Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Veteran OL 24 nov 2011

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL 24 nov 2011
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: torsdag 24 november 2011

Bana A

4 470 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olov SjöströmVästerås SOK32:347:17
2Thom SandvikAvesta OK37:14+4:408:19
3Sven-Olov WiklundArboga OK38:47+6:138:40
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK39:45+7:118:53
5Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL40:34+8:009:04
6Per-Ivar MöllbergArboga OK41:23+8:499:15
7Ragnar ErikssonOK Hedströmmen41:37+9:039:18
8Bo SegerEskilstuna OL43:01+10:279:37
9Jerry HolmEskilstuna OL43:22+10:489:42
10Stig LandstorpOK Tor43:28+10:549:43
11Leo JohanssonVandrarringen44:01+11:279:50
12Lennart OlssonIK Standard47:24+14:5010:36
13Ulf KjellinOK Hedströmmen48:35+16:0110:52
14Hans AnderssonVästerås SOK48:51+16:1710:55
15Hans NordgrenArboga OK49:12+16:3811:00
16Folke LindblomHeby AIF49:21+16:4711:02
17Håkan SöderkvistArboga OK49:30+16:5611:04
18Karl-Robert MoqvistOK Tor50:19+17:4511:15
19Per-Arne EkbomArboga OK50:39+18:0511:19
20Leif JanssonEskilstuna OL51:13+18:3911:27
21Jörgen BergströmNorbergs OK52:12+19:3811:40
22Ingemar GustafssonOK Tjärnen53:06+20:3211:52
23Göran JanzonArboga OK54:24+21:5012:10
24Åke GranstamOK Tor55:41+23:0712:27
25Kurt ZanderVästerås SK OK58:29+25:5513:05
26Ronny AnderssonIF Rune1:03:27+30:5314:11
Lars Johansson IOK Torej godkänd
Leif MathisenEskilstuna OLej godkänd
Rolf HedlundEskilstuna OLej godkänd
Mats HastadFellingsbro GOIFej godkänd

Bana B

3 940 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats ErikssonOK Norden39:239:59
2Christer AnderssonAtG39:47+0:2410:05
3Eva KjellmanVandrarringen41:52+2:2910:37
4Anders WelénHallstahammars OK42:10+2:4710:42
5Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK42:20+2:5710:44
6Anna-Karin JohanssonVandrarringen43:03+3:4010:55
7Lars JohanssonHägersta GF43:54+4:3111:08
8Rolf TärnfjordOK Tor45:16+5:5311:29
9Torbjörn JohanssonOK Norden45:20+5:5711:30
10Rune SandbergHallstahammars OK46:05+6:4211:41
11Lars KjellmanVandrarringen46:39+7:1611:50
12Göran WiigHallstahammars OK46:47+7:2411:52
13Richard WelanderOK Älvsjö-Örby48:19+8:5612:15
14Per JacobssonArboga OK48:37+9:1412:20
15Nils JohanssonOK Tjärnen49:13+9:5012:29
16Lennart JohanssonOK Tor49:15+9:5212:30
17Hans BergströmNorbergs OK49:30+10:0712:33
18Egon LundquistNorbergs OK50:18+10:5512:45
19Inger LundOK Norden51:28+12:0513:03
20Anita JohanssonOK Tor52:11+12:4813:14
21Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen53:24+14:0113:33
22Alf KårefältOK Tor53:49+14:2613:39
23Jan ÅhsNorbergs OK54:34+15:1113:50
24Ingemar JonssonHallstahammars OK54:47+15:2413:54
25Roland SturkVästerås SOK55:36+16:1314:06
26Stig EklundOK Enen56:36+17:1314:21
27Wincent LiljekvistIF Rune56:48+17:2514:24
28Sixten WesterlundOK Grip56:53+17:3014:26
29Sören JohanssonOK Norden59:22+19:5915:04
30Jan RehdinKöping-Kolsva OK1:00:54+21:3115:27
31Tore KangasVästerås SOK1:01:52+22:2915:42
32Christer LiwellÄrla IF1:06:23+27:0016:50
33Siv FrodinKöping-Kolsva OK1:10:40+31:1717:56
Kjell MjöbergHallstahammars OKej godkänd
Lennart MattssonOK Tjärnenej godkänd
Rolf JohanssonOK Torej godkänd
Leif SundNorbergs IKej godkänd
Ingalill WestbergSK Trim/Virsboej godkänd
Sten SvenssonÄrla IFej godkänd
Kerstin LissEskilstuna OLej godkänd
Erik Edy LundqvistHeby AIFej godkänd

Bana C

3 000 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JohanssonKjula IF33:2811:09
1Karl-Åke LarssonOK Enen33:2811:09
3Kjell FrodinKöping-Kolsva OK35:46+2:1811:55
4Signar PalmHallstahammars OK36:09+2:4112:03
5Nils-Erik GustafssonEskilstuna OL36:41+3:1312:13
6Daniel AnderssonUmeå OK37:27+3:5912:29
7Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL38:00+4:3212:40
8Lars SöderlundHallstahammars OK38:58+5:3012:59
9Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK39:00+5:3213:00
10Rolf LindblomKjula IF39:02+5:3413:00
11Alf LundkvistOK Tor40:03+6:3513:21
12Sune AhlinKöping-Kolsva OK40:20+6:5213:26
13Jan Olof HedbergGagnefs OK41:59+8:3113:59
14Barbro MöllbergArboga OK42:10+8:4214:03
15Lennart LundhÄrla IF45:16+11:4815:05
16Stig WesterbergOK Tor45:44+12:1615:14
17Runo OldbergEskilstuna OL45:46+12:1815:15
18Lars AndreassonOK Tor46:18+12:5015:26
19Jan BurellVandrarringen46:36+13:0815:32
20Bo KarlssonKöping-Kolsva OK47:41+14:1315:53
21Göta KåbergKöping-Kolsva OK48:21+14:5316:07
22Mauno MyllyvainioIF Rune48:30+15:0216:10
23Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo49:22+15:5416:27
24Inger SkoogVästerås SOK53:14+19:4617:44
25Birgitta ErikssonSträngnäs Malmby53:46+20:1817:55
26Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK54:11+20:4318:03
27Tage ErikssonHallstahammars OK56:30+23:0218:50
28Henry GillowVandrarringen1:00:31+27:0320:10
29Torolf OlssonOK Tor1:02:08+28:4020:42
30Boy NymanVandrarringen1:03:32+30:0421:10
Rolf JanssonIF Runeej godkänd
Hans MårtenssonDalaportens OLej godkänd

Bana D

2 310 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt DagermarkÄrla IF26:5911:40
2Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL28:10+1:1112:11
3Marianne ArnholmEskilstuna OL31:02+4:0313:26
4Solveig TjernbergSödertälje IF32:24+5:2514:01
5Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL32:35+5:3614:06
6Karl-Yngve LindströmOK Tjärnen33:03+6:0414:18
7Leif NilssonVandrarringen33:27+6:2814:28
8Reijo KivistöVästerås SOK34:02+7:0314:43
9Sten NordgrenArboga OK34:04+7:0514:44
10Sven LundholmVästerås SOK34:47+7:4815:03
10Bengt AlbinssonVandrarringen34:47+7:4815:03
12Kjell ÖhrströmArboga OK34:58+7:5915:08
13Arne GustafssonHagaby GOIF35:07+8:0815:12
14Birgit LundbergEskilstuna OL35:09+8:1015:12
15Hans JanssonArboga OK35:13+8:1415:14
16Monica AndreassonOK Tor36:02+9:0315:35
17Martin BergstrandVandrarringen36:27+9:2815:46
18Liz PorteousVandrarringen36:34+9:3515:49
19Inge GottfridssonNorbergs OK36:56+9:5715:59
20Lars LjunggrenArboga OK37:03+10:0416:02
21Torsten OskarssonKöping-Kolsva OK37:08+10:0916:04
22Olle AnderssonOK Norden37:09+10:1016:04
23Stig LundinEOL38:17+11:1816:34
24Åke SvenssonJärfälla OK39:37+12:3817:09
25Ingrid LundinEskilstuna OL39:50+12:5117:14
26Benkt LarssonHimmeta IF40:27+13:2817:30
27John af SandebergEskilstuna OL40:37+13:3817:34
28Märta SvenssonVandrarringen41:50+14:5118:06
29Nils TjernbergSödertälje IF43:29+16:3018:49
30Tage JohanssonVästerås SOK44:54+17:5519:26
31Gun AnderssonEskilstuna OL47:16+20:1720:27
32Inger JäderVandrarringen48:50+21:5121:08
33Berit BergqvistHallstahammars OK49:02+22:0321:13
34Inger AlbinssonVandrarringen49:56+22:5721:36
35Gun HolmqvistArboga OK54:15+27:1623:29
36Ewa LiljekvistIF Rune1:12:31+45:3231:23
Lars-Erik JernströmNorbergs OKej godkänd
Rolf ErssonOK Hökenej godkänd
Rune GustavssonArboga OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser