssonTormestorps IF32:18+15:2111:42
45Mattias LevinSvaide Roma SOK32:33+15:3611:47
46Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OKfullföljt+15:50
47Fabian LusthSvaide Roma SOK40:13+23:1614:34
48Björn DanielssonSkogsluffarnas OK1:15:28+58:3127:20
Daniel WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Oscar ThornellSurahammars SOKej godkänd
Marcus CarlssonIF Hagenej start
Niklas WestbergSvaide Roma SOKej start
Nils StrandOK Linnéej start
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start
Niklas KronhelmOK Måsenej start

D12 Kort

2 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna24:3810:59
2Moa Sjösten AnderssonIFK Moras OK25:39+1:0111:27
3Thea Sjösten AnderssonIFK Moras OK26:27+1:4911:48
4Lisa HallménOK Tisaren27:27+2:4912:15
5Moa KarlssonStorviks IF28:04+3:2612:31
6Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg36:07+11:2916:07
7Anna AronssonHässleholms OK37:25+12:4716:42
8Stina MöllerSkåneslättens OL37:47+13:0916:52
8Sofia JanssonHjobygdens OK37:47+13:0916:52
10Klara AndréassonFrölunda OL57:43+33:0525:45
Moa RännareHjobygdens OKej godkänd
Josefin HersénTullinge SKej start
Line KarlssonOK Ravinenej start
Vilja Solberg OhrvikKonnerud ILej start
Astrid NorgrenStora Tuna OKej start

H12 Kort

2 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elliot CrispinOK Denseln18:438:21
2Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF19:58+1:158:54
3Sebastian PerssonEskilstuna OL26:56+8:1312:01
4Olle MolinOK Klemmingen28:57+10:1412:55
5Axel BovalliusJärfälla OK29:04+10:2112:58
6Albin HjertströmFK Friskus-Varberg37:40+18:5716:48
7Mac ErlandssonHässleholms OK40:42+21:5918:10
8Filip HasselOK Triangeln42:47+24:0419:05
9Simon CamitzLustens OK47:29+28:4621:11
Alfons BerggrenFagersta OKej start
Peter ÅbergKorsnäs IF OKej start
Alvin AnderlingOK Klemmingenej start

D10

1 890 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese NilssonOK Österåker14:257:37
2Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF14:59+0:347:55
3Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna15:00+0:357:56
4Felicia LorénOK Landehof15:57+1:328:26
5Märta LjungbergSjövalla FK16:56+2:318:57
6Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL17:32+3:079:16
7Sanna SanderOK Milan19:00+4:3510:03
8Lilian PalmHJS-Vansbro OK19:02+4:3710:04
9Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna19:17+4:5210:12
10Tea MarkholmSkåneslättens OL19:23+4:5810:15
11Emma LiljeGävle OK19:43+5:1810:25
12Cecilia HectorSnättringe SK20:25+6:0010:48
13Emilia BrangefältVästerås SOK20:41+6:1610:56
14Julia FunkeLeksands OK20:43+6:1810:57
15Tuva FalkSundbybergs IK21:28+7:0311:21
16Malin StombergIF Hagen22:26+8:0111:52
17Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK23:04+8:3912:12
18Thea FagerströmIFK Göteborg23:20+8:5512:20
19Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna23:25+9:0012:23
20Alice ThornellVästerås SOK24:06+9:4112:45
21Kristina LindgrenVästerås SOK24:07+9:4212:45
22Erica BogrenIF Hagen24:27+10:0212:56
22Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna24:27+10:0212:56
24Tilda PalmIK Hakarpspojkarna25:11+10:4613:19
25Klara AnderssonDomnarvets GOIF25:27+11:0213:27
25Katja LeicktTullinge SK25:27+11:0213:27
27Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL25:58+11:3313:44
27Ida SkantzeSundbybergs IK25:58+11:3313:44
29Wilma ThornellSurahammars SOK26:09+11:4413:50
30Nike PruthIK Hakarpspojkarna28:18+13:5314:58
31Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna29:57+15:3215:50
32Ronja StåhlSundbybergs IK31:07+16:4216:27
33Tove SjöbergTullinge SK31:31+17:0616:40
34Emma EliassonFK Friskus-Varberg33:16+18:5117:36
35Eira HertinVästerviks OK34:38+20:1318:19
36Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF34:50+20:2518:25
37Sara WänströmTrosabygdens OK35:02+20:3718:32
38Ebba OttosonGävle OK36:58+22:3319:33
39Ellen SigvardsonBredaryds SOK38:41+24:1620:28
40Elsa KarlssonOK Landehof40:07+25:4221:13
41Fanny ÖstlundOK Kolmården40:41+26:1621:31
42Ida EdvardssonEksjö SOK41:48+27:2322:06
43Lisa OlmKils OK45:08+30:4323:52
44Julia LundmarkKvarnsvedens GOIF OK52:50+38:2527:57
45Ebba ErikssonKvarnsvedens GOIF OK55:01+40:3629:06
46Sofia DjerfVästerbergslagens OL1:30:33+1:16:0847:54
47Klara StrandOK Linné1:39:28+1:25:0352:37
48Elsa EkMarkbygdens OK1:51:55+1:37:3059:12
Sabina JohanssonVästerås SOKej godkänd
Ella KarlssonSnättringe SKej godkänd
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKej start
Linnea DanielssonVästerbergslagens OLej start
Emma IvarssonOK Kullingshofej start

H10

2 100 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK13:306:25
2David BorgSödertälje-Nykvarn OF13:38+0:086:29
3Janis HutzliFanclub Hubmann14:06+0:366:42
4Jakob  L GunnarssonLerums SOK14:23+0:536:50
5Emil AxelssonLerums SOK14:27+0:576:52
6Emil BoströmOK Linné14:28+0:586:53
7Linus TäckOK Hammaren15:01+1:317:09
8Alfred LängheimTullinge SK15:08+1:387:12
9Karl GrywenzOK Linné15:24+1:547:20
10Anton GunnarssonBredaryds SOK16:06+2:367:40
11Emil AhlströmVästerås SOK16:20+2:507:46
12Erik BovalliusJärfälla OK16:25+2:557:49
13Oskar KarlssonMålilla OK16:40+3:107:56
14Samuel LindénAttunda OK16:55+3:258:03
15Axel ElmbladBredaryds SOK16:58+3:288:04
16Valter PetterssonOK Tisaren17:39+4:098:24
17Anton UllerKils OK18:08+4:388:38
18Edvin MånssonVäxjö OK18:15+4:458:41
19Filip KlingbergOK Alehof19:02+5:329:03
20Isak BerggrenGävle OK19:13+5:439:09
21Jonas CarlssonStora Tuna OK19:31+6:019:17
22Jonas DeubelWiens Naturvänner19:36+6:069:20
23Erik Lidström LauriSnättringe SK19:53+6:239:28
24Tobias SjöstedtOK Måsen20:03+6:339:32
25Carl HedegårdOK Kolmården20:11+6:419:36
26Stellan GradinAndrarums IF20:23+6:539:42
27Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna20:37+7:079:49
28Elon AlbrektssonOK Ravinen20:53+7:239:56
29Albin ForsbergLånghundra IF21:00+7:3010:00
30Vilgot WennblomHagaby GOIF21:03+7:3310:01
31Axel FlordalKatrineholms OK21:26+7:5610:12
32William WasseniusUddevalla OK21:43+8:1310:20
33Arvid HenningHärnösands OK21:51+8:2110:24
34Martin RinnbäckOK Ravinen22:02+8:3210:29
35Edvin BorneFrölunda OL22:26+8:5610:40
36Erik DanielssonSkogsluffarnas OK22:42+9:1210:48
37Ivar HelmerssonHässleholms OK23:06+9:3611:00
38Simon LiljaIFK Lidingös Skid o OK23:08+9:3811:00
39Emil WallströmNyköpings OK23:38+10:0811:15
40Arvid AronssonOK Kroppefjäll23:44+10:1411:18
41Melker NordgrenOK Landehof23:50+10:2011:20
42Hugo EricssonVäxjö OK23:59+10:2911:25
43Alex JohanssonFK Friskus-Varberg25:14+11:4412:00
44Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:55+12:2512:20
45Erik JohanssonOK Alehof26:07+12:3712:26
46Johan LundbäckJärfälla OK27:22+13:5213:01
47Alfons PetersonOK Denseln28:26+14:5613:32
48Klas LjungqvistLunds OK30:34+17:0414:33
49Gustav BjörklundOK Ravinen30:46+17:1614:39
50Tor RännareHjobygdens OK30:48+17:1814:40
51Sverre RöjgårdOK Kolmården32:04+18:3415:16
52Carl PernetunHässleholms OK33:33+20:0315:58
53Isak SöderstenJärfälla OK35:48+22:1817:02
54Edvin SidemyrHässleholms OK35:52+22:2217:04
55Pelle NilssonOK Linné36:30+23:0017:22
56Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL38:34+25:0418:21
57Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK39:44+26:1418:55
58Henrik PetriciVästerbergslagens OL41:09+27:3919:35
59Seth BorglundHärnösands OK42:45+29:1520:21
60David BernSnättringe SK45:29+31:5921:39
61Alfred MoenIK Vikings OK46:29+32:5922:08
62Ludvig HasselOK Triangeln1:14:27+1:00:5735:27
Filip HåkanssonOK Orionej start
Henrik NorgrenStora Tuna OKej start
Emil SoneAttunda OKej start
Noah NylanderMotala AIF OLej start
Simon SchmutzLeksands OKej start
Johan LangVästerviks OKej start
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Filip NorrbomSala OKej start
Erik NilssonGotlands Bro Orienteringsklubbej start
Johan NordquistJärla Orienteringej start
Olof FlinthLeksands OKej start

D35

4 840 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOK Landehof33:096:50
2Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:14+0:056:51
3Helena NorbergStora Tuna OK34:12+1:037:03
4Magdalena CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK34:24+1:157:06
5Johanna SundströmHestra IF34:37+1:287:09
6Lisa JohanssonStjärnorps SK35:41+2:327:22
7Erica JohanssonÖstersunds OK36:02+2:537:26
8Jessica SjöbergTullinge SK36:26+3:177:31
9Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK37:28+4:197:44
10Anna FalkSundbybergs IK38:15+5:067:54
11Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö38:33+5:247:57
12Veronica LundhOK Kolmården39:03+5:548:04
13Linda MattssonDalaportens OL40:25+7:168:21
14Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna40:55+7:468:27
15Anna LövgärdOK Alehof41:54+8:458:39
16Jenny Tirén BergOK Ravinen41:58+8:498:40
17Linnéa BörjessonHestra IF42:04+8:558:41
18Liselott EricsonLinköpings OK42:56+9:478:52
19Anna Berlin