Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborgs By Night IF Hagen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborgs By Night IF Hagen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: torsdag 15 december 2011

Lång Herr

7 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LundgrenSävedalens AIK46:496:09
2Lars JakobssonIF Hagen54:01+7:127:05
3Lasse KarlssonIstrums SK54:06+7:177:06
4Jonas HagströmFalköpings AIK OK54:30+7:417:09
5Gabriel AnderssonUlricehamns OK54:38+7:497:10
6Rasmus PerssonFalköpings AIK OK54:44+7:557:11
7Erik LösethFalköpings AIK OK55:13+8:247:15
8Marcus KvarndalUlricehamns OK55:25+8:367:16
9Bo HallbergFalköpings AIK OK56:11+9:227:22
10Tony GustavsenIstrums SK56:14+9:257:23
11Magnus NiklassonFalköpings AIK OK56:18+9:297:23
12Simon MarkendahlOK Klyftamo56:38+9:497:26
13Anders LindbergOK Tyr58:15+11:267:39
14Lars HolmbergIF Hagen1:05:05+18:168:33
15Peter BrämersonTibro OK1:06:33+19:448:44
16David OlssonOK Skogsstjärnan1:11:23+24:349:22
17Jan-Eric ThelinLidköpings VSK1:11:38+24:499:24
Per IvarssonIF Hagendiskvalificerad
Marcus JohnssonOK Kullingshofdiskvalificerad
Jan HjortFalköpings AIK OKej start

Mellan Herr

5 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle AnderssonOK Skogsstjärnan40:326:59
2Roland SvenssonMariestads FK40:36+0:047:00
3Erik WidmarkIF Hagen43:00+2:287:24
4Magnus BlennowFalköpings AIK OK43:16+2:447:27
5Patrik WallinFalköpings AIK OK43:50+3:187:33
6Olle ÅsbergTibro OK48:13+7:418:18
7Hans-Gösta BernhardMariestads FK48:36+8:048:22
8Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK48:47+8:158:24
9Bertil KarlssonHjobygdens OK48:57+8:258:26
10Mats KarlssonLidköpings VSK49:08+8:368:28
11Peter RavnellGudhems IF55:20+14:489:32
12Sten OlssonOK Klyftamo57:14+16:429:52
13Axel JohanssonIK Gandvik59:24+18:5210:14
14Jesper LindströmIK Gandvik1:00:37+20:0510:27
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisuej start
Uno MagnussonIF Hagenej start

Kort Herr

2 830 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SvenssonOK Klyftamo25:579:10
2Torbjörn LöfvingTibro OK25:59+0:029:10
3Jan-Åke EmilssonGudhems IF29:36+3:3910:27
4Rickard OlssonTibro OK29:55+3:5810:34
5Anders KäckMariestads FK30:14+4:1710:40
6Lars-Erik NilssonMariestads FK30:49+4:5210:53
7Sven Erik JohanssonMariestads FK30:51+4:5410:54
8Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo30:53+4:5610:54
9Magnus LundIK Gandvik31:57+6:0011:17
10Carl HolmbergIF Hagen32:00+6:0311:18
11Oscar StombergIF Hagen32:04+6:0711:19
12Tommy RoosFalköpings AIK OK32:33+6:3611:30
13Albin ÅsbergTibro OK34:29+8:3212:11
14Jonas EricssonVolvo OK34:36+8:3912:13
15Anders PeterssonTibro OK34:49+8:5212:18
16Anders DahlbergFalköpings AIK OK37:03+11:0613:05
17Sune GustafssonTibro OK37:11+11:1413:08
18Bernhard GrenaboHjobygdens OK38:04+12:0713:27
19Kjell PerssonMariestads FK40:37+14:4014:21
20Leif RydbergIstrums SK40:39+14:4214:21
21Kay SvenssonOK P440:41+14:4414:22
22Karl-Erik JohanssonIstrums SK41:54+15:5714:48
23Bo AnderssonFalköpings AIK OK49:06+23:0917:20
24Åke NordbergOK Klyftamo50:17+24:2017:46
25Rasmus HåkanssonOK Klyftamo51:27+25:3018:10
26Frank SandgrenOK Klyftamo51:49+25:5218:18
27Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo51:54+25:5718:20
28Kuno EkdahlOK P457:46+31:4920:24
Uno AnderssonOK Klyftamodiskvalificerad
Pär LarssonIF Hagendiskvalificerad
Roland NilssonFalköpings AIK OKej start
Eric NystrandOK Klyftamoej start

Kort Lätt Herr

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan15:427:14
2Axel OlssonOK Skogsstjärnan15:51+0:097:18
3Totte HolmMarkbygdens OK34:12+18:3015:45
Daniel BogrenIF Hagenej start
Albin Falsen LindqvistOK Klyftamoej start

Lång Dam

7 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara JonssonOK Klyftamo1:00:047:53
2Inger WesterbergIF Hagen1:14:31+14:279:47

Mellan Dam

5 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BlennowFalköpings AIK OK43:077:26
2Anna LarssonIF Hagen47:47+4:408:14
3Angelica BrandqvistTibro OK47:50+4:438:14
4Maria WidmarkIF Hagen48:26+5:198:21
5Kristine SvenssonFalköpings AIK OK48:39+5:328:23
6Karin HolmDalaportens OL48:51+5:448:25
7Jane JohanssonIstrums SK49:12+6:058:28
8Sofia AndrénTibro OK57:17+14:109:52
9Malin DahlbergFalköpings AIK OK57:25+14:189:53
10Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK1:13:43+30:3612:42
11Elisabeth FredrikssonGudhems IF1:18:25+35:1813:31
Filippa AnderssonLidköpings VSKdiskvalificerad
Johanna AnderssonLidköpings VSKdiskvalificerad
Vilma BlennowFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Eva Rabe-MagnussonIF Hagenej start

Kort Dam

2 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna StrandbergFalköpings AIK OK29:3910:28
2Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan29:49+0:1010:32
3Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo29:57+0:1810:34
4Viktoria StrandbergFalköpings AIK OK32:47+3:0811:35
5Linnea HerngrenIF Hagen34:31+4:5212:11
6Cathrine HerngrenIF Hagen35:24+5:4512:30
7Eva SjöströmIF Hagen35:37+5:5812:35
8Nina GumaeliusTibro OK36:13+6:3412:47
9Monica AbrahamssonGudhems IF37:07+7:2813:06
10Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu46:15+16:3616:20
11Anna-Karin RybergOK Klyftamo57:52+28:1320:26
Ulla FredrikssonFalköpings AIK OKej start
Stina LarssonIF Hagenej start
Linnea ÅsbergTibro OKej start

Kort Lätt Dam

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin StombergIF Hagen21:4910:03
2Irma SvenssonOK Klyftamo21:53+0:0410:05
3Anne-Catrine PerssonMariestads FK34:07+12:1815:43
4Ros-Marie DahlbergFalköpings AIK OK43:41+21:5220:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser