Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkjakten - Deltävling 4 Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkjakten - Deltävling 4 Final
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: onsdag 14 december 2011

Lång

7 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn KarlssonSvaide Roma SOK55:107:41
2Amadeus HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb55:17+0:077:41
3Håkan MattssonGotlands Bro Orienteringsklubb55:18+0:087:42
4Ronny LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb59:52+4:428:20
5Olof PerssonSvaide Roma SOK1:04:08+8:588:55
6Anna SameliusVisborgs OK1:05:00+9:509:03
7Linn MöllerVisborgs OK1:36:25+41:1513:25
Mattias WestfältGotlands Bro Orienteringsklubbej start

Mellan

4 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK35:028:26
2Gert LundquistGotlands Bro Orienteringsklubb38:14+3:129:12
3Kurt LöfgrenGotlands Bro Orienteringsklubb46:09+11:0711:07
4Micke JakobssonGarda IK51:10+16:0812:19
5Leif JakobssonGarda IK51:12+16:1012:20
6Annika EjdertunGarda IK51:13+16:1112:20
7Erik BergGarda IK51:38+16:3612:26
8Stefan ErlandssonGarda IK51:43+16:4112:27
9Per LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb52:05+17:0312:33
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK52:24+17:2212:37
11Rogert HäggSvaide Roma SOK52:28+17:2612:38
12Birgitta HjerthénGotlands Bro Orienteringsklubb58:01+22:5913:58
12Örjan HögbergGotlands Bro Orienteringsklubb58:01+22:5913:58
14Katarina JakobssonGarda IK1:10:06+35:0416:53
15Stig LindskogVisborgs OK1:13:07+38:0517:37
16Folke LindgrenVisborgs OK1:14:12+39:1017:52
17Emelie JakobssonGarda IK1:29:39+54:3721:36
Börje JakobsonGarda IKej start

Kort

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb20:589:59
2Edvin JohnssonSvaide Roma SOK21:06+0:0810:02
3Rasmus VirginGotlands Bro Orienteringsklubb21:11+0:1310:05
4Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK21:12+0:1410:05
5Beata PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb23:18+2:2011:05
6Elisabeth KimellGotlands Bro Orienteringsklubb24:05+3:0711:28
7Robert Al-HassanawyGarda IK53:56+32:5825:40
8Emil BergGarda IK53:57+32:5925:41
Alma KappelGotlands Bro Orienteringsklubbej start
Åke KappelGotlands Bro Orienteringsklubbej start

Lång

7 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SkalbergGotlands Bro Orienteringsklubb53:307:27
2Brent GodmanGotlands Bro Orienteringsklubb53:33+0:037:27
3Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb54:56+1:267:39
4Jonn BomanGotlands Bro Orienteringsklubb1:02:44+9:148:44
5Ulf NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb1:04:39+11:099:00
6Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb1:10:04+16:349:45
7Mikaela RönnbäckVisborgs OK1:29:38+36:0812:29
8Frida AnsinSvaide Roma SOK1:33:45+40:1513:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser